|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 20:18:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Jaz bom neki napisala pa pluvite derte se itd.

No prvo se mi zdi, da je to stvar posameznika, da se odloči ali bo to pravico izkoristil ali ne.
Če pa jo že koristi pa se mi zdi, da bi bilo prav tako, da se potem določi tako, da je otrok recimo največ 5 ur v vrtcu, da je cena vrtca seveda manjša v skladu z urami, ker je ta skrajšani delovnik mislim, da namenjen temu, da se starš z otrokom ukvarja.
No to je samo moje mnenje.

Ja,ti dam popolnoma prav.user posted image Ampak men jo bo pazla moja mamica.

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 20:53:55   
Olivija
Meni osebno bi bilo 4 ure premalo, ker bi prišla v službo in bi kmal spet obrnila domov. Sem delala po 6 ur in to mi je najbolj ustrezalo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 21:06:54   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Jaz bom neki napisala pa pluvite derte se itd.

No prvo se mi zdi, da je to stvar posameznika, da se odloči ali bo to pravico izkoristil ali ne.
Če pa jo že koristi pa se mi zdi, da bi bilo prav tako, da se potem določi tako, da je otrok recimo največ 5 ur v vrtcu, da je cena vrtca seveda manjša v skladu z urami, ker je ta skrajšani delovnik mislim, da namenjen temu, da se starš z otrokom ukvarja.
No to je samo moje mnenje.


Se sploh ne strinjam - najbolj, da pol tistim mamam, ki so brez službe prepovemo otroke v vrtec dajat, al kako? user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 21:09:01   
alička
Jaz sem tudi delala po 6 ur. Bilo je sanjsko! Dokler je trajalo user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 21:13:33   
Nika v službi
Nekateri vrtci nimajo polovičnega varstva in torej tudi ne zmanjšanega plačila vrtca, ki bi bil sorazmeren uram, preživetim v vrtcu. Torej, pri nas v MOL, je s finančnega vidika čisto vseeno, ali pridem po otroka po kosilu (v našem primeru bi bilo to cca. 4- 5 ur) ali popoldan ob 15. ali 16. uri. Cena je polna v obeh primerih; vem, ker sem se za prvo leto vrtca zanimala za tako opcijo.

Sicer pa se meni polovični oz. 6-urni delovnik zdi krasen, če imaš možnost izkoristiti ga.

Go for it! In uživaj!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 21:46:22   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Jaz bom neki napisala pa pluvite derte se itd.

No prvo se mi zdi, da je to stvar posameznika, da se odloči ali bo to pravico izkoristil ali ne.
Če pa jo že koristi pa se mi zdi, da bi bilo prav tako, da se potem določi tako, da je otrok recimo največ 5 ur v vrtcu, da je cena vrtca seveda manjša v skladu z urami, ker je ta skrajšani delovnik mislim, da namenjen temu, da se starš z otrokom ukvarja.
No to je samo moje mnenje.


Se sploh ne strinjam - najbolj, da pol tistim mamam, ki so brez službe prepovemo otroke v vrtec dajat, al kako? user posted image



Jaz se tudi ne strinjam, iz več razlogov.
Eno je to, da veliko vrtcev sploh ne izvaja krajšega programa, se pravi kot je že ena napisala, nič ti ne pomaga, če prideš prej, ker plačaš isto kot drugi. Pri nas je že tako, no.
Drugo, mislim, da je otroku fajn, če je med vrstniki in uživa, ne da ga ven jemlješ, ko se fino zaigrajo. Ampak to je stvar otroka in njegovega počutja v vrtcu.
Potem je pa še dejstvo, da mamice nimamo sestavljenega dneva samo iz a) službe in b) otroka, ampak je še kaj zraven, za to pa tudi rabiš svoj čas, nekatere denimo se še izobražujejo, lahko pa je "banalna" stvar, kot so razni opravki na npr. upravni enoti, kuhanje kosila, nabava ali pa čisto simpl - ena kavica s prijateljico.




_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:04:00   
caillou
Potem je pa še dejstvo, da mamice nimamo sestavljenega dneva samo iz a) službe in b) otroka, ampak je še kaj zraven, za to pa tudi rabiš svoj čas, nekatere denimo se še izobražujejo, lahko pa je "banalna" stvar, kot so razni opravki na npr. upravni enoti, kuhanje kosila, nabava ali pa čisto simpl - ena kavica s prijateljico.


Vse te zadeve sem jaz počela z otrokoma. Ko se navadiš pit kavo, čebljat s prijateljico in tekat za otroci, ti ni nič več odveč.

No, jaz sem ena tistih, ki je polovični delovni čas izkoristila skoraj do konca in lahko rečem, da je bilo zelo luštno, dokler je trajalo. Otroka nista bila nikdar v vrtcu in če bi lahko še enkrat šla skozi vse, bi šla isto.

Ena stvar mi v teh časih nikoli ne bo jasna in sicer kateremu namenu naj bi vrtec pravzaprav služil? Pa gremo lepo po vrsti:
  • Socializacija, torej druženje z vrstniki; okej naj bo, ampak še vedno me ne prepriča, da otrok, ki ne obiskuje vrtca, ni socializiran. Ker sem imela čas in voljo sem jih vozila od Poncija do Pilata in sta se imela čas maksimalno socializirat. Tudi po peskovnikih, igralih,...sta si mogla sama izboriti svoj prostor pod soncem. Nič drugače kot v vrtcu.
  • Otrok se nauči reda, discipline in nekega pravega življenjskega ritma; tudi to smo dali sami, brez vrtca skozi, sicer spet z veliko volje in energije in rezultat je popolnoma zadovoljiv.
  • Otrok se uči pesmic, igric, bere in spoznava knjigice, pleše, poje, riše....; tudi doma smo vse to spoznali in še več, seveda spet z veliko volje in lastnih odrekanj, ki se ti na koncu močno obrestujejo.
In meni vrtec še vedno pomeni samo organizirano varstvo, ko v resnici mama in ata nimata nobene druge alternative, pa čisto nič drugega.

In če je možnost biti z otrokm čim več, se mi zdi tako zelo nespametno to zamuditi. Otroci so naša največja naložba. Za to pa se je treba pošteno truditi.

< Sporočilo je popravil caillou -- 6.5.2009 22:06:59 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:07:11   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Jaz bom neki napisala pa pluvite derte se itd.

No prvo se mi zdi, da je to stvar posameznika, da se odloči ali bo to pravico izkoristil ali ne.
Če pa jo že koristi pa se mi zdi, da bi bilo prav tako, da se potem določi tako, da je otrok recimo največ 5 ur v vrtcu, da je cena vrtca seveda manjša v skladu z urami, ker je ta skrajšani delovnik mislim, da namenjen temu, da se starš z otrokom ukvarja.
No to je samo moje mnenje.


Se sploh ne strinjam - najbolj, da pol tistim mamam, ki so brez službe prepovemo otroke v vrtec dajat, al kako? user posted image




a ni tako (bi po vsej logiki moralo biti), da imajo zaposlene mame prednost pred nezaposlenimi??

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:07:38   
ZmajTolovaj
Ja OK, jaz nisem mislila, da je zdaj vrtec najboljše, kar se lahk otroku dogaja, samo pravim, da čist takoj, ko končaš delo, pa včasih tud ne moreš letet po otroka. Jaz tudi nimam hčerke v vrtcu, niti še nismo dobili prostora, in se mi tudi ne zdi, da bi kaj zamujala, vem pa, da ji bo všeč, ker ima zelo rada otroško družbo. Cel dan s "tastarimi" viset pa tud ni žur user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:09:15   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

In meni vrtec še vedno pomeni samo organizirano varstvo, ko v resnici mama in ata nimata nobene druge alternative, pa čisto nič drugega.

In če je možnost biti z otrokm čim več, se mi zdi tako zelo nespametno to zamuditi. Otroci so naša največja naložba. Za to pa se je treba pošteno truditi.



s tem se pa v popolnosti strinjam.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:09:23   
caillou
Cel dan s "tastarimi" viset pa tud ni žur user posted image


Če vprašaš naša otroka, ti bosta točno nekaj takega podrobila. S tastarimi je vedno žuruser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:11:02   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
Cel dan s "tastarimi" viset pa tud ni žur user posted image



eh, tudi s tem se strinjam.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: res mi že gre na živce...
6.5.2009 22:20:19   
takotako
Jaz koristim 6 urni delavnik. Predvsem zaradi mojega študija.  In sem menja da tudi če koristišš tiste 4h ali 2h zase oz.da postoriš kaj kar bo hitreje, in se potem lahko popldne čisto posvetiš otroku je prav da se odločisš za skrajšan delovni čas-če seveda ti finance sfolgajo.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 7:53:42   
Anonimen
Jaz sem se odločla za skrajšan delavnik predvsem zato,da bom lahko čimveč s hčerko še naprej tam do tretjega leta,ko bo šla v vrtec.Pa sin gre septembra v 4 razred,začnejo se ocene...Mi več pomeni to,kot pa tist izgubljeni denar.
Ko je bil sin še v vrtcu sem takoj po službi hodla po njega,ker sem na lastne oči videla,kako so nekatere mame prej kot jaz končale z službo,pa so šle po otroka veliko kasnej.No,jaz jih ne obsojam,že vejo.
Men bo Nežo pazla za tiste 4,5 ure,ko bom odsotna moja mamica.Imam pa službo 10 minut ali pa še manj stran od doma,tak,da bom res malo odsotna.
Eden od razlogov je bil pa tud ta,da ima mož tako službo,da je več dni skupaj tudi odsoten,saj vozi avtobus in ponavadi čez leto prevozi skoraj celo evropo.

(odgovor članu takotako)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 8:05:45   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: lukec


Se sploh ne strinjam - najbolj, da pol tistim mamam, ki so brez službe prepovemo otroke v vrtec dajat, al kako? user posted image



v novem prasvilniku je kolikor vem za to da si brezposelen ne dobiš več točk kot je bilo pred letom - popravite me če se motim.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 8:08:16   
felicia
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj



Jaz se tudi ne strinjam, iz več razlogov.
Eno je to, da veliko vrtcev sploh ne izvaja krajšega programa, se pravi kot je že ena napisala, nič ti ne pomaga, če prideš prej, ker plačaš isto kot drugi. Pri nas je že tako, no.
Drugo, mislim, da je otroku fajn, če je med vrstniki in uživa, ne da ga ven jemlješ, ko se fino zaigrajo. Ampak to je stvar otroka in njegovega počutja v vrtcu.
Potem je pa še dejstvo, da mamice nimamo sestavljenega dneva samo iz a) službe in b) otroka, ampak je še kaj zraven, za to pa tudi rabiš svoj čas, nekatere denimo se še izobražujejo, lahko pa je "banalna" stvar, kot so razni opravki na npr. upravni enoti, kuhanje kosila, nabava ali pa čisto simpl - ena kavica s prijateljico.





Kot sem že rekla da se mi zdi, da bi bilo prav, da se potem plačilo tudi zmanjša glede na to koliko časa je otrok v vrtcu. Vem, da to sedaj ni možnost.

Se mi pa zdi, da je ta pravica nekako vezana na starševstvo in otroka in ne na prosti čas mame.

Pravim pa da je to moje osebno mnenje.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 9:16:45   
ZARA
Ne vem no... meni se ne zdi zdravo, da si popolnoma podrejen tempu otrok 24/7. Vsak potrebuje svoj prostor in čas. Osebno mi paše, da je v vrtcu, njej še bolj. Do 3 leta sem jo imela doma, ampak enostavno me je bila sita in naveličana. Vem, da uživa in da ji je lepo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 9:28:37   
Anonimen
Jaz sem slišala Gospodovo besedo in sem ju dala v vrtec. Mislim pa, da se v vrtcih uči premalo psalmov. Recimo, meni se ne zdi prav, da po kosilu ležijo in spijo, jaz pa za to še plačujem. Bolj jim bo v življenju prav prišlo, če se namesto tega naučijo kakšen odlomek iz Biblije.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 9:58:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ne vem no... meni se ne zdi zdravo, da si popolnoma podrejen tempu otrok 24/7. Vsak potrebuje svoj prostor in čas. Osebno mi paše, da je v vrtcu, njej še bolj. Do 3 leta sem jo imela doma, ampak enostavno me je bila sita in naveličana. Vem, da uživa in da ji je lepo.

Tud men se ne zdi to zdravo.Ampak jaz sem,ko sem delala polni delavni čas bila v službi tudi do 16 ure.Pa da bi še pol po službi šla v trgovino ali pa z sodelavkami na kavo se mi pa zdi mal preveč.Se mi smili otrok,da bi moral biti tak dolg v vrtcu.Pa smo plačevai tud veliko za vrtec.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 10:15:35   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ne vem no... meni se ne zdi zdravo, da si popolnoma podrejen tempu otrok 24/7. Vsak potrebuje svoj prostor in čas. Osebno mi paše, da je v vrtcu, njej še bolj. Do 3 leta sem jo imela doma, ampak enostavno me je bila sita in naveličana. Vem, da uživa in da ji je lepo.

Tud men se ne zdi to zdravo.Ampak jaz sem,ko sem delala polni delavni čas bila v službi tudi do 16 ure.Pa da bi še pol po službi šla v trgovino ali pa z sodelavkami na kavo se mi pa zdi mal preveč.Se mi smili otrok,da bi moral biti tak dolg v vrtcu.Pa smo plačevai tud veliko za vrtec.



Jaz ni šans, da grem..ne vem zakaj, enostavno ne grem. Prej jo bom odpeljala domov babici in šla v trgovino(čeprav spet tega ne delamuser posted image )...

je pa res, da edino jo pustim, če grem v solarij vse skupaj za pol urce, ker pač v solariju si z mano nima kaj početuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 10:30:50   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Recimo, meni se ne zdi prav, da po kosilu ležijo in spijo, jaz pa za to še plačujem.


zato jih pa potem ko pridejo domov zaposliš, npr. sosedu kosit travo, raznašat časopis...zaslužek seveda dobiš ti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 12:36:59   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz sem slišala Gospodovo besedo in sem ju dala v vrtec. Mislim pa, da se v vrtcih uči premalo psalmov. Recimo, meni se ne zdi prav, da po kosilu ležijo in spijo, jaz pa za to še plačujem. Bolj jim bo v življenju prav prišlo, če se namesto tega naučijo kakšen odlomek iz Biblije.



user posted image   user posted image   user posted image

Peglamo Biblijo doma, nč bat.

user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 12:38:17   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ne vem no... meni se ne zdi zdravo, da si popolnoma podrejen tempu otrok 24/7. Vsak potrebuje svoj prostor in čas. Osebno mi paše, da je v vrtcu, njej še bolj. Do 3 leta sem jo imela doma, ampak enostavno me je bila sita in naveličana. Vem, da uživa in da ji je lepo.

Tud men se ne zdi to zdravo.Ampak jaz sem,ko sem delala polni delavni čas bila v službi tudi do 16 ure.Pa da bi še pol po službi šla v trgovino ali pa z sodelavkami na kavo se mi pa zdi mal preveč.Se mi smili otrok,da bi moral biti tak dolg v vrtcu.Pa smo plačevai tud veliko za vrtec.



Jaz ni šans, da grem..ne vem zakaj, enostavno ne grem. Prej jo bom odpeljala domov babici in šla v trgovino(čeprav spet tega ne delamuser posted image )...

je pa res, da edino jo pustim, če grem v solarij vse skupaj za pol urce, ker pač v solariju si z mano nima kaj početuser posted image



Ja po 8 urah tud jaz ne grem še na tri kofete. Se čist strinjam z Zaro, tamala uživa med otroki in naj uživa.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 20:28:05   
rainbow
Žanka, v tvoji situaciji se mi zdi to dobra idejauser posted image

jaz sem pol leta delala polovično, da je bila ta mala stara leto in pol ko je šla v vrtec. Sem pa imela varuško, ki je popazila še na večjo, ki je bila pol zime doma zaradi bolezni. Če vama gre finančno relativno v redu skozi, pa da ti mama pazi tiste 4 ure, tudi ni take sile.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: res mi že gre na živce...
7.5.2009 22:13:29   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Meni osebno bi bilo 4 ure premalo, ker bi prišla v službo in bi kmal spet obrnila domov.



Ja, nekaj takega. Pa še malica vmes, pa narediš duplo ništa. Je pa seveda tudi odvisno, kakšno delo opravljaš.


Mi je pa smešno tole s kavami in trgovinami po službi. Pa kaj res vsak ljubi dan nakupujete in kofetkate?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?