|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 13:27:41   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: mika
ne vem, ni mi problem it z njim k ma živce za touser posted image


Moj jih nima, sploh za oblačila. Ko mu rečem, da si naj kupi za obleč ima on vseeeeeeeeeeeeeeee, ko pa pride domov, pa pravi, da nima ničuser posted image .

Sedaj ko urejava okolico ti povem, da imamo 'vse'...kosilnico, baldehin, mizo, stole......nimamo pa še ne trave, ne tlakovcev. Zaposlen je blizu bauhausa in skoz hodi tja nekaj gledat. Že pred dvema mesecema je težil za kosilnico, pa sem mu rekla, da naj za boga milega počaka, da trava sploh ven pride. Ja veš da.....baje je v Bauhausu v enem tednu od 20 kosilnic ostalo le 5 in jo je MORAL kupit, ker bi mu vse prodali.
Ne vem kaj ga je prijelouser posted image .

danes nam pripravljajo teren za tlakovce, kdaj bo pa trava prišla ven, sam bog ve. Pomembno pa je, da ima moj mož kosilnicouser posted image


< Sporočilo je popravil mika -- 22.5.2009 13:28:04 >

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 13:31:58   
mojamura
ah...da ene ste lahko srečne samo to povem

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu grahek85)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 13:33:16   
MLADAMAMICA
mika user posted image user posted image user posted image
dobri ste... pr nama je pa tko. npr. razmišljam o nakupu šotora, pridem domov, pa mu omenim, greva "pogledat" in valda, najdeva in kupva... pol pa rečem da bolj da sem tih. user posted image kar se tiče cunj pa, še dobro da je sonček in da zdej dela dlje. ker prej sva oba končala (po slabem vremenu, ker dela zunaj) ob treh in sva skuhala, pojedla in se šetala po btc-ju, supernovi,... in full zapravljala. zdej hvalabogu nimava časa user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 13:44:53   
julija2009
Midva imava vse skupno, skupne cilje in finance, moram priznati, da me dragi nikoli ne ovira pri odločitvah kaj kupiti! Trenutno kupujeva veliko stvari za prihajajočega člana in nikoli ne tarna ali se pritožuje, da je kaj drago, kupujeva po pameti! Glede na to, da sva se odločila, da bova v prihodnosti zidala hišo (čakava, da bo parcela zazidalna), varčujeva in si dejansko ne privoščiva veliko. Moram pa priznat, da imava srečo mojih staršev, v družinski hiši imava stanovanje posebej, tako da nama ni potrebno plačevati najemnine. Osebno se mi zdijo finance zelo preprosta stvar, vedno moraš težiti k temu, da prideš skozi s tistim kar imaš, obisk restavracij, počitnice, razni luksuzi morajo biti prilagojeni prihodkom! Kljub temu, da nama ne gre slabo sva se marsičemu odrekla, ker imava skupen cilj-hišo!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 13:49:54   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

mika user posted image user posted image user posted image
dobri ste... pr nama je pa tko. npr. razmišljam o nakupu šotora, pridem domov, pa mu omenim, greva "pogledat" in valda, najdeva in kupva... pol pa rečem da bolj da sem tih. user posted image

Tudi jazuser posted image . Točno to se je zgodilo z baldehinom v Buhausu. Sva gledala katalog in sem rekla, če greva pogledat. Prideva tja, vidiva v živo, on  pa kar po škatlo, da jo bova peljala domov. Pa sem ga vprašala kako ga misli sploh peljat....ja v avtu seveda. Zraven pa je bila še hčerka. Pol si lahko misliš, kako sva se peljale zraven baledihina. Pa to še ni ni nič. Jaz z mojimi 50kg, sem mu pomagala vlačit 3m škatlo na voziček....pa ko bi voziček bil vsaj za tako škatlo.....ej, bolj sem mu govorila, da ga bova drugič vzela, bolj je bil odločen, da ga bo peljal domov. Res je zgledalo, da se bo vrgel na tla in zahisteriziraluser posted image . Hčerka naju je samo gledalauser posted image . Aja...za mojo tolažbo je rekel, glej pa še rožico kakšno vzami, te bom počakaluser posted image ...drugače zato ni nikoli časa. Še izbirat mi je pomagaluser posted image
kar se tiče cunj pa, še dobro da je sonček in da zdej dela dlje. ker prej sva oba končala (po slabem vremenu, ker dela zunaj) ob treh in sva skuhala, pojedla in se šetala po btc-ju, supernovi,... in full zapravljala. zdej hvalabogu nimava časa user posted image

user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 14:16:16   
Zofy
Ne delimo, denar je od obeh, da tisti, ki prvi po denarnici stegne, za velike nakupe se pa skupaj posvetujeva.

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 14:17:03   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: julija2009

Midva imava vse skupno, skupne cilje in finance, moram priznati, da me dragi nikoli ne ovira pri odločitvah kaj kupiti! Trenutno kupujeva veliko stvari za prihajajočega člana in nikoli ne tarna ali se pritožuje, da je kaj drago, kupujeva po pameti! Glede na to, da sva se odločila, da bova v prihodnosti zidala hišo (čakava, da bo parcela zazidalna), varčujeva in si dejansko ne privoščiva veliko. Moram pa priznat, da imava srečo mojih staršev, v družinski hiši imava stanovanje posebej, tako da nama ni potrebno plačevati najemnine. Osebno se mi zdijo finance zelo preprosta stvar, vedno moraš težiti k temu, da prideš skozi s tistim kar imaš, obisk restavracij, počitnice, razni luksuzi morajo biti prilagojeni prihodkom! Kljub temu, da nama ne gre slabo sva se marsičemu odrekla, ker imava skupen cilj-hišo!

Tudi midva sva malo bolj varčna, ker gradiva. Nimava pa skupnega računa, pravzaprav si si ne predstavljam, da bi ga imela - si pa predstavljam, da imam jaz v uporabi njegovo kartico user posted image

Kar se tiče financ se nikoli ne prepirava in imava to urejeno. On plačuje kredit, ker ga je pač vzel on, jaz ga pač ne morem vzet. Kar ostane, je potem približno moja plača. Avto, ki sem ga kupila jaz (oziroma polovico je ostalo od prejšnjega, ki ga je on plačal), registrira on, ampak je tudi na njega napisan - več bonitete. Poloćnice plača on, jaz pa plačam samo svoj mobitel in enkrat na mesec večji nakup hrane. Vse ostalo potem plača moj. Kar se tega tiče, se ne moreva zmenit -gre mi namreč na živce to, da vedno misli, da mora vse sam plačat, tudi ko greva ven jest. Nisem sama še nikoli plačala. Ko mu potem zmanjka denarja, ja normalno da mu ga user posted image in npr. rabi kako stvar, ne da bi mene vprašal... čaka do naslednje plače. Tako se je npr zgodilo, da je rabil nek kabl za računalnik, ki je bil tri evre, brezžična povezava pa 20 eurov in namesto da bi meni rekel za 20 eur, je raje zapravil teh 3 eur pa pol bo ko dobi plačo še 20. Kupi si oblačil nič ne, ker normalno da nima. Meni pa ostaja cela plača (ki sicer res, da gre na varčevalni - na moj varčevalni, za hišo). Spravit v trgovino ga je težko, še to samo takrat, ko ima denar. Namreč, da bi mu jaz potem sama kupovala obleke, to sama zelo težko naredim. Ko se pa spravi potem sam v trgovino, kupi ponavadi en tak poceni š... Ko danes že š... ni več poceni - na koncu ugotoviš, da si na slabšem, kot pa da bi takoj kupil npr. nekaj kvalitetnega.

Če bi bil skupen račun, bi moj imel še večje predsodke kaj kupit, bi pa verjetno vsaj šla skupaj in nebi na koncu kupoval bedarij. Edino položnice kar se tiče hiše, sva pa res plačevala pol pol. Ampak ko je njemu npr. za drugo zmanjkalo, sva morala spet čakat en mesec do njegove plače, kljub temu, da bi jaz s svojim privarčevanim denarjem lahko plačala vse, do komunalnega do arhitekta. Pa kljub temu, da sva zamudila roke plačila in bi lahko bil problem. To me res sicer moti - ker pač nisem enakopraven član v tem gospodinjstvu očitno in se bolj počutim kot kak otrok, res. Pravzaprav sem kot najstnica, ko sem živela doma imela več odgovornosti in stroškov, ker pač razvajanja v tem smislu ni bilo in hvala bogu, da ga ni bilo.

(odgovor članu julija2009)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 14:28:53   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Poka


Edino položnice kar se tiče hiše, sva pa res plačevala pol pol. Ampak ko je njemu npr. za drugo zmanjkalo, sva morala spet čakat en mesec do njegove plače, kljub temu, da bi jaz s svojim privarčevanim denarjem lahko plačala vse, do komunalnega do arhitekta. Pa kljub temu, da sva zamudila roke plačila in bi lahko bil problem. To me res sicer moti - ker pač nisem enakopraven član v tem gospodinjstvu očitno in se bolj počutim kot kak otrok, res. Pravzaprav sem kot najstnica, ko sem živela doma imela več odgovornosti in stroškov, ker pač razvajanja v tem smislu ni bilo in hvala bogu, da ga ni bilo.



Evo, točno to je meni popolnoma nepredstavljivo. Živiš v skupnem gospodinjstvu, denar pa deliš na "moj" in "tvoj"user posted image . In potem čakaš s plačilom položnic, ker eden nima, da bi prispeval svoj del. Mislim, a ni denar od obeh? Razumem, če gre za dva cimra, pri partnerjih pa rata tema. Res bi bila hvaležna, če bi mi nekdo razložil to logiko. Če mene vprašaš, gre tukaj samo za nesigurnost, da je ta zveza res taprava. In potem pač finančno vlagaš tist higienski minimum, ker pač nikoli ne veš kdaj boš stisnil rep med noge in šel. Vem, da me boste tiste, ki imate tak režim raztrgale, ampak res si ne morem pomagat, da me ne bi prešinil tak občutek.

Razvajanje? Hm.....user posted image . Kaj pa, ko se enkrat situacija obrne in ti ne boš imela denarja, on ga bo pa imel in bo stvari še vedno delil na tak način?

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 16:30:14   
bamoocham
IZVIRNO SPOROČILO: mojcapr

Midva deliva vse račune na pol. Pola moj dragi pol jaz. To se mi zdi zelo fer in fajn...user posted image user posted image user posted image



Js bi se šla tole, če bi imela tako plačo kot moj. Tak pa imam 4x manjšo (sem v bolniški) in to ne pride v upoštev.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
22.5.2009 16:44:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bamoocham)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 17:55:34   
ronja
Jaz vem, da pri nama ne bo šlo tako, da bi imela skupen račun, kajti že sedaj, ko si s svojo štipendijo kupim kaj zase, recimo kakšno majčko, mi reče da bi samo zapravljala. In da bi on potem takem opravljal z denarjem, si verjetno ne bi mogla nič privoščit.

Tole je pa prav žalostnouser posted image . Meni lubi vedno reče, da naj si privoščim, pri knijgah pa mi pove omejitev samo v cm, za denar ni važno-  ko prašam, koliko knjig naj kupim, reče, da 12 cm (ker mava res malo prostora v stanovanju, vse police polneuser posted image ).

Kako pa bi funkcioniralo, če slučajno ostaneš brez službe?
jaz sem bila nekaj časa brezposelna in nisem imela od kod vzet, razen z moževega računa. Sva poročena in nisem dobila nikakršne finančne pomoči.

jah, verjamem, da bo tudi takrat špilalo. verjetno bi vsaj otroški dodatek prišel na moj račun, sicer bi mi pa po moje kaj nakazal iz svojega, da bi lahko mela svojo kartico in brez nekega jajcanja, da mu za vsak E rečem... In obratno, seveda. Ali bi pa imela kartico za njegov račun, ne vem, saj kako je v praksi to naštimano niti ni važno,s amo da ti ni treba za vsak E rečt...

In tudi razumem gospodinje, ki so doma seveda jim on plačuje vse vendar njemu večinoma ni potrebno niti kuhati, niti peglati, niti pospravljati in podobno. In si lahko popoldne odpočije oz naredi kakšne malenkosti v hiši.

hehe, če si na porodniški, tole ne gre - jaz sem tudi mislila, kako bom lahko vse naredila, ker bom pač doma- pa maš z malimi že čisto dovolj dela... sicer pa - navsezadnje zaslužim za vrtec, če mala ni v vrtcuuser posted image ... NO, saj zaenkrat še imam porodniško, ampak tudi če je ne bi imela, ne bi mislila, da zdaj moram pa vse sama delat doma...

Moj lubi še zase nerad hodi po štacunah, da bi ga potem vlekla še kadar jaz kaj rabim, nimam srcauser posted image . Navadno pa res greva takrat ko obema že zmanjkuje, pa pogledava vsak za svoje, pa je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 19:00:24   
loredana
Midva sva očitno velika čudaka, ker imava vsak svoj račun. Položnice plača enkrat eden, enkrat drug, v trgovino gre enkrat eden, enkrat drug....

Jaz sem si prejšnji teden omislila garderobno omaro, jo šla naročit in plačat. Njemu je za pohištvo itak vseenouser posted image

On ima en hobi za katerega tudi precej porabi, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi se vsakič vsedla in pogovarjala če si lahko to pa to kupi. Njegov denar, naj dela z njim kar hoče, dokler imamo pokrite stroške življenja in poln hladilnik.




(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 20:07:47   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


hehe, če si na porodniški, tole ne gre - jaz sem tudi mislila, kako bom lahko vse naredila, ker bom pač doma- pa maš z malimi že čisto dovolj dela... sicer pa - navsezadnje zaslužim za vrtec, če mala ni v vrtcuuser posted image ... NO, saj zaenkrat še imam porodniško, ampak tudi če je ne bi imela, ne bi mislila, da zdaj moram pa vse sama delat doma...

Moj lubi še zase nerad hodi po štacunah, da bi ga potem vlekla še kadar jaz kaj rabim, nimam srcauser posted image . Navadno pa res greva takrat ko obema že zmanjkuje, pa pogledava vsak za svoje, pa je.



Jaz res nemorem več poslušati kako imate v porodniški veliko dela. Jaz sem bila samska nikoli ni niti ena druga oseba previla mojega otroka kot jaz , vodila računovodstvio za dva podjetja celo porodniško ,skrbela  za stanovanje pa še vse nadaljevanke sem gledala ko jih nisem nikoli prej in nikoli pozneje.
In tole jamranje koliko časa vzame otrok, ki še nima enega leta, ki samo spi in je je katastrofalno.
Ne rečem če ni prvi otrok, ker jaz imam, danes z 7 letnikom veliko dela ampak z zdravim dojenčkom v porodniški pa res ne razumem- edino. če ga morete ves čas po rokah nosit, to je pa vaš problem.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 20:09:44   
ZARA
Ne vem... ampak eni imate cele projekte okrog tega keša. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 20:12:28   
suncicica
moji in njegovi prihodki so najini

_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 20:27:56   
cukr07
Midva nimava ločenih financ, ampak je ves denar skupen.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu suncicica)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
22.5.2009 23:24:18   
VRTNICA84
Midva imama finance skupaj in nimava nobenih problemov

_____________________________

Ko se otrok rodi, si ne moremo kaj, da ga ne bi ljubili in skrbeli zanj.
Epictetus

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 0:10:10   
tweed
Sicer je bila ista tema pred pol leta, ampak vseeno... Vsak svoj račun in oba pooblaščena za račun od drugega, torej vsak dve kartici. Če enemu zmanjka, da drugi, kar ostane leti na varčevalni račun ali dodava k vezani vlogi...

IZVIRNO SPOROČILO: loredana
Midva sva očitno velika čudaka, ker imava vsak svoj račun. Položnice plača enkrat eden, enkrat drug, v trgovino gre enkrat eden, enkrat drug....


user posted image Res sta čudaka...user posted image . Midva pa še po eno žemljico greva skupaj v trgovino, kaj šele, če greva pomerjat oblačila ali kupovat pohištvo... Sva drug drugemu najboljša kritika...

IZVIRNO SPOROČILO: gita10
In tole jamranje koliko časa vzame otrok, ki še nima enega leta, ki samo spi in je je katastrofalno.


Po takšni izjavi bi človek rekel, da nimaš otrok... Če se ukvarjaš z otrokom, ko je buden, ti to vzame veliko časa. Če pa misliš drugače, se pa malo zamisli...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 1:04:26   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: gita10


Jaz res nemorem več poslušati kako imate v porodniški veliko dela. Jaz sem bila samska nikoli ni niti ena druga oseba previla mojega otroka kot jaz , vodila računovodstvio za dva podjetja celo porodniško ,skrbela  za stanovanje pa še vse nadaljevanke sem gledala ko jih nisem nikoli prej in nikoli pozneje.
In tole jamranje koliko časa vzame otrok, ki še nima enega leta, ki samo spi in je je katastrofalno.
Ne rečem če ni prvi otrok, ker jaz imam, danes z 7 letnikom veliko dela ampak z zdravim dojenčkom v porodniški pa res ne razumem- edino. če ga morete ves čas po rokah nosit, to je pa vaš problem.


jah, očitno si superbejba s super pridnim dojenčkomuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 10:35:43   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Jaz res nemorem več poslušati kako imate v porodniški veliko dela. Jaz sem bila samska nikoli ni niti ena druga oseba previla mojega otroka kot jaz , vodila računovodstvio za dva podjetja celo porodniško ,skrbela  za stanovanje pa še vse nadaljevanke sem gledala ko jih nisem nikoli prej in nikoli pozneje.
In tole jamranje koliko časa vzame otrok, ki še nima enega leta, ki samo spi in je je katastrofalno.
Ne rečem če ni prvi otrok, ker jaz imam, danes z 7 letnikom veliko dela ampak z zdravim dojenčkom v porodniški pa res ne razumem- edino. če ga morete ves čas po rokah nosit, to je pa vaš problem.


Tudi jaz sem bila ves čas sama z dojenčkom in še z dvema berglama, s katerima sem šepala po stanovanju, za povrh. In sem zmogla, ja. Pa otrok je spal namesto 18 ur, kot piše v knjigi, 10 ur pa še to po obrokih. Da pa bi zdaj ostalim mamicam pametovala kak je otroka lahko met, pa to vsak zmore,....., pa so zjamrane, pa...... mi še zdaleč ne pride na pamet. Ljudje smo različni in tudi napor različno prenašamo. Ene mamice imajo vso pomoč od tašč in mam pa vseh tet,..... pa jamrajo kako je z otrokom hudo in težko in jim verjamem. Očitno se jim je stil življenja spremenil, namesto prejšnjih 10 lagodnih ur spanja, spijo slabih 5-6 ur........ Sama sem bila pa že od prej navajena na malo spanja, potem študij, potem delo in zvečer še učenje, pospravljanje in kuhanje,......
Se pa tudi otroci razlikujejo med sabo. Moj ni nikak spal, od sosede pa kar naprej. Moj bi jedel na dve uri, soseda je morala svojega buditi in ga celo hraniti v spanju. Se pravi sem se jaz s svojim bila primorana veliko več ukvarjati ker je bil buden kot soseda od katere mali je kar naprej spal. Razlikujejo pa se tudi mamice - ene bi se kar naprej ukvarjale s svojimi otročki, spet druge jih samo previjejo, nahranijo in pustijo v ležalniku, da sami spoznavajo okolico - kar je sicer fajn in lepo in priporoćčljivo, ampak da so pa stalno prepuščeni sami sebi pa se meni ne zdi prav. Otroku je treba stvari razlagat, se z njim ukvarjat, ga socializirat in še cel kup stvari, ki jih s svetlobno hitrostjo osvaja v 1. letu življenja.

lp

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 10:48:55   
gita10
Bo že držalo- jaz vem ,da je vsaj prvih 6 mesecev non stop spal, da sem ga budila, ker mi je bilo dolgčas. se spomnilm, ker sem bila sama in sva bila zelo veliko na morju in je enkrat samkrat dobil krče, da sem ga nosila kakšne pol ure v hotelu, da ne bi zbudil drugih gostov- drugače se pa niti ene neprespane noči zaradi njega ne spomnim- sicer mi je pa že od negdaj 5 -6 ur spanja več kot preveč. On pa še danes 10 ur zvečer in vsaj še dve popoldne.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 11:07:37   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Bo že držalo- jaz vem ,da je vsaj prvih 6 mesecev non stop spal, da sem ga budila, ker mi je bilo dolgčas. se spomnilm, ker sem bila sama in sva bila zelo veliko na morju in je enkrat samkrat dobil krče, da sem ga nosila kakšne pol ure v hotelu, da ne bi zbudil drugih gostov- drugače se pa niti ene neprespane noči zaradi njega ne spomnim- sicer mi je pa že od negdaj 5 -6 ur spanja več kot preveč. On pa še danes 10 ur zvečer in vsaj še dve popoldne.


In zato misliš, da so vsi dojenčki takšni?

Jaz se prvih treh mesecev praktično ne spomnim, ker nisem spala nič. Ko se je začela umirjat situacija okrog spanja, sploh nisem mogla verjet, kako sem to preživela. Po 4 mesecu pa se je začela druga akcija...animiranje non stop...


sem pa že večkrat slišala, da so dojenčki mamic samohranilk bolj 'uvidevni'...ne vem kako se naj drugače izrazim. kot da čutijo, da so same za vse.

A je tvoj znal pri 18 mescih hudo mralvjico na pamet? Moja je. Boš rekla, da si zmišljujem, ker je tvoj najbrž ni znal. Je pa sigurno znal kaj drugega.

upam, da si razumela kaj hočem povedat. Ne moreš enačit ostalih dojenčkov s tvojim.

< Sporočilo je popravil mika -- 23.5.2009 11:08:34 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 11:21:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Bo že držalo- jaz vem ,da je vsaj prvih 6 mesecev non stop spal, da sem ga budila, ker mi je bilo dolgčas. se spomnilm, ker sem bila sama in sva bila zelo veliko na morju in je enkrat samkrat dobil krče, da sem ga nosila kakšne pol ure v hotelu, da ne bi zbudil drugih gostov- drugače se pa niti ene neprespane noči zaradi njega ne spomnim- sicer mi je pa že od negdaj 5 -6 ur spanja več kot preveč. On pa še danes 10 ur zvečer in vsaj še dve popoldne.


In zato misliš, da so vsi dojenčki takšni?

Jaz se prvih treh mesecev praktično ne spomnim, ker nisem spala nič. Ko se je začela umirjat situacija okrog spanja, sploh nisem mogla verjet, kako sem to preživela. Po 4 mesecu pa se je začela druga akcija...animiranje non stop...


sem pa že večkrat slišala, da so dojenčki mamic samohranilk bolj 'uvidevni'...ne vem kako se naj drugače izrazim. kot da čutijo, da so same za vse.

A je tvoj znal pri 18 mescih hudo mralvjico na pamet? Moja je. Boš rekla, da si zmišljujem, ker je tvoj najbrž ni znal. Je pa sigurno znal kaj drugega.

upam, da si razumela kaj hočem povedat. Ne moreš enačit ostalih dojenčkov s tvojim.


Moj ni spal celo noč do 4 LETA (!) starosti. Poleg tega ne zaspi pred pol deseto zvečer (pa če se na glavo postavim) in zjutraj vstane ob pol osmih. user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 12:53:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77



Moj ni spal celo noč do 4 LETA (!) starosti. Poleg tega ne zaspi pred pol deseto zvečer (pa če se na glavo postavim) in zjutraj vstane ob pol osmih. user posted image


o bog....
sicer je moja celo noč prespala po 13 mesecu, ampak mi ponoči ni bil problem, ker je spala z nama in sem jo dojila, ko je želela in smo  spali dalje. grozno je bilo, dokler je po dojenju jokala in jokala......podnevi pa isto.

Kot družina smo zaživeli po šestem mesecu, prej pa ena sama napetost.

Da pa to traja 4 leta...pa kaj si ti nor....res mora bi naporno. naša se večkrat polula, včasih do 3x na noč, pa ni nobenega joka ali kaj podobnega. samo preoblečem jo, pa sem tisti dan čist hin.
Če nisi naspan, je vse obrnjeno na glavo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: kako si delite denar z možem ali fantom??
23.5.2009 16:58:41   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: mika


A je tvoj znal pri 18 mescih hudo mralvjico na pamet? Moja je. Boš rekla, da si zmišljujem, ker je tvoj najbrž ni znal. Je pa sigurno znal kaj drugega.

upam, da si razumela kaj hočem povedat. Ne moreš enačit ostalih dojenčkov s tvojim.


Verjemi, da ni znal nič manj od tvojega sploh pa pesmic ker sem mu že klavir igrala in pela od nosečnosti naprej ( je menda edini, ki je navdušen nad mojim petjem in igranjem klavirja). Vendar enostavno se ne spomnim,da bi bilo kdajkoli naporno vsaj do šole ne. Zdaj je pa res včasih naporno - vse te njegove aktivnosti uskajevat. Se mi zdi, da bom počasi potrebovala dva rokovnika enega za njega in enega zame- danes je že na drugem rojstnem dnevu.Vendar sedaj ima tudi očeta in očitno ni več tako uvideven.
Je pa možno, da so otroci, če je več ljudi okrog njih bolj naporni,ker enostavno so bolj navajeni na roke. Jaz sem iz bolnišnice po carskemu rezu in sepsi prišla v svoje stanovanje in ni bilo nikogar, da bi ga nosil.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?