|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 13:18:33   
YOZIKA

Eno vprašanje: S čim vi mažete dlesni ko vaše user posted image matrajo zobki? Namreč za nami so 2 neprespane noči in jaz sem že čisto fertik. Včeraj sem probala Calgel pa ni čisto nič boljše. A obstaja še kakšna druga, boljša zadeva?

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 17:39:17   
Anonimen
Yozika ... ko je bilo res hudo zaradi zobkov zvečer sem ji jaz dala kar eno žličko Calpola in je pomagalo ... Calgel je res bolj blaževžegen.

(odgovor članu YOZIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 21:19:33   
blackcoffee
hektorina -  natrgana mišica?? user posted image user posted image kako pa to, da so to šele zdaj ugotovili? a Aljaža kaj boli?
uživajte na morju!

meni gromki ne zaspi več ob osmih zvečer. je prestavil uro na 21. user posted image poleg tega mi
čez dan spi komaj kake pol urce. ostalo pa AKCIJA!
kako pa vam kaj spijo vaši otročiči?

YOZIKA - jaz sem mu tudi mazala s Calgelom. pa tudi ne morem reči, da full pomaga.

Otika - Calpol je sirup? a je prav temu namenjen ali še za kaj druga?


< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 15.8.2009 21:23:30 >


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 21:41:25   
nadya
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

Otika - Calpol je sirup? a je prav temu namenjen ali še za kaj druga?



Calpol je sirup za zbijanje vročine in proti bolečinam (zobobol, izraščanje zob, glavobol...) <dobiš ga v lekarni brez recepta. Ga je kar fajn met doma. Našmu zobki rastejo in je eno noč nazaj mel nočne arije.....kakšno uro je trajal, pol sem mu pa dala eno ta malo merco calpola in čez 15 minut je zaspančkuuser posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 21:43:57   
YOZIKA
Otika- aha, ti si dala kar sirup. Danes je sicer normalno zaspal ob 20.30 in res upam na boljšo noč, če ga bo pa še kaj biksal, bom pa tudi kar sirup dala.
Calpol pa je sirup podobno kor Daleron (proti vročini in bolečinam)
Joj, ti zobki. Pa šele drugi rine ven. Kje je še vseh ostalih 18? Pri Nejcu sploh nisem  znala kdaj so mu zobki zrasli tako da to je zame nekaj novega.

Spanje čez dan-naš največkrat spi 3X po približno eno urco, je pa res da ponoči spi 9 ur (od 20.30 do 5.30) kar nanese skupaj 12 uruser posted image . Kaj ne bi naši malčki naj spali 16 ur??user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 21:53:14   
blackcoffee
hvala vama za obrazložitev. bom nabavila ta sirup, ker nikol ne veš...

ojej.. potemtakem spi gromki le 10 ur. user posted image danes je kolovratil po postli že ob sedmih zjutraj. zaspal pa ob 21.
ponoči bil vmes še buden in zahteval zizo.čez dan pa je spal 1x 15 minut. user posted image user posted image user posted image sem crknjena, da bom kr v postlo padla.



< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 15.8.2009 21:54:48 >


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu YOZIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
15.8.2009 22:05:35   
nadya
Blackcoffee: pri nas je isto. Pri Lovrotu se tele ciklusi kar ponavljajo. Ma obdobje ko čez dan ne spi nič, pol se pa vse obrne pa tut 3 ure. Kar se noči tiče pa spi od 21.00 pa do 7.00.
Ja sfu**na sem pa jst do amena včasihuser posted image  

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
16.8.2009 11:21:15   
arupnik3
hm
naša spi od 21 do 6.30 = 9.5h
potem pa dopoldne okol 1.5h pa popoldne okol 1.5.h = 3h 
in to je 12.5h  po mojem ima dost da bi pa 16 ur spala se mi zdi pa preveč saj so že veliki otročički

(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
16.8.2009 11:37:25   
Detece
Hektorina lepo se imejte na morju, spočijte se in uživajte kolikor gre. Mi še vedno čakamo ta dan D - še malo.

Ruj ima pa s5 bronhitis, groza. Je občutljiv in vedno kaj stakne. Pa itak pravijo da ko ima enkrat bronhitis, se rad ponavlja. No, ampak danes je že veliko boljši....Do morja se bo že pozdravil...

Ja tudi mi imamo Calpol sirup, ki ga pa Ruj veselo ven špukauser posted image - mu ni všeč. Calgel pa je tud po mojem mnenju bolj larifari.

Lepo nadeljo vam želim.

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
16.8.2009 21:39:40   
YOZIKA
da bi pa 16 ur spala se mi zdi pa preveč saj so že veliki otročički


Ta podatek sem nekje pred kratkim prebrala, drugače se pa tudi meni to zdi dosti.



Včeraj spali bolje, sirup ni bil potreben. Zdaj je zob v celoti prebil dlesen. Upam, da bo današnja noč vsaj takšna kot včerajšnja, če ne boljša.user posted image

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
16.8.2009 22:59:38   
teja*
Tud jaz sem v eni knjižici, mislim da Moj dojenček, prebrala, da naj bi otroci pri teh mesecih spali okrog 16 ur. Moja spi 1 x od pol ure do tričetrt, 1 x pa od 1 do 2 ure. Ponoči pa pribl. od 21. do 7.

Je pa včer začela puzat, jo je tako lušno gledat, tako da jo je že vsa hiša polna. Dobili pa smo že 7 zobkov, v nekaj dneh pa bo 8. Je pa bolj sitkana, ampak je za zdržat.

Jutri pa odhajamo na morje. Upam, da bo Niki všeč.

Lepo se imejte.

Teja

(odgovor članu YOZIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 7:46:10   
arupnik3
mene pa zanima tiste ko imate že več zobkov a je pr vsakem isto hudo al ne?
pa kako imate otročke oblečene v tej vročini ?

(odgovor članu teja*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 7:58:27   
CIPRESA
Mi imamo šele dva zobka. Ko je bil Žiga toliko star kot Anja jih je ime že5-6, Anja pa še kar vstraja z dvema. Je pa čisto odvisno enkrat bolj boli in je bolj razdražljiv enkrat pa manj. Ni nekega pravila da če so bili prvi hudi da bodo tudi ostali.

Anja se ponoči že ne doji od 3-tjega meseca dalje. Poje zvečer mleko in ima dosti do zjutraj in tudi dodajala ji nebom nekih kosmičev toliko časa dokler ji bo mleko dovolj. Zjutraj imava tudi mleko, potem okrog 10-ih sadno kašico , ob 12-ih spet mleko in potem ob 3-h kosilo (zelenjava, meso, krompir, testenine, polenta.....), okoli 5-ih spet poje kako skutko ali sadno kašico in potem zvečer zopet mleko. Malo bom še počakala potem bom pa probala ji že kar ukinit mleko okoli poldneva in bo jedla samo normalno kosilo.

Še to jaz bom dala vlogo naslednji mesec za podaljšanje porodniške za 3 mesece, zaradi tokse ki jo ima naša pupa. Zaradi vseh pregledov in zdravil mi jo bodo po besedah pediatrinje in zdravnice v LJ odobrili. Bomo vidleli kakšen bo odgovoruser posted image

Glede spanja pa , knjige so eno praksa je pa drugo.Saj bi naj tudi mi odrasli spali določeno št. ur, pa dvomim da katera spi toliko kot pišeuser posted image user posted image Tudi tukaj ni pravila, imajo pa srečo tisti ki jim malčki res spijo malo dlje kot pol ure v kosuuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 8:02:10   
tasa.m
IZVIRNO SPOROČILO: arupnik3

mene pa zanima tiste ko imate že več zobkov a je pr vsakem isto hudo al ne?
pa kako imate otročke oblečene v tej vročini ?



Pri nas je zdaj pri spodnji dvojki hudo, leze ven že dva tedna (je to sedmi zobek).

Oblečena je čisto poletno, razen zjutrat, drugače pa samo kakšna oblekca in plenička oz. majčka in kratke hlačke.












_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 8:32:02   
Anonimen
Alo!

Malo na hiro, ker pol moram za knjige ...

Zobki ... pri naši še opazili nismo kdaj sta ji spodnji enkici ven prilezli ... pri zgornjih dvojkah je bil pa žur ... driska, vneta ritka, jok, tečkanje, ni da ni ... tak da Cipresa tvoja trditev vsaj za nas ne velja.

Spanje ... odkar se naša že čisto fajn na nogice postavlja ima eno krizo s spanjem ... sploh noče več sama zaspat v posteljici, pa izvajam isto rutino, kot sem jo že od začetka ... ko popije flaško in se malo cartava je mirna in komi še gleda, ko jo pa položim v posteljico pa jok in stok in koj na noge ... učeri se je tolk jokala, in ker nisem šla takoj prvo sekundo not (me je blazno prijelo na WC in sem MOGLA it), je kar bruhnila user posted image ... duš ... sploh ne vem kaj naj ... ker tut ponoči nič več tako fino ne spi in se zbuja tut po 6x na noč ... res ne vem kaj naj sploh naredim, da bomo imeli spet kako noč kot pri 4ih mesecih, ko je spala od 7ih do 7ih (vmes se je mogoče 1x zbudila) ... zdaj pa spi od 8:30 (če imam srečo) pa do 6ih z neprestanim vmesnim zbujanjem ... čez dan pa še 2x po 1 uro, če imam srečo.

Drugače je pa za nami en fleten vikend user posted image ... danes pa jutri bo malo manj fletno, ker ima do 3h v.d. tašča tamalo od takrat naprej pa moji, jaz imam pa sedaj po novem ponedeljke in torke fraj, da se bom lahko posvetila diplomi, ker MORAM do decembra diplomo vsaj napisat, če ne tudi zagovarjat ... upam, da mi uspe ... a ne da mi bo?!

(odgovor članu tasa.m)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 9:32:36   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Alo!

Malo na hiro, ker pol moram za knjige ...

Zobki ... pri naši še opazili nismo kdaj sta ji spodnji enkici ven prilezli ... pri zgornjih dvojkah je bil pa žur ... driska, vneta ritka, jok, tečkanje, ni da ni ... tak da Cipresa tvoja trditev vsaj za nas ne velja.




Otika saj ravno to pravim da ni nujno da če eden zobek boli, da bo drugi tudi ali pa obratno, če prvi ni(tako kot prviš ti) - ni nujno da drugi tudi ne bodo boleli in srbeli...
pri nas pa smo opazili prvi enkici spodaj, ker je imela vročino in je bila razdražljiva. Samo se ne sekiram za ostale, mogoče pa nebo tako hudouser posted image

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 10:04:47   
katja_p
Da se še js tu pofočkam.

Zobki: menda pomaga tud nko mazilo na D..., ki ga imajo v Muellerju.

Naša je še brez zobkov, ima pa zelo nabrekle dlesni za spodnji enkici.

Kar se tiče premikanja, je naša očitno med bolj lenimi. Če je na trebuhu, se hoče postavit na kolena, rito v luft, a pol pade nazaj. Se pa z rokicami odriva nazaj.

Tud mi imamo pestre noči ... No, zadnji dve sta bili kar OK, sm samo 2x vstala. Drgač pa tud na 1,5 ure ... inv edno ziza, ker drgač ne pomaga nič ... V enem kosu še nismo prespali noči.

Spanje čez dan: 2x po 1,5-2 uri.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 10:05:19   
čebeli
Pozdravljene!

Otika, ne sekiraj se glede spanja. Pri nas je še bolj kriza...pa ni zato, ker bi začela na nogice silit, zdej komaj za silo sama sedi. Naše noči so pa take: Zvečer okol 19.h postane strašansko sitna in jo dam po previjanju, umivanju in dojenju v postljico, potem ji naštimam še flaško s kosmiči in potem po malo godrnjanja zaspi okol 20h. In potem se mi zbuja na vsake 1,5-2 urce in hoče jošk. user posted image Pa še to, ko greva midva okol 22.h spat, hoče it na vsak način k nama, velikokrat pa tut že prej-na najino postlo. In tako prespimo celo noč skupi na francoski postli!user posted image Džizs, js sem zjutri zmer čist zlomlena-spim izključno na desnem boku in se ne upam premikat!user posted image No, možek vstane okol 6.30, midve se pa še mal pocartava do ene 8h (se lahko končno mal pretegnemuser posted image ).

Glede zobik bi vprašala, če se da lahko tut Daleron namest Calpola? Ker imam trenutno na zalogi sam tega...če pride kaka sila.

Mi smo staknili lažji prehladek (zamašen nosek, kašlja), smo bili v soboto zvečer zunaj in je že močna rosa. Pa se je zgleda punca nahladila, čeprav je bila v mojem naročju in fino oblečena in pokrita...jejej in ta rosa.

Oblačim jo navadno v bodi s kratkimi rokavi in kratke ali dolge hlačke. Je pa zelo odvisno od dneva...če preveč piha, ji zdej dam tut kapico, ko je prehlajena, pa v bazenčka ne gremo nič.

Mi bomo tut šli na morje, sam še ne vemo točno kateri dan. Enkrat v roku 7 dni...pa bomo vidli kako dolgo bomo potem zdržali tam...

Tudi js sem se spravila nazaj k učenju in opravljanju še teh 5 izpitov z diplomo...ampak je pa težko, kolkor sem starejša, tolk manj mi gre v glavo. Al je pa narkoza od CR kriva...user posted image

iiii, katja, mi mamo tut takle klobuček!!! Luštna punca!

< Sporočilo je popravil čebeli -- 17.8.2009 10:08:25 >

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 10:14:14   
čebeli
Moram kako slikco prpopat...k zdej je pa res že velika punca...

user posted image

user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil čebeli -- 17.8.2009 10:20:26 >

(odgovor članu čebeli)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 11:04:16   
5ra_28
Helo po dolgem času...na kratko...se bo Tai kmalu zbudil.

spanje...rutina.. dopoldan v posteljico med 9.15 -9.30, zaspi takoj, spi nekje uro ali dobro uro. naslednja taka runda je ob 14:00. Zvečer pa od 20:00 do 7h ali nekaj čez 7h. Junija si je spanje prestavil na poletni čas ob 21h, zdaj pa smo že kake 3 tedne nazaj ob 20:00. Je rekel: to ni za mene, sem še premali.user posted image

pospravljanje... med dopoldanskim spancem čistim, ali pa zelenjavo pripravim za kosilo, med popoldanskim kuham. Pospravljam sproti in s Taiem, se da že marsikaj z njim aanredit, njemu je itak pralni stroj in zlaganje cunj ven bolj zanimivo kot pa že stara igrača. Zunaj sva po zajtrku in pred prvim spancem in še potem vmes in še potem popoldan in zvečer vsi 3. Tako da nekje 4x je zunaj. Spi pa samo v posteljici, spi dosti boljše kot pa v vozičku! Ven greva, ko je buden.

začenjam končevat faks. Zadnje izpite in diplomska.

zobki..še vedno spodnja dva. Zgornji lezejo, sam Calgel pomaga. Ponoči zajamra in se prebudi in duda ne pomaga, pa namažem, čeprav zajoka, ko se dotaknem zgornjih dlesni, sam zaspi in pomaga.

duda..ga odvajava..dobi še sam da zaspi. potem jo vrže ven. ko pa je buden, pa dudica izgine.user posted image Prstka ni nikol imel v ustih. Še dobro. Ker ga lažje odvadiš dude, kot prstka.

hrana..vse na žličko in večino z nama..včeraj nedeljsko kosilo, smo babico povabili ( da ne bo vedno obratno), pečeni svinjski zrezki, pečen krompirček in popražen korenček. Jedel vse.

drugi otrok...ne hvalauser posted image . Sem že od nekdaj rekla, da bom verjetno imela le enega. Se mi zdi, da bi bil potem Tai prikrajšan, če bi imela še enega, sploh tako hitro. Zdaj so in bodo najbolj zanimivi, najbolj raziskujejo, svet jim je bajno zanimiv. Vem, da boste mamice dveh otrok rekle, da ni tako, sam se zdaj tako počutim super, z njim delam marsikaj (rolam, hodim na pohorje) in se res lahko posvečam le njemu. Sploh pa morm najprej faks dokončat.

danes je star točno 8 mescev in pol in sam čakam, kdaj bo sam stal, brez opore. Šviga po celem stanovanju, kak rečeš keks, dvigne se tudi že ob ravni opori (Otika..Neža in Tai imasta iste napredke, že doolgo, opažam), naslonjen je na kavč in se že mal spušča in spet prime ali pa ima v obeh rokah nekaj in se sam nasloni vsako drugo sekundo.

Aja, moj je imel zdaj ene teden dopust in je bil mali tako fajni. Saj drugače je tudi ok, sam zdaj pa je bil kot iz kataloga. Nič jamral, non stop smejal, zaspal je v siti sekundi, kot sem ga položila v posteljico, midva pa sva skupaj uživala proste ure, ne samo minute. Res je bil vesel, ker smo bili non stop skupaj.

Evo, dans sem prešvinglala dopoldanski spanec, sem bila na RR, namest tisto, kar sem zgoraj napisala. Sicer pa še kar spi.. (od 9:30), lahk da še mi kaj uspe.

Pozdravite vaše sončke, (Tai še ni bil niti en dan bolan, oblačim ga ful lahkotno in bolj mal kot več), imejte se super na morju.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu čebeli)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 12:01:12   
tasa.m
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28

drugi otrok...ne hvalauser posted image . Sem že od nekdaj rekla, da bom verjetno imela le enega. Se mi zdi, da bi bil potem Tai prikrajšan, če bi imela še enega, sploh tako hitro. Zdaj so in bodo najbolj zanimivi, najbolj raziskujejo, svet jim je bajno zanimiv. Vem, da boste mamice dveh otrok rekle, da ni tako, sam se zdaj tako počutim super, z njim delam marsikaj (rolam, hodim na pohorje) in se res lahko posvečam le njemu. Sploh pa morm najprej faks dokončat.



Jaz tudi sedaj bolj razmišljam, da bi bilo nefer do Lare, če bi imeli takoj še enega. Pa sem vedno govorila, da bom imela dva, enega za drugim, v praksi pa le ni tako. Se mi zdi, da bi preveč zamudila, pa do tretjega leta so tako luštni, da bomo vsaj do takrat počakali, potem bomo pa vidli kakšne bodo želje.


Ja Otika, mi imamo takšno spanje že od petega meseca, prej je pa od osmih zvečer do osmih zjutraj spala (ob petih je bila že ziza). Ne vem, a so za to krivi zobki, takrat je dobila prve, potem je pa bil na vsake štirinajst dni en. Pa sem ji tudi dajala Daleron, da je vsaj od osmih zvečer pa do enih lepo spala. Pa z rdečim vinom (tako so jim včasih mazali) sem ji drgnila po dlesnih pa tudi ni bilo nič boljše. Tako, da če se ponoči zbudi dvakrat je to zame že luksus.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 12:34:44   
arupnik3
oo
mala se je zamotila z enimi igračkami in mam malo časa vse sm že pospravla ..... no sam tko sm prašala kako jih oblačite ker jst še zdej raje 2x preverim a ji je vroče al jo zebe ponavadi ima bodi brez rokavov in kratke hlačke , al pa bodi z kratkimi in kratke hlače brez štoufkov brez klobučka razen če ful piha,.... itak pa je v popolni senčki al pa čez "hude ure" notri

zobka še vedno nobenega je kr sitna ampak se nič ne kaže da bi kej pršli na plan user posted image

pri 9 mesecih se morm naročit na pregled pri P da ji vzamejo kri in zmerli jo bodo pa vagali.... komaj čakam user posted image

na drugem bomo začeli delati ko bo mala stara 2 leti

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 13:15:10   
pike
Ojla,

za nami je spet ena klavrna noč. Malička je ponovno prehlajena, spet teče iz noska, spi še slabše kot ponavadi. Bedela sem do 03 zjutraj tako, da sem se zjutraj komaj s postelje spravila.

Evo me že kliče, grema se dojit in obe spat.

Aja mamo pa  2 zobka.




(odgovor članu arupnik3)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 15:48:32   
petruscha
Ojla!

Evo, sem se končno uspela malce oglasiti.

Zobki: še nobeden, čeprav, ga en teden pa že pošteno matrajo, ...

Hrana: do nedavnega ni hotel jseti nič kar ni bilo zmiksano, zadnji teden pa ne mara ničesar več miksanega ampak samo pretlačeno ali v koščkih. Nič ne kompliciram, je kar lepo vse po vrsti, kupljenih kašic še vedno ne mara, prav tako nobenih kosmičev.... Zjutraj in zvečer flaša mleka, dojim od 7 meseca nič več,... je kar sam nehal, ni več maral zize,...
Spije pa tudi meni zelo veliko tekočine :3 flaše po 260ml, posledično zamenjam tudi zelo veliko plenic.

Plazenje mali že obvlada, čeprav se je razmeroma pozno začel sploh obračati na trebušček (pri 5 mesecu), prav tako se mi že natanko en teden postavlja na noge, kjerkoli je priložnost. Ga imam tudi malo v stajici, da kaj ponaredim in tam non stop vadi dvigovanje. Čeprav bi še raje videla, da še nekaj časa ne bi hodil, mislim, da bo vseeno tudi to osvojil zelo hitro.

Spanje: od kar se postavlja na noge, je spanje zvečer problem, ker je en dva tri pokonci v posteljici in hodi okoli in okoli in vriska, tako, da ga zaenkrat uspavam v svoji postelji, ki mjo imam zraven, potem pa malega takoj v njegovo posteljico. Tudi ponoči se prebuja in vstaja, pa še zobki ga matrajo, lačen pa ni ponoči, ker noče flaške. Nekako nam uspe pregurati potem do 6 zjutraj ali malo čez. spat ga dajem še vedno ob 19.00, vendar rabim kar eno urico, da mi zaspi- ne vedno.

Čez dan pa spi 2-3 krat po urico, včasih več včasih manj.

Mali se je zbudil, morat iti,... lep dan papa

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Božičkovi pomagači 2008 - 2. del
17.8.2009 21:56:10   
blackcoffee
evo, ko sem vas takole brala, sem pomislila na to, da bi bilo mogoče res fajn imeti Calpol doma v omari - za vsak slučaj. pa vam povem, da je še isto noč gromki staknil vročino. madona. včeraj ponoči je postal nemiren, se začel obračati po postelji in pomalem stokati. grem do njega in ga potipam.. aleluja! prepoten in vročičen! ga vzamem iz postelje, ga odnesem k sebi v postlo, preoblečem. malo se je pocartal na joški pa ni kaj dosti pomagalo.. sem mu dala svečko v rito. potem je trajalo vsaj še uro dolgo, preden je zaspal. user posted image zjutraj je bilo bolje, toda ne še čisto. popoldne pa spet vročina 38,5°C. sem mu dala še eno svečko in ga kasneje peljala k zdravniku. pridem tja, pa srečam Detece z Rujem in njegovim nesrečnim bronhitisom. Ruj prav dobro izgleda za diagnozo, ki so mu jo postavili user posted image . no, gromki ima rahlo vneto grlo. dobila sva dva sirupa na recept: Calpol in Hiconcil.
upam, da bodo naši bolani malčki kmalu spet veselo kruzali po vseh štirih naokoli.

5ra - za Taia pa vse najboljše! user posted image






_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu petruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?