|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: december 09
7.4.2009 7:57:47   
Zibka
Hvala, anaj22.
Vse dobro tudi tebi!

(odgovor članu anaj22)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: december 09
7.4.2009 8:04:00   
vijolca
Pozdravljene user posted image !
Na tem forumu sem bolj nova (pa tudi pri tematiki user posted image ). Včeraj sem naredila test in sta bili 2 črtici, le da ena veliko bolj svetla kot druga. Koliko mi je zamujala M, v bistvu ne vem, ker sem ravno 2,3 cikle pred tem imela čisto različne - posledica policističnih jajčnikov verjetno. Še dobro, da imam tudi nekaj drugih nosečnostih znakov (zelooo napete prsi, velik apetit), ker drugače bi bila kar malo v dvomih. Nisem si pa predstavljala, da se mi bo v trenutku, ko bom zagledala 2 črtici, porajalo toliko strahov, kaj pa če se zgodi to, ali pa to ali to... možnosti je nešteto. Sedaj me pa še en dan še malo zbada v spodnjem delu trebuha in sem že skoraj panična, kaj pa če nisem več noseča?!? (Aja, user posted image je zelo zaželjen.)

Se še katera spopada s podobnimi strahovi?

(odgovor članu anaj22)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: december 09
7.4.2009 8:10:31   
vijolca
Aja, mogoče še to, če je vse ok, imam rok nekje sredi decembra (z dolžino ciklusa imam problem), 12. - 15. decembra, stara pa sem 28 let in živim v LJ.

(odgovor članu vijolca)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: december 09
7.4.2009 10:58:08   
bejbibu
anaj22...hvala za skrb!!!
Ja danes ga še nisem imela...upam da ga tudi ne bo!!! Včeraj sem ga imela pa tudi čisto malo in potem nič več!!!!!!!!!!!!!
Upam da ga ne vidim več!!!!
Pa ti si vredu??


_____________________________

11. 12. 2009 smo postali družina ...
12. 9. 2012 se je naša družina povečala ...
?. ?. 2018 ...

(odgovor članu anaj22)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: december 09
7.4.2009 12:24:58   
martinca
dober dan!

bejbibu, uapm,da ni nič narobe z tvojo nosečnostjo in je ta izcedek pomenil samo vgnezditevuser posted image . držim pesti zate, da bo vse tako kot je treba.user posted image   sem vesela da nimaš več izcedka. user posted image

beebee, saj ni panike. jaz tega seznama sploh naret ne znam, tak da že za to user posted image . saj se boš navadila na forum, jaz sem se že. sem pa opaila da pišeš to kraje iz kje smo in ne kje bomo rodile. tak da ni panike  če nazaj napišeš Jurovski Dol.

vijolica, dobrodošla med nami. user posted image user posted image ti imej v glavi samo pozitivne misli, da bo z user posted image vse v redu. in in negtivnih misli. jaz samo pozitivno mislim.

(odgovor članu BeeBee)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: december 09
7.4.2009 13:36:50   
Sasi_M
No, pa naj se še jaz prfočkam!!! Kot kaže in če bo vse po sreči bomo pri nas našo štručko dočakali okoli 6. 12. 09. Test sem opravila pred približno enim tednom in moram reči, da tud slučajno še nisem dojela, kaj se dogaja...
user posted image user posted image user posted image
Navdušenje je veliko, počutje zaenkrat super in iskreno upam, da bo tako tud naprej!

Vsem decembrkam in sploh vsem nosečkam na tem forumu iskreeene čestitke in se beremo!

user posted image user posted image user posted image Srečno!!!

(odgovor članu martinca)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: december 09
7.4.2009 15:28:45   
BeeBee
Sončeeek je user posted image  In jaz sedim na terasi, pijem svež sadni sok in prebiram RRuser posted image  Ma, kaj hočeš lepšega?user posted image
Torej, bejbibu oh hvala bogu,da ni več izcedkauser posted image user posted image  Samo pozitivno moramo razmišljat pa bo vse super!
Zdi se mi,da je moje počutje precej nosečniškouser posted image  Prsi so.. Uff,  zelo boleče na dotik! Trde pa kot kamen.. In tudi številko modrčka bom kmalu mogla zamenjatuser posted image
Zgodaj zjutraj me je že napadla slabost!! In to takšna,da sem bila v obraz bleda kot stena. Sem že mislila,da bom mogla bruhatuser posted image  Ampak sem si potem naredila zajtrk in je bilo hvala bogu boljše. In tut zdaj mam še vedno ubčutek slabosti ampak nonstop nekaj jem in meljem tak,da ni ful izrazito. In zibka nisi edina večuser posted image  Apetit se mi je za 10× povečaluser posted image
Violca & sasi_M dobrodošli pri decemberkahuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: december 09
7.4.2009 15:33:12   
BeeBee

     user posted image               user posted image           user posted image
 
 PDP   NICK(starost)       (?.user posted image ,?.user posted image     KRAJ        PREGLED      NS
 
user posted image 1.12.      
~  BeeBee (26)                  (1.user posted image  0.user posted image )      Maribor         21.4
user posted image 2.12.
~ anonimnauser posted image (?)        (?.user posted image  ?.user posted image )
 
user posted image 3.12.
~ zibka   (26)                   (1.user posted image  0.user posted image )       Celje                 14.4
user posted image  6.12.
~ sasi_M  (?)                     (?.user posted image   ?.user posted image )       Novo mesto
 user posted image 7.12.
~ martinca  (24)                 (2.user posted image  1.user posted image )    Jurovski dol        22.4
 
 user posted image 8.12
~ bejbibu  (22)                   (1.user posted image  0.user posted image )     Celje               14.4        
~ anaj22   (25)                   (2.user posted image  1.user posted image )     Medvode        15.4
user posted image xx.12.
~ vijolca (28)                       (?.user posted image   ?.user posted image      Ljubljana
 
 
 
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:  
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
    PREGLEDI           
    user posted image   DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA
  • Še nekaj strani:

    NUHALNA SVETLINA       SEZNAM ZA BODOČE MAMICE
    NOSEČNOST                    ŠOLA ZA STARŠE
    NOSEČNIŠKI KALK.         VSE O NOSEČNOSTI
    MAMA.SI                           NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA
     

       
  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila

    LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

  • nosečnost in delo:

    TUKAJ                         TUKAJ                   TUKAJ  

  • urejanje dokumentacije:
    Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
    vloga S-1/1
    priloga S-1

    Urejanje očetovskega dopusta
    vloga S-1/2
    Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
    Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
    Priznanje očetovstva
    Kako do otroškega dodatka?


    (odgovor članu BeeBee)
  • Neposredna povezava do sporočila: 83
       RE: december 09
    7.4.2009 15:34:43   
    BeeBee
    Vijolca nisem vedela kateri PDP naj napišem. Pa sem naredila kar xx.12 dokler ne boš imela točnega PDP-ja. Lahko pa napišem 12.-15., kakor hočešuser posted image

    (odgovor članu BeeBee)
    Neposredna povezava do sporočila: 84
       RE: december 09
    7.4.2009 18:39:01   
    anaj22
    dobrodošle nove srečke nosečke vijolca in Sasi_M
    vijolca ti sam pozitvno, včasih mal špika zaradi vseh sprememb ki se dogajajo v telesu
    bejbibu samo da ni več izcedka in da ga nebo več user posted image user posted image user posted image

    ko spravm malega spat si bom pa privoščila sladoled, da se mal zrelaksiram sem že cev dan na polno v poganu

    _____________________________

    Mi mamo se fajn
    NJJP

    (odgovor članu BeeBee)
    Neposredna povezava do sporočila: 85
       RE: december 09
    7.4.2009 18:54:10   
    bejbibu
    Hvala vsem za skrb in podporo!!!! Ja res upam da je izginil ta grdi izcedek in da se ne bo nikoli več vrnil!!!! Danes ga ni bilo in upam da bo tako tudi v naprej!!! To res ni prijetno...sem se tako ustrašla da še nisem prišla čist k sebi, sem kr naprej na WC-ju in gledam...ampak kot že rečeno je danes ga ni bilo niti malo user posted image user posted image user posted image !!! Sem veliko boljše volje!!!!

    O apetiti pa raje ne bi, ker je katastrofa, kar naprej nekaj meljemuser posted image ....slabosti pa še zaenkrat ni!!!
    Me veseli da ste druge ok!!!

    Novim decemberkam pa želim tudi veliko sreče in smo seveda na liniji!!!!user posted image

    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



    _____________________________

    11. 12. 2009 smo postali družina ...
    12. 9. 2012 se je naša družina povečala ...
    ?. ?. 2018 ...

    (odgovor članu anaj22)
    Neposredna povezava do sporočila: 86
       RE: december 09
    7.4.2009 20:37:00   
    Jenny17
    Ojla! Tudi jaz se vam pridružujem. Test sem delala včeraj in danes. Še zdaj ne verjamem, da je resuser posted image
    Prvi pregled imam 30.4., PDP pa ne znam izračunat, ker sem imela zelo neredne M.

    (odgovor članu bejbibu)
    Neposredna povezava do sporočila: 87
       RE: december 09
    7.4.2009 21:07:23   
    Zibka
    Dobrodošla in čestitke user posted image user posted image user posted image

    (odgovor članu Jenny17)
    Neposredna povezava do sporočila: 88
       RE: december 09
    8.4.2009 7:03:17   
    anaj22
    dobro jutro

    dobrodošla  Jenny17 in čestitke

    _____________________________

    Mi mamo se fajn
    NJJP

    (odgovor članu Zibka)
    Neposredna povezava do sporočila: 89
       RE: december 09
    8.4.2009 8:01:23   
    vijolca
    user posted image Čestitke vsem ostalim tudi z moje strani! Danes je že veliko boljše, test sem zjutraj ponovila in črtica (ta prava) se je pokazala takoj, ko se je test zmočil. Drugače se počutim dobro, mislim pa, da se nakazujejo slabosti. Največji problem ta hip mi pa povzroča spanje, verjetno je povezano s povečanimi prsmi, ker se nikakor ne morem namestiti, tako da zadnja dva tedna spim res samo po par ur na noč. Upam, da se bo kmalu kaj izboljšalo, ker dolgo ne bom več zdržala... user posted image .
    BeeBee, če znaš dopolnit, me lahko napišeš za prvi pregled 21.4., je pa to prva nosečnost. Upam, da ne težim preveč s temi stvarmi, hvala!
    Vsem decembrkam pa čimprijetnejšo pomlad in še prihodnje (praktične vse) letne čase!

    (odgovor članu anaj22)
    Neposredna povezava do sporočila: 90
       RE: december 09
    8.4.2009 8:49:52   
    Zibka
    Drage souser posted image ,

    ne vem ali vam lahko zaupam svojo stisko in me boste poskušale razumeti ali to res ne spada sem user posted image
    Bom poskusila:
    včeraj sem imela sama s sabo velike probleme: pred 1 letom sem začela s hujšanjem, ker sem imela 20kg preveč in jih v zadnjem letu s pravilno prehrano in redno telovadbo spravila dol. V zadnjih 2 mesecih pa me je spet popadlo nekontrolirano nažiranje in pridobila sem (po včerajšnjem tehtanju) 8 kg. Ja, nemogoče, če znaš jesti. Z ne-načinom prehranjevanja pa žal je. In včeraj sem se čisto zasekirala, ker to nikakor ne more tako bit- zrediti se 8 kg še preden se sploh začnem "normalno" rediti zaradi nosečnosti. In danes imam štart zdravega prehranjevanja. Za tiste, ki niste imele nikoli problemov s tem verjetno ne razumete kako je to hudo...
    In razmišljam, da bi začela tečt: ali je v 6.-7. tednu nosečnosti lahko kakšen zadržek? V mislih imam počasen tek, malo hitrejši od hitre hoje. Kaj pa nordijska hoja? V zadnjih 1,5 meseca nisem smela nič migat, ker sem bila na bolniški in to pri meni posledično privede do....ležanja in nažiranja....in enormne količine pridobljenih kg.
    Mi lahko svetujete?
    Vem, da moram tale naval kg zajeziti še danes, drugače bom zgubila nadzor nad seboj.

    Z željo, da ostale nimate takih problemov, vam želim lep dan!

    (odgovor članu vijolca)
    Neposredna povezava do sporočila: 91
       RE: december 09
    8.4.2009 9:18:37   
    vijolca
    Draga Zibka,
    da te najprej malo potolažim, mislim, da te marsikatera noseča ali nenoseča ženska razume. Med drugimi sem podobne težave imela tudi jaz, le da sem si za hujšanje pustila malo več časa (15 kg v letu in pol, 2 - 3 kg sem pridobila v zimskih mesecih, ker se mi je zdelo pač, da načrtovanje nosečnosti in odrekanje vsem malenkostim ne gresta skupaj, z gibanjem pa je pozimi tudi hudič), shujšala pa sem ravno tako s spremembo načina prehranjevanja in več gibanja - predvsem teka. Zato sem zadnje dneve nekaj časa namenila tudi iskanju informacij o teku med nosečnostjo in se za svoj primer odločila, da bom s tekom prenehala (nazadnje sem tekla še dan, preden sem naredila test, mislim pa, da bi bilo pri meni manj prednosti kot slabosti, sploh, ker bi me samo še bolj skrbelo). No, glede na informacije, ki jih lahko prebereš na raznih straneh, je hitro očitno, da s tekom ni dobro začeti med nosečnostjo, če pa že tečeš, pa verjetno z zmernim tempom lahko nadaljuješ. Ampak iz tvojega posta vidim, da si zadnji mesec in pol celo mirovala, zato mislim, da bi ti tek vsak odsvetoval, veliko boljša ideja se mi zdijo sprehodi, zakaj ne poskusiš s temi? (Nordijske hoje pa ne poznam dovolj dobro, da bi ti lahko kaj svetovala.) Vsekakor pa bi bilo dobro, če se vrneš nazaj na pravilno (in upam da zdravo) prehrano (pri tem ne smeš misliti, zdaj tako že prepozno in je brezveze), verjetno pa za samo nosečnost ni tak problem, če se ne zrediš še za dodatnih 10 kg ampak samo za kak kilogram ali dva.
    Glede kontrole pri prehrani pa ti je v veliko pomoč lahko, če si malo zapišeš, kaj poješ tekom dneva (vem, da je slišati smešno, ampak ko to par dni narediš, se zgroziš, koliko brezvezne in kalorične hrane res poješ).

    Zibka, pa ne obupavat in se sekirat zaradi kilogramov, rajši se vrni nazaj na pravilno prehranjevanje zaradi svojega zdravja in zdravja svojega otročka!

    (odgovor članu Zibka)
    Neposredna povezava do sporočila: 92
       RE: december 09
    8.4.2009 9:41:36   
    kaja13
     
    Da na hitro pofočkam med decemberke še sebe... neplansko, nepričakovano, neplanirano, itd... se mi je prikazal tretji plusek!!!. Po treh dneh gruntanja, tuhtanja in tehtanja opcij sva se z možem odločila, da splava pač ne moreva narediti. Tako da.... kar bo pa bo. V bistvu sploh ne smem razmišljati o podrobnostih (nosečnost, porod,...) ker me kar malo zmrazi. Vse zadeve sem že oddala, resno sem mislila, da sva z dojenčki zaključila. Ampak, kot je moj mož rekel "dokler nas presenečajo "slabe" novice v tej obliki... se imamo še čist fajn". Predviden PDP 10.12.2009.
    Zibka, na temo "tek v nosečnosti" sem včeraj prebrala eno tono člankov in sem se odločila, da bom nadaljevala, dokler se bom počutila v redu. Nisem kakšna sveža tekačica, saj že tri leta tečem cca 3x teden po 7-10km, vmes pa še na aerobiko. V bistvu bom z aktivnostmi nadaljevala, dokler se bom počutila v redu oz. mi ne bo G povedal drugače. Dr. Pušenjak skos poudarja, da do 20 tedna normalne nosečnosti z normalnimi aktivnostmi ne moreš škodovati plodu. Odsvetuje samo kontaktne športe (možnost udarca v trebuh,..) in športe kjer lahko fuul padeš (smučanje,...)
    Glede na to, da si ti zadnji mesec in pol počivala, bi ti svetovala (laično) samo hitro hojo.

    Prvi pregled imam že 9.4., samo takrat G itak še ne bo nič videl in bom šla na UZ čez kakšen teden ali dva.

    Res si nisem mislila, da bom spet na forumu nosečnost...

    (odgovor članu vijolca)
    Neposredna povezava do sporočila: 93
       RE: december 09
    8.4.2009 10:40:41   
    Zibka
    Hvala vama!
    In čestitam Kaja13!


    Strinjam se z vama. Ja, zadnji čas sem mirovala, pred tem pa bila na polno aktivna: 4-6krat na teden aerobika, vmes še kak sprehod, tek. Tako da mislim, da mi je nekaj kondicije kljub vsemu kaosu ki sem ga "privoščila" telesu, še ostalo. Danes grem na sprehod. Tudi jaz sem prebrala goro mnenj o teku med nosečnostjo. In danes bom šla torej na ta prehod in ko bom že ogreta, bom poskusila s čisto lahnim tekom- za kake 5 min. Pa bom videla kako se bom počutila.
    Moram priti na stare tire, ker drugače bom zabredla še do kake depresije...
    Bom sporočila kako sem se počutila.

    HVALA!



    (odgovor članu kaja13)
    Neposredna povezava do sporočila: 94
       RE: december 09
    8.4.2009 11:12:35   
    bejbibu
    Čestitam Kaja13....lepo da nas je vsak dan več!!!user posted image
    Zibka tebi pa želim, da bi se ti vse uredilo tako kot si sama želiš.....veliko sreče tebi in seveda tvoji pikici!!!!


    _____________________________

    11. 12. 2009 smo postali družina ...
    12. 9. 2012 se je naša družina povečala ...
    ?. ?. 2018 ...

    (odgovor članu Zibka)
    Neposredna povezava do sporočila: 95
       RE: december 09
    8.4.2009 13:02:49   
    Anonimen
    Pozdravček nosečke!

    Samo da vam povem, kako vas je lepo brati in da komaj čakam da bom tudi sama v taki vlogi!!!

    Še malo pa bomo testirali!!!

    Anonimnauser posted image

    (odgovor članu bejbibu)
      Neposredna povezava do sporočila: 96
       RE: december 09
    8.4.2009 13:09:28   
    martinca
    sasi_m, dobrodošla. pa naj nosečnost poteka brez problemov.

    beebee, ti pa si res uživala včeraj. no jaz malo manj ker sem še nekaj na vrtu delala, moram, če bomo hotli svežo zelenjavo jestuser posted image zato pa bolj danes uživam, pa še popoldne grem v mesto.

    jenny17, dobrodošla tudi ti.

    zibka, samo to ti lahko rečem kapo dol da s tako lepo shujšala in bila pridna.user posted image user posted image saj v nosečnosti boš spet pridobila nekaj kilogramov ampak boš potem tudi vse nazaj dol spravila. v nosečnosti ne vem kako je s tekom in nasploh ukvarjanjem športa. po moje če ti odgovarja in da se ne počutiš slabo lahko. jaz še tudi vedno hodim intenzivno na odbojko in še bom kakor dolgo mi bo pač trebuh in moje počutje dopuščalo. nisem ti kaj veliko pomagala pa vseeno.user posted image

    kaja13, dobrodošla. to pa je očitno res bilo presenečenje za vaju. user posted image

    (odgovor članu Sasi_M)
    Neposredna povezava do sporočila: 97
       RE: december 09
    8.4.2009 13:15:14   
    Anonimen
    Pozdravljene.

    Jaz se vam javim, ker vidim da se že zbirate user posted image , Prvi pregled imam 24.4. Kaj več pa bomo rekle, ko ugotovimo, da vse štimauser posted image PDP sem si računala na dveh različnih straneh in mi je enkrat pokazalo 8.12. enkrat pa 10.12 user posted image Kakorkoli že tam nekje...

    Lep pozdrav
    user posted image

    (odgovor članu martinca)
      Neposredna povezava do sporočila: 98
       RE: december 09
    8.4.2009 15:27:57   
    Zibka
    Bila sem na sprehodu: hodila sem 20 min, potem pa zelooo zeloooo počasi 10 min tekla in spet nazaj hodila 20 min. Počutim se super. In mislim, da če se dobro počutim, da skoraj nemogoče, da bi bilo kaj narobe..ali, kaj mislite?

    Vsem lep dan!

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 99
       RE: december 09
    8.4.2009 15:49:43   
    *viva*
    Hejla babuške!

    Malo se oglasim,čeprav še ne vemo na čem smo. Malo še čakamo na dan d,ko bomo naredili test,če ne bo prej user posted image .

    Če je ne bo,potem bo moj rok 14.12.

    Glede športa sem pa prebrala,da je zdravo nadaljevat z aktivnostjo kot pred nosečnostjo le da se obremenitev prilagodi. Sicer je pa vse odvisno od počutja.


    se beremo mogoče še kaj user posted image


    _____________________________

    Only the hardest things makes us stronger...let's fight!

    (odgovor članu Zibka)
    Neposredna povezava do sporočila: 100
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
    Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
    Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
    Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




    NOSEČNOST
    пеперутка16

    Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?