|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nemška doga
26.5.2009 18:53:28   
Ribica **
Sanja nk., a slucajno ves, kdo je ocka ali pa mama vasega beagla? Me cisto informativno zanima, ker sem res cisto not padla v ta beagle svet pri nas, kjer je polno enih katastrof. Moja je tudi nerodovniska, k sreci ima vsaj po eni strani dobre prednike, za drugo itak ne vem, ampak v tak nakup se ne bi se enkrat spuscala - pa je lepsa in bolj po standardu kot marsikateri nastepan rodovniski beagle v zadnjem casu.

Ne, moja ne lovi pticev, ona samo svinjarijo pozre na sprehodu. Sicer pa ja, doma nori in mece in unicuje njene igrace vsepovprek. Ampak meni je vsec, da je tako divja user posted image  Plava pa tudi ful ful rada - malo beaglov je takih, vecina jih gre v vodo samo do tam, kjer cutijo tla pod sabo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nemška doga
26.5.2009 22:34:47   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Ne vem točno tle nekje okoli Celja, je pa čistokrven z rodovnikom. Saj je izredno prijazen in, da se razumemu obožujemo vsi pse- ampak ta je pa rojen da dela škodo. Skoz mormo pazit na njega ker ni da ni ga je že ni uničil- predvsem letos izgleda, da bo vrt brez rož in da bomo ostali brez vseh vrtnin. Včeraj je kole za paradižnik nosil po dvorišču. Pride ti res, da bi ga zvezal. Imela sem že foksteriera, pudlja, nemškega ovčarja, dva bernardinca in sedaj imamo tega ampak nihče ni bil toliko nevaren za otroka s to svojo nerodnostjo, on sploh ne ve, da je toliko zrastel, da mi sina vsako jutro po tleh zbije ker se hoče igrat z njim. Živa katastrofa- drugače je pa prijazen kuža vendar se mu ničasar ne da dopovedat- no sedaj gre v pasjo šolo pa bomo videli.



user posted image user posted image to pa je bilo za videt, potem so kar nagajive user posted image ....

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nemška doga
26.5.2009 22:40:26   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Sanja nk., a slucajno ves, kdo je ocka ali pa mama vasega beagla? Me cisto informativno zanima, ker sem res cisto not padla v ta beagle svet pri nas, kjer je polno enih katastrof. Moja je tudi nerodovniska, k sreci ima vsaj po eni strani dobre prednike, za drugo itak ne vem, ampak v tak nakup se ne bi se enkrat spuscala - pa je lepsa in bolj po standardu kot marsikateri nastepan rodovniski beagle v zadnjem casu.

Ne, moja ne lovi pticev, ona samo svinjarijo pozre na sprehodu. Sicer pa ja, doma nori in mece in unicuje njene igrace vsepovprek. Ampak meni je vsec, da je tako divja user posted image  Plava pa tudi ful ful rada - malo beaglov je takih, vecina jih gre v vodo samo do tam, kjer cutijo tla pod sabo.



Ti psov ne poznam user posted image , še nismo bili na kofetu, lahko pa ti povem družino, pri kateri sem ga dobila, ....samo kakor je takrat zgledalo, sta bila tudi oče in mama brez rodovnika, vem pa ne čist zihruser posted image , ni takrat beseda na to nanesla..mi smo samo mladiča hotel user posted image ...


To z vodo sem tudi jaz mislilauser posted image , pa me je pesjan malo navdušil user posted image ....kako skoči noter, samo zanimivo v bano ga pa ne dobimouser posted image ...tja pa ne bi šel za nič...ko je potrebno kopanje z šamponom...



(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nemška doga
26.5.2009 23:01:09   
Ribica **
Moja ne skoci, se boji, tako da dostop mora bit se vedno primeren. Lani na Krku sem jo v Omisalju porinila dol s skale, da se je vsaj sla kopat, da se je malo shladila. user posted image  Sicer bi se pa ona kopala v vseh vremenskih razmerah, pozimi in poleti, pa se je prvo leto ful bala vode - se v luze ni stopila, je skocila cez. Tusiranja doma pa tudi ne mara, ampak zdaj v tus kabini je lazje, pri banji prej je bila cela kopalnica mokra. Tako jo pa zdaj s kolenom not drzim, vrata cimbolj zaprem in je user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nemška doga
26.5.2009 23:23:54   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Moja ne skoci, se boji, tako da dostop mora bit se vedno primeren. Lani na Krku sem jo v Omisalju porinila dol s skale, da se je vsaj sla kopat, da se je malo shladila. user posted image  Sicer bi se pa ona kopala v vseh vremenskih razmerah, pozimi in poleti, pa se je prvo leto ful bala vode - se v luze ni stopila, je skocila cez. Tusiranja doma pa tudi ne mara, ampak zdaj v tus kabini je lazje, pri banji prej je bila cela kopalnica mokra. Tako jo pa zdaj s kolenom not drzim, vrata cimbolj zaprem in je user posted image



user posted image user posted image cev šov potem, ja pri nas pa celo takrat ko vidi da se gre kopat in mulc mlajši mu seveda govori "kopat kopat"
in pes se najprej skrije, da ga po celi hiši iščemouser posted image , potem pa začne kar grist, da dobi nagobčnik na surlouser posted image , potem pa v bani dol z njimuser posted image ...seveda o kopalnici po tem raje ne govorim user posted image ...je majhen pa naredi takooo...da ga lahko v kopalkah kopaš..
Kako pogosto pa ga kopaš..., kaj je tvoja mogoče v pasji šoli
lp

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nemška doga
27.5.2009 10:26:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: larilu

Sicer nimam nemške doge vendar ko sem se zanimala za nakup so mi rekl da je to bolj pes za notr in da ne sme kej dost po stopnicah hodit in ni za daljše sprehode,tko da mi smo se na podlagi tega potem odločil da ne bomo imel nemške doge ker imamo pa stopnic več kot preveč drugače mi je pa to še zmeri ful dobr kužekuser posted image


Meni to nekakor ne klika. Kakšna je to žival ki ne more po stopnicah?! Pa ni za daljše sprehode??!?!?! Ne vem, če pes ne more prehodit enako razdaljo kot človek, pol ne vem v čem je point prihajat do takih pasmin ki niso pravzaprav psi? Ampak so statue ki jo moraš pokazat ko fol, imam močnega psa, tudi jaz sem močen....
Pa še nekaj-človek ima 2 noge, pes ima 4. Ne rečem da se pes nikoli ne utrudi, ampak, njegova teža je razporejena na 4 noge in more veliko več prehoditi kot človek.


Gre se za to, da dokler pes ne odraste niso priporočljivi dolgi sprehodi, hoja strmo navzgor, stopnice.. Midva sva ga nosila po stopnicah nekje do 4 meseca oz. do 30 kg. Potem ga itak nisva mogla več in sedaj pač hodi normalno. To itak priporočajo za vse velike pasme od zlatega prinašalca naprej.

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nemška doga
27.5.2009 10:31:12   
Anonimen
gita, če je kuža iz okolice Celja, potem je verjetno iz psarne iz Poljčan (from Long neck).

Veliko je odvisno tudi od tega kakšni so starši, še več pa od vzgoje. Če mene vprašaš (pa nič ne obsojam) ste se s psom premalo ukvarjali. Moj res ni nič zgrizel, naredil ni nobene škode,... Zunaj normalno da prinaša palice, ampak točno ve kje lahko hodi in kje ne. Na vrt in k rožam ne sme!! In tega se zaveda.

Glede nerodnosti je pa res tako, da se ne zavedajo, da so veliki, ker tako hitro rastejo. Zato ga jaz že sedaj učim, da lahko gre k otrokom, ampak takoj ko bo začel divjati okrog njih bo pri meni!

ne vem, no.. Jaz še vedno zatrjujem, da je vse v vzgoji. Midva sva ga pri 2,5 mesecih dala v malo šolo in je eden bolj pridnih. Naučit se ga da vse, problem je le pri vajah, kjer mu velikost dela probleme.

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nemška doga
27.5.2009 11:31:06   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

IZVIRNO SPOROČILO: larilu

Sicer nimam nemške doge vendar ko sem se zanimala za nakup so mi rekl da je to bolj pes za notr in da ne sme kej dost po stopnicah hodit in ni za daljše sprehode,tko da mi smo se na podlagi tega potem odločil da ne bomo imel nemške doge ker imamo pa stopnic več kot preveč drugače mi je pa to še zmeri ful dobr kužekuser posted image


Meni to nekakor ne klika. Kakšna je to žival ki ne more po stopnicah?! Pa ni za daljše sprehode??!?!?! Ne vem, če pes ne more prehodit enako razdaljo kot človek, pol ne vem v čem je point prihajat do takih pasmin ki niso pravzaprav psi? Ampak so statue ki jo moraš pokazat ko fol, imam močnega psa, tudi jaz sem močen....
Pa še nekaj-človek ima 2 noge, pes ima 4. Ne rečem da se pes nikoli ne utrudi, ampak, njegova teža je razporejena na 4 noge in more veliko več prehoditi kot človek.


Gre se za to, da dokler pes ne odraste niso priporočljivi dolgi sprehodi, hoja strmo navzgor, stopnice.. Midva sva ga nosila po stopnicah nekje do 4 meseca oz. do 30 kg. Potem ga itak nisva mogla več in sedaj pač hodi normalno. To itak priporočajo za vse velike pasme od zlatega prinašalca naprej.


Ahaaaa.... No, ali to velja za mešančke ki bodo tudi veliki psi? Ali se tako tretira samo čistokrvne... To bi se reklo kot za otroka široko povijanje user posted image . Itak noben mladiček ne more prenesti daljše sprehode, posebej tavelike pasme. Potem prinašalca/dogo moraš ful sprehajat. Sej so to taki psi ki zahtevajo veliko "akcije", ampak mislim da je tudi odvisno od lastnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nemška doga
27.5.2009 12:22:31   
Ribica **
sanja.nk, kopamo jo po potrebi - ce se kje povalja ali pa po ne vem, enem mesecu, ko dobi vonj.

Je bila v pasji soli, pa smo bolj malo odnesli, ker nisem bila dosledna. Pa agility trenirava .. oz. bolj sva ga, letos malo strajkava, pa pomojem bova tudi kar zakljucili, ceprav uziva v treningih, v tekmah pa ne.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nemška doga
27.5.2009 12:40:20   
Anonimen
zanica, pač to so takšni psi, da jih je treba malo "kontrolirat" kar se tega tiče. user posted image  user posted image  Drugače pa tudi potem ne potrebujejo tako dolgih sprehodov. Poleti jim itak ne paše, ker je prevroče, pozimi pa se tresejo zunaj. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?