|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 12:43:55   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a se kdo spomni zelo odmevnega primera iz amerike, ko je 6-letni fantek našel očetovo pištolo in ustrelil mamico? in mu potem ni blo jasno, zakaj mamica ne vstane, saj jo je samo ustrelil, v filmih in igricah in risankah pa ja vsi vstanejo potem in nobenmu nič ni...čist normalno in ok, a ne?

pa vse ste mnenja, da 4...5...letni otrok razume pomen besede ku.rba in ga je treba na trdo prijeti in ustrahovati in ne vem kaj še vse, če jo izreče ( ob tem, ko mogoče posluša mamico ob kavici s prjatlco - tista presneta ku.rba, kaj si le misli...), kaj je orožje in kaj je nasilje pa ne bo razumel in naj se pač igra, se je samo otrok k nima pojma in vsi se tako igrajo in sej je samo fazauser posted image



Ulla80 , če bi to gledali samo po parih primerih, koliko fantov pa se ne igra z orožjem.., če bi to veljalo za splošno potem bi vsi otroci že svoje starše postrelili...
pa kot vidiš ni tako in ne poznam mulca , ki ne bi imal v rokah pištolo in tekel okoli pa bum bum delavuser posted image ...
sej ne rečem, sem bila na začetku enako proti, samo so me potem te proseče očke..prepričale pa ker vem, da imata glave in je orožje samo zabava...
je pa drugače če je otrok že obsedenec, da samo še o tem govori...
In ja tam zdej točno se ne spomnem okrog 9 leta oba sta šla prvič na paintball, seveda ata pelav...potem sta bila navdušena...itd.
danes sta že 12 in 14 let stara najstnika...in tam vsaj enkrat na teden če je čas se zberejo in gredo na paintball, tudi jaz sem že bila, pa mi je bilo super...narediš nekaj za telouser posted image ..tečeš , mečeš...prav zabavno je lahko..
samo seveda ne priporočam za tiste ki so resnično proti orožju...odločitev posameznika.
lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 12:50:18   
Anonimen
no seveda, mi nimamo pištole doma(prave) pa vi verjetno tudi ne? na splošno pri nas ( predvidevam) ni tako veliko orožja, sploh pa ne toliko kot v ameriki. in to da pač otroci glih množično ne streljajo na starše, men ni opravičilo. a bi mogli? a pol bi drgač gledali? pa tvoja 12 in14letnika to ziher nebi naredila, eden 4letnik, 6letnik pa....? a si upa ktera probat? 4 - 6 letnik, ki nonstop maha in strelja s plastičnimi pištolami, bo tud tapravo prijel v roke in ustrelil, tak k pa ne, je pa verjetno velik manj možnosti a ne? čisto tudi ne izključujem, sam vseen...


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 15.5.2009 12:52:59 >

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 12:51:32   
Anonimen
in ne, men paintball ni prav nič zabaven, za svoje telo naredim, tečem in mečem in kar je še tega, lohk brez da streljam na nekoga.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:04:50   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in ne, men paintball ni prav nič zabaven, za svoje telo naredim, tečem in mečem in kar je še tega, lohk brez da streljam na nekoga.




okey okey user posted image sej spoštujem tvojo odločitev...sej te ne silim veš.user posted image ..
enako tudi jaz uporabljam druge načine, samo pač moji moški so me spravel tja, pa sem šla pa mi je bilo čisto všeč..pa čeprav so me vsi postrelil..user posted image
in ne doma nimamo pravega orožja user posted image , kot vi ...
lej se strinjam z tabo....da 6 letnik še dobro ne ve kako z orožjem, samo zato pa ne imeti doma pravega, v zda je več tega ker lahko orožje kupiš v vsaki štacuni...sami so si krivi.
Aja pa to poglej, ni nikakor tuki povezave da bo tisti ki se igra z orožjem tudi streljav kdaj z pravim na kogarkoli, samo poglej mafijozote pa še druge tiste tolpe ki imajo polno orožja...ziher ga kot otroci niso imeli..., ker ni bilo denarja za to..danes se pa veselo pobijajo med sabo.........razumeš, mogoče je pa ravno igra pot k odnosu do orožja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:11:27   
Anonimen
mafijozote pa še druge tiste tolpe ki imajo polno orožja...ziher ga kot otroci niso imeli..., ker ni bilo denarja za to..danes se pa veselo pobijajo med sabo...


pa tud ziher niso odraščali v nekih urejenih razmerah, pa v družinah in okolju kjer je nasilje nekaj nesprejemljivga in groznega, tko da...

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:19:54   
Bonnie_RR
Midva s 3-letnikom, ko ima kdaj kakšne takšne navdihe (si naredi kakšno pištolo iz kock, ali pa samo namisli, da jo ima v rokah) poskušava to bolj na zabavo obrnit, ker na vprašanje kdaj počne, vedno odgovori, da šprica.
Npr. navidezno se razjezim, da zdej sem pa mokra, pa ga začnem lovit, žgečkat ipd. potem pa spet kej novega poštudira...

Midva načeloma nisva apriori proti (npr. meni se je namreč vedno tak fajn nobl zdelo, ko smo na vikendu streljali z zračno v tarčo, dragi je imel še v času, ko sva se spoznala doma polno teh raznih pizuser posted image ...), zato s kakšno vodno pištolo js ne bi delala problemov.

Tud js sem mnenja, da bolj ko se nekaj prepoveduje, bolj je privlačno. Če pa se tudi o tem normalno pogovarja (vsaj naš mali je strašno radoveden, vse mora vedet, vse ga zanima in js mu normalno vse razložim na razumljiv način), se razloži kako in kaj je s tem, mislim, da se več doseže.

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 15.5.2009 13:21:34 >


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:36:29   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

splišni ja, GOTOVO.


Ja, ja, saj tako gre vedno pri otrocih. Če nekaj rečeš, da se ne bo zgodilo, se zihr ne.
Bomo videli, je rekel ta slep.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:46:32   
Anonimen
splišni še enkrat si preberi na kaj se nanaša tvoj in pol še moj gotovouser posted image ne tolk na otroke, pač pa name. in še enkrat ti lohk rečem - gotovo.
a se ne strinjaš?

zakaj je otroka nekaj strah povedat?
in trdiš da vzgoja nima nič s tem, da otrok nekaj (če že) počne s slabo vestjo, ker ve da ni prav, ker je grdo, ker zaradi orožja je veliko otrok brez mamic in očkov itd.?

ja, gotovouser posted image

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:52:13   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

splišni še enkrat si preberi na kaj se nanaša tvoj in pol še moj gotovouser posted image ne tolk na otroke, pač pa name. in še enkrat ti lohk rečem - gotovo.
a se ne strinjaš?

zakaj je otroka nekaj strah povedat?
in trdiš da vzgoja nima nič s tem, da otrok nekaj (če že) počne s slabo vestjo, ker ve da ni prav, ker je grdo, ker zaradi orožja je veliko otrok brez mamic in očkov itd.?

ja, gotovouser posted image



Jaz mislim, da obe veva, na kaj se nanaša tisti GOTOVO. Na to, da trdiš, da ti bo tvoj otrok povedal, da je delal nekaj, kar si mu prepovedala počet pa vsi drugi počnejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 13:55:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

splišni še enkrat si preberi na kaj se nanaša tvoj in pol še moj gotovouser posted image ne tolk na otroke, pač pa name. in še enkrat ti lohk rečem - gotovo.
a se ne strinjaš?

zakaj je otroka nekaj strah povedat?
in trdiš da vzgoja nima nič s tem, da otrok nekaj (če že) počne s slabo vestjo, ker ve da ni prav, ker je grdo, ker zaradi orožja je veliko otrok brez mamic in očkov itd.?

ja, gotovouser posted image



Jaz mislim, da obe veva, na kaj se nanaša tisti GOTOVO. Na to, da trdiš, da ti bo tvoj otrok povedal, da je delal nekaj, kar si mu prepovedala počet pa vsi drugi počnejo.



a misliš da je prepoved edini način vzgoje?
in a misliš da se bom tega lotila tko, dogmatično ( tko bo in pika, ker sem jst tko rekla, mulc) in optimistično pričakovala pozitivne rezultate?user posted image

in sem ti tud povedla, da v bistvu mi je vseen a mi bo povedal al ne, če ga bojo prjatli potegnili v to ( in ziher sem da slej ko prej ga bojo), važno mi je, da bo ob tem imel slbo vest in neprijeten občutek, da ni prav kar počne.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 14:35:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in tist da se vsi tko igrajo, pa da je normalno, pa da če bom prepovedaovala, bo še rajši to počel drugje - me ne gane. pri nas bo to strogo NO GO!!!

in če bo kje drugje streljal s puškami, igral nasilne igrice, gledal nasilne risanke, bo to počel s slabo vestjo - ne pa kt da je to najbolj normalna stvar na svetu.


Ne, samo povedal ti ne bo. Se bo naučil, da ti ne sme povedat določenih stvari.


nI NUJNO. Moj stric je bil paznik v zaporu in je imel doma pištolo. Skrita je bila na omari v škatli za čevlje. Ko smo bili pri njih na obisku, me sestrična pokliče, da mi bo nekaj pokazala in odpre škatlo s pištolo. Samo gledali sva jo in se je nisva pipnili, Pa smo se tudi mi šli partizane in Nemce s palicami. Pištola je bila za nas prepovedana in hudo nevarna in ko sva se je nagledali, jo je pospravila nazaj. Naslednj dan sva obe povedali, kaj sva gledali. Moja mama je  ponorela.....v naši hiši so bile prepovedane pištole tako prave kot plastične in midva z možem se oba strinjava.

Naša pupa si je  enkrat oblekla kopalni plašč in začela krilit z rokami, da je ninja turtle. Vprašala sem jo, če niso to fantki, da so punčke princeske. Kot, da bi odrezal, je slekla plašč in rekla: ja, jaz bom raje princeska.

Če bom imela kdaj sina, plastične pištole ne bo dobil nikoli. Če pa jo od koga drugega, bo letela v koš. Orožja ne odobravam v nobeni obliki. Z vodo špricamo pa se lahko tudi z ribicami, kot je ena omenila.
Aja, če pa si jo sam naredi, se mi pa ne zdi nekaj napačnega. Tinkatonka, že to je ok, da ga opozarjaaš za kaj so pištole, sam kupit mu je ne, sploh takšne, ki zgleda kot prava. Preveč nesreč se je zgodilo, ko se otroci niso zavedali, kaj pomeni orožje.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 14:43:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

mu prepovedala počet pa vsi drugi počnejo.



Men se pa zdi, da ne. Mame, ki jih poznam, pa tudi očetje  in imajo sinove so ful občutljivi na pištole in jih ne dovoijo. Poznam starša, ki sta jezna na stare starše, ker ne znajo druga kupit, kot pištolo. Pa kamorkoli pogledaš opozarjajo na otroke, da se tako ne igra ipd....kt je ulla rekla, vsaj vest bodo imeli slabo in lahko samo upamo, da bo dovolj močna, da se nikoli ne loti ta prave pištole.

Aja, moj mož nikoli ni imel pištole, razen palice. Pa še nekaj mojih kolegov tudi. Tako da to ni nekaj novega, in so se starše že takrat zavedali, da orožje za otroka ni v nobeni obliki.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 15:00:11   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Naša pupa si je  enkrat oblekla kopalni plašč in začela krilit z rokami, da je ninja turtle. Vprašala sem jo, če niso to fantki, da so punčke princeske. Kot, da bi odrezal, je slekla plašč in rekla: ja, jaz bom raje princeska.



Kaj bi pa sina vprašala?

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 15:11:47   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Naša pupa si je  enkrat oblekla kopalni plašč in začela krilit z rokami, da je ninja turtle. Vprašala sem jo, če niso to fantki, da so punčke princeske. Kot, da bi odrezal, je slekla plašč in rekla: ja, jaz bom raje princeska.



Kaj bi pa sina vprašala?





user posted image ja sin ko bi v princeski okol letav..

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 15:51:18   
Anonimen
Moj stric je bil paznik v zaporu in je imel doma pištolo. Skrita je bila na omari v škatli za čevlje.


joj, evo, moj starfotr je bil lovec, pa je imel celo zbirko pušk, pa nič skritih, lepo so bile v garaži razstavljene,lepe, spucane,namazaneuser posted image ful je bil ponosen na to zbirko, z bratranom sma pa na skrivaj vsake tolko se zmuznila v garažo in jih občudovala....prov s strahospoštovanjem, pa čisto na ozko odpirala predale in gledala naboje in fantazirala zravenuser posted image samo noben si niti pipnit ni upal ničesar, ma niti v sanjah. to se je točno vedlo - orožje ni za otroke in bože nedaj da bi si kdo privoščil kak tak spodrsljaj.

zdej so pa že plastične kot prave, pa mi povejte kak naj en 5letni otrok loči? v čem naj vidi razliko? kako naj ve da una je hec, una pa zares?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 16:13:16   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

mu prepovedala počet pa vsi drugi počnejo.



Men se pa zdi, da ne. Mame, ki jih poznam, pa tudi očetje  in imajo sinove so ful občutljivi na pištole in jih ne dovoijo.


Ma meni se res ne da eno in isto ves čas pisat, ali pa tisto, kar so že druge napisale. Npr, iz žemlje se da fajn pištolo narest, iz korenine. legokock, pa še polno uporabnih materalov je, to ne moreš verjet, dokler nimaš sina.
Glavno je, da otrok raloči, kaj je igra in kaj je streljanje zares. To pa otroci normalnih stašev itak razumejo. Sem tudi jaz včasih tako komplicirala kloot ve, pa je življenje potem naneslo tako,d a sem spoznala, da čisto brez veze.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 16:13:17   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Moj stric je bil paznik v zaporu in je imel doma pištolo. Skrita je bila na omari v škatli za čevlje.


joj, evo, moj starfotr je bil lovec, pa je imel celo zbirko pušk, pa nič skritih, lepo so bile v garaži razstavljene,lepe, spucane,namazaneuser posted image ful je bil ponosen na to zbirko, z bratranom sma pa na skrivaj vsake tolko se zmuznila v garažo in jih občudovala....prov s strahospoštovanjem, pa čisto na ozko odpirala predale in gledala naboje in fantazirala zravenuser posted image samo noben si niti pipnit ni upal ničesar, ma niti v sanjah. to se je točno vedlo - orožje ni za otroke in bože nedaj da bi si kdo privoščil kak tak spodrsljaj.

zdej so pa že plastične kot prave, pa mi povejte kak naj en 5letni otrok loči? v čem naj vidi razliko? kako naj ve da una je hec, una pa zares?



ja razloži se mu, da ena prinaša ..tragedijo lahko, drugo je pa za hec...kaj otrok ne loči mobitela igračko pa tapravega user posted image ....z pojasnili se vse loči...pa tudi pravo orožje ne , kako bo otrok vedel kje so metki, kako se napolni, sploh težko jo bo nosil, ubistvu vlekel...je to malo zakomplicirano za 5 letnika...da bi kar vse sam znal narediti, pa še nabiti jo, je potreben kar močan pritisk nazajuser posted image .
Igračke pa vseh teh možnosti na srečo nimajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 16:43:55   
mika
nimam pojma, kaj bi rekla sinu.
Sem pozabila napisat, da je pri nas olajševalna okoliščina, da imamo punčko

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 16:45:21   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


zdej so pa že plastične kot prave, pa mi povejte kak naj en 5letni otrok loči? v čem naj vidi razliko? kako naj ve da una je hec, una pa zares?



točno tako. treba jim je vlit strah pred orožjem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 20:06:31   
skuštrana
Ne razumem,kako to starši lahko otroku kupijo,sploh tiste pištole,ki jih prodajajo na štantih na morju,ko majo celo neke metke zraven.


Tule se pa čisto strinjam. Meni tudi ni to jasno. V čem je fora?user posted image

Drugače pa sem enkrat poslušala predavanje psihologinje ravno na to temo. In je rekla, da je takšno obnašanje za otroke v določeni starosti čisto normalno, da se začnejo igrat bolj nasilne igrice in da je vse to ok in v mejah normale vse dokler otrok loči kaj je igra in kaj je realnost - recimo, da se s prijatelji igra nemce in partizane, se streljajo, preganjajo, lovijo, tepejo, ampak ko pa je igre konec pa takoj ve, da je to bila samo igra in se naprej do teh istih otrok normalno, nenasilno obnaša...In ve da tega v resničnem življenju ne počnemo in da ne funkcoiniramo tako. Tukaj moramo kakšno vlogo odigrat starši, da jim pojasnimo kako in kaj, da je eno igra,, drugo pa resnično živlljenje. Problem nastane, ko starši tega ne naredijo, otrok pač sam ne ve kako in kaj. Po moje je to ista stvar kot z Barbi punčkami, vse je ok, dokler se loči resničnost in domišljija.

Kaj sem hotela rečt - vse v mejah normale. Se mi zdi da je bolj neumno takšne stvari čisto prepovedat, ker se bodo otroci slej ko prej srečali z njimi, da je boljša pot dopustit takšno igro v mejah normale  v današnjih časih veliko pogovora okoli takšnih delikatnih stvari. Da se otrokom razloži....

Mi smo se tudi preganjali po gozdovih, pa imeli lesene puške, pa loke in podobno..Pa z Barbi punčkami smo se igrali pa zato nimam nekih travm, da bi šla straljat cel razred otrok oz. da moram imeti manekenske mere. Je pa res, da je danes vpliv medijev veliko večji kot je bil v naših časih, zato je pomembno te dražljaje čim bolj zmanjšat...

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 15.5.2009 20:10:10 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 20:13:45   
skuštrana
Mika, vidiš, na tole tvoje, da govoriš punčki, da mora bit princeska se bi tudi lahko kdo obesil, da jo vzgajaš v prihodnjo miss, da jo vzgajaš tako, da morajo punčke izgledat kot princeske, fantki so pa lahko ninja želve in s tem nasilni..Kar pa spet ni okuser posted image A razumeš kaj ti hočem povedat?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 20:19:56   
skuštrana
Sicer pa, jaz svojemu otroku ne nameravam kupovati pištol, mečev in podobnega, vem pa da jih bo prej ko slej dobil ali pa kot je napisala splišni, si jih bo naredil sam...Trenutno razmišlajm tako, da ko bo do tega prišlo in ko me bo začel kao streljat mu bom lepo razložila, da od tega streljanja ljudje, živali, pač živa bitja umirajo in da tega ne počnemo...Se mi zdi boljše kot pa dvignit paniko in halo okoli tega, da se otrok samo prestraši, ker potem tega naslednjč sigurno ne bo naredil, bo pa te stvari počel za mojim hrbtom..Pač, s tem je kot z vsemi ostalimi prepovedanimi stvarmi.Te so in bodo ostale najslajšeuser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 20:23:16   
bumerang
Osebno bolj kot v predmetih vidim problem v risankah, po katerih obnašanje fantkov postane nekako uniformirano in drugačni iger sploh ne poznajo več. Dokler je igra s pištolo igra domišljije, predvsem, če otrok pištole ustvarja sam iz materialov, ki jih ima pri roki, se mi zdi vse normalno in morda celo pozitivno z vidika razvijanja domišljije in ustvarjalnosti. Ob predpostavki, da starši otroku povedo, kaj so pištole in čemu so namenjene in da se otrok zaveda, da ubijajo.
Koliko krivde vzbujati v otroku pa si sama s sabo še nisem enotna. Sem se prav zamislila zadnjič, ko sem sina ponovno videla streljati z roko z iztegnjenemi prsti, ko mi pravi potem, ko opazi, da ga gledam. "Mama, to sta samo dva prsta".

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 20:28:52   
skuštrana
Bumerang, točno to..S tem dvema prstoma ti je dal vedeti, da ve, da je eno igra, drugo pa realnost.

Risanke- ja, v tem je danes največji problem. Mi doma nimamo raznih spidermenov, ninja turtls in podobnega, pa jih tamala vseeno omenja, ker pač sliši v vrtcu..Sicer nima pojma kaj počnejo, jih pa prepozna na sliki. Kako bo s fantkomm nimam pojma..

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: pištole..streljanje..
15.5.2009 20:34:45   
bumerang
No, jaz sem mu gormite in par *manov kupila, ker se fantki v vrtcu s tem pač igrajo in je bil socialno izločen. Poskušam pa njegovo igro usmerjati v smer, da vse skupaj ni samo bum-bum-bum in pif-pif-pif, malo z zgodbo iz ozadja gormitov, malo z ustvarjanjem okolij, v katerih živijo. Sem pa zadnjič naložila dol gormiti risanko pa me je vse minilo. Ma ni šans, da mu dam to za gledat.
Poleti pa, ko bo malo več časa, pa imam v načrtu skupaj z njim ustvarit gormitsko pokrajino iz kaširanega papirja in ga tako malo zamotit.
V glavnem poskušam situacijo reševat v tej smeri. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?