|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 9:52:38   
katjes
Seveda lahko izveš, če ti delodajalec plačuje prispevke - ali zdravstvene ali pokojninske!
Kaj pa ti pomaga, če greš z bolnim otrokom k zdravniku, kjer ti povejo, da moraš zdravila in pregled plačati, ker nimaš urejenega zdravstvenega zavarovanja. Na aparatku pa nič ne piše, ali je delodajalec dolžan 10 EUR ali pa miljon EUR. Počutiš pa se kot en kriminalc, ko ti pred vsemi začnejo razlagati, da si neplačnik.user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 9:55:20   
Kerensa*
No, to bi bilo pa sranje, ja. Če ne zaupaš delodajalcu, pač mesečno preverjaš plačila in se oglašaš v računovodstvu delodajalca. V kolikor tega ne uredi, mislim, da imaš  razlog za izredno (in s tvoje strani ne-krivdno) odpoved in podlago za odškodninsko tožbo.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 9:57:02   
uursa
Glede dohodnine: otroka lahko uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana tudi starš, ki plačuje preživnino, ne samo če je skupno gospodinjstvo.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 9:59:08   
Kerensa*
In če ga v svojo dohodnino napiše moj partner, ki mu ni biološki oče, istočasno pa ga tudi njegov pravi oče, ki plačuje preživnino - in eden za drugega tega ne cesta - kaj potem? Komu odobrijo preživljanje in komu zavrnejo?

Ker moj partner za mojega sina zapravi krepko več, kakor njegov biooški oče.

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 10:01:08   
uursa
Oba ga ne moreta za celo leto skupaj, lahko le delita oz. se zmenita kateri koliko mesecev.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 10:05:23   
Kerensa*
Saj pravim - če to naredita, ne da bi vedela eden za drugega.

Naši stiki namreč niso ravno vzor česarkoli, pa bi se pa o financah pogovarjali, pa sploh ni šans.

Sprašujem za primer, ČE se to zgodi. A pokličejo oba in jima rečejo, naj se zmenita? Ker naša dva se ne bosta ničesar zmenila. Moj partner bo vztrajal pri olajšavi, ker dejansko skrbi za otroka (in plačuje zanj vse, razen tistih 100€, kolikor se dobi preživnine), oče bo pa tudi vztrajal, ker misli, da s 100€ res preživlja otroka.

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 10:18:14   
uursa
Ne bi vedela kaj naredijo,po moje ga samo enemu upoštevajo. Verjetno najbolje, če na davčno vprašaš.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 10:33:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj pravim - če to naredita, ne da bi vedela eden za drugega.

Naši stiki namreč niso ravno vzor česarkoli, pa bi se pa o financah pogovarjali, pa sploh ni šans.

Sprašujem za primer, ČE se to zgodi. A pokličejo oba in jima rečejo, naj se zmenita? Ker naša dva se ne bosta ničesar zmenila. Moj partner bo vztrajal pri olajšavi, ker dejansko skrbi za otroka (in plačuje zanj vse, razen tistih 100€, kolikor se dobi preživnine), oče bo pa tudi vztrajal, ker misli, da s 100€ res preživlja otroka.


Če plačuje 100 eur preživnine, je to komaj 1200 eur na leto - in za tole bi on rad imel 2183 eur olajšave, kolikor je olajšava za vzdrževanega družinskega člana? Jaz ga kr nekam pošljem. user posted image

Kako pa durs odloča glede tega pa žal ne vem - bi bilo najboljše nasloviti vprašanje neposredno nanje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 11:09:28   
katjes
Otroka lahko uveljavljata v dohodnini zakonca oz. bivša partnerja oz. skrbnik. Torej lahko tvojega Jana uveljavljata njegov biološki oče in pa tvoj partner, ker pač za njega skrbi.
Na davčni ne bodo komplicirali nič, ker še vedno lahko daš ti izjavo oz. preverijo, da otroka nisi uveljavljala, ker nisi dobila svoje dohodnine!

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
24.4.2009 11:31:36   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: katjes

Na davčni ne bodo komplicirali nič, ker še vedno lahko daš ti izjavo oz. preverijo, da otroka nisi uveljavljala, ker nisi dobila svoje dohodnine!


Ker imata otrok in zakonec, ki uveljavljata otroka isti naslov - ne bo nobenega problema. Čeprav nimata pač istega priimka.

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
26.4.2009 8:02:50   
arabela*
naše dve sta bile zavarovane po očetu, zdaj sta že lep čas po meni.....odvisno,kako je s službo..

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
26.4.2009 8:29:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj pravim - če to naredita, ne da bi vedela eden za drugega.

Naši stiki namreč niso ravno vzor česarkoli, pa bi se pa o financah pogovarjali, pa sploh ni šans.

Sprašujem za primer, ČE se to zgodi. A pokličejo oba in jima rečejo, naj se zmenita? Ker naša dva se ne bosta ničesar zmenila. Moj partner bo vztrajal pri olajšavi, ker dejansko skrbi za otroka (in plačuje zanj vse, razen tistih 100€, kolikor se dobi preživnine), oče bo pa tudi vztrajal, ker misli, da s 100€ res preživlja otroka.


Če plačuje 100 eur preživnine, je to komaj 1200 eur na leto - in za tole bi on rad imel 2183 eur olajšave, kolikor je olajšava za vzdrževanega družinskega člana? Jaz ga kr nekam pošljem. user posted image

Kako pa durs odloča glede tega pa žal ne vem - bi bilo najboljše nasloviti vprašanje neposredno nanje.


Če sem jaz prav razumela, se v primeru, da oče plača manj, kot je celotna olajšava, se mu prizna le toliko, kot je plačal. Razlika se upošteva drugemu partnerju.
In še, če sem prav razumela tudi to, da v primeru, da oba uveljavljata isto obdobje, davčna tega obdobja enostavno ne upošteva (brez razlage).
V vsakem primeru je najboljše, da se gre na davčno vprašat.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kdo ima zavarovanega otroka
26.4.2009 18:28:17   
Anonimen
Že od samega začetka je zavarovan po partnerju,ker sem bila takrat tudi v taki službi bo nebo in tako je ostalo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?