|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   merjenje bazalne tem. - spet
11.6.2009 20:04:18   
smuki
Ojla!

Berem po forumih in po člankih kako je sedaj s to bazalno temperaturo. Nekje pišejo, da je najboljš merit oralno, nekje je to najslabša varianta, eni vaginalne sploh ne omenjajo, najbolj pogosto je rektalno.

Kako ste/si jo vi merite? In kakšne so vaše izkušnje.
Jaz si jo merim sedaj slab mesec in sem po vsej verjenosti izbrala napačno metodo merjenja, saj sem si jo vsako jutro merila po pazduho. Nekje na sredini ciklusa sem imela celo nihanje od 36,00 na 36,7 stopinj. Vendar mi tem. ni ostala po tem času skoz 36,7 stopinj, ampak mi je nihala tud do 36,5 stopinj.

Bi to pomenilo, da sploh nisem imela ovulacije oz. si jo ne merim prav?

Kako je najbolj prav in na kakšni tem. bi naj ostalo po ovulaciji (so dovoljena nihanja)?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
11.6.2009 21:27:50   
S*
Če se želiš z merjenjem temperature prepričat, kdaj imaš ovulacijo, potem si jo moraš meriti bazalno, torej v eni od telesnih odprtin ( oralno, rektalno, vaginalno). Jaz si jo merim že kar nekaj časa in to vaginalno, podatke vpisujem v tabelo na fertility.com, tako da točno vem kdaj imam O, na žalost pa tudi kdaj bo prišla user posted image

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
11.6.2009 21:40:09   
rinamali
Smuki,
jaz si merim bazalno temperaturo že 15 ciklusov, in sicer vaginalno, ki je vsekakor veliko boljša metoda od oralnega merjenja. Rektalno je tudi ok.
Tvoje temperature lahko pomenijo ali da si nisi pravilno merila ali da ni bilo ovulacije ali pa imaš dolge cikluse in bi morala merit naprej.
Svetujem ti, da odpreš stran  www.fertilityfriend.com in se včlaniš ter vpisuješ svoje temperature. Na tej strani se ti bo izrisal graf in bo ti sam označil kdaj je bila ovulacija. Ima pa še veliko drugih možnosti. Poglej moj primer za en mesec http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php.
Če se ne boš mogla včlanit, sporoči pa ti bom poslala povabilo.


(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
11.6.2009 22:02:40   
smuki
Ojla!

No, sej sem tud ena ..., da mi niso možgani poklikal, da če si meriš bazalno, da to ni isto kot telesna temperatura. user posted image Me je zavedlo pri enem članku in ker mi je ta oblika najlažja, sem začela tako. Groza.
Pa imate navadne termometre ali tega, ki je namenjen prav temu?

Nekje sem brala, da moraš imet bazalno tem. po ovulaciji vsaj 37 stopinj. Kako je s tem?

Upam, pa, da mi ne bo treba razmišljat v naslednjem ciklu kako je s tem - sem že mal nervozna, ker je do user posted image še 4 dni. Me je strah plusa in minusa (minusa zato, ker sem pred 5imi meseci imela abrazijo zaradi neuspešne nosečnosi, pa me je strah, da se ne ponovi).

LP


(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
11.6.2009 22:20:40   
rinamali
Jaz uporabljam navaden termometer. Glede tistih 37 stopinj pa mislim, da ni nujno, ker imajo ene punce nižje temperature in ne dosežejo 37 stopinj. Pomembno je, da se vidi razlika. Pri meni se do 13. dneva giblje med 36.5 in 36.7, nato pa 13. ali 14.dan skoči na 37 in celo več.   

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
12.6.2009 11:21:19   
tiana
živjo!
tud js si morm temp.merit, jo pa merim z elektronskim termometrom zjutraj pod jezikom tko kt pišena navodilih.dobila sm list na katerga vpisujem temp.ampak men je ful čudn k mam tko nizko.minimalno je blo 36, največ pa 36,4 stopinje.bom vidla zj če bom mela ovulacijo če se bo kej spremenil.ker sm namreč na klomifenu.

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
12.6.2009 12:44:17   
Majčka*
mene pa zanima, če je možno da ti temperatura bazalna med ovulacijo pade? Men se je nardil, da mi je najprej za dva dni mal narasla, pol pa padla...mam pa zdj ene čudne rjave izcedke:((

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
12.6.2009 16:53:35   
rinamali
Majčka,
pred ovulacijo ali prav na dan ovulacije lahko pade še nižje kakor je bila do ovulacije.
Se pa mora po ovulaciji dvignit.
Primer: 36.4, 36.5, 36.5, 36.6, 36.5, 36.2, 36.9, 37.0. Pri takih temperaturah je bila ovulacija pri 36.2.

(odgovor članu Majčka*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
12.6.2009 18:07:45   
Njumi
Se strinjam.

Drugače tudi jaz priporočam vaginalno merjenje temperature - 5 minut.

Srečno!

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
14.6.2009 10:39:11   
smuki
Punce, hvala vsem za komentarje. Na mojo srečo pa mi prihodnji mesec ne bo potrebno meriti temperature, saj je danes zjutraj test pokazal plusek. Zdaj samo držim pesti, da bo tokrat vse OK.

papa

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
14.6.2009 21:37:24   
S*
 
IZVIRNO SPOROČILO: smuki

Punce, hvala vsem za komentarje. Na mojo srečo pa mi prihodnji mesec ne bo potrebno meriti temperature, saj je danes zjutraj test pokazal plusek. Zdaj samo držim pesti, da bo tokrat vse OK.

papa



user posted image   user posted image   user posted image Čestitke user posted image   user posted image   user posted image

(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
15.6.2009 1:51:56   
Majčka*
Čestitke Smukiuser posted image user posted image in hvala vsem za odgovore...zdj mi je jasno...sm se že vstrašila, da nimam ovulacije...zdj pa spet veselouser posted image pa bo:)

(odgovor članu S*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
15.6.2009 22:04:33   
Mia007
Jaz sem si jo merila rektalno vedno zjutraj preden sem vstala.. in pri ovulaciji ti mora it nad 37.. 2 do 3 dni prreduser posted image pade.. v kolikor je naprej 37... si 100 % noseča..

(odgovor članu Majčka*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
15.6.2009 22:06:55   
Mia007

IZVIRNO SPOROČILO: rinamali

Majčka,
pred ovulacijo ali prav na dan ovulacije lahko pade še nižje kakor je bila do ovulacije.
Se pa mora po ovulaciji dvignit.
Primer: 36.4, 36.5, 36.5, 36.6, 36.5, 36.2, 36.9, 37.0. Pri takih temperaturah je bila ovulacija pri 36.2.



rinamali kakor je meni znano, ovulacija nastopi tisti dan, ko se vročina dvigne nad 37.0.. kar je pod... pomeni da ni ovulacije

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
16.6.2009 11:05:42   
tejčit
smuki živjo.iskrene čestitke od mene no vidiš da ti je hitr ratalo.
lepo nosečnost ti želim pa javi se kaj.

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
16.6.2009 11:51:28   
S*
IZVIRNO SPOROČILO: Mia007


IZVIRNO SPOROČILO: rinamali

Majčka,
pred ovulacijo ali prav na dan ovulacije lahko pade še nižje kakor je bila do ovulacije.
Se pa mora po ovulaciji dvignit.
Primer: 36.4, 36.5, 36.5, 36.6, 36.5, 36.2, 36.9, 37.0. Pri takih temperaturah je bila ovulacija pri 36.2.



rinamali kakor je meni znano, ovulacija nastopi tisti dan, ko se vročina dvigne nad 37.0.. kar je pod... pomeni da ni ovulacije


S tem se pa ne strinjam. Vsi ljudje nimamo enake bazalne temperature in vsi termometri niso enaki, tako da ne moreš pričakovati, da vsem ženskam naraste T na 37 in več. Da je ovulacija se mora temperatura dvigniti za vsaj 0,2 - 0,5 °C, torej če si imela T pred ovulacijo 36,5 je O bila, če se ti je temperatura dvignila na 36,7 in več.

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
26.6.2009 20:40:27   
Mia007

IZVIRNO SPOROČILO: S*

IZVIRNO SPOROČILO: Mia007


IZVIRNO SPOROČILO: rinamali

Majčka,
pred ovulacijo ali prav na dan ovulacije lahko pade še nižje kakor je bila do ovulacije.
Se pa mora po ovulaciji dvignit.
Primer: 36.4, 36.5, 36.5, 36.6, 36.5, 36.2, 36.9, 37.0. Pri takih temperaturah je bila ovulacija pri 36.2.



rinamali kakor je meni znano, ovulacija nastopi tisti dan, ko se vročina dvigne nad 37.0.. kar je pod... pomeni da ni ovulacije


S tem se pa ne strinjam. Vsi ljudje nimamo enake bazalne temperature in vsi termometri niso enaki, tako da ne moreš pričakovati, da vsem ženskam naraste T na 37 in več. Da je ovulacija se mora temperatura dvigniti za vsaj 0,2 - 0,5 °C, torej če si imela T pred ovulacijo 36,5 je O bila, če se ti je temperatura dvignila na 36,7 in več.




rinamali pred 12 leti, ko nisem mogla zanositi mi je moj G tako rekel in nič ni odvisno od termometra in niti od temperature posameznice.. ko nastopi ovulacija se temperatura rektalno 100 % mora dvigniti nad 37 stopinj C.. o tem sem tudi veliko prebrala in in tudi prakticirala pred leti:) tako, da mogoče so zdaj kake nove metode..pred 13 leti je bilo tako, zdaj je že mogoče dovolj da maš 36.5.. :).. tamala ima 2 leti, pa se spomnim, ko sem sina rodila, ga nisem mogla dojiti ker je bil vsak dan obsevanček zaradi zlatenice.. pa niso nič teživi v P, da moram dojiti.. pri tamali pa po CR nisem imela veliko mleka.. pa so tolk me gnjavili... da otrok mora biti dojen...Spreminjajo glede teh stvari to much...

(odgovor članu S*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
27.6.2009 10:45:46   
T3JK4
Tudi jaz sem začela z merjenjem BT... pa me zanima, če je to normalno, da je BT v petih dnevih na istem nivoju (36,7)? Merim jo vsako jutro oralno 5min, preden se pretegnem ali stopim iz postelje.

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
28.6.2009 10:18:37   
rinamali
Punce kar se tiče ovulacije sem popolnima prepričana v tisto kar sem napisala.
Za potrditev ovulacije ni nujno, da temperatura zraste na 37 stopinj. Lahko ima ženska nižje temperature pred ovulacijo in tudi z ovulacijo ta ne naraste na 37.
Primer: 36.2, 36.2,36.2, 36.3,36.1, 36.7, 36.8, 36.7. V tem primeru je ovulacija nastopila pri 36.1.
In tudi s tem se ne strinjam, da ovulacija nastopi, ko se temperatura dvigne. Takrat je načeloma že mimo. Ker telo potrebuje vsaj 12 ur po ovulaciji,  da se temperatura zaradi hormonov dvigne.
Je pa zanositev možna tudi na dan dviga temperature, če je jajčece še živo( to je tistih 12 ur).

(odgovor članu T3JK4)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
28.6.2009 12:27:05   
sunprincess
Mene pa zanima zakaj si potem sploh meriti temperaturo, če zveš za ovulacijo šele, ko je mimo?user posted image

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
28.6.2009 12:31:04   
mausikaa
Sunprincess tako bolj spoznaš svoj ciklus...

_____________________________

[img]http://lb1f.lilypie.com/hVkrp2.png[/img]

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
28.6.2009 12:34:17   
sunprincess
 Potem je to za tiste, ki nimajo vsak mesec ob približno istem času ovulacije?

(odgovor članu mausikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
28.6.2009 18:56:08   
rinamali
Ja, merjenje bazalne temperature je za spoznavanje cikla. Se pa z merjenjem tudi potrdi ali sploh imaš ovulacijo. Saj vsak ginekolog pove, da je treba meriti vsaj 3 mesece.
Pri meni ovulacija nastopi 13. ali 14. dan cikla, lutealna faza pa je zmeraj enako dolga-točno 11 dni. Tako dobim menstruacijo na 24 ali 25 dni.

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
30.6.2009 17:00:28   
soncica12
še moje vprašanje. včeraj sem imela bolečine v jajčniku,zvečer sem si izmerila temperaturo-36,5. danes popoldne pa je 37,2. sicer po bolečini predvidevam, da je bila ovulacija včeraj? je možno da danes še zanosim? tokrat sem prvič poskusila z merjenjem temperatureuser posted image

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: merjenje bazalne tem. - spet
30.6.2009 17:02:57   
Anonimen
ce je bila ovulacija vceraj, vsekakor lahko se zanosis!

(odgovor članu soncica12)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?