|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 10:46:35   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: _ella_

Katarinka- vidiš kaj to pomaga, ko se odseliš. Pa še vnukinjo si ji rodila. Ali je njen prvi vnuk?  Super sem zlo vesela, ker tebe sem si pa zapomnila, kake frke si imelas njimi. 


ja selitev je nardila cudeze, je njena ta druga bodoča snaha k je se pod njeno streho na tapetiuser posted image ja, po mozevi strani je nasa prva-prva vnukinja, necakinja, pravnukinja itd....fantke pa bomo se pocakaliuser posted image

cesnca-ja ni lih lustn s tole alergijo, tud jaz nisem smela nobenga zdravila jemat med nosecnostjo, ceprav sem vsako leto poprej, saj nekaj let nazaj je bilo huje-asmaticni napadi vsak teden itd...a je sedaj veliko veliko boljeuser posted image



< Sporočilo je popravil katrinka -- 31.7.2009 10:48:50 >

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 10:48:08   
katrinka


user posted image
user posted image
user posted image

          NICK            PDP      RODILA    IME           VEL.       TEŽA
 
1. furlica               6.7.       14.5.        Maša         44 cm    2170 g 

2. knutek              27.6.     18.5         Nik            47 cm    2690 g


3.
netopircy         16.7.      20.5.        Maja         47cm     1960 g

4. zaspančka         24.7.      4.6.        Tjaš          47cm      2240g

5. hrupka               8.7.       15.6.     Larisa         45 cm    2070 g

6. nikita                 4.7.       18.6.      Julija         50 cm     3400 g

7. naty-taja         27.6.      18.6.      Urban         50 cm    3400 g

8. svet                   6.7.       18.6.       Ana            48 cm    2670 g 

9. pupa1005        20.7.      19.6.       Ažbe          48 cm    2735 g

10. ninocka           7.7.       21.6.     Lian Neo     51 cm     3150 g


11. sabina84         5.7.       24.6.       Lia            52 cm     3420 g 


12. hator               1.7.       25.6.       Luka          51 cm     2940 g

13. linaema            10.7.    25.6.       Zoja          51cm      3080 g


14. lučka25            20.7.    26.6.       Neža         50 cm     2790 g

15. bdubadu            9.7.      27.6.       Tisa          54 cm     3920 g


16. melika               4.7.      27.6.       Niko         50 cm     2970 g

17. ksandra               ?        27.6.      Jakob         47 cm     2990 g

18. žoga08            29.6.     28.6.        Lea           52 cm     3900 g


19. mravljica123    3.7.     30.6.        Nika         47 cm      2720 g


20. janejajaneja   22.7.      1.7.         Neli           48 cm     2770 g


21. ana                   2.7.        1.7.         Val            52 cm    3940 g

22. smile30          11. 7.      1. 7.       Zoja            51 cm    2980 g


23. jazzz27            7.7.        2.7.       Boris           52 cm    3450 g

24. anci banci        16.7.      2.7.        Svit            51 cm    3150 g

25. donna22          10.7.      2.7.        Zala            49 cm    3100 g

26. NO720091       1.7.       2.7.        Alja            51 cm     3450 g

26. katalena2007  11.7.     2.7.        Sara


27. andy28             9. 7.      6. 7.      Julija           52 cm     3530 g


28. jaknik1             6.7.       8.7.       Aljaž            54 cm     3720 g

29. _ella_               3.7.       8.7.     Nina Heidi     52 cm     3350 g

30. lero                   5.7.       8.7.       Filip             56 cm     4400 g

31. kaos                 13.7.     9.7.        Maj              50 cm     3630 g

32. jasna81            4.7.     10.7.      Inaja            50 cm     3520 g

33. dd77                15.7.    10.7.      Luka            55 cm      3550 g

34. ribica80             9.7.    10.7.      Ožbe            50 cm     3170 g


35. liam                   5.7.     10.7.       Zala            51 cm     3550 g

36. tacamuca           3.7.    10.7.       Taja             51 cm    3500 g

37. inuasa                5.7.    11.7.       Vito             52 cm     3510 g


38. katrinka           27.7.   13.7.  Suzana Vanesa 50 cm    2910 g

39. monty                6. 7.  13. 7.       Iza                50 cm    3425 g


40. jazzmine          24.7.   14.7.      Matic             50 cm    3430 g

41. bybyka_1987 15. 7.  14. 7.     Julian             51 cm    3650 g

42. Belika              28. 7.  14. 7.                            49 cm     3300g

43.štrimpf               7.7.    15. 7.       Vid               53 cm     3665 g
 
44. sinskaT            12.7.   16.7.        Nik               55 cm
     3730 g

45. marjetyca                   16.7.        Staš              55 cm     3730 g

46. češnca             16. 7.  18.7.        Juš               52 cm     3430 g

47. Alex01             11. 7.  17. 7.      Nejc             57 cm     4380 g

48. chatty              20.7.   17.7.      Tristan           53 cm     3300 g

49. dannyS                        18.7.      Florijan         54 cm     3680 g

50. _lenca_           12.7.    18.7.       Nika                            3180 g

51. gaja                 20. 7.   19. 7.      Ažbe            48 cm     2690 g

52. gigglica            24.7.    21.7.      Bianca          52 cm     3020 g

53. ip77                 22.7.    21.7.                           52 cm     3700 g

54. ally1                26.7.    21.7.        Luka           51 cm     3055 g

55. lejkica             12.7.    22.7.        Zoja            53 cm     3700 g

56. elevitka           27.7.   22.7.         Tai              50 cm     3680 g   

57. andmoj            25.7.   23.7.      Kristina         51 cm     2870 g

58. chebellca         20.7.  24.7.         Lili               52 cm     4075 g

59. busika              24.7.  24.7.         Jaša             55 cm     4300 g

60. šivilja              27.7.  25.7.         Hana            54 cm     4115 g

61. lenna               30.7.  25.7.         Lovro           52 cm     3450 g

62. darjussa         26.7.  26.7.          Kiara           51 cm     3400 g


63. vixen              18.7.  27.7.          Anže            51 cm     3780 g

64. vim                 30.7.  28.7.        Gašper          53 cm      3840 g










punčke = 31
fantki = 33


user posted image Naty-Taja & Urban
user posted image Svet & Ana   
user posted image Sabina84 & Lia
user posted image Ana & Val

user posted image Melika & Niko
user posted image Ninocka & Lian Neo
user posted image Anci banci & Svit
user posted image Zoga08 & Lea
user posted image Donna22 & Zala
user posted image Spela30 & Taj
user posted image Netopirčy81 & Maja
user posted image Bybyka_1987 & Julian
user posted image Jaknik1 & Aljaž
user posted image _ella_ & Nina Heidi
user posted image jazzz27 & Boris
user posted image jasna81 & Inaja
user posted image češnca & Juš
user posted image katrinka & Suzana Vanesa
user posted image ribica80 & Ožbe
user posted image  sinskaT & Nik
user posted image linaema & Zoja
user posted image ally1 & Luka
user posted image bybyka_1987 & Julian
user posted image chatty & Tristan
user posted image elevitka & Tai
user posted image lejkica & Zoja
user posted image vixen & Anže

user posted image andmoj & Kristina

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 12:20:46   
Vixen
Samo da se pofočkam, nisem še nič brala. Bom, obljubim! user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 12:40:14   
_ella_
katarinka- kako je pa bilo v porodnišnici, ko te ni moral nihče obiskat razen mož?user posted image user posted image A si imela potem mir pred neželjenim obiskom?!
Sej mogoče si pisala, pa sem takrat ravno frišna iz P prišla pa nisem bila na tekočem. 

(odgovor članu Vixen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 12:43:51   
_ella_
naša je pa nocoj spala kot angelj, se je samo enkrat zbudila. Je spala od 22 30 do 03 30 in od 04 00 do 0700, ko sem jo zbudila, ker mi je skor joške razneslo. user posted image  Ena hiba je pa melo tisti njen spanc, pojstla je bla čist mokra zjutrij, so mi joške puščale, zdej bom morala začet s modercem spat ponočiuser posted image    Že perem celo jutro.

Ampak vseeno bravo Heidiuser posted image user posted image user posted image   Kar naprej tako!!

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 12:56:12   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: _ella_

naša je pa nocoj spala kot angelj, se je samo enkrat zbudila. Je spala od 22 30 do 03 30 in od 04 00 do 0700, ko sem jo zbudila, ker mi je skor joške razneslo. user posted image  Ena hiba je pa melo tisti njen spanc, pojstla je bla čist mokra zjutrij, so mi joške puščale, zdej bom morala začet s modercem spat ponočiuser posted image    Že perem celo jutro.

Ampak vseeno bravo Heidiuser posted image user posted image user posted image   Kar naprej tako!!


Uuuuuu tole pa je luksuz...bravo za vašo pupiko. Jaz sem ponoči itak taka koma, da zjutraj moža sprašujem in se prepričujeva kolikokrat sem dojilauser posted image user posted image ..ponavadi se zmeraj za en podoj križavauser posted image user posted image user posted image .

Punce a ste že vse dobile davčno in zdravstveno kartico?

Kar se pa tiče mokre postelje..naš mali ne sme bit nag pet min....je prec lužicauser posted image user posted image user posted image ...najraje pa lula v taveliko posteljouser posted image user posted image ....

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 12:58:24   
jazzz27
aja katrinka...očitno se tvoja tašča želi snah znebit iz hišeuser posted image ....jaz se strinjam s Špelinim komentarjem glede tvoje tašče..kaj pa vem, da se nekdo čez noč tako spremeni...zame je ena velika igralkauser posted image .

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 13:00:41   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: _ella_

katarinka- kako je pa bilo v porodnišnici, ko te ni moral nihče obiskat razen mož?user posted image user posted image A si imela potem mir pred neželjenim obiskom?!
Sej mogoče si pisala, pa sem takrat ravno frišna iz P prišla pa nisem bila na tekočem. 


ej super je bilo, k so po telefonu vsi mojmu tezil da hočjo pridt in mi je prav prislo da niso smeli priti, edino mi je zal da moja mami ni mogla pridtuser posted image

drugače pa jz ponoci imam tud modrc gor - ne gre drugačuser posted image


IZVIRNO SPOROČILO: jazzz27

Punce a ste že vse dobile davčno in zdravstveno kartico?

Kar se pa tiče mokre postelje..naš mali ne sme bit nag pet min....je prec lužica ...najraje pa lula v taveliko posteljo ....


jaz sem davcno dobila v pon ali tor mislim da - 2 tedna po porodu, zdr.kartico pa ravno danes - sem bila tok vesela da je to porihtanuser posted image

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 13:43:17   
ninocka
Dober dan,

mi smo meli pa danes prvi pregled. P je bla cist navdusena nad nasim Lianom in ga je ful pohvalila, da je lep dojencek in ful zdrav user posted image user posted image user posted image Sploh je pa tale nasa P ful super in je itak navdusena tud nad prvima dvema user posted image Pa ful je pohvalila ime (od vseh treh), pol pa se rece kje sva Neo nasla. Pa ji recem iz matrice in se samo nasmeji in pokima, ces se mi je zdelo user posted image Zgleda je tud fanica Matrice user posted image user posted image
Pri skoraj 6 tednih tehta 4110, velik je 55 cm in obseg glavice ima 36.5 cm.
Kolke sva ze v P imela 1a-1a, tko da siroko povijanje ni potrebno in imamo UZ kolkov pri 3 mesecih. Ima pa nakazano ekstenzijo (glavo ful tisci nazaj in se cist v luno nazaj zvije), tko da je potreben pravilen handling in cimvec polozaj v lupinico. Ce bi se poslabsalo, bo pa napoten v RA.
Jemat mora tudi AD3 kapljice, ampak sva se zmenile, da mu bom dajal oleovit (avstrijske). So mi bolj izi za dajat, ker na AD3 skoz pozabljam, oleovit mam pa pri previjalki in se ziher 1x spomnim in mu po kapalki kanem tisto kapljico v usta. Pri AD3 pa vedno pozabim, pa stevilo kapljic mora narascat...
Je pa rekla, da se se vidi, da je se malo rumen (v P je mel zlatenico in bil pod lucko), pa ful je bla navdusena, ker se ji je smejckal user posted image in kako lepo ze pase kravice

kontracepcija - jst bom mela mireno - dozivljensko user posted image . Mi smo z otrocki zakljucili user posted image
oblacenje - normalno, vremenu primerno. Ze tko me na case ful zakuha, na case pa ful mrazi, a zdej se bom pa se neki ekstra oblacla za stare mame...user posted image
duda - tudi nova aventova ne pali. Cuzi jo mal, ce mu dam gor mal koroskih kapljic, pol pa pljune ven. Je pa zato ful aktualna ratala pri ta srednjem (ki je BTW tudi nikoli ni imel) user posted image
cesnca, a tvoja dva mata pa na isti dan RD user posted image Boljs ne bi mogla ustimat user posted image user posted image user posted image
MTFP, moja mami je ista - pa zakaj nima kapice, pa zakaj ni pokrit z 2 dekama, pa zakaj nima zimskega pajaca user posted image user posted image - najboljs pri 30 stopinjah user posted image   jst pravim - cez eno uho noter, cez drugo ven...BZ se je za to kregat, tvoj otrok, pa delas tako kot ti pase...
katrinka, upam da se tasca cist unese in ukroti user posted image
elevitka, jst bi rekla al da ma krcke oz. da ga napenja al pa da mu ne tece dost hitro, zato pa tudi vlece in se odriva in krici. Ker ce je prvo, potem sesa, zato ker mu to pomaga in ko ga zvije se odriva in krci, potem pa spet hlasta za dojko, da bi se s sesanjem umiril. Ce je pa drugo se pa jezi, ker ne tece dost hitro in je prelacen. Pri prvem mu probaj podirat kupcka, pa mal masirat trebuscka, pa nogice krcit k trebuscku, ce je pa drugo, ga pa ze probaj prej podojit (preden se cist predrami) al pa mu daj za zacetek ene 10 ml cajcka (da se umiri), potem bo pa mal bolj sit in bo lazje vlekel. Pa mal si pred podojem stisni, da zacne mleko tect.
Ceprav glede na to, da si napisala, da ful spi in vmes mal povlece in  pol spet spi, bi bolj rekla da ga matra kupcek se od teh mini podojev.

podiranje kupcka - mi ga od zacetka nismo, zdej pa vidim, da ga kar fejst matra in se pol zbudi in joka. Vceraj sem ga podojila za spanje najprej na eni joski, kupcek in pol na drugi (tuki pa nismo podrli kupcka). In se je cez ene 20 min zbudil in zacel ful jokat. Sem ga dvignila, malo potrepljala in je tako rignil user posted image , ga je zgleda zacelo ful matrat. Potem je pa kar ucke zacel zapirat in se parkrat povlekel in lepo zaspal.

Sem se  pa jst prejsnji vecer ful nazirala z lubenico in sem valda jo pojedla tolk, da ko ze nisem mogla vec, sem jo se mal user posted image . Pa me je zacel ful tiscat v trebuhu in bolet in zvijat, da sem kr na globok dihala. KO sem vstala, se mi je pa spahnilo in je takoj odleglo. Tko da sem potem razmisljala, ce te nase male strucke to tolk boli, kot je mene...user posted image revcki...user posted image user posted image
kopanje - mi se kopamo vsake vecer med 8:30-9h. Potem pa masaza z oljckom, pizamica in dojenje za spanje. Ponavadi zaspi na moji postelji (ker se dojiva leze), potem ga pa prestavim, ko prideva midva spat al pa ze prej.
nocno dojenje - mi se tudi dojimo leze, ampak potem jst zraven zaspim, mali se pa spet zbudi cez kaksno uro. tko da ga zdej probam dojit sede, ampak to gre nakako tako - zajoka, vsa zakomirana vstanem in ga leze podojim na eni joski in se vmes probam zbudit (vsaj do takrat ko neha sesat), potem ga dvignem in se usedem za podiranje kupcka in podoj na drugi joski nadaljujem sede. Probava  podret se enga kupcka (ce gre), drugace ga pa dam nazaj v njegovo posteljico.
moja porodna - sam se nekaj napisem, pa jo objavim user posted image



Sem zadnjic pozabila pokomentirat nase jezke in zvezdice user posted image - sem gledala slikice pri seznamu in ful vzdihovala nad vsem tem cukrom, pozabila sem jih pa pohvalit. Prav vsi so ful lustkani user posted image user posted image user posted image Dobr smo ustimale, julijke user posted image





_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 17:37:23   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: _ella_

IZVIRNO SPOROČILO: elevitka

Bom najprej vprašala kar tukaj.

Ker sem mamica prvič še nimam neke prakse - zanima me koliko je normalno da spi oz. je buden (skupaj - torej preden ponovno nazaj zaspi) dojenček star en teden ? naš bi podnevi v eno spal ponoči med 23 in 3 uro pa tuli kot slon in ga nič ne potolaži.

Pa še to našega ko spi nikakor ne morem predramiti, kako ve svoje zbudite? tudi če mu ponudim dojko sesa par minut v spanju potem preneha, včasih dobesedno hlasta za zizo, ko jo dobi parkrat potegne potem jo izpljune in je zelo nemiren, mleko ne požira tako da mu vse teče za vrat, krči rokice in nogice ter z glavo stresa in vrešči kot šoja.

Prosim za kak pameten nasvet. user posted image


Ja ne vem bom malo našo opisala, mogoče ti bo kaj pomagalo. Prvi teden je tudi naša zamenjala noč za dan in bila budna tudi od 23- 05 zjutrij, jst pa temu primerna fertig. Drugi teden je imela 5 ur na dan skupaj, ko je bila pokonci, ostalo smo se dojil previl in spal. Teh pet ur zdej ni bilo vreščanja in joka, ampak smo jo morali enostavno po rokah nosit, če ne je začela jokat. Torej polne roke dela.  3 teden  je pa imela ritem, ko je bila en dan skozi skoraj pokonci, drugi dan se je naspala, in naslednji spet pokonci, in tako naprej. V glavnem je pa potem ponoči kar solidno spala. Patronažna je rekla, da to ni nič hudega , se je pač čez noč ali prejšni dan naspala. Ni da bi spala premalo. Zdej ko sva nastopile 4 teden pa je zelo pridkana. Ponoči jo podojim in dam nazaj spat in mi takoj zaspi nazaj- no razen godernjanja, na katerega sem se morala tudi najprej navaditi, da jo ne dvignem iz posteljce. Se pa s njo ponoči ne menim in ne pogovarjam , ne delam veliko hrupa in ne prižigam luči. Mam eno malo lučko na AC ki mi zadošča. 

Glede spanja, sem imela tudi jaz ta problem, da nenisem zmogla predramit iz spanja. Pri meni je bila še drama, da sem morala Kg gor spravit ker je premalo napredovala in sem bila kregana od  patronažne, da ne smem izpustit obroka. Najbrž imaš isti problem?! Naša je zjutrij spala tudi 5-6 ur skupij.  Problema nisem rešila. 9 dan starosti tega ni več počela in se pridno zbujala, ker je bila lačna. 
"ko jo dobi parkrat potegne potem jo izpljune in je zelo nemiren, mleko ne požira tako da mu vse teče za vrat, krči rokice in nogice ter z glavo stresa in vrešči kot šoja."
glede tega mi je rekla patronažna,naj stisnem malo dojko da priteče mlekec in glavco  prilepim ( porinem ) na dojko. Pri nas to dela je pa res da je iela usta na šperangel odprta nad bradavičko, le zagrabla ni.

Upam da si boš lahko kaj pomagal s tem. Veliko uspeha




ella in ninocka hvala za nasvete !

Ni problem v tem da nebi imela mleka .... iz ene dojim iz druge ob tem teče kar samo. Problem je ker naš ne je do sitega (dojiva se 5 min takrat lepo vleče, potem počiva pa malo zadrema, kljub mojemu spodbujanju mi uspe da vsega skupaj potegne še 5 x nato bradavico izpljune. Zato je spet hitro lačen ker se ne naje dovolj, torej se spet zbudi in je cela procedura da ga nazaj uspavam. Najtežje je to zvečer ko nič ne zaleže (ne nošnja po rokah, ne dojenje, se previjemo ga pustim ležat samega da se nebi še bolj vznemiril, ampak ne pomaga nič -sledi samo neutolažljiv jok in krčenje in zvijanje telesa.)

Kupček skušava podreti po prav vsakem podoju - včasih nama uspe, včasih ne. Mislite da ima krče ? naj poskusim z kapljicami biogaia? čajem od komarčka?

< Sporočilo je popravil elevitka -- 31.7.2009 17:43:37 >


_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 20:22:48   
Svet
Oj, da se pofočkam tuki!

Pozdrav!

Mi smo pestro. Fajn.

Pa včeraj smo imeli trojni krst...to je najnovejše...



(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
31.7.2009 20:24:52   
_ella_
elevitka- moja je bila prvi teden ravno taka, drugi teden bo bolje boš vidla. Naša se pa tudi samo umiri, če jodam čez ramo, položaj za kupčke podret. Če jo zvija ji tko najbolj paše. Saj bo boljš boš vidla.

(odgovor članu Svet)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 4:41:44   
katrinka


user posted image
user posted image
user posted image

          NICK            PDP      RODILA    IME           VEL.       TEŽA
 
1. furlica               6.7.       14.5.        Maša         44 cm    2170 g 

2. knutek              27.6.     18.5         Nik            47 cm    2690 g


3.
netopircy         16.7.      20.5.        Maja         47cm     1960 g

4. zaspančka         24.7.      4.6.        Tjaš          47cm      2240g

5. hrupka               8.7.       15.6.     Larisa         45 cm    2070 g

6. nikita                 4.7.       18.6.      Julija         50 cm     3400 g

7. naty-taja         27.6.      18.6.      Urban         50 cm    3400 g

8. svet                   6.7.       18.6.       Ana            48 cm    2670 g 

9. pupa1005        20.7.      19.6.       Ažbe          48 cm    2735 g

10. ninocka           7.7.       21.6.     Lian Neo     51 cm     3150 g


11. sabina84         5.7.       24.6.       Lia            52 cm     3420 g 


12. hator               1.7.       25.6.       Luka          51 cm     2940 g

13. linaema            10.7.    25.6.       Zoja          51cm      3080 g


14. lučka25            20.7.    26.6.       Neža         50 cm     2790 g

15. bdubadu            9.7.      27.6.       Tisa          54 cm     3920 g


16. melika               4.7.      27.6.       Niko         50 cm     2970 g

17. ksandra               ?        27.6.      Jakob         47 cm     2990 g

18. žoga08            29.6.     28.6.        Lea           52 cm     3900 g


19. mravljica123    3.7.     30.6.        Nika         47 cm      2720 g


20. janejajaneja   22.7.      1.7.         Neli           48 cm     2770 g


21. ana                   2.7.        1.7.         Val            52 cm    3940 g

22. smile30          11. 7.      1. 7.       Zoja            51 cm    2980 g


23. jazzz27            7.7.        2.7.       Boris           52 cm    3450 g

24. anci banci        16.7.      2.7.        Svit            51 cm    3150 g

25. donna22          10.7.      2.7.        Zala            49 cm    3100 g

26. NO720091       1.7.       2.7.        Alja            51 cm     3450 g

26. katalena2007  11.7.     2.7.        Sara


27. andy28             9. 7.      6. 7.      Julija           52 cm     3530 g


28. jaknik1             6.7.       8.7.       Aljaž            54 cm     3720 g

29. _ella_               3.7.       8.7.     Nina Heidi     52 cm     3350 g

30. lero                   5.7.       8.7.       Filip             56 cm     4400 g

31. kaos                 13.7.     9.7.        Maj              50 cm     3630 g

32. jasna81            4.7.     10.7.      Inaja            50 cm     3520 g

33. dd77                15.7.    10.7.      Luka            55 cm      3550 g

34. ribica80             9.7.    10.7.      Ožbe            50 cm     3170 g


35. liam                   5.7.     10.7.       Zala            51 cm     3550 g

36. tacamuca           3.7.    10.7.       Taja             51 cm    3500 g

37. inuasa                5.7.    11.7.       Vito             52 cm     3510 g


38. katrinka           27.7.   13.7.  Suzana Vanesa 50 cm    2910 g

39. monty                6. 7.  13. 7.       Iza                50 cm    3425 g


40. jazzmine          24.7.   14.7.      Matic             50 cm    3430 g

41. bybyka_1987 15. 7.  14. 7.     Julian             51 cm    3650 g

42. Belika              28. 7.  14. 7.                            49 cm     3300g

43.štrimpf               7.7.    15. 7.       Vid               53 cm     3665 g
 
44. sinskaT            12.7.   16.7.        Nik               55 cm
     3730 g

45. marjetyca                   16.7.        Staš              55 cm     3730 g

46. češnca             16. 7.  18.7.        Juš               52 cm     3430 g

47. Alex01             11. 7.  17. 7.      Nejc             57 cm     4380 g

48. chatty              20.7.   17.7.      Tristan           53 cm     3300 g

49. dannyS                        18.7.      Florijan         54 cm     3680 g

50. _lenca_           12.7.    18.7.       Nika                            3180 g

51. gaja                 20. 7.   19. 7.      Ažbe            48 cm     2690 g

52. gigglica            24.7.    21.7.      Bianca          52 cm     3020 g

53. ip77                 22.7.    21.7.                           52 cm     3700 g

54. ally1                26.7.    21.7.        Luka           51 cm     3055 g

55. lejkica             12.7.    22.7.        Zoja            53 cm     3700 g

56. elevitka           27.7.   22.7.         Tai              50 cm     3680 g   

57. andmoj            25.7.   23.7.      Kristina         51 cm     2870 g

58. chebellca         20.7.  24.7.         Lili               52 cm     4075 g

59. busika              24.7.  24.7.         Jaša             55 cm     4300 g

60. šivilja              27.7.  25.7.         Hana            54 cm     4115 g

61. lenna               30.7.  25.7.         Lovro           52 cm     3450 g

62. darjussa         26.7.  26.7.          Kiara           51 cm     3400 g


63. vixen              18.7.  27.7.          Anže            51 cm     3780 g

64. vim                 30.7.  28.7.        Gašper          53 cm      3840 g










punčke = 31
fantki = 33


user posted image Naty-Taja & Urban
user posted image Svet & Ana   
user posted image Sabina84 & Lia
user posted image Ana & Val

user posted image Melika & Niko
user posted image Ninocka & Lian Neo
user posted image Anci banci & Svit
user posted image Zoga08 & Lea
user posted image Donna22 & Zala
user posted image Spela30 & Taj
user posted image Netopirčy81 & Maja
user posted image Bybyka_1987 & Julian
user posted image Jaknik1 & Aljaž
user posted image _ella_ & Nina Heidi
user posted image jazzz27 & Boris
user posted image jasna81 & Inaja
user posted image češnca & Juš
user posted image katrinka & Suzana Vanesa
user posted image ribica80 & Ožbe
user posted image  sinskaT & Nik
user posted image linaema & Zoja
user posted image ally1 & Luka
user posted image bybyka_1987 & Julian
user posted image chatty & Tristan
user posted image elevitka & Tai
user posted image lejkica & Zoja
user posted image vixen & Anže

user posted image andmoj & Kristina
user posted image kaos & Maj
user posted image alex01 & Nejc

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 4:42:11   
katrinka
nove slikce nasih otrockovuser posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 9:53:50   
sinskaT
Kaj pa delaš tako zgodnjo uro na RRju user posted image user posted image user posted image

Jaz sem pa mojga poslala po te slavne kapljice bio gaia, ker se je mali ponoč kar dosti napenjal, jao revček mali, do zdaj je bilo preveč luštno saj sem vedela user posted image . No kaj čmo sam, da ne bo ful hudih krčkov, bomo že prebrodli tudi to.

Ninocka - a mogoče veš kakšne so slabe plati mirene?

Elevitka - čist možno,da jo že mal krčki dajejo. Jaz bi najprej probala z naravnimi sredstvi (bio gaia, masaža bušija)


_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 10:40:01   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: sinskaT

Kaj pa delaš tako zgodnjo uro na RRju user posted image user posted image user posted image



suzi je napenjal ponoc pa ni spala - posledicno tud jaz ne, sem jo mela v dnevni v lezalniku in jo uspavala, da je vsaj moj spaluser posted image

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 11:18:45   
sinskaT
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: sinskaT

Kaj pa delaš tako zgodnjo uro na RRju user posted image user posted image user posted image



suzi je napenjal ponoc pa ni spala - posledicno tud jaz ne, sem jo mela v dnevni v lezalniku in jo uspavala, da je vsaj moj spaluser posted image



Našega je tudi od 4h zjutri napenjal ampak zanimivo je kar pančal naprej, sam kaj ko jaz nisem mogla, sem bila stalno v pripravljenosti, če bo treba zizo vn dat user posted image
Si pa ful uvidevna do svojega, no saj jaz imam tudi namen se spokat ven iz spalnice, če bi mali kaj jokal - naj vsaj Hana in možek spita kot se šika user posted image Jaz lahko čez dan nadoknadim ; )


_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 12:34:12   
Vixen
Anže pančka, moj je na šihtu, tako da imam ljubi mir, da napišem mojo porodno zgodbo. user posted image

Sem že večkrat omenila, da me poroda ni bilo niti malo strah, pa da me je bilo celo nosečnost groza, da bom šla čez rok. In sem seveda šla. user posted image

Bilo je pa tako: v petek, 17.7., en dan pred rokom, sem bila odprta 2 cm, pa malo me je črvičilo. G je rekla, da zna biti čez vikend. No, v pon., 20.7. sem bila še vedno noseča in še vedno odprta 2 cm. user posted image  Do srede se je zgodilo samo to, da sem bila odprta 3 cm. V petek, 6 dni čez PDP, sem imela pregled že v P, ker moja G ni delala. CTG (moj prvi) je kazal začetne popadke, odprta sem bila pa... ja, 3 cm, seveda. user posted image  Zdravnica in sestra sta rekli, da bo SIGUUUURNO čez vikend akcija, če slučajno ne, naj pa pridem v pon. nazaj, pa bomo sprožili. Čez vikend se seveda ni zgodilo nič.user posted image
V pon., 27.7., sem bila ob 7h že v ljubljanski P, da sem bila med prvimi. Sem opravila CTG in čakala na pregled. In čakala. In čakala. In čakala. user posted image  So imeli nek urgenten carski rez in v sprejemni ambulanti sploh ni bilo zdravnice. Prišla je šele okrog pol desetih, po moje. No, odprta sem bila še vedno 3 cm. user posted image  
Pa smo šli gor na klistir.
Potem so eno, ki sem jo spustila naprej (ker je bil drugi otrok, pa malo popadkov je imela) peljali v porodno sobo, pa se je odločila, da počaka, ker je šlo za dvojno porodno. No, meni je bilo vseeno - na drugi strani je ležal novorojenček po CR, so rekli, da bo še malo tam. Prav, ni problema. user posted image
Zdravnica je potem okrog 12h predrla plodove ovoje, kar je sprožilo naravne popadke. Malo pred drugo so se menjale babice in prišla sem v roke babici Maruši, ki se ji ISKRENO ZAHVALJUJEM za odlično vodenje poroda. Odločna, človeška, super ženska. user posted image  Ker se nisem dovolj odpirala, mi je dala svečko Tramala, potem se je odločila tudi za dodatek umetnih popadkov, ker je porod prepočasi napredoval.

Zadnjega dela poroda se zaradi analgetikov in maske ne spomnim ravno najboljše; zbujala sem se med popadki, vmes sem bila pa čisto zadeta. user posted image  Popadki so bili svinjsko boleči, ampak za preživet. Babica mi je kar nekaj časa govorila "vidim laske", zgodilo pa se ni nič, zato je prišla še ena mi ležat na trebuh. Vmes enkrat nisem smela pritiskat in spomnim se, da mi je rekla "skušam ohranit presredek" in da sem ji rekla "Ja, prosim!" user posted image , potem pa je bila glavica zunaj. user posted image  Presenečenje: Anže je prišel ven v temenski vstavi (glavico je imel zvito na prsa in je ven prišel s temenom, torej z najširšim delom glavice naprej). Samo babici Maruši se lahko zahvalim, da sem kljub otročku s 35 cm obsegom glavice in temenski vstavi ostala brez enega samega šiva. user posted image  Verjetno je sicer bolj bolelo, kot bi drugače, ampak ko dobiš otročka na prsi, itak pozabiš vse skupaj. user posted image

Anže se je torej rodil sedem minut pred šesto popoldne, dvajset čez šest sem že pošiljala MMS-e z njegovo slikco okrog user posted image ; ob desetih sva bila že na oddelku.


No, to je to. In zdaj imam doma enega takega dobrovoljnega sončka, da se povedat ne da. user posted image user posted image

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 12:35:26   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: sinskaT

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: sinskaT

Kaj pa delaš tako zgodnjo uro na RRju user posted image user posted image user posted image



suzi je napenjal ponoc pa ni spala - posledicno tud jaz ne, sem jo mela v dnevni v lezalniku in jo uspavala, da je vsaj moj spaluser posted image



Našega je tudi od 4h zjutri napenjal ampak zanimivo je kar pančal naprej, sam kaj ko jaz nisem mogla, sem bila stalno v pripravljenosti, če bo treba zizo vn dat user posted image
Si pa ful uvidevna do svojega, no saj jaz imam tudi namen se spokat ven iz spalnice, če bi mali kaj jokal - naj vsaj Hana in možek spita kot se šika user posted image Jaz lahko čez dan nadoknadim ; )



brez veze da sem v spalnici, moj je sel delat in mu je spanje prav prislo, sej ni mogu nč pomagat, je pa zjutri preden sel delat previl tamalo in jo uspavu, jz pa k v komi spalauser posted image

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
1.8.2009 18:06:30   
katalena2007
ninočka naša punči tud full glavo nazaj zvije, pa ne vem kolikor sem jaz spraševala jih kar dost tko spi - a to potem ni v redu al kako? Hm ja handling, sej jo skušam kolikor se da, ampak z levo roko oziroma z ene strani je tko težko, tko da skušam se naučit.

Pa še nekaj me zanima...ali je normalno da se otroku dviguje ziroma, tudi ko se zbudi ji včasih pride še hrana v usta ali pa celo polije malo ko jo dvignem?? Danes sem tud opazila da se je začela malo bolj slinit - ne vem a to moram vse pediatru omenit al kako? Nočem neke panike zganjat, ampak prvi otrok je res uganka...sej bo drugič boljš a neuser posted image

Se mi pa prov smili v tej vročini ker je reva čist mokra po glavi, čeprav jo mam minimalni oblečeno - jah ni kaj je ač julij a neuser posted image

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
2.8.2009 9:10:58   
katrinka
se vidi da je vikend - bolj svoh je tale nas cvekuser posted image

(odgovor članu katalena2007)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
2.8.2009 9:24:04   
_ella_
Katalena- ne vem kaj je normalno in kaj ne, ker me doma ta problem nimamo. Ampak za taka vprašanja imamo patronažne babice. Nej ti ne bo nerodno in jo pokliči in vpraši. Ali pa ko boš šla k pediatru. Raje 2x več vprašam kot enkrat premalo. Sej ne mormo biti vsevedi če smo prvič mamice. Jaz si zapisujem , kaj me zanima, ker tam bom sigurno pozabila vprašati, če ne bom imela zapisano.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
2.8.2009 15:05:44   
katrinka


user posted image
user posted image
user posted image

          NICK            PDP      RODILA    IME           VEL.       TEŽA
 
1. furlica               6.7.       14.5.        Maša         44 cm    2170 g 

2. knutek              27.6.     18.5         Nik            47 cm    2690 g


3.
netopircy         16.7.      20.5.        Maja         47cm     1960 g

4. zaspančka         24.7.      4.6.        Tjaš          47cm      2240g

5. hrupka               8.7.       15.6.     Larisa         45 cm    2070 g

6. nikita                 4.7.       18.6.      Julija         50 cm     3400 g

7. naty-taja         27.6.      18.6.      Urban         50 cm    3400 g

8. svet                   6.7.       18.6.       Ana            48 cm    2670 g 

9. pupa1005        20.7.      19.6.       Ažbe          48 cm    2735 g

10. ninocka           7.7.       21.6.     Lian Neo     51 cm     3150 g


11. sabina84         5.7.       24.6.       Lia            52 cm     3420 g 


12. hator               1.7.       25.6.       Luka          51 cm     2940 g

13. linaema            10.7.    25.6.       Zoja          51cm      3080 g


14. lučka25            20.7.    26.6.       Neža         50 cm     2790 g

15. bdubadu            9.7.      27.6.       Tisa          54 cm     3920 g


16. melika               4.7.      27.6.       Niko         50 cm     2970 g

17. ksandra               ?        27.6.      Jakob         47 cm     2990 g

18. žoga08            29.6.     28.6.        Lea           52 cm     3900 g


19. mravljica123    3.7.     30.6.        Nika         47 cm      2720 g


20. janejajaneja   22.7.      1.7.         Neli           48 cm     2770 g


21. ana                   2.7.        1.7.         Val            52 cm    3940 g

22. smile30          11. 7.      1. 7.       Zoja            51 cm    2980 g


23. jazzz27            7.7.        2.7.       Boris           52 cm    3450 g

24. anci banci        16.7.      2.7.        Svit            51 cm    3150 g

25. donna22          10.7.      2.7.        Zala            49 cm    3100 g

26. NO720091       1.7.       2.7.        Alja            51 cm     3450 g

26. katalena2007  11.7.     2.7.        Sara


27. andy28             9. 7.      6. 7.      Julija           52 cm     3530 g


28. jaknik1             6.7.       8.7.       Aljaž            54 cm     3720 g

29. _ella_               3.7.       8.7.     Nina Heidi     52 cm     3350 g

30. lero                   5.7.       8.7.       Filip             56 cm     4400 g

31. kaos                 13.7.     9.7.        Maj              50 cm     3630 g

32. jasna81            4.7.     10.7.      Inaja            50 cm     3520 g

33. dd77                15.7.    10.7.      Luka            55 cm      3550 g

34. ribica80             9.7.    10.7.      Ožbe            50 cm     3170 g


35. liam                   5.7.     10.7.       Zala            51 cm     3550 g

36. tacamuca           3.7.    10.7.       Taja             51 cm    3500 g

37. inuasa                5.7.    11.7.       Vito             52 cm     3510 g


38. katrinka           27.7.   13.7.  Suzana Vanesa 50 cm    2910 g

39. monty                6. 7.  13. 7.       Iza                50 cm    3425 g


40. jazzmine          24.7.   14.7.      Matic             50 cm    3430 g

41. bybyka_1987 15. 7.  14. 7.     Julian             51 cm    3650 g

42. Belika              28. 7.  14. 7.                            49 cm     3300g

43.štrimpf               7.7.    15. 7.       Vid               53 cm     3665 g
 
44. sinskaT            12.7.   16.7.        Nik               55 cm
     3730 g

45. marjetyca                   16.7.        Staš              55 cm     3730 g

46. češnca             16. 7.  18.7.        Juš               52 cm     3430 g

47. Alex01             11. 7.  17. 7.      Nejc             57 cm     4380 g

48. chatty              20.7.   17.7.      Tristan           53 cm     3300 g

49. dannyS                        18.7.      Florijan         54 cm     3680 g

50. _lenca_           12.7.    18.7.       Nika                            3180 g

51. gaja                 20. 7.   19. 7.      Ažbe            48 cm     2690 g

52. gigglica            24.7.    21.7.      Bianca          52 cm     3020 g

53. ip77                 22.7.    21.7.                           52 cm     3700 g

54. ally1                26.7.    21.7.        Luka           51 cm     3055 g

55. lejkica             12.7.    22.7.        Zoja            53 cm     3700 g

56. elevitka           27.7.   22.7.         Tai              50 cm     3680 g   

57. andmoj            25.7.   23.7.      Kristina         51 cm     2870 g

58. chebellca         20.7.  24.7.         Lili               52 cm     4075 g

59. busika              24.7.  24.7.         Jaša             55 cm     4300 g

60. šivilja              27.7.  25.7.         Hana            54 cm     4115 g

61. lenna               30.7.  25.7.         Lovro           52 cm     3450 g

62. darjussa         26.7.  26.7.          Kiara           51 cm     3400 g


63. vixen              18.7.  27.7.          Anže            51 cm     3780 g

64. tina69            24.7.  27.7.         Tilen             50 cm     3420 g

65. vim                 30.7.  28.7.        Gašper          53 cm      3430 g

66. upsss              24.7.  31.7.          Pia              50 cm      3730 g










punčke = 32
fantki = 34


user posted image Naty-Taja & Urban
user posted image Svet & Ana   
user posted image Sabina84 & Lia
user posted image Ana & Val

user posted image Melika & Niko
user posted image Ninocka & Lian Neo
user posted image Anci banci & Svit
user posted image Zoga08 & Lea
user posted image Donna22 & Zala
user posted image Spela30 & Taj
user posted image Netopirčy81 & Maja
user posted image Bybyka_1987 & Julian
user posted image Jaknik1 & Aljaž
user posted image _ella_ & Nina Heidi
user posted image jazzz27 & Boris
user posted image jasna81 & Inaja
user posted image češnca & Juš
user posted image katrinka & Suzana Vanesa
user posted image ribica80 & Ožbe
user posted image  sinskaT & Nik
user posted image linaema & Zoja
user posted image ally1 & Luka
user posted image bybyka_1987 & Julian
user posted image chatty & Tristan
user posted image elevitka & Tai
user posted image lejkica & Zoja
user posted image vixen & Anže

user posted image andmoj & Kristina
user posted image kaos & Maj
user posted image alex01 & Nejc


(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
2.8.2009 15:06:42   
katrinka
andmoj - vse najboljšeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

upsss in tina - cestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Julijske morske zvezdice in ježki
2.8.2009 17:07:39   
anci banci
mi imamo pa danes tudi en mesec... in smo zrastli za 6 cm in 1200 g smo težji od poroda... smo bili pohvaljeni na pregledu

vsem ki danes praznujejo pa vse najboljše

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?