|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 21:56:18   
FRANJA ANŽELAK
Tudi mi smo dobili negativni odgovor. user posted image  je rojen 30.09.08 in bo ob vpisu dopolnil 11 mesecev in več (za kar so točke),
ker smo vsi trije prijavljeni na Adamičevi, je tudi to kao največ od možnih točk. Res pa je, da je to edini otrok.
Smo pa na 45.mestu na čakalni listi za Andersen. Žal sem dala vlogo samo tu. Ve katera, za kakšna prosta mesta še v Lj?
Zgleda, da tudi če bi dala blizu službe, ne bi štelo, ker menda letos to ne šteje??? Največ šteje bližina bivališča.
Pa tudi, če bi bila mati samohranilka, bi dobila 5 točk manj. Od letos je po novih pravilih bolje, da smo vsi 3-je na skupnem,
zaradi goljufij menda. To pa ni fer, do dejanskih mater samohranilk. Sedaj so pa one naj.zaradi tistih, ki skoz luknje iščejo.
One sedaj ne bodo imele izbire, tisti pa ki so prej "hvatali krivine", bodo pa sedaj spet na hitro problem rešili s skupno prijavo in to je to,...
Ve katera za kak privat vrtec? Se vam kaj sanja, kdaj je varianta, da pridemo not, če smo 45.na čakalni listi?
Hvala vsem!

(odgovor članu viator)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 21:58:58   
FRANJA ANŽELAK
Pa še to, ve katera mogoče kako je z izpisi? Zgoraj pišete, da otroci lahk pridejo not, če se kdo izpiše.
Zakaj pa bi se izpisovali? To je verjetno bolj izjema, a ne.

(odgovor članu FRANJA ANŽELAK)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
28.4.2009 22:15:54   
Onasiss
Vsi privat oz zasebni vrtci so tule:
http://www.otrokoskop.si/main/cat/72

Kar pa se tiče prostih mest, bi po zakonu vrtci morali imeti to objavljeno na svoji spletni strani, pa temu ni tako.user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu FRANJA ANŽELAK)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 7:58:26   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz sem ravno danes dobila odločbo za mlajšega sina (april 2008), sprejet je v isti vrtec kamor hodi že starejši (Lj - Andersen)
Madona,očitno moram biti prav srečna.


user posted image user posted image  To pa zato, ker bo 1.9.2009 star več kot 11 mesecev. Ti otroci pa imajo prednost.



Moja bo stara 1.9. celih 16 mesecev, pa smo zavrnjeni. Če nimaš dveh otrok v istem vrtcu je misija nemogoče skorej.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 8:01:06   
Taula
Glede privat vrtcev sem se jaz zanimala spomladi.

Pingv in, Zvezdica in Smrkolin so polni oz si na čakanju lahko. Vpis so imeli spomladi že.  Ta v Trzinu je bil spomladi še frej...Geko. Cena je bila pa 500 evrov se mi zdiuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 8:01:27   
Onasiss
Jaz imam 3,5 letnika v istem vrtcu pa smo dobili zavrnjeno.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 9:36:28   
janezek67
Mislim, da je glede na to, da je bila prijava v najbližji vrtec točkovana s celimi 6 točkami možnost druge prijave drugje praktično nična, razen, če si imel otroka že prijavljenega prejšnje leto (10 točk). V tem primeru bo pač možno izbrati ustrezen vrtec.

Letos ima MOL centralno evidenco, in ko bo izločil dvojne prijave, se bo pokazalo dejansko stanje potreb. Po moje v vrtcih manjka za okoli 2/3 letnega števila novorojenih otrok v občini Ljubljana.

In zakaj je to tako. Enostavno - sklep prejšnje vlade, da je drugi otrok zastonj. Vsak da drugega otroka v vrtec, ki ga drugače nebi dal. Občina ima pa le storške, zato nima denarja za odpiranje novih oddelkov. Plačali bomo pa mi, ki imamo enega majhnega otroka ter enega precej starejšega ali pa prvega otroka. Z zasebnim varstvom, ki bo vsaj 200€ dražji od že dragih polnih jasli.

Če je hotela država poskrbeti za tak ukrep, bi morala zagotoviti mesto v vrtcih za okoli 80-85 % vseh otrok v starosti od 1-5 let.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 21:40:43   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz sem ravno danes dobila odločbo za mlajšega sina (april 2008), sprejet je v isti vrtec kamor hodi že starejši (Lj - Andersen)
Madona,očitno moram biti prav srečna.


user posted image user posted image  To pa zato, ker bo 1.9.2009 star več kot 11 mesecev. Ti otroci pa imajo prednost.


tud našabo...pa nimamo dovolj točk...pa sem tud zelo razočarana...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 21:44:01   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz sem ravno danes dobila odločbo za mlajšega sina (april 2008), sprejet je v isti vrtec kamor hodi že starejši (Lj - Andersen)
Madona,očitno moram biti prav srečna.


user posted image user posted image  To pa zato, ker bo 1.9.2009 star več kot 11 mesecev. Ti otroci pa imajo prednost.



Moja bo stara 1.9. celih 16 mesecev, pa smo zavrnjeni. Če nimaš dveh otrok v istem vrtcu je misija nemogoče skorej.user posted image


se strinjam ja...mi imamo stal no bivališče,najbližji vrtec,še enega člana, kije mladoleten...pa našabo več kot 11 mesecev stara...pa smo šele 6...majkajo nam pa pičle 3 pike...grrr...in kaj naj sedaj...jah vrli Jankovič bo njen vzgojitelj...ker jo res nimam kam dat...

za pvt.varstvo pa...he he poleg tržne najemnine ne vem niti kako bomo vrtec plačali...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 21:54:46   
Naja31
Če ste 6 potem je zelo velika verjetnost,da boste sprejeti.

Moj starejši sin je bil 6. na čakalni, pa so me poklicali že 2 tedna po prejemu odločbe.
Od moje prijatlejice sin je bil celo 27 in je not prišel s 1.9.

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 21:55:50   
Anonimen
Mi smo dobili odločbo in sem zelo vesela, ker smo dobili mestouser posted image  v Andersenovem vrtcu s 1.9.
Piše, da so prejeli 529 vlog, v vrtcu pa je prostih 160 mest. Res pa je, da nekateri starši oddajo več prošenj v različne vrtce, tako da se bo kakšno mesto še sprostilo!
Smo imeli 68 točk, otrok pa bo maja dopolnil 3 leta, tako da bo šel v 2. starostno skupino.

Zdaj moramo izpolniti in oddati neko pogodbo v roku 15. dni, da si 100% zagotovimo mesto.
Mi lahko svetujete, kdaj oddam vlogo za znižanje plačila vrtca, da ne bom prepozna? In kam?

Res pa ne razumem, ker stalno jamrajo, da ni otrok, v vrtcih pa taka gneča?!
Na srečo smo prva leta imeli varstvo babic, a do šole pa vseeno potrebuje malo drugačne socializacije.user posted image

(odgovor članu resnično srečna)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 21:58:19   
Naja31
Očitno nas je kar nekaj iz Andersena. user posted image user posted image

Vlogo za znižano plačilo oddaš najkasneje do 15. avgusta v računovodstvo.
Sicer pa boš vse izvedela na uvodnem sestanku.  

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 29.4.2009 21:59:20 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 22:07:21   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Res pa ne razumem, ker stalno jamrajo, da ni otrok, v vrtcih pa taka gneča?!
Na srečo smo prva leta imeli varstvo babic, a do šole pa vseeno potrebuje malo drugačne socializacije.user posted image


Ja, socializacija že, v drugi starostni skupini se itak povečajo skupine, pri ta velikemu jih je bilo v jaslih najprej 12, zdaj v drugi skupini pa jih je 16 in teh drugih skupin je precej več kot je jasli. Jaz pa nimam dedkov in babic, ki bi čuval, pa vrtec pravzaprav krvavo potrebujemo.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 22:35:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Očitno nas je kar nekaj iz Andersena. user posted image user posted image

Vlogo za znižano plačilo oddaš najkasneje do 15. avgusta v računovodstvo.
Sicer pa boš vse izvedela na uvodnem sestanku.  


Hvala, Naja31... se vidimo v Andersenovem!user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 22:43:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Res pa ne razumem, ker stalno jamrajo, da ni otrok, v vrtcih pa taka gneča?!
Na srečo smo prva leta imeli varstvo babic, a do šole pa vseeno potrebuje malo drugačne socializacije.user posted image


Ja, socializacija že, v drugi starostni skupini se itak povečajo skupine, pri ta velikemu jih je bilo v jaslih najprej 12, zdaj v drugi skupini pa jih je 16 in teh drugih skupin je precej več kot je jasli. Jaz pa nimam dedkov in babic, ki bi čuval, pa vrtec pravzaprav krvavo potrebujemo.


mlea, upam, da se bo vse uredilo tako kot se mora! zdaj se bodo mesta sprostila zaradi več vpisov!user posted image

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
29.4.2009 22:55:38   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

Res pa ne razumem, ker stalno jamrajo, da ni otrok, v vrtcih pa taka gneča?!
Na srečo smo prva leta imeli varstvo babic, a do šole pa vseeno potrebuje malo drugačne socializacije.user posted image


Ja, socializacija že, v drugi starostni skupini se itak povečajo skupine, pri ta velikemu jih je bilo v jaslih najprej 12, zdaj v drugi skupini pa jih je 16 in teh drugih skupin je precej več kot je jasli. Jaz pa nimam dedkov in babic, ki bi čuval, pa vrtec pravzaprav krvavo potrebujemo.


mlea, upam, da se bo vse uredilo tako kot se mora! zdaj se bodo mesta sprostila zaradi več vpisov!user posted image


Hvala, držte pesti zame in ostale sotrpinke.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
30.4.2009 10:37:47   
carmencita
ODLOČBO iz LJ DOBILI VČERAJ, OBE SPREJETI z 76 točkami , nič pa ne piše na katerem mestu sta.
oddala 15.04.09 točno zadnji dan roka oddaje.

Vsem veliko sreče, pa mislim da je to samo zato ker še niso uredili podvajanj vlog! (nekateri starši so jih oddali po 5 na različne vrtce - pol je pa zmeda)


lp

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
30.4.2009 11:25:34   
mami 3
Tudi mi smo dobili negativen odgovor. Oglašam se šele sedaj, ker sem bila ob prejemu odločbe iz najbližjega vrtca (ga gledam iz balkona) čisto v šoku. Naš malček je šele 26 na čakalni listi, čeprav ima zadostno število točk, kot jih je bilo potrebno za sprejem, to je 63 (50 za prebivališče v MOL, 6 za bližino vrtca in 7 za starost 11 mesecev in več). Jaz sem bila prepričana, da vrtec dobimo, to mi je še septembra zagotovila uslužbenka, ki je sprejela vlogo. Ker da se ne bo sprejemalo otrok izven Ljubljane. Ker sem blizu vrtca, vsak dan gledam avtomobile, s katerimi otroke pripeljejo - registrske tablice  z grbi občine Vrhnika, Velike Lašče, Višnja Gora... Jaz sem verjela našemu županu, ko je ob vpisu 2008/2009 zagotovil, da bodo vsi ljubljanski otroci do 2010 imeli prostor. Da bo naredil red in ne bo dopustil diskriminacije ljubljanskih otrok na račun občin, ki ne skrbijo za svoje malčke. In sem bila čisto mirna. No, letos se je 2000 otrok iz ostalih občin formalno preselilo v Ljubljano. In to župana nič ne moti (glejte članek v žurnal24 http://www.zurnal24.si/Vrtci-spet-pretesni-za-vse/novice/slovenija/osrednja/106442). Opazno je tudi to, da župan nič več ne obljublja rešitve. Še več - sedaj on o probematiki ne govori več, načelnica za vrtce pa mirno izjavi, da zaradi formalnega priseljevanja pač tudi ljubljanski otroci  ne bodo imeli zagotovljenega mesta. Sem hotela navesti še kakšno povezavo na obljube o "medu in mleku" iz leta 2008, a je člankov preveč. Sicer razumem stiske staršev izven Ljubljane, je pa krivično do mene (mojega malčka) in vseh pravih Ljubljančanov, ki že leta plačujemo davek v Ljubljani. Pa mislim celo, da je kaznivo navajati lažne podatke o statusu (v tem primeru prebivališča) z namenom pridobiti korist. Kaj ni MOL dolžan po uradni dolžnosti kaj ukreniti? Saj nekdo najbrž spremlja gibanja prebivalstva z namenom načrtovanja kapacitet v vrtcih? Zakaj ob ugotovitvi, da se je veliko staršev z majhnimi otroki v zadnjem letu formalno prijavilo v MOL, niso ukrepali. Lahko bi uvedli nov kriterija za točkovanje npr. za "neprekinjeno bivanje (in plačevanje davkov) v MOL v trajanju npr 12 (ali 24 ali 36) mesecev". Krivic bi bilo manj.

Pogrešam tudi kakršnekoli informacije, kako naprej. Kako bo MOL rešil problem? Ali je to za njih sploh problem? MOL in spletne strani vrtcev so statične, ažurnih informacij ni. Klicala sem v vrtec in dobila odgovor, naj sicer pokličem še junija (ko bo znano števil podpisanih pogodb). Hkrati pravijo, da ni upanja, ker jih 26 prav gotovo ne bo odstopilo in da je situacija čisto drugačna kot lani - ni več maneverskega prostora kot lani, ko so se lahko širili v prazne igralnice in šole.

Podpiram pobudo, da gre delegacija  mamic z otroki v MOL (oz k načelnici za vrtce). Jaz sem zraven.

Po začetnem obupu se sicer vračam v pozitivno razpoloženje. Sem pa tudi bolj prijazna s taščo...

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
30.4.2009 15:02:29   
mamica81
zdravo.tudi jst sem dobila zavrnjen odgovor za vpis v srtec.katasrtofa.ta veliko imam vpisano letnik 2004,tamajcen pa letnik 2009 pa ne dobim za januar.tudi jst bi se pridružila za k jankoviču ker samo govori

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
30.4.2009 16:54:34   
ANABOJAN
pozdravljene;

sicer nisem še tako daleč kot ste ve, sem šele v etem mesecu nosečnosti a se že ubadam s to problematiko, ker midva z mojim pač že vrsto let delava v lj, nimava pa urejenega prebivališča tukaj. Z lastnikom stanovanja se dogovarjamo za ureditev začasnega prebivališča, a kot sem danes uspela razumeti to ni dovolj, potrebuješ namreč STALNO prebivališče. Ja kdo zaboga me bo pra priajvil na stalno prebivališče v ljubljani. Je pa zadeva taka da tukaj nimam nikogar ki bi mi čuval otroka. Ali naj v tem primeru dam opdoved u službi ?
Ali katera ve kako je z privatnimi vrtci , mar tudi potrebuješ stalno prebivališče v lj?
Za vse odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Zaskrbljena bodoča mamica user posted image

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu FRANJA ANŽELAK)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
30.4.2009 17:28:54   
andrejkam
Anabojan, res potrebuješ stalno prebivališče, a če imaš razumevajočega lastnika, to sploh ni problem (če je pripravljen dati začasno, bo mogoče tudi stalno). Meni je lastnica malo zajamrala, pol sem še malo jaz ... pa se je strinjala in sem hitro uredila. Vlogo sem oddala po rojstvu sinka, zdaj me pa odločba verjetno že čaka doma, jaz pa na počitnicah pri babici ... uf, sem firbčna

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
30.4.2009 19:28:20   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: ANABOJAN

pozdravljene;

sicer nisem še tako daleč kot ste ve, sem šele v etem mesecu nosečnosti a se že ubadam s to problematiko, ker midva z mojim pač že vrsto let delava v lj, nimava pa urejenega prebivališča tukaj. Z lastnikom stanovanja se dogovarjamo za ureditev začasnega prebivališča, a kot sem danes uspela razumeti to ni dovolj, potrebuješ namreč STALNO prebivališče. Ja kdo zaboga me bo pra priajvil na stalno prebivališče v ljubljani. Je pa zadeva taka da tukaj nimam nikogar ki bi mi čuval otroka. Ali naj v tem primeru dam opdoved u službi ?
Ali katera ve kako je z privatnimi vrtci , mar tudi potrebuješ stalno prebivališče v lj?
Za vse odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Zaskrbljena bodoča mamica user posted image


Za prvat vrtce je vseeno za naslov. Če se boš odločila za njih moraš biti dovolj zgodnja ker so tudi hitro polni, ker imajo majhne vpise. (jaz sem se zanimala februarja za sept. pa so bili nekateri že polni) So pa privat vrtci dražji od varstva, ni nič subvencije, tako da stanejo caa 450-500 evrov. Poskušajta se prijaviti za stalno v Lj, ker samo začasen naslov ni dovolj za vrtec.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
2.5.2009 11:22:04   
nora
Mene pa zanima kako ste dobile odgovor iz vrtca..a je bilo poslano po navadni pošti ali priporočeno?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
2.5.2009 11:27:43   
viator
IZVIRNO SPOROČILO: nora

Mene pa zanima kako ste dobile odgovor iz vrtca..a je bilo poslano po navadni pošti ali priporočeno?


Priporočeno.

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Odločba za sprejem v vrtec v Lj
2.5.2009 11:34:32   
petrushka
Lep pozdrav vsem!

Tudi mi smo dobili zavrnjen vpis. Rada bi samo opozorila na to, da Ljubljana ni le mesto Ljubljančanov ampak je tudi univerzitetno mesto, tukaj smo tudi študentske družine, ki smo diskriminirane kar se tiče točk. Dobimo samo 11 točk za prebivališče v štud. domu. Pa mislim da nismo osamljen primer. Mi smo še bolj omejeni z varstvom otrok, saj so babice daleč stran. O zasebnem varstvu lahko le sanjamo, saj si s štipendijo tega ne moreš privoščit. Mnenja centra tako ali tako niso upoštevali; ne vem kaj točno bi sploh radi slišali. Tko da ta pravilnik se mi zdi malce za lase privlečen. Očitno ne obstaja nikakršna prednost za socialno ogrožene družine. Jankovič bo pa vedno obljubljal pravljico samo da bo mir v medijih.

Lep dan

P.

(odgovor članu mami 3)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?