|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:40:00   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

in kaj bi bilo ce bi se?


Se ne bi, ker sem ju vzgajala v tej smeri, da tega ne počneta in mi je to bil cilj.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:42:40   
Anonimen
se podpišem pod raho. jaz tudi ne nagrajujem, hvalim pa veliko, tko da grem že sama seb na živce včasihuser posted image in tamala kr raste in je zadovoljna in nimam nobenih problemov z njo, vsaj prehudih ne, dveletnik je pač dveletnikuser posted image morš vedet kaj pričakovat....čokolado, dozo risank itd. dobi pa kar tako. občasno za mal pocrkljat in razvajat, kar bi tud naj bil namen tega. in nikakor ne za nagrado, s tem se samo ustvarja neka fama okol teh stvari, eno samo sranje u glavnemuser posted image nagrade pridejo kasnej, za izjemne dosežkeuser posted image tist pa ne verjamem, da jih je tak otrok zmožen dosežtuser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:43:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

in kaj bi bilo ce bi se?


Se ne bi, ker sem ju vzgajala v tej smeri, da tega ne počneta in mi je to bil cilj.


zdej si pa na spolzkem terenuuser posted image glih zdej se bo vsulouser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:45:15   
slutnja
no vidis.. in zacetek te debate je bil prav v tem kako ze na zacetetku otroku dat vedet da je ne ne in da se mamine besede uposteva... pac se je uporabinica ki je temo zacela slabo izrazla ko je napisala kaznuje-se je ze mislim da opravicla,  ampak je zelela izvedet kako preprecit tako dogajanje in uvedet da se uboga. in kaj je narobe s tem ce zacne pri 15mescih? mislim da nic!

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:47:43   
slutnja
ulla80.. sej men se zdi da se pogovarjamo o istem sam vsak po svoje razlaga tisto kar otrok dobi ce je priden...eni recemo nagrada, drugi pa drugace...tko kot ona to imenuje, sploh nevem kaj pomeni..ocitno nisem dovolj izobrazena...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:48:58   
slutnja
ves kaj me zanima, kaj bi naredila maladva ce bi rekla dons si ne izberita nic...?bi se se tko lepo obasala?

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:51:09   
Anonimen
seveda ni nič rabo, začet z vzgoji pri 15m, valjda, kdaj boš pauser posted image sam pri teh "letih" je vzgoja bolj to, da otroka boljkot ne mečeš na finto, da preusmerjaš pozornost, da pač dosežeš željeno vedenje in ga pol hvališ 100 na uro, kok je oh in sploh fajni in najboljšiuser posted image in seveda da predvidiš in preprečiš stvari, ne morš met na nizki mizici prt pa polno enih ****rij gor, pol pa prčakvat od otroka da to ne bo tikal in se dret na njim in ga vzagajat kok je ne ne, pa jamrat pol kok nič ne uboga itd. tko pač je, morš mal vedet kaj lohk pričakuješ, pa take stvari odstraniš in pol ne zgubljaš živcev zarad vzgoje in neubogljivga krofkauser posted image
zato recimo jst nočem nove sedežneuser posted image k moj teži vsake tolk, pa ta je že res zjahana in takšna, sam ni šans, dokler so mulci tko mejhni....da bomo pol cele dneve vpili nad otroci, k se bo kter s čokoladnimi rokami gor poknu, pa pokozlal kaj itd.user posted image no go....

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:54:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

ulla80.. sej men se zdi da se pogovarjamo o istem sam vsak po svoje razlaga tisto kar otrok dobi ce je priden...eni recemo nagrada, drugi pa drugace...tko kot ona to imenuje, sploh nevem kaj pomeni..ocitno nisem dovolj izobrazena...


mah kaj pa vem...ni isto, nagrada je nagrada in otrok se hitro navadi, da če bo nekaj prav naredil, bo nekaj dobil. klinca boš dobiluser posted image to po moje ni dobr. otrok se more navadit, da se pač sprejemljivo obnaša preprosto zato, ker tko pač je in ne zato, da bo dubu čokolado. jst tud to ne prakticiram, da si lahko v trgovini kaj izbere, nema ništa. ji pa večkrat kaj kupim, pa je ona zravn, pa ji pol dam kr tko, ne zato ker je bla pridna, pač dam ji. pa isto ni nobenih problemov, včasih kaj pogleda, pa prime, pa reče mami a laho toleuser posted image pa jst rečem ne, to pa ne bomo kupli, lej kaj vse smo že in ni frke, je čist zadovoljna. bom pa verjetno tud kdaj dovolila, da si kaj izbere, sam to bo bolj izjema kot pravilo. pa spet brez pogojevanja, če bo pridna itd.

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:57:35   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

ves kaj me zanima, kaj bi naredila maladva ce bi rekla dons si ne izberita nic...?bi se se tko lepo obasala?


tudi to se je že zgodilo, prevzaprav sem pozabila rečti, da si lahko kaj izbereta, pa noben ni niti omenil, če lahko kaj dobi

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:57:55   
slutnja
ja saj se razume, da nemores pricakovat nevem kaj, ampak men se zdi da je ze za 15mescev starga otroka to pohvala da ga fulll pohvalis kako je priden, ne pa da pizdis nanga ce narobe naredi, ce pa uboga pa je priden, to pa kar spregledas in ne reces nic... men se zdi da pohvala in kak velik objem, poljub al pa kake risanke mal dlje, da je otroku to najvec nagrada...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 9:59:03   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

seveda ni nič rabo, začet z vzgoji pri 15m, valjda, kdaj boš pauser posted image sam pri teh "letih" je vzgoja bolj to, da otroka boljkot ne mečeš na finto, da preusmerjaš pozornost, da pač dosežeš željeno vedenje in ga pol hvališ 100 na uro, kok je oh in sploh fajni in najboljšiuser posted image in seveda da predvidiš in preprečiš stvari, ne morš met na nizki mizici prt pa polno enih ****rij gor, pol pa prčakvat od otroka da to ne bo tikal in se dret na njim in ga vzagajat kok je ne ne, pa jamrat pol kok nič ne uboga itd. tko pač je, morš mal vedet kaj lohk pričakuješ, pa take stvari odstraniš in pol ne zgubljaš živcev zarad vzgoje in neubogljivga krofkauser posted image
zato recimo jst nočem nove sedežneuser posted image k moj teži vsake tolk, pa ta je že res zjahana in takšna, sam ni šans, dokler so mulci tko mejhni....da bomo pol cele dneve vpili nad otroci, k se bo kter s čokoladnimi rokami gor poknu, pa pokozlal kaj itd.user posted image no go....



se čist podpišem, kar se redko dogajauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:04:57   
slutnja
ubistu tu ni problem pridnemu navadit kaj.. problem je ce imas nagajivega otroka in mu dotupit da NE, v tem gre govor, kako ga navadit iz user posted image na angelcka... mislim da samo s tem da ne smo ze veliko kupl nebo palil....ker ti bo k bo mal bolj brihtn reku... ja zate..kaj pa zame? to hocem rect... sej hvala bogu, lepo ste jih vzgojile da so taki kot pravte, sam vcasih komu kaj spodleti in potem pride ven malo slabsa razlicica angelcka... kako potem obrnit....

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:04:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

ja saj se razume, da nemores pricakovat nevem kaj, ampak men se zdi da je ze za 15mescev starga otroka to pohvala da ga fulll pohvalis kako je priden, ne pa da pizdis nanga ce narobe naredi, ce pa uboga pa je priden, to pa kar spregledas in ne reces nic... men se zdi da pohvala in kak velik objem, poljub al pa kake risanke mal dlje, da je otroku to najvec nagrada...


seveda, to je pohvala, lohk gledaš tud kot na nagrado to, sam ne v smislu da pač nekaj dobi, zato ker je bil kao priden. in valjda - vzgajat v pozitivnem smislu, s pohvalami, za vsak drek skor in ne s kreganjem, vpitjem, kaznovanjem. prvo da lepše rezultate. vsak je rad pohvaljen, najboljšiuser posted image in u bistvu je tko - dobimo, kar pričakujemo, tudi pri otrocih. in če otroku nonstop tumbaš kolk ni priden, pa ne uboga, pa kak to ne, pa ono ne, sama negativa, se bo tko tud obnašal. ne more bit drgač.

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:09:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

ubistu tu ni problem pridnemu navadit kaj.. problem je ce imas nagajivega otroka in mu dotupit da NE, v tem gre govor, kako ga navadit iz user posted image na angelcka... mislim da samo s tem da ne smo ze veliko kupl nebo palil....ker ti bo k bo mal bolj brihtn reku... ja zate..kaj pa zame? to hocem rect... sej hvala bogu, lepo ste jih vzgojile da so taki kot pravte, sam vcasih komu kaj spodleti in potem pride ven malo slabsa razlicica angelcka... kako potem obrnit....


mah, narobe je že to, pri teh mesecih označevat otroke za pridne in ne pridne. otrok, k ga postaviš v kot in tam čaka da ga prestaviš drugam in spet tam čaka....s takim otrokom je nkaj hudo narobe in vesele bodte, da niso taki. sej je rs,eni so bol mirni, drugi manj, enim se da prej dopovedat, drugim kasnej, sam največkrat mamo pa starši mal nerealna pričakovanjo, kaj vse bi mogli in kok pridni bi mogli bit otroci.
in jst ne kupujem sam zase, kupujem tud za otroke. je v vozu sladoled, k je isto za njo, pa sigurno kaj, se da hitro otroka zabit nazaj ja dobr, pol bo pa tole sam zame, če ti tko pravšuser posted image

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:09:32   
slutnja
no koncno me ena razume kar hocem rect..da imam nekako v sebi da je to "pohvala" za male ljudi ze nagrada.. nism nikjer rekla da ce bo pa priden mu pa vsakic iz trgovine prnest treba vsaj eno vreco sladkarij... itak da ne... sam nevem pa ce je kaj narobe, ce je priden pa poje vse lepo sam da mu za nagrado das pol ure risank po kosilu, kot nagrado...vsaj tisti ki so nori na risanke...?

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:12:56   
slutnja
se dobr da nimam s tem se tezav, mislm pa da vem kako jih vzgajat, mam kar dobre vpoglede kako in kaj.. mam 5 necaku in necakinj, in mislim da so ko eni angelcki vsi, zato vidim kaj in kako...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:13:29   
slutnja
niso pa vsi isti..to pa res...

zdej pa morem it mozeku pomagat...


_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:13:48   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

ubistu tu ni problem pridnemu navadit kaj.. problem je ce imas nagajivega otroka in mu dotupit da NE, v tem gre govor, kako ga navadit iz user posted image na angelcka... mislim da samo s tem da ne smo ze veliko kupl nebo palil....ker ti bo k bo mal bolj brihtn reku... ja zate..kaj pa zame? to hocem rect... sej hvala bogu, lepo ste jih vzgojile da so taki kot pravte, sam vcasih komu kaj spodleti in potem pride ven malo slabsa razlicica angelcka... kako potem obrnit....


Najpomembnejše je, da s svojim obnašanjem daješ otroku dober vzgled - saj poznaš tisti rek: Ne poslušaj me, kaj govorim, glej me, kaj delam.

Pri stvareh, ki jih prepoveš, moraš biti vztrajen in jih, če je potrebno prepoveš 1000x. Enkrat mu bo ušteklao, da ne sme. Mi smo imeli težave, da je sin vedno, ko je bil majhen in je jedel, hodil naokoli. Če mu nisem 1000x ponovila in ga lepo odpeljala nazaj k mizi, mu nisem niti enkrat. Vsak dan smo vajo ponovili 3x. Pa se je obneslo. Sedaj opozarja sestrico: Ko jemo, ne smeš hoditi. Lepo pojej do konca, potem pa lahko delaš tudi drugo.

Ne vpij na otroke za prazen nič. Ko dvigneš glas, naj bo to učinkovito.




(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:14:19   
Anonimen
sam nevem pa ce je kaj narobe, ce je priden pa poje vse lepo sam da mu za nagrado das pol ure risank po kosilu, kot nagrado...vsaj tisti ki so nori na risanke...?


sej vem da si tole dala sam za primer, sam jst neb bla jst, če me neb zmotlouser posted image
lej že to - otrok je priden, če vse pojeuser posted image a ni to tolk mim razmišljanje....vsi vemo, da je največ težav v življenju posameznika povezanih s hrano, sam otroc so pa pridni, če vse pojejouser posted image + seveda, da starši velikrat tud približno nimamo predstave, kolk tak otrok rabi in mu nabulamo krožnik, pol pa pričakujemo da bo vse pojedu.
evo, to hočm povedat, k mamo mal zgrešene predstave, k so pač v nas vcepljene, kaj je priden otrok inkaj ne. men dol visi a mi poje kosilo, al ne. če je lačna, poje, če ni pač ne. pridna je pa vseen. pa je dauč od angelčka, brezskrbi da mi puli živceuser posted image sam je otrok in jaz ji pustim da je. in ko me kdo vpraša, če je pridna - itak da je. pa tud ob njenmu najbolj nemogočmu obnašanju nočem poslušat od okolice, da ni pridna itd. to obnašanje bomo že ukrotili, brezskrbi. sam noben mi pa ne bo otroku vcepljal negativne predstave o njemu samem.

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:17:09   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sam nevem pa ce je kaj narobe, ce je priden pa poje vse lepo sam da mu za nagrado das pol ure risank po kosilu, kot nagrado...vsaj tisti ki so nori na risanke...?


sej vem da si tole dala sam za primer, sam jst neb bla jst, če me neb zmotlouser posted image
lej že to - otrok je priden, če vse pojeuser posted image a ni to tolk mim razmišljanje....vsi vemo, da je največ težav v življenju posameznika povezanih s hrano, sam otroc so pa pridni, če vse pojejouser posted image + seveda, da starši velikrat tud približno nimamo predstave, kolk tak otrok rabi in mu nabulamo krožnik, pol pa pričakujemo da bo vse pojedu.
evo, to hočm povedat, k mamo mal zgrešene predstave, k so pač v nas vcepljene, kaj je priden otrok inkaj ne. men dol visi a mi poje kosilo, al ne. če je lačna, poje, če ni pač ne. pridna je pa vseen. pa je dauč od angelčka, brezskrbi da mi puli živceuser posted image sam je otrok in jaz ji pustim da je. in ko me kdo vpraša, če je pridna - itak da je. pa tud ob njenmu najbolj nemogočmu obnašanju nočem poslušat od okolice, da ni pridna itd. to obnašanje bomo že ukrotili, brezskrbi. sam noben mi pa ne bo otroku vcepljal negativne predstave o njemu samem.



Joj, sam ne mi s hrano... Jaz otrok ne silim s hrano in ne dovolim, da bi ju katera od babic ali kdorkoli že. Nikoli ne bom pozabila, ko sem morala v vrtcu spiti nagravžno sladek čaj, saj nisem smela od mize dokler ga nisem spravila po grlu. In od takrat nisem dala nobenega čaja v usta, razen kamiličnega, ko je že zelo hudouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:21:22   
slutnja
aha, res je sam kot primer blo, sam tud jst nebi bla jst ce bi zdele lahk sla ne da bi brala do konca... ampak, a pol je tvoj otrok neglede na to kaj dela kaj rece, kaj vse lahko.... priden?hm.. zanimivo... a pol ko bo mal  vecji pa bo prnesu enke iz sole pa se mu nebo dalo za knjige tud priden? ne recem ce mu nebi slo al pa bi se tezk ucil,. ampak da se nebi hotel... a pol bo tud priden?hm,.......

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:22:09   
slutnja
pa brez zamere...sam razmislam..nobeni ne zelim nc hudga pa sam vse ok...  prav? to je sam debata...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:35:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

aha, res je sam kot primer blo, sam tud jst nebi bla jst ce bi zdele lahk sla ne da bi brala do konca... ampak, a pol je tvoj otrok neglede na to kaj dela kaj rece, kaj vse lahko.... priden?hm.. zanimivo... a pol ko bo mal  vecji pa bo prnesu enke iz sole pa se mu nebo dalo za knjige tud priden? ne recem ce mu nebi slo al pa bi se tezk ucil,. ampak da se nebi hotel... a pol bo tud priden?hm,.......


ne, nisi razumelauser posted image jaz samo ne vzagajam na ta negativen način...valjda da ko kaj narobe nardi, da povem, da sem mal kao huda, tud odstranim in jo nesem v sobo, kjer se hladi itd. sam nikol ne tulim nad njo, da ni pridna, da je grozna, da je grda, neumna, glupa, kot velikrat slišim starše da počnejouser posted image ona točno ve, da je narobe nardila, brez tega da jo zmerjam in žalim. nasprotno pa pohvalim vsako njeno pozitivno dejanje, vsako malenkost, sploh ko kej spontano sama nardi, pa čeprov je čist brezveze ( k gre recimo v kopalnco in poravna zgužvane tepiheuser posted image men je za crknt smešna, sam to njeno dejanje vzamem resno in jo tud pohvalim kok dobr je to zrihtala in kak fajn zdej zgleda) in se mi zdi da ful bl zaleže, kot recimo kaznovanje in kričanje in zmerjanje otroka za vsak drek.

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:35:35   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

hm.. zanimivo... a pol ko bo mal  vecji pa bo prnesu enke iz sole pa se mu nebo dalo za knjige tud priden? ne recem ce mu nebi slo al pa bi se tezk ucil,. ampak da se nebi hotel... a pol bo tud priden?hm,.......


Zato pa pravim: Glej me, kaj delam.user posted image

Za vsako stvar je otroka potrebno motivirati. Tudi za učenje, pravzaprav mu kot stariš moraš "privzgojiti" delovne navade. Se pravi, da tudi pri učenju moraš vpeljati neko rutino. Mu pokažeš, sediš prva leta z njim, ga spodbujaš, mu razlagaš, če kaj ne razume... Če ga pa pač takoj prepustiš samemu sebi, pa se to kajrado zgodi.

Otroke najverjetneje imamo zaradi tega, da se jim posvetimo, ne? In mnogokrat je šolski neuspeh povezan z razmerami doma.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:38:14   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

aha, res je sam kot primer blo, sam tud jst nebi bla jst ce bi zdele lahk sla ne da bi brala do konca... ampak, a pol je tvoj otrok neglede na to kaj dela kaj rece, kaj vse lahko.... priden?hm.. zanimivo... a pol ko bo mal  vecji pa bo prnesu enke iz sole pa se mu nebo dalo za knjige tud priden? ne recem ce mu nebi slo al pa bi se tezk ucil,. ampak da se nebi hotel... a pol bo tud priden?hm,.......


ne, nisi razumelauser posted image jaz samo ne vzagajam na ta negativen način...valjda da ko kaj narobe nardi, da povem, da sem mal kao huda, tud odstranim in jo nesem v sobo, kjer se hladi itd. sam nikol ne tulim nad njo, da ni pridna, da je grozna, da je grda, neumna, glupa, kot velikrat slišim starše da počnejouser posted image ona točno ve, da je narobe nardila, brez tega da jo zmerjam in žalim. nasprotno pa pohvalim vsako njeno pozitivno dejanje, vsako malenkost, sploh ko kej spontano sama nardi, pa čeprov je čist brezveze ( k gre recimo v kopalnco in poravna zgužvane tepiheuser posted image men je za crknt smešna, sam to njeno dejanje vzamem resno in jo tud pohvalim kok dobr je to zrihtala in kak fajn zdej zgleda) in se mi zdi da ful bl zaleže, kot recimo kaznovanje in kričanje in zmerjanje otroka za vsak drek.



če na otroka tuliš, s tem samo izkazuješ svojo nemoč nad njegovim obnašanjem, čeprav praiznam, da včasih, ko ogroža sam sebe, ker pač ne posluša, dvignem glas, ampak ja, sem nemočna, ker bi se mu lahko kaj zgodilo, jaz pa tega ne bi preprečila.
In zdi se mi fajn, da se otroku, ko dvigneš glas, tudi razložiš, zakaj si dvignil glas (vsaj tako jaz počnem z našim večjim). Nikakor pa otroka ne žali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?