|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Najstniki in mobilniki
7.2.2010 11:24:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3
danes če otroku rečš da nebo smeu it vn je še veseu bo lahko usaj u miru viseu za računalnikom in nabijou igrce ipd.

Imam enega takega doma, ja.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Najstniki in mobilniki
8.2.2010 9:31:09   
mala zirafa
Koliko pa so bili stari ko ste jim kupili gsm?Mi imamo šolo in njeno  telovadbo 90m zračne razdalje, tako da ne vidim še potrebe po gsm-u.Jeseni gre v 1. razred.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 12:45:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: flora1

Kako pazite na svoje otroke glede mobilnih telefonov?


Bolj slabo,ker ima mobi na narocnino,in ji pride racun tam okoli 70eu.Niti ne klice veliko,saj vsak vecer na stacionarnem visi,problem so sms-si.Ji vsakic recem,da ji bom naslednjic odbila od zepnime,pa mi do zdaj to se ni uspelo uresnicit.Sem ji ravn zadnjic "zagrozila",da kar bo nad 50eu,gre zepnini v minus.Bomo vidli,kako bo.

Itak me znesek toliko ne jezi,bolj me dejstvo,da kadar poklicem,veckrat ne dvigne.Ne slisi,ker ima skoraj ves cas i-pod  v usesih.Po moznosti,je tudi prazna baterija..

(odgovor članu flora1)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 12:46:29   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Koliko pa so bili stari ko ste jim kupili gsm?Mi imamo šolo in njeno  telovadbo 90m zračne razdalje, tako da ne vidim še potrebe po gsm-u.Jeseni gre v 1. razred.

Naša ga je dobila pri dobrih 9 letih - razlog kopiram iz svojega odgovora s prve strani te teme:

"pretežno zato, ker pride zelo prav, ko usklajujeva njene obveznosti, in me lepo po pouku pokliče, da se vse sproti domeniva. "

OŠ in GŠ ima oddaljeno od doma cca. 15 minut hoje, sta pa obe šoli blizu skupaj, zato ne hodi domov, ampak počaka, recimo, v glasbeni na dodatne aktvinosti, če se časovno tako najlepše izide. Če mene prej npr. kliče učiteljica violine, da se kaj prestavi, je fino praktično, da moja punca to izve že, ko gre od rednega pouka - me vedno takoj po koncu pouka pokliče, da vidiva, kje sva in kako stvari stojijo user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 12:47:33   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: flora1

Kako pazite na svoje otroke glede mobilnih telefonov?


Bolj slabo,ker ima mobi na narocnino,in ji pride racun tam okoli 70eu.Niti ne klice veliko,saj vsak vecer na stacionarnem visi,problem so sms-si.Ji vsakic recem,da ji bom naslednjic odbila od zepnime,pa mi do zdaj to se ni uspelo uresnicit.Sem ji ravn zadnjic "zagrozila",da kar bo nad 50eu,gre zepnini v minus.Bomo vidli,kako bo.

Itak me znesek toliko ne jezi,bolj me dejstvo,da kadar poklicem,veckrat ne dvigne.Ne slisi,ker ima skoraj ves cas i-pod  v usesih.Po moznosti,je tudi prazna baterija..

KAAAAAAAAAAAAAJ? Toliko??? O šit... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 12:48:07   
Anonimen
Moja ga je dobila pri osmih letih.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 12:52:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: flora1

Kako pazite na svoje otroke glede mobilnih telefonov?


Bolj slabo,ker ima mobi na narocnino,in ji pride racun tam okoli 70eu.Niti ne klice veliko,saj vsak vecer na stacionarnem visi,problem so sms-si.Ji vsakic recem,da ji bom naslednjic odbila od zepnime,pa mi do zdaj to se ni uspelo uresnicit.Sem ji ravn zadnjic "zagrozila",da kar bo nad 50eu,gre zepnini v minus.Bomo vidli,kako bo.

Itak me znesek toliko ne jezi,bolj me dejstvo,da kadar poklicem,veckrat ne dvigne.Ne slisi,ker ima skoraj ves cas i-pod  v usesih.Po moznosti,je tudi prazna baterija..

KAAAAAAAAAAAAAJ? Toliko??? O šit... user posted image
 
 




Saj vem,prevec.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 12:54:25   
Anonimen
Mnogo prevečuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 20:52:29   
vicki
evo, jaz sem ga naši danes kupila. Stara je 10 let in je na kartico. Na mesec ji je kartica za 5 eur dovolj, če  ne si naj novo kupi s svojo žepnino. Uh, 70 eur, toliko nimava z možem skupaj, pa imam jaz še zraven naročnino za plačat.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Najstniki in mobilniki
10.2.2010 21:31:22   
ajsek
Ni šans, da več kot enkrat plačam otroku 70 evrov mobitela.


(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Najstniki in mobilniki
28.2.2010 18:28:49   
marjetica23
jest sem telefon dobila v prvem razredu. samo je bila tako slaba baterija, da tud nisem in nebi mogla kej več bit gor. pr 12 sem si ga kupila novega in tud pol več sporočil, klicev... me je tud mami preverjala, di ga nisem imela preveč v roki zaradi 'sevanja'. otroku ga bom dala v 3-4 razredu in imel ga bo samo če bo kam šel..nevem pa ne kako se bom tega držala, ko bom mama.

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 10:26:04   
Marco033
Tako, zdaj pa me lahko linčate ... glede na to kar bom napisal, to tudi pričakujem. Meni se zdi ta debata okrog mobitelov zelo zanimiva, saj se postavlja vprašanje kdaj otroku kupiti mobitel in ne morda - Ali sploh kupiti otroku mobitel?
Jaz bom rekel tako ... imam 4 otroke od polnoletnih do predšolskih, vsi hodijo še v šolo. Nobenemu doslej še nisem kupil mobitela niti jim nisem dal centa za nakup kartic. Imam relativno preprosto argumentacijo za moje početje. Po mojem mnenju je mobitel, naprava, ki vsem odraslim, zrelim osebam zelo prav pride in je danes praktično nepogrešljiv. Pri otrocih in mladostnikih pa je zgodba malce drugačna. In sicer, sem mnenja, da mobitel odtujuje pristen stik med starši in otroci. Zakaj? Zato, ker otroci že tako in tako malo komunicirajo med sabo, potem pa še vsakodnevne stvari urejajo "kar sproti" in zato, ker urejanje vsakodnevnih obveznosti tako "kr sproti" ne razvija zaupanja med starši in otroci, zaupanja, o katerem vsi toliko govorimo, kako je pomembno za normalen razvoj mladostnika.
Pri nas je tako, da se vse stvari, ki so potrebne, da normalno funkcioniramo dogovorimo vnaprej. Kam lahko gre, kdaj mora priti, kje in kdaj se dobiva midva na določenem mestu itd ... In teh stvari se tudi držimo. Otrok natančno ve, da se lahko zanese na mojo dano besedo, da se ob tej in tej uri dobiva tam in tam ... pa če sekire padajo z neba. In enako vem tudi jaz, da mi ne bo potrebno trepetati za to, ali bo telefon dvignil ali ne , ko bo videl, da ga "stari" kličejo. Ni hujšega občutka, kot, da otrok ne dvigne telefona, ti pa nimaš prav nobenega vnaprejšnjega dogovora kje, kdaj in kako mora priti domov, ali se kje dobiti itd ... Mogoče ne dvigne zanalašč, mogoče ne dvigne ker ne sliši, mogoče ne dvigne, ker mu je vseeno itd ...
Če se pa z trokom o vsem pomenimo pred odhodom pa ne more biti izgovora, da ni slišal, ali da ni vedel itd ... In skuraj v 100% pri nas funkcionira.
Moj najstarejši sicer ima nek mobitel, ki si ga je sam rabljenega nekje kupil vendar si za kartico in ostale stvari skrbi sam kakor ve in zna. Jaz sem mu dal sporočilo, da se midva preko mobitela ne bova dogovarjala NIČ. IN to je tudi sprejel. Nimam niti njegove številke, nite me ne zanima. Nekajkrat me je že poskusil in se me poklical, pa se hotel kaj dogovorit z mano, nakar sem mu odgovoril, da se o tem ne bova pogovarjala preko telefona in da naj počaka, da se vrnem domov. In tako je tudi bilo. Lahko povem tudi, da se je enkrat zgodilo, da sva z ženo nekam odpotovala in sva se na poti spomnila, da sva nekaj blazno nujnega pozabila povedati oz. naročiti sinu, ki je ostal doma ... Žena bi ga še poklicala na njegov telefon, jaz sem ji pa to preprečil in sem se tej možnosti odrekel ... pa smo preživeli.
Ja, tako je to pri nas. Kar se pa tiče poti v in iz šole pa mi ni jasno zakaj takšni cirkusi, saj smo vendar vsi hodili sami v in iz šole brez telefonov in nenehnega javljanja in odjavljanja staršem ... Čudno!
Poleg tega ima moj sistem še eno veliko prednost, ne rabim se obremenjevati s tem, kakšen telefon mu naj kupim, ali mu naj kupim telefon, ko je prejšnjega izgubil (ali morda komu prodal v vedenju, da bo tako dobil nov model, ker mama pač misli, da ga je izgubil in revček potrebuje novega), koliko denarja mu naj dam za telefonske pogovore in SMS itd ... vseh teh skrbi nimam in verjemite mi, prav dobro se počutim.

No, kaj pravite mamice in očki (v manjšini) ... boste me linčali?

Marko Z.

(odgovor članu flora1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 10:50:03   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033


No, kaj pravite mamice in očki (v manjšini) ... boste me linčali?

Marko Z.


jest te ne bom linčala, ampak ti pojasnila ''drugo'' stran, ki je ti očitno ne vidiš. ok, dogovori. kaj pa če se kej zgodi? bilo kej? se pokvari avtobus, se, bognedaj, tvojemu otroku kej resnega zgodi (zlomi nogo, pade,...), pride nekaj vmes, izgubi denarnico, bilo bilo kaj, verjemi, se dogaja. mene vem da bi veliko bolj skrbelo, če otroka ob uri ni na dogovorjenem mestu in ni načina da on mene dokliče ali jest njega. oz. še bolje, si predstavljaš da čakaš in te s kake urgence pokličejo, da je tvoj otrok že tok pa tok časa/ur tam, otrok pa sam ne more poklicat, ti pa posledično ne morš bit ob njem? Si predstavljaš da je tvoj otrok pred kako Lipo (vemo kaj se je tam dogajal) brez mobitela? men bi se zmešal od skrbi. (in mogoče tvoji otroci ne hodijo po žurih, ampak kej hudega se ti lahko zgodi že v trgovini... samo vzpostavljam moj point).

poleg tega je cela zadeva stvar vzgoje. jest starše (živim doma) pri svojih 20+ pokličem/pošljem sms ko kam varno pridem. v petek na primer, ob vsem dežju sem mogla v lj in sem ostala do danes. moji mami se je kamen odvalil od srca, ko sm jo 3/4 ure po odhodu od doma poklicala, da sem varno ''priplavala'' in da je z mano vse ok. si predstavljaš da ne bi vedeli od petka popoldne do danes kje sem oz. kako je z mano? jest si ne, pa kot rečeno nisem še starš. ampak kot pravim, stvar dogovora, vzgoje in še česa. nismo vsi ''mulci'' na telefonih po 2 uri skupi in jih uporabljamo dejansko za nekej se dogovorit, za javit se, kako je z nami. meni osebno se zdi telefon v današnjem času nuja, če drugega ne za izredne primere, ki se lahko zgodijo prehitro. zanašat se pa ne druge oz. na stacionarne telefone je pa hudičevo tvegano.

< Sporočilo je popravil Felicita -- 20.9.2010 10:52:27 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 10:54:32   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
No, kaj pravite mamice in očki (v manjšini) ... boste me linčali?

Ne. Zakaj? Imaš pač svoje mnenje. Ki se sicer razlikuje od mojega, ampak v moj prostor/življenje itak ne posega.

Drugače pa: podpis pod Felicito
. "Genau" zato ima moja starejša punca mobilnik.

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 11:16:47   
Marco033
O.K. Lipa pa te stvari ... jaz mojih punc pri 16 ne bi pustil na takšno zabavo ... oz. upam, da mi bo uspelo jih vzgojiti, da bodo same precenile, da je bolje ne iti .. ne za vsako ceno.
Pa argument o tem, da se kličemo na vsak interval, ko kam prispemo ali ne prispemo, ali se imamo kje lepo ali imamo kje težave ... pa saj smo tudi mi gor zrasli brez tega vsega ali ne??

Pa da ne bo pomote, vse vas spoštujem pri vaših navadah ... diskutiram pač ...

lp

Marko Z.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 11:26:06   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
pa saj smo tudi mi gor zrasli brez tega vsega ali ne??

A internet tvoji otroci smejo uporabljati?

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 11:30:18   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033

pa saj smo tudi mi gor zrasli brez tega vsega ali ne??



Ja, v časih ko so moji starši 'gor' rasli, se je blo nekam z avtom peljat sicer podvig, ampak je pa blo - varno. danes si lahko po 500m palačinka če nimaš vseh čutov izostrenih. mladi vozniki so, kot veš, hudo na udaru. se ti potem res ne zdi smiselno, da se javim, ko se pripeljem kam? ko so naši starši gor rasli je blo tudi manj pedofilije, ugrabitev, zlorab, posilstev, (ok, mal karikiram spet za predstavo), nasplošno je bilo življenje bolj - VARNO. danes niso redke zgodbe, ko mulci počakajo otroka za vogalom, ga prebutajo in vzamejo vse kar je vrednega. ti si mogoče gor zrastel 'čist vredu' ker tega ni blo. danes pa je. časi se spreminjajo, tega ne morš zanikat. Lahko poskusiš živet po starih pravilih in ti verjetno čist lepo uspeva-  neki časa. skoz pa definitivno ne.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 11:35:36   
Marco033
Ja, z internetom pa je tako 1 - 2 uri, 2 - 3 krat na teden ....

Ko govorimo o nevarnostih v prometu itd ... ja se strinjam, vendar je po mojem bolj pametno otroka naučiti in podučiti o vseh nevarnostih in se ga naučiti, kako se bo sam obvaroval, kot pa ga opremiti z mobitelom in se tolažiti, da se mu tako ne bo nič zgodilo. Kaj ti pa pomaga mobitel, ko je tvojega otroka avto povozil, ali ga kdo v kakšnem kotu prebutal in mu odvzel vse, kar ima pri sebi?? Ne razumem čisto ... Spomnimo se kitajskega pregovora o tistem, ki pravi, da revežu ne daj ribe, da se bo najedel, ampak ga nauči,. kako se riba vlovi ...


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 11:46:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
Ja, z internetom pa je tako 1 - 2 uri, 2 - 3 krat na teden ....


IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
pa saj smo tudi mi gor zrasli brez tega vsega ali ne??


user posted image Pa vseeno nisi pretirano dosleden pri tem. Diskutiram pač.

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 12:07:29   
Marco033
Ne, ne ... seveda, saj ne živimo v kameni dobi ... ampak saj veš, melo boj zategnjen pa sem pri mobitelu kot pri internetu, ker internet se bolj uporablja za komunikacijo navzven, telefon bi se pa z lahkoto tudi navznoter v smeri komunikacije z dužino ... in tega ne ćelim ...


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Najstniki in mobilniki
20.9.2010 12:11:07   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
Ne, ne ... seveda, saj ne živimo v kameni dobi ... ampak saj veš, melo boj zategnjen pa sem pri mobitelu kot pri internetu, ker internet se bolj uporablja za komunikacijo navzven, telefon bi se pa z lahkoto tudi navznoter v smeri komunikacije z dužino ... in tega ne ćelim ...

Absolutno se strinjam s tem, da je najbolj pristen stik s soljudmi, sploh med družinskimi člani še vedno pogovor/dogovor v živo, iz oči v oči, ne preko sodobnih sredstev komuniciranja. Aja, res je mobitel včasih "the easy way out".

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Najstniki in mobilniki
31.10.2011 22:36:26   
Marco033
ja, the easy way out ... dolgo nič slišači drug o drugem ... kako je?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Najstniki in mobilniki
15.11.2011 9:58:02   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
ja, the easy way out ... dolgo nič slišači drug o drugem ... kako je?

Hehe, pri nas po starem: kar se mobilnikov, interneta in tudi drugega tiče user posted image


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Najstniki in mobilniki
29.11.2011 9:45:20   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Marco033
... Nobenemu doslej še nisem kupil mobitela niti jim nisem dal centa za nakup kartic. ...

V redu. Super. Samo nobena skrajnost ni dobra, tako tudi tvoja ne.

Dejansko mobilni telefon lahko z navidezno povezanostjo in navidezno varnostjo daje zavajajoč občutek.

Mobitel in ostala tehnična sredstva so pripomoček in ne nadomestilo za medsebojni stik. Res medsebojnega stika ne morejo nikoli nadomestiti ampak če jih ne uporabljamo potem tudi niso pripomoček. Problem pa nastane ko dovolimo da pripomoček postane nadomestilo.

Otrok prav gotovo ne bo črtal mobitela, tako kot ti. Še celo večja verjetnost je da ga bo pretirano uporabljal pri odnosih v svoji družini s svojimi otroki, ker dejansko se ni imel od tebe možnost naučiti pametne uporabe ampak zgolj skrajnost.

Otroci bodo celo življenje izpostavljeni skušnjavam, danes mobitel, jutri internet, pojutrišnjem ne vem kaj. Ni umetnost se obnašati, kot da vsega tega ni ampak je umetnost otroka naučiti kako to predelati in uporabiti po pameti. Je pa to težje, kot samo črtati.

Torej ne na vse gledati kot na nekaj kar nas hoče zlorabiti ampak kot na priložnost preko katere lahko pripeljemo otroka do novih spoznanj.


(odgovor članu Marco033)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Najstniki in mobilniki
29.11.2011 10:08:41   
alda
Naša 14letna šjora ,ga ima že 4leta. Prvega ji je kupil moj brat za Rd, zdaj si jih kar sama ko hoče druzga-ji kaj priloživa zraven,če ni lih orto drag.
Vsak mesec dobi kartico za 5€, pa ji kdaj zadostuje, kdaj pa skuri v tednu dva, takrat si ga napolni sama.
ima ga pa iz povsem praktičnega razloga: če je treba kdaj dlje ostat v šoli, ali pa kaj pozabi,...
Internet je aktualen le za "učenje" angleščine -tako pravi ona: gleda in posluša , ter bere blog ene svoje priljubljene najstniške irske skupine.
user posted image user posted image user posted image
in pa za potrebe šole.
FB in netlog se je odjavla, pravi da je kar neki.
Sem vesela, da je začela več pisat "na roko" ,

Sine-7let mobija nima, včasih vzame atijevega , da igra jezne ptiče user posted image
visi pa na you tube, kjer gleda kako rešiti kako igrico,če mu ne gre, pa nove igrače,...no to pa če bi mu dovolila bi bilo jutra do mraka user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?