|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iščem dobermana
28.9.2009 10:17:01   
Anonimen
pika zoja, lepo povedano. user posted image

kerensa, upam, da veš kaj delaš. user posted image Očitno res ne razumeš, kako pomembna je pravilna prehrana, tako, da škoda mojega truda, da bi ti razložila.user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Iščem dobermana
30.9.2009 20:53:53   
kajalin*
Kerensa,če ne boš našla drugje,poznam jaz vzreditelja,ampak trenutno nima legla bo malo za počakat.Ima pa plave dobermane.Kontaktiraja me na zs.lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Iščem dobermana
1.10.2009 6:26:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
kerensa, upam, da veš kaj delaš. user posted image Očitno res ne razumeš, kako pomembna je pravilna prehrana, tako, da škoda mojega truda, da bi ti razložila.user posted image

Razumem pomen pravilne prehrane za psa, vendar sem prepričana, da je hrana, ki sem jo omenjala, dovolj dobra.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Iščem dobermana
1.10.2009 11:43:46   
Anonimen
Pa na žalost ni tako!

Preberi si malo pesjanarja, mojpes...


< Sporočilo je popravil skuštrana suzi -- 1.10.2009 11:44:24 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:17:35   
Kerensa*
Sem šla pogledat, katere sestavine (in koliko) ima Mercatorjeva "Hrana za pse" in katere (in koliko) Hillsova "Science Plan Canine Senior". Primerjala sem konzerve, ne briketov.

MERCATOR HILLS
beljakovine 7,0% / 4,6%
maščobe 5,0% / 3,0%
o. hidrati ni navedeno / 14,9%
voda 80,0% / 75,9%
kalcij ni navedeno / 0,16%
fosfor ni navedeno / 0,14%
natrij natrijev t. (?) / 0,04%
kalij ni navedeno / 0,17%
magnezij ni navedeno / 0,03%
Omega3 ni navedeno / 0,08%
Omega6 ni navedeno / 0,78%
cink ni navedeno / 61mg/kg
vitaminA 2000 IU/kg / 3000 IU/kg
vitaminD 200 IU/kg / 400 IU/kg
vitaminE 5 mg/kg / 700 mg/kg
kcal/piksno ni navedeno / 390
kJ/100g ni navedeno / 393
sur.olja&mašč. 5% / ni navedeno
sur. vlaknina 1,2% / ni navedeno
surovi pepel 3% / ni navedeno

Kolikor sem uspela razbrati, potem to, da nek podatek ni naveden na piksni, še ne pomeni, da sestavine v piksni sami ni. Prav tako mi je jasno (tudi brez te tabele, že od prej), da Hills JE bolj hranljiv in zdrav za psa (jaz samo trdim, da Mercator ni takšen, da ga pes ne bi smel jesti oz. da bi bil zanj škodljiv), ampak ena stvar mi pa res ni jasna (in jo zdaj tudi prvič vidim)...

KAKŠEN PEPEL V PIKSNI?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:26:42   
Anja24
Ne morem da ne bi komentirala...vsega nisem brala, ampak če prav razumem - cenejša hrana ni kvalitetna hrana???
Jaz svoji ne kupujem najdražje hrane ampak pač tisto ki ji paše in ni pretirano draga...pa je stara 10 let, zaenkrat še čisto zdrava. In v teh 10ih letih ni bila še nikoli bolna. Prejšnja psička pa je dočakala 14,5 let, pa tudi ni jedla najdražje in najbolj kvalitetne hrane.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:29:58   
Kerensa*
No, saj najbrž zato tako razmišljam tudi jaz. Moja ga. Pes je bila 1. maja stara 8 let in veterinarja še ni videla, razen ob cepljenju in ščipanju krempljev. Pa ni bila nikoli hranjena s Hillsom ali drugo višje proračunsko prehrano, temveč je vedno jedla nizkoproračunsko hrano in marsikdaj tudi tisto, ki smo jo jedli mi. Da to ni najbolj zdravo, mi je kristalno jasno, ampak da bi bilo pa škodljivo za psa, se pa ne strinjam. Če bi bilo škodljivo, moja ga. Pes ne bi bila zdrava.
Zanimivo je tudi to, da od veliko ljudi, ki imajo rodovniške pse in jih hranijo z višjeproračunsko hrano, poslušam, kdaj, kako, zakaj in za koliko € so jih vozili k veterinarju. V čem je torej problem?

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:33:30   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zanimivo je tudi to, da od veliko ljudi, ki imajo rodovniške pse in jih hranijo z višjeproračunsko hrano, poslušam, kdaj, kako, zakaj in za koliko € so jih vozili k veterinarju. V čem je torej problem?


Točno tako. Sej veš, v nobeni stvari ni fajn pretiravat.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:35:00   
Kerensa*
Samo ta pepel mi pa res ni jasen. user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:37:55   
uškinamama
Če nimaš za Boogaboo, to še ne pomeni, da ne smeš postati starš.


Jaz bi to imela za podpis. Lahko?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:38:04   
Anja24
Grem enga prižgat, se mi mogoče posveti ko vidim pepeluser posted image



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:38:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Jaz bi to imela za podpis. Lahko?

Ja komot. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:39:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24
Grem enga prižgat, se mi mogoče posveti ko vidim pepel[image
http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ne bo ti uspelo. user posted image Jaz že celo jutro gledam pepel, pa mi še ni kapnilo. user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:42:48   
Anja24
Evo, strokoven odgovor...upam, da bom znala razložit. To je pepel od sežiganja npr. mesnih odpadkov.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:46:37   
Kerensa*
Kakšno sežiganje? Saj ni nič zakurjenega v piksni. user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:49:55   
Anja24
Je. Neki tazga kot pašteta. K na koncu ostanejo smeti pa rečejo "pa šteta", jih pomedejo in dajo not.user posted image



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 10:53:52   
Kerensa*
Zakaj pa tega ne vržejo v smeti, ampak med hrano? user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 11:04:05   
Anonimen
evo, že samo to, da v konzervi ni dodan kalcij, fosfor, omega 3... že to ti lahko da vedit, da je to drek od hrane.user posted image Kje pa bo pes dobil te stvari?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 11:07:44   
Kerensa*
Od tega dreka živi pol slovenskih psov in od tega jih pol nima zdravstvenih težav. Torej vseeno ni tak drek. user posted image

Poleg tega je pa najbrž tudi zelo veliko Slovencev, ki jedo izključno 100%-no zdravo hrano.

Malo cinizma...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 11:12:23   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Jaz bi to imela za podpis. Lahko?

Ja komot. user posted image user posted image user posted image


tenks

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Iščem dobermana
2.10.2009 12:57:04   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

evo, že samo to, da v konzervi ni dodan kalcij, fosfor, omega 3... že to ti lahko da vedit, da je to drek od hrane.user posted image Kje pa bo pes dobil te stvari?



A je smo konzerve al kako? Dobi pa z drugo hrano.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Iščem dobermana
3.10.2009 11:01:45   
Kerensa*
Včeraj sem v Tuš-u kupila še vrečo njihovih briketov "Tačko - piščanec z zelenjavo" (2 kg - 2,16€).

Sestavine (prepisano z vreče):
- surovi proteini: 20%
- vlaga: 10%
- surove maščobe: 8%
- surovi pepel (že spet?!): 7,5%
- surova vlakna: 3%
- kalcij: 1,7%
- vitamin A: 6.000 IU/ kg
- vitamin D: 600 IU/kg
- vitamin E: 60mg/kg

Če to primerjam z "Science Plan Canine Senior with Chicken":
- maščobe: 15,8%
- kalcij: 0,7%
- vitamin A: 10.609 IU/kg
- vitamin D: 478 IU/kg
- vitamin E: 652 mg/kg

Ostalih podatkov ne znam primerjati, ker ne vem, kateri proteini, maščobe in vlakna so mišljeni (za "Tačko" ni specifikacije, za "Hills" pa je).

Kar se pa tiče samih sestavin, je pa primerjava takšna:
- Tačko: žitarice, zelenjavni stranski produkti, meso in mesni stranski produkti, olja, maščobe, zelenjava, minerali, bakrov sulfat, dovoljeni aditivi, antioksidant, barvila.
- Hills: piščanec, mleta koruza, mleta pšenica, maščobe, sojine tropine, laneno seme, hidrolizat, moka koruznega glutena, jajca v prahu, olje, kalijev klorid, sol, kalcijev karbonat, taurin, L-lizin hidroklorid, L-triptofan, vitamini, sadni elementi, tokoferoli, citronska kislina, rožmarinov ekstrakt.

Tudi tukaj se vidi, da je pri Tačku vse navedeno bolj na kratko in okvirno, pri Hillsu pa je specifikacija podrobnejša (ima pa Hills nekaj stvari, ki jih Tačko nima, jasno).

Včeraj sem bila z eno RR-ovko v živalski trgovini in sem pogledala cene briketov: 15kg vreča nečesa (me je cena tako presenetila, da si nisem zapomnila znamke) je stala malenkost manj, kakor 70€. Za 70€ v Tušu dobim skoraj 70kg briketov.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Iščem dobermana
3.10.2009 13:52:12   
Anonimen
No, poglej. V Tačkotu je vsekakor preveč kalcija. Nisi pa napisala podatka za fosfor? Razmerje med kalcijem in fosforjem je ful pomembno. Nikjer ne vidim niti glukozamina in hiodrotona - ful pomembno za kosti in sklepe. Pepel boš našla vsepovsod.

Ko pogledaš sestavine: tačko ima na prvem mestu žitarice, potem zelenjavo in šele potem meso!! To nikakor ni ok za psa. Na prvem mestu mora biti obvezno meso!!! Še boljše je če je meso na prvih 3 ali 4 mestih, ampak ok, to imajo res tiste dražje hrane za 60-70 EUR. Hills je v tem primeru veliko boljši, čeprav spet ni nekaj najboljšega kar se dobi, ker ima na drugem mestu koruzo in pšenico - to psa samo napihne. Tudi 8% maščob se meni zdi malo malo - fajn je, da je maščob od 12-14%.

Drugače dobiš za cca. 45-50EUR že precej bolj kvalitetno hrano - sploh v primerjavi s Tačkotom.

npr.: Bosch
B: 21%
M: 10%
vlakna: 2,5%
kalcij: 1,3%
fosfor:0,9% (to je npr. primerno razmerje mad kalcijem in fosforjem). Cena 15 kg žaklja je 35 EUR. To je npr. ful poceni in glede na to, da ti bo Tačkota itak pojedel precej več kot takšne hrane, si približno na isti ceni.
Sestavine so pa: Perutninska moka, riž, koruza, ječmen, živalska maščoba, mesna moka, pšenična moka, pšenični otrobi, pšenični zdrob, posušena pesna pulpa, ribja moka, laneno seme, kvas (sušeni), grah, natrijev klorid, kalijev klorid...

Vidiš razliko??  Čeprav tudi ta hrana ni "za dol past", ampak eni se zlo pohvalijo z njo.

Lastniki dobermanov hvalijo tudi Belcando, vendar je ta malenkost dražji 8cca. 50€).


(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Iščem dobermana
3.10.2009 14:03:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
V Tačkotu je vsekakor preveč kalcija.

Kaj oz. koliko je preveč? Tega ne vem.
Nisi pa napisala podatka za fosfor?

Nisem ga našla.
Razmerje med kalcijem in fosforjem je ful pomembno.

Za kaj?
Nikjer ne vidim niti glukozamina in hiodrotona

Nisem našla podatka na embalaži.
Pepel boš našla vsepovsod.

To počasi ugotavljam tudi sama, ampak zakaj je tako? A je za kaj koristen?
tačko ima na prvem mestu žitarice, potem zelenjavo in šele potem meso!! To nikakor ni ok za psa. Na prvem mestu mora biti obvezno meso!!!

Je pomembno, po kakšnem vrstnem redu so naštete sestavine na embalaži (glede na to, da ni vedno navedena količina sestavin)?
koruzo in pšenico - to psa samo napihne.

Čemu je torej to v prehrani, če ni dobro? Bi še razumela za Tačkota, ne pa za Hills.
fajn je, da je maščob od 12-14%.

Zakaj ravno toliko?
Drugače dobiš za cca. 45-50EUR že precej bolj kvalitetno hrano - sploh v primerjavi s Tačkotom.

Brez problema verjamem - ampak cena je pa neprimerljiva in ni vedno zanemarljiva.
Bosch
Cena 15 kg žaklja je 35 EUR. To je npr. ful poceni

15 kg Tačkota stane 15€. Torej je bosch drag.
in glede na to, da ti bo Tačkota itak pojedel precej več kot takšne hrane, si približno na isti ceni.

Ne verjamem, da bi Tačkota pojedel 100%-no več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Iščem dobermana
3.10.2009 18:35:08   
Anonimen
Ok, Kerensa, glej.. očitno je škoda, da ti karkoli razlagam, ker ti še vedno nameravaš psa hranit s Tačkotom in podobnih sranjem, je tako?

podatka za fosfor, glukozamin in hiodroton nisi našla, ker ga v tačkotu NI - vse to je obvezno!! za sklepe in kosti, sploh za večje pasme. FUL je pomembno kaj je na prvem mestu, ker tisto kar je na prvem mestu, tistega je največ v hrani.
Kar se tiče koruze, pšenice... to je pač poceni sestavina, ki psa napihne in zato ga proizvajalci tlačijo vsepovsod. Če greš gledat res ful kakovostne hrane sploh nimajo noter žitaric, če pa so pa napisane čisto na koncu (ker jih je res malo).

Drugače sem ti pa že dala link in si tam preberi kako izbrati kvalitetno hrano. Ampak očitno je tebi pomembna cena, ne pa kvaliteta.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?