|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 19:50:52   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Nasi vrtci so luksuz, vecinoma kakovostni, se vedno zelo dostopni vecini, pa se zastonj bi jih radi.



zakaj pa ne bi bili lahko zastonj?



Vsi bi radi vse zastonj, ko pa nekdo omeni, da se bodo kakšni davki povišali, pa spet vsi skačemo.

Pa kar pogreje me, ko preberem, da ni fer, ker oni imajo pa samo enega otroka v vrtcu, eden je pa že v šoli. Ja zakon ne bo nikoli pravičen za vse.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 20:19:08   
kalbo
Zadnjih par postov je pa polno ene fovšije. Mi gre na bruhanje. Tista ki je napisala nekaj čez mlade pa velike. Ja hudiča, pa naštepaj pet otrok. Me zanima, kako boš pol gledala na subvencije in ugodnosti. Mater me razkurijo takele koke.

pa ena, ne vem sicer kera in mi niti ni do tega da bi še enkrat pogledal je rekla, da jo OŠ zastonj. Kje pa ta ženska živi, v kameni dobi?

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 20:50:15   
end1
v Italiji so državni vrtci brezplačni, plačaš le hrano in ko otroka ni v vrtcu ne plačaš nič, le kako njim uspe ki so v večjem šitu kot mi?

dobrih 14 miljončkov kot zdaj stane ta subvencija nas ljube davkoplačevalce ni nič v primerjavi z neumnostmi, ki jih počne naša vlada, pa sedanja, pretekla in prihodnja bo počela isto - sem pesimistična glede tega.  

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 20:51:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

pa ena, ne vem sicer kera in mi niti ni do tega da bi še enkrat pogledal je rekla, da jo OŠ zastonj. Kje pa ta ženska živi, v kameni dobi?



Ja no, Kaljbo, hočeš nočeš je OŠ pri nas še vedno zastonj. Javno šolstvo. Vsi pa vemo, da šolanje otroka družino v praksi izjemno veliko stane. Ampak je še vedno v osnovi zastonj. Pa saj je popolnoma ista slika z vrtcem - tudi moj sin ima kao brezplačen vrtec, pa moram ravno tako vsak emsec zanj plačati med 10 in 20 evrov za raznorazne aktivnosti, ki ne spadajo v redno ceno vrtca.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 21:52:07   
alda
mislim da opazke Kalbo in še kake cvetke letijo name , zato :
nisem naštepala već otrok, ker le za dva zasluživa z možem dovolj, da jima poleg duhovnih dobrin omogočiva SAMA tudi materialne, in ne čakava, da nama bo zato država plačevala in dajala razne ugodnosti!! Nisem jih rodila zato , da bom živela na njun račun !!
Vrtec pa plačam dosti, ker sem v 6plačilnem razredu!
Pa zaradi tega moj otrok in tudi ostali , ki plačujemo več, ne dobijo in niso deležni ničer boljšega in bolj kvalitetnega od ostalih, ki ga imajo zastonj al pa zanj plačujejo minimalno !
Mislim, da bi bil za take ustanove najbilj sprejemljiva enotna cena za vse, ker sot sem že napisala: kaj imajo otroci katerih staršev plačujemo višjo ceno vrtca več kot ostali, da je ta razlika opravičena !!

No zdaj pa kar začnite udrihati !!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 21:57:53   
Onasiss
Kaj imajo več?  hmmmm, oni nič. Imaš pa ti morda večji dohodek in posledično lahko svojemu otroku več nudiš, kot tisti z nizkim dohodkom.

_____________________________

So what....

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:06:02   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: alda

mislim da opazke Kalbo in še kake cvetke letijo name , zato :
nisem naštepala već otrok, ker le za dva zasluživa z možem dovolj, da jima poleg duhovnih dobrin omogočiva SAMA tudi materialne, in ne čakava, da nama bo zato država plačevala in dajala razne ugodnosti!! Nisem jih rodila zato , da bom živela na njun račun !!
Vrtec pa plačam dosti, ker sem v 6plačilnem razredu!
Pa zaradi tega moj otrok in tudi ostali , ki plačujemo več, ne dobijo in niso deležni ničer boljšega in bolj kvalitetnega od ostalih, ki ga imajo zastonj al pa zanj plačujejo minimalno !
Mislim, da bi bil za take ustanove najbilj sprejemljiva enotna cena za vse, ker sot sem že napisala: kaj imajo otroci katerih staršev plačujemo višjo ceno vrtca več kot ostali, da je ta razlika opravičena !!

No zdaj pa kar začnite udrihati !!!


Jest ne bom udrihal. Jest bom samo rekel, da dobro preberi, kar si napisala in se zamisli. Samo korak si lahko od tega, da padeš v tebi tako željeni nižji plačilni razred, kaj pa pol? Mimogrede, sva v popolnoma enakem razredu in mene baš boli, kok kdo plača za vrtec. Zame so vsi otroci enako vredni. Najhuje pa je, da razmišljajo tako kot ti ravno tisti, ki imajo vsega zadosti. Lahko te je upravičeno sram.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:15:49   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: alda

mislim da opazke Kalbo in še kake cvetke letijo name , zato :
nisem naštepala već otrok, ker le za dva zasluživa z možem dovolj, da jima poleg duhovnih dobrin omogočiva SAMA tudi materialne, in ne čakava, da nama bo zato država plačevala in dajala razne ugodnosti!! Nisem jih rodila zato , da bom živela na njun račun !!
Vrtec pa plačam dosti, ker sem v 6plačilnem razredu!
Pa zaradi tega moj otrok in tudi ostali , ki plačujemo več, ne dobijo in niso deležni ničer boljšega in bolj kvalitetnega od ostalih, ki ga imajo zastonj al pa zanj plačujejo minimalno !
Mislim, da bi bil za take ustanove najbilj sprejemljiva enotna cena za vse, ker sot sem že napisala: kaj imajo otroci katerih staršev plačujemo višjo ceno vrtca več kot ostali, da je ta razlika opravičena !!

No zdaj pa kar začnite udrihati !!!


Jest ne bom udrihal. Jest bom samo rekel, da dobro preberi, kar si napisala in se zamisli. Samo korak si lahko od tega, da padeš v tebi tako željeni nižji plačilni razred, kaj pa pol? Mimogrede, sva v popolnoma enakem razredu in mene baš boli, kok kdo plača za vrtec. Zame so vsi otroci enako vredni. Najhuje pa je, da razmišljajo tako kot ti ravno tisti, ki imajo vsega zadosti. Lahko te je upravičeno sram.




Kalbo, zakaj sram????
ok, imam večji dohodek, ampak zato imam TUDI večje davke in dohodnine, zdaj pa bi morali plačevati še za tiste nezaposlene oz. z manjšim dohodkom! to naj jim država plačuje user posted image
jaz sem to že plačala- s svojim davkom na plačo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:16:37   
amaya
 
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Kaj imajo več?  hmmmm, oni nič. Imaš pa ti morda večji dohodek in posledično lahko svojemu otroku več nudiš, kot tisti z nizkim dohodkom.


user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:17:34   
alda
Ma Kalbo kaj če me bit sram ??
Da ne izkoriščam države??
Država naj pomaga tistim, ki so ostali brez dela pa ne po svoji krivdi, tisti ki zares potrebujejo pomoč se le redko izpostavljajo, taki ki pa so navajeni vedno le jemat in jemat, bodo pa tako al tako hoteli še naprej vse zastonj in hodili od Pavla do Petra, iskali vse možne luknje sam da jim nebo treba nič iz lastnega žepa dat !!
Se popolnoma strinjam s tabo, da so vsi otroci enaki user posted image user posted image
zakaj pa se potem ta enakost ne pokaže povsod? Pri plačilu vrtca, otroških dod., pa še bi se lahko naštelo ??
A potem pa si nismo več enaki !!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:19:06   
amaya
Nikoli ne veš, kdaj lahko iz 6 razreda padeš na dno lestvice...Zarečenega kruha se največ poje. Lahko pametovat zdej, bi te pa rada videla kako bi reagirala na drugi strani brega!

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:21:31   
alda
amaya a si prebereš še enkrat post preden pametuješ ??
Pomaga naj se tistim, ki so zares potrebni pomoči in ne tistim, ki te razne ugodnosti le izkoriščajo za svojo dodatno bogatenje !!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:30:49   
amaya
o s tem se popolnoma strinjam...ampak sva zgleda istočasno pisali, samo da je tvoj prispel malo pred mojim user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:31:57   
amaya
pa kaj ste danes vsi tako napičeni povsod? tam se kregajo zaradi obrezovanja, tu zaradi denarja....

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:32:44   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

in mene baš boli, kok kdo plača za vrtec. Zame so vsi otroci enako vredni.



Vsaj še eden, ki razmišlja isto kot jaz. Jaz se nikoli ne obremenjujem s tem, koliko kdo plačuje vrtca in koliko otrok ima in koliko zasluži, dokler pošteno plačuje cesarju, kar je cesarjevega (in cesar si je, si in si bo vedno vzel, zato je brez veze bentiti čez sistem)user posted image

Me pa pri takih debatah vedno zbode sledeče: največkrat se bunijo ravno tisti, ki jim ni nič hudega, ki imajo za današnje razmere veliko ali še več. Mater, jaz bi bila pa srečna, če bi spadala v tak razred, resno. Se pa zavedam, da vse stane, več imaš, več daš. Večjo plačo imaš, večji davek plačaš, večji avto imaš, večjo registracijo plačaš, več stanovanj imaš, več računov za el., vodo itd. plačaš, večjo hišo imaš, več daš za ogrevanje, večji bazen imaš, več vode zanj plačaš ... ampak ironija pri vsem tem je, da so taki, ki imajo več kljub vsem stroškom, ki jim jih luksuz prinaša, še vedno tretirani kot bogati - a (vam) ni to fajn??? Ker drugače res ne štekam: radi bi imeli več, radi bi bili bogati, a hkrati nočete, da vas imajo za bogateuser posted image Hmmm ...
Tisti, ki pa ima malo oz. nič, pa kljub zastonj vrtcu, kljub stari kripi, kljub garsonieri v najemu itd. ostaja in bo ostal revež; v lastnih očeh in (na žalost) v očeh večine (bogatejših).

In, ja ... več otrok imaš, več stroškov imaš z njimi. In če nisi ravno Cigan, zaradi nižjega plačevanja vrtca in malo višjih otr. dodatkov še ne boš bogat in še vedno ne boš finančno segel do kolen tistemu, ki s svojimi dohodki pade v 8. plačilni razred.
Jaz osebno povsem privoščim zastonj vrtec vsem, a eno so želje, drugo je realnost. In mogoče, če ne bodo tega zakona prej ukinili, bom celo 5 mesecev imela enega otroka zastonj v vrtcu ... mogoče ... ker je veliko veliko vprašanje, če bom vrtec za malo sploh dobila. In ja, nismo premožni, ampak če nam bo sreča mila, bi in bom z veseljem plačevala za oba otroka - da le dobim mesto v vrtcuuser posted image TO MI JE PRIORITETA, finance so samo nianse.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:37:30   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

in mene baš boli, kok kdo plača za vrtec. Zame so vsi otroci enako vredni.



Vsaj še eden, ki razmišlja isto kot jaz. Jaz se nikoli ne obremenjujem s tem, koliko kdo plačuje vrtca in koliko otrok ima in koliko zasluži, dokler pošteno plačuje cesarju, kar je cesarjevega (in cesar si je, si in si bo vedno vzel, zato je brez veze bentiti čez sistem)user posted image

Me pa pri takih debatah vedno zbode sledeče: največkrat se bunijo ravno tisti, ki jim ni nič hudega, ki imajo za današnje razmere veliko ali še več. Mater, jaz bi bila pa srečna, če bi spadala v tak razred, resno. Se pa zavedam, da vse stane, več imaš, več daš. Večjo plačo imaš, večji davek plačaš, večji avto imaš, večjo registracijo plačaš, več stanovanj imaš, več računov za el., vodo itd. plačaš, večjo hišo imaš, več daš za ogrevanje, večji bazen imaš, več vode zanj plačaš ... ampak ironija pri vsem tem je, da so taki, ki imajo več kljub vsem stroškom, ki jim jih luksuz prinaša, še vedno tretirani kot bogati - a (vam) ni to fajn??? Ker drugače res ne štekam: radi bi imeli več, radi bi bili bogati, a hkrati nočete, da vas imajo za bogateuser posted image Hmmm ...
Tisti, ki pa ima malo oz. nič, pa kljub zastonj vrtcu, kljub stari kripi, kljub garsonieri v najemu itd. ostaja in bo ostal revež; v lastnih očeh in (na žalost) v očeh večine (bogatejših).

In, ja ... več otrok imaš, več stroškov imaš z njimi. In če nisi ravno Cigan, zaradi nižjega plačevanja vrtca in malo višjih otr. dodatkov še ne boš bogat in še vedno ne boš finančno segel do kolen tistemu, ki s svojimi dohodki pade v 8. plačilni razred.
Jaz osebno povsem privoščim zastonj vrtec vsem, a eno so želje, drugo je realnost. In mogoče, če ne bodo tega zakona prej ukinili, bom celo 5 mesecev imela enega otroka zastonj v vrtcu ... mogoče ... ker je veliko veliko vprašanje, če bom vrtec za malo sploh dobila. In ja, nismo premožni, ampak če nam bo sreča mila, bi in bom z veseljem plačevala za oba otroka - da le dobim mesto v vrtcuuser posted image TO MI JE PRIORITETA, finance so samo nianse.



Podpis pod vsako tvojo besedo. user posted image


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 22:41:03   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Kot sem že enkrat zgoraj napisala, žalostno se mi zdi, da razglabljamo me same, ki smo mame in imamo otroke, kako je kar fajn, da se sistem ne bo obnesel, namesto da bi širile pozitivno stališče, da ostane zakon takšen kot je, ker čez nekaj let naj bi bili vrtcu brezplačni za vse, in če že ne brezplačni bi bilo za vse nas bolje, če bi bili z njim že nižji stroški... Aja, od vas verjetno nihče ne plačuje polne cene vrtca...


Ma daj no, ne sanjaj....Vrtec ni nikoli zastonj, saj gre denar iz naših žepov, torej ga PLAČUJEMO neposredno, kot sem že rekla. Da ti poenostavim: 0+1 =1, nikakor ne more biti dva, saj je lahko samo 1+1 ali pa 2+0=2. In kje dobiti to dodatno enko(denar za vrtec)???? Od nekje ga je treba vzeti.

In proračun je pač tako sestavljen, da je namenjen večim zadevam. TOrej, če nekje denar dodamo(npr. za "brezplačni" vrtec), smo ga morali nekje drugje vzeti stran in pride na drugem področju do primankljaja.  Edina možnost, da se to ne zgodi in da ostala področja dobijo enako vsoto denarja, pa dodamo še za "brezplačni" vrtec, je to, da ga moramo ZOPET nekje vzeti. In vzamemo ga potem lahko še samo DODATNO davkoplačevalcem, torej nam, in to tako, da nam dvignejo davke. In??? Potem pa bomo zopet udrihali čez državo, da nam je naložila dodatno breme.

Mater, da ste eni resnično zabiti, čeprav gre za enostavno matematiko, za to ti ni potrebno biti diplomiran ekonomist. Preprosta kmečka logika, madona...

Ma kaj se sploh ukvarjam s tem Janševim s.ranjem...user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
20.4.2009 23:10:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
Pa saj je popolnoma ista slika z vrtcem - tudi moj sin ima kao brezplačen vrtec, pa moram ravno tako vsak emsec zanj plačati med 10 in 20 evrov za raznorazne aktivnosti, ki ne spadajo v redno ceno vrtca.


Uboga. Ma šit pa taka država.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 0:35:37   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Vsaj še eden, ki razmišlja isto kot jaz. Jaz se nikoli ne obremenjujem s tem, koliko kdo plačuje vrtca in koliko otrok ima in koliko zasluži, dokler pošteno plačuje cesarju, kar je cesarjevega (in cesar si je, si in si bo vedno vzel, zato je brez veze bentiti čez sistem)user posted image

Me pa pri takih debatah vedno zbode sledeče: največkrat se bunijo ravno tisti, ki jim ni nič hudega, ki imajo za današnje razmere veliko ali še več. Mater, jaz bi bila pa srečna, če bi spadala v tak razred, resno. Se pa zavedam, da vse stane, več imaš, več daš. Večjo plačo imaš, večji davek plačaš, večji avto imaš, večjo registracijo plačaš, več stanovanj imaš, več računov za el., vodo itd. plačaš, večjo hišo imaš, več daš za ogrevanje, večji bazen imaš, več vode zanj plačaš ... ampak ironija pri vsem tem je, da so taki, ki imajo več kljub vsem stroškom, ki jim jih luksuz prinaša, še vedno tretirani kot bogati - a (vam) ni to fajn??? Ker drugače res ne štekam: radi bi imeli več, radi bi bili bogati, a hkrati nočete, da vas imajo za bogateuser posted image Hmmm ...
Tisti, ki pa ima malo oz. nič, pa kljub zastonj vrtcu, kljub stari kripi, kljub garsonieri v najemu itd. ostaja in bo ostal revež; v lastnih očeh in (na žalost) v očeh večine (bogatejših).

In, ja ... več otrok imaš, več stroškov imaš z njimi. In če nisi ravno Cigan, zaradi nižjega plačevanja vrtca in malo višjih otr. dodatkov še ne boš bogat in še vedno ne boš finančno segel do kolen tistemu, ki s svojimi dohodki pade v 8. plačilni razred.
Jaz osebno povsem privoščim zastonj vrtec vsem, a eno so želje, drugo je realnost. In mogoče, če ne bodo tega zakona prej ukinili, bom celo 5 mesecev imela enega otroka zastonj v vrtcu ... mogoče ... ker je veliko veliko vprašanje, če bom vrtec za malo sploh dobila. In ja, nismo premožni, ampak če nam bo sreča mila, bi in bom z veseljem plačevala za oba otroka - da le dobim mesto v vrtcuuser posted image TO MI JE PRIORITETA, finance so samo nianse.



Tole je pa odlično napisano..od prve besede do zadnjeuser posted image user posted image user posted image user posted image



Alda, bušica..in še par cvetk-sramota, kakšno razmišljanje-beda, beda, beda...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 0:40:59   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: alda


Pa zaradi tega moj otrok in tudi ostali , ki plačujemo več, ne dobijo in niso deležni ničer boljšega in bolj kvalitetnega od ostalih, ki ga imajo zastonj al pa zanj plačujejo minimalno !
Mislim, da bi bil za take ustanove najbilj sprejemljiva enotna cena za vse, ker sot sem že napisala: kaj imajo otroci katerih staršev plačujemo višjo ceno vrtca več kot ostali, da je ta razlika opravičena !!

No zdaj pa kar začnite udrihati !!!
[/quote

kakšna pa je spremenjlia cena za osebo ki ima 600€ plače in za enkoga z 1500€ plače...vrjatno je velika razlika, ane???  prav je tako da se gleda glede plač, ker drugače bi bili reveži še večji reveži...a bi bilo prav, da bi otroci ki starši plačujejo več dobili po kosilu posladek, drugi pa ne..eni lulali v pamperske drugi pa v tetra planice...joj, kje imaš glavo no???

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 6:24:45   
caillou
Pa ja, sej še vedno dobro živimo, glede na to kaj vse je zajebčkala prejšnja vlada. Klinc gleda vrtce, pa tople malice, pa službe, pa izbrisane, pa prebrisane, pa Titovo cesto, pa............, važn da mamo kako je že rekla ena "za sprot pa da smo zdrav", aja jest bi dala tukej še dve stvari in sicer, da mamo  za net in "tapravo oblast".

Men se pa user posted image . Vse bo šlo v franže, prej kot v dveh mesecih.

< Sporočilo je popravil caillou -- 21.4.2009 6:28:53 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 6:28:01   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Zadnjih par postov je pa polno ene fovšije. Mi gre na bruhanje. Tista ki je napisala nekaj čez mlade pa velike. Ja hudiča, pa naštepaj pet otrok. Me zanima, kako boš pol gledala na subvencije in ugodnosti. Mater me razkurijo takele koke.

pa ena, ne vem sicer kera in mi niti ni do tega da bi še enkrat pogledal je rekla, da jo OŠ zastonj. Kje pa ta ženska živi, v kameni dobi?



Ti se pa full preveč razburiš. Včasih mam občutek, da boš skoču iz ekrana. Lep miren dan želim, brez skakanja v luft.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 7:12:03   
kalbo
Probaj moje poste brat in si predstavljat, da jih pišem z nasmehom na obrazu in nikakor ne skačem v ekran. Nič se ne razburjam, jest samo napišem kar mislim. Mogoče se ti bodo pa moji sestavki drugače brali.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 7:45:40   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: end1

v Italiji so državni vrtci brezplačni, plačaš le hrano in ko otroka ni v vrtcu ne plačaš nič, le kako njim uspe ki so v večjem šitu kot mi?

dobrih 14 miljončkov kot zdaj stane ta subvencija nas ljube davkoplačevalce ni nič v primerjavi z neumnostmi, ki jih počne naša vlada, pa sedanja, pretekla in prihodnja bo počela isto - sem pesimistična glede tega.  


Se strinjam. Pa v avstriji je isto. Država ne zna pobrati denar tam, kjer je treba (siva ekonomija oz. delo na črno, davek na nepremičnine, bolj učinkovit finančni nadzor...tega je pri nas polno). In če mi kdo reče, da bom plačala več davka zaradi vrtca ga bom, samo prej naj poštimajo davčne goljufije in davek na luksuz.

Plačilo vrtce je bilo prej in je tudi zdaj nepravično. Kot DRŽAVNA VZGOJNO-varstvena ustanova bi mogel biti vrtec dostopen vsem enako. Zaposlenim, nezaposlenim, revnim, bogatim. Seveda lahko, če imaš več cvenka tudi tukaj več dobiš, ampak zato plačaš polno ceno.
Otroci so povsod enaki, enakovredni zakaj je potem:
-velike razlike v cenah med občinami
-določanje cen na podlagi dohodka (saj so že dohodki, nepremičnine...obdavčeni oz naj bi bili). ali se v osnovni šoli kaj določa na podlagi premoženja, razen mogoče za socialno ogrožene)
-določanje cen ali imaš kredit ali ne - spet različno po občinah. zakaj meni ne znižajo razreda (Po), v ljubljani pa ga recimo, nepošteno.

Meni se zdi vrtec super zadeva, ga plačam, pošteno mi sicer ni, neumnost pa se mi zdi ukinjat socialni ukrep za ušivih 14 mio. Je pa najlažje ja. Sicer pa vidim, da nekateri res zelo sebično razmišljajo, če jaz nimam pa tudi soseda ne bo imela.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: konec brezplačnega vrtca za 2. otroka?
21.4.2009 8:02:27   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Če mene vprašaš, bi morali stimulirati mlade družine. Vse, ki imajo več otrok, ne le tiste z dvema na kupu. Pa vso hrano v šolah zastonj delit. To bi bila socialna država. Vendar dokler bo država zgubljala denar na državnih projektih, ki jih nihče ne kontrolira (recimo dars napiše na tablo, gradimo za vas, češ da bodi strpen, potem se pa pelješ ob 7.00, nikogar ki bi delal, ob 7.30 nikogar, ki bi delal, če geš nazaj ob 14.30 ali pa 15.00, ni nikogar več na gradbiščih. Se pravi delajo iste odseke cest leta in leta, menda samo med 8.00 in 13.00, pa je zato zaprt odcep tedne in tedne... takih državnih projektov je tone, in izgublja država denarja na tone...potem pa naj bi jemali od delavcev. Ne od bogatih, ampak od revežev, ker sami reči furajo narobe in dopuščajo tako velike zgube denarja na različnih področjih.
Naj raje dajo za socialo. Za vrtce, šole, hrano in zdravstvo. Ampak saj veš...sanja svinja kukuruz....




Točno tako.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




imena dvojčkov
carmencita

kakšna imena bi dali enojajčnim dvojčkom?

oba kratka imena (57%)

oba dolga imena (7%)

različno dolga imena (14%)

razdružena imena (Ana Mari (3%)

izmišljena imena (1%)

vseeno (18%)


Število vseh glasov: 228

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!