|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 14:51:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Pravoslavna poroka za primer brez denarja ne gre.Ne vem zakaj ste ene tak proti temu.user posted image Dandanes imajo tamladi že vse, zato se večinoma pri nas daje kar denar. V kuverto, lepa misel in to je to.Midva sva dala za poroko skor 2000€, če vključim še odkup neveste, pa ostale ceremonije. V kuverto je šlo pa 500€ na koncu po večerji.


Bravo za vaju,pol ze imata...za tak denar grem rajs na Havaje

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 15:00:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Pravoslavna poroka za primer brez denarja ne gre.Ne vem zakaj ste ene tak proti temu.user posted image Dandanes imajo tamladi že vse, zato se večinoma pri nas daje kar denar. V kuverto, lepa misel in to je to.Midva sva dala za poroko skor 2000€, če vključim še odkup neveste, pa ostale ceremonije. V kuverto je šlo pa 500€ na koncu po večerji.


Bravo za vaju,pol ze imata...za tak denar grem rajs na Havaje


Ne gre se tu za to, če imaš denar Kleo.user posted image enostavno je to tvoja dolžnost. Največ košta kuma na poroki. Še dobro, da ni bil moj to.user posted image Tradicijo ne moreš prekinit. Običaj je običaj.Ne moreš mimo, če gredo vsi po njem.user posted image Oh, kolkr je blo enih komplikacij na tej poroki, se še čudim, da sem sploh šla. Z user posted image , brez da bi sploh kdo vprašal, če bom sploh lahko vozila nevesto. No, sej je že mimo, HB.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 15:48:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Pravoslavna poroka za primer brez denarja ne gre.Ne vem zakaj ste ene tak proti temu.user posted image Dandanes imajo tamladi že vse, zato se večinoma pri nas daje kar denar. V kuverto, lepa misel in to je to.Midva sva dala za poroko skor 2000€, če vključim še odkup neveste, pa ostale ceremonije. V kuverto je šlo pa 500€ na koncu po večerji.


Bravo za vaju,pol ze imata...za tak denar grem rajs na Havaje


Ne gre se tu za to, če imaš denar Kleo.user posted image enostavno je to tvoja dolžnost. Največ košta kuma na poroki. Še dobro, da ni bil moj to.user posted image Tradicijo ne moreš prekinit. Običaj je običaj.Ne moreš mimo, če gredo vsi po njem.user posted image Oh, kolkr je blo enih komplikacij na tej poroki, se še čudim, da sem sploh šla. Z user posted image , brez da bi sploh kdo vprašal, če bom sploh lahko vozila nevesto. No, sej je že mimo, HB.user posted image



Ves da ne razumem...tvoja dolznost je dati toliko denarja.In kaj sva vidva bila mladoporocencema?........na tako poroko ne bi sla nikoli in nikdar.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 15:50:49   
Anonimen
tradicijo se komot prekine, samo če hočeš. odvisno od tega koliko ti pomeni.

kaj je bila že za ena tema, ko sta mladoporočenca hotela, da gredo vsi svatje na križarjenje? torej poleg daril še 1000€/osebo za pot bi plačali svatje sami.user posted image

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 30.4.2009 15:52:50 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 16:29:13   
Anonimen
Ja, lahko prekineš tradicijo. In s tem se odpoveš svoji familiji?user posted image  



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 16:29:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

tradicijo se komot prekine, samo če hočeš. odvisno od tega koliko ti pomeni.

kaj je bila že za ena tema, ko sta mladoporočenca hotela, da gredo vsi svatje na križarjenje? torej poleg daril še 1000€/osebo za pot bi plačali svatje sami.user posted image


Ta je bla pa najbolj butasta kar sem jih brala na RR-ju.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
30.4.2009 17:34:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 18:57:13   
zmajaz
Tu v našem koncu je žal tudi taka navada, da izpod 500 EUR priča že skoraj ne more dati. Midva sva se pred dobrima dvema letoma poročila ful na malo, za priči pa vzela jaz sestro, on brata - ker nisva hotela nikomur povzročati stroškov, in sva pričama rekla, da nočeva sploh NIČ darila - samo njun podpis rabiva na matičnem - pa sta vseeno vztrajala in dala vsak po 500 EUR.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 20:56:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

tradicijo se komot prekine, samo če hočeš. odvisno od tega koliko ti pomeni.

kaj je bila že za ena tema, ko sta mladoporočenca hotela, da gredo vsi svatje na križarjenje? torej poleg daril še 1000€/osebo za pot bi plačali svatje sami.user posted image


Ta je bla pa najbolj butasta kar sem jih brala na RR-ju.user posted image



a se kaj spomniš, katera je že to pisala? a je bila Pikec0? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 20:59:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ja, lahko prekineš tradicijo. In s tem se odpoveš svoji familiji?user posted image  





a da se odpoveš? user posted image  moja mami je imela najprej nos do tal, ker sva se poročila na hitro in še v sredo. mal se je potem omehčala, ker sem ji prepustila nabavo šopka. user posted image  pa sem ji še posebej naročila, naj ga ne kupuje, ker mi je bv dat 50€ za nekaj, kar čez 3 ure obleži v smeteh. in ga ne naredila sama iz narcis in tulipanov s travnika pred hišo. ma ni lepšega, ti povem. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
30.4.2009 21:07:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 21:09:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ja, lahko prekineš tradicijo. In s tem se odpoveš svoji familiji?user posted image


Didlinaa, jz sprasujem za SLO poroko.

kako je na jugu, vem - mozi je bil prica svojemu kumu in obakrat je blo tko, da je dal darilo kum, pa starsi, pa brat, ... tko pac je.
ja, zneski so vse prej, kot nizki...


Za Slo poroko sem napisala malo višje kako je zdej s temi €. Prej, ko so bili tolarji, je bilo nekaj videti denarja, če daš pa zej 50€ pri nas za poročno darilo je pa že sramota.Žal.user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 21:10:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

tradicijo se komot prekine, samo če hočeš. odvisno od tega koliko ti pomeni.

kaj je bila že za ena tema, ko sta mladoporočenca hotela, da gredo vsi svatje na križarjenje? torej poleg daril še 1000€/osebo za pot bi plačali svatje sami.user posted image


Ta je bla pa najbolj butasta kar sem jih brala na RR-ju.user posted image



a se kaj spomniš, katera je že to pisala? a je bila Pikec0? user posted image
Pikec, ja. http://www.ringaraja.net/forum/Poroka_-_kri%C5%BEarjenje_-_Pikec/m_2853451/tm.htm


Sem glih hotla it poiskat user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 21:11:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

tradicijo se komot prekine, samo če hočeš. odvisno od tega koliko ti pomeni.

kaj je bila že za ena tema, ko sta mladoporočenca hotela, da gredo vsi svatje na križarjenje? torej poleg daril še 1000€/osebo za pot bi plačali svatje sami.user posted image


Ta je bla pa najbolj butasta kar sem jih brala na RR-ju.user posted image



a se kaj spomniš, katera je že to pisala? a je bila Pikec0? user posted image
Pikec, ja. http://www.ringaraja.net/forum/Poroka_-_kri%C5%BEarjenje_-_Pikec/m_2853451/tm.htm


Sem glih hotla it poiskat user posted image user posted image user posted image user posted image




pejt rajs mal na zs-jeuser posted image ....so tko "super"zdaj,ne vidim,je prebrano,ali niuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 21:15:44   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Ne gre se tu za to, če imaš denar Kleo.user posted image enostavno je to tvoja dolžnost. Največ košta kuma na poroki. Še dobro, da ni bil moj to.user posted image Tradicijo ne moreš prekinit. Običaj je običaj.Ne moreš mimo, če gredo vsi po njem.user posted image Oh, kolkr je blo enih komplikacij na tej poroki, se še čudim, da sem sploh šla. Z user posted image , brez da bi sploh kdo vprašal, če bom sploh lahko vozila nevesto. No, sej je že mimo, HB.user posted image



Jaz sem pa naivno mislila, da se gre na poroko zato, da se imaš lepo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
30.4.2009 21:38:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 21:51:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333



se pravi, ene 500 EUR je spodobno darilo, ce si prica?




Po mojem zelo zadovoljivo darilo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 22:00:58   
katjandraž
Jaz bom poročna priča sestri in sva se zmenili, da jima plačam poročna prstana.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 22:36:07   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Jaz sem pa naivno mislila, da se gre na poroko zato, da se imaš lepo.


ves, kako pravijo, ko si tu vabljen na poroko? da si "duzan ici" oz. "duzan vratiti poklon".

in ja - men je tud to mal mim, ampak tuki to sprejemajo kot neki normalnega in nihce ne komplicira. ne gledat na to s prevec SLO ocmi user posted image
na najini poroki smo to elegantno resli - SLO del je prinesel, tko kt smo mi navajeni, HR del pa se je izprsil in so dal ene 5x vec kot Slovenci user posted image

se pravi, ene 500 EUR je spodobno darilo, ce si prica?

kako pa je kaj z obicaji, predvsem na Gorenjskem? a se sranga kej placa (jz sm njegova prica)? kaj pa ostalo?


No vidiš to kao vsi pričakujejo pa je bilo pri naju drugače - se je moja familja ful izprsla in ni nihče prinesel manj kot 200 eurov (mislim na par) medtem ko pa je bilo v Bosanskih kuvertah po 100 eurov. Tako, da jaz imam totalno drugačno izkušnjo. Pa v bistvu mi je bilo vseeno koliko bo kdo dal ampak samo toliko o tem kakšni zneski se darujejo na slovenskih porokah.Ker pri nas si večinoma poroko plačujemo sami in vsak računa, da nekje te poroka pride 50 eur po svatu in če sta dva je to 100 euro + 100 za darilo. Tam pa računajo, da so poroko plačali starši in ti je celih 100 za darilo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
30.4.2009 22:39:54   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

... dobremu prijatelju?


Koliko ti finance dopuščajo.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
1.5.2009 17:13:49   
Poka
No glede na to, v kaki situaciji je trenutno 80% Slovencev, se meni zdi malo pretirano, da je tvoja dolžnost dat ne vem koliko denarja. 500 EUR je veliko denarja, za nekoga povprečnega, s tem nekateri preživijo par mesecev...

Midva greva ravno na eno poroko. Nisva priči, dala bova 200 EUR plus eno malenkost za foro. Nama je trenutno to veliko in sva čist po pravic povedano, komaj napraskala... Pa recimo, da je najin standard malo višji od povprečja, sam še vseeno priznam, da nama je to veliko, vsaj ta trenutek. Sva se pa tako odločila zato, ker veva, da je ta poroka za najina prijatelja velik strošek, pa bova že nekako. Bom rekla tako, sva v fazi investicij in denar sva sicer želela porabit za nekaj drugega in ti je potem res težko. Kako je potem šele težko nekomu,ki nima niti za hrano...

In ker vem, da je poroka velik strošek in ker vem, da se mogoče nekateri potem čutijo dolžne dat ne vem kakšne zneske za poroko, se midva še ne misliva poročit, se bova ko nama ne bo problem odštet teh 10 000 EUR pa še kaj za potovanje. Oziroma, se bova verjetno kar na enem eksotičnem otoku, brez kakršnikoli sorodnikov, prijateljev. Ko si bova to lahko brez slabe vesti privoščila, ampak čisto tako, raje teh 10 000 investiram v kaj drugega, kot pa za eno enodnevno brezvezno fešto. Pa ne rečem, da ni lepo, sam eni res pretiravajo...

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
3.5.2009 19:20:17   
baby22
kolikor pa jaz spremljam kar se poroke tiče nej bi bla tradicija, da prstana kupita nevesta ženinu in ženin nevesti, to nej bi bilo kao poročno darilo možu/ženi...al nekej tacga...sm tut jst mislila da bi nama moja priča (ker je sama tako predlagala) plačala poročna prstana, pa so mi kuj sklatili plane, da to se pa ne spodobi.... da je to del tradicije... drgač mi je pa rekla da bo moja priča sicer moja najboljša prijateljica prispevala okoli 500 € mogoče kaj več... za mojo poroko; samo do moje poroke je po mojem še daleč... mogoče se podpišem drugo leto med "neveste 2010" upam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   še prepričujem "moža" user posted image ...
l.p.

< Sporočilo je popravil baby22 -- 3.5.2009 19:22:58 >


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
8.5.2009 14:38:26   
ninocka
Moj je bil prica in sva potem zeninu in nevesti kupila poorcna prstana + dala se nekaj denarja v kuverto (mislim da 100 EUR).

Se nama je zdelo lepo, da jima kupiva prstana, ker se bosta vedno spomnila, da je to darilo od price. PA jima prej nisva nic povedala, onadva sta jih sla zbrat in dala gravirat, midva sva pa klicala v zlatarno, povedala kaj in kako in rekla, da jih ne smejo klicat, dokler ne prideva midva placat prstanov.
Potem sva kupila se eno cestitko, not napisala en verz in dala zraven prstanov.
Pol so pa lahko iz zlatarne sporocili, da so prstani gotovi. Pa uni prodajalki se je ful fajn zdel, nama je ful pomagala in sodelovala pri presenecenju.
Po reakciji kolegov sem sklepala, da sta bila tudi vesela in pa seveda ful presenecena user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
8.5.2009 14:53:46   
rija
Za vse ki me poznate:


DA SI ME NE DRZNE NOBEDEN VABITI NA POROKO!!!!!

Ne pridem, me ni!!!!










ma kaj ste normalni?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: koliko za darilo, ce si porocna prica...
8.5.2009 14:55:55   
Anonimen
Punce pozdravljene.. user posted image
Poročena sm točno mesec in 4 dni pa lahko kakšno na to temo rečem.
Prvi plan..., velika poroka. Skor vse zrihtan in prvi plan odpade. Jst srečna user posted image . Drugi plan, eksotičen otoček, tam porokica. Drugi plan odpadel zaradi prič. Kdorkoli je priča na teh otočkih, ostane priča do konca življenja... Ne moreš še tukaj ponovno podpisat ali pa karkoli.
No... tretji plan in dokončni. user posted image  Midva, priči, starši.... 10 ljudi, bilo je pravljično, nepozabno. Samo mi in čustva najinih najbližjih. To bi priporočila vsaki punci na tem svetu. Govorim zaradi svojih občutkov.... user posted image  No kominacija k tej porokici je bil odhod na Mauritus in Dubaj. Vrnila sva se 2 dni nazaj in.... tudi to je bilo sanjsko. Ja, denar, ki bi ga dala za pojest in napit in.... vse ostale podrobnosti sva dala v najlepši spomin, sanjske medene tedne. PRIPOROČAM.
Tam sem videla par porokic.... in ob vsaki mi je bilo toplo pri srcu, ker se nisem poročila tam. Občutek, da sem to naredila z mojo mamo, očetom.. , mojo najboljšo prijateljico je bil edinstven. Vse tisto kar sem videla mi je bilo sicer lepo a z neznanci... Nevesto sem videla jokati, spregovorila z njo in je rekla, da pogreša mamo... , sestro... Sm kr mal zajokala z njo. user posted image
Skratka.... te poroke daleč stran se preveč opevajo.... niso pa tako sanjske kot se zdijo.... No, to je samo moj vtis.

Darilo nama od moje priče: 250 EUR, 3l šampanjca z zlatimi lističiuser posted image , šampanjski polet z balonom za dve osebi
Darilo nama od moževeuser posted image priče: 400 EUR
Moja mami nama je kupila prstane.... ni bilo lepšega kot od nje prejeti jih user posted image
Jaz pa sem moji priči ob njeni poroki plačala poročnega fotografa in pa izdelavo poročnega fotoalbuma.

Res pa je vse odvisno koliko in kaj ti oseba, ki jo hočeš za pričo sploh pomeni... Jaz sem od moje želela samo, da je ob meni. Z vsem pa me je šokirala...

Toliko..

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?