|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:32:20   
barika
hmm... ne vem kaj jeste, midva sma dva odrasla, pa še en otrok, pa ne vem, če dama na mesec 200€ za hrano, wc papir kupim v dm-u ali lidlu, ker ga je več za isto ceno kot npr. palominega, mesa jemo bolj malo, prašek kupujem 1x na 2 meseca .. ostalo pa po potrebi, res pa je, da ne kupujema "bedarij", sladkarij itd...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:37:48   
Anonimen
Po resnici povedano včasih nisem gledala tolk na cene kakor zdaj.Zdaj pa res pogledam in kupujem kar je ceneje ker se vse podražilo tak,da ne moreš verjet.Sva šla danes v Hofer pa kupila res dosti in dala 30 evrov potem pa nekaj v Tušu kar pač v Hoferju nimajo nesla v roki in dala 15.user posted image
Npr.sok za delat z vodo v hoferju stane 2 litra 0,99 pa naredim iz njega piše baje 7 litrov ampak jaz naredim preko 10,ker mi je presladko drugače.V Tušu pa sem dala za  tri litre 3,54 evra.Sem rekla od zdaj naprej sok kupujem tam.Pa capučino že od nekdaj tam kupujemo.Papir za wc isto,zelenjavo kakor svežo tako zamrznjeno in jogurte.Pa kocke za juho 0,65 v drugih trgovina preko evro.Pa še in še bi lahko naštevala.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:39:07   
muška
Mi jemljemo kosilo v šoli in tako dam za kosilo mesečno tam okoli 70 €. Kuham samo med vikendi. In na ta načim smo samo ta mesec prišparali 300 €, kar pa ni malo! V trgovino grem zdaj samo po kruh in mleko, pa mogoče kak fruhzverge za mala dva, pa še to ne vsak dan, ker tudi kruh dobimo zraven kosila user posted image

Drugače pa naredim 1-2x mesečno nakup v Lidlu, nabašem poln voziček, vključno z mesom in vso možno robo, tudi plato piva, ali kakšne majčke ali igrače za mala dva se najdejo vmes. Najvišji račun do zdaj je znašal 105 € , in kot sem že rekla, sem imela ogromno vsega. Od mesa vem da sem vzela 2 cela piščanca,par paketov puranjega mesa, par paketov berdc, meso za golaž, mleto meso itak vzamem njamanj 2 pakla itd itd. Skratka Mercator in vse te naše oderuške trgovine me ne vidijo na večjem nakupu, tam vzamem samo sprotne stvari.


Aja, kartic pa nimam. Sem imela zeleno piko, pa so mi jo stran vzeli user posted image  .

keš pa pika! In njabolje je, da grem v trgovino samo z 20 € , ker vem, da več ne bom spičila. če imam 30 € potem je že problem user posted image

< Sporočilo je popravil muška -- 14.4.2009 17:40:36 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:42:38   
Anonimen
In danes me vrže na rit račun za cel mesec : 656 €.


To se mi zdi ogromno, ce ste trije.

Mercator je drag, ceprav je lep in ceprav ima fine akcije in se bolj fine kartice in pike in ostale slike.
Dragi so tudi priboljski a la sokci in piskoti, ki jih omenjas.
Draga je tudi zelenjava (plus tega draga pomeni se nesveza).

Jaz ze kar nekaj casa vneto kuham, tudi zvecer in se mi zdi, da je to dalec najcenejsi nacin prehranjevanja. Pa se pocutim se dobro po kuhani vecerji.

(odgovor članu Pikica76)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:44:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ampak najdraže je kupovanje s temi plastikami, pa temi bonusi....


Drzi.
Sem zracunala, koliko me "stane" tista kao zastonj skodelica v Mercatorju user posted image ...

...in vrgla prospekt v smeti.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:53:20   
cukr07
Jaz v Mercator sploh ne grem več, ker ima cene daleč najbolj zasoljene. Tuš mu pa tudi kar pridno sledi. Tavelike nakupe opravim v Lidlu ali Hoferju, včasih tudi v Eurospinu. Po stvari, ki jih v teh trgovinah ne dobim, grem pa v Spar.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Draga hrana
14.4.2009 17:57:30   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica76
In danes me vrže na rit račun za cel mesec : 656 €. 

Moram dodati, da kupujemo meso pri mesarju in zelenjavo več ali manj na trgu.

Aja smo pa 2 odrasla in 2 otroka.



toliko za hrano brez mesa in zelenjave je pa res dosti. ne vem kaj jeste za ta denar.
jaz tudi kupujem s to kartico(brez da pazim!) pa račun ne presega 350eur.
mogoče je pomota..

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:09:13   
Korina1
muška kako gre to s kosilom v šoli ki ga vi jemljete? A delaš tam in ga lahko dobiš?

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:12:37   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica76
In danes me vrže na rit račun za cel mesec : 656 €. 

Moram dodati, da kupujemo meso pri mesarju in zelenjavo več ali manj na trgu.

Aja smo pa 2 odrasla in 2 otroka.



ja, zdajle mam malček časa....656 eur je groza, kaj porabite za špecerjauser posted image  pa to brez mesa in zelenjave...

tak znesek bi me končno spravil na dietouser posted image user posted image user posted image

jaz kupujem večinoma v lidlu, pa grem ca. 1 x na teden, kupim vse kar rabimo, pa ne vem, če dam več kot 60 euruser posted image  edino prašek in jamnico vzamem v šparu.
pa je to ca. 250 eur na mesec, ker dnevno pa mogoče kupimo kakšno žemlico in to je to. sva pa 2 odrasla, 1 otrok in še dedi in babi sta večino kosil pri nas.
je pa res, da nam nekaj zraste tudi na našem vrtuuser posted image

je pa res, da se je hrana blazno podražilaod uvedbe eura....tudi v tujini....sem bila danes v metroju pa so cene za pošizit....user posted image

in ja, po eni strani HB, ker so nas te cene malček naučile, da je treba s hrano ravnati spoštljivo in je ne polovice vrečti v smeti, kot sem, vsaj jaz, še nekoč rada delalauser posted image
so me bile same oči v trgovini, pojedel pa tistega ni nobeden.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:16:20   
*alja*
Ja to kosilo mene tudi zanima.
A to dobi vsak?
Pa kaj to je kosilo za eno osebo, pa plačaš 70 evrov na mesec?

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:19:27   
rija
jaz mislim, da dobi kosilo vsak, ki ga naroči.

jaz sem en čas jemala iz dijaškega doma....samo meni ni bilo dobro. po treh mesecih mi je šla tista "aroma" že skozi ušesa ven.

kak je pa dobro, pa je odvisno, kak dobro kuhinjo ima šola.

koliko pa ga dobiš pa od tega, kako dobro poznaš kuharico user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:19:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

in ja, po eni strani HB, ker so nas te cene malček naučile, da je treba s hrano ravnati spoštljivo in je ne polovice vrečti v smeti, kot sem, vsaj jaz, še nekoč rada delalauser posted image


Ja, cas je, da z njo ravnamo spostljivo.
Se mi vsaj nihce vec ne smeje, ko recem, da hrane ne mecem v smeti.

In da za vecerjo jem mlecen riz user posted image user posted image .

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:20:20   
Korina1
Sem pred časom govorila s prijateljico in če sem jo prav razumela ker sva govorili po telefonu je njena 6 letnica imela naročeno kosilo v šoli in jo je stalo 35€. Pojedla pa je vso kosilo ker so tako male porcije. Se pravi da bi nas to stalo potem 140€ mesečno za 4 kosila pa če so male porcije bi bilo potem dovolj komaj za dva. Ne vem.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:20:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica76

Danes sem vsa vesela pričakovala račun za Mercator Piko, ker sem začela v trgovino hodit ob torkih in uvljavljam njihov 10 % popust, med tednom pa kupim tu pa tam še kakšen sokec in kruh za tamalega. Res gledam, da vzamem osnovna živila, mleko, jogurte, malo sadja in zelenjave (ostalo kupujemo na trgu), moko, plenice, wc papir, kakšne piškote v glavnem nič posebnega. In danes me vrže na rit račun za cel mesec : 656 €. (to je res ves denar, ki ga porabimo v trgovini, ker kupujemo izključno na kartico, da imamo na koncu meseca pregled). Moram dodati, da kupujemo meso pri mesarju in zelenjavo več ali manj na trgu. Od kje toliko, pa še kao pazila sem? Aja smo pa 2 odrasla in 2 otroka. Ne vem no, meni se zdi, da je vsak mesec dražje.



Zdaj se pa lepo usedi, pa potegni račune ven in začni črtat stvari, ki si jih kupila, pa jih brez Pika kartice sigurno nebi. Odpri hladilnik in grem stavit da se ti not valja tisoč in ena stvar, ki je že blizu tega da bo rok potekel od fruhcvergov do vseh možnih salam, takih in onakih sirčkov...., vem poznam to.  Pika kartico vrži v smeti in kupuj na keš oziroma kartico z direktno bremenitvijo, ker če maš piko, hitro vržeš v voziček stvari, ki jih drugače nebi in bi brez njih komot preživeli.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:21:30   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz mislim, da dobi kosilo vsak, ki ga naroči.

jaz sem en čas jemala iz dijaškega doma....samo meni ni bilo dobro. po treh mesecih mi je šla tista "aroma" že skozi ušesa ven.

kak je pa dobro, pa je odvisno, kak dobro kuhinjo ima šola.

koliko pa ga dobiš pa od tega, kako dobro poznaš kuharico user posted image user posted image user posted image


Mah men je prva šola stran 15km, ne pride v poštev

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:22:41   
karamela
hrana in ne samo hrana tudi vse storitve se dražijo. Znesek 656,00 Eur moram reči, da se mi zdi res veliko.

Sem pa pri sebi ugotovila, da dejansko ko še nisem imela kredita, smo zapravili veliko več za hrano, obleke in ostale malekonsti (nekatere oz kar nekaj  tudi po nepotrebnem) Sedaj, ko imamo kredit za stvar ki nas res osrečuje, pa porabimo velikooo maj za hrano - pa tudi nismo lačni, vendar kupujemo preudarno in seveda v cenejših trgovinah, vsak od nas 4 ih ima par cotk na sezono manj... porabimo manj za gsm.

Mi 4 pridemo sigurno s 350 Euri čez mesec, skupaj z ostalimi čistili,kozmetiko..., res pa da dobimo kar nekaj sezonske zelenjave od sosedov kmetov, pa še doma imamo mal sadovnjaka.

Zanima me še vaše mnenje glede pralnega praška. Sem pred časom gledala v sparu, cena za kg s budget praška še ne  1 eur, cca 0,89eUR, potem pa drugi  kao znane znamke po 3,50 ali več za kilogram. Pri npr. 7 kg vreči je to ful velka razlika 10Eur in več. Ali mislite, da je tisti dražji res 200% boljši? Za lepo embalažo mi  je pa  osebno res vseeno.






(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:23:12   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

In da za vecerjo jem mlecen riz user posted image user posted image .


jaz pa pečeno mlečno proseno kašo....njamsi......pa veš, koliko večerij pride iz enega kilogramauser posted image ......vsaj za pol meseca......user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
14.4.2009 18:23:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:25:41   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

hrana in ne samo hrana tudi vse storitve se dražijo. Znesek 656,00 Eur moram reči, da se mi zdi res veliko.

Sem pa pri sebi ugotovila, da dejansko ko še nisem imela kredita, smo zapravili veliko več za hrano, obleke in ostale malekonsti (nekatere oz kar nekaj  tudi po nepotrebnem) Sedaj, ko imamo kredit za stvar ki nas res osrečuje, pa porabimo velikooo maj za hrano - pa tudi nismo lačni, vendar kupujemo preudarno in seveda v cenejših trgovinah, vsak od nas 4 ih ima par cotk na sezono manj... porabimo manj za gsm.

Mi 4 pridemo sigurno s 350 Euri čez mesec, skupaj z ostalimi čistili,kozmetiko..., res pa da dobimo kar nekaj sezonske zelenjave od sosedov kmetov, pa še doma imamo mal sadovnjaka.

Zanima me še vaše mnenje glede pralnega praška. Sem pred časom gledala v sparu, cena za kg s budget praška še ne  1 eur, cca 0,89eUR, potem pa drugi  kao znane znamke po 3,50 ali več za kilogram. Pri npr. 7 kg vreči je to ful velka razlika 10Eur in več. Ali mislite, da je tisti dražji res 200% boljši? Za lepo embalažo mi  je pa  osebno res vseeno.








Prašek uporabljam Mercatorjev že precej časa in sem zadovoljna z njim, sem pa vmes dobila Ariel in z njim oprala bele cunje in sem dobila ven iz stroja sive cunje. Itak Si ariela in podobnih ne morem privoščiti. Včasih kupim tudi blagovne znamke Spar.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:27:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

In da za vecerjo jem mlecen riz user posted image user posted image .


jaz pa pečeno mlečno proseno kašo....njamsi......pa veš, koliko večerij pride iz enega kilogramauser posted image ......vsaj za pol meseca......user posted image


Kadar ne jem prosene kase user posted image .
Kaj ces, smo pac socialci.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:36:19   
kalbo
Pa še nekaj. tud v Mercatorju in Tušu se da skozi prit za normalne zneske, sam mal je treba gledat kaj rabiš in čim manj kupovat na zalogo.

Men grejo pa tale Hofer, Lidl, Eurospin, in ostal šit kar malo na jetra, čeprav verjamem, da je ceneje, samo želodec se mi obrača ob tem, da poslušam jamranje, kako slovenska podjetja propadajo od taistih ljudi, ki z veseljem naznanijo, da v Merkator in TUŠ ne stopijo, da kupujejo v Lidlu in Hoferju.

Sej ne rečem, da ne bom kmalu blizu praga Hoferja, samo vam povem, da me bo prekleto peklo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:38:15   
muška
ja, kosilo iz šole lahko dobi vsak, le naročit ga je treba! Naša šola ima še na natu jedilnik, tako da če mi kak dan kaj ne bi pasalo, ga odjavim - ampak tega še nisem storila! Lahko ga vzameš tudi v vrtcu, dijaškem,..... Okusa se najverjetneje res kmalu naveličaš, no mi bomo to kosilo jemali do počitnic, potem bo pa itak pavza, ker je šola zaprta.
Vzamem pa eno kosilo, in imava z možem vedno  dovolj, včasih celo kaj ostane. Je pa res, da jeva sama. Otroka jesta v vrtcu in ko prideta domov še ni nobene lakote. Pojesta pa za večerjo kaj je ostalo - če jima je

Glede pralnega praška, jaz sem s temi dragimi praški že zdavnja zaključila. Kupujem Hoferjev Tandil, super opere, pa še fajn se mi zdi, ker nekaj naredim za okolje!
Mi je pa ravno zadnjič zmanjkalo praška, Hofer je v drugem kraju , tako da samo po pralni prah ravno ne bi šla; no kupila sem namerno najcenejšega - se pravi ta sparov budget in sem izredno presenečena nad njim - pozitivno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Draga hrana
14.4.2009 18:46:19   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kadar ne jem prosene kase user posted image .
Kaj ces, smo pac socialci.


meni je čisto fajn biti tak socialec  ali riž, kaša, močnik, polenta...zelje,repa....nima veze....user posted image  jaz sem od malega stroškauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Draga hrana
14.4.2009 19:13:03   
Kerensa*
Porcije šolskih kosil so (vsaj tiste, za katere vem, kolikšne so) definitivno premajhne za nas. Za otroka bi morda še šlo, ampak zame in za Kamikazo pa definitivno ne. Ampak ker otroka že podnevi jesta v vrtcu in šoli, pri nas nima smisla tega naročati.

Midva podnevi največkrat jeva v Sparovi restavraciji. Cena kosila je cca. 3€ in za 20 kosil mesečno je to cca. 60€ za enega, torej cca. 120€ za dva. Čez kvaliteto se ne pritožujeva, čeprav je vse skupaj bolj fast food, ampak okus je zelo sprejemljiv in porcije zelo OK, glede na ceno.

Mi potem toliko več zapravimo za večerje in prigrizke, kajti večerjo si med tednom večinoma naročamo (dostava na dom) - med tednom zelo malo kuhamo. Za vikende pa otrok ponavadi ni doma in midva spet jeva zunaj (sobote ali nedelje v Jurmanu).

Smo štirje (+ pes) in za kompletno gospodinjstvo zapravimo cca. 15€ na dan (hrana zunaj in dostava hrane v to nista všteta). Ja, se strinjam, da je drago, ampak danes za 15€ ne dobiš kaj pretirano veliko. No, OK, lahko ves čas je makaronflajš - pol kg makaronov in dva raguja te stane točno 3€, pa je cela familija sita. Za 2€ zraven dobiš pa še pol kruha, nekaj listov solate in kakšen S-Budget sok, pa imaš mir za cel dan.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Draga hrana
14.4.2009 19:23:52   
noranate
Več kot polovico izdelkov kupujem v Sparu. Gledam akcije,  večje nakupe delam na 14 dni, z listkom!!!!!!!! V Mercatorju kupujem samo  izdelke, ki so cenejši, kov v Sparu in še to spremljam, ko so dvojne oz. trojne pike.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?