|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IGRAČE
22.4.2009 7:31:18   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

Sem pa definitivno proti igračam katere v otroku zbujajo nasilje, pištole in nasilne igrice na PCju pri nas definitivno odpadejo.


Uf ne vem kje je kdo to pobral. Men se zdi da je bolj vse odvisno od vzgoje staršev kot pa od igrač. Ko sme bila mala sem imela samo pištole, tanke, loke, avte s katerimi smo treskali, se zaletavali v stene..... in 1 ubogo punčko, ki je bila tarča za moj tank in pištolo In lej ga zlomka nisem ne v zaporu, nisem ne džanki, ne alkoholik, ne kolerik, ne nasilnež, nič od tega. Še vsi mi pravijo da sem prenežna dušcauser posted image . Zakaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: IGRAČE
22.4.2009 7:33:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko "hiperaktivnemu" otroku kupis se deseto igraco na baterije, da bi ja porabil svojo energijo, namesto da bi ga peljal na zrak, kjer bi se znorel.


bom pa še malo nesramna in dodala še predebelemu....user posted image  



Bolj se ne bi mogla strinjat in ko sem zadnjič videla 5- 7 letnega debelega otroka v vozičku, me je kar pogrelo. Aja pa otrok je bil čist zdrav, ker ko so prišli do mc donaldsa je še kako skočil iz vozička.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: IGRAČE
22.4.2009 7:41:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko "hiperaktivnemu" otroku kupis se deseto igraco na baterije, da bi ja porabil svojo energijo, namesto da bi ga peljal na zrak, kjer bi se znorel.


bom pa še malo nesramna in dodala še predebelemu....user posted image  



Bolj se ne bi mogla strinjat in ko sem zadnjič videla 5- 7 letnega debelega otroka v vozičku, me je kar pogrelo. Aja pa otrok je bil čist zdrav, ker ko so prišli do mc donaldsa je še kako skočil iz vozička.



to je pa žalostno. Ampak če nekdo nekje zanemarja svojega otroka in so igrače kakršnekoli že, njihova edina zabava in vzgoja, potem ne pomeni, da jaz svojo hčerko zanemarjam, ker ji kupim plastik fantastik igračo. Ti starši z mano in večino vas nimajo nič, tako da mi kot primerjava ne  pomenijo nič in tudi ne vidim nekega nauka iz tega

< Sporočilo je popravil mika -- 22.4.2009 7:43:32 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: IGRAČE
22.4.2009 9:19:32   
Ribica **
Jaz sem ocitno cudna in sem si vse te stvari vedno ful zezela user posted image  sploh blagajno s tekocim trakom in citalcem kod. Pa smo imele doma blagajno, ki jo je dobila starejsa sestra, pa tehtnico, na kateri sem tehtala zebljicke in si zamisljala, da so zelenjava user posted image  Se zdaj si jih cist rada pogledam v trgovini. In plasticen jajc na oko je ziher zakon, vidla ga se nisem user posted image

Barbik imamo pa 30 - smo pac tri punce, kaj naj. Nimamo pa nobenega kena, kar se meni zdi cist grozno in je takrat ena barbika mogla postat transvestit, ker je creda zensk pac rabila moskega, a ne. user posted image  

Sicer sem se pa jaz itak najvec preigrala z Baby bornom in enim vecjim dojenckom, tako da je bila to povsem koristna nalozba. Kasneje sem mu itak sama sivala obleke in cevlje, pa barbikam tudi.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: IGRAČE
22.4.2009 10:05:07   
Raho
Ja, se bom pač sprijaznila, da sem slaba mama, ker otrokoma ne kupujem samo igrač z oznako dobra igračauser posted image user posted image user posted image .

Čeprav so te plastik fantastik igrače lahko družbeno izjemno koristne... naš večji je lepo najprej hodil z očetom v gozd, kjer sta razžagovala drva (fotr z motorko, mali s svojo motorko), sedaj pa že cel mesec (seveda, ko ni bolan) s svojim traktorjem v prikolici počasi vozi drva v drvarnico...user posted image .

Pa vsakič, ko kosimo, s svojimi grabljami pograblja parcelo in potem travo s samokolnico (svojo) odvažauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: IGRAČE
22.4.2009 10:46:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ja, se bom pač sprijaznila, da sem slaba mama, ker otrokoma ne kupujem samo igrač z oznako dobra igračauser posted image user posted image user posted image .

Čeprav so te plastik fantastik igrače lahko družbeno izjemno koristne... naš večji je lepo najprej hodil z očetom v gozd, kjer sta razžagovala drva (fotr z motorko, mali s svojo motorko), sedaj pa že cel mesec (seveda, ko ni bolan) s svojim traktorjem v prikolici počasi vozi drva v drvarnico...user posted image .

Pa vsakič, ko kosimo, s svojimi grabljami pograblja parcelo in potem travo s samokolnico (svojo) odvažauser posted image user posted image user posted image



Raho, upaš si to napisatuser posted image  ? da te ne bo katera prijavila na CSD, kako malčka izkoriščaš za delouser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 22.4.2009 10:47:59 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: IGRAČE
22.4.2009 10:58:05   
Raho
mika, saj pravim, da sem slaba mama, ker otroka vzgajam v drugačni smeri od družbeno zaželjeneuser posted image

Ampak, ko bo velik bo tako vsaj vedel, da se drva morajo razžagati in spraviti v drvarnico, da je travo, potem ko jo pokosiš, potrebno pograbljati in pospraviti, da je potrebno včasih tudi lonce v roke prijet ind a sploh ni sramotno, če moški likajouser posted image user posted image user posted image

Ampak - mi smo s kmetov in se pač prilagajamo trenutnim razmeram, zato tudi igrače z oznako made in chinauser posted image user posted image user posted image user posted image  tip plastik fantastik

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: IGRAČE
22.4.2009 11:35:47   
hothien
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Čisto resno vprašam, v čem je fora teh igrač, kao kopija nekih gospodinjskih aparatov, strojev, orodij....user posted image recimo sesalec, pa likalnik, al pa kak vrtalni stroj itduser posted image pa ne zajebavam se , ampak resno mi ne potegne, pač mam male otroke in mi ni kraj pameti ne pade, da bi kupovala kaj takega...če bi pa dobila od koga, bi se pa tud mal bedasto počutla, k res ne vem....user posted image no, sicer vseen boljš kt orožje, puške in takšno, sam v čem je fora? a da se navajajo na gospodinjslka opravilauser posted image moja sicer zelo rada sesa, pa ji pač dam sesalc pa nej sesauser posted image sam zakaj bi ji zdej igračo kupla, pač nej unga vlači okol če že hoče, pa še korist je dejansko od vsega...
najolj me je pa začudlo ko sem zadnjič vidla igračo kosilnicouser posted image ma ne vem no...in pol otroku k živi v bloku kupiš kosilnicouser posted image
ne potegne mi, no...
torej, zakaj kupujete te igrače otrokom ? pač sam zato ker so, ker se jih da kupit, al ma vse skup kak globji pomenuser posted image no, dopuščam tud kako tretjo varianto, da ne boste rekle da sem ozkogledauser posted image



Zato, da razvijajo domišljijsko igro, sicer jo lahko tudi brez pripomočkov, pa vendar.


_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: IGRAČE
22.4.2009 11:41:30   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ja, se bom pač sprijaznila, da sem slaba mama, ker otrokoma ne kupujem samo igrač z oznako dobra igrača
Zakaj pa ne vprašaš? Že ljani bi ti lahko to povedala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: IGRAČE
22.4.2009 11:58:26   
Leela
Iz ene skrajnosti v drugo res ni dobro iti . Drugače pa neodvisno od tega koliko ima otrok igrač se ga pri igri ne sme omejevati. Tukaj mislim, da mora mirkat svoje cunje.

V vrtcu mi je vzgojiteljica rekla, da jih niti ne upa spustiti na travnik, ker 3/4 !!!!! staršev komplicira ker so njihovi otroci potem umazani. Otroci v vrtcu potrebujejo delovno obleko za barvanje, igro na igrišču... ne pa fensi šmensi obleke. In tudi, če je lepo oblečen je treba vzeti v zakup, da bo usran.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: IGRAČE
22.4.2009 12:06:18   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ja, se bom pač sprijaznila, da sem slaba mama, ker otrokoma ne kupujem samo igrač z oznako dobra igrača
Zakaj pa ne vprašaš? Že ljani bi ti lahko to povedala.


ljani ni bilo debate o tem; spljoh

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:30:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

Sem pa definitivno proti igračam katere v otroku zbujajo nasilje, pištole in nasilne igrice na PCju pri nas definitivno odpadejo.


Uf ne vem kje je kdo to pobral. Men se zdi da je bolj vse odvisno od vzgoje staršev kot pa od igrač. Ko sme bila mala sem imela samo pištole, tanke, loke, avte s katerimi smo treskali, se zaletavali v stene..... in 1 ubogo punčko, ki je bila tarča za moj tank in pištolo In lej ga zlomka nisem ne v zaporu, nisem ne džanki, ne alkoholik, ne kolerik, ne nasilnež, nič od tega. Še vsi mi pravijo da sem prenežna dušcauser posted image . Zakaj?



ne bom nakladala še zdaj o tem, ker se mi ne ljubi. Na kratko: poskusi en vikend najprej otroku v soboto zjutraj naštimat nasilne risanke, igrice, pištole itd. in ga potem opazuj skozi cel dan. Naslednji dan v nedeljo pa se naj igra z drugimi igračami in pogleda kakšno lepo risanko in ga potem čez dan opazuj. Videla boš razliko, verjemi.
pa ni se treba strinjat z menoj, vsak ima svoj pogled na te stvari, jaz pač tega ne odobravam in pika.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:34:52   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Leela
V vrtcu mi je vzgojiteljica rekla, da jih niti ne upa spustiti na travnik, ker 3/4 !!!!! staršev komplicira ker so njihovi otroci potem umazani.


Samo če potem res ne grejo, je to izključno njena krivda, ker ona kot pedagoginja ve, da se predšolski otrok uči skozi gibanje. Ona jih MORA spustiti ven.

Ampak, O.K., to je že druga tema.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:37:35   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87




ne bom nakladala še zdaj o tem, ker se mi ne ljubi. Na kratko: poskusi en vikend najprej otroku v soboto zjutraj naštimat nasilne risanke, igrice, pištole itd. in ga potem opazuj skozi cel dan. Naslednji dan v nedeljo pa se naj igra z drugimi igračami in pogleda kakšno lepo risanko in ga potem čez dan opazuj. Videla boš razliko, verjemi.
pa ni se treba strinjat z menoj, vsak ima svoj pogled na te stvari, jaz pač tega ne odobravam in pika.


Jaz sem pri naši opazila ko je igrala igrce na računalniku. Zraven je popenila, pa niso bile agresivne. Samo ribice je lovilauser posted image .
Smo po hitrem postpku igrice ukinili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:41:03   
Anonimen
mah, sicer prvo nism hotla napisat, ker vem da bo spet plaz, da bi bajto spodkopaluser posted image sam bom vseen...

men je pa totalno, ampak res totalno mimo zdej to v stilu, joj, sem slaba mama ker to pa to, pa za na CSD, pa ooo super mamiuser posted image user posted image user posted image in podobno sranjeuser posted image user posted image kt da je to kdo sprašval in omenjal, mislim ne spomnem se glih da bi vprašala a mislite da ste /dobre/slabe/kakršnekoli že mame ker svojmu otroku kupite pormašinouser posted image mislim da je to a si dobra al slaba mama odvisno od drugih stvari, ne glih od tega a ti otrok kosilnco goni po tepihu in se igra s plastično jajco..(pa itak vemo, ker to je desjtvo, da kle gor so same super mameuser posted image )...to kt da vam en blekaut nardi, ma huj kt bi rekla ey ti **** si totalno glupa in zanilč mama, bi ti mogli otroka vzet, ker ma plastično nevekaj že...šajtrgo recimo....in recimo to kar si ti raho napisala, se men super zdi, sej če prov pomislim, so men tud nardili grable, sam vrag je v tem ko me niso znali prov zmotivirat in sem jih sovražlauser posted image še zdej se mi tema nardi, ko se spomnem na un doooooolgi travnikuser posted image pa na bratrana, k je reku mama, jas nea murem....in je sedel v senčki in pil malinovc, jst sm pa grabla kt idiotuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 22.4.2009 13:47:01 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:44:00   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Leela
V vrtcu mi je vzgojiteljica rekla, da jih niti ne upa spustiti na travnik, ker 3/4 !!!!! staršev komplicira ker so njihovi otroci potem umazani.


Samo če potem res ne grejo, je to izključno njena krivda, ker ona kot pedagoginja ve, da se predšolski otrok uči skozi gibanje. Ona jih MORA spustiti ven.

Ampak, O.K., to je že druga tema.



Men je pa ful všeč naša vodja enote, ki se pred starši in takšnimi njihovimi fintami ne bo uklonila. One so zato tam, da jih poleg varstva vzgajajo in med tem ne kršijo otrokovih pravic. Nam je povedala za eno razburjeno mamo, ki ni dovolila da bi njen otrok v vrtcu spal, ker so potem imeli težave zvečer doma. Otrok je pa bil potreben spanca in je brez problema spal. Vodja ji je odločno rekla, da je spanje otrokova pravica in je ne bo kršila.
Nihče se ni pritoževal glede umazanih oblačil, tako da ne vem kakšne pravice so pa s tega področja.

Aja, mi smo tud s kmetov in ne kompliciramo glede umazanijeuser posted image .

< Sporočilo je popravil mika -- 22.4.2009 13:47:51 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:47:44   
Anonimen
mah, sicer prvo nism hotla napisat sam bom vseen...


a mi je blo treba, sm riž prismodilauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
22.4.2009 13:48:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:49:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

mah, sicer prvo nism hotla napisat sam bom vseen...


a mi je blo treba, sm riž prismodilauser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ko sem jaz bila doma, se mi je  enih parkrat zgodilo, da sem kaj prismodila zaradi RRuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:53:08   
Anonimen
še dobr da je bil v teflonski rangli, da sem lepo presula in iz podna zažgano postrgala v smetiuser posted image pa se kuha daljeuser posted image

to je zihr zato, k nism na plastični kuhni treniralauser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:54:52   
higuys
se men super zdi, sej če prov pomislim, so men tud nardili grable, sam vrag je v tem ko me niso znali prov zmotivirat in


Bingo, ulla.user posted image

Tudi plastično kokošje jajceuser posted image je super igrača , če otroku poveš, da rumeno predstavlja rumenjak, belo beljak....bla, bla , bla....se vsedeš z njim , pa ga vprašaš kaj potrebuješ za scvret jajček....In obratno tudi najboljša didaktična oh in sploh igrača je šund, če mu jo daš v roke in reveć ne ve kaj z njo..

Pristop , ja .

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: IGRAČE
22.4.2009 13:55:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ulla, pormašino user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  ka te ti veš, za kaj ona tole vse uporablja....user posted image user posted image user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: IGRAČE
22.4.2009 14:02:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ulla, pormašino user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  ka te ti veš, za kaj ona tole vse uporablja....user posted image user posted image user posted image




a mi boste spet pametvale kak se kaj rečeuser posted image sem doktorirala skor, ko je mič napisala bor mašino, preden sem poštudira kaj je mislnauser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: IGRAČE
22.4.2009 15:28:48   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ulla, pormašino user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  ka te ti veš, za kaj ona tole vse uporablja....user posted image user posted image user posted image




daj rija poglej mi v avstriji , če imajo to pormašino, ker tega pa res še nimamo user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: IGRAČE
22.4.2009 15:37:07   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

torej, zakaj kupujete te igrače otrokom ? pač sam zato ker so, ker se jih da kupit, al ma vse skup kak globji pomenuser posted image no, dopuščam tud kako tretjo varianto, da ne boste rekle da sem ozkogledauser posted image



kupujem zato, ker se otroci poistovetijo s starši. A ti ne boš otroku kupila nobenga dojenčka? zame je to isto al kupiš punčki kuhinjo da se igra da kuha al dojenčka in voziček da ga vozi in oblači, fantek ima orodja zato ker vidi atija kako dela z njimi in hoče še on in definitivno ne bi dajala pravega šraufcigerja in klešč otroku staremu 3 leta za to so igrače, isto je s kosilnico otrok vidi da ati kosi travo, bi jo tud on in zakaj ne bi imel otroške kosilnice. Naš jo je v nedeljo pri sestrični gonil 1 uro skupaj a zdej mu nej dam pa pravo koslnico v roke

Skratka bolje da se otroku kupujejo take stvari da z njimi trenira domišljijo se igra, ne pa da buli sam v risanke in igrice, najbolj bedasti so mi pa uni laptopi za otroke mali vedi al kaj je že in akumolatorske igrače ki otroka vozijo, mojih otrok ne bo nič vozilo, vozili se bodo sami, tako da akumolatorskih igrač pri nas ne bo nikoli imata kolo in traktor na pedale in je čist kul.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?