|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Draga hrana
14.4.2009 19:25:45   
lonapo
Mi smo (4-članska familja)  nekaj časa hodili v Mercator ob torkih. Fino fajn 10% popusta, vau kolk bomo pršparali, vsak teden pustili tam od 100-130 eur-kar je na mesec več kot 400 eur. Potem smo pa malo začeli računat in sem začela hodit v Lidl. Sedaj kupujem v Mercatorju izključno meso, kakšno delikateso, Gavrilovič pašteto, prašek,pa mogoče še kakšno malenkost. Po vse ostalo grem v Lidl, nakupim totalno poln voz-od čistil do jogurtov, zelenjave(imajo super krasno)(umetna je tko al tko povsod), sadje, sokove, vrečke za smeti, kruh, sir (občutno ceneje kot kje drugje-pa še ful dobr je ) in dam max 70 eur.
Kupujemo na 14 dni in nas vse skupaj pride na mesec cca dobrih 200 eur. - se pa že pozna pol manj. Z Lidlom sem blazno zadovoljna in ne bom niti poskušala kupovati kje drugje (npr. Spar, Leclerc ,Hofer itd).

_____________________________

Nejc in Žiga sta najboljši par!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Draga hrana
14.4.2009 19:34:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Sem pred časom govorila s prijateljico in če sem jo prav razumela ker sva govorili po telefonu je njena 6 letnica imela naročeno kosilo v šoli in jo je stalo 35€. Pojedla pa je vso kosilo ker so tako male porcije. Se pravi da bi nas to stalo potem 140€ mesečno za 4 kosila pa če so male porcije bi bilo potem dovolj komaj za dva. Ne vem.

porcija kosila stane 3€ in od tega se najemo trije odrasli in en otrok, tako je cena za cel mesec okrog 70€, kot je napisala Muška.

lahko pa naroči vsak.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Draga hrana
14.4.2009 19:53:18   
bigMIKE
600 EUR ni veliko če si lahko privoščiš, in to privoščiš tako, da se ne pozna pretirano v mesečnem proračunu. Nekateri pa očitno presegate svoje zmožnosti in potem cincate po forumu kako je drago. Je in ni drago. Odvisno kaj ješ in piješ vsak dan.

Sok in kokakola vsak dan, pa zjutraj danone in makovka, za malico pršutek in ementalerc pa za kosilo tunine file... ja takle jedilnik vrjamem da znese precej čez mesec. Če gledate svoj standard samo čez hrano, potem ste verjetno nekateri tudi močnejše postave in vam poln hladilnik prestavlja določeno varnost.

Kartica/ne kartica ne spremeni bistveno nakupovalnih navad na dolgi rok. Zadevo se reši tako da se ne hodi lačen okoli trgovin z hrano in da se kupuje z listkom. Za nekatere žalitev obreda "šopinga v hramu potrošnje" za druge realnost. Kateremu tipu potrošnika več ostane za druge "hobije" naj vsak presodi sam.

p.s. Grem v DM in nakupim za 250 EUR stvari... uuuuu kolk je drago. Pa sploh noben ne ve kaj sem kupil...user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Draga hrana
14.4.2009 19:59:27   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: bigMIKE

600 EUR ni veliko če si lahko privoščiš, in to privoščiš tako, da se ne pozna pretirano v mesečnem proračunu. Nekateri pa očitno presegate svoje zmožnosti in potem cincate po forumu kako je drago. Je in ni drago. Odvisno kaj ješ in piješ vsak dan.


Prav imas. Ce se hranis iz kontejnerja lahko na mesec porabis zgolj 20 eur ali manj - za druzino seveda.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu bigMIKE)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:04:27   
bigMIKE
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: bigMIKE

600 EUR ni veliko če si lahko privoščiš, in to privoščiš tako, da se ne pozna pretirano v mesečnem proračunu. Nekateri pa očitno presegate svoje zmožnosti in potem cincate po forumu kako je drago. Je in ni drago. Odvisno kaj ješ in piješ vsak dan.


Prav imas. Ce se hranis iz kontejnerja lahko na mesec porabis zgolj 20 eur ali manj - za druzino seveda.


Vsa hrana ki jo kupujemo je "iz kontejnerja" še posebej tista v LIDLU in HOFERJU, da ne govorim o EUROSPINU (to ni trgovina, to je skladišče z blagajno). Jest rade volje kupim marsikaj... samo ne jočem konec meseca da je vse predrago kot nekateri - vsaj tak filing daje tale topic.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:07:36   
rija
bigMIke....naj te potolažim oz. postavim na realna tla: vse gre iz istega sr**** tudi tista v šparu ali merkatorju......user posted image

in vidi, vidi....v nemčiji, kjer delajo ogromno primerjalnih testov, lidl in hofer dosegata boljše rezultate v kvaliteti od recimo kaufhofa, ki velja za malo boljšo blagovnico.....

edino, če boš zam zaklal pujceka in sam pridelal solato, bo ta iz štale ali vrta....vse ostalo je isti šmorn.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bigMIKE)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:09:14   
rija
in kar mene razpi.zdi v nulo je edino pri šparu to, da raje vržejo tone hrane proč, kot pa bi jo podobno kot lidl in hofer, dali par dni prej po znižani ceni.

in ko sem zvečer gledala, kako prodajalke cele pladnje klobas stresajo v smeti......se mi obrne od hudega.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:13:32   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: bigMIKE
Vsa hrana ki jo kupujemo je "iz kontejnerja" še posebej tista v LIDLU in HOFERJU, da ne govorim o EUROSPINU (to ni trgovina, to je skladišče z blagajno). Jest rade volje kupim marsikaj... samo ne jočem konec meseca da je vse predrago kot nekateri - vsaj tak filing daje tale topic.


Hrana iz kontejnerja se ne kupuje - temvec vzame. Kontejner ni misljen v prenesenem pomenu. Je pa zanimivo, da nakupe hrane v Lidju in Hoferju prepoznas pri kontejnerskem prehranjevanju.

Okoli jokanja.... in kaj s tem ce kdo joce, da je drago?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu bigMIKE)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:16:21   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: rija

in kar mene razpi.zdi v nulo je edino pri šparu to, da raje vržejo tone hrane proč, kot pa bi jo podobno kot lidl in hofer, dali par dni prej po znižani ceni.

in ko sem zvečer gledala, kako prodajalke cele pladnje klobas stresajo v smeti......se mi obrne od hudega.....user posted image


Ja žalostno je to, mi pa na karitasu dobimo hrano ki ji je rok trajnosti že potekel in moraš potem to pojesti.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:19:47   
tintin
Ja hrana je draga....
jaz večino kupujem v Intersparu, občasno v Hoferju, v Lidlu kupim le par stvari, ker mi je user posted image , včasih gremo v Leclerc ali Mercator.
Mi smo 3, zapravimo pa cca 300-400 evrov  (plus plenice, praški, čistila)...kuhamo vsak dan, razen izjemoma, pojemo veliko sadja, zelenjave, jogurtov...pri hrani ne šparam...you are what you eat ...in slaba hrana se dolgoročno pozna na zdravju. Raje šparam kje drugje, npr. pri cunjah (kupim za tamalega kaj rabljenega, v akciji, cenejše blagovne znamke, razpordaje tudi kaj vnaprej),...

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:31:04   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Jaz najdem pa ogromno stvari ki so v Mercatorju dosti cenejša kot v Lidlu, že npr. mleko se da dobit ceneje pa jogurti.... Sem enkrat probala 14 dnevni nakup opraviti v Lidlu in naslednji nakup v Mercatorju pa je bil Mercatorjev račun manjši. Je pa res da kupujem več ali manj Mercatorjve izdelke

Midva kupujeva mleko, jogurte,... v sparu. Ta njihav S budget.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Draga hrana
14.4.2009 20:50:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

...pri hrani ne šparam...you are what you eat ...in slaba hrana se dolgoročno pozna na zdravju.


Ma meni se ne zdi, da bi bilo treba do konca sparat...se da jesti relativno zdravo hrano za majhen denar.
Dragi so priboljski, ki itak niso zdravi, sladkane pijace take in drugacne, ki so en sam sladkor z dodatki, draga je nesezonska hrana, ki vecinoma ni zdrava. Pozimi se pac je kislo zelje in ne mehka solata. Drage so (se mi zdi) ze pripravljene jedi, ki tudi niso zdrave. Draga je nesveza riba....

(odgovor članu tintin)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Draga hrana
14.4.2009 21:13:43   
kalbo
Misek, ne pametuj spet porkaduš. Če nekdo jamra kok je drago, pač takemu človeku poveš, da ni treba met vedno pet vrst narezane salame v hladilniku, ki je itak pol pol stran zabrišeš, je dost sam ena v kosu, pa bo ceneje in ravno tako kvalitetno, navaden jogurt je ravnotako dober, kot danone in tko naprej. Zarad mene, če kdorkoli pusti  dva jurja v trgovini vsak mesec, sam ne pol jamrat in spraševat za nasvete. Pika kartica je pa že marsikoga zavedla in definitivno to ni način po katerem bi človek šparal, prej nasprotno. Imam pa stokrat raje vsak tretji dan Krasovo salamo na jedilniku, kot pa vsak dan poceni Eurospin šit. Pri Hoferju in Lidlu pa ne bom govoril o kvaliteti, ker tam not še nisem bil iz že navedenih razlogov.

Ne dolgo nazaj je ena uporabnica jamrala, kok ni denarja, pa smo ji pisal recepte, kako nahranit familijo z desetkrat kvalitetnejšo hrano, ki je koštala le tretjino tistega , kar je ona futrala svojim, po tistem ko je rekla da nima časa in volje kuhat sva šla celo stavit, da mam jest prej špagete s paradižnikovo omako na mizi za 2 EUR, kot ona pogret ragu za 5 EUR. No in po tej temi sodeč to počne še danes, jamra pa ne več, očitno se ji je standart dvignil.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 14.4.2009 21:17:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Draga hrana
14.4.2009 21:27:12   
dadica
hrana je res draga, ampak če greš čez vikend v večji nakupovalni center in vidiš kaj in v kakšnih količinah ljudje vozijo v vozičkih, ugotoviš da recesije (revščine) sploh ni.  A ljudje res vse to pojejo kaj kupijo!

lp dadica

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Draga hrana
14.4.2009 21:43:24   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: dadica

hrana je res draga, ampak če greš čez vikend v večji nakupovalni center in vidiš kaj in v kakšnih količinah ljudje vozijo v vozičkih, ugotoviš da recesije (revščine) sploh ni.  A ljudje res vse to pojejo kaj kupijo!

lp dadica



Lej nečem pametovat, ampak, tud midva k greva v trgovino mava poln voziček. Vzameva šteko al pa dve mleka pa je voz že napol poln. Neki jogurtov, mal sadja, krompir, še kak sok, pa zgleda k da si kupu ozimnico, ne pa stvari za en teden al pa deset dni.
Tko da sam glede na polnost vozev se ne splača gledat, lohk velik zgleda pa ni tko.
Včas pa vidm tko kkšnga na blagajni, pa pršut, pa jogurti od ljubljanskih mlekarn, pa fruktalovi sokovi... Ma k bi mu ukradla vse skupuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Draga hrana
14.4.2009 22:49:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: dadica

hrana je res draga, ampak če greš čez vikend v večji nakupovalni center in vidiš kaj in v kakšnih količinah ljudje vozijo v vozičkih, ugotoviš da recesije (revščine) sploh ni.  A ljudje res vse to pojejo kaj kupijo!

lp dadica



Ta vikend so trgovine bile prazne...vsaj Mercator na Pobrežju. Imeli so glasbo, plesalce v narodnih nošah in je bilo prazno...kot da bi prišel tik pred zaprtjem centra.

In glede nato, da je ob praznikih vse nabito polno, ob tem velikonočnem, pa je bilo  prazno...očitno recesija je.

Aja, drugače pa ne gledam kaj drugi kupujeujo. men je važno, da čimprej grem iz trgovine, ker enostavno ne maram šopingov.

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Draga hrana
14.4.2009 23:40:43   
Marogica
Hrana je definitivno draga, družinski proračun konec meseca pa pokaže, kako resnično živimo in koliko ter za kaj zapravimo v špecerijah. Se pa strinjam, da dandanes nismo več navajeni živeti samo od kruha, mleka in konec tedna kakšen košček mesa, ker so se prehranjevalne navade pač spremenile. Torej vsekakor zapravljamo več, kot so naši starši oz. naše babice.

Še vedno pa obstajajo možnosti KJE zapravljamo naš denar. In jaz zadnje dobro leto vsekako v Lidlu (90%) in v Sparu ostalih 10%. Hrana mi je čisto OK, tudi sama sem šla marskiateri test na nemških straneh skozi(kakor je že rija) povedala in Lidl sodi vsekakor med te, ki imajo dobro robo oz. merijo se lahko v določenih primerih celo z vrhunsko robo, samo ime je pač "napačno"...in seveda cena je do 10x nižja v primerjavi z vrhunsko robo. Drugače pa se mi zdi Lidl vsaj 20% ceneje, če ne več, kar se konec meseca pri nas absolutno pozna. In dejstvo je, da kupujemo v Lidlu tudi zato, ker nam je roba všeč in to resnično. Treba je samo imeti jajca in probrati. Marsikaj ti ne bo všeč, ker je pač receptura drugačna, marsikaj pa je fantastično.

In vedno pomislim, ko se tukaj hvalijo slovenski izdelki in se malo nasmehnem....Ni ga boljšega od npr. FRuctalovega soka....V Evropu pa noben bog ne pozna Fructala in ljudje se prehranjujejo prav tako dobro in kvalitetno. Tu gre za nek patriotizem, ki se v osnovi in dolgoročno zelo drago plača. Vendar mene ni zraven...Raje kakšen izlet, smučanje, morje dodatno, kot pa "kvalitetni, slovenski" izdelki in prazna denarnica.

p.s. Ravnokar se bašem z Lidlovimi keksi....so fantastični in ne morem nehat...mater mi požrešno...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Draga hrana
15.4.2009 6:35:38   
amaya
Jaz sem bila tudi ena tistih, ki je za hrano porabila skoraj celo porodniško....Glede na to, da živimo pod isto streho 4 odrasli je šlo kar nekaj denarja. Predvsem je draga zelenjava (in to na tržnici). Sedaj pa sem rekla STOP in hrano kupujem v šoli. Na obrok me znese 3,27 evra in se najeva oba pa še tamali. Na šoli velja pravilo, da se da dve porciji (ali ena in pol) za ceno ene. Je malenkost dražja od tistega kar sem prebrala do sedaj. Meni se mi pozna na veliko. Mama in sestra se pa pač znajdeta in si kaj naredita. Najbolj na živce mi je šlo, da sem kuhala, pa potem stran metala, ker kera ni kaj jedla (je šla ven, pa ni javila). No in to je mene stalo, drago stalo. zdaj grem v trgovino večinoma le po mleko (če ga ne kupim pri kmetu), zelenjava k našemu "susjeda", ker mi vedno da še kaj zraven (čeprav vem, da me kdaj tudi opali s ceno), kruh v pekarno (ki je dosti cenejša od vseh trgovin). Kuham samo čez vikend in kar ostane leti v skrinjo. Evo, pa sem ziher prišparala 300 evrčkov.

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Draga hrana
15.4.2009 8:10:02   
kaya2007
mene pa zanima, če res kupujemo (in jemo) tako zelo različne stvari, da nas trgovina pride na mesec vsaj 1x-če ne še več-dražja?
je pa res, da kdaj vzamem tudi kaj bio, ampak vseeno...večinoma kupujem zelenjavo, kakšno sadje, piščanca, smetano...kruha in mleka skoraj da ne. pijemo radensko. aja, pa enkrat na teden imamo sigurno ribe, enkrat pa makarone. in enkrat na teden gremo sigurno ven jest, pa tega ne štejem v to vsoto.
RES mi ni jasno.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Draga hrana
15.4.2009 8:48:31   
bigMIKE
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mene pa zanima, če res kupujemo (in jemo) tako zelo različne stvari, da nas trgovina pride na mesec vsaj 1x-če ne še več-dražja?
RES mi ni jasno.


Baje da ima sodobna družba težave tako z načinom prehranjevanja kot tudi z količinami konzumiranih stvari... Mogoče je v tem trik. Mislim pa da smo dejansko zelo različni v tem kaj jemo in koliko za to zapravimo.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Draga hrana
15.4.2009 8:48:42   
timoteja
Halo, se čisto strinjam s tabo, vse je tako drago, da je kr hudo. Mi smo vedno fasali na kreditno kartico, še lani se je nabralo kar po enih petso, šesto EUR mesečno za 4.člansko družino, in sem ugotovila, da tako ne bomo prišli nikamor. Porabo smo zmanjšali na pribl. 250-300 EUR na mesec za fasngo, kakšne plenice še kupim posebej, čez teden ne kuhamo komplet kosila, kadar so otroci v vrtcu, v glavnem, res gledamo na vsak EUR, ker je vse tako grozno drago, da je kr hudo. Pa potem še bencin, kakšna zavarovanja, obutev za otroke...Groza.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:04:44   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bigMIKE

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mene pa zanima, če res kupujemo (in jemo) tako zelo različne stvari, da nas trgovina pride na mesec vsaj 1x-če ne še več-dražja?
RES mi ni jasno.


Baje da ima sodobna družba težave tako z načinom prehranjevanja kot tudi z količinami konzumiranih stvari... Mogoče je v tem trik. Mislim pa da smo dejansko zelo različni v tem kaj jemo in koliko za to zapravimo.


postala je prava morilka sodobne družbe. večina bolezni nastane prav zaradi te. In različni smo si tudi v tem koliko pojemo.

Pred parimi meseci mi je uspelo porabo zreducirat na 300€. z računa sem dvignila denar in plačevala z gotovino. To je bila meja, koliko lahko zapravim. Izšlo se je brez problema in nikakršnega odrekanja.
neslednji mesec je šel malo mož v trgovino, malo jaz in sva spet izgubila kontrolo.

Enostavno sva se dogovorila, da bom denar za trgovino imela izključno jaz in seveda tudi hodila v trgovino.
Treba je naredit plan in se tega držat...ta mesec sva se zaradi praznikov že izgubilauser posted image in začneva znova z naslednjim mesecem.

Pred časom sem gledala na Oprah, zakaj toliko ljudi, ki zadene bajne vsote na Lotu, propade. Zato, ker zapravlajajo brez načrta, kam in kako bo šel denar.

In kot jre Korina napisala, da  lahko za hrano porabi le 250€, zakaj  ne bi še meni uspelo?


(odgovor članu bigMIKE)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:05:10   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: bigMIKE

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mene pa zanima, če res kupujemo (in jemo) tako zelo različne stvari, da nas trgovina pride na mesec vsaj 1x-če ne še več-dražja?
RES mi ni jasno.


Baje da ima sodobna družba težave tako z načinom prehranjevanja kot tudi z količinami konzumiranih stvari... Mogoče je v tem trik. Mislim pa da smo dejansko zelo različni v tem kaj jemo in koliko za to zapravimo.


se zelo strinjam s tabo. Pri nas smo omejili količino hrane, pa kot sem že rekla, imamo vsak mesec nižji račun za Mercator Piko. Hitro ugotoviš, da porabiš ogromno denarja za neke stvari, ki jih potem v kočni fazi vržeš stran ali pa so čisto nepotrebne.

Včeraj sem šla v trgovino, nakupila res najnujnejše, vse sem imela na listku napisano in sem zapravila veliko manj, kot običajno..... samo racionalizacija je potrebna, pa se lahko tudi v mercatorju kupuje....

(odgovor članu bigMIKE)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:07:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Včeraj sem šla v trgovino, nakupila res najnujnejše, vse sem imela na listku napisano in sem zapravila veliko manj, kot običajno..... samo racionalizacija je potrebna, pa se lahko tudi v mercatorju kupuje....


točno tako....potem več ni pomembno kje kupuješ

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:09:54   
Pikica76
Hvala za nasvete, bom probala biti ta mesec bolj disciplinirana. Je pa res, da sedaj ko sem na porodniški vsak dan kuham kosilo in gledam, da je čim bolj zdravo, da pojemo dosti mlečnih izdelkov in sveže zelenjave. Kar pa tudi očitno stane. Za tale šolska kosila sem pa tudi slišala, vendar pri nas ne pride v poštev, ker vsi prihajamo dokaj pozno iz službe. Kdaj pa hodite potem po ta kosila?

Res pa ne poznam Hoferjevih izdelkov oz. bila dvakrat, pa se ne znajdem preveč v teh trgovinah. Sem pač navajena kupovati jogurte in mleko ljubljanskih mlekarn, pa Jatinega ali Pivkinega piščanca. user posted image

Naslednje leto bo lažje ko grem v službo, potem se bomo pač prehranjevali v službah in vrtcih. 

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?