|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Akvaristka
20.5.2009 14:29:20   
takotako
Ker se mi zdi da bojo platiji prišli do izraza ker so oranžni z črnimi repki... sej bom še malo premislna sam sem enga nekje vidla pa je ful lep bil.

Jaz mam 54l pa mi gre lepo notri cela cev-mislim da imam tamalo....  Je pa ta sesalnik super zadeva.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Akvaristka
20.5.2009 17:56:54   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

splišni, v navodilih, ki sem ga dobila zraven akvarija piše takole: višina dovoljene gladine vode je najmanj 1,5 cm od zgornjega roba. Manjša razdalja lahko povzroči težave s kondenzom. Na sliki res zgleda, da imam vodo do vrha, ampak jo imam tam nekje okoli 1,5 cm do roba.

če boš slučajno kupovala korenino, ti priporočam, da jo razkuhavaš vsaj en teden, ker drugače bo voda čisto rjava. za ribe to sicer ni škodljivo, ampak rjava voda res ne zgleda lepo.

jaz imam akvarij zdaj en mesec, vodo bom menjavala na 3 tedne. priporočljivo je kupiti pumpico. z njo posesaš po pesku iztrebke in odvečno hrano. je pa priporočljivo menjati 30 % vode.

mehurčki bodo v parih dneh zginili, če te pa ful moti, jih pa lahko z roko malo odstraniš user posted image

jaz sem si kupila tudi testerje za vodo, z njimi testiram, če je voda ok, da ni v njej preveč klora,.....

tanchi, gupiji so tropske ribice, potrebujejo vodo, ki ima 24 - 26 stopinj. zlate ribice pa živijo v vodi, ki ima 18-22 stopinj, tako da ne bi pasale skupaj.



Aha, no, saj 1,5 cm je skoraj polno, saj tako sem mislila. Saj potem pride še pokrov in je skoraj videti do vrha. Super, bom dodala še vode.

Korenino sem kupila plastično.

Ja, pumpico za sesanje moram še nabavit, to sva včeraj s prodajalko potem pozabili. A je tvoja električna oz. na baterije? Ker tukaj so imeli samo mehansko, da pač najprej potegneš z usti, da začne tečt, menda se une na el. ali bat. sploh niso prodajale, da so vsi te kupovali, tako da imajo zdaj samo te.

No, če bodo mehurčki izginili, potem raje ne bom z roko not šarila.

Testerje moram pa še nabavit, ja. Kakšne pa imaš ti? Nekaj sem brala v enem forumu, da so neki pakljični boljši od lističev. A kaj veš o tem?

Aja, še to. Koliko imaš peska spodaj? Jaz sem zdaj naštimala eno 4-kilsko vrečo peska, tako da ga je na pogled kar dovolj, samo ni pa 5 cm. Ne vem, ali naj ga še dodam ali ne. Zdaj ga je kakšna 2 cm, bi rekla. Rastlin ne rabim sadit, samo ena plastična se mi je ven staknila, po moje ker je premalo peska in se zdaj šeta po akvariju.user posted image  Imam še eno vrečo peska, pa ne cvem, ali naj ga dodam ali ne. A je bolje, da ga je več ali manj? Menda manj, če se prav spomnim.

Aja, še to. Na koliko imaš temperaturo naštimano? Mi smo včeraj grelec naštimali na 25, pa kaže zdaj termometer 27. Bolkje da malo znžamo, a ne? Ali pa če vprašam v trgovini, koliko imajo tam, to je najbrž najbolje, da potem ni razlike, ko ribo daš v svoj akvarij.

Pa na kakšen način daš ribo v akvarij? Nekaj sem brala, da jo je treba z vrečko vred dat najprej notri, pa potem v vrečko počasi dilivat vodo iz akvarija, kar traha kakšnih 5 ur. No, po 5 urah, jo potem ujameš z mrežico in preložič v avkarij, vodo iz vrečke seveda zavržeš. A ti tako delaš?


Drugače pa res super, da imam koga kaj za vprašat. Hvala vam.


jaz imam tako črpalko, in sicer je to ročna.

http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=298&Itemid=300

zraven je fino kupiti pumpico, da ne vlečeš ravno z usti. napumpaš in potem voda začne sama tečti.
jaz imam 20 kg peska, tako so mi svetovali v trgovini, res pa je, da jaz nimam umetnih rastlin ampak taprave.
zakaj si se pa odločila, da boš imela vse umetno??

jaz sem kupila testerje 5 v 1. meri ti klor, nitrite, nitrate,...jih je pa v škatlici 20. zgledajo kot lističi, ki se obarvajo. odtenke barv pa potem primerjaš s tabelo na škatlici.

jaz sem dala grelec ven, imam namreč zlate ribice, ki jim bi grelec prej škodoval kot koristil. te ribe namreč živijo v vodi, ki ima okoli 20 stopinj. in voda v akvariju jih tudi ima toliko, je konstantna, ko imam prižgano luč, se dvigne za cca pol stopinje.
odvisno je, katero vrsto ribic boš imela. se je fino pozanimati, koliko stopinj morajo imeti.

ribo pa daš v akvarij takole. dobila jih boš v vrečki. ko jih boš prinesla domov, daj vrečo z vodo in ribami v akvarij in jih pusti notri cca 10 do 15 minut. potem v vrečo vlij vodo iz akvarija in pusti ribe v vreči še cca 10 do 15 minut, da se aklimatizirajo.
nato jih poloviš z mrežico in jih daš v akvarij. tebi so pa rekli 5 ur user posted image hmm..kaj pa vem..jaz sem se v trgovini pogovarjala s punco, ki je akvaristika..
sem se ravnala po njenih navodilih, ribe so po enem mesecu še zmeraj žive in zdrave user posted image

luč v akvariju naj bi gorela tam okoli 8 ur. jaz sem kupila kar timer in imam vedno naštimano, da mi luč gori od enih pololdan do devetih zvečer.

če boš imela še kakšno vprašanje, ti z veseljem odgovorim user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Akvaristka
20.5.2009 18:50:58   
jar
mi imamot tudi akvarij. če imaš dober filtracijski sistem in dovolj rastlin je dovolj, da menjaš vodo 3 x na leto. ribe ne marajo sveže vode, običajno je le-ta celo klorirana. nekateri priporočajo, da dodaš pri menjavi vode nekaj soli. čimprej zmeči plastiko iz akvarija. rastline so za filtracijo nujno potrebne. tudi korenina mora biti natur, tudi to je filtracija vode. ribe rabijo skrivališča. tega dobijo v rastlinah, za skrivalnico imamo mi še kokosov oreh (zdrži nekaj let nato preperi in izgleda še boljše).

na dno daj kar veliko peska. po kamenje pa smo šli na santorini, ker mora biti vulkansko. oz preden daš kamenje naredi test, če je apnenčast (ne sme biti), včasih tudi v trgovini kaj podtaknejo.

nekaterim se v akvariju nabirajo alge. le te za rast potrebujejo svetlobo in zato akvarija NE smejo doseči sončni žarki. če ga osvetljuje sonce je to slabo, alge pa so najhujši sovražnik lepeg izgleda. znebiš se jih težko, dodajat kemikalije pa škoduje rastlinam in ribam, pa še drago je. ko je akvarij enkrat postavljen ga ne moreš več premikat.

kasneje nabavite še avtomat za hranjenje.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Akvaristka
20.5.2009 23:16:51   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30



jaz imam tako črpalko, in sicer je to ročna.

http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=298&Itemid=300

zraven je fino kupiti pumpico, da ne vlečeš ravno z usti. napumpaš in potem voda začne sama tečti.


Ja, saj una, ki mi jo je prodajalka kazala, je podobna. Sanmo ene so malo večje in omajo pač navaden okrogli plastičen valj, ene so pa manjše in imajo na koncu obliko, kot je pri sesalcu za sesanje kavča, na primer. No, zdaj ne vem, katero naj vzamem, itak.user posted image


jaz imam 20 kg peska, tako so mi svetovali v trgovini, res pa je, da jaz nimam umetnih rastlin ampak taprave.
zakaj si se pa odločila, da boš imela vse umetno??


A 20 kil???? Madonca, jaz imam zdaj 4 kile in pol, ga bom dodala še enkrat toliko, ampak potem mora biti dovolj.

Zakaj plastiko? Sinu, ki sodeluje pri vsem tem, se po moje naravne rastline gravžajo ali kaj. Noče se niti pogovarjat  tem, zato ga imam na sumu, da je to to. Ker na morju se mu vedno ful gravža, če je kje kakšna trava ali kaj takega. In ker je drugače tak razsoden fant, sem mu malo popustila, tako da zdaj sva zaenkrat plastične kupila, čeprav malo razmišljam, da bi kakšno pravo še vmes poturila.

jaz sem kupila testerje 5 v 1. meri ti klor, nitrite, nitrate,...jih je pa v škatlici 20. zgledajo kot lističi, ki se obarvajo. odtenke barv pa potem primerjaš s tabelo na škatlici.


Bom vprašala v trgovini, kakšna je razlika med tistimi kapljičnimi ali kakšnimi že.

jaz sem dala grelec ven, imam namreč zlate ribice, ki jim bi grelec prej škodoval kot koristil. te ribe namreč živijo v vodi, ki ima okoli 20 stopinj. in voda v akvariju jih tudi ima toliko, je konstantna, ko imam prižgano luč, se dvigne za cca pol stopinje.
odvisno je, katero vrsto ribic boš imela. se je fino pozanimati, koliko stopinj morajo imeti.


Ja, saj pozanimala sem se že. Tudi za vsako posebej sem si izpisala iz Akvazina. Mi smo zdaj grelec izklopili, ampak se temperatura ne spusti pod 27. Stanovanje imamo na jug in je res ful toplo. Pozimi komaj kaj kurimo. Sicer na akvarij ne sije sonce, je pa ob jućni steni. Prodajalka je rekla, da eni led notri dajejo, da vodo ohladijo. Pri nas bo izgleda ta probloem s pretoplo vodo, vsaj poleti.


ribo pa daš v akvarij takole. dobila jih boš v vrečki. ko jih boš prinesla domov, daj vrečo z vodo in ribami v akvarij in jih pusti notri cca 10 do 15 minut. potem v vrečo vlij vodo iz akvarija in pusti ribe v vreči še cca 10 do 15 minut, da se aklimatizirajo.
nato jih poloviš z mrežico in jih daš v akvarij. tebi so pa rekli 5 ur user posted image hmm..kaj pa vem..jaz sem se v trgovini pogovarjala s punco, ki je akvaristika..
sem se ravnala po njenih navodilih, ribe so po enem mesecu še zmeraj žive in zdrave user posted image


Ja, jaz bom tudi tako nareila. Tisto o 5 urah sem brala na enem akvarističnem forumu (vsaj zdi se miuser posted image ), se ne spomnim več, na katerem.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Akvaristka
20.5.2009 23:19:55   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: jar

mi imamot tudi akvarij. če imaš dober filtracijski sistem in dovolj rastlin je dovolj, da menjaš vodo 3 x na leto. ribe ne marajo sveže vode, običajno je le-ta celo klorirana. nekateri priporočajo, da dodaš pri menjavi vode nekaj soli. čimprej zmeči plastiko iz akvarija. rastline so za filtracijo nujno potrebne. tudi korenina mora biti natur, tudi to je filtracija vode. ribe rabijo skrivališča. tega dobijo v rastlinah, za skrivalnico imamo mi še kokosov oreh (zdrži nekaj let nato preperi in izgleda še boljše).


Ma ne vem no, poznam ene, ki imajo tudi plastiko, pa jim v redu funkcionira vse skupaj.

Takle izgleda trenutno akvarij, manjkajo še travice spredaj, jih bom dodala potem, ko bom jutri dodala še pesek.

user posted image

Pa ne se smejat zaradi koral ...user posted image

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Akvaristka
21.5.2009 14:23:31   
ursa30
meni je tvoj akvarij všeč, ampak tudi jaz mislim, da bi bilo boljše, če bi imela naravne rastline in korenino, v dobro ribic.
odločitev je pa tako ali tako tvoja.
za kakšne ribice si se pa odločila??

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Akvaristka
21.5.2009 17:55:09   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
za kakšne ribice si se pa odločila??


Ne vem še točno. Mislila sem gupije, pa mi jih je zdaj prodajalka odsvetovala, da so menda precej občutljivi in da hitro zbolijo. To je bilo v Tukanu. V Amazoni imajo pa res ful lepih gupijev, eni so menda slovenske vzreje (ali kako se reče), drugi pa uvoženi. Če se odločim, katere je boljše vzet?
Potem sem gledala tetre, teh je tudi precej različnih, pa platije, se mi zdi, ti so tudi v različnih izvedbah, a ne? Pa neonke. No, v glavnem to. Pa še kakšni 2 tisti, ki po podnu jesta hrano, mi sicer nista všeč, ampak je dobro, da sta, pa mogoče kakšne 2 polža.
No, to je pa to.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Akvaristka
21.5.2009 18:12:04   
ursa30
jaz ti ne bom nič svetovala, ker se žal ne zastopim dovolj na ribice, sem še bolj začetnik user posted image
vzami tiste, ki so manj zahtevne, moj nasvet.

jaz sem ravno zaradi tega vzela zlate ribice, ker so zelo nezahtevne. je pa res, da ful onesnažujejo vodo, ampak nima veze user posted image user posted image

čistilci niso ravno lepi, jih je pa fino gledati, kako so prisesani na akvarij user posted image
jaz moram kupiti še enega, sem imela dva, pa sem enemu po nesreči odtrgala plavut, ko sem ga dajala v vodo user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Akvaristka
22.5.2009 23:33:06   
eva1
Hoj!

šele sedaj asem vidla, da kr debatirate na tej temi, tako da bom še jst svoje dodalauser posted image !

Nekaj je že ursa30 odgovorila..kar se tiče trasnsporta rib je tako kot je ursa povedala-najprej jih daš z vrečo vred v akvarij, potem počasi (po 20 minutah) vliješ mal akvarijske vode zraven, to še 1x ponoviš, potem poloviš ribe z mrežo in jih daš v akvarij!
Jaz imam vodo do vrha pa nimam nobenih težav, tudi pri drugih akvaristih sem tako videla, sicer pa mi zelo grdo izgleda če voda ni do vrha-itak je potem še pokrov ki je dost višji!
Kar se testerjev v lističih tiče iz prve roke povem da so ful nezanesljivi-jaz sem začela dvomit o nih in potem kupila kaljične ki so čist kontra kazali, tako da so kapljični 100% boljši! pa niso tok dragi, ubistvu jih imaš za ful dolgo (mislim da za 60-70 testiranj)!
Kar se tiče sesalega zvona(za čiščenja dnav akvariju-ti samo nalij vodo v cev in v zvon(tisti valček) da ne bo zraka notr pa ti bo samo od sebe vleklo...jaz vodo menjam nekje na 1 mesec in se ful svinjarije nabere, si ne predstavljam, da bi jo samo 3x letno! Itak, pa vodo prej pripraviš...jo natočišv posodo-pustiš odprto da klor izhlapi(v 24 urah-bolje še malo dlje) in potem ubistvu vliješ v akvarij postano vodo, dodaš aquartan, če pusaš filter še nitrivec in je!
Peska imam jaz celo vrečo-pomoje je okoli 20 kg, spodaj imam podlago za rastline!

Akvarij je lep..sicer je meni ful bolj všeč da je čimbolj naraven, ampak vsak po svoje, tisti pikice bodo izgnile, če že niso, drugače pa kupi magnet za čiščenje stekla in bo takoj urejeno(itak ga rabiš)!
Kar se tiče rib-jaz ti gupije rade volje dam, samo so res še ful majhni, tako da bi blo treba še malo počakat, če jih boš pa rabila čez kakšna 2 meseca po piši, ni problema!
Drugače pa so vse živorodke(gupiji, platiji, mečki, molji...) ful nezahtevne ribe, ni lih panike, edino kar moraš pazit k menjaš vodo, da jo ogreješ na isto temperaturo kot je v akvariju, ker če pade  voda za 1 stopinjo ali več, je to šok za njih in zbolijo! pa hitro imaš naraščaj v akvariju, odrasle ribe pa tudi jedo mladičke, tako da če nimajo skrivališ(zelenje, korenine) bodo hitro malica ostalim ribam! Neonke so tudi nezahtevne, tetre pa tako-jaz z njimi nimam izkušenj, moji sestri pa so vse pomrle, ampak samo one, druge ribe so vse ok!Men so čistilci ful face, ti spucajo steklo pa še nezahtevni so...jaz imam sedaj gupije in somčke notr(somčki pa pridno pucajo dno-meni so ful simpatični, ker tok divjajo po akvariju)...

Sem pa zadnjič si vzela 2 ure časa in zamenjala pesek v akvariju, sem dala črnega, rasline mal porezala, cel akvarij spucala v nulo(menja se vedno samo 1/3 vode), pa kupila 2 jabolčna polža in res ful lepo pride..tak kontrast ker imam eno rastlino res ful lepo(veliko in zeleno), pa pisane ribe notr...100x je lepši kt prej! sam sem pa mal prevelik šok za mečka naredila, mi je zbolel, sem ga danes kr avtaniziralauser posted image , ker se je samo še pozibaval na tleh...ampak kaj čem...
Ursa-nevem za katero rastlino sprašuješ-meni su mlade ribice ful skrivajav javahskem mahu...egerija mi je čist propadla, tisto ob robu akvarija pa je neka trava( se ne spomnim več imena)...

Bom dodala slikice, samo zdele sem v službi tako da ko pridem dam jih dodam!


(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Akvaristka
23.5.2009 16:56:12   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
kar se tiče trasnsporta rib je tako kot je ursa povedala-najprej jih daš z vrečo vred v akvarij, potem počasi (po 20 minutah) vliješ mal akvarijske vode zraven, to še 1x ponoviš, potem poloviš ribe z mrežo in jih daš v akvarij!


O.K., to bom tako naredila.

Jaz imam vodo do vrha pa nimam nobenih težav, tudi pri drugih akvaristih sem tako videla, sicer pa mi zelo grdo izgleda če voda ni do vrha-itak je potem še pokrov ki je dost višji!


Zdaj ima  tudi sama vodo že do vrha.


Kar se testerjev v lističih tiče iz prve roke povem da so ful nezanesljivi-jaz sem začela dvomit o nih in potem kupila kaljične ki so čist kontra kazali, tako da so kapljični 100% boljši! pa niso tok dragi, ubistvu jih imaš za ful dolgo (mislim da za 60-70 testiranj)!


Ma ne vem, zdaj mi je prodajalka v Tukanu rekla, da je brez veze toliko komplicirat in da če bom dajala not, to kar mi je dala  (Aquatan vsak dan, Nitrovec na 3 dni), da mora bit voda v redu. Da če začlneš enkrat komplicirat, potem je na koncu not en kup enih kemikalij, kar pa spet ni dobro. Tako da testerjev potem sploh nisem kupila.


Kar se tiče sesalega zvona(za čiščenja dnav akvariju-ti samo nalij vodo v cev in v zvon(tisti valček) da ne bo zraka notr pa ti bo samo od sebe vleklo...


Ja, to sem že sprobala, ko sem mogla malo vode ven dat, da sem dala dodaten pesek no, in deluje.

jaz vodo menjam nekje na 1 mesec in se ful svinjarije nabere, si ne predstavljam, da bi jo samo 3x letno! Itak, pa vodo prej pripraviš...jo natočišv posodo-pustiš odprto da klor izhlapi(v 24 urah-bolje še malo dlje) in potem ubistvu vliješ v akvarij postano vodo, dodaš aquartan, če pusaš filter še nitrivec in je!


O.K. Samo nekaj mi ni jasno-kam naj dam toliko vode za 24 ur. Imam kanto, ki drži 10 litrov in ta je največja. A moram zdaj še eno kanto kupit?user posted image  Pa kam naj pa dam vse to? Komaj sem našla prostor za akvarij - jaz živim v 2-sobnem stanovanju. 3 živimo.user posted image


Peska imam jaz celo vrečo-pomoje je okoli 20 kg, spodaj imam podlago za rastline!


Peska imam jaz zdaj 9 kil in se mi tudi za rastline zdi dovolj. Podlage za rastline pa nimam, ker prej še nisem vedela, da jih bom imela, zdaj pa sem 2 kupila. Eno veliiiko in eno malo anibijo ali kaj je že. Pa še un mah moram kupit, da se mladički notri skrijejo. Ampak po moje bo raslo. Sem dodala Florena gnojilo.

Akvarij je lep..sicer je meni ful bolj všeč da je čimbolj naraven, ampak vsak po svoje, tisti pikice bodo izgnile, če že niso, drugače pa kupi magnet za čiščenje stekla in bo takoj urejeno(itak ga rabiš)!


Mehurčki so že izginili. A magnet res nujno rabim? Ker v Zootiku mi je prodajalka rela, da ona samo s čisto vileda krpico od znotraj obriše stene (v ogromno akvarijih, ki jih imajo), potem pa itak filter opravi svoje. Edino res je, da z magnetom ne šariš z roko po akvariju.


Kar se tiče rib-jaz ti gupije rade volje dam, samo so res še ful majhni, tako da bi blo treba še malo počakat, če jih boš pa rabila čez kakšna 2 meseca po piši, ni problema!


O.K., bom, gupije res nameravam nabavit, samo ne vem če bom zdržala 2 meseca. Saj veš ... user posted image  čeprav, ja, vem, akvaristika je počasen hobi, to zdaj že sin zna na pamet in se vsake toliko čsa na ta račun pohecava.


Drugače pa so vse živorodke(gupiji, platiji, mečki, molji...) ful nezahtevne ribe, ni lih panike, edino kar moraš pazit k menjaš vodo, da jo ogreješ na isto temperaturo kot je v akvariju, ker če pade  voda za 1 stopinjo ali več, je to šok za njih in zbolijo!


Evo, una v Tukanu mi je spet čisto kontra rekla. Je rekla, da ona v akvarijih menja vodo tako, da jo toči direktno iz cevi, tekočo mrzlo vodo, in da ni nič narobe z ribami. Po moje v trgovinah res ne morejo drugače delati kot tako v vseh tistih številnih akvarijih. Potem bi jim morale vse ribe pocrkat. Še prav vprašal sem jo to, če mora biti nova voda iste temperature, kot je una v akvariju, pa mi je to odgovorila.

pa hitro imaš naraščaj v akvariju, odrasle ribe pa tudi jedo mladičke, tako da če nimajo skrivališ(zelenje, korenine) bodo hitro malica ostalim ribam!


Korenino imam, zelenje bom nabavila, to je tisti ne vem kakšni že mah.

Neonke so tudi nezahtevne,
 

Samo brala sem, da živprpdke in neživrodke (neonke) ne pašejo skupaj. A potem v praksi to ne drži? Ker neonke so res lepe in bi jih rada imela, če bi se dalo.

tetre pa tako-jaz z njimi nimam izkušenj, moji sestri pa so vse pomrle, ampak samo one, druge ribe so vse ok!


Tertre so tudi neživorodne, a ne? Kam pa paše sumatranka? Danes sem videla albino sumatranke in so mi ful všeč. Samo menda so agresivne in jih more biti kar nekaj v jati, da se ne spravljajo na druge ribe, ampak se med seboj preganjajo po akvariju.

Men so čistilci ful face, ti spucajo steklo pa še nezahtevni so...jaz imam sedaj gupije in somčke notr(somčki pa pridno pucajo dno-meni so ful simpatični, ker tok divjajo po akvariju)...


Somčki meni sicer niso všeč, ne vem zakaj, mogoče so različni, pa sem jaz na slikah neprivlačne predstavnike videlauser posted image , ampak vem, da morajo bit, da pobirajo hrano po tleh. Tako da ja, ti bodo tudi. Kakšna 2. A da so hitri, praviš?



Sem pa zadnjič si vzela 2 ure časa in zamenjala pesek v akvariju, sem dala črnega, rasline mal porezala, cel akvarij spucala v nulo(menja se vedno samo 1/3 vode), pa kupila 2 jabolčna polža in res ful lepo pride


Aja, še ti polži. Jza sme tudi najprej mislila dati dva, zdaj pa berem, da se to tako hitro razmožujejo,d a jih ne moreš sproti v školjko metat.user posted image  Da ali polža nima nobenega ali jih imaš pa preveč. Da to tako je. Tako da zdaj pa res več ne vem, ali naj jih nabavim ali ne.

..tak kontrast ker imam eno rastlino res ful lepo(veliko in zeleno), pa pisane ribe notr...100x je lepši kt prej!


Jaz imam zdaj tudi eno veliko rastlino not, pa potem še več manjših (samo te so svilene, pa ena naravna). Jaz imam svetel pesek, ampak mi lepo izgleda, mogoče zaradi ozadja, ki sicer ni zelo temno, ampak je pa slika enega zelenja, tako da je O.K. Ribe bi pa jaz tudi rada pisane, močnih barv. Gledals em danes koralnega platija in je res zelo lep. Kot ena majčkena zlata ribica.

sam sem pa mal prevelik šok za mečka naredila, mi je zbolel, sem ga danes kr avtaniziralauser posted image , ker se je samo še pozibaval na tleh...ampak kaj čem...


Moje sožalje.


Ursa-nevem za katero rastlino sprašuješ-meni su mlade ribice ful skrivajav javahskem mahu...


Aja, ja, to je to, kar sem hotela že kupit, pa niso imeli. Moram še kam pogledat. Bom kupila.


Bom dodala slikice, samo zdele sem v službi tako da ko pridem dam jih dodam!


O, fino, se veselim slikic.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Akvaristka
23.5.2009 17:04:32   
Splišni
No, takole zdaj izgleda, ko ima 2 naravni rastlini (ta velika in anubija pa skali na desni strani)

user posted image

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Akvaristka
23.5.2009 21:55:03   
eva1
Splišni-lep akvarijuser posted image

Jaz sem spet v službi, tako da tukaj nimam slik, bom pa jih res v kratkem naložila!

Tudi če boš vse delala po pravilih, boš pomoje slej al prej kupila testerje, ker bolezen v akvarij pride kljub negi akvarija, pol pa ne veš kva narest, pa mal vodo stestiraš...no ja vsaj pri meni je bilo tako!

Menjava vode-vedno menjaš le 1/3 vode..se pravi če imaš 30L akvarij menjaš 10 litrov vode, nč več..nikoli ne smeš zamenjati celotno vodo...jaz na trenutnih 60 l akvarij menjam nekje 15l vode, pa je čist ok..bolj manj kt več, da preveč ekosistema ne porušiš!

Jaz ko delam z akvarijem delam vse v rokavicah(zaradi svoje varnosti) in si ne predtavljam kako pobrišeš od notri steklo, da se ti pol vode ven ne izlije, če jo imaš malo pod vrhom...ta magnet  ni drag, pa če se ti kakšne alge naberejo in umazanija spuca steklo v nulo! Drugače so pa nekatere bolezni rib tudi človeku nevarne(recimo ribja tuberkuloza), zato previdno!

Lej vidva kar nabavita ribe, ne da bi strašila, ampak itak bo slej ko prej kašna umrla(al od starosti al bolezni) in če boš rabila kdaj gupije napiše pa bo! Včasih pride kakšna bolezen(recimo bolezen belih pik, ki se pomoje vsi akvaristi vsaj 1x srečajo z njo pa ti lahko pomori pol akvarija), al pa razni parazizi,plesni...

Moje mnenje Tukana-za moje pojme tam prodajalci nimajo pojma(sori)...jaz ko sem videla kaj tam govorijo sem se kr za glavo prijela, kt da bi hoteli, da prideš čim večkrat nazaj po nove ribe, ker kar ti oni tam povejo...no coment!!! recimo MR. Pet je čis neki drugega..vsaj po mojih izkušnjah! Bom pa prilimala link, in ti lepo piše na različnih straneh o ribah!

Ja naj nebi skupaj pasale živorodke in neonke, ampak po izkušnjah nekaterih akvaristov ki jih poznam pravijo da super sobivajo!

Sumatranke-kolikor je meni znano znajo biti agresivne do ostalih rib, jim grizejo repe(recimo gupijem), napadajo...drugače nimam izkušenj z njimi!

Moji so bronasti somčki, drugače obstajajo še drugi(albino, pa neki tigrastiuser posted image ), jaz imam jatico petih, drugače pa tudi če sta 2 je ok! pa ful so hitri-vsaj mojim ful dogaja! Javanksi mah -lih zdej sem ga več kt pol stran zmetala, ker se ful razrašča, tako da ga lepo oblikuješ lahko, pa še lepo izgleda-vsaj meni!

kar se tiče polžov-ti jabolčni in ostali polži ki jih prodajajo v zoo-trgovinah, se ne razvijajo tako hitro-ampak tisti, rjavi, k sploh ne vem od kje se poberejo v akvariju(mogoče so na kakšni rastlini), tisti pa se množijo k hudič..jih sprot ne moreš stran metat..jaz na začetku nisem mela niti  enga,pol pa kr booommm...jih redno vn pobiram, ne vem iz kje se pobirajo!!!

Glede menjave vode, jaz ti priporočam da jo ogreješ , ker jaz jo prvič nisem in so mi takoj ribe zbolele-mislim, da mi je pomrlo več kt pol akvarija...groza, ampak k nisem vedla....tak da naredi koker želiš...pa boš povedala potem!

sicer pa mene akvarij ful pomirja, prav lep mi je...samo še čakam kdaj si večjega umislim, pa kakšne skalarke notr dam...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Akvaristka
23.5.2009 22:10:54   
eva1
Evo še par ful dobrih linkov ki se jih splača prebrati! :  

http://www.akvazin.com/default.cfm?kat=0201&ID=82&noextra

http://med.over.net/forum5/read.php?44,4613583,4613710,quote=1

http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030107&noextra

http://www.aquanubis.com/baza-organizmov



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Akvaristka
24.5.2009 14:00:39   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
Tudi če boš vse delala po pravilih, boš pomoje slej al prej kupila testerje, ker bolezen v akvarij pride kljub negi akvarija, pol pa ne veš kva narest, pa mal vodo stestiraš...no ja vsaj pri meni je bilo tako!


Ja, O.K., to čisto verjamem, če bo treba, pač bom.

Menjava vode-vedno menjaš le 1/3 vode..se pravi če imaš 30L akvarij menjaš 10 litrov vode, nč več..


Jaz imam 54-litrski akvarij, a misliš, da je, če 10 l vode zamnejam, O.K.?


Jaz ko delam z akvarijem delam vse v rokavicah(zaradi svoje varnosti) in si ne predtavljam kako pobrišeš od notri steklo, da se ti pol vode ven ne izlije, če jo imaš malo pod vrhom...ta magnet  ni drag, pa če se ti kakšne alge naberejo in umazanija spuca steklo v nulo! Drugače so pa nekatere bolezni rib tudi človeku nevarne(recimo ribja tuberkuloza), zato previdno!


A tako? Zanimiv podatek, sem že prav premšljevala, kako potem kar z rokami not med ribami brodejo, tudi ko kar rasline presajajo i tako. Da potem kar z rokavicam? No, fajn, bom poskusila. In ja, magnet bom potem kupila. Samo itak ne prideš povsod z njim zraven (zadaj za filter, grelec, toplomer), kako pa potem tam sčistiš?

Lej vidva kar nabavita ribe, ne da bi strašila, ampak itak bo slej ko prej kašna umrla(al od starosti al bolezni) in če boš rabila kdaj gupije napiše pa bo! Včasih pride kakšna bolezen(recimo bolezen belih pik, ki se pomoje vsi akvaristi vsaj 1x srečajo z njo pa ti lahko pomori pol akvarija), al pa razni parazizi,plesni...

Moje mnenje Tukana-za moje pojme tam prodajalci nimajo pojma(sori)...jaz ko sem videla kaj tam govorijo sem se kr za glavo prijela, kt da bi hoteli, da prideš čim večkrat nazaj po nove ribe, ker kar ti oni tam povejo...no coment!!! recimo MR. Pet je čis neki drugega..vsaj po mojih izkušnjah! Bom pa prilimala link, in ti lepo piše na različnih straneh o ribah!


Pri nas je v Tukanu šef, ki res ogrooomno ve, on ima že 20 let trgovino za male živali (prej je po moje imel svojo), tako da njegovi delavci pač vedo, kar se sproti naučijo od njega. Škoda, da zdaj, ko kupujem akvarij, nanj še nisem naletela, prej sem pa vedno, ko sem prišla kaj za višavko kupit.
No, saj ribe sem itak lepe videla v Mr. Pet (koralne platije), pa v AMazoni so menda tudi O.K., kar se zdravja tiče (tako mi je rekel en akvarist, ki ima trgovino, pa menda tudi kdaj kakšno ribo tam kupi), v Amazoni imajo ful lepe gupije, npr. No, zdaj, ko mi je ta akvarist rekel,d a lahko v teh trgovinah kupujem, mi je kar laže.

Ja naj nebi skupaj pasale živorodke in neonke, ampak po izkušnjah nekaterih akvaristov ki jih poznam pravijo da super sobivajo!


O.K., to torej bo,

Sumatranke-kolikor je meni znano znajo biti agresivne do ostalih rib, jim grizejo repe(recimo gupijem), napadajo...drugače nimam izkušenj z njimi!


Ja, sumatrank zdaj očitno res ne bo, čeprav so mi všeč ene.

Moji so bronasti somčki, drugače obstajajo še drugi(albino, pa neki tigrastiuser posted image ), jaz imam jatico petih, drugače pa tudi če sta 2 je ok! pa ful so hitri-vsaj mojim ful dogaja!


Ko sme jih danes gledala v Zootiku, em se prav spomnila na tele tvoje besede, ker uni so bili čisto pri miru, sem gledala, če so sploh še živi. No, eni so bili, ampak eden je pa res napol požrt ležal na tleh, za nekatere pa tudi nisem bila čisto prepričana ... tako da tam rib ne bom kupovala.

 Javanksi mah -lih zdej sem ga več kt pol stran zmetala, ker se ful razrašča, tako da ga lepo oblikuješ lahko, pa še lepo izgleda-vsaj meni!


Ma ga sploh ne dobim. V Zootiku ga nimajo, v Amazoni ga nimajo. Zdaj mi ostane šr Mr. Pet in Tukano. Upam, da ga dobim. No, ga moram.

kar se tiče polžov-ti jabolčni in ostali polži ki jih prodajajo v zoo-trgovinah, se ne razvijajo tako hitro-ampak tisti, rjavi, k sploh ne vem od kje se poberejo v akvariju(mogoče so na kakšni rastlini), tisti pa se množijo k hudič..jih sprot ne moreš stran metat..jaz na začetku nisem mela niti  enga,pol pa kr booommm...jih redno vn pobiram, ne vem iz kje se pobirajo!!!


A tako je to, to so dvojni različni. No, potem bom te češnjeve nabival. Kakšna 2.

Glede menjave vode, jaz ti priporočam da jo ogreješ , ker jaz jo prvič nisem in so mi takoj ribe zbolele-mislim, da mi je pomrlo več kt pol akvarija...groza, ampak k nisem vedla....tak da naredi koker želiš...pa boš povedala potem!


Itak, da jo bom zdaj, ko tole berem, ogrela. Samo kako, če mora 24 ur stat? No, saj poleti je itak vroče tukaj v stanovanju, pozimi daš pa kanglo pred radiator, pa je. A je tako?

sicer pa mene akvarij ful pomirja, prav lep mi je...samo še čakam kdaj si večjega umislim, pa kakšne skalarke notr dam...


Ja, to pa tudi verjamem, da ko enkrat začneš, da te zagrabi, in bi skozi več ... Jaz ga imam tule poleg računalnika v dnevni sobi, tudi iz kavča je ful blizu, tako da mi jetale pozicija super za ribice opazovat. Komaj čakam, da jih naselim. Mojadva pa sploh. Komaj sem ju prepričala, da nista že kar danes rib domov privlekla.user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Akvaristka
24.5.2009 14:39:52   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Evo še par ful dobrih linkov ki se jih splača prebrati! :  

http://www.akvazin.com/default.cfm?kat=0201&ID=82&noextra

http://med.over.net/forum5/read.php?44,4613583,4613710,quote=1

http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030107&noextra

http://www.aquanubis.com/baza-organizmov





Ja, saj to sem pa že več ali manj vse naštudirala.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Akvaristka
30.5.2009 19:49:54   
cowgirl
Malo spremljam tole temo in vidim, kako se hitro učite! Pridni! user posted image
Sumatranke po mojih izkušnjah lahko pojedo cele neonke... sem delala v "živalski" trgovini in si je stranka izbrala neonke in sumatranke... čeprav sem ji razložila, da to ne gre skupaj je vztrajala. Še preden sem prinesla vrečko z vsemi ribicami (neonke IN sumatranke) do blagajne, so bile v vrečki le še sumatranke. Neonke pa v njihovih trebuhih. Enako bi se zgodilo z gupiji ali kakšnimi podobnimi bolj miroljubnimi ribicami. Tako da lahko nabavite ene ali druge... oboje pa ne. :-)
Splišni: sedaj mi je tvoj akvarij ful bolj všeč, ko e še naravna rastlina not. Naravne rastline proizvajajo kisik za ribe. Jaz imam ful zaraščen (že kar preveč) akvarij user posted image in slab filter. Večino "filtriranja" vode opravijo kar rastine same. Akvarij je zaprt ekosistem, ki ga moramo tudi tako obravnavat. Rastline so lahko tudi hrana za ribe če smo krajši čas odsotni. Tako da sinu kar lepo razloži osnove narave in ekosistema... prehajanje snovi -  rastline-pljuča...
Veliko akvarističnega veselja vam želim!


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Akvaristka
1.6.2009 8:14:40   
ursa30
splišni, daj prlimaj še eno slikico z ribicami, sem firbec user posted image

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Akvaristka
8.6.2009 12:19:00   
Splišni
Bom prilimala še sliko z ribam.

Kar se tiče rastlin: a to se v akvarij, kar k ribam, zliva 1-krat na teden tisto gnojilo za rastčine? Ne vem, meni je kar grozno to, kot bi ribe zastrupljala.
Ampak zdaj mi je tista tavelika rastlina začela kar nekaj gnit. Pa listi so dobili take rjave pikice. Pa me skrbi, da ne bo z ribam zaradi tega kaj narobe. Sem pa videla gupija, kako je napadal tiste rjave pike.user posted image

Je pa to rastlina, za katero piše,d ajo imajo akvaristi v bistvu za "plevel", takod a prav zahtevna ne more bit. Ni pa to anubija, tista se kar nekako drži.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Akvaristka
8.6.2009 13:12:03   
Splišni
Evo slikce:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image  

< Sporočilo je popravil Splišni -- 8.6.2009 13:13:59 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Akvaristka
8.6.2009 13:28:29   
ursa30
splišni, jaz tekoče gnojilo dajam kar v vodo. sem vprašala prodajalko če je kaj škodljivo za ribice in je rekla da ne.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Akvaristka
8.6.2009 13:29:19   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Evo slikce:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image  


ful lep akvarij in luškane ribice, mi je všeč user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Akvaristka
8.6.2009 16:16:04   
Splišni
Hvala.

Ja, saj se mi je zdelo za to z gnojilom. Potem bom pa jaz tudi morala dat, ker tole bolj švoh izgleda trenutno. Zelenje mislim. Se mislila, da bo raslo. Pač tako kot npr. raste ciperus samo v vodi, pa mu ni treba nobenega gnojila dodajat.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Akvaristka
8.6.2009 16:28:05   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: cowgirl
sem delala v "živalski" trgovini in si je stranka izbrala neonke in sumatranke... čeprav sem ji razložila, da to ne gre skupaj je vztrajala. Še preden sem prinesla vrečko z vsemi ribicami (neonke IN sumatranke) do blagajne, so bile v vrečki le še sumatranke. Neonke pa v njihovih trebuhih.


Ojoj.user posted image

Splišni: sedaj mi je tvoj akvarij ful bolj všeč, ko e še naravna rastlina not. Naravne rastline proizvajajo kisik za ribe. Jaz imam ful zaraščen (že kar preveč) akvarij user posted image in slab filter. Večino "filtriranja" vode opravijo kar rastine same. Akvarij je zaprt ekosistem, ki ga moramo tudi tako obravnavat. Rastline so lahko tudi hrana za ribe če smo krajši čas odsotni. Tako da sinu kar lepo razloži osnove narave in ekosistema... prehajanje snovi -  rastline-pljuča...


Ja, saj sem mu že. Saj počasi imam namen še kakšno rastčno notri dat. Uni šopki trave na tleh so mi všeč, pa še kakšno namesto umetne na levi strani. Una ta dolga trava, ki jo potem postrani nese tok, una mi pa ni všeč.

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Akvaristka
8.6.2009 18:06:57   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Hvala.

Ja, saj se mi je zdelo za to z gnojilom. Potem bom pa jaz tudi morala dat, ker tole bolj švoh izgleda trenutno. Zelenje mislim. Se mislila, da bo raslo. Pač tako kot npr. raste ciperus samo v vodi, pa mu ni treba nobenega gnojila dodajat.


ali imaš ti kakšno hranilno podlago ali samo pesek? jaz imam samo pesek. so mi v trgovini svetovali, naj kupim tablete, ki vsebujejo hranilne vrednosti za rastline. v pesek sem naredila luknjo in vanjo dala tableto, potem sem pa posadila rastlino. piše v navodilih, koliko tablet moraš dati glede na velikost akvarija.

če imaš samo pesek, ti svetujem, da si kupiš te tablete.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Akvaristka
8.6.2009 20:34:54   
Splišni
A res? Ne, samo pesek imam. Hvala, bom šla vprašat za te tablete.

Pa še nekaj, ne vem več, a imaš ti na avtomat lučko ali ne.

Kje se to kupi? Timer? A to v elektro trgovinah ali kje?

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?