|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: BIO mehčalec?
16.7.2009 16:03:41   
bumerang
Jaz nisem ravno prepričana v to, da je perilo trdo zaradi trde vode. Na Obali imamo baje eno od najtrših vod v državi pa jaz na perilu, razen v vonju, ne vidim razlike če dodam mehčalec ali ne. Leta in leta, ko sem imela še zadrgo malo bolj zadrgnjeno zaradi hiše v gradnji, ga sploh nisem uporabljala. Tudi zdaj ga večkrat ne oz. če ga, ga zaradi vonja.
Po moje je bolj odvisno od pralnega stroja in malo tudi od praška, ki ga uporabljaš.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: BIO mehčalec?
16.7.2009 23:08:48   
nejcko
Za tiste, ki nimamo sušilca: mehko perilo se lahko dobi tudi na zelo preprost način, in sicer s centrifugiranjem. Jaz vedno najmanj 2x centrifugiram perilo in je veliko mehkejše, kot če ga centrifugiram samo 1x. Najbolj pa se obnesejo tiste samostoječe centrifuge - zakon so; perilo skoraj do suhega ožamejo, pa še mehko postane.

Torej, Zara, če imaš cca 160 ojrov viška in prostor za še eno mašino v bajti, si nabavi to centrifugo. Meni je zakon user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: BIO mehčalec?
20.7.2009 22:06:32   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka
Ula80 - lahko uporabiš kakšno drugo milo - ali samo marsejsko? Dobiš to milo tudi kje drugje kot v spletni trgovini?


Danes sem ga odkrila v DM-u še ceneje, po 0.75 €. JEEEJ!!!

Nejcko, ni šans - ni placa. user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 20.7.2009 22:08:21 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: BIO mehčalec?
20.7.2009 22:14:00   
bumerang
To s centrufigo pa zna bit, jaz jo namreč vedno pustim na 1600 obratov.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
31.7.2009 13:55:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: BIO mehčalec?
31.7.2009 17:29:23   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin
sicer pa glede kisa, nekajkrat sem prala z njim, pa nikoli več ne bom, ker so cunje smrdele po postanem, rahlo kislem,...

Zdaj perem z alko kisom že en čas, in mi je super. Dodaj malo eteričnega olja, kakšnega dišečega. Jst imam ananasov vonj in mi cune tako fajn dišijo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
3.8.2009 9:33:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: BIO mehčalec?
6.8.2009 8:06:00   
2ursae
zelo zanimivo branje, super user posted image .

čau, grem žajfo ribat user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: BIO mehčalec?
27.10.2009 13:14:27   
ZARA
A si zrihtala kaj 2ursae? Je žajfa delovala? Jst še kar nisem nič naribala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: BIO mehčalec?
27.10.2009 17:33:04   
Gina
Jaz sem probala tole milo ribat in je res fajn prašek za perilo. Zdaj ga v bistvu ves cajt že uporabljam. Opere super. Za belo perilo ga malo več v boben vržem in to je to.Še vedno je cenejše kot vse ostalo, ne obremenjuje okolja, vsaj ne v tako veliki meri kot ostali praški, pa po njem nimam alergije (kar samo še za dash velja od ostalih kupljenih praškov). Aja, pa upoštevala sem ullin recept, ali katera je že pisala, pa še sodo dam v prašek. Fajn odkritje se mi zdi. Mehčalca pa ne uporabljam, ker imam prvič - alergijo nanj , no na pol njih, pa več ne vem na katerega ne, pa drugič- imam sušilca.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: BIO mehčalec?
27.10.2009 21:22:26   
Pi-kica 1
Tudi meni je ribano milo zakon. Opere super, prala pa sem že prej s praški brez vonja, ki sem jih mastno plačala (z enim iz DM-a, ki je stala plastenka 8 evrovuser posted image ). Namesto mehčalca pa uporabljam kis in so cunje zadovoljivo mehke.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: BIO mehčalec?
27.10.2009 21:28:46   
Jerneja_
 Za mehčalec

-230g ali 2 skodelici sode bikarbone
-450ml ali 2 skodelici belega kisa
-900ml ali 4 skodelice vode

Zmešajte sestavine in uporabite 55ml oz. ¼ skodelice na pranje pri zadnjem splakovanju.

ali pa tole
 

- 4.5 litra kisa
- 20 kapljic sivkinega eteričnega olja.

Kis zlijte v vrč in mu dodate eterično olje. Pretresite preden uporabite. Za veliko pranje dodajte 225ml pri splakovanju, za manjša pranja pa 110ml.

Meni se obnese zelo.

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 27.10.2009 21:30:52 >

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: BIO mehčalec?
28.10.2009 22:13:49   
smeja2
jaz sem pa včeraj nardila ta gel iz marsejskega mila in mi je čez noč ratal tak čist trd puding user posted image sm lonc lah okol obrnila user posted image
pa sm za eno milo iz dm-a dala 3,25 l vode (sem jo v ketlerju skuhala pa gor polila...mal pomešala pa še sodo bikarbono dodala)
pol sem dodala še en liter...sam zdej je pa en tak smešen sluz ratal :))
kako sploh zgleda tale vaš gel? a je to ok da je tak sluzast al kaj?

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
28.10.2009 23:02:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: BIO mehčalec?
28.10.2009 23:33:16   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: smeja2

jaz sem pa včeraj nardila ta gel iz marsejskega mila in mi je čez noč ratal tak čist trd puding user posted image sm lonc lah okol obrnila user posted image
pa sm za eno milo iz dm-a dala 3,25 l vode (sem jo v ketlerju skuhala pa gor polila...mal pomešala pa še sodo bikarbono dodala)
pol sem dodala še en liter...sam zdej je pa en tak smešen sluz ratal :))
kako sploh zgleda tale vaš gel? a je to ok da je tak sluzast al kaj?



A si imela ta veliko milo, 200g? Jaz sem prvič delala s tem milom, pa mi ni bilo jasno, zakaj je že po par urah čist gosto. 3l na 100g je treba. Potem sem šla brat še enkrat navodilo, pa se mi je posvetilo. Dolila sem vodo, kake 3l, pa je bilo ok. Vmes sem spraševala, kaj naredijo, da postene homogeno, pa mi ni nihče odgovoril. Pogruntala sem sama. Dovolj je treba mešat, pa še malo pustit vse skup, pa je stvar bolj homogena, ni sluzasta. Potrpljenje, pa bo.

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: BIO mehčalec?
29.10.2009 11:32:45   
smeja2
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: smeja2

jaz sem pa včeraj nardila ta gel iz marsejskega mila in mi je čez noč ratal tak čist trd puding user posted image sm lonc lah okol obrnila user posted image
pa sm za eno milo iz dm-a dala 3,25 l vode (sem jo v ketlerju skuhala pa gor polila...mal pomešala pa še sodo bikarbono dodala)
pol sem dodala še en liter...sam zdej je pa en tak smešen sluz ratal :))
kako sploh zgleda tale vaš gel? a je to ok da je tak sluzast al kaj?



A si imela ta veliko milo, 200g? Jaz sem prvič delala s tem milom, pa mi ni bilo jasno, zakaj je že po par urah čist gosto. 3l na 100g je treba. Potem sem šla brat še enkrat navodilo, pa se mi je posvetilo. Dolila sem vodo, kake 3l, pa je bilo ok. Vmes sem spraševala, kaj naredijo, da postene homogeno, pa mi ni nihče odgovoril. Pogruntala sem sama. Dovolj je treba mešat, pa še malo pustit vse skup, pa je stvar bolj homogena, ni sluzasta. Potrpljenje, pa bo.


Sem šla prav pogledat in je 125 g...točno uno iz DM za katero so punce dale recept user posted image
Nimam pojma zakaj se mi tok strdi....včeri sem pol dodala še vodo in vse skup segrela, da je bilo spet lepo tekoče....dons zjutri pa spet dokaj trdo (sicer malo manj kot včeri). Kolk gosto se vam nardi? Jaz bi rada vsaj tok, da ga lah natočim v posodo od prejšnjega praška.
ne vem zakaj taka razlika....zdej sem dala skupaj že več kot 4 litre vode user posted image
dons bom spet še mal dodala pa da vidimo kaj bo jutri user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: BIO mehčalec?
29.10.2009 13:57:11   
sonček33
V DM ju dobiš več različnih marsejskih mil (100g/125g/200g)
Gel anrediš - 100g mila/3l vode.

Ja, postane gosto in sluzasto. mesati je treba. In ko naliješ v plastenko, vsakič pred uporabo pretresi plastenko, pa bo.



_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: BIO mehčalec?
30.10.2009 18:15:06   
Gina
Ja, točno tako. Treba je mešati. Vsakič premešat. Jaz sicer ne dam vrele vode v milo ampak samo toplo iz pipe. Tudi segrevam nič. Mešam pa dosti. ko sem nazadnje stresla vse skup v plastenko od dasha, gre težko ven, ker je precej gosto. Pretresem, potem pa gre, ampak teče počasi, moraš mal porukat. Navadno imam v eni plastičnem loncu vse skup shranjeno, pa pokrito. Koliko je gosto? Ne znam opisat, ampak kar precej.

Je pa res razlika, katero milo vzameš. Tisto marsejsko milo, ki ima okus oz. vonj mandeljev, se meni zdi še najbolj normalno gosto. pomaranča je sluzasta, se ne strdi v neko homogeno gmoto, ampak se vleče kot jajce iz lupine, okus grozdje pa je zelo gosto milo, ampak mi je bolj fajn kot če bi bilo preredko. Drugih še nisem probala. Lahko še kakšna kaj napiše, kakšne izkušnje imate s temi mili?

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: BIO mehčalec?
3.12.2009 8:58:32   
zvezdica5
Pozdravljene,
prebrala sem vaše "recepte" in še sama sprobala.

kupila sem marsejevsko milo z vonjem mandlja (po priporočilu od gine). za prvo probo sem naribala samo 50g in jih vsipala kar v 2,5l plastenko. prelila z 1,5l vroče vode iz pipe in dodala eno žličko sode bikarbone ter fajn premešala. vsake toliko časa sem šla pretrest plastenko. prašek je tekoč, vsi delci so se lepo raztopili, ni preveč gost in opere super. kupila sem še neko milo z vonjem sivke in bom sprobala tudi to.
me pa predvsem zanima ali uporabljate zraven "domače" mehčalce - npr. kis ali kupljene. sama imam alergijo na (ne vse) mehčalce, ki se kaže v obliki rdečice, draženja grla, kašljanja, ipd. zato mehčalca pri belem perilu sploh ne uporabljam, pri barvastem pa sensitive lenor - pa še ta se mi zdi skoraj nepotreben. dajte prosim napisat še kakšen točen recept za mehčalec.
tako da vsem hvala za "recepte" pralnega praška, to je super tema.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: BIO mehčalec?
4.12.2009 21:41:23   
Eko Vila
user posted image  torej recept resnično deluje!

dodajam še  recept za doma narejen mehčalec:
  • V embalažo porabljenega kupljenega mehčalca vlijte 2 skodelici balzama za lase, 3 skodelice kisa in 6 skodelic vode (mala skodelica cca 1dcl), embalažo prej temeljito splaknite z vročo vodo,dobro premešajte vse sestavine.
  • Hranite v zaprti embalaži (plastenki od mehčalca),za doziranje se držite enakih količin, kot pri običajnem mehčalcu (npr. en zamašek za poln stroj perila)

ali

  • V embalažo porabljenega kupljenega mehčalca vlijte 1 skodelico sode bikarbone, 1 skodelico vode.
    Soda se bo lepo raztopila, mešanje ni potrebno (mala skodelica cca 1dcl), embalažo prej splaknite z vročo vodo, pozor v nadaljevanju se vsebina peni, zato mora biti embalaža kar velika, da vsebina ne vzkipi čez njo!
  • Počasi dodajte 6 skodelic belega kisa, prišlo bo do kemične reakcije počakajte nekaj minut in nato dodajte še 6 skodelic vode, ki bo pomagala, da se vsebina neha peniti. Nežno pretresite nastalo tekočino.
  • Če želite ustvariti mehčalec z vonjem, dodajte 10-15 kapljic čistega eteričnega olja (npr sivko).
  • Količina dodanega mehčalca perilu naj bo enaka, kot pri običajnem mehčalcu.
  • Shranite v dobro zaprti embalaži.


< Sporočilo je popravil Eko Vila RR -- 4.12.2009 21:56:29 >


_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu zvezdica5)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: BIO mehčalec?
16.3.2010 21:06:55   
ZmajTolovaj
Mene pa neki zanima, mogoče mal hecno vprašanje  - tiste, ki uporabljate kis, a ga nalijete kar v predalček, tam kjer je mišljeno, al ga date zraven v boben? Ena je men se zdi napisala, da ga da zraven, pa nisem ziher zdaj ..

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
16.3.2010 21:45:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: BIO mehčalec?
16.3.2010 21:59:49   
ZmajTolovaj
Aha, hvala! user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: BIO mehčalec?
22.3.2010 22:21:33   
Orchis
Pozdravljene!
Tudi sama ne uporabljam mehčalca nikoli. nekateri praški pa ga že sami vsebujejo. Kis je pa res dobra alt_ernativa kot dodatek prašku, pa še antibakterijski učinek ima.user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: BIO mehčalec?
27.3.2010 22:08:11   
timnala
Super recepti! user posted image
Sem že nekaj poskušala, ampak z mili za telo na podoben način.

Kako se vam kaj obnese tak gel za belo perilo?

Me pa nekaj zanima, in sicer - a vam eterična olja ne naredijo flekov na oblačilih? Meni so jih VEDNO..pa sem dala recimo par kapljic v vodo in fajn stresala in dala potem v prekat za mehčalec ali pa tudi v kisu..nekatera oblačila so imela flekce od olj.


_____________________________

Nace je moja velika ljubezen v malem...

(odgovor članu Orchis)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Od 1. marca višji otroški dodatek – za kol...
1. marca se usklajuje višina socialnih transferjev, ki se zvišuje za toliko kot so se v preteklem letu zvišali stroški o...
Po novem lažje do neizplačanih preživnin
1. septembra so začele veljati spremembe glede nadomestila preživnine, ki bo precej olajšala izterjavo neizplačanih prež...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?