|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
11.9.2009 22:42:25   
Alibaba in ...
Na srečo imava oba z možem takšno delo, da sva tudi veliko po sestankih in bova lahko vsake toliko preverila kaj se dogaja. Ukrepali ne bomo, dokler ne najdemo našega otroka pokritega čez glavo. Nimam več moči, da bi se borila za otroke staršev, ki jim je malo mar. Vodstvo pa bomo pisno obvestili, da se slučajno ne bi kdo čudil, da o tem nič ne ve, če pride do zapletov.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
11.9.2009 22:50:08   
Alibaba in ...
Najaa, a mora tebe kdo opozarjat, da ne škoduj zdravju drugih?? Mene ne rabi. Pri vsem skupaj si prišla do zaključka, da jim to ne bo povedano lepo in vsake toliko ponoviš svoje, smo že prej prebrali. Kavo, pavze in dobro počutje varušk pa je očitno treba omenjat v vsakem postu, ker se to tebi in še nekaterim zdi bolj pomembno kot pravi problem tega posta.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
11.9.2009 23:42:18   
sazi
Ok, očitno te zelo skrbi za zdravje vseh otrok - vse lepo in prav, ampak vse to samo zaradi nekaj, kar si slišala, da je morda tako? Nekaj mamic se ti je lepo oglasilo, da si naši otroci sami pokrivajo glavo, pa očitno kar preskočiš.
Meni bi se zdelo pomembno samo to, da če ima kdo željo po pokrivanju, da ga potem odkrijejo, ko zaspi in da če ima kdo resne zdravstvene težave (kot tvoj otrok), da se vzgojitelje opozori, da v nobenem primeru ne sme biti pokrit - tudi na lastno željo ne (pa tu tudi obrazložitev zraven).
Da bi pa koga pokrivali proti lastni volji, pa močno dvomim. No, pa še mimogrede; če je zelo svetlo, se tudi sama pokrijem čez oči, ker v svetlobi ne morem spati, pa se očitno v primernem času tudi odkrijem.

Zato najprej povej vzgojiteljici svoje želje in strahove povezane s pokrivanjem.

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 0:08:22   
nejcko
Mater, ampak te vzgojiteljice so pa res vse za pred zid in pobituser posted image No, prej bi jim dala še eno kavo za spit ... v miruuser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 0:26:52   
pomar*ANČA*
nisem vsega brala, ker nimam več energije- bo treba spat, ampak me zanima, če veš če jih pokrivajo čez cel obraz ali le čez oči? ker vem, da določeni otroci ne zaspijo, če ni popolne teme, za kar smo krivi starši  saj jih tako navadimo in potem imajo vzgojiteljice v vrtcih probleme. vem pa, da jim dajo pleničko čez učke, da se lažje umirijo in seveda zaspijo. v tem jaz ne vidim nobenega problema, drugo pa bi bilo, če bi jih pokrivale čez cel obraz....  jaz osebno raje vidim, da je otrok spočit in pri energiji, pa če bi si pred spanjem pomaga z pleničko- kar si sam velikokrta naredi, jaz ga ne spodbujam k temu ampak ko je dovolj utrujen si sam pleničko potegne čez učke, ko zaspi jo pa odstranim; kot pa da imam cel dan cmero in da se cel dan matrava da malce počije. 

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 0:37:10   
petrovakarmenca

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Da nisi ti to kaj narobe slišala user posted image Meni se zdi nemogoče. Pri nas jih ne pokrivajo čez obraz, pri nas jih božajo user posted image .



Lepo. Je pa včasih v tem svetu treba tudi malo odpreti oči, ni namreč vedno in povsod vse rožnato. Je prav, da se opozori na nepravilnosti ali prepreči morebitne nepravilnosti.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 8:41:10   
anitka7
 U kera panika tle....a se ne bi ti rajš z vzgojiteljico zmenila,če je temu res tako,ne pa da tle delaš paniko. Najprej se pogovori normalno.brez panike in razloži zdravstveno stanje svojega otroka. Me pa zanima kakšno paniko boš zagnala pozimi k bojo razna obolenja dihal krožila...bo vrtec kriv da je otrok zbolu.....ti lahk kr takoj povem da če bo sprejet da bo manjša bolniška in še prvi dan za otroka zastonj, potem bo v vrtcu polno bolanih otrok,ker si večina staršev ne bo mogla privoščit bolniške. Zjutraj jih bodo nafilali z antibiotiki in poslali v vrtec....in tako bojo bolezni preboleli v vrtcu.



(odgovor članu petrovakarmenca)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 8:48:12   
benika
Me pa zanima kakšno paniko boš zagnala pozimi k bojo razna obolenja dihal krožila...bo vrtec kriv da je otrok zbolu.....ti lahk kr takoj povem da če bo sprejet da bo manjša bolniška in še prvi dan za otroka zastonj, potem bo v vrtcu polno bolanih otrok,ker si večina staršev ne bo mogla privoščit bolniške. Zjutraj jih bodo nafilali z antibiotiki in poslali v vrtec....in tako bojo bolezni preboleli v vrtcu.


Ravno o tem sem jaz že včeraj razmišljala, pa se mi nekako ni dalo potem napisat. Če je otrokovo zdravstveno stanje res resno, tako resno, da te moti, če ga nekdo pokrije po glavici, potem se ti bo pozimi zmešalo (pa najbrž vzgojiteljicam tudiuser posted image ). Upam da se zavedaš, da so pozimi vrtci pravo igrišče raznih bakterij in virusov. Otroci bodo prihajali v vrtec s smrkavimi noski, kašljali bodo, kihali. Pa kaj boš naredila? Prosila starše, da naj bodo otroci doma, da ne bodo okužili tvojega otroka?

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 9:26:03   
Anonimen
Naša 6-mesečnica se sama pokriva čez obraz, ko je zaspana. Koga naj tožim? Sebe ali njo?

Hočem rečt, da lepa beseda lepo mesto najde. Vem tudi, da niso vsi vrtci briljantni, vendar enako velja tudi za starše.
Prepričana sem, da četudi otroke res pokrivajo čez oči, tvojega ne bodo več, ker si jih na to opozorila. Če ne zaradi drugega, ker nočejo, da bi jih kdo tožil.

Pri nas zagrnejo rolete.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 10:27:11   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Alibaba in ...

Najaa, a mora tebe kdo opozarjat, da ne škoduj zdravju drugih?? Mene ne rabi. Pri vsem skupaj si prišla do zaključka, da jim to ne bo povedano lepo in vsake toliko ponoviš svoje, smo že prej prebrali. Kavo, pavze in dobro počutje varušk pa je očitno treba omenjat v vsakem postu, ker se to tebi in še nekaterim zdi bolj pomembno kot pravi problem tega posta.


Res je. Najbolj pomembno se mi zdi, da vzg. kafetkajo. Kaj pa čjo druga počet, sej otroc se sami zaigrajo? user posted image In zdravje otrok? Za njih bodo pa že poskrbeli taki težaki od staršev, kot si ti. Pa brez zamere, sam res mal pretiravaš in mislim, da ti nisem sam jaz to napisala.
Joj, kaj bo šele pozimi, res...

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 10:36:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Alibaba in ...
moj otrok ima namreč kronično pljučno bolezen in je izredno občutljiv na infekcije pljuč, draženje pljuč s prahom itd.

Sem mama in v prvi vrsi sem odgovorna za zdravje in dobrobit svojega otroka

Glede na zgoraj poudarjeno toplo priporočam privat varstvo. Ko se bo začela jesen in bodo izbruhnili virusi, zna biti ornk kriza user posted image

Je pa tako, da se je fajn o tem pokrivanju prej konkretno pogovoriti v vrtcu s konkretno vpletenimi in njihovimi nadrejenimi, preden se začne o tožbah...


Tvoj post me spominja na sošolko moje starejše hčere. Sta šli po pločniku in moja hči reče sošolki, naj ne hodi tik ob robu oz. po cesti, ker jo lahko zbije avto. In punca reče: "Kaj potem, bo pa ati tožil za 1000 evrov." user posted image Pa brez zamere.

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 10:38:07   
Anonimen
V našem vrtcu je za vsak,ko sem zjutraj pripeljala sina v skupino pom.vzgojiteljice čičala za radiatorjem(pozimi)in se grelauser posted image Če je nebi jaz prva pozdravla se me sploh nebi am vzela.Nezainteresirana za vse.Sicer je pa tud otroc niso mel kaj preveč radi.
Alibaba in..jaz te popolnoma razumem,da te skrbi,bi mene tudi.Pa bi kar rekla,da to delajo.Tud sama sem nekoč na lastne ušese čula,ko je ena vzg.razlagala,da,če je gužva v skupini,da se kr okno odpre.Da jih je drug dan ziher pol manjuser posted image
Takrat še nisem mela svojih otrok,če bi pa to zdej čula od nje bi jo pa ziher na g...c.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 10:39:22   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Tvoj post me spominja na sošolko moje starejše hčere. Sta šli po pločniku in moja hči reče sošolki, naj ne hodi tik ob robu oz. po cesti, ker jo lahko zbije avto. In punca reče: "Kaj potem, bo pa ati tožil za 1000 evrov." user posted image Pa brez zamere.



Ojoj, a ti to resno? user posted image
Ja, če take poslušajo že od začetka... bogi otroci.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 12:04:58   
žab*ca
OK,če se otrok sam pokrije čez glavo,ampak verjamem da nekatere vzgojiteljice res pokrivajo otroke,da dajo mir.Kot sem že napisala,jaz sem bila pokrita čez glavo samo zato ker sem gledala,zato sem velikokrat oči skupi tiščala,če pa me je že zasačila da še ne spim in me pokrila,mi je pa bilo tako hudo,da sem večkrat jokala.Ma nimam lep spomin na vrtec.Tako da iz tega stališča ne bi dovolila da to počnejo mojemu otroku.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 13:03:34   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: petrovakarmenca


IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Da nisi ti to kaj narobe slišala user posted image Meni se zdi nemogoče. Pri nas jih ne pokrivajo čez obraz, pri nas jih božajo user posted image .



Lepo. Je pa včasih v tem svetu treba tudi malo odpreti oči, ni namreč vedno in povsod vse rožnato. Je prav, da se opozori na nepravilnosti ali prepreči morebitne nepravilnosti.

Meni se pa zdi, da v tem svetu in predvsem na tem forumu manjka optimizma in zaupanja. Res ni vse rožnato, ampak daleč od tega, da bi bilo vse črno. Ne morem in ne želim sodit o tem kaj in kako dejansko delajo v tem konkretnem vrtcu, niti se ne poglabljam v to, lahko pa napišem, da stresanje jeze in opletanje z jezikom na takle način kot ga je izbrala Alibaba in... ne bo prinesel nobene rešitve. Gre za njenega otroka, in namesto da 2 dni razpreda o tem kakšne posledice lahko pokrivanje s pleničko pusti njenemu otroku, namesto da v sebi nadgrajuje negativno energijo ter se ukvarja s črnimi mislimi (ter vse to prenaša na svojo okolico) pa kako bo koga zaj*****, naj raje v ponedeljek stopi do vzgojiteljice, ji pove kaj je slišala ter prosi, da njenega otroka ne pokrivajo.
Če njene želje ne bojo upoštevali, pa naj zažene vik in krik. Taka panika in črnogledost ne da bi se sploh pozanimala kaj je na tem, se mi zdi povsem odveč. No, če se nima ukvarjati s čim drugim pa naj še naprej kuje črne načrte in se počuti nesrečno.

Pa še tole bom pokomentirala, ko že ravno pišem - kakšne so to fore, da so vzgojiteljice v vrtcu zato, da imajo mir, pa da pijejo kavice (ja, jaz jim privoščim, da imajo v 8ih urah tudi odmor za kavo, ker če katera ni opazila - so SAMO ljudje - pa verjetno so po krajši pavzi spet bolj zagnane) pa da zanalašč odpirajo okna, da so otroci bolni? Če imate tako negativno mnenje o vsem v povezavi z vrtcem, pa vzemte svoje otroke ven pa jih dajte privat. Bo vsaj ostal prostor za vse tiste, ki mesta v vrtcu ne dobijo.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu petrovakarmenca)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
12.9.2009 15:27:37   
Solero
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Pa še tole bom pokomentirala, ko že ravno pišem - kakšne so to fore, da so vzgojiteljice v vrtcu zato, da imajo mir, pa da pijejo kavice (ja, jaz jim privoščim, da imajo v 8ih urah tudi odmor za kavo, ker če katera ni opazila - so SAMO ljudje - pa verjetno so po krajši pavzi spet bolj zagnane) pa da zanalašč odpirajo okna, da so otroci bolni? Če imate tako negativno mnenje o vsem v povezavi z vrtcem, pa vzemte svoje otroke ven pa jih dajte privat. Bo vsaj ostal prostor za vse tiste, ki mesta v vrtcu ne dobijo.



user posted image user posted image user posted image  

Bom čisto kratka: moj mali si vedno daje kaj na glavo preden zaspi, pliškote, rjuho, odejo, ...vse ima na glavi.
In se mi ne zdi pri pokrivanju nič slabega, otroci se pomirijo in lažje zaspijo. Ko so bili dojenčki, so imeli baldahin, v vozičkih so velikokrat prekriti s pleničko, to jim daje občutek varnosti, zato pa zaspijo. Slepam po tistih, ki si to radi delajo sami in tudi po tem, da druge to sploh ne moti.
Za otroke, ki so težje bolni na dihalih, je pa morda res primernejše privat varstvo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 1:15:14   
Alibaba in ...
Hvala, za mnenja staršev otrok, ki se pokrivajo čez glavo - moj se ne. Hvala, zastopnikom SVIZa :)
Večini pa še tretjič smo se že poskušali pogovrovoriti (v petek) pa je ena od varušk vse zanikala, da pa ena nekaj takega počne pa druga o tem nič ne ve, no-ja, kdo bi lahko to celo verjel, pa tudi tretjič nihče ne govori o odškodninski tožbi ampak o pregonu po uredni dolžnosti, ki v tekem primeru ne prinese nobene odškodnine.
Kar se pa tiče okužb, bi jih bilo tudi manj, če se ne bi počelo zgoraj omenjeno.
Še enkrat hvala vsem za mnenje in hvala bogu za peščico razumnih, ki se jim zdi to narobe.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 1:38:33   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Alibaba in ...

Med uvajanjem otroka v vrtec sem slišala mamo novinca in varuško, ki sta se pogovarjali, da otroke, ki ne morejo zaspati pokrijejo čez obraz, da potem zaspijo. Ta mama novinca je tudi vzgojiteljica v nekem drugem Lj vrtcu. Bila sem tako v šoku, da v tistem trenutku nisem odreagirala.
Ko je naslednji dan to mož omenil drugi varuški je to zgroženo zanikala. Zdi se nama nemogoče, da varuške v isti skupini ena za drugo ne bi vedele kaj počnejo. Tukaj je zdaj nakrhano najino zaupanje.
Zdaj pa še bolj pomembno: poleg tega, da se mi zdi to milorečeno srednjeveška metoda, da otroku zmanjšaš pritok svežega zraka, da prej zaspi, je to iz zdravstvenega vidika po moje nedopustno. S pokrivanjem dihalnih poti:
1.) pride v telo manj kisika in zmanjša se vsebnost kisika v krvi in v telesu,
2.) ko je obraz pokrit, s plenico menda, otrok vdihava vlakna plenice, ki mu dražijo pljuča, če sušite plenice v sušilcu, veste koliko bombažnega praha se vsakič nabere,
3.) s plenico se naredi nad otrokovimi dihali šotor, ki je vlažen in topel raj za viruse in bakterije, da se lahko veselo množijo.
Če kdo mene kaj vpraša, je to ogrožanje otrokovega zdravja, ki se preganja po uradni dolžnosti tožilstva, to mi je potrdil tudi sorodnik tožilec.
V našem vrtcu bom z dopisom opozorila direktorico in svetovalko, vzgojiteljici pa bom povedala o pogovorih z obema varuškama. Upam, da bo zaleglo, saj bi naj bil vrtec varen kraj za bivanje naših otrok.
Zaskrbljena mama malega razbojnika. M.



oh my god !!! pa ti imaš resnično preveč časa za kuzlarije.... Itak, da vzgojiteljice nimajo več živcev, ravn zarad staršev, kot si ti, k delaš paniko brezveze....

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 1:54:19   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Alibaba in ...

Hvala, za mnenja staršev otrok, ki se pokrivajo čez glavo - moj se ne. Hvala, zastopnikom SVIZa :)
Večini pa še tretjič smo se že poskušali pogovrovoriti (v petek) pa je ena od varušk vse zanikala, da pa ena nekaj takega počne pa druga o tem nič ne ve, no-ja, kdo bi lahko to celo verjel, pa tudi tretjič nihče ne govori o odškodninski tožbi ampak o pregonu po uredni dolžnosti, ki v tekem primeru ne prinese nobene odškodnine.
Kar se pa tiče okužb, bi jih bilo tudi manj, če se ne bi počelo zgoraj omenjeno.
Še enkrat hvala vsem za mnenje in hvala bogu za peščico razumnih, ki se jim zdi to narobe.


Takim staršem, k si ti, bi jest najraje rekla v glavo kar naslednje : Grem jaz na kavo, ti pa vodi skupino 14 otrok. Vse nahrani, vse uspavaj, vse animiraj, vse potolaži in drži disciplino...itd....

Nimaš niti "tok" spoštovanja do vzgojiteljskega poklica. A se jaz mogoče v tvoje delo vtikujem ? Jest mogoče teb solim pamet kako moraš delat in da ne tko, ampak tko kot jaz LAIK mislim, k NIMAM nobenih IZKUŠENJ z tvojim poklicem in ne vem kaj in kako ! Taki starši, k ponav komplicirate pa ponavad nimate pojma ne z vzgojo otrok ( največkrat so pametni ravno starši, ki imajo prvega otroka ), ne IZKUŠENJ z 14 takimi v skupini po 9 ur dnevno.

Takih k vas komplicira za to in ono, je pa čist čist preveč, da se človek resno vpraša : zakaj sem šla študirat pedagoško fakulteto, zakaj delam v tem vrtcu za 800 eur ? Mislim, da ni vredno !!!

Še mal pa bom odpoved dala in poslala vse nekam .... 

V službi se sam razdajam in dajem in dajem tem tujim otrokom, ki sploh niso moji, potem pa imaš še starše, k ne znajo niti cenit tega kar delaš, niti ne razumejo, ker nimajo pojma in potem se še pritožujejo, čeprav jih večina sploh vrtca ne plačuje ali pa visijo na subvencijah, da ja čim manj dnarja porabijo za varstvo in vzgojo otroka. K otrok je res naše največje bogastvo !

Če ti je vse tok grozn in oh in sploh nimaš zaupanja v vrtec ali varuške, najbolj da pustiš SLUŽBO in da sama vzgajaš doma, ker pomoje boš ti najbolj vedla kako in kaj. mislim, da nobena druga oseba , k je dipl.vzg, z izkušnjami in srcem, ne more biti boljša kot pa ti, ker ti očitno vse veš in za svojega otroka mora biti oh in sploh, ker on je edini na tem svetu in on je center tvojega sveta in bog ne dej da kej ne bi bilo kot si ti zamisliš, ker potem bi bilo nezaslišano...

Veš kaj vrtca ne zanima kaj boš ti ali  kaj ne boš...otrok je toliko ki komaj čakajo, da noter pridejo. In ti še tlele golomaziš in si pametna, da je hudo ! Izpiši otroka ! Vrtcu ni mar. Boš pa veliko uslugo naredila, ker družina za tabo, k ni dobila vrtca, bo vsa presrečna in ji ne bo treba plačevat 400 ali 800 ali 250 eur za varuško, ampak bo zdaj dajala 150 eur za vrtec.

Upam, pa da te bo v poendeljek obiskala oseba na tvojem delovnem mestu in te začela žalit, da nimaš pojma, kako se to dela in ti začela svetovat kako bi mogla. Postavi se vsaj MALO v vlogo nas vzgojiteljic in se ZAMISLI, preden spet kaj blekneš....

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 2:02:31   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Solero

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Pa še tole bom pokomentirala, ko že ravno pišem - kakšne so to fore, da so vzgojiteljice v vrtcu zato, da imajo mir, pa da pijejo kavice (ja, jaz jim privoščim, da imajo v 8ih urah tudi odmor za kavo, ker če katera ni opazila - so SAMO ljudje - pa verjetno so po krajši pavzi spet bolj zagnane) pa da zanalašč odpirajo okna, da so otroci bolni? Če imate tako negativno mnenje o vsem v povezavi z vrtcem, pa vzemte svoje otroke ven pa jih dajte privat. Bo vsaj ostal prostor za vse tiste, ki mesta v vrtcu ne dobijo.



user posted image user posted image user posted image  

Bom čisto kratka: moj mali si vedno daje kaj na glavo preden zaspi, pliškote, rjuho, odejo, ...vse ima na glavi.
In se mi ne zdi pri pokrivanju nič slabega, otroci se pomirijo in lažje zaspijo. Ko so bili dojenčki, so imeli baldahin, v vozičkih so velikokrat prekriti s pleničko, to jim daje občutek varnosti, zato pa zaspijo. Slepam po tistih, ki si to radi delajo sami in tudi po tem, da druge to sploh ne moti.
Za otroke, ki so težje bolni na dihalih, je pa morda res primernejše privat varstvo.



Privat varstvo ...hahhaha....Taki starši gredo ponavad v privat varstvo. to se popolnoma strinjam, ker upajo, da bodo tam dosegli SVOJE, ker kot smo že ugotovili, oni pač VSE VEDO kaj in kaj je treba delat. Iskreno ti tak starš požre toliko živcev, da jih potem doma nimaš več. Tak starš bi moral meni plačevat 500 eur na mesec, da bi jest njenega otroka vzela v varstvo, ker otrok najbrž ne bi bil problem, ampak ona. Toliko komplciiranja za prazen NIČ.

Ko pa domov pridem, se p aponavadi samo še derem na svojega moža, ker nimam živcev. Sodelavka ponavadi pride v službo že vsa razjarjenja že par let, ker si vi starši sploh ne znate predstavljat kaj ta poklic zahteva od človeka : psihično in fizično predanost.

Če je kateri poklic zaj**** je to vsekakor vzgojitelj, pa še tako malo je plačan. Moj oče mi je zadnjič rekel, da bi rad, da še kaj živcev prišparam, ker jih potem za svoje lastne otroke nebom imela. In se popolnoma strinjam. Na ješ se teh otrok, tega kričanja, teh staršev...Za bruhat je...

Boga tista reva, k bo vas dobila v varstvo, misleč sam dobro, v uvajanju pa se bo potem pokazalo VSE LEPO....



_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 7:10:57   
benika
Hvala, za mnenja staršev otrok, ki se pokrivajo čez glavo - moj se ne. Hvala, zastopnikom SVIZa :)
Večini pa še tretjič smo se že poskušali pogovrovoriti (v petek) pa je ena od varušk vse zanikala, da pa ena nekaj takega počne pa druga o tem nič ne ve, no-ja, kdo bi lahko to celo verjel, pa tudi tretjič nihče ne govori o odškodninski tožbi ampak o pregonu po uredni dolžnosti, ki v tekem primeru ne prinese nobene odškodnine.
Kar se pa tiče okužb, bi jih bilo tudi manj, če se ne bi počelo zgoraj omenjeno.
Še enkrat hvala vsem za mnenje in hvala bogu za peščico razumnih, ki se jim zdi to narobe.



Oprosti, ampak a maš ti vse pospravljeno pri sebiuser posted image Zima se bliža, draga moja. In zima je čas virusov in okužb. A mogoče misliš, da je število okužb pogojeno s pokrivanjem glav? Naš otrok se vedno pokrije pred spanjem pa zaradi tega ni prav nič več bolan kot drugi.  A dej no nehaj, no. Če ti v življenju za vsako stvar tako pretiravaš in trobiš svoje, potem je težko biti ti.

Nihče te ni obtožil, da od vrtca želiš terjati denar, zato nam prosim tega ne meči v obraz. Sama si to privlekla na dan. Če želiš it v tožbo po uradni dolžnosti...potem izvoli. Ampak s takom načinom ne boš dosegla prav ničesar.

Če si se že pogovorila z varuško in je zanikala njej očitano dejanje, potem se sprijazni in nehaj mešat drek. Pusti jih, da opravljajo svoje delo in ne vtikuj se zraven. Ker pa očitno ne premoreš niti kančka zaupanja v delo vzgojiteljic in ti njihove besede ne pomenijo prav nič, ja ne vem, kako boš ti preživela otrokovo vrtčevsko obdobje (ker veš, otrok bo preživel tudi brez tvojega kompliciranja).

Se pa strinjam s predhodnico...če se tako bojiš za svojega otroka, ga vzemi iz vrtca, naredi prostor nekomu, ki ga potrebuje, ti pa otroka daj v privat varstvo ali pa ostani sama doma (ker pri tebi nesporno velja, da mama najboljše ve, kaj je dobro za njenega otroka).




< Sporočilo je popravil benika -- 13.9.2009 7:12:40 >

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 10:18:23   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Alibaba in ...


smo se že poskušali pogovrovoriti (v petek) pa je ena od varušk vse zanikala,


No, meni je tale stavek najbolj padel v oči. Zakaj si sploh načela to temo, če ste se že pogovorili? Če nimaš toliko zaupanja v ljudi, ki večino dneva preživijo s tvojim otrokom, je najbolje, da ga vzameš iz vrtca.
Vnaprej delat štalo nima smisla. Ko boš na svoje LASTNE oči vidla, da so otroka pokrile čez oči, pol pa naredi HALO! Sam imam občutek, da prav RABIŠ eno frko delat! user posted image

(odgovor članu Alibaba in ...)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
13.9.2009 13:03:59   
nia5
Ma ste se razpištolile, Mojca345 ti pa se malo umiri, verjamem da ti gredo starši ki težijo in komplicirajo "brezveze" na jetra, ampak sama si izbrala ta poklic in si vsaj malo morala vedeti, kaj vse tak poklic prinese s sabo.
Jaz jo razumem, da jo skrbi, saj vsak hoče le najboljše za svojega otroka. In kolikor je meni razvidno, je rekla da bo podala uradno "tožbo", če je ne bojo upoštevali, kar bi pa tudi jaz storila za mojega otroka, če bi moje želje, "zahteve" ignorirali. Razumem pa tudi vzgojiteljice, ki se morajo vsakodnevno ubadati z včasih resnično nerazumnimi starši. To je pač moje mnenje user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
14.9.2009 21:38:10   
darja72
Mislim, da bo na to mesto kar lepo sedla t.i. 3. učiteljska/vzgojiteljska zapoved: Spoštuj starše svojih učencev/otrok in njihove odvetnike.

< Sporočilo je popravil darja72 -- 14.9.2009 21:39:11 >


_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pokrivanje otrok čez obraz, da zaspijo
14.9.2009 21:42:38   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Alibaba in ...

Najaa, a mora tebe kdo opozarjat, da ne škoduj zdravju drugih?? Mene ne rabi. Pri vsem skupaj si prišla do zaključka, da jim to ne bo povedano lepo in vsake toliko ponoviš svoje, smo že prej prebrali. Kavo, pavze in dobro počutje varušk pa je očitno treba omenjat v vsakem postu, ker se to tebi in še nekaterim zdi bolj pomembno kot pravi problem tega posta.


Res je. Najbolj pomembno se mi zdi, da vzg. kafetkajo. Kaj pa čjo druga počet, sej otroc se sami zaigrajo? user posted image In zdravje otrok? Za njih bodo pa že poskrbeli taki težaki od staršev, kot si ti. Pa brez zamere, sam res mal pretiravaš in mislim, da ti nisem sam jaz to napisala.
Joj, kaj bo šele pozimi, res...


Upam, da ne misliš resno.....user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?