|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2010
1.7.2009 22:12:34   
cestnidrikač
Moji znaki...ni še slabosti...je pa občasno špikanje na levi strani...upam, da ni nič hudega, saj si ne želim še enga ss. ginekolog je reku, da je videt zaenkrat še vse ok...bo treba še 3 tedne počakat do naslednjega pregleda. Upam, da bo vse super...tako, kot si želim in upam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Marčevke 2010
1.7.2009 23:14:42   
Naina
Joj, jaz pa poleg špikanja, megalomanske utrujenosti in občutljivosti, čutim že tudi slabost, vonje, ... 

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 9:35:20   
aygo
Jutro user posted image

Kako ste nosečke? Jaz še kar po starem user posted image No, moram povedat, da se tudi meni pojavljajo intenzivni vonji. Včeraj sem pokovko v trgovskem centru navohala na zeeeelooo daleč. Možek pa se mi samo smeje user posted image

(odgovor članu Naina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 11:14:09   
Pooh
Pozdravček vsem!
Jaz sem bila pa že prav v skrbeh ker se mi zdi, da spodaj vse čutim, pa vidim, da imate tudi ve neko špikanje... sem si kar malo oddahnila :)
lindy za seznam: To bo moj prvi otrok, stara sem 30 let, z obale, datuma prvega pregleda še nimam, moram še poklicat, kdaj je moj ginekolog na dopustu :)

(odgovor članu aygo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 12:32:38   
Anonimen
tudi mene kar nekaj boli, špika, zateguje..tak čuden občutek, kot bi bila zaprta...dejansko pa sem non stop na veceju.
tole moje je bilo čisto nenačrtovano, zato bo treba po  folno kislino v lekarno. še kaj drugega? polna izkušenj, pa pol pozabila...

(odgovor članu Pooh)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 12:53:28   
aygo
Zanimivo, mene pa nič ne špika user posted image No, saj se ne pritožujem, tudi v 1. user posted image me ni user posted image

Anonimna - ja, rabiš folno, pa mogoče ša kakšno olje ali kremico proti strijam user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 13:06:41   
aygo
lindy - za seznamček... pravkar sem dobila datum 1. pregleda in ta je šele 3.8. user posted image Žal ima G dopust + neka predavanja user posted image

Sem se pa pravkar naročila pri drugem G na samoplačniškem pregledu in to že kar danes teden, ker se mi zdi, da imam lažje vnetje user posted image


< Sporočilo je popravil aygo -- 2.7.2009 13:15:31 >

(odgovor članu aygo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 17:41:41   
LaMay
Hello.

Meni je dans zjutraj bilo slabo tko,da stat nisem mogla user posted image  Kr zibala sm se naprej pa nazaj.. Pol pa sm pojedla zajtrk pa je bilo boljše. Apetit je tkooooo velik da samo iščem kje lahko kaj pojem.. Sm prej tamalemu posebej za jest naredila pa sm mu tko jst vstran pojedla čeprav sm mela normalno kosilo user posted image

Anonimna dobrodošla!
Sara2007 uživajte na morju! Mi tudi gremo v ponedeljek v Grčijo in upam,da bomo meli lepo vreme in brez slabosti user posted image
Špikanje je ponavadi čisto normalno v nosečnosti. Maternica se rasteza in privaja na novo življenje.
aygo revica.. še vnetje si fasala user posted image  To zna bit zlo nadležno, posebej v nosečnosti.

(odgovor članu aygo)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 19:40:59   
cestnidrikač
Hj!

Js pa edino izostala menza, prsi boleče, da kr adijo, špikanje tu pa tam, občasna slabost (mine po kaki minuti).
Edino kar me je strah je to, da ss, ker 1. je blo v 5.tednu...in evo v 5.tednu sem. S tem, da sem imela takrat pa res katastrofalne bolečine v jajčnikih, celo tako daleč je prišlo, da nisem mogla hodit. Zaenkrat je pa vse tako mirno, da skoraj ne morem verjet, da sem noseča.
Zase in za vse nas upam, da bomo imele zdrave malčke.

(odgovor članu LaMay)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 19:55:28   
aygo
Danes sem si nabavila zlati prepečenec in krekerje, če mi bo slučajno kdaj slabo, da imam pač te kruhke pri roki user posted image

Ma jaaa - vnetje user posted image Sicer nimam izcedka, samo zdi se mi, da me hoče malo srbet... Imam sicer doma multi-gyn gel, takoj pomaga, tudi drugače ni panike. Boli me nič ne. Preden sem zanosila smo imeli kar nekaj žurk s tortami in če več dni zapored jem sladkarije se mi ta nadloga takoj pojavi user posted image Eh, bo že user posted image

cestnidirkač -
(zelo izviren nick mimogrede user posted image ) odmisli ss... saj veš, z negativnimi mislimi privlačimo negativne "sile", zato čimbolj optimistično glej na to nosečnost user posted image

Mi gremo pa šele septembra v Turčijo. Takrat bom noseča že polnih 12 tednov... Bi skoraj raje šla zdaj user posted image

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Marčevke 2010
2.7.2009 19:57:02   
s@nny
Oj,

Jaz mam  pa rok 8.3.-glih za dan žena.
Sem pa glih učeraj zvedla, da sem noseča.
Jz sem mela tud že SS-tko, da upam da to rundo rata.

lp

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 6:37:55   
crvicek
Pozdravljene marčevke!

Najprej iskrene čestitke vsem in seveda, da bi imele lepo in zdravo nosečnost in marca povile zdrave user posted image ! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Končno sem tudi jaz dočakala ta trenutek, da se vpišem pod nosečke!
Še kar ne dojemam....ma marca  bom končno mamica!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Izračunan datum poroda je 13.3.

Pred dvemi leti sem že bila noseča, a se je končalo s ss, potem pa je sledila operacija pregrade in še en kup drugih zdravstvenih težav. Od zadnjega posega pa je miilo 8 mesecev in vse kaže da je bila naša user posted image spočeta ravno na moj 32. rojstni dan. To pa natačno vem, saj sem bila spremljana z UZ, ker sem zadnje tri mesece jemala blage doze klomifena, na katere sem  zelo zelo dobro odreagirala. Še posebno ta mesec user posted image user posted image user posted image !

Meni pa je bilo sumljivo to, da sem imela v ponedeljek tako čudno napihjen trebušček, da nisem morala zapet hlač, ki sem jih v petek normalno nosila. Pa tudi občasne vrtoglavice imam in na trenutke malo občutljiv želodec. Včeraj pa so me full močno začela boleti prsa, tako da sem spala z modrčkom. Vse ostalo - špikanje in občutki pa so bili kot pred vsako user posted image .

Midva sva pa stornirala dopust v Maroku, saj bi morala odpotovati naslednji teden. Jaz se ne počutim, da bi zdaj hodila tako daleč, ker pred dvemi leti sem splavila ravno na dopustu in je bila zelo neprijetna izkušnja.user posted image

Se bova kar v našem morju malo kopala, daljši dopust pa bova prestavila na september.

Lepo se imejte in čim manj slabosti!



_____________________________

Najini princeski raseta...

(odgovor članu s@nny)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 7:09:44   
Kika99
IZVIRNO SPOROČILO: crvicek


Midva sva pa stornirala dopust v Maroku, saj bi morala odpotovati naslednji teden. Jaz se ne počutim, da bi zdaj hodila tako daleč, ker pred dvemi leti sem splavila ravno na dopustu in je bila zelo neprijetna izkušnja.user posted image

Se bova kar v našem morju malo kopala, daljši dopust pa bova prestavila na september.

Lepo se imejte in čim manj slabosti!




čestitam za user posted image . Ne sekiraj se zaradi dopusta. Midva sva že januarja rezervirala potovanje v dominikansko republiko (julija bi morala odpotovati). Marca letos sem zanosila in zato sem ga tudi skenslala, ne upam tvegati ker sem enega od user posted image user posted image  splavila. Bova šla kar na hrvaške otoke letos konecc julija.

Marčevke uživajte v user posted image  in čim več prijetnih trenutkov user posted image

< Sporočilo je popravil Kika99 -- 3.7.2009 7:10:07 >

(odgovor članu crvicek)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 8:11:28   
cestnidrikač
Helo!

Ja, edino kar je je mislit pozitivno...Amapak vsi vemo, da včasih podzavest mal ponagaja.
a, še kira ne more spat ponoči? Čeprav sem zvečer utrujena, da bi kr dol padla, pol pa ne morem zaspat-kriza. Drgač pa vse super. Kaj čmo, komaj čakam na 1. pregled...oz. 2;).

Zdaj pa za ves dan v službo-joj, joj.

LP

(odgovor članu Kika99)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 8:56:06   
Anonimen
aygo, bolše malo počakat z dopustom. če ti bo kaj slabo, ti bo verjetno najbolj tam do 12 tedna, potem pa ne več. Zdaj smo še tolk na začetku, da nas taveselo šele čaka.
mi smo planirali dopust zadnji teden avgusta. glih prav, do takrat bo vse jasno. sem se naročila na pregled in ga imam 4.8.. se bom še načakala, ampak boljše malo potrpet, pa je potem vse jasno.
jaz vem za to nosečnost šele dva dni, pa sem v teh nekaj urah preštudirala vraga in pol. kaj nisem že voziček izbrala nooo... moj pa fanatično išče, kak avto bi kupili, ker bi ga bilo nujno menjati.
povedala sem eni prijateljici, ker nisem mogla bit tiho. zdaj bi najraje kr vsem. do pregleda je še tako daleč, da ne vem, če bom zdržala. a je katera od vas že povedala komu?

(odgovor članu cestnidrikač)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 8:58:24   
JanaB
Še ena se javlja. Po RR naj bi sicer bila v februarju ampak G pravi, da bo marca. Bomo vidli user posted image  Počutim se čisto nič nosečo, mogoče malo špikanja po joškicah, nekako bolj utrujena sem, spim pa slabše. Še nisem čisto dojela, da smo pridelali malo pikico se pa neizmerno veselim, ko bova novico delila z bližnjimi. Upam, da se ne bodo ponavljali kakšni izcedki in bo vse ok. Gremo pozitivno naprej do naslednje pregleda konec julija user posted image

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 9:03:23   
aygo
O vedno več nas je user posted image Dobrodošle nove nosečke user posted image user posted image

cestnidirkač - jaz spim kot ubita, zaenkrat res nimam težav. Me ta mala čez dan čist zmozga in zvečer mi sploh ni problem zaspat.

Joj ta dopust... Midva z možem pa sva razmišljala, da bi termin prestavila na prej (iz septembra na julij). Sploh zato, ker bom še na začetku nosečnosti. Ko dejansko grem pa bom že polnih 12 tednov noseča, takrat bo pa bebica že kar večja in če slučajno pride do česa (bog ne daj!) bo malo večji problem user posted image No, ker pa bo itak vse super in bp, sva zdaj rekla, da tisti termin ostane, pa še vroče ne bo tako kot zdaj julija, kar je pa tudi dobro oz. boljše zame kot za nosečko in seveda našo, takrat 15 mesečno punco user posted image Atiju je pa tak vseeno. On se bo itak v vsakem primeru pražil ko en kuščar user posted image

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 9:37:50   
7lina7

pozdravček vsem!!

tud jaz se grem zraven!!  user posted image

stara sem 35 in po 3 letih matranja smo šli v icsi postopek in glej jo srečo, po prvem poskusu je ratal!! jupiiiiiiiiiiiiii..  po lastnih izračunih imam datum 2.3.2010. ampak mislim,da bo kasneje.

doma imamo že hčero staro 15 in pol, ki verjetno ne bo nič kaj navdušena... razmišljam, kako ji naj povem...
kakšna ideja???

počutje ..hm, občasno zbadanje in špikanje ,tak kot pred user posted image ( kar pa vidim,da je normalno - imate skoraj vse). pa boleče in občutljive prsi.druga pa nič. aja, nenormalno mi je vroče!! user posted image

UZ in prvi pregled imam 14.7.

na dopust bi naj šla 17.7, pa sem malo v strahu ali naj grem al ne..čist na jug dalmacije- je kr daleč. hm..ne vem še.odvisno kaj bodo rekli na pregledu.

sem pa iz Maribora.

huh..bo dovolj za enkrat! lep dan želim vsem! user posted image


_____________________________

Lin@


(odgovor članu aygo)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 9:59:27   
Pooh
Ojla punce!
Jaz kličem in kličem v ambulanto, da bi se naročila na pregled, pa se nobeni sestri ne da dvignit slušalke... očitno, bom morala it osebno tja, da se naročim.

Ko ste se pogovarjale o spanju: jaz dobro spim, le dolgo ne morem spat, čeprav sem veliko zaspana, tudi čez dan in tudi zjutraj, ko se zbudim bi še spala, pa ne morem več :) he he
Mam pa s prebavo težave se mi zdi. Še katera spušča precej plinov? user posted image

Glede dopusta, bova šla midva prva dva tedna v avgustu na hrvaško morje, kot sva že prej načrtovala. Ni tako daleč od Slovenije, itak pa verjamem, da bo vse uredu ;)

Anonimen, daj razkrij nam svoje ime :) Jaz sem drugače že povedala svojima staršema in trem prijateljicam, ki so spremljale najin trud do nastanka user posted image v teh petih letih. Za njih nisem mogla počakat, ostalim bova povedala po prvem pregledu.

Pa še nekaj sem ugotovila: nič sladkega mi ne paše, se mi prav upira... prej sem bila pa nora na sladkarije. he he

(odgovor članu aygo)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 10:09:52   
aygo
Pooh - mogoče so pa v ambulanti na dopustu user posted image

Midva bova počakala do prvega pregleda preden bova povedala družinam - vsaj! Moje dobre prijateljice pa že vejo... To je pač ena taka stvar, ko enostavno moraš nekomu povedat user posted image Mož ne šteje - on je itak eno z mano user posted image

Drugače pa tudi jaz nimam neke želje po sladkem user posted image Včeraj po zelo dolgem času nisem nič sladkega maznila user posted image Sem se komaj zvečer tega zavzela user posted image

< Sporočilo je popravil aygo -- 3.7.2009 10:10:32 >

(odgovor članu Pooh)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 10:20:49   
aygo
7lina7 - pozdravljena in čestitke user posted image

Še 1x okoli dopustov... Punce, jaz ne vidim nekega pretiranega problema okoli dopustov. Zdaj smo itak še čisto na začetku nosečnosti in če pride do česa, je to žal ss. Proti temu (če se že zgodi, ampak SE NE BO user posted image ) pa itak nič ne moremo, pa če smo doma, na morju na Hrvaškem ali v Egiptu. Ni res? Če smo na morju je mogoče še malo boljše za nas kot nosečke, saj smo tam bolj sproščene, nič ne delamo, več počivamo... Mislim, da je večji problem z dopusti, ko bomo že bolj okrogle. Če pride slučajno do predčasnega poroda v kaki Tuniziji ali Grčiji... No, potem bo pač imel otrok državo rojstva "Tunizija" in bo mali afričan user posted image   Saj vse veste kaj mislim, pač same komplikacije... porod neki bogu za hrbtom, potem papirji... user posted image Tako, da kar pogumno na dopuste dokler so pikice še čist majhne user posted image

< Sporočilo je popravil aygo -- 3.7.2009 10:26:50 >

(odgovor članu aygo)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Marčevke 2010
3.7.2009 13:00:17   
lindy
 user posted image  

user posted image



 PDP, NICK, STAROST, KRAJ,NOSEČNOST,  NASLEDNJI PREGLED(NP)
 
1.3.2010
user posted image  cestnidrikač, 24 let, Celje, 2user posted image , NP 24.7.09

2.3.2010
user posted image 7lina7, maribor, 2user posted image , NP 14.7
 
3.3.2010
user posted image  LaMay, 34 let, Ljubljana, 3user posted image , NP 27.7.09 
user posted image  sara2007, 22 let, okolica Sl. Bistrice, 2user posted image
 
5.3.2010
user posted image  Pooh, 30 let, obala, 1user posted image
user posted image  aygo, 27 let, Maribor, NP 9.7
 
7.3.2010
user posted image  lindy, 27 let, Mengeš, 2user posted image , NP 22.7.09
user posted image  maša06, 28 let, Kranja, 3user posted image , NP 16.7.07

8.3. 2010
user posted image Naina, 31 let, Kranj
user posted image s@nny
 
13.3.2010
user posted image crvicek, 1user posted image

  
  
  
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
 
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
    PREGLEDI           
    user posted image   DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA


  • Še nekaj strani:

    NUHALNA SVETLINA       SEZNAM ZA BODOČE MAMICE
    NOSEČNOST                    ŠOLA ZA STARŠE
    NOSEČNIŠKI KALK.         VSE O NOSEČNOSTI
    MAMA.SI                           NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA

     
     
  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila

    LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC



  • nosečnost in delo:

    TUKAJ                         TUKAJ                   TUKAJ 

     
  • urejanje dokumentacije:
    Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
    vloga S-1/1
    priloga S-1

    Urejanje očetovskega dopusta
    vloga S-1/2
    Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
    Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
    Priznanje očetovstva
    Kako do otroškega dodatka



    < Sporočilo je popravil lindy -- 3.7.2009 13:05:28 >


    _____________________________

    Moja mala Manca je moja največja sreča!

    (odgovor članu aygo)
  • Neposredna povezava do sporočila: 72
       RE: Marčevke 2010
    3.7.2009 13:04:24   
    lindy
    Pozdravljene nove nosečkeuser posted image , vedno več nas je in super, da je tako. mene razen špikanja ne daje nič drugega, apetit je pa itak na višku kot vedmo, ampak se morm zlo nazaj držat, ker imam veliko preveč kg. Glede spanja, preden sem zanosila nisem mogla zaspat, zdej pa kr takoj zaspim in tudi ponoči spim dobro, se je pa v prvi nosečnosti začelo nespanje nekje na sredini in sem cele noči prebedela, upam da zdaj ne bo tako, saj ne morm več spat zjutraj oz. čez danuser posted image . Midve z Manco uživava še te zadnje dni, 13 julija pa grem nazaj v službo, še dobr da samo za 5 ur. Iz dopusta smo s epa mi že vrnili in sicer smo bli na Pagu, blo je luštn ampak prehitro minil, zdej pa itak ne gremo več, ker grem v službo. Pridne bodite, grem kuhat.

    _____________________________

    Moja mala Manca je moja največja sreča!

    (odgovor članu lindy)
    Neposredna povezava do sporočila: 73
       RE: Marčevke 2010
    3.7.2009 13:30:33   
    LaMay
    Živjo user posted image

    Jst sm čist crkjena tko,da vam ne bom preveč težila user posted image  Ponoči nism čist nč spala..Filip rabi mojo energijo jst pa je sploh nimam.

    Hrana sladko bi lahko nonstop jedla user posted image  Ne morm pa videt mesa.. Že,ko ga zavoham se mi vse obrača zato se ga zdaj na veliko izogibam.

    7lina7 no tvoja punca je eno leto starejša od moje... Naša tut ni bla nč vesela za user posted image . Prvo mi je rekla,da nč ne vem o zaščiti, pol pa da sm itak prestara za še enega dojenčkauser posted image  Povedala sm ji čist naravno pri kosilu.. Nč ovinkarjenja kr je ze tak odrasla,da je brezveze nekaj skrivat. No danes pa me je že vprašala kdaj mam pregled in,če mi je kaj slabo user posted image  Tko,da se poočasi že privaja na dojenčka čeprav še ni čisto "prava" Zoja.

    (odgovor članu lindy)
    Neposredna povezava do sporočila: 74
       RE: Marčevke 2010
    3.7.2009 13:33:57   
    LaMay
    Aja.. vse sproti pozabim user posted image

    Midva sva že povedala moji in njegovi družini. So bli kr presenečeni, moji veseli, tašča malo manj user posted image  Ampak smo se zmenil,da nobenemu ne smejo povedat vsaj do prvega pregleda.
    Ampak pri tašči težko vrjamem,da bo tiho kr je itak ulični radio user posted image user posted image  Ostalim pa bova midva povedala nekje po NS,če bo vse vredu.

    (odgovor članu LaMay)
    Neposredna povezava do sporočila: 75
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
    Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
    Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
    Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




    Nos.
    пеперутка16

    Kako majhnim otrokom čistite nos?