|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 16:50:42   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Imam občutek, da je sam sebi prepuščen in da si najbolj srečna, ko gleda risanke -> upam, da se motim.

enako, pa tudi upam da se motim...

vse kar sem pa lahko, sem pa umaknala na višjo polico.

tudi enako....prav smesno kako so police in omare postajale od odspodaj vsebolj prazne.


sem jima pa tudi pustila, da sta se igrala s mojim telefonom, pa z pilotom od tv-ja, pa z vzigalnikom....3 najljubse igrace. ampak ravno v tem jefora, ker po 1en tednu ni bilo vec zanimivo.ce bi jima pa pulila iz rok, bi se pa se zdaj preganjali po mojem.


To je pa res dobra igrača, sploh si nočem predstavljat, kaj bi se lahko zgodilo. user posted image user posted image

Ni potrebno vse na višje police pospravit, jaz nisem še nič premikala, ker moj zelo dobro ve, kaj lahko dela. Je pa res, da nimam nič posebnega na nižjih policah, najraje ima spodnji predal v omari, kjer imam jaz perilo in nogavice pospravljene, imam 10 minut miru, ko on vse ven zmeče, potem pa pospravlja nazaj. user posted image

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 16:53:50   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

miska_mccute nevem zakaj potem si tu gori ce te ne zanimajo iskusnje drugih..lepo se odjavi, pomeci stran knjige in revije in se ukvarjaj in studiraj doma kaj in kako...mislim no, zakaj nekaj ce je bv...

jao ste se spravle na mene.....mnenja vedno rada preberem. pa tudi sama sem ze prosila zanje.samo hocem rect, da je konkretno velikokrat cisto drugace kot pise.



Pa niso vsi po enem kopitu delani. Hb, da so si otroci različni. Pa nismo se spravle na tebeuser posted image user posted image . Ti pa želim vse dobro s tretjim otročkom, vidim, da si v veselem pričakovanju. user posted image

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 16:54:47   
Anonimen
To je pa res dobra igrača, sploh si nočem predstavljat, kaj bi se lahko zgodilo. user posted image user posted image


kaj pa bi se lahko godilo???
prvo kot prvo sem bila zravn.
drugic, ga ni mogel prizgat.
in tretjic, ce bi mu pulila iz rok, bi bilo se bolj zanimivo in bi ga 1x na skrivaj uzel, ko bi bil vecji in ga bi bilsposoben prizgat.
TAKRAT bi se lahko kaj zgodilo!!!
pa se ni, ker ju ni vec zanimalo. ker sta videla da nimata z njem kaj delati!

(odgovor članu hijenca)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 16:56:12   
Anonimen
Pa niso vsi po enem kopitu delani. Hb, da so si otroci različni.

pa saj to hocem ze od zacetka povedat.
vsak je drugacen. ze pri mojih dveh je bila 300% razlika.
pa hvala za lepe zelje...ze komaj cakam!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 17:56:26   
maktub
barika ...
jaa se kr motis... čisto vsega ima , in to verjento se zelo preveč... ko sesam stanovanje sesa z mano, ko pometam tudi ima svojo metlco, pa ko delam testo ga posedem v stolček pa mu dam en kosček pa z mano to gnete, vse kar počem čez dan ga probam nekako vključit, pa tudi lonce ima in žlčjičke ma vsega no res... pa gre zjuraj na sprehod pa vsak dan gremo proti večeru se kopat pa jaz več res nevem...
mislim da je glih v tem problem , da se je preveč razvadu z mano igrat zato pa se ne zna sam,,,.tudi z drugimi otroci se ne igra ko smo v družbi ampak pride po mene al očka oz. enega starejsega in čez dan jaz ne utegnem naredit čisto nič, ker je na meni kot klop...
jaz ga mam najrajsi na svetu in mi ni noben problem se igrat z njim in vse to ampak nemorem cele dneve tako, k starsem ga večkrat dam ampak to po kako uro al 2 ker pač več oni sami nemorejo...
če pa recimo mu kaj vzamem kar ni za njega pa mu lepo relem to ne , izvoli nevem avtek pa ga fajn zaslata, se meče natla in grize...
sej tudi vse kar ni za njega sem dala na visoko ampak vseeno more tudi on vedet kaj lahko in kaj ne...pa noben na tem svetu mi nebo reku da otrok pri 15 mesecih neve kaj lahko in kaj ne... za druge nevem ampak moj se zelo ve kaj je ja in kaj je ne... sam tudi pa nebom pustila da me 15 mesečnik izpodrine in da bo vse po njegovo ker je ubogi se najhen.. ne in ne...

no na tv3 po 2 uri je fajn oddaja o teh malih vragcih in imajo te varuske zelo zelo dobre kazni in nagrade.. no za nas to se ni ampak mislim da je zelo poučno , da otroka večkrat pohvalis kot pa okregas...

lahko pa sam rečem da hvala bogu da imajo nekatere tako pridne in ubogljive otroke jaz pa ga nažalost nimam in tega nemorem rečt...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 18:14:01   
Šaki
probaj ga takrat ko ti takole izšteka iz vtičnice ga dvigneš pa preusmerit pozornost čisto na drugo stvar.
ne vem pogledata kako se avto zunaj pelje, kako se otorci igrajo zunaj, ne vem
jz sm mojemu tko delala ker elektrika je nevarna da se ne bo kakpna nesreča zgodilauser posted image
tam nima otrok kaj iskat.
mogoče te vidi ko si na rač. in te hoče odvrnit od tega.
probaj ga takrat ko NE ne pomaga drugače okol prenest.
ne takoj udart po prstkih,v skrajni sili le.....


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 18:19:20   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

barika ...
jaa se kr motis... čisto vsega ima , in to verjento se zelo preveč... ko sesam stanovanje sesa z mano, ko pometam tudi ima svojo metlco, pa ko delam testo ga posedem v stolček pa mu dam en kosček pa z mano to gnete, vse kar počem čez dan ga probam nekako vključit, pa tudi lonce ima in žlčjičke ma vsega no res... pa gre zjuraj na sprehod pa vsak dan gremo proti večeru se kopat pa jaz več res nevem...
mislim da je glih v tem problem , da se je preveč razvadu z mano igrat zato pa se ne zna sam,,,.tudi z drugimi otroci se ne igra ko smo v družbi ampak pride po mene al očka oz. enega starejsega in čez dan jaz ne utegnem naredit čisto nič, ker je na meni kot klop...
jaz ga mam najrajsi na svetu in mi ni noben problem se igrat z njim in vse to ampak nemorem cele dneve tako, k starsem ga večkrat dam ampak to po kako uro al 2 ker pač več oni sami nemorejo...
če pa recimo mu kaj vzamem kar ni za njega pa mu lepo relem to ne , izvoli nevem avtek pa ga fajn zaslata, se meče natla in grize...
sej tudi vse kar ni za njega sem dala na visoko ampak vseeno more tudi on vedet kaj lahko in kaj ne...pa noben na tem svetu mi nebo reku da otrok pri 15 mesecih neve kaj lahko in kaj ne... za druge nevem ampak moj se zelo ve kaj je ja in kaj je ne... sam tudi pa nebom pustila da me 15 mesečnik izpodrine in da bo vse po njegovo ker je ubogi se najhen.. ne in ne...

no na tv3 po 2 uri je fajn oddaja o teh malih vragcih in imajo te varuske zelo zelo dobre kazni in nagrade.. no za nas to se ni ampak mislim da je zelo poučno , da otroka večkrat pohvalis kot pa okregas...

lahko pa sam rečem da hvala bogu da imajo nekatere tako pridne in ubogljive otroke jaz pa ga nažalost nimam in tega nemorem rečt...



nism sicer vsega brala ampak tole me pa moti
moraš vedt da kar se trudiš okoli svojega otroka se ti enkjrat poplača.
in da nisi slaba mati.....
vzgoja je pač ena najtežjih stvari na svetu...
in če pač nimmaš glih anglečka pa ni zato konc sveta. sj bo pa bolj pridn ko bo večji...
ma zgleda preveč energije-
ma je moj prvi isti veš.skos v gibanju..ni da ni....

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 18:32:49   
Anonimen
maktub, ce je res tako, kot si opisala, pa da se res tako ukvarjas z njem....
svaka ti cast! malo katera mamica je cele dneve 100% s svojim otrockom.
kdaj pa se je zacelo to dogajat?
kar cez noc, ali postopoma. in ce se je cez noc, pomisli, je bila kak sprememba?zacetek vrtca?. je mogoce dobil bratca/sestrico, kaka selitev....karkoli kar bi vplivalo na njegovo rutino.žpa tudi koliko casa ze to traja?

se 1x bi se opravicila za svoj prvi post! res nisem prebrala. Obljubim , da naslednjic predno komentoram, prvo vse do pikice preberem.
samo ta tvoj naslov teme je res krut!user posted image


(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 19:30:56   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

To je pa res dobra igrača, sploh si nočem predstavljat, kaj bi se lahko zgodilo. user posted image user posted image


kaj pa bi se lahko godilo???
prvo kot prvo sem bila zravn.
drugic, ga ni mogel prizgat.
in tretjic, ce bi mu pulila iz rok, bi bilo se bolj zanimivo in bi ga 1x na skrivaj uzel, ko bi bil vecji in ga bi bilsposoben prizgat.
TAKRAT bi se lahko kaj zgodilo!!!
pa se ni, ker ju ni vec zanimalo. ker sta videla da nimata z njem kaj delati!



Obstajajo vžigalniki, ki imajo "varovala" da jih otroci ne morejo prižgati user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 20:18:41   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

To je pa res dobra igrača, sploh si nočem predstavljat, kaj bi se lahko zgodilo. user posted image user posted image


kaj pa bi se lahko godilo???
prvo kot prvo sem bila zravn.
drugic, ga ni mogel prizgat.
in tretjic, ce bi mu pulila iz rok, bi bilo se bolj zanimivo in bi ga 1x na skrivaj uzel, ko bi bil vecji in ga bi bilsposoben prizgat.
TAKRAT bi se lahko kaj zgodilo!!!
pa se ni, ker ju ni vec zanimalo. ker sta videla da nimata z njem kaj delati!



Obstajajo vžigalniki, ki imajo "varovala" da jih otroci ne morejo prižgati user posted image



A s tem si me hotela potolažit, ali kaj??

Neodgovorno je dajat otroku vžigalnik. Naslednjič mu daj še nož, potem pa že pištolo. Za razjokat, ampak res.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 20:37:12   
Paštetka
tam nekje pri 1,5 letih če sem rekla parkrat ne in je mala še ponavljala, sem jo odstranila npr. dala za 20 sekund v posteljico. Natpo sme jo dala nazaj, da vidim kaj bo. Če je ponovno naredila kar je bilo prepovedano, sem jo spet dala v posteljico na 20 sekund. ko sem jo 3. dala nazaj, me je pa samo pogledala in je točno vedela, da ne sme.  In od takrat sem to mogoče še 2x ponovila, potem pa je točno vedela, kaj pomeni NE!

Ampak tole "kazen" oz. bolj ohladitev sem uporabljala samo, če je bila res neka nevarnost, ker NE je potem NE in moraš vztrajati.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 22:05:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

user posted image mene je zmrazilo ob naslovuuser posted image

pri 15 mesecih kaznovati?

meni je smisel kazni takrat, ko malči točno ve, zakaj je kaznovan.

moj tega še včasih pri 3,5 ne ve, ne pa pri 15 mesecih....user posted image


Se podpisem.Pa 100x po rokci,cez kako leto bo pa 100x po ritki al kakouser posted image
Mene moja prav tako ne uboga,ima 14m,kadarkoli gre mimo racunalnika ga ugasne,ce je ne uspem dat pravocasno stran.Kable obozuje,se posebej polnilce za mobije.So koj v ustih.Zemljo mi iz roz mece,odkar je opazila,da je to super zabava.Zanjo sevedauser posted image ......in tega je se in se.

niti je ne kregam,seveda recem da ne sme.Vcasih ji celo uspe poslusati,vecinoma ji pa moram preusmeriti pozornost.

Aja,posedes v kot...kako pa to izgleda?Mogoce se s koruzo pod koleni?To je bila kazen pri mojem ocimu,samo 50let nazajuser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 22:07:49   
Anonimen
če otroka vzgajaš, ga niti ni treba kaznovat....
če pa zganjaš diktaturo.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
27.7.2009 22:36:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 22:49:43   
špelin@
ok, beseda "kaznovati" je nekatere fajn pogrela user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: hijenca
Ti pa res podcenjuješ otroka starega 15 mesecev. Sploh si ne moreš predstavljat, kaj vse ti otroci vedo in kaj že razumejo. Ti priporočam, da si kašno literaturo sposodiš, pa si pogledaš, kaj vse lahko pričakuješ od 15 mesečnega otroka.

Moj bo tudi kmalu star 15 mesecev, pa zelo dobro ve, kaj je prav in kaj ne. Ko želi kaj ušpičit, me točno v oči gleda in čaka, kaj bom rekla.

Podpišem. Malega fizično res ne kaznujem, ga pa vsekakor kaznujem (če smem sploh uporabiti to besedo brez zgražanja) s tem, da strogo rečem NE in ga tudi primerno strogo pogledam. Če npr. zanalašč meče po tleh moje stvari in me izzivalno gleda v oči, da bi videl, kako bom odreagirala, tega nikakor ne bom tolerirala. Ob manjših izpadih uporabim tehniko odvračanja pozornosti, ob večjih in ponavljajočih se lumparijah oz. trmarjenju oz. "testiranju" meja user posted image pa mu serviram NE, ne glede na to, da se potem zjoka od togote. Če še to ne zaleže, ga fizično odstranim (beri: primem in odnesem) na varno mesto. Ne glede na tuljenje.

Poznam ljudi, ki so se ob takih otrokovih "akcijah" še smejali in se zabavali, zdaj pa je ta isti otrok star 11 let in svoje starše dobesedno zatira in vrši nad njimi nadvlado in teror user posted image


Drugače pa: vsak po svoje. Otroci so pa med seboj tudi hudo različni.


(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 22:59:49   
maktub
miska_mccute

ja hvala... dokler sem doma ( do sept) sva skupaj 24 ur na dan in to v polni pari, in morem rečt da je kr težko...mislim da bom počasi kr si vzela na dan kako uro zase, čeprav četudi jo kdaj imam je nevem izkoristit ker sem navajena na tak ritem da me pol kr zmede...
malček sem razmisljala in ne nič se ni spremenilo, popolnoma nič...je bil kr od vedno tak trmavček in kontraš:)..

pa ste vzele tole 100x na roke tako na besedo... res mislite da otroka udarim 100x po roki na dan?..lepo vas prosim
in tale sedet v kot:ga posedem v kot kavca in ga probam lepo umirit in ga preusmirit v kaj drugega...


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
27.7.2009 23:18:23   
rija


Moj bo tudi kmalu star 15 mesecev, pa zelo dobro ve, kaj je prav in kaj ne. Ko želi kaj ušpičit, me točno v oči gleda in čaka, kaj bom rekla.


itak da vejo, da nečesa ne smejo. ampak ne vejo prav zakaj ne smejo in potem to jemljejo kot neko igro, pri kateri so deležni mamine pozornosti. čeprav negativne. in še samo to bom pokomentirala: on ve KAJ LAHKO IN KAJ NE. on še nima pojma kaj JE PRAV IN KAJ NE.

pa to dela tudi moj pri teh letih...če se čuti po njegovem zapostavljenega, naredi neko pi-zdarijo, da ga potem kao "opaziš"

in ja, meje jim je treba postaviti, pa vendar ne vsega prepovedati....meni ni bilo nič takega, če je potegnil kabel iz vtičniceuser posted image  in itak, ker na to nisem reagirala, ni tega prakticiral. totalno nezanimiva zadeva zanj. ravno prejšnjič sem našla varnostne zatiče za vtičnice, zapakirane, ker to ni bilo zanimivo. bi prej rekla, da bi mu znalo postati zanimivao danes, ko eksperimetira in naredi več težav kot takrat, ko je bil mali.

da smo umaknili zanimive zadeve na višje police, mi je bilo nekak logično od njegovega rojstva, da se bo to moralo zgoditi in mi zato to tudi ni predstavljalo nekega strašnega "odrekanja"user posted image

in seveda smo ga vsepovsod vključili v delo. tudi vžigalnik je lahko prijel v roke, kar zgražajte seuser posted image , pa tudi vpričo mene ga je lahko probal prižgati....ker najbolj mamljive so stvari, ki jih ne sme. in to proba ravno takrat, ko tistega, ki mu to prepoveduje ni zraven. ja, se je tudi enkrat malce spekel, pa je mir.

očitno sem moramo vsi, tudi naši otroci, na lastni koži naučiti, kaj se lahko in kaj ne. žal zna to tudi včasih zaboleti.

jaz bi rekla, da bodi striktna in mogoče probaj Paštetkino metodo z fizično odstranitvijo s kraja zločinauser posted image  saj je pameten, bo že skužil....

< Sporočilo je popravil rija -- 27.7.2009 23:19:42 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 6:54:06   
Anonimen

Neodgovorno je dajat otroku vžigalnik. Naslednjič mu daj še nož, potem pa že pištolo. Za razjokat, ampak res.



am, hienca, usedi se:user posted image
moja 2 sta tudi z nozem ze rezala, pod mojim nadzorom. pa sem jima lepo razlozila, da so nevarni, ker se lahko urezes. pa ko sem se 1x sama urezala sta videla. in se ostrih nozec ne dotakneta.
ne dolgo nazaj sem lezala, pa je starejsi reku , da je lacen. in da si bo sam naredil. pa sem ga skilila, in potem vidla, kako je revez mali z nozem za maslo rezal kruh!
pa ceprav je imel noz za kruh 10 cm zraven!
ja, PAZI! pa s pusko sta tudi ze streljala!!!!user posted image dedi je lovec. in jima je pokazal in jima pustil, da sta obadva parkrat ustrelila!
AMPAK, ju ne zanima vec. kot je rekla Rija, kar bos prepovedovala ti bo na skrivaj naredil. ce pa ti otroku dokazes, da dolocena stvar ni za otroke. pa tudi, da mu razlozis zakaj ni za otroke, se tega ne bo tikal. ker ce bo lahko preizkusil, bo tudi sam dojel, da ni to za njih!
Ce pa ti njemu reces NE, TO NI ZA OTROKE, pa bo stvar pograbil se z vecjim veseljem, in to na skrivaj!
zdaj pa brz socialno poklici!

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 28.7.2009 6:55:16 >

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:13:37   
svita
No mislim,da kaj več kot že zdaj narediš ne moreš.Tudi jaz imam 15mesečnika in je situacija podobna kot pri tebi,le da mojega niti risanke ne zanimajo prav nič,torej je ves dan akcija.To je pač tako obdobje in po moje bo minilo brez kakšnih posebnih ukrepov.Moja ta starejša dva sta bila tudi taka pa sta zadaj prav fajn fanta.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:13:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

moja 2 sta tudi z nozem ze rezala, pod mojim nadzorom. pa sem jima lepo razlozila, da so nevarni, ker se lahko urezes. pa ko sem se 1x sama urezala sta videla. in se ostrih nozec ne dotakneta.


Takšnih metod metod učenja nikakor ne zagovarjam, je pa pokazatalelj, na kakšen način otroci v tem obdobju razumejo....učijo se iz izkušenj.

Nekatere ste pisale naj otroke ne podcenjujemo. Nihče jih ne podcenjuje, dejstvo pa je, da NE razumejo. Otrok sicer ve kaj pomeni NE stikat okrog vtičnice, ne razume pa ZAKAJ in to njega muči. Če mu mama reče, da ga bo elektrika stresla ali pa reče, da bo ajs ipd, mu še vedno ne bo jasno, kaj pomeni, dokler ga ne bo streslo. V takšnih primerih nam ne preostane drugega, kot da otroku vztrajno ponavljamo, da tega ne sme in ga odstranimo z nevarnega mesta. Lahko ga po rokicah ziljonkrat, pa ne bo zaleglo.
Je pa res, da če je nekega otroka že kaj speklo in mu rečeš, da je še elektrika ajs, bo mogoče verjel.

Naše še to kar se ji je že zgodilo, nič ne izuči, tako da smo včasih pošteno napeti, pa je stara 4.5 let.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:18:36   
Anonimen
Takšnih metod metod učenja nikakor ne zagovarjam, je pa pokazatalelj, na kakšen način otroci v tem obdobju razumejo....učijo se iz izkušenj.

pri mojih dveh je to ocitno taprava metoda. saj nimam z nobenim nobenih problemov.
mora pa vsaka mamica faaajn prestudirat svojega otrocka, da najde tisto pravo za njega.
pa se 1x poudarjam:nista bila v nevarnosti. rezala sta korenska pa kolerabo in krompir. z mano skupaj! nikoli sama brez mojega nadzora. pa itak je bilo tega vse skupaj samo ene 3x, ker sta se navelicala.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:23:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Takšnih metod metod učenja nikakor ne zagovarjam, je pa pokazatalelj, na kakšen način otroci v tem obdobju razumejo....učijo se iz izkušenj.

pri mojih dveh je to ocitno taprava metoda. saj nimam z nobenim nobenih problemov.
mora pa vsaka mamica faaajn prestudirat svojega otrocka, da najde tisto pravo za njega.
pa se 1x poudarjam:nista bila v nevarnosti. rezala sta korenska pa kolerabo in krompir. z mano skupaj! nikoli sama brez mojega nadzora. pa itak je bilo tega vse skupaj samo ene 3x, ker sta se navelicala.



Sigurno. Zato se ti ni treba zagovarjati. Moja pupa je prevelik živec, za kaj takšnega...no sedaj že, prej pa ne....v tem smislu, da sebe ne poškoduje, stvari pa so še vedno v nevarnosti. 

V soboto je na svojem računalniku odrezala s škarjami miško. Je rekla, da je mislila, da ne bo šlo in je probala...rezultat je znan

< Sporočilo je popravil mika -- 28.7.2009 7:25:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:26:57   
Anonimen
V soboto je na svojem računalniku odrezala s škarjami miško. Je rekla, da je mislila, da ne bo šlo in je probala...rezultat je znan

user posted image user posted image user posted image
kaj se sekiras. imas zdaj wireless misko.


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 28.7.2009 7:27:42 >

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:28:42   
rija


V soboto je na svojem računalniku odrezala s škarjami miško. Je rekla, da je mislila, da ne bo šlo in je probala...rezultat je znan


seveda. pametna punca....žvali ne sodijo na vrvico...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
28.7.2009 7:32:32   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

V soboto je na svojem računalniku odrezala s škarjami miško. Je rekla, da je mislila, da ne bo šlo in je probala...rezultat je znan

user posted image user posted image user posted image
kaj se sekiras. imas zdaj wireless misko.


user posted image
Sej se ne sekiram . Ona se....niti kregala je nisem. Sama je videla kaj je naredila in je jokala ker   nima  miške.... Sem jo potolažilila, da tudi brez miške greuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?