|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 22:08:37   
Splišni
Meni so v vrtnariji rekli, da prve tri tedne zalivam od zgoraj zemljo, potem pa v tulec. Tudi tašča, ki mi je korita dala, mi je enako naročila.

Res pa sedaj premišljujem, če močno dežuje, kam gre vsa ta voda, ker korita res nimajo lukenj v dnu? Ne vem pa katere firme so, pojma nimam. Bele barve so ...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 22:17:37   
kokoska007

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


Res pa sedaj premišljujem, če močno dežuje, kam gre vsa ta voda, ker korita res nimajo lukenj v dnu? ...



seveda morajo imeti korita luknje. moja jih imajo ene 5 cm visoko.

jaz vedno zalivam po zemlji, mi je to čisto logično. saj so korenine v zemlji. v podatavku pa za zalogo, ko se zemlja izsuši.
sicer pa: kako zalivate lončnice? a tudi samo v podstavek?

zalivam tako, da v korito zlijem ene 2-3l vode, ko pridem vsa korita skoz grem gledat koliko kaže nivo vode in dolivam do max, mal po zemlji mal v tulec. zalivam kampanjsko, ne vsak dan (na gorenjskem imamo itak naročeno onim zgoraj, da vsak dan mal zalijejo namesto nas).

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 22:20:34   
Gina
Če se prav spomnim, sem tudi jaz prebrala, da lahko zalivaš v tulec 3 tedne po sajenju. če se ne motim je tudi Ruth tako pisala v eni svoji knjigi. Zihr pa ni nič narobe, če zalivaš z vrha. Jaz bi po moje imela boljši feeling, da je zemlja mokra in rošce preskrbljene iz vseh strani, ne le od spodaj.

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 22:27:17   
bumerang
Ruth je definitivno priporočala, da se v tulec zaliva samo takrat, ko je res sila sicer pa raje klasično po zemlji.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Korita z vodno rezervo
9.5.2009 22:38:51   
Gina
Aha, čisto možno. potem sem pa najbrž zamešala s kakšno drugo knjigo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Korita z vodno rezervo
10.5.2009 18:09:01   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ruth je definitivno priporočala, da se v tulec zaliva samo takrat, ko je res sila sicer pa raje klasično po zemlji.


Samo moja tašča je "fenica"user posted image Ruth Podgornik Reš. Tja hodi na predavanja, tam je kupila korita in tako zalivala. Pa meni naročila, da moram tako zalivat, to je v tulce. No, jo bom vprašala.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Korita z vodno rezervo
10.5.2009 18:11:15   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Jaz bi po moje imela boljši feeling, da je zemlja mokra in rošce preskrbljene iz vseh strani, ne le od spodaj.


Ja, to jaz tudi. Pa v veselje mi jim je vodo dat. Pa bolj vidiš, da jim jo daš, če naliješ od vrha lepo po zemlji. Pa konec koncev sem zdaj še portulak vmes nasejala in itak moram od zgoraj zalivat.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Korita z vodno rezervo
10.5.2009 19:42:57   
bumerang
Zdaj ne bom ravno vztrajala ampak ko so korita prišla ven, takrat je Ruth pisala, da se v ta korita vodo naliva tudi skozi tulce, čez nekaj časa, ko so bila pa že na tržišču, pa je nekajkrat izrecno napisala, da se tako zaliva samo takrat, ko se res mudi in ko smo rastline že dobro razraščene sicer pa se zaliva po zemlji. Tudi logika sama pove, da rastlina, ki ima korenine do polovice zemlje, z vodo, ki je pod zemljo, nima kaj početi.
To velja za klasična epoque korita. Teh novih barvnih ne poznam in niti se ne spomnim, da bi zasledila kaj o zalivanju, je pa možno, da so izboljšana in da se lahko zaliva samo v tulce.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?