|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 8:26:13   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Decembrka tebe pa je verjetno zmotilo mišljenje, da je dobro imeti več otrok, ker se to trenutno splača ... in tukaj te razumem, vlade se menjajo, zakoni tudi, danes se splača, jutri mogoče nič več. Meni na primer niti na pamet ne pade, da bi imela otroka samo zaradi brezplačnega vrtca pa dodatka za veliko družino in večjega OD, nekaterim pač.
  • Da imaš enega otroka v vrtcu gratis, morata biti oba v vrtcu - se pravi moraš imeti dvojčka ali pa otroka eden za drugim (če imaš 5 let razlike to itak ne pali)
  • Moje mnenje je, da čisto gratis pa ni ker ti otroške dodatke (verjetno) posledično znižajo(tako je bilo pri moji sestri)




< Sporočilo je popravil Mala_princeska -- 8.6.2009 8:34:40 >


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 8:32:58   
kalbo
No in zdaj sem prebral tole do konca, razen redkih izjem, mi gre na bruhanje, dobesedno. Kakšni sestavki in to na starševskem forumu, resno razmišljam, če bi se odstranil, ker tole pa še zdaleč ni več starševski forum. Kam gre ta svet?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 8:45:15   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Decemberka,kaj tebe točno moti user posted image  



Veš kaj me moti? Da nekateri rinejo z glavo skozi zid (glede zdravja in financ). In to niso slučajno sosede, ampak kolegice, ki že tako ali tako jamrajo...




Veš,jamramo prav vsi,ker se mi zdi,da nam je to prirojeno. Še tisti,ki imajo vsega čez glavo,kar se materialnih dobrin tiče,niso vedno zadovoljni in jamrajo. Takim največkrat manjka,kaka lepa topla beseda in ne en šop bankovcev.
Tvojo tema smatram,kot napad na mamice treh ali več otrok in ti povem,da se mi zdiš krivična.
Pa kaj zdaj,če tvoje kolegice jamrajo,dokler tebe to nič ne stane. Vsaka dobra mamica,ki ni finančno dobro podkovana,pa se bo trudila,da otroci tega ne bodo preveč občutili.
In naj ti povem,da moja soseda ima denar,a hčerki ne želi plačevat razno raznih izletov in ne gre. In to samo zaradi njenega mnenja,da se na teh izletih in šolah v naravo otroci ne naučijo kaj dosti,ker ni pravega nadzora nad njimi. Tako,da ni vse v denarju.
Pa še nekaj iz mojega osebnega življenja. Če bi se lahko odločila,bi takoj dala ves denar,ki ga imam samo da bi bili moji otroci zdravi,pa me ne briga,če bi bili revni,kot cerkvene miši.
Imeli bi ljubezen in zdravje...slednjega žal nimamo. In ja,sedaj pa jaz jamram,ampak ni vse samo v tem,znati se je treba tudi borit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 8:52:13   
muška
ma sem zbrisala raje kar sem napisala,.... skratka razmišljam isto stvar kot Kalbo

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:08:35   
kalbo
Ampak bolj premlevam tole, bolj mi gre na kozlanje, res. A res mislite, da če vse otroku k riti prinesete, da bo pa OK skozi življenje šel, al kako? Res, prav zagabile ste se mi nekatere.

Evo odločil sem se, da ne napišem nič več in res težko, da bo tle gor še kaj od mene. Že zadnjič so ble ene neokusne debate na to temo, danes je šlo pa čez rob.

Pa lep pozdrav.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:14:33   
blazka
Evo, še jest moram nekej dodat na tole "ljubko" temo.

Mi pričakujemo tretjega, za katerega smo se odločili ravno zato, ker bo mogoče vrtec zanj brezplačen, pa ker bomo dobili dodatek za veliko družino, pa ker bomo plačali manj davkov, pa zato, da bodo lahko moji trije otroci skupaj stali pred Mercatorjem pa rekli, da so lačni, pa se bodo ljudem zasmilili, ker so njihovi starši tako neodgovorni, da so naredili tri otroke.user posted image user posted image user posted image

Kot je že Kalbo napisal, takole pisanje bi bolj pričakovala na kakšnem forumu ljubiteljev psov, kjer bi se kakšna zagrenjena samka brez otrok spraševala, zakaj imeti sploh otroke in to še tri ali več!!!! Ne pa na starševskem forumu.

Čista katastrofa!!!!

Me prav zanima, kakšni bi bili odgovori na temo, kok je mim imet samo enega fejst razvajenega otroka, ki mu otroci vse v rit vtaknejo, pa dajo ves denar na svetu, samo da se jim ni treba ukvarjat  z njim.





< Sporočilo je popravil blazka -- 8.6.2009 9:16:37 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:17:51   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ampak bolj premlevam tole, bolj mi gre na kozlanje, res. A res mislite, da če vse otroku k riti prinesete, da bo pa OK skozi življenje šel, al kako? Res, prav zagabile ste se mi nekatere.

Evo odločil sem se, da ne napišem nič več in res težko, da bo tle gor še kaj od mene. Že zadnjič so ble ene neokusne debate na to temo, danes je šlo pa čez rob.

Pa lep pozdrav.



se strinjam s tabo.
ampak ne pretiravaj- sem tu gor zasledila že 1000x bolj neokusne komentarje.

je kdo razmislil o tem, če v afriki ne bi rojevali toliko otrok, da bi že izumrli?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:19:13   
pomlad08
tok glupih tez na kupu pa že dolgo ne user posted image

kalbo user posted image

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:20:33   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ampak bolj premlevam tole, bolj mi gre na kozlanje, res. A res mislite, da če vse otroku k riti prinesete, da bo pa OK skozi življenje šel, al kako? Res, prav zagabile ste se mi nekatere.

Evo odločil sem se, da ne napišem nič več in res težko, da bo tle gor še kaj od mene. Že zadnjič so ble ene neokusne debate na to temo, danes je šlo pa čez rob.

Pa lep pozdrav.



se strinjam s tabo.
ampak ne pretiravaj- sem tu gor zasledila že 1000x bolj neokusne komentarje.

je kdo razmislil o tem, če v afriki ne bi rojevali toliko otrok, da bi že izumrli?


al pa o tem, da bodo naši številni (jasno podhranjeni in vsega prikrajšani) otroci delali za naše penzije.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:21:52   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: blazka

kakšna zagrenjena samka brez otrok spraševala, zakaj imeti sploh otroke in to še tri ali več!!!!




skoraj podobno blažka. nekateri zagrenjeni starši se sprašujejo zakaj toliko otrok, če pa tooooliko stanejo.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:24:09   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ampak bolj premlevam tole, bolj mi gre na kozlanje, res. A res mislite, da če vse otroku k riti prinesete, da bo pa OK skozi življenje šel, al kako?


joj kok se podpišem....

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:25:40   
kalbo
Jih je bilo veliko neokusnih, tud izpod mojih prstov bi se kak našel. Samo tole je pa živa katastrofa. Si sploh ne morem predstavljat, da se najde mamica (sploh ni važno kolikih otrok, pač mamica), ki takole razmišlja, ko vidi družino s tremi ali več otroki.

Kot sem rekel, tole temo in pisanje nekaterih tule štejem kot žalitev otrok direktno in tega nikakor ne prenesem. Sploh ne morem verjet, da se nekdo šteje za boljšega starša, če vlači otroka vsepovsod po svetu od starša, ki svojo družino pač pelje na sosedov hrib na piknik. Zanimivo je, res videt, kako noro dobro funkcionirajo velike družine. Toliko ljubezni in bližine ne vidiš povsod. Takšno življenje je najboljša popotnica na življenski poti. Sam to očitno večini ljudi ni jasno.

Odločitev, da neham pisat sem gor pa ostane.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.6.2009 9:26:45 >

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:29:47   
Šaki
kaj je kalbo,al zdj te mormo prepričat da si odmisliš od ideje??user posted image

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:31:08   
ljupka
Kalbo ne se razburjat zaradi takih,verjetno je bilo tudi njim vse k riti prinešeno pa so zaradi tega vajeni lagodnega življenja.
Veliko nas je tle gor ,ki delamo na tretjem al četrtem otroku zato ,ki nam so otroci v veselje in ne v breme,ki smo vajeni na skromno in otroci niso razvajeni,zato imajo vsega dovolj.
Midva z možem planirava 4 ,sedaj delava na 3 upam da nam čimprej rata,ker tudi sončka komaj čakata,sta že imena izbrala.
Kakor sem že napisala hrano pridelamo na kmetiji,so tudi poceni trgovine z lepimi oblačili naprimer KIK,oba hodiva v službo,imava avto ,končujeva hiško,hodmo na izlete...čeprav sva navadna delavca v tovarni nam čisto nič ne manjka,danes je vse lažje kakor v časih naših mam,samo delat je treba pa maš vsega dovolj.Mene ne briga če ima katera samo enega otroka ,to je vaša stvar.Tudi vas ni briga če jih ima katera 4 ali več,verjemi da so ti otroci veliko bolj srečni.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:32:40   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odločitev, da neham pisat sem gor pa ostane.



ah kalbo, zakaj tako radikalno?

no res, kaj pa si misliš o teh starših, ki imajo otroke SAMO zato, da lahko živijo na njihov račun? ti se razlikujejo od tistih starših, ki ne morejo dosti nudit (materialno mislim) ampak so otroci njihovo poslanstvo in jih imajo zato ker imajo radi otroke.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:34:05   
higuys
Me prav zanima, kakšni bi bili odgovori na temo, kok je mim imet samo enega fejst razvajenega otroka, ki mu otroci vse v rit vtaknejo, pa dajo ves denar na svetu, samo da se jim ni treba ukvarjat  z njim

Zanimivo je, res videt, kako noro dobro funkcionirajo velike družine. Toliko ljubezni in bližine ne vidiš povsod
 
 

Obsojata posploševanje in vtikovanje v druge, sama pa se spuščata na decembrčin nivo. Al še nižje.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:34:28   
nanka
mene pa zanima kako država finančno podpira velike družine? Imam štiti otroke in razen otroškega dodatka, ki je najbrž manjši kot ga dobijo matere samohranilke lažne seveda in letnega dodatka ne dobim ničesar. Vrtec sem morala oziroma ga bom še plačevala za vse 4, torej kako mi država živi otroke? Pa resno sprašujem, ker očitno ve, ki imate manj kot tri otroke menite, da nam država vsak mesec da.... kaj? 

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:50:44   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: nanka

mene pa zanima kako država finančno podpira velike družine? Imam štiti otroke in razen otroškega dodatka, ki je najbrž manjši kot ga dobijo matere samohranilke lažne seveda in letnega dodatka ne dobim ničesar. Vrtec sem morala oziroma ga bom še plačevala za vse 4, torej kako mi država živi otroke? Pa resno sprašujem, ker očitno ve, ki imate manj kot tri otroke menite, da nam država vsak mesec da.... kaj? 


Ja, a ne ves? Bonus nagrada - 1000 EUR/ mesec na otroka.
Zato smo se pa mi odlocili za 3 otroke. Potem pa mi2 zpraviva ta denar za pocitnice, pa fensi lokale, pa obleke in cevlje, otroc se pa cele dneve pr starsih cuvajo, pa okol za hrano prosjo...user posted image user posted image user posted image

Mariskateri  starsi z 1 ali 2 otrokoma so slabsi starsi, kot tisti, ki imajo vec otrok.

Pa ko se peljes na izlet z otroci, je cist vseeno kolk jih sedi v avtu 1-2-3 - bencin moras se zmeri dat v avto, da bo peljal.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 9:52:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Me prav zanima, kakšni bi bili odgovori na temo, kok je mim imet samo enega fejst razvajenega otroka, ki mu otroci vse v rit vtaknejo, pa dajo ves denar na svetu, samo da se jim ni treba ukvarjat  z njim

Zanimivo je, res videt, kako noro dobro funkcionirajo velike družine. Toliko ljubezni in bližine ne vidiš povsod
 
 

Obsojata posploševanje in vtikovanje v druge, sama pa se spuščata na decembrčin nivo. Al še nižje.




Se absolutno strinjam. Eni in drugi zagovarjate svoje, ne da bi se pogledali.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 10:01:02   
mala maja
priznam nisem prebrala vsega pa mi je že tvoj post Decemberka vrgu pokrovko v luft. Prvo pred svojim pragom potem pa pred drugega. Imam sodelavca ki je odločen da bo osal pri enem otroku in to je pač njegova odločitev in jo podpiram, sama imam tri, drugi pa dva in bi imel še dva. Pa nama še nikol ni sodelavec rekel da sva neumno in butasta, da hočeva bit v modi

Ok priznam sem ena izmed tistih s tremi otrci in ja imela bi še nega mogoče celo dva ali pa še tri user posted image user posted image user posted image  In ja zidava imava puf za hišo in avto, poleg službe hodim na fax, dec ima pa obrt, pa če je želja še po enem to ni niti najmanjša ovira. Se najde čas za otroke in čaz za družino in tud če bi imeli še nega ne bi bil noben od treh kaj prikrajšan.

pa tudi če je kolegica imela dva splava, pa ne sme imeti želje še po enem user posted image . meni so pri 21-ih rekli da bom ostala pri enemuser posted image  zaradi zdravstvenih težav. Pa nisem vrgla puške v koruzo, zato ker so mi drugi tako rekli.


Glede denarja pa.....če mislite da je res tako pa mislite, da nas socialna živi pa tud prav. Vaša stvar.user posted image  

< Sporočilo je popravil mala maja -- 8.6.2009 10:03:11 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 10:04:28   
kalbo
Kje v citiranih odstavkih sva šla na tist nižji nivo? Kje no?  Sem mogoče odprl temo in se razpisal o tem, kako da mi gredo družine z edinci na živce? težko, ker mi ne grejo, ker me nič ne briga kako majo drugi, dokler se seveda direktno vame ne vtaknejo. V citiranem odstavku sem pač povedal, da so mi velike družine všeč in zato bo takšna tud moja. Če sem šel pa s tem na nižji nivo, pol pa tud prav.

Kar se tiče pa stavka o NEKATERIH razvajenih edincih, ki imajo materialno vse, duhovno pa čisto nič, je bil pa očitno razumljen povsem napačno in nikjer ni bilo nič posploševano.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.6.2009 10:06:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 10:15:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Dajte mi povedat, al je imet tri ali več otrok zdaj moderno al kaj? Namreč vse prepogosto se srečujem z mnenjem, da je družina s tremi otroci ali več šele prava družina. Pa berem zgodbe; živim na 40m2, ampak si želimo petega družinskega člana, čeprav selitev v večje stanovanje v prihodnjih letih ne bo mogoče, ker še nekaj let ne bomo poplačali pufa za to stanovanje, v katerem živimo?user posted image Pa poslušam kolegico, kako delata na tretjem, ker zdaj se splača, ker če ga bodo hitro naredili, bodo imeli dva v vrtcu zastonj itd...pa že tako imata nizke OD, ker njuno mnenje je, da se družina začne šele s tremi otroci. Pa kolegico, ko je imela pri delanju na tretjem že dva spontana splava, ampak še vedno dela na tem in to sta začela takoj po spontanem splavuuser posted image , hkrati pa jamra, kok jo po splavu v trebuhu boli, pa da še zdaj ni prišla k sebi, pa da se boji, da spet ne bo noseča? Kaj res folk misli, da so majhni otroci majhni stroški, veliki otroci, še vedno majhni stroški al kaj? Al upa, da jih bo skoz država živela? Pa ta rececija, pa gospodarska kriza...ma se kakšen sploh vpraša, kaj v prihodnje nuditi tem otrokom? Jaz se sprašujem.



Veš, da v bistvu sploh ne vem kaj te moti.......

Tudi jaz imam "samo" enega otroka.....in bo naša družina ostala na enem......

In me sploh ne motijo družine s tremi, štirimi ali več otroci......se mi zdi povsem normalno, da dobijo več otroških doklad.....kot se mi zdi tudi nekako normalno, da če ima družina 4 otroke ali več, da mati ostane doma, da ima vsak otrok vsaj nekaj od staršev......in tudi se mi zdi normalno, da taka družina ne gre na dopust vsako leto na Tenerife in v Egipt za dva tedna, ampak gre za dva tedna kampirat ali pa v kak sindikalni dom......

Da pa bi zdaj otrokom, ki imajo dva ali tri bratce in sestrice kaj manjkalo, ker gredo namesto v Egipt na Sočo kampirat.....da se namesto v Benetovnove kreacije oblačijo v oblačila iz Kik diskonta.......da nimajo že od rojstva izdelanih planov, da bodo šli vsaj medicino študirat, če jih že na Harvard ne bodo sprejeli....je pa po mojem mnenju novodobno moderno razmišljanje staršev z enim otrokom, ki svojega otroka želijo v vato ovit in mu postreči vse na pladnju......



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 10:25:41   
Felicity
Dokler so preskrbljeni iz dohodkov staršev, me ne zanima, lahko jih imajo tudi 6,7, al pa tudi več.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 10:28:29   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

Dokler so preskrbljeni iz dohodkov staršev, me ne zanima, lahko jih imajo tudi 6,7, al pa tudi več.





kaj pa če so starši brezposelni in živijo od soc. podpore? pol te pa zanima?

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mal mim mi je to
8.6.2009 10:39:49   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity
Dokler so preskrbljeni iz dohodkov staršev, me ne zanima, lahko jih imajo tudi 6,7, al pa tudi več.

kaj pa če so starši brezposelni in živijo od soc. podpore? pol te pa zanima?


očitno da ja. me pa zanima če potlej kaj ukrepa ali se tud ona zgražauser posted image

iscer pa v današnjih časih hitro dobro situirana družina pade na rob. Pa naj bo z enim razvajenčkom ali pa s  7-mim trpečimi otroci.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?