|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 7:32:52   
gita10
Moj sin je bil tisti, ki je bil vsak dan tepen- večinoma sem ga vzgajala sama in je postajal "mevžast" in potem je v prvem razredu pri nogometu enkrat kar fejst dobil od ostalih. In taksta so se odločili moški v naši družini, da se mora začeti braniti.
Ni bilo 1 mesec, ko sem bila klicana v šolo, da zdaj jih pa on pretepa.

NIMAM  RECEPTA

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 8:36:54   
honey
No, jaz sem pa ena tistih mamic, ki imam živega otroka. Ampak to ne mislim, da je agresiven. Res je, da oponaša ninja želve, kung fu pando in podobno, ampak to vse z neke varnostne razdalje, tako, da nobenega ne zadane. Pač brca in se dere, ampak faše jih pa noben ne. Potem pa počakam, da vidim, kako bo drugi otrok odreagiral. Če je npr. drugi otrok miren in ga samo debelo gleda, našega pokličem stran in mu rečem, da naj neha, da se ga drugi otrok boji. Če je pa recimo drugi otrok isti, kot naš, potem jih pač pustim - gledam samo, da jih kdo ne dobi po nosu user posted image . Dokler je to vse v varnostni razdalji, se mi ne zdi nič takega, če mahata en proti drugemu.

V primeru, da bi ga pa kdo udaril, pa se zdaj, ko že malo večji (4 leta), že postavi zase. Ni dolgo nazaj, ko sva bila na igrišču in je prišel en večji fant do njega in ga je odrinil in mu nekaj "grozil" in mahal proti njemu. Počakala sem par sekund, da sem videla, kako bo naš odreagiral. Najprej je ves začuden gledal, kaj je naredil narobe, potem je pa očitno dojel, da ni storil nič in je začel izvajat svoje "karate fore". Moram reči, da ga je oni fant najprej ves začuden gledal, potem se ja pa zelo hitro odstranil. Pa je bil sigurno 2 leti starejši od našega user posted image Zato sva z možem že rekla, da gre jeseni v judo vrtec - definitivno.

Ne pustim pa mu, da bi koga udaril, ugriznil ali kaj podobnega - vsaj ne, da bi on začel. In moram potrkati, da se to do zdaj še nikoli ni zgodilo. Najbrž se mu tudi pozna, ker ni v vrtcu in potem je ves vesel, če dobi kakšne otroke za družbo in mu niti na misel ne pride, da bi se začel tepsti z njimi.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 8:39:51   
uwaga
Hči sem učila, da naj se umakne, pa so za njo letali in jo poskušali tepst.
Po parih situacijah ko jih je dobila, sem navodila spremenila. Danes velja za njo in bratca: " Prvi nikoli ne smeš udarit, če pa kdo tebe mu pa kar vrni!"

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 8:54:22   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
starostna meja borilnih veščin je nekje 6-7 let,pri resnih klubih,ker otrok prej nima razvitih motoričinih sposobnosti,da bi lahko pravilno izvajal obrambo,padce,...mogoče imajo kje že za mlajše ampak je to bolj kot telovadba al nekaj podobnega.vem,imamo doma trenerja ju-jitsa.Je pa pametno,tudi sama sem trenirala v mladosti in ti pusti tudi kaj drugega pozitivnega...Tudi jaz čakam,da bo moja dovolj velika,zaenkrat pa pleše.


Tale starostna meja nikakor ni prava, saj če greš gledat v deželo izvora borilnih veščin, kaj hitro opaziš tudi 3, 4 letnike, ki pridno trenirajo in skačejo v zrak... Vse je odvisno od senseia in njegovega načina razmišljanja. Jaz osebno sem začel pri 4,5 letih in sem treniral vse do 14 leta, ko sem si zdrobil koleno... In pri 5 letih sem bil že na prvem tekmovanju...
In od vseh borilnih veščin najbolj priporočam Jiu Jitsu ali TaeKwonDo.

Kar se tiče mojih navodil otroku, pa najraje rečem, da se umakne, vendar ne prestrašeno, ampak odločno pove, da se tako ne gre in da se s takšnimi že ne bo igrala. Moram reči, da je do sedaj bilo brez težav...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:00:18   
rija
tweed, moj mož je senseiuser posted image

ju jitsu....pa pravi, da je še prezgodaj za našega 3,5 letnika

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:11:28   
end1
moji sva rekla naj vrne nazaj in to tudi naredi, nečakinja je tri mesece hodila v vrtec s solzami, ker se ni znala branit.
Škoda njenih otroških let, da s strahom hodi med vrstnike.

Če na igrišču, kdo mojo udari in starš tega otroka ne reagira, mu svoje povem, nikakor pa ne dotičnemu otroku. Kdo pa sem jaz da mu solim pamet.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:16:42   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: zband


bomo poročali rezultate,ko ga vpišemo

zband



da ne boste razočarani.....

v klubih borilnih veščin jih najprej naučijo, da tega ne smejo uporabljati zunaj telovadniceuser posted image


To je res. Samo lahko sama povem, ker sem hodila na karate, da sem se takrat počutila zelo samozavestno in se nisem nikogar bala. Ker te naučijo obrambe v smislu, da sem se znala tako postavit, če sem se počutila napadeno, da bi me nasprotnik težko uspel klofniti. Se znaš pripraviti in anticipirati gibe nasprotnika in se ubraniti. Pa ni potrebe nazaj udariti, razen, le bi bila res kriza.
Seveda če je nasprotnik tudi karateist in ima višji pas kot ti, je to druga pesemuser posted image


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:19:57   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Jaz mojega ta velikega vzgajam v prijaznem duhu- pomagati, prisluhniti, poslušati, prositi, zahvaliti, ne tepsti, ampak če te pa kdo udari - udari nazaj, se brani in ne rini v težave.user posted image


Tako je pri nas. Saj ni lepo, da koga udari, vendar otrok se mora naučiti postaviti tudi zase. In v tej starosti se ne morejo ravno "pametno" pogovoriti....torej....


tudi jaz ravnam enako.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:20:54   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: end1

Če na igrišču, kdo mojo udari in starš tega otroka ne reagira, mu svoje povem, nikakor pa ne dotičnemu otroku. Kdo pa sem jaz da mu solim pamet.



mati "žrtve"user posted image

pa ne gre se za soliti pamet, pač pa za takojšnje prenehanje nasilja.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:21:53   
Zofy
Ok, če povzamem vse vaše izkušnje in moj 1. post bi bil moj recep ta:

Če te udarijo, se odmakni in reči, da se tega ne dela in da to ni lepo in ni prav. Če te bojo hoteli spet udariti, pa udari nazaj. A bi bilo to ok?




_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:22:34   
barika

IZVIRNO SPOROČILO: zband

vpiši ga v klub bojnih veščin,mi bomo to storili jeseni


nevem kako je drugje, ampak v klubu kjer moj brat trenira judo se ne smejo pretepat, ker judo kao ni borilni šport... in če trener izve, da se je kdo stepel izven tistih njihovih blazin, lahko samo popoka stvari in gre.
Tu jim bolj možgane "operejo" z redom in disciplino.


(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:24:44   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: end1

Če na igrišču, kdo mojo udari in starš tega otroka ne reagira, mu svoje povem, nikakor pa ne dotičnemu otroku. Kdo pa sem jaz da mu solim pamet.



mati "žrtve"user posted image

pa ne gre se za soliti pamet, pač pa za takojšnje prenehanje nasilja.



sem mati žrtve, storilec pa je v tem primeru odgovorna oseba, torej starš, a ne?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:30:08   
barika
a še to, zadnjič sem se z bratovo trenerko pogovarjala (tak v hecu), kdaj lahko našega malega vpišem ..pa reče, da začnejo z jud vrtcen nekje pri 3 - 4 letih in valjda gre vse skozi igro in hec, ampak ko vidiš tiste male čižeke, ko stojijo v vrsti, ko vojaki, pa copate ob blazinah zložene na milimeter natančno jih je pa ful lepo gledatuser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:42:18   
Anonimen
Pri nas gre takole: udarit se ne sme. Če te kdo udari, mu najprej povej, da te boli in da zahtevaš, da tega ne počne več. Če t u dari še enkrat, mirne duše udari nazaj, fajn in močno, da se tega ne bo več upal ponovit. Nisem vedno zraven otroka in ne morem jo vedno branit, zato se mora znat postavit zase.

Imamo pa konkretne izkušnje z agresijo drugih otrok.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:43:48   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Pri nas gre takole: udarit se ne sme. Če te kdo udari, mu najprej povej, da te boli in da zahtevaš, da tega ne počne več. Če t u dari še enkrat, mirne duše udari nazaj, fajn in močno, da se tega ne bo več upal ponovit. Nisem vedno zraven otroka in ne morem jo vedno branit, zato se mora znat postavit zase.

Imamo pa konkretne izkušnje z agresijo drugih otrok.


Evo, se strinjam 1000% s tabo user posted image


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 9:44:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: end1

Če na igrišču, kdo mojo udari in starš tega otroka ne reagira, mu svoje povem, nikakor pa ne dotičnemu otroku. Kdo pa sem jaz da mu solim pamet.



mati "žrtve"user posted image

pa ne gre se za soliti pamet, pač pa za takojšnje prenehanje nasilja.



sem mati žrtve, storilec pa je v tem primeru odgovorna oseba, torej starš, a ne?


NE, storilec je tisti dotični mali falotekuser posted image  starš je samo direktor...ki pa tudi ne more imeti ves čas svojih zaposlenih na okuuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
21.4.2009 10:30:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 10:46:22   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz (4 leta) učim, da če jo kdo udari naj mu pove, da se to ne počne in da to ni lepo oz. prav...In naj gre enostavno stran.



Isto...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 11:20:11   
Naja31
Razlika je med "živim" otrokom in"agresivnim".
Saj moj je tudi živ,skače, teče, pleše,objema in stiska druge,skratka ni pri miru, ampak tepe in udari pa ne.
Tko, da Honey, dokler tvoj maha kot kung fu panda na varni razdalji, to ni nič narobe.

Jaz sem imela v mislih tiste,ki namenoma udarijo (in ne slučajno).


(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 11:31:23   
Leela
Ponavadi vidim, da starši sami svoje otroke umirjajo, tako da posredovanje ni potrebno. Učit jih je pač treba naj se lepo igrajo in ne tepejo. Če sem zraven in vidim, da je kdo udaril mojega otroka ali obratno zmeraj posredujem in rečem da se ne sme tepst. Starši smo pač zato, da sam pretep ustavimo in ne še spodbujamo.
Drugače, če pa reče da ga je kdo udaril naj mu pove da je to zelo grdo in naj ne pusti da ga kdo udari, naj udari nazaj če je treba. 
če sem jaz zraven pač posredujem, mi je pa tudi ok če drug starš posreduje ali prekine udarce ali ga okrega karkoli, samo spodbujanje pretepa v navzočnosti staršev se mi pa ne zdi glih ok.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 11:38:43   
barbaw
Jaz sem pa ful proti klub z borilnimi veščinami. Starostna meja bi mogla bit za moje pojme od 25. let naprej, pa še takrat so eni fantje bolj nori kot pametni.
Tega menja sem zato, ker poznam nekaj fantkov (5-8let), ki hodijo trenirat borilne veščine in mlatijo svoje vrstnike. Taki otroci nimajo glih občutka kdaj je dovolj in koliko močno lahko udari. še bolj žalostno pa je, da starši takih agresivnih otrok ne ukrepajo. Pa da ne omenjamo kolikokrat se starejši fantje pretepajo in kolikokrat se to konča s poškodbami. user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 12:08:42   
vesna_14
JA moje mneje pa jeuser posted image , nikoli ne začni, če pa te kdo udari ga udari nazaj ne pusti , da te drugi tepejo in ustrahujejo.Star je 5 let no kmalu 6 let (prav tako je bolj mirne sorte priden fant ) in hodi na trening taekwon-doja(ima že višji beli pas - se morm mal pohvalituser posted image ) in trener pravi isto NIKOLI začeti vedno se je treba poskust pogovorit, če te pa kdo  "beri napade" ali začne tepst pa udarec vedno vrni-se ne pusti in to jim zelo velikokrat govori sploh to da se ne smejo pretepat, če to res ni "nujno potrebno ".
Tkao da se strinjam s pregovorom klofuta za klofuto in ne s tem če te kdo udari nastavi še drugo lice hallooooouser posted image user posted image

Lp


_____________________________

Dneve mi lepšajo moji trije mali sončki in možek....januarja 2010 pa dobomi še enega razgrajača...in tako nas bo veliko.

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 13:57:38   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_14
Tako da se strinjam s pregovorom klofuta za klofuto in ne s tem če te kdo udari nastavi še drugo lice hallooooouser posted image user posted image


user posted image  To je pa čist po interpretaciji krščanskega nauka moje babice: On tebe s kamnom, ti njega s kruhom (in dodala - iz skrinje)

IZVIRNO SPOROČILO: rija

tweed, moj mož je senseiuser posted image

ju jitsu....pa pravi, da je še prezgodaj za našega 3,5 letnika


Tudi jaz sem (prilezel do tega naziva takrat). No, kolikor me ni ves spomin zapustil, sem po znanju spet na rdečem pasu user posted image ...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu vesna_14)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 14:07:44   
memole
Mi naši govorimo naj udari nazaj če jo kdo udari,nikoli pa naj ona ne udari prva!
Mene je oče tudi učil udari nazaj ker jih je moja sestra dobivala saj je bla in je še sedaj zelo mirne narave!
Tako da se noben fant ni upal hecat z mano saj jih je dobil in je zgledal kot ena pi...!user posted image user posted image
Je pa moji sestri prekipelo v prvem razredu ko ji je sošolec iz krožnika jemal hrano ki je bla dobra in ji dajal na krožnik hrano ki ni bla dobr,po nekaj takih potezah je dobil krožnik mineštre na glavo!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 14:14:20   
emaa
Jaz imam dvojčke, eden drugega grize in ščipa (največkrat ščipa), pa si ne pusti dopovedat, da ne sme, da to brata boli, brat ga ne bo nazaj. Mi ga je pa včeraj ena punčka v vrtcu zatožila, da jo je enkrat ugriznil, pa sem ji rekla, naj ga kar nazaj, če se to ponovi, da se mora naučit, da to boli, da ji tega ni treba prenašat, če lepa beseda ne zaleže, se bo pa na grši način naučil.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?