|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
3.1.2011 10:53:12   
lidija***
HD- še tole.. jaz bi dala vlogo samo za eno leto, ker vas bo potem več. Subvencija tako pripada število let, sedem ali osem.. ne vem točno..

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
4.1.2011 12:37:07   
sazi
lidija*** - ne zameri, ker citiram tvoje napake - ne leti direktno nate, ampak na to, da se ne širi okrog neresnic, ker se potem komu lahko kak plan/vloga ali kje zatakne. Informacije pridejo zelo prav, napačne pa naredijo lahko tudi škodo.


HD-pri subvenciji za nakup hiše se šteje mlada družina po starosti otrok. Za prvič, ko daš vlogo mora biti otrok star do šest let. Mi smo jo kupili predlani pa sem letos dobila za dve leti. Mora pa biti vloga popolna, vsi podpisi notarsko uverjeni.. Dohodek na družinskega člana nima veze, mora pa biti zadoščeno kvadraturi npr. za petčlansko družino vsaj 75m2.  Vse  pa piše na razpisu.. 300 EUR na družinskega člana. Če se v obnovi vloge(naslednje leto)  rodi še kakšen otrok, daš drugo leto zraven in se dvigne subvencija za 300 EUR.


En kup nepravilnih napotkov!!!

Notarsko overjena mora biti samo kupoprodajna pogodba - podpisi na vlogi pa ne - mi vsako leto oddamo vlogo in podpisi niso nikoli overjeni in dobivamo subvencijo.
Dohodek na družinskega člana je pomemben - v razpisu je objavljena lestica dovoljenega neto dohodka na celo družino, je pa cenzus dokaj visok.
Kvadratura nima za subvencijo nakupa čisto nobene zveze. Tabela v razpisu je objavljena zgolj za določanje višine subvencije za najem.


HD- še tole.. jaz bi dala vlogo samo za eno leto, ker vas bo potem več. Subvencija tako pripada število let, sedem ali osem.. ne vem točno..

Ja, to je že res. Ampak kdo garantira, da bodo subvecije sploh še dajali naslednjih 8 let. Že letos se je govorilo, da bi lahko zmanjšali višino subvencije, pa je k sreči niso - lahko pa jo kdaj v prihodnje. Zato se jaz držim načela o vrbacu v roki in golobu na strehi - bolje oddati vloo čimprej, kot zavlačevati zaradi morebitnih koristi čez 7 let.

Za HD - to je pa res, da boste oddajali pred tvojim porodom (če bo razpis aprila), potem pa naslednje leto uveljavljaš za nazaj še novorojenčka (ki lahko potem leta 2012 dobi "dvojno dozo" subvencije.

Več o pogojih razpisa si pa preberite v starem razpisu na strani SSRS: Razpis 2010

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
4.1.2011 12:48:20   
lidija***
Sazi- hvala za popravek, sem laik in sem odgovarjala po spominu. Ja, potrebno je podrobno prebrati razpis in vlogo in se je točno držati.
Lepo, da se javi kdo, ki se spozna.. user posted image

Lep dan!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   [Brisano sporočilo]
20.2.2011 22:23:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lidija***)
  Neposredna povezava do sporočila: 329
   [Brisano sporočilo]
8.3.2011 11:03:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
9.3.2011 9:27:34   
sazi
Razpis ni vsako leto ob istem času. Enkrat vem, da je bil šele oktobra.
Je pa bil lani aprila (oz. oddaja je bila do konca aprila). To bo pa kmalu, če bo letos tudi tako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   [Brisano sporočilo]
9.3.2011 10:18:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 332
   [Brisano sporočilo]
22.3.2011 10:49:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 333
   [Brisano sporočilo]
22.3.2011 11:06:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
22.3.2011 11:10:55   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: živka

http://www.finance.si/306549/Stanovanjska-subvencija-bo-letos-pol-ni%BEja

Letos bo subvencija na člana le 150€!


svinjarija! user posted image

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
22.3.2011 11:30:16   
Aisha86
sam res cigani eni! user posted image user posted image In za povrh vsega bojo še nepremičnine obdavčli!! user posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.3.2011 11:11:49   
tajtaja
Upam, da je bil tiskarski škrat!user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.3.2011 11:58:39   
sazi
Ne delajte panike preden je sploh karkoli uradnega. Že lani je bil cel halo, da bodo subvencije nižje, pa niso bile. Kar sicer ne pomeni, da bo tudi letos tako, ampak ne pluvajte vsepovprek, dokler ni nekje nekaj uradno objavljeno - torej, dokler ni razpisa, se ne ve zagotovo kaj bo in kaj ne.

Je pa s temi subvencijami tako - super, da so. Bolje nekaj, kot nič. Pred 5imi leti in prej jih ni bilo. Morda jih tudi v prihodnje kdaj ne bo več...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
30.3.2011 16:56:39   
Aja1
Tukaj že veliko veste o tej subvenciji. Zanima me, če tudi midva lahko dobiva subvencijo, glede na to, da sva zdaj lastnika manjšega stanovanja (premajhnega za 4 člansko družino), ki ga bova prodala, ko bova zgradila hišo.

_____________________________




(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
4.4.2011 15:27:40   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: lidija***

HD-pri subvenciji za nakup hiše se šteje mlada družina po starosti otrok. Za prvič, ko daš vlogo mora biti otrok star do šest let. Mi smo jo kupili predlani pa sem letos dobila za dve leti. Mora pa biti vloga popolna, vsi podpisi notarsko uverjeni.. Dohodek na družinskega člana nima veze, mora pa biti zadoščeno kvadraturi npr. za petčlansko družino vsaj 75m2.  Vse  pa piše na razpisu.. 300 EUR na družinskega člana. Če se v obnovi vloge(naslednje leto)  rodi še kakšen otrok, daš drugo leto zraven in se dvigne subvencija za 300 EUR.


zanima me če dam letos vlogo in imam le enega otroka (5let), ki gre drugo leto v šolo in bo več kot 6 let star, sem upravičena do subvencij le enskrat, al lahko dobivam subvencijo tudi naprej, glede na to da bo otrok že šoloobvezen????

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
5.4.2011 10:45:24   
sazi
zanima me če dam letos vlogo in imam le enega otroka (5let), ki gre drugo leto v šolo in bo več kot 6 let star, sem upravičena do subvencij le enskrat, al lahko dobivam subvencijo tudi naprej, glede na to da bo otrok že šoloobvezen????


Kriterij mlade družine (z enim predšolskim otrokom - kako natančno je to opredeljeno, je treba pogledati v razpis - ponavadi piše, da mora biti otrok rojen po nekem datumu) je potrebno izpolnjevati le ob 1. vlogi. Potem pa vsako leto le še dohodkovni kriterij.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
5.4.2011 13:48:48   
end1
torej če daš prvič vlogo, ko je predšolski otrok in dobiš subvencijo, jo dobivaš tudi kasneje ko gre v šolo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
5.4.2011 14:14:47   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: end1

torej če daš prvič vlogo, ko je predšolski otrok in dobiš subvencijo, jo dobivaš tudi kasneje ko gre v šolo.

Da, če izpolnjuješ druge kriterije.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
5.4.2011 15:15:45   
end1
hvala sazi !

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
8.4.2011 12:54:54   
lenčy
tudi jaz imam vprašanje... letos kupujeva stanovanje, ki bo na mojega pisan nekje do maja. zdj me pa zanima, če moramo bit vsi stalno prijavljeni v tem stanovanju oz. ali je to važno?
lp

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
9.4.2011 22:58:09   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

tudi jaz imam vprašanje... letos kupujeva stanovanje, ki bo na mojega pisan nekje do maja. zdj me pa zanima, če moramo bit vsi stalno prijavljeni v tem stanovanju oz. ali je to važno?
lp


Ni važno.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
21.4.2011 11:39:04   
Brbs
Pozdravjene,

čeprav sem prebrala vse polno zadev, razpis itd., ne najdem odgovora na nekaj vprašanj in prosim za odgovore, če jih katera ve.

1. Z možem sva pridobila gradbeno dovoljenje junija 2007, prej pa sem bila lastnica manjšega stanovanja (47 m2 - do septembra 2007), od aprila 2007 imava enega otroka od marca 2009 še drugega - ali je lastništvo (zelo malega) stanovanja preden smo dobili gradbeno dovoljenje ovira za pridobitev subvencije?
2. Ali se vsako leto na razpisu ta datum (kot pogoj) pridobitve gradbenega dovoljenja premika za eno leto?
3. ker je pogoj dohodek za predpreteklo leto, ko sem imela višje dohodke, verjetno letos ne bom uspela pridobiti subvencije (čeprav druge pogoje izpolnjujem), bojim pa se, da drugo leto, ko bom izpolnjevala pogojev, pa da bo gradbeno dovoljenje že prestaro - a imam sploh kakšne možnosti letos oz. naslednje leto?
4. Ni mi jasno, zakaj nekatere govorite, da ste dobile za nazaj, za 2 leti - a ni tako, da pač dobiš za tisto leto, ko je razpis in izpolnjuješ pogoje? Ali to pomeni, da se naj letos prijavimo, čeprav (samo) dohodkovnih pogojev ne izpolnjujejemo in bomo potem pridobili naslednje leto, ko jih bomo izpolnjevali?
5. Ker ni nikjer na netu vloge - kaj je potrebnon vpisovat neto dohodke? Kje se dobi te podatke? vedno je namreč na vseh ostalih vlogah za prejemke potrebno vpisovat bruto dohodke...
6. Kaj je potrebno vpisat tudi dohodke iz avtorskih honorarjev, dobičke s.p.- ja, kapitalske dobičke?
7. mož je podedoval 1/16 ene stare hiše, od katere nima nič - a ima to vpliv in ali je potrebno to kje zavesti?

Najlepša hvala za odgovore, če jih bo katera imela.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.4.2011 22:13:07   
sanelaa
A ima katera kakšne informacije o tem, kdaj naj bi bil razpis letos objavljen?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
29.4.2011 16:20:20   
lidija***
sanelaa- predvidoma bo objavljen v prvi polovici leta 2011.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
29.4.2011 16:38:19   
lidija***
Brbs-1. lastništvo stanovanja prej ni ovira, tudi midva sva bila lastnika stanovanja.
        4.Hišo sva kupila novembra2009, vlogo sem dala v letu2010 in dobila za dve leti, torej za 2009 in 2010.
Vloga in celoten razpis je na netu.
http://www.stanovanjskisklad-rs.si/si/610/subvencije/index.php?a=true&l=si&b=610&SPLETOO_REQUEST=File,496
Jaz ti ne bom preveč podrobno razlagala, ker nisem ravno strokovnjak, da ne bom kaj narobe rekla. Dobro je treba prebrati razpis, vse piše. Pa nič odnehat, ker se zdi, da je treba toliko dokumentacije priložit.., ampak se splača.user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?