|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:38:56   
mateyka
Ne, res ne moreš vedeti. user posted image Ampak ne vem zakaj je pa v redu , če imam dovoljenje. Enako lahko okuži nemočne dojenčke kot otroci tistih, ki ne dajo cepit iz drugih razlogov.


zato higuys, ker če spadaš v skupino, ki se ne more ali noče cepit, je razlika.

Nobenega nočem v nič prepričevat. Ene stvari moraš enostavno doživet, da jih razumeš. Lahko le zaželim, da nobenemu več ni potrebno tega doživet.


saj, jaz sem srečala mamico s punčko, ki je prebolela rota virus in je bila čist švohcena - hodit je nehala, ko je ravno hodila nekaj mesecev. bila je na infuziji in intenzivni negi nekaj tednov. njena mama mi je rekla, da bi jo dala cepit, če bi vedla, da bo tako hudo. vsaka stvar ima dve plati.. na žalost user posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 13:52:31   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Ne, res ne moreš vedeti. user posted image  Ampak ne vem zakaj je pa v redu , če imam dovoljenje. Enako lahko okuži nemočne dojenčke kot otroci tistih, ki ne dajo cepit iz drugih razlogov.


o, je razlika. vzami za primer npr vrtčevsko skupino - 20 otrok. pa samo tvoj ni cepljen (upravičen razlog). pa nekdo od cepljenih 'pobere' npr rdečke al pa davico - in ker je cepljen ne zboli in ne širi bolezni - torej je precepljenost 'skupine' zaščitila tvojega otročka.
zdej si pa predstavljej, da poleg tvojega, upravičeno necepljenega otroka je še 9 otrok necepljenih zaradi 'pametnih' staršev. eden zboli za davico ali rdečkami... okuži še ostalih 9 otrok (ostalih 10 cepljenih pa ne). ker je več necepljenih, nastane mini epidemija in je tvoj otrok mnogo bolj ogrožen. to je cel point te t.i. čredne imunosti. precepljenost večine nej bi ščitila, tiste, ki ne morejo biti cepljeni. ampak ker se danes ne odloča za cepljanje bo ta čredna imunost počasi izginjala, kdo bo pa na slabšem pri tem...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 14:02:16   
matejat
Pozdravljena,

tudi mi smo našega dali cepiti proti vsemu. Proti klopnemu meningitisu pa smo se cepili vsi trije ( ati, mami in sin)!!!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 14:07:23   
donna22
Glede cepljenja se mi je najbolj vtisnila ena epizoda iz Dr. Housa, ko ena mlada mamica ni dala cepiti svojega , ker kao ta farmacevtska podjetja toliko služijo s tem ... V glavnem, ji je odgovoril: You know another really good business? Teeny tiny baby coffins. You can get them in frog green or fire engine red. Really. The antibodies in yummy mummy only protect the kid for 6 months, which is why these companies think they can gouge you. They think that you'll spend whatever they ask to keep your kid alive. Want to change things? Prove them wrong. A few hundred parents like you decide they'd rather let their kid die then cough up 40 bucks for a vaccination, believe me, prices will drop REALLY fast. (aja, yummy mummy je materino mleko; drugače pa je celoten pogovor na tej strani:      http://scienceblogs.com/insolence/2006/09/dr_house_on_vaccinations_1.php            

No, jaz sigurno ne bom imela nekih 'for,' zaradi katerih ne bi dala svojega user posted image cepit ... Namesto da bi bili hvaležni, da se dandanes da nekatere bolezni preprečiti kar s cepljenjem, se na žalost pač najdejo takšni, ki rajši naredijo kontra ...user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 14:18:39   
Felicita
aja, no, še npr tale podatek: http://blogs.edweek.org/edweek/eduwonkette/upload/2009/01/private_practice_public_health/measles.jpg

uganite, kdaj je ratala moderna 'svoboda izbire'?

aja, pa še npr to... ko je SZ razpadla so njeni delčki postali precej hitro precej revni in je tudi zdravstveni sistem razpadu čist na hitro. tako so v ukrajini po ukinitvi cepljenja za Di-Te-Per (ker 'niso imeli denarja') pridelali do 60.000 smrti otrok zaradi davice na leto. vprašejte kakšnega od tistih staršev, kaj si misli o cepljenju. (zdej so ga uvedli nazaj se mi zdi, okrog 2000, če se ne motim).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 14:26:57   
resnično srečna
no pa še moj lonček...

oče moje hčere je bil cepljen...na drugem cepljenju pa huda reakcija...in paraliza dela telesa...posledice nosi še danes...manj gibljiva desna roka, krajša desna noga...če ne bi hodil na redna razgibavanja pol življenja bi bilo pa gotovo še huje...da ne vprašate njegovih staršev, ko se je boril s cefalitisom in niso vedeli kako se bo končalo...

kaj bi ve naredile na mojem mestu?

dale hči cepit???...ne dale???

no ja jaz sem ena od tistih, ki je pro in kontra...ampak v to je vpleten moj otrok...in jaz bom trepetala zanjo, če kaj ne bo šlo tako kot mora...

seveda sva šli na testiranje...pa 3 mesece čakali na rezultate...vrednosti so v mejah...priporočajo pa vseeno cepljenje pod nadzorom...kamor se moraš vnaprej naročiti in upati, da na datum otrok slučajno ne bo prehlajen...

pa lep dan vsem...




_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 14:53:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna
no pa še moj lonček...

oče moje hčere je bil cepljen...na drugem cepljenju pa huda reakcija...in paraliza dela telesa...posledice nosi še danes...manj gibljiva desna roka, krajša desna noga...če ne bi hodil na redna razgibavanja pol življenja bi bilo pa gotovo še huje...da ne vprašate njegovih staršev, ko se je boril s cefalitisom in niso vedeli kako se bo končalo...

kaj bi ve naredile na mojem mestu?

dale hči cepit???...ne dale???


je to genetsko pogojeno, da je bolj občutljiva na cepiva (katera ve kako je s tem)? ker če je, potem je mogoče najbolje tako kot higuys, da imaš upravičeno da ne cepiš.

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 16:42:13   
Primoza
Prepozno do konca rastne sezone klopov, to je kakega decembra.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 17:39:17   
*tajda*
Dala sem cepit otroka,ker bi več reskirala če ga ne bi dala.Tudi proti klopnem meningitisu smo se vsi trije cepili,je bi pa res kar strošek,vsaka doza 28 evrov za otroka pa 25user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
13.5.2009 22:00:28   
roberta
sem absolutno za cepljenje in sploh ne razumem tiste, ki svojih otrok ne dajo cepit zaradi svojega "pametnjakovičenja".

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
14.5.2009 6:22:57   
jakaracman
Smo za cepljenja.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cepiti ali ne svojega otroka?
14.5.2009 8:00:39   
honey
Tudi jaz nisem niti pomislila na to, da ga ne bi dala cepit - tistih obveznih cepi. Za rota virus cepivo se nekako nisem odločila, ker me je svakinja "prestrašila", ko je dala svoji dve punčki cepit in jima je cepivo usekalo kontra in sta bili revci tako ubogi, saj sta po prvi dozi cepiva kasirali rota virus. Nekaj se ni izšlo, tako kot bi se moralo user posted image . Za obvezna cepljenja pa sploh nisem razmišljala o tem, da ga ne bi dala cepit. Drugo pa je, če ti zdravniki odsvetujejo cepljenje iz takšnih in drugačnih razlogov.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?