|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodinjsko-hišna dela
6.9.2009 8:27:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: vicki
samo večni problem je pa z njeno sobo. Nikoli ne more biti pospravljena več kot 3 ure skupaj.

Pri nas je enako user posted image in se sploh ne obremenjujem več. Zaprem vrata in problem je rešen. Ko pa ju pošljem zvečer spat in ob vstopu v sobo začneta vpiti, da se nimata kam uleči, pa samo skomignem z rameni. user posted image

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: gospodinjsko-hišna dela
6.9.2009 20:06:47   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: vicki
samo večni problem je pa z njeno sobo. Nikoli ne more biti pospravljena več kot 3 ure skupaj.

Pri nas je enako user posted image in se sploh ne obremenjujem več. Zaprem vrata in problem je rešen. Ko pa ju pošljem zvečer spat in ob vstopu v sobo začneta vpiti, da se nimata kam uleči, pa samo skomignem z rameni. user posted image



Ta je dobra, samo jaz pa sem žal mal bolj pedantna, tako da hočem da imata vsaj tako pospravljeno, da je perilo v košu, da ni nevarnih predmetov okoli, predvsem na tleh, pa da se prosto gibljem user posted image ....ostalo pa ne, bi pa kdaj kr generalno naredila, samo sem takoj pred vrata postavljena user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: gospodinjsko-hišna dela
11.9.2009 0:21:57   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: *piškotek*

Mene pa zanima, ali vaši najstniki opravljajo kakšna gospodinjska dela in katera (recimo sesanje stanovanja) ali jim ni potrebno narest čisto nič in so kot v hotelu ? Aja še to, in koliko so stari za ta opravila oziroma kdaj so jih začeli opravljati, če jih?

[/quote




Jap, sračka, je, gleda TV v hotelu. Spi pa v svinjaku user posted image ! me sploh ne gane!!!!
Stara je 12, sobo pospravlja sama, sesa vsake tolko, nese smeti, puca akvarij in hrčkovo kletko. Zelo rada zlaga nogavice
user posted image !

< Sporočilo je popravil polma -- 11.9.2009 0:22:49 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu *piškotek*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: gospodinjsko-hišna dela
19.10.2009 22:01:10   
Mia007
Nič kaj posebnega. Važno, da za sabo pospravital oblačila, postlo, smeti odnašata, makarone, jajca, hrenovke..itd.  si naredita. Zdaj bo kakšna mislila, ah ta mati je pa tresknjena, ampak jaz si mislim, da bosta v življenju še veliko delalauser posted image , zato ju ne obremenjujem s hišnimi opravili. Naj uživaa dokler lahko. Tudi mene je mami pustila, in ko sem si ustavrila družino, nobenih problemov ni bilo. Takoj sem se vklopila v red, tako, da z obema mojima počnem isto kot je mami z mano. Zelo sem ji hvaležna, da me ni obremenjevala s hišnimi opravili. 

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: gospodinjsko-hišna dela
20.10.2009 6:56:06   
Jožica Č.
user posted image Mia to maš pa tut prav -naj uživajo . Me pa včasih le spravita tako daleč da pop.... in dvignem glas ,drugače mi kar data vedet da imata še to vse pred življensko nujo -(uživanje)imam pa starejšo hčero ,ki pa že ima družino in je ravno tako kot si napisala ti in to tudi drži. Tudi jaz nisem silila v delo ta prve in sedaj ima lepo pošlihtano .To se pravi da vseeno otroci naskrivaj jemljejo vzgled staršev!!!! 

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: gospodinjsko-hišna dela
20.10.2009 13:47:16   
Mia007
IZVIRNO SPOROČILO: Jožica Č.

user posted image Mia to maš pa tut prav -naj uživajo . Me pa včasih le spravita tako daleč da pop.... in dvignem glas ,drugače mi kar data vedet da imata še to vse pred življensko nujo -(uživanje)imam pa starejšo hčero ,ki pa že ima družino in je ravno tako kot si napisala ti in to tudi drži. Tudi jaz nisem silila v delo ta prve in sedaj ima lepo pošlihtano .To se pravi da vseeno otroci naskrivaj jemljejo vzgled staršev!!!! 


Joži živjo.

user posted image user posted image user posted image  točno tako, otroci dobijo vzgled po starših.  he he , ti maš že tako veliko, da si se prepričala v to zdaj ko ima svojo družino, in se popolnoma strinjam, da to nalaganje hišnih opravil najstnikom se mi zdi čisto mimo.user posted image No saj tudi mene  razkurita,  pa kaj bi bilo, če nas ne bi. Važno je, da so otroci zdravi - 1. mesto, nadalje pridni v šoli, delavni med  poletnimi počitnicamiuser posted image ,user posted image , družabni, nepokvarjeni, olikani kjerkoli se gibljejo izven doma in doma seveda.  No jaz sem moja dva sama vzgajala in ju še vedno in ju bom dokler bom živa. Glede tega me je življenje prekleto udarilo. Pri prvem otroku me je oče pustil, ko sem zanosila, pri drugem mi je mož umrl ko je mala imela 2 leti, in tako, sta ostala samo moja in skrb je bila vsa na meni. Ah, ne bi opisovala, je bilo zelo hudo, ampak danes ko mata 15 in 23 let, in ko grem z mislimi nazaj,  ne morem dojet, da sem vse to dala skozi. Enostavno sem se predala samo njima, in vse svoje užitke in življenje dala ob stran. Danes, ko sta velika in trkam - krasna otroka, lahko imam čas tudi zase in ni mi žal niti minute vseh let, ki sem jih namenila le njima. Kakšna hišna opravila, lepo vas prosim mame:)... kolk več pomembnih stvari je v naših najstnikih.. Joj, oprostite malo sem odšla izven teme, ampak mi je zletelo skozi prste sem:) Mogoče bo kakšna mamica ob teh par stavkih, ko bo tako nesrečna, ker njena hči  ne pometa, pomiva po tleh,  ne kuha, ne pomiva posode, ne da perila prat....le uvidela, da to je kapljica v morje. Pustite otrokom v mejah normale naj uživajo tistih par let, ko odraščajo v osebnost. Dosti nakladanja.user posted image

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: gospodinjsko-hišna dela
27.10.2009 18:15:32   
ammam
Naj uživajo??? A jaz jim bom pa sobe pospravljala?

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: gospodinjsko-hišna dela
6.11.2009 10:57:52   
dalara
Tudi jaz mislim, da je prav, da se naloge v družini razdelijo- pač glede na starost in na sposobnosti. Najprej vsi nekaj naredimo- potem pa lahko vsi uživamo. Naša dva (8 in 10 let) skrbita za red v svojih sobah- jaz jima pa vsak petek pobrišem prah in tla. Pospravita pomivalni stroj, odneseta smeti, posesata. Pa vsak za sabo more pospravljati- iz mize, umazano perilo, čevlje... Zakaj bi morala pa vse jazuser posted image - saj nisem deklauser posted image

(odgovor članu ammam)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: gospodinjsko-hišna dela
26.1.2010 20:16:54   
riba84
sicer še sama nimam otrok, ampak jaz mislim, da se otroci morejo že zgodaj učiti reda in da je treba pomagat pri gospodinskih delih.
Naj povem, sama sem zgubila mamco pri 12 letih in se je čez noč vse obrnilo na glavo. sama sem morala prat, kuhat, likat, pospravljat, ... zunaj je bil vrt, rože za nasadit, potem skrbet za njih, ...uglavno tudi delo na kmetiji: košnja vsaki dan sproti, obračat mrvo, vinograd za okopat, njiva, vlagat pridelke.... res, da ne naštevam. DELA NI NIKOLI ZMANJKALOuser posted image   kdo pa me je takrat vprašal, če bi malce uživala v mladosti in odraščanju. In stojim za tem, da otroci MORAJO pomagati staršem pri vsakdanjih opravilih, ker sem tudi sama garala kot konj, ko sem bila otrok. 
ko bom enkrat imela svoje otroke, jih bom že  navadila delat vsaj osnovne stvari.

Sedaj ko gledam nazaj v "otroška" leta se kar sama sebi smilim kaj sem vse mogla delat med tem, ko so otroci iz soseske šli na igrišče. Sama pa sem morala doma delati.  Ampak zaradi tega sem zrasla v delovno, odgovorno, pridno in kr pedantno žensko.

(odgovor članu dalara)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?