|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Triletnik in tuji jeziki
27.4.2009 15:16:48   
Anonimen
podpiram večjezičnost!
sama žal te možnosti kot otrok nisem imela, tudi moj malček je nima, ker smo vsi slovensko govoreči, a če bi bila možnost stalnega sogovornika v drugem jeziku, se je ne bi otepala!
otrok gleda risanke v tujih jezikih, a mu prav nič ne škodijo. se mi zdi da je dobro, da sliši vsaj melodijo jezika... mu bo pa kasneje v življenju pomagalo pri učenju tujih jezikov.

sem pa pred leti slišala za deklici iz južno-ameriške celine, ki sta imeli vpliv treh jezikov in sta si ustvarili svoj "jezik", s katerim sta se pogovarjali med seboj. ampak mislim, da je to bolj redek pojav, ker otroci znajo odlično preklapljati svoje možgančke!user posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Triletnik in tuji jeziki
27.4.2009 16:04:39   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

V bistvu sem nekak se hotla zadrzat in ne komentirat tele teme, ker mam mal alergije na to ampak ok...bom skusala bit pridna user posted image  in napisat kaj konstruktivnega.

Otroci niso nic posebno neverjetni pri ucenju jezikov, to je naravni proces ucenja in smo ga vsi dali skozi, starsi smo pa tisti, ki skor dol pademo, ko otrok rece "dog" ko vidi psa na cesti. Torej, kar hocem povedat je, da med 3 in 6 letom starosti je ucni proces pridobivanja besednega zaklada, katerega koli jezika. Kar berite otroku pravljice v slovenscini in boste videli kolk neverjetnih besed pobere ven iz njih. Kaj pa potem naredi? vkorporira te besede v svoje stavke in tvori stavke, ki so vcasih smesni. Zakaj? Ker  je uporaba besedisca, ki ga je pridobil, zdej nova stopnja ucenja. Torej, pri tujem jeziku je to tisto, kar je izjemnega pomena je, da se starsi tega zavedamo. Otrok bo osvojil neverjetno stevilo besed, ni vazno v kolikih jezikih ker mu to ne predstavlja nikakrsnega problema. Je tista spuzva, ki srka. Ne zna pa dejnsko uporabit tega znanja! Pri 3-4 letih se ne. In tle pride problem: ce je ob otroku nekdo, ki bo govoril z  njim v tujem jeziku potem bo tak otrok dvojezicen ali trojezicen ce treba. Ce pa tega ne bo, bo otrok tja do 10 leta svoje znanje total pozabil in ceprav ostane posluh za jezik in intonacijo, pa morda nek ostanek metodologije sprejema besedisca..."znanje", ki se je tako hitro akumuliralo v casu med 3-6 leti bo spuhtelo.

Torej, moj nasvet je, nikoli ni prepozno, vazno je kaj se bo s tem znanjem delalo v prihodnosti. Otrok se mora naucit tvorit stavke in uporabljat besede v stavkih; ko to osvoji, bo pozabljanje veliko pocasnejse, kot pa ce zna samo besedisce brez uporabe. Ce se bo z njim ves cas govorilo v tujem jeziku, pol genialno, ce za to ni pogojev, potem je vseeno, ce otrok uziva ob gledanju risank in sprejema besedisce od tam. Ni nobene sile, da mora pa pri 3 letih it na anglescino ali nemscino. Moj primer: Medvedek Uhec je bil v moji casih se v originalu in to v poljscini. Na enem izletu na faksu smo ugotovili, da se cela generacija genau spomne celega besedila risanke--v poljscini!!!  Ne, ne znam danes poljsko, znam pa cesko in mi je veselje do intonacije slovanskih jezikov ostalo prav iz mladosti, iz risank.

Ce boste dosledni pri ucenju in uporabi, potem ne bo nobenih problemov. Kasneje v zivljenju se bo pa toliko lazje ucil se drugih jezikov. Torej rija, go for it, pri vas ne bo tezav, ker otrok bo mel stalnega sogovornika, le-ta naj res dosledno govori z otrokom v enem jeziku.

Uf, sem vedla da bo nastal en roman no...


odvisno...na obali bo otrok dobro  znal vsaj italijanščino,saj ni treba,da jo kdo doma govori...je naš okoljski jezik in živimo z njo.Večina nas jo je osvojila v taki meri,da lahko komuniciramo 90% brez,da bi se je posebej učili. In isto opažam pri naših otrocih...sama delam v italijanski službi in se doma trudim ne govorit v italijanščini,pa še moža štajerca imamuser posted image ...ampak tamala jo vleče nase kot spužva,dobiva signale  v vrtcu,po TV,potem pa še jaz včasih popustim in potem se učiva....
Tako,da definitivno ne bo pozabila,kar ji prihaja v glavico sedaj pri treh letih....
In besedo neverjetno bom še enkrat rekla,da je enkartno poslušati triletnika,kako pravilno naglaša.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Triletnik in tuji jeziki
27.4.2009 16:21:35   
Tanja55
odvisno...na obali bo otrok dobro  znal vsaj italijanščino,saj ni treba,da jo kdo doma govori...je naš okoljski jezik in živimo z njo.Večina nas jo je osvojila v taki meri,da lahko komuniciramo 90% brez,da bi se je posebej učili. In isto opažam pri naših otrocih...sama delam v italijanski službi in se doma trudim ne govorit v italijanščini,pa še moža štajerca imamuser posted image ...ampak tamala jo vleče nase kot spužva,dobiva signale  v vrtcu,po TV,potem pa še jaz včasih popustim in potem se učiva....
Tako,
da definitivno ne bo pozabila,kar ji prihaja v glavico sedaj pri treh letih....
In besedo neverjetno bom še enkrat rekla,da je enkartno poslušati triletnika,kako pravilno naglaša.


Govora je o okolju, nekdo mora ta jezik govorit a ne? torej, sej se strinjava, ampak nikjer nisem napisala, da se mora doma govorit ta jezik...nekdo ga mora, pa ce je to okolje je tolk boljs. Poglej, italijanscina je itak klasicen primer, kako se vsi na obali ucite tega jezika in ja, seveda ga vsi otroci pobirajo tko za hec, mimogrede.

To o cemer sem jst zraven govorila, so jeziki, kjer te moznosti nimas...ala anglescina npr. Je povsod ampak ne zivimo v anglesko govorecem okolju. Torej otrok bo pobiral besede od vseposvod kjer bo lahko, ampak samo besede..jezik je pa vec kot samo besedisce in to, kar manjka takemu otroku je prav to kar imate vi na obali...da se jezik povsod govori in uporablja. Samo to sem hotela povedat, ne bit uzaljena, da bo zdej pa tvoja pupa pozabila, kar se ucita. Ne, ne bo ker ste v takem okolju, ampak enako bi blo, ce bi sli v Afriko...otrok bi pobiral tud tiste besede, sam ker jih nikjer ne bi mogel potem koristit (ce bi se druzina preselila nazaj v SLO npr.) bi to kar je pridobil s tako lahkoto kmalu pozabil. Ne pa, ce to konstantno uporablja.

Preberi cel moj zapis se enkrat, pa bos vidla, da sem tocno to napisala kar ti pravis, samo z drugega zornega kota. In ja, sej ti dam prav, starsem je neverjetno ko vidijo svojega otroka pravilno naglasevat ampak prestavi jo v Anglijo in bo enako super naglasevala tud anglesko. ZATO je pa tako fantasticno, ce ima otrok to moznost, da ta neverjeten potencial pri ucenju jezikov izkoristi v tistih 3-6 letih, ko je najlazje in najbolj naravno. Zato pa tudi tako navdusujoce za starse.

Sva zdej skupaj?

< Sporočilo je popravil Tanja55 -- 27.4.2009 16:23:01 >

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Triletnik in tuji jeziki
27.4.2009 19:13:11   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

odvisno...na obali bo otrok dobro  znal vsaj italijanščino,saj ni treba,da jo kdo doma govori...je naš okoljski jezik in živimo z njo.Večina nas jo je osvojila v taki meri,da lahko komuniciramo 90% brez,da bi se je posebej učili. In isto opažam pri naših otrocih...sama delam v italijanski službi in se doma trudim ne govorit v italijanščini,pa še moža štajerca imamuser posted image ...ampak tamala jo vleče nase kot spužva,dobiva signale  v vrtcu,po TV,potem pa še jaz včasih popustim in potem se učiva....
Tako,
da definitivno ne bo pozabila,kar ji prihaja v glavico sedaj pri treh letih....
In besedo neverjetno bom še enkrat rekla,da je enkartno poslušati triletnika,kako pravilno naglaša.


Govora je o okolju, nekdo mora ta jezik govorit a ne? torej, sej se strinjava, ampak nikjer nisem napisala, da se mora doma govorit ta jezik...nekdo ga mora, pa ce je to okolje je tolk boljs. Poglej, italijanscina je itak klasicen primer, kako se vsi na obali ucite tega jezika in ja, seveda ga vsi otroci pobirajo tko za hec, mimogrede.

To o cemer sem jst zraven govorila, so jeziki, kjer te moznosti nimas...ala anglescina npr. Je povsod ampak ne zivimo v anglesko govorecem okolju. Torej otrok bo pobiral besede od vseposvod kjer bo lahko, ampak samo besede..jezik je pa vec kot samo besedisce in to, kar manjka takemu otroku je prav to kar imate vi na obali...da se jezik povsod govori in uporablja. Samo to sem hotela povedat, ne bit uzaljena, da bo zdej pa tvoja pupa pozabila, kar se ucita. Ne, ne bo ker ste v takem okolju, ampak enako bi blo, ce bi sli v Afriko...otrok bi pobiral tud tiste besede, sam ker jih nikjer ne bi mogel potem koristit (ce bi se druzina preselila nazaj v SLO npr.) bi to kar je pridobil s tako lahkoto kmalu pozabil. Ne pa, ce to konstantno uporablja.

Preberi cel moj zapis se enkrat, pa bos vidla, da sem tocno to napisala kar ti pravis, samo z drugega zornega kota. In ja, sej ti dam prav, starsem je neverjetno ko vidijo svojega otroka pravilno naglasevat ampak prestavi jo v Anglijo in bo enako super naglasevala tud anglesko. ZATO je pa tako fantasticno, ce ima otrok to moznost, da ta neverjeten potencial pri ucenju jezikov izkoristi v tistih 3-6 letih, ko je najlazje in najbolj naravno. Zato pa tudi tako navdusujoce za starse.

Sva zdej skupaj?


ma,itak...saj zato sem pa napisala na začetku "odvisno".Sem samo dodala primer ,ki se dogaja ravno v našem okolju.Ampak v službi nimam časa na dolgo pisarit...




_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 29
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?