|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 14:24:53   
higuys
pri treh letih in pol user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 14:29:17   
ZARA
Od 5 tedna.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 14:38:00   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ne morem verjet, da vecina otrok ze prakticno od rojstva dalje spijo celo noc v kosu?! A to pomeni, da tudi cisto majhnih dojenckov ponoci ne hranite in spijo 10 ur v kosu?

Osebno sem mnenja, da naj se dojenčkov ne zbuja za hranjenje, če pridobiva, če je zdrav in če je z njim vse ok. Naša se je kot novorojenček sama zbujala na 3-5 ur, podnevi zaradi močnih krčev in ker pač ni "lenivček" ni spala skoraj nič oz. zelo malo. Po 2 mes sem zaradi zdrav. razlogov in pomanjkanja mleka nehala dojiti in zbujati se je začela 1x na noč in ob 5-7h zjutraj. Od nekako 3 mesecev spi od 20-22h do 07-09h.
Vedno, ko se je kasneje, ko sem videla, da lakota ni več razlog za bujenje, včasih zbudila, sva z možem vedno malo počakala, če bo sama zaspala nazaj, in je. Nikoli mi je ni bilo in ni treba dvigniti iz postelje ponoči. Bolna pa tudi še ni bila.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 14:38:58   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ne morem verjet, da vecina otrok ze prakticno od rojstva dalje spijo celo noc v kosu?! A to pomeni, da tudi cisto majhnih dojenckov ponoci ne hranite in spijo 10 ur v kosu?

No nasa je ze prespala celo noc, veckrat nekako po 15 mesecu, prenehanje dojenja ni imelo nobene hude veze.

Se pa se vedno kdaj zbudi ponoci, tudi 2-3 x samo vecinoma niti ni ptorebno k njej ker se sama nazaj uspava, vcasih pa jo polozim nazaj spat in vecinoma takoj zaspi. Kmalu bo stara 2 leti. Prej ko je bila majhna pa smo se res veliko zbujali.


Mojadva spita od 2. meseca dalje. Je pa res, da sem pri obeh zaradi pomanjkanja mojega mleka morala dodajat. Pa tudi jaz in moji sestri smo zelo hitro prespale celo noč. sta bila pa pri nas oba po tem, ko sta prespala celo noč, prestavljena v svojo sobo. Verjetno, da včasih tudi motimo en drugega pri spanju.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 14:46:28   
Neža7
Od 2.mes naprej.... res sva imela srečo.

Od začetka je v svoji sobi, da možno tudi zaradi tega (ne vem) ali zato, ker se je 6 tednov prek rokom rodila in je veliko spala, da sem jo jaz bujala za hranjanje čez dan.
Čeprav prve 2 mes sem tudi samo ob 23. (sem jo jaz zbudila) in ob 02:00 (sama se je zbudila) vstala za hranjanje. Potem se je ponovno ob začelo ob 6.00 na 3 ure.

Sedaj je malo čez 13mes stara in še vedno super vsi spimo (trkam na les) extremno redko, da bi se v jok zbudila sred noči. Mogoče do sedaj (v 13mes 10x)


_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 15:41:23   
picola1
Barni, kolikor se jaz pogovarjam z mamicami, so taki dojenčki, ki že skor od začetka spijo celo noč v manjšini...Tako da tiste, kateri otroci spijo že od nekdaj celo večnost: NE SMETITE TEME!!!user posted image user posted image user posted image In ne dajajte lažnega občutka, da večina otrok spi celo noč!!!user posted image

(kaj čem...sem pač ena tistih, ki ima otroka, ki se zbudi skor vsako noč...no, zdej pri skoraj dveh letih je postalo zaenkrat malo bolje...ampak so bila tut takšna obdobja vmes že prej, tako da sploh ne verjamem, da smo zdej pa res iz tahudga ven kar se tiče spanja...user posted image )

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 17:02:10   
kaya2007
ok, ne bom smetila user posted image  ampak spi pa res že skos user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
17.8.2009 21:46:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Aja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 21:55:46   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

Od 2,5 meseca dalje user posted image user posted image


mi imamo tudi to srečo. SPI!!! Tega sem se najbolj bala, da bi se mi zbujala.
No, seveda so kdaj tudi zbujanja po 3x na noč, če ji rastejo zobki, če je prehlajena... sicer pa spi.
user posted image  ALELUJA!

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 21:57:15   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: African queen

Mi smo tudi prespali celo noc,ko sem nehala dojit.Prvi pri 26 mesecih,drugi pri 29 mesecih,tretji je star skoraj 8 mesecev in se zbuja tudi 8x na noc,se vedno se dojiva.


8x na noč? Pa spi v svoji posteljici ali pri tebi? Ker jaz sem zdaj na morju ugotovila, ko je mali spal pri meni, ker drugače pač ni šlo, da se je verjetno samo zaradi tega zbudil 3x-4x na noč, ker me je čutil zraven sebe in se je pač spomnil, da bi mogoče malo jedel. Ko smo prišli nazaj domov, se je pa spet začel dojiti tako kot prej - samo 1x ponoči (med 3. in 4.) in potem zjutraj med 6. in 7.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 22:01:15   
K_a_t_i
Do 10m je prespal ene 2krat, od 10m dalje je kake 2/3 noči prespal (takrat se je nehal dojit), od 16m dalje pa lahko na prste preštejem kolikokrat se je zbudil (zdaj je star 2 in pol). V svoji sobi spi od 3m dalje (tko da - to pr nas ni blo odločilno user posted image ). Zaspi okrog 21:30, čez teden ga moram za v vrtec večinoma zbudit (7:45), no - čez vikend nam ga pa nikoli ni treba zbudit - se nekje okrog 7:30 kar sam (zgleda čuti na vodi, da smo doma user posted image ). Naslednjo epizodo zbujanja pričakujemo, ko ga bomo odvajali od "nočnih" plenic.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 22:12:45   
cvetka.marjetka
Naš je star 2 leti in 5 mesecev, pa se še vedno zbuja ponoči, včasih kar večkrat, včasih ima samogovore, včasih bi pa gledal Nodija lai kaj podobnega... Probala sva z možem že takorekoč vse - če mu je prevorče, če mu paše da je več pokrit, manj, čista tema (rolete dol, ker nam pred oknom sveti javna razsvetljava), da se fino naje ko gre spat, da se malo manj, pa... ne deluje NIČ, da bi spal res ornk. Je pa bolje odkar sva se nehala dojiti (dojila sva se polnih 10 mesecev), pa tudi malenkost je pomagalo da smo mu ukinili dudo (malo čez 2 leti, pa bi mu jo prej, ampak jo nisem hotela, ker smo ravno dobili še enega člana in da se ne bi bilo vsega naenkrat preveč), ker drugače jo je med spanjem izgubil in se zbudil, ker jo ni imel.

Če ne prej, jih bomo pri 18ih budile ob poldne za kosilo. user posted image

P.S.: Že kot dojenček se je zbujal velikokrat na noč in ko sem že mislila, da me v drugo ne more nič presenetiti in da huje ne more biti... ja, imamo dečvo, ki se zbuja kr naprej, tud na pol ure, da mami ni dolgčas...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 22:16:57   
annie
Mi bomo kmalu stari dve leti, pa smo do sedaj kakih 2x prespali celo noč...sicer pa ima še malo lufta, jaz sem nekje pri 3 letih začela spati celo noč user posted image

(odgovor članu cvetka.marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 22:18:39   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: cvetka.marjetka

Če ne prej, jih bomo pri 18ih budile ob poldne za kosilo. user posted image




user posted image user posted image

(odgovor članu cvetka.marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 23:48:03   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjak

Sin spi celo noč od dneva, ko sva se nehala dojiti, to je pri njegovih 22 mesecih, hči pa spi celo noč od nekje 3,4 mesecev naprej.

lp


Odkar sva se nehala dojiti: sin od 8 mesecev, hči od 7 mesecev naprej.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
17.8.2009 23:53:12   
ronja
Še nismo tam (beri: se še zbujamo), zanima pa tudi najuuser posted image . Noro mi je, da tu dosti ljudi piše v mesecih!!! Pri nas bojo letauser posted image

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
18.8.2009 6:43:23   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: MetiLu
Zanima me samo pri kateri starosti otroci dejansko ratajo zaspanci in spijo tako trdno, da jih je treba zjutraj buditi user posted image   


Tam pri ene 5 letih za v vrzec.

Drugače je moj že v porodnišnici prespal 6 ur v kosu, doma je pa kmalu začel spanje podaljševat. Ni pa bil dojen. Se mi zdi, da nedojeni otroci res spijo dlje.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
18.8.2009 9:12:41   
petja
Pri 14. mesecih je spala od 7h zvečer do 7h zjutraj. Od takrat naprej se ne prebuja več ponoči, razen če je bolna ali pa jo lulat tišči. Kar se spanja tiče, je zelo pridna (stara je 3,5 let).

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
18.8.2009 10:17:03   
benika
Naš tastarejši je začel spati celo noč pri 2 letih in 3 mesecih, ko se je preselil v svojo sobo. Tamlajši pa cele noči (razen zelo zelo redkega prebujanja mogoče 3x na mesec) spi že od približno 1 leta.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
18.8.2009 15:18:40   
MetiLu

IZVIRNO SPOROČILO: cvetka.marjetka

Naš je star 2 leti in 5 mesecev, pa se še vedno zbuja ponoči, včasih kar večkrat, včasih ima samogovore, včasih bi pa gledal Nodija lai kaj podobnega... Probala sva z možem že takorekoč vse - če mu je prevorče, če mu paše da je več pokrit, manj, čista tema (rolete dol, ker nam pred oknom sveti javna razsvetljava), da se fino naje ko gre spat, da se malo manj, pa... ne deluje NIČ, da bi spal res ornk. Je pa bolje odkar sva se nehala dojiti (dojila sva se polnih 10 mesecev), pa tudi malenkost je pomagalo da smo mu ukinili dudo (malo čez 2 leti, pa bi mu jo prej, ampak jo nisem hotela, ker smo ravno dobili še enega člana in da se ne bi bilo vsega naenkrat preveč), ker drugače jo je med spanjem izgubil in se zbudil, ker jo ni imel.

Če ne prej, jih bomo pri 18ih budile ob poldne za kosilo. user posted image

P.S.: Že kot dojenček se je zbujal velikokrat na noč in ko sem že mislila, da me v drugo ne more nič presenetiti in da huje ne more biti... ja, imamo dečvo, ki se zbuja kr naprej, tud na pol ure, da mami ni dolgčas...



uhuhuhu, jaz se nekako tolažim da bo drugi - ko/če ga bomo imel - pa le spal no, vsaj približno user posted image  user posted image  jao jao... ne vem no, okol mene so same take naspane mamice, da mi grejo že na živce user posted image  user posted image  od kolegice tamal spi celo noč že od 1. meseca, zdej ko je star 14 mesecev gre spat ob 18.00 in ga ob 6.30 budijo za v vrtec user posted image  med vikendi baje spi do 9,00 user posted image user posted image user posted image  meni jo to totalen misterij user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu cvetka.marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
18.8.2009 15:38:12   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: MetiLu
Zanima me samo pri kateri starosti otroci dejansko ratajo zaspanci in spijo tako trdno, da jih je treba zjutraj buditi user posted image   

Mojo pupsi moram velikokrat buditi za v vrtec. Prava manična spalka je. Že od dojenčka. Ni mi lahko.


< Sporočilo je popravil ZARA -- 18.8.2009 15:51:43 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
18.8.2009 16:20:42   
2XXL
Tastarejši se zbujal ponoči do 9. leta (katastrofa). Nekje do 3. leta me je zbudil, kasneje pa prišel v najino posteljo. Tamlajši pa je spal celo noč od enega leta. Vsak otrok je očitno drugačen.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
19.8.2009 17:04:22   
nana 27
Sin prespi vso noč od 5. meseca dalje, hči bo stara dve leti - malokrat prespi vso noč in se tudi prva v družini zbudi user posted image

(odgovor članu 2XXL)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
19.8.2009 18:02:17   
lenika
Sin nekje pri 6.mesecih, čeprav se je še do enega leta občasno zbudil za dudo.
Hčerka je pa stara 2 meseca in od 3. tedna spi od 9.00 do 5.00 ali 6.00, poje in spi naprej. Torej že spi celo noč. Upam, da tako ostane, ker vem, da se lahko še marsikaj spremeni.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kdaj ste res začeli spat celo noč?
21.8.2009 9:10:51   
mala zirafa
Po 3 mesecih.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?