|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 15:29:22   
skuštrana
In to niso slučajno sosede, ampak kolegice, ki že tako ali tako jamrajo...


In njim si povedala da te to moti? Kaj si misliš o tem? In kaj so ti odgovorile? Zakaj si želijo več otrok?
Ker se trenutno kao splača..No, potem si jih ne želijo iz pravih razlogov in to seveda ni prav.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 15:35:19   
lukec
O tistih na socialni z vsemi možnimi pomočmi in dodatki, kjer sta oba brez službe pa ima uspe na svet spravt že četrtega otroka pa raje ne bi, to je pa že povsem nova debata.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:01:40   
Janya
Ma sem se hotela razpisat pa se mi zdi, brez veze user posted image
Ne zdi se mi pa uredu, da se pogojuje materialne dobrine z srečo otrok. Zakaj?
Ne vem česa je otrok prikrajšan, če ni en mesec na morju, vsako nedeljo pa na enem fensi šmensi izletu, ki se zaključi v eni restavraciji. a škodujem svojim otrokom, ker nimajo vsega sranja ki je na tržišču.
So pa siti, oblečeni in ljubljeni.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:17:08   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Namreč vse prepogosto se srečujem z mnenjem, da je družina s tremi otroci ali več šele prava družina. 

Pa ta rececija, pa gospodarska kriza...ma se kakšen sploh vpraša, kaj v prihodnje nuditi tem otrokom? Jaz se sprašujem.




ne vem kje si se srečala s takim mnenjem. družina je lahko tudi brez otrok..navsezadnje..

so ti pa predhodnice že lepo napisale..če bi se skoz spraševala kaj bo, če bo..kaj če ti že enega ne spraviš gor, ker se bo to in ono zgodilo?

drugače pa gledam na tiste, ki imajo otroke zato, da pokasirajo kaj od države..to pa ne razumem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:17:12   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Janya

Ma sem se hotela razpisat pa se mi zdi, brez veze user posted image
Ne zdi se mi pa uredu, da se pogojuje materialne dobrine z srečo otrok. Zakaj?
Ne vem česa je otrok prikrajšan, če ni en mesec na morju, vsako nedeljo pa na enem fensi šmensi izletu, ki se zaključi v eni restavraciji. a škodujem svojim otrokom, ker nimajo vsega sranja ki je na tržišču.
So pa siti, oblečeni in ljubljeni.



Si mi vzela besede z ust.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:19:55   
anajmad
Tako kot je napisala mišni. Sam sem včeraj to doživela. Sva šle z eno znanko na kavo,seveda je bila tudi naša tamala zraven . Jst ponavadi imam zmeraj njene piškote zraven in čaj,ker pač to ima najraje. Tamala naša se igra z eno punčko(vem,da jih je šest otrok doma),pride k mizi in vpraša če lahko vzame en piškot,ker še ni zajtrkovala in niti večerjala,ker doma nimajo nič. Me z znanko sva se kar zgrozile. Vzele smo jo v trgovino in sva ji kupila sendvič,ker je sama hotela in sok.
Pa je oče zaposlen,mama je doma zaradi otrok in vozijo se v dosti boljšem avtomobilu,kot jst in živijo v hiši. Ne govori iz mene nevoščljivost ,ampak zgroženost.
No,pe rečte če to ni modauser posted image

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:23:06   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

pride k mizi in vpraša če lahko vzame en piškot,ker še ni zajtrkovala in niti večerjala,ker doma nimajo nič.


jaz že ne bi to takoj vzela za 100% resno. kaj pa če mala ni hotla jest to kar so ji dali, pa je pač rekla, da nimajo nič?

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:25:13   
tanjusi
ma ko bi se eni za sebe brigali kako fajn bi blo.....user posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:26:51   
anajmad
Glej,nočem provocirati,ampak je splošno znana ta družina,da rada živi na račun drugih in države.
Mislim,da gre le tukaj pri tej familiji-na račun otrok.
Mama in ata oblečena tako kot je treba,otroci pa kot bi jim cunje iz rdečga križa kdo podaril.
Mislim,da si tamala ni izmišljevala,ker to ni bilo prvič. Ne pri meni,ampak pri drugih so mlajši otroci dobesedno "fehtali" za hrano.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:31:05   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Glej,nočem provocirati,ampak je splošno znana ta družina,da rada živi na račun drugih in države.
Mislim,da gre le tukaj pri tej familiji-na račun otrok.
Mama in ata oblečena tako kot je treba,otroci pa kot bi jim cunje iz rdečga križa kdo podaril.
Mislim,da si tamala ni izmišljevala,ker to ni bilo prvič. Ne pri meni,ampak pri drugih so mlajši otroci dobesedno "fehtali" za hrano.



no ti že veš..sem že rekla, da takih "družin" ne razumem.
ampak za mamo je to veliko dela, da jih je 6 nosila, rodila, dojila..če se ji je to splačalo..ve samo ona.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 16:49:57   
gita10
Meni so lepe velike družine- nekak mi jih je lepo pogledat, vendar je za otroke potrebno poskrbeti. Jaz naprimer bi lahko finančno poskrbela še za dva vendar enostavno nisem rojena za mamico in gospodinjo. Mislim, da mi nekaj manjka- čeprav ga imam rada in mi za njega ni nič teško narediti vendar čutim, da se verjetno še enemu otroku nebi mogla dovolj posvetit.Medtem ko pa imam bratranca z štirimi pa cela organizacija poteka bolje kot pri mojem enem in ko jih opazujem vidim, da jaz tega ne zmorem.  
Torej bistveno po  moje  v vsej stvari mi je to ali ste rojeni za starše ali ne. Midva mislim, da nisva čeprav mi je pa večkrat žal, da bo moj sin ostal edinec in kakor kaže tudi edini vnuk in nečak, kar me pa še bolj moti ker je ves čas v središču pozornosti in se svet dobesedno vrti okoli njega in bi si v njegovo dobro želela še enega otroka ali pa vsaj enega nečaka, da se vsaj te materialne dobrine porazdelijo na več strani, ker če v tem trenutku pomislim njemu ne bo potrebno nikoli nič delat in bo lahko samo zapravljal kar vsi mi za njega ustvarjamo.   

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:08:03   
kaya2007
ma mene en d. briga kaj drugi počnejo, je pa en od razlogov zakaj jaz trenutno nimam še 2. otroka, tudi ta, da nam manjka še kakšna soba in se mi zdi, da bi se že rahlo stiskali, če bi nas bilo več. nekaterih pa to pač ne moti, vsak po svoje. in nekaterih tudi ne moti, da živijo tudi finančno bolj na knap, mene pa bi. in osebno bi imela raje toliko otrok, da vsem lahko zagotovim malo bolj finančno stabino samostojno življenje, ko odrastejo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:14:33   
ALWAYS LARA
meni sta trenutno 2 otroka čez glavo, pa ne da si ga finančno ne bi mogl privoščit. kupit bi mogla nova avta že kot prvo, seveda se potrojijo, oz poštirijo...vsi stroški šole, oblačil, hrane,...pa tudi iz druzga zornga kota..nekak mi delanje otrok in preživljanje dnenvov do konc življenja v jutilitiju polnem svinjskih cunj, za šoprhetam in razvažanju otrok po krožkih ni na prvem mestu. želim si kam še it, na kake fine počitnice in potovanja in to če nisi glih bogat s 4 otroci ne moreš it. nekako želim tudi finančno omogočiti otrokom dostojno življenje in ja mislim, da če bi imela več kot 2 tega ne bi zmogla tako kvalitetno. poleg tega pa se mi zdi, da če bi imela več otrok..recimo 4 ali več da se jim ne bi mogla enakovredno posvečat. že 2 me včasih psihično povsem izžameta, še dvema se učasih ne morem posvetit kakor bi se jima mogoče mogla, kje bi se potem štirim ali več? najbolj debilno na tem svetu in neodgovorno in narobe do sorojencev je pa to, da morajo starejši otroci merkat mlajše, jih futrat, oblačit, za njimi oprezat in podobne fore. tega enostavno ne prnesem. otroci so moji in ne od mojih otrok. in pri številčnejših družinah se mi zdi pogostokrat praksa, da morajo starejši vlačit okoli svoje mlajše sorojence, in tudi vsi ljudje mojih generacij k jih poznam in se jim je to dogajalo so mi povedal da so to ful sovražil, da so bili vedno v strahu če se kej zgodi tamalim, ker to je enostavno prevelika odgovornost za otroka. tudi zase vem kot odraslo osebo, da ne bi bila zmožna kvalitetno skrbet za več otrok.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:18:25   
bskrle
Zame je 3 normalna številka.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:20:05   
bskrle
Potovanja, smučanje, dragi hobiji meni ne morejo nadomestiti lepih odnos znotraj družine

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:23:27   
bskrle
Še to, otroci naj v družini delajo vse, kar zmorejo. Delajo in uživajo v tem,da skrbijo za svojo sestrico. Postajajo samostojnejši in bolj odgovorni, razvijajo svoj socialni čut.




_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:41:00   
Naja31
Ne bi rekla,da je bolj moderno imeti 3 otroka,je pa vsekakor to zadnje čase bolj razširjeno.
Midva imava dva otroka, za tretjega pa ne morem še reči. da ga bova imela, ali pa da ga ne bova. Mlajši sin je zdaj star 14 mesecev in tretji za zdaj še ni opcija.

Še pred prvim in pred drugim otrokom se nisem spraševala ali se upava. Če bi se to spraševala, potem verjetno ne bi nikoli imela otroka. Ko razmišljam o še enem, niti ne pomislim da finančne posledice te odločitve. Verjetno zato ker nekih hujših finančnih težav na srečo za zdaj še nimava.

Mene druge velike družine ne motijo. Vsak naj jih ima kolikor hoče. Pa kaj če potem živijo na račun države? Jaz sem srečna, da meni ni treba, če pa kdo drug, pa naj.




(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 17:43:30   
TaRe*

Pri nas smo tudi dali obrt nazajuser posted image
Če se mi pa userje na lotu zadet(tko kot je že ena pred mano rekla),in to v roku dveh,treh let(ja,celo zahtevna sem)pol pa kupim hiško,buldoba,pa takoj na mojga...

Otrok je danes res strošek.Pa ne mislim s tem dragih cunc,pa firme čevljev....oblečeš jih že nekako,saj cote so zdaj praktično poceni.Stanejo druge stvari...počitnice,šola v naravi,šola nasplošno....in vse kar sledi.
Tudi ljubezen ni vse...kaj pomaga otroku,ki je doma ljubljen,se imajo radi,živijo v preprosti idili,....potem pa gredo drugi sošolčki na letovanje,on pa ostane doma,ker si starši tega ne morajo privoščiti...mislite,da reče tak otrok..."glavno,da se imamo doma lepo"..verjemite,da mu gre po glavi vse kaj drugega.


Ko se pogovarjamo o tem,se vedno spomnem na eno familijo(oddaja je bila posneta o njih),ko sta bila oba starša slepa imela pa sta ene 5 otrok,enega ali dva angelčka in še vedno sta delala na tem,da bo še kakšen.Za otroke sta skrbeli 12 in 8 letnica.....ampak čeprav so se imeli zelo radi,je tastarejša že odločno povedala,da si NIKOLI ne želi svojih otrok.

ŽALOSTNO

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 18:22:25   
ljupka
Saj me ni briga ,men gre na živce to,da govorite o nekakšni modi,a so otroci moda,kakor avto pa fine cunjce,ki jih mame nosjo,počitnice v Tuniziji.Groza!

A ni fino,če gremo kampirat na sosedov grič,al mormo obvezno it v Grčijo al kam drugam v tujino.Mi se zadovoljimo tudi z Slovensko obalo ne rabim it v Španijo da bi se imeli fino.Edina razlika je ta da bomo iz apartmaja prešaltal na šotor,ki celo poslanci in ministri pravijo da je kul in še cenejš je.
Odvisno je kako so naše riti razvajene,kakšen standart si ti želiš,če si se pripravljen čemu odreč v imenu otrok,da ti nimaš in daš otroku.Jaz opažam,da moja generacija še vedno želi veliko žurirat ,potovat okoli, otrok bi bil samo ovira,razvajeni so.Za čevlje dajo dame po 100 -150 evrov in seveda da je otrok strošek.
Potem se pa čudijo kako ima lahko ta 4 otroke ali pa več,če pa jaz sama komaj shajam.Mogoče zato,ker so bile moje čevlje samo 20 evrov in nosila jih bom vsaj 3 leta dokler se ne znucajo ne bom kupila novih,ker jih ne rabim 10.Ostali denar gre za otroke,da so lepo oblečeni in imajo vse kakor imajo ostali otroci.
Kaj vas briga če ima gdo veliko otrok ,kakor sem že napisala,dokler sam skrbi zanje in predvsem jih ima rad.

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 22:46:06   
nejcko
V 70-ih je bilo pa moderno imeti 2 (edincev je bilo zelo malo, je bilo že "kaj narobe", da niso imeli še enega otroka; kar je bilo pa več kot 2, so bili pa že cigani).


Ja, in?

Mislim ... eni pa res ne znate drugega kot se vtikati v druge ljudiuser posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Mal mim mi je to
7.6.2009 23:33:35   
hrchy
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

A ni fino,če gremo kampirat na sosedov grič,al mormo obvezno it v Grčijo al kam drugam v tujino.Mi se zadovoljimo tudi z Slovensko obalo ne rabim it v Španijo da bi se imeli fino.Edina razlika je ta da bomo iz apartmaja prešaltal na šotor,ki celo poslanci in ministri pravijo da je kul in še cenejš je.



user posted image



(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 6:37:58   
caillou
Meni osebno je vseeno kolk otrok ima sosedova al pa kolk jih bodo še imeli v prihodnosti. Mene sosedovi otroci nič ne stanejo (vsaj neposredno ne), pa tudi smilijo se mi nič. Saj jim je ravno tako fletno med poletnimi počitnicami v betonu ali pa na pikniku sosedovega grička. Drugega ne poznajo, pa so ravno tako srečni in veseli.

Vem samo, da že dva otroka staneta precej, pa nismo neki preseratorji. Čisto nič mi ne pomaga moja topla in vsemogočna starševska ljubezen, če jo pa v trgovini ne morem zamenjati za recimo čevlje ali hlače, ki jih je mali prerasel  v treh mesecihuser posted image .

Občudujem družine s tremi ali več otroci, sploh tiste, ki sami poskrbijo za svoje otroke. Ampak vseeno menim, da moraš za kaj takega imeti precej dober finančni domet in izobrazbo s katero lahko skačeš iz ene službe v drugo, brez ovir.

Vem kako je, če mama tud za burek nima, ti bi pa rad vsaj enkrat v šolo šel s hlačami, ki bi ti jih kdo pohvalil.





_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 6:52:08   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: koala

IZVIRNO SPOROČILO: Janya

Ma sem se hotela razpisat pa se mi zdi, brez veze user posted image
Ne zdi se mi pa uredu, da se pogojuje materialne dobrine z srečo otrok. Zakaj?
Ne vem česa je otrok prikrajšan, če ni en mesec na morju, vsako nedeljo pa na enem fensi šmensi izletu, ki se zaključi v eni restavraciji. a škodujem svojim otrokom, ker nimajo vsega sranja ki je na tržišču.
So pa siti, oblečeni in ljubljeni.



Si mi vzela besede z ust.



meni pa ne, zelo rada peljem otroka na izlet, pa na morje. Malo okolje zamenjat.

škodijo ne, ampak meni brez tega ne gre. Sej za izlet pa tudi ne rabiš met vfeliko denarja, pa še otrokom je v lep spomin.


_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 8:12:50   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Mislim ... eni pa res ne znate drugega kot se vtikati v druge ljudiuser posted image

Tiho, ti čudakinja s tremi otroci.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 8:18:50   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Dajte mi povedat, al je imet tri ali več otrok zdaj moderno al kaj? Namreč vse prepogosto se srečujem z mnenjem, da je družina s tremi otroci ali več šele prava družina. Pa berem zgodbe; živim na 40m2, ampak si želimo petega družinskega člana, čeprav selitev v večje stanovanje v prihodnjih letih ne bo mogoče, ker še nekaj let ne bomo poplačali pufa za to stanovanje, v katerem živimo?user posted image Pa poslušam kolegico, kako delata na tretjem, ker zdaj se splača, ker če ga bodo hitro naredili, bodo imeli dva v vrtcu zastonj itd...pa že tako imata nizke OD, ker njuno mnenje je, da se družina začne šele s tremi otroci. Pa kolegico, ko je imela pri delanju na tretjem že dva spontana splava, ampak še vedno dela na tem in to sta začela takoj po spontanem splavuuser posted image , hkrati pa jamra, kok jo po splavu v trebuhu boli, pa da še zdaj ni prišla k sebi, pa da se boji, da spet ne bo noseča? Kaj res folk misli, da so majhni otroci majhni stroški, veliki otroci, še vedno majhni stroški al kaj? Al upa, da jih bo skoz država živela? Pa ta rececija, pa gospodarska kriza...ma se kakšen sploh vpraša, kaj v prihodnje nuditi tem otrokom? Jaz se sprašujem.



Nebi ti škodilo, če bi se brigala zase.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?