|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
16.4.2009 18:42:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Tujec+slovenka...
16.4.2009 19:08:49   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Zakaj bi pa sploh morala na ambasado?
Saj meje ni več. Vzameš mednarodni rojstni list, tvoj partner pa otroka prijavi tam kjer bosta živela. Pa tebe tudi.
to pa NI res, za prestop meje še zmeraj potrebuješ dokument, in lahko te kadarkoli ustavijo in zahtevajo, da ga pokažeš.



kaj bi pa potem naredila starša, ki se z otrokom vračata iz porodnišnice v Feldbachu in zahtevajo otrokove dokumente?

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Tujec+slovenka...
16.4.2009 19:10:33   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

HR pa v principu zelo rada daje drzavljanstva in se ne potrudijo kaj prevec, da bi ti dopovedali, da se moras odreci drugemu drzavljanstvu, predno dobis njihovega.
tko da ti lahko mirno zaprosis za ponovno dodelitev HR drzavljanstva...

hrvaška se poteguje za vsakega volivcauser posted image .

Jaz imam tudi dvojno državljanstvo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Tujec+slovenka...
16.4.2009 20:39:27   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: mika

kaj bi pa potem naredila starša, ki se z otrokom vračata iz porodnišnice v Feldbachu in zahtevajo otrokove dokumente?


Kje zahtevajo otrokove dokumente?

V Avstriji dvigneta otrokov rojstni list v mednarodni obliki in skupaj s tem dokumentom in otrokom odideta domov. Doma na upravni enoti z mednarodnim potnim listom vpišeta otroka v matično knjigo.

Potnih listov imaš lahko tudi več, midva z otrokom imava dva poznam primere, ko imajo tudi tri. Je pa res, da nekatere države to prepovedujejo, Slovenija je pred leti imela prepoved dvojnega državljanstva z bivšimi državami YU za ostale države pa ne, kako je zdaj, ne vem. Zagotovo ni prepovedi z državami EU.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Tujec+slovenka...
16.4.2009 21:14:37   
copka
IZVIRNO SPOROČILO: španka

Jaz sem španka, moj mož je slovenec. Otrok bo dobil slovensko pa spansko državljanstvo, potem dvojno. Ampak ko bo 18 let star, se bo moral odločiti samo za enega. To so mi rekli na upravni enoti, oddelek za tujce (kar se tiče EU).


Meni so tudi to govorili, pa mi niso nobenega odvzeli. Imam in ital. drzavljanstvo in slov. Moji kolegici so isto govorili pa ima se vedno fr. in slov. drzavljanstvo, ceprav ji baje Francija ne priznava slovenskega. Ampak mislim, da vsaka drzava priznava prvo svojega.

In pac ko kam potujem uporabljam tistega, ki mi bolj prav pride. Ko Slovenija se ni bila clanica EU sem sla z ital. potnim listom, ker je pac Italija bila EU clanica. Poleg tega ima Italija vec veleposlalnistev po svetu in ce bi se kaj zgodilo bi pac sla na Italijansko ambasado.

aja, mami ima pa samo ital., ker bi se pred leti morala za nekaj casa odpovedat svojemu drzavljanstvu v zameno za slovensko, kar pa se ji ni splacalo, sedaj je pa itak vseeno. Ima osebno izkaznico za tujce in cav.

< Sporočilo je popravil copka -- 16.4.2009 21:16:56 >

(odgovor članu španka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Tujec+slovenka...
18.4.2009 13:28:24   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: mika

kaj bi pa potem naredila starša, ki se z otrokom vračata iz porodnišnice v Feldbachu in zahtevajo otrokove dokumente?


Kje zahtevajo otrokove dokumente?




Ne vem kje zahtevajo dokumente. Najbrž, če te policija ustavi...Ledenka, je to napisala. Naju še nikol niso v Austriji ustavili, odkar smo v EU.

Pol pa je kar enega skakanja, če se otrok rodi v tujini, zaradi boljših razmer v porodnišnici.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Tujec+slovenka...
18.4.2009 14:28:07   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: mika

kaj bi pa potem naredila starša, ki se z otrokom vračata iz porodnišnice v Feldbachu in zahtevajo otrokove dokumente?


Kje zahtevajo otrokove dokumente?




Ne vem kje zahtevajo dokumente. Najbrž, če te policija ustavi...Ledenka, je to napisala. Naju še nikol niso v Austriji ustavili, odkar smo v EU.

Pol pa je kar enega skakanja, če se otrok rodi v tujini, zaradi boljših razmer v porodnišnici.


Tole piše na strani MNZ:

Katere so glavne posledice schengenske ureditve za državljane EU oziroma državljanov schengenskih držav?
Najbolj opazen vpliv schengenske ureditve na posameznike je v tem, da jim ob prehodu meje med dvema schengenskima državama članicama ni treba več pokazati potnega lista oz. osebne izkaznice. Vendar to ne pomeni, da je glede posedovanja potovalnega ali identifikacijskega dokumenta potovanje znotraj schengenskega območja izenačeno s potovanjem znotraj posamezne države članice. Schengenske države članice so namreč obdržale pravico, da na podlagi svoje nacionalne zakonodaje na svojem ozemlju preverjajo identiteto v sklopu policijskih nalog. Vsak državljan države Evropske unije, ki potuje v schengenskem območju, mora imeti pri sebi veljavno osebno izkaznico ali veljaven potni list, državljan tretje države pa veljaven potni list in dokaz, da se zakonito zadržuje v schengenskem območju (vizum ali dovoljenje za prebivanje).

Otrok, ki se rodi v tujini, potrebuje za vrnitev s starši v Slovenijo potovalni dokument, ki ga lahko dobi na veleposlaništvu.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
18.4.2009 22:35:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 12:40:46   
trieste
Pozdravljeni vsi.
Imam eno vprasanje jaz sem drzavljanka republike Slovenije,v sloveniji imam tudi stalno prebivalisce zaposlena pa sem v italiji.
Oce mojega otroka je drzavljan Italije zanima me kaj je potrebno za ureditev otrokovih dokumentov?
nisva porocena in nimava skupnega gospodinjstva,a potem otroku pripada tudi italjansko drzavljanstvo ali ne?
kaj naj storim da bo najboljse za vse?
vsem hvala za kakrsno koli informacijo ki jo bom neskoncno vesela.

lp vsem

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 17:37:54   
skuštrana
a potem otroku pripada tudi italjansko drzavljanstvo ali ne?


Seveda mu pripada. Ko se bo otrok rodil mora iti mož v Italiji na matični urad in tam prijaviti otroka.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu trieste)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 17:54:07   
malaMravljica
ce bos rodila v Italiji potem ti bodo tam ze itak pripravili papirje za italjansko drzavljanstvo, nisem pa zihr to bolnica uredi ali mores it na ue, sam tja mores tko al tko da dobis vn original rojstni list. Pol pa original rojstni list neses se v Slo na maticni urad, pa ce nista porocena verjetn se dokazilo o ocetovstvu in oni ti pol za otroka uredijo slovensko drzavljanstvo. Meni je bilo receno, da pri 18ih se mora odlociti za eno drzavljanstvo. Ce bos rodila v Slo pa pac v Slo uredis slo drzavljanstvo, fant pa z mednarodnim original rojstnim listom to uredi v Italiji za italj drzavljanstvo. Tudi v Italiji pa bo potreboval neko potdilo o ocetovstvu, mednarodni obrazec sklepam.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 17:55:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

a potem otroku pripada tudi italjansko drzavljanstvo ali ne?


Seveda mu pripada. Ko se bo otrok rodil mora iti mož v Italiji na matični urad in tam prijaviti otroka.



Na matični urad mora tudi pri nas, da podpiše očetovstvo.
To, ali imata skupno gospodinjstvo ali ne, pri nas ne igra vloge. KAko je s tem v Italiji, ne vem.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 18:22:32   
skuštrana
A se ne očetovstvo pri nas ureja na Centru za socialno delo? No, mi2 sva morala tja, potem pa , ko sem dobila rojstni list kjer je bil vpisan kot oče je šel s tem rojstnim listom na matični urad na Hr. Nisva potrebovala mednarodnega rojstnega lista, ker imata Hr in Slo podpisan nek sporazum ( vsaj eden user posted image user posted image ). Ne vem pa kako je z Italijo, mogoče rabiš mednarodni roj. list zaradi jezika.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 18:34:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A se ne očetovstvo pri nas ureja na Centru za socialno delo?


Po mojih izkušnjah ne - lahko je pa različna praksa od občine do občine.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 18:43:45   
Anonimen
A tvoj partner ne zna v italiji dvignit telefona in vprašatuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 19:37:17   
mateyka
Meni je bilo receno, da pri 18ih se mora odlociti za eno drzavljanstvo.


vidim, da vam je bilo vsem to rečeno - nam pa ne. user posted image nikoli nam ni noben rekel, da bi morali kaj kdajkoli izbirati. pač ima dvojno in pika. ima pa švedsko in slovensko državljanstvo.. je pa res, da ma švedska v ustavi dovoljeno dvojno državljanstvo. a slovenija nima al kako?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 19:44:13   
ledenaa
Slovenija ne dovoli dvojnega državljastva. Ampak nič bat. Ni jim treba javiti in to je to. ne poznam nobenega,ki bi se moral odreči oz. da bi slovenija ugovotila kdo ima dvojno

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 19:50:59   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Slovenija NE dopušča dvojnega državljanstva!!!

ampak ga kljub temu ma velik ljudi... ker ti ga ne morjo kr vzet, se mu morš sam izrecno odpovedat, kar pa večina ljudi ne nardi in ma 2.


no, sej to mi je čudno. naša pupa se je rodila na švedskem in smo jo prijavili tukaj s švedskim rojstnim listom in ni bilo nobenih blemov whatsoever. no problem ima zdaj dvojno državljanstvo. tudi švedi jo majo zavedeno kot "svojo", tukaj tudi.

po moje maš lahko dva passporta kot dvojni državljan, samo ne moreš oba naenkrat uporabljat?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 19:54:31   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Slovenija ne dovoli dvojnega državljastva. Ampak nič bat. Ni jim treba javiti in to je to. ne poznam nobenega,ki bi se moral odreči oz. da bi slovenija ugovotila kdo ima dvojno


pa sej pravim, mi smo nesli rojstni list tja (matični) z namenom dvojnega državljanstva. smo jasno povedal, da bi radi dvojno in jaz sem napisala izjavo, da izjavljam da ima moja hči slovensko državljanstvo in švedsko ter s tem dvojno državljanstvo?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
28.10.2010 19:55:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 20:23:42   
constanca

nimam casa vsega brat, ampak mi smo ravno prejsni teden dobili se drugo drzavljanstvo.
user posted image user posted image user posted image Slovensko je eno od teh dveh - torej...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 20:40:13   
malaMravljica
Constanca, ja bravo mali Constancek user posted image user posted image

Razlagajo ja, da se je treba pri 18 letih odlocit. Ce ne vzamejo pol je pa se boljse, ceprav po moje pa ce gre potem po 18 letu po nov potni list recimo, bi ugotovili in mu ga lahko vzeli. Ceprav v 18 letih se bo se tok zgodilo, da se bodo se 3x drugace odlocil.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Tujec+slovenka...
28.10.2010 21:03:33   
constanca

ne razumem cisto kako naj bi vzeli pri 18-tih letih....meni se pa zdi, da vzamejo vsakega, ce le ima vsaj malo slovenske krvi.
Primer: pri 32 letih dobil se slovensko drzavljansto po materi.

Hvala MalaMravljica! user posted image
Jaz sem bila tud ful vesela, da je to koncno urejeno. 

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Tujec+slovenka...
29.10.2010 9:03:33   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Slovenija NE dopušča dvojnega državljanstva!!!


To pa ne bo držalo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?