|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:20:57   
Korina1
To je super če jeste v službah toplo hrano, moji v šoli in mož v službi jejo samo sendviče ker nimajo možnosti tople hrane in potem pridejo vsi sestradani domov.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:26:36   
Kontrakarambolšrauf
Jaz grem v trgovino enkrat tedensko in peljem ven naložen voziček in to vedno iz Hofra in me še nikoli ni koštalo več kot v povprečju 50€ tedensko, torej 200€ mesečno za hrano+plenice+prašek. Za kakšno malenkost, ki je tam nimajo (recimo "želetke" so totalka zanič) pa dokupim v Tušu in dam za tisto vrečko ki jo domov nesem 50€user posted image .
In še nikoli nismo bili lačni ali morali hudo zategovati pasove in sline kapljati za "kao boljšo" robo.


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:44:25   
moci
jaz se kar podpišem pod kalbove poste.

kupujem slovensko, če se le da. vaše menje je pač vaše, po želji.
ampak potem smo vsi po malem krivi, ko gredo naša podjetja v stečaj.
v hofer in lidl grem včasih pogledat, kaj je tako posebnega. user posted image

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Draga hrana
15.4.2009 9:59:32   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica



In vedno pomislim, ko se tukaj hvalijo slovenski izdelki in se malo nasmehnem....Ni ga boljšega od npr. FRuctalovega soka....V Evropu pa noben bog ne pozna Fructala in ljudje se prehranjujejo prav tako dobro in kvalitetno. Tu gre za nek patriotizem, ki se v osnovi in dolgoročno zelo drago plača. Vendar mene ni zraven...Raje kakšen izlet, smučanje, morje dodatno, kot pa "kvalitetni, slovenski" izdelki in prazna denarnica.

p.s. Ravnokar se bašem z Lidlovimi keksi....so fantastični in ne morem nehat...mater mi požrešno...user posted image


Glej, to je čisto stvar vsakega posameznika, kje bo zapravil svoj denar, takle je, ker naši niso sposobni konkurirat Lidlu in Hoferju. Samo zelo težko pa slišim človeka, ki ima v kuhinji vse drugo sam Gorenja ne, kupuje v Lidlu pa Hoferju jamrat, kok je naša vlada nesposobna, da bo šlo vse hudiču v rit (pa to ne leti nate). Kako ne bo šlo, če pa vse nori za Avstrijsko robo, in kako bodo v tujini cenili naše izdelke, če jih še mi sami ne. Sam, kot pravim, to je stvar posameznika. Pa ni tu govora o kvaliteti. Sam mal patriotizma vsej vesoljni Sloveniji nebi škodilo.

Mater, da grem prav počekirat v ta Hofer, da vidim, če se res med in mleko cedita tam.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.4.2009 10:01:08 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:01:13   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: moci

jaz se kar podpišem pod kalbove poste.

kupujem slovensko, če se le da. vaše menje je pač vaše, po želji.
ampak potem smo vsi po malem krivi, ko gredo naša podjetja v stečaj.
v hofer in lidl grem včasih pogledat, kaj je tako posebnega. user posted image



no, pod tole se kar podpišem.....

je pa seveda odločitev vsakega posameznika, kje bo kupoval - brez dvoma in vsaj jaz se res ne umešavam v to, kje kdo zapravlja svoj denar....

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:05:40   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mater, da grem prav počekirat v ta Hofer, da vidim, če se res med in mleko cedita tam.


meni osebno ne. Je pa res, da tam kupujem obvezno WC papir, ker je bolj kvaliteten in cenejši, kuhinjske papirnate brisače in robčki, ki grejo pri malem otroku na tone...... Kak cuker se tudi dober najde, drugega si pa nekako ne upam kupiti, ker sem pač navajena na te izdelke, ki jih kupujem v Mercatorju. Ravno zaradi tega mene tudi Špar ni prepričal, pa še bolj neugodno kupovanje s karticami imajo (vsaj na razmere naju dveh).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:22:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Glej, to je čisto stvar vsakega posameznika, kje bo zapravil svoj denar, takle je, ker naši niso sposobni konkurirat Lidlu in Hoferju. Samo zelo težko pa slišim človeka, ki ima v kuhinji vse drugo sam Gorenja ne, kupuje v Lidlu pa Hoferju jamrat, kok je naša vlada nesposobna, da bo šlo vse hudiču v rit (pa to ne leti nate). Kako ne bo šlo, če pa vse nori za Avstrijsko robo, in kako bodo v tujini cenili naše izdelke, če jih še mi sami ne. Sam, kot pravim, to je stvar posameznika. Pa ni tu govora o kvaliteti. Sam mal patriotizma vsej vesoljni Sloveniji nebi škodilo.

Mater, da grem prav počekirat v ta Hofer, da vidim, če se res med in mleko cedita tam.


Bolj se ne bi mogla strinjat s tabo in ostalimi.
Jaz sem se nehala ubadati, ali je hrana draga ali ne. Ob torkih gremo v šoping k najboljšemu sosedu, kupimo tudi kruh, po 8 uri, ki je potem 60% cenejši (50% + 10% torkovega popusta), ki ga damo v zmrzovalnik. Ko ga potrebujemo, ga damo v mikrovalovko in diši kot svež.user posted image Odkar delamo na ta način, ga še nismo vrgli koščka stran, oz. da bi splesnel. Zelenjava lahko čaka en teden dni, vse ostalo ima pa itak rok trajanja. V špar grem edino po njihovo rolo papirnatih brisač in njihov riban sir in to zato, ker ga imamo pred nosom. Ali pa če zmanjka zelenjave in sadja. Drugega med tednom ne hodimo nič. Če zmanjka, napišemo na listek in počaka do torka. In tudi otroci so postali na ta način strpnejši, če nekih muslijev doma ni več na zalogi se pač zadovoljijo z drugo hrano.
Res, da naenkrat zapravim 100evr ali več, eto, po treh mesecih imam že 250 pik in s tem 40evrov.
Sva šla pa včeraj za foro v Lidl. Ne vidim bistvene razlike v ceni, res ne.
Sok 1,5 =83,centov, 20 % sadni delež - a je v Mercatorju kaj bistveno dražji, pa še Fructalov je?
Pa razne fore, kot je 20-30% popusta na določene izdelke npr, Valfrutta, Delamaris...
In ja, podpirala bom naše znamke.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 15.4.2009 10:25:25 >

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:23:03   
kalbo
No sej mene mika it ravno zarad robe kot je WC papir, pa vrečke za smeti, pa kako tehnično robo majo OK. Mleka mesa in njunih izdelkov pa tam ne mislim kupovat niti pod razno.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:27:11   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Bolj se ne bi mogla strinjat s tabo in ostalimi.
Jaz sem se nehala ubadati, ali je hrana draga ali ne. Ob torkih gremo v šoping k najboljšemu sosedu, kupimo tudi kruh, po 8 uri, ki je potem 60% cenejši (50% + 10% torkovega popusta), ki ga damo v zmrzovalnik. Ko ga potrebujemo, ga damo v mikrovalovko in diši kot svež.user posted image Odkar delamo na ta način, ga še nismo vrgli koščka stran, oz. da bi splesnel.


to sem začela tudi sama delat in zdej šele vidim, koliko malo kruha dejansko pojemo, ker ga v zmrzovalniku kar ne zmanjka........

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:33:11   
kalbo
Kruh dajemo mi v zmrzovalnik po četrtinah že lep čas.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:33:12   
mika
kruh pečemo doma s hoferjevo ali lidlovo moko in ga tudi ne mečemo vstran. V bistvu smo pred letom in pol najprej prihranili na kruhu.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Draga hrana
15.4.2009 10:58:10   
kaya2007
se strinjam, da se pogosto kupi stvari, ki so nepotrebne, ampak moja računica se je nanašala na mesec, ko smo že pazili kaj vržemo v voziček in smo celo imeli napisan jedilnik za cel mesec vnaprej. tako da že nekaj časa ne mečem več hrane v smeti, kot se je to tudi včasih dogajalo. pa tudi raznih "dobrot" nisem kupovala že nekaj časa, ker sem bila itak na dieti, otrok je totalno neješč, možu je pa itak vseeno kaj da vase user posted image

nikoli v življenju nisem v trgovini gledala koliko kaj stane, zdaj ko pa to počnem, pa še vedno plačujem precej več kot ostali? še vedno mi ni jasno.. 
sem šla pa tudi v hoferja pogledat, ker so ga vsi toliko hvalili user posted image  mlečni izdelki se mi zdijo super, pa še kaj se najde, prav dosti pa itak ne moreš zapraviti tam, ker ponudba ni ne vem kako široka.

kar se pa tiče slovenske kakovosti..jaz grem še vedno raje čez mejo, v Billo, tam plačam manj, pa še bolj kakovostno je (zelenjava in sadje sta veliko boljšega okusa, tudi traja dlje kot pri nas kupljeno..)žal je med našim in "zahodnimi" trgi še vedno razlika.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Draga hrana
15.4.2009 11:40:22   
Katey
Bom še jaz svoje pristavila, ja definitivno je hrana draga in to pretirano draga, je pa popolnoma odvisno od načina nakupovanja in načina prehranjevanja. Meni oz. nama zaenkrat še ne laufa najboljš se pa trudiva da kupujeva kar imava rada in kar nama paše ampak v količinah, ki se pojejo in ne mečejo stran.

Glede nakupa slovenskih izdelkov je pa tako, ko je Kalbo omenil Gorenje v kuhinji, pri tem je pa moje stališče naslednje, prvo mi je kvaliteta potem znamka in ne ne bo me noben prepričal da je Gorenje prvi v kvaliteti, tud slučajno ne pa slovenski al pa ne. Ker so te stvari precej drage in se jih kupi za dobo 10 let in več, mi je prvo vodilo kvaliteta potem pa cena in nazadnje proizvajalec.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Draga hrana
15.4.2009 11:52:09   
ssevin
Lidl je zakon.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Draga hrana
15.4.2009 12:02:33   
mojamura
patriotizem gor ali dol, jaz kupujem tam, kjer si lahko privoščim - to mislim na to, da ne trpi naš družinski proračun. avtorica teme je zapisala, da je položnica za piko prišla nekaj čez 600 €....HB, da si lahko privošči toliko, ker jaz si ne morem - imam toliko neto plače

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   [Brisano sporočilo]
15.4.2009 12:14:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Draga hrana
15.4.2009 12:14:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Glej, to je čisto stvar vsakega posameznika, kje bo zapravil svoj denar, takle je, ker naši niso sposobni konkurirat Lidlu in Hoferju. Samo zelo težko pa slišim človeka, ki ima v kuhinji vse drugo sam Gorenja ne, kupuje v Lidlu pa Hoferju jamrat, kok je naša vlada nesposobna, da bo šlo vse hudiču v rit (pa to ne leti nate). Kako ne bo šlo, če pa vse nori za Avstrijsko robo, in kako bodo v tujini cenili naše izdelke, če jih še mi sami ne. Sam, kot pravim, to je stvar posameznika. Pa ni tu govora o kvaliteti. Sam mal patriotizma vsej vesoljni Sloveniji nebi škodilo.

Mater, da grem prav počekirat v ta Hofer, da vidim, če se res med in mleko cedita tam.


...
In ja, podpirala bom naše znamke.


Prepričan sem, da se velika večina ljudi, ki nakupuje v Lidlu, Hoferju za blago, ki ga kupuje ne odloča na podlagi njegovega porekla, ampak predvsem na podlagi splošno ključnega dejavnika pri izbiri - cene. Jasno, kolikšen vpliv bo cena imela je zopet odvisno od izdelka, ki ga kupujemo, ko pa govorimo o potrošnem blagu, pa je za večino ljudi z nižjimi dohodki cena marsikdaj edino merilo vrednosti.
To, da "naši" trgovci (sicer je zdaj neumestno deliti se po geografiji, ko pa vsi živimo znotraj meja iste države) ne morejo konkurirati "tujim" trgovcem ni popolnoma resnična. Dva največja slovenska trgovca še vedno obvladujeta več kot polovico trga.
Druga stvar je, da tudi pri slovenskih trgovcih najdeš tuje blago, še vedno se v skladu z "demokratičnimi in svobodnimi" načeli ponuja možnost izbire pa "ko voli nek` izvoli" - še vedno z veseljem v košarico poknem Kraševo Domačico enako, kot Pinorjeva Medena srca in katere še vedno smatram za "naš" proizvod.
Dejstvo, da pa večino blaga, ki ga ne poznamo avtomatično povežemo z "robo sumljivega porekla", pa čeprav dejansko nima nobene zveze z uporabno vrednostjo izdelka, pa temelji na nečem drugem. Predsodke, ki jih do takih stvari gojimo izhajajo predvsem iz pomanjkanja izkušenj ali pa čisto subjektivne predstave (imidža), ki ga imamo o izdelku, ki pa se v zavesti kupca oblikuje na podlagi vrste marketinških aktivnosti za doseganje želene pozicije na trgu.
Za izdelke v Hoferju in Lidlu ni pomembno kakšen je izgled same trgovine, ali so na policah ali na paleti, ali je embala lična in taka prava fensišmensi ali pa preprosta, ali ponujajo možnost nakupa s kartico ali moraš skeširat... Važna je cena in če te cena uspe prepričati v nakup in na koncu ugotoviš, da je kvaliteta takega izdelka, katera se mu vsled zgoraj naštetih razlogov v prvi vrsti običajno oporeka, na precej visoki ravni, ne vidim razloga zakaj stvar ne bi kupil. Ker, kaj pa je, na koncu koncev, kakovost izdelka če ne to, da si priznamo kako perverzno dobra je klobasa iz Lidla, in da ni nič manj okusna nič od toliko opevane Krasove.

Tako da, za naše izdelki me ne skrbi toliko, še vedno jim največ prometa prinese ravno tujina. Da pa jih kupim, kupim, zakaj pa ne, če so le dobri in poceni. Ravno toliko in nič manj ali več kot tuji.

< Sporočilo je popravil ...Che -- 15.4.2009 12:16:03 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Draga hrana
15.4.2009 17:55:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

In vedno pomislim, ko se tukaj hvalijo slovenski izdelki in se malo nasmehnem....Ni ga boljšega od npr. FRuctalovega soka....V Evropu pa noben bog ne pozna Fructala in ljudje se prehranjujejo prav tako dobro in kvalitetno.


Sredi Trsta imas pestro izbiro Fructalovih sokov.

Ampak Trst je nas user posted image .

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Draga hrana
15.4.2009 17:58:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Samo zelo težko pa slišim človeka, ki ima v kuhinji vse drugo sam Gorenja ne, kupuje v Lidlu pa Hoferju jamrat, kok je naša vlada nesposobna, da bo šlo vse hudiču v rit (pa to ne leti nate). Kako ne bo šlo, če pa vse nori za Avstrijsko robo, in kako bodo v tujini cenili naše izdelke, če jih še mi sami ne. Sam, kot pravim, to je stvar posameznika. Pa ni tu govora o kvaliteti. Sam mal patriotizma vsej vesoljni Sloveniji nebi škodilo.


Imas prav.
Samo dokler je enaka kava istega slovenskega proizvajalca v enaki embalazi v diskotni trgovini pol ceneje kot je pri sosedu, do takrat jo bom kupovala v diskontu.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Draga hrana
15.4.2009 18:05:29   
barika
V Hoferju je kar nekaj hrane slovenskega porekla, ki je pakirana za Hoferjev trg, pa tudi večina občasne robe (npr. kuliji, penkala) so narejena na slovenskem ozemlju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Draga hrana
15.4.2009 18:10:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

V Hoferju je kar nekaj hrane slovenskega porekla, ki je pakirana za Hoferjev trg, pa tudi večina občasne robe (npr. kuliji, penkala) so narejena na slovenskem ozemlju.


Ja, kar precej jo je....kruh, meso, pasteta...in celo user posted image :

user posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Draga hrana
15.4.2009 18:18:01   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Samo zelo težko pa slišim človeka, ki ima v kuhinji vse drugo sam Gorenja ne, kupuje v Lidlu pa Hoferju jamrat, kok je naša vlada nesposobna, da bo šlo vse hudiču v rit (pa to ne leti nate). Kako ne bo šlo, če pa vse nori za Avstrijsko robo, in kako bodo v tujini cenili naše izdelke, če jih še mi sami ne. Sam, kot pravim, to je stvar posameznika. Pa ni tu govora o kvaliteti. Sam mal patriotizma vsej vesoljni Sloveniji nebi škodilo.


Imas prav.
Samo dokler je enaka kava istega slovenskega proizvajalca v enaki embalazi v diskotni trgovini pol ceneje kot je pri sosedu, do takrat jo bom kupovala v diskontu.
dolgo sem razmišlajala tako kot Kalbo...raje bom kupovala slo izdelke in delala promet slo trgovcu...pa sem si premislila, ravno zaradi tega kar piše MIč.
Kje je pa tukaj spoštovanje do nas, domačih, kupcev. Tujcem bodo dali cenej, kot nam... to je pa delanje norca iz domačega kupca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Draga hrana
15.4.2009 18:19:25   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: barika

V Hoferju je kar nekaj hrane slovenskega porekla, ki je pakirana za Hoferjev trg, pa tudi večina občasne robe (npr. kuliji, penkala) so narejena na slovenskem ozemlju.


Ja, kar precej jo je....kruh, meso, pasteta...in celo user posted image :

user posted image

mleko, piščančji nugetsiuser posted image , hrenovke, klobase .... jih je kar nekaj. Za lidl pa ne vemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Draga hrana
15.4.2009 18:21:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Kje je pa tukaj spoštovanje do nas, domačih, kupcev. Tujcem bodo dali cenej, kot nam... to je pa delanje norca iz domačega kupca.


Meni je kristalno jasno, da Mercator mora biti drazji.
Placas pokrit parking, cist WC, previjalnico za dojencka, Lumpi koticek in razne zastonj delavnice. Ampak ne z razliko v marzi, ki je nekaj 10%. Par % mi je sprejemljivih, take razlike pa ne. Za popolnoma enak izdelek.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Draga hrana
15.4.2009 19:46:21   
noranate
V Hoferju sem bolj redko. Ko pa grem kupim WC papir na zalogouser posted image , ker je super. Pa balkonske rožce sem tudi že kupila in bila zeloooo zadovoljnauser posted image . Drugače pa tudi sama poskusim kupovati slovenske proizvode, če se le dauser posted image .
Moram reči, da nam prehrambeni izdelki in sokovi v Hoferju niso všeč.  Če naletim kupim kakšen kos otroških oblačil, ker so kvalitetna.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?