|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iščem dobermana
3.10.2009 20:20:27   
dysan
Pozdravljene !!!!

Kerensa če kje zasledim ti sporočim user posted image

Suzi, vidim, da se precej spoznaš, na hrano za pse, pa me zanma kakšno mnenje imaš o ARION hrani ?

_____________________________

dva koraka naprej, en nazaj.....
počasi pa le gre.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Iščem dobermana
4.10.2009 8:28:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
Ok, Kerensa, glej.. očitno je škoda, da ti karkoli razlagam, ker ti še vedno nameravaš psa hranit s Tačkotom in podobnih sranjem, je tako?

Laično preučujem nizko- in visoko-proračunsko hrano za pse. Ko in če ugotovim, da je nizko-proračunska hrana škodljiva za mojo go. Pes, ji jo bom nehala dajati. Zaenkrat pa sem res še prepričana, da to ni sranje.
FUL je pomembno kaj je na prvem mestu, ker tisto kar je na prvem mestu, tistega je največ v hrani.

Ne drži.
Kot prvo zato, ker sem pregledala sestavine obeh zgoraj omenjenih embalaž, kot drugo pa zato, ker pri kar nekaj sestavinah količina sploh ni navedena (navedeno je samo, da npr. briketi neko sestavino vsebujejo).
Kar se tiče koruze, pšenice... to je pač poceni sestavina, ki psa napihne in zato ga proizvajalci tlačijo vsepovsod. Če greš gledat res ful kakovostne hrane sploh nimajo noter žitaric, če pa so pa napisane čisto na koncu (ker jih je res malo).

To glede koriuze, pšenice oz. žitaric na splošno verjamem. Po drugi strani pa žitaric ne smatram kot nekaj škodljivega. Ali pač so?
Ampak očitno je tebi pomembna cena, ne pa kvaliteta

Zlagala bi se, če bi rekla, da mi cena ni pomembna. Seveda mi je. Vendar mi bo v trenutku, ko ugotovim, da je hrana škodljiva, postala veliko manj pomembna. Moja prioriteta je to, da je ga. Pes zdrava in sita.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Iščem dobermana
4.10.2009 10:12:28   
Anonimen
kerensa, prosim preberi si link ki sem ti ga pripela in boš videla, da je točno tako kot sem napisala. Še kako je pomembno kaj je napisano na prvem mestu!!!! Poglej si npr. visoko kakovostne hrane (Orijen, Taste of the wild..) - na vseh imaš na prvih mestih meso in to celo različno!

dysan
, hrane sicer ne poznam in tud prvič slišim zanjo, vendar če pogledam na netu sestavine je to nekako ista hrana kot Tačko, Scooty, Pedigree.. Isto ima na prvem mestu žitarice (pšenica, koruza in pa riž). Skratka, jaz psa 100% ne bi hranila s tem.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Iščem dobermana
4.10.2009 19:46:57   
dysan

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi


dysan, hrane sicer ne poznam in tud prvič slišim zanjo, vendar če pogledam na netu sestavine je to nekako ista hrana kot Tačko, Scooty, Pedigree.. Isto ima na prvem mestu žitarice (pšenica, koruza in pa riž). Skratka, jaz psa 100% ne bi hranila s tem.




hvala Suzi, bom si kr, oz. sva že z user posted image prečikirala, bova kr drugo poiskala, Arion sva mu kupovala, kr je te hrane bil vajen pri mamici, ko sva ga domov pripeljala sem mu mela že pripravljeno pro plan, ampak jo ni htel jesti zat sva šla nazaj na Arion, zdaj ko je že mal večji jo bo pa mogoče htel jest, bova poskusila.


_____________________________

dva koraka naprej, en nazaj.....
počasi pa le gre.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 7:30:06   
Anonimen
dysan, v tem cenovnem razredu kot je proplan imaš kar nekaj ostalih hran. Mogoče bi bilo dobro pogledat če je kakšna še boljša za približno isti denar. Kakšno pasmo pa imaš?

(odgovor članu dysan)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 8:05:12   
dysan

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

dysan, v tem cenovnem razredu kot je proplan imaš kar nekaj ostalih hran. Mogoče bi bilo dobro pogledat če je kakšna še boljša za približno isti denar. Kakšno pasmo pa imaš?



Zlatega prinašalca imam, nekaj se čikirala tisto Royal Canin, al mi kakšno drugo svetuješ?


_____________________________

dva koraka naprej, en nazaj.....
počasi pa le gre.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 8:55:24   
Arwenko
Proplan je meni drugače super...sploh tisti z lososom. :)

(odgovor članu dysan)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:01:04   
špelin@
Ko smo ravno pri pasji hrani (sori, Kerensa*, za smetenje dobermanske teme): kaj meni te o tejle hrani?
http://www.happydog.de/?language=DE&kat=SupremeLinie

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:10:07   
Anonimen
Ja, to je nekako isti rang.. Ne najdem sedaj sicer sestavin v RC-ju, ampak kolikor se spomnem je približno isto (sestavine so piščanec, riž, koruza..). Glej samo, da vsebuje tudi glukozamin (RC vidim, da ga ima, proplan ga pa očitno nima).

aja, pa glej, da ko boš delal prehod iz ene hrane na druge, ga delaj vsaj kak teden lahko tudi malo dlje. Se pravi prvi dan 80% stare hrane in 20% nove, potem 70% stare, 30% nove... SIcer svetujejo 3-4 dni prehoda, ampak jaz ga raje naredim malo več.



< Sporočilo je popravil skuštrana suzi -- 5.10.2009 9:11:55 >

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:16:17   
Anonimen
špelina, jaz tega svojemu psu ne bi dajala. Kot sem že zgoraj napisala, vsaj na prvem mestu pri sestavinah naj bo meso. Tu je pa naprej koruza, potem meso, potem mast.. Ne vem no.. user posted image Pa če prav razumem tudi neka jetra?? Takšne stvari lahko pes je največkrat 2-3x na mesec.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:18:09   
5ra8
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Ko smo ravno pri pasji hrani (sori, Kerensa*, za smetenje dobermanske teme): kaj meni te o tejle hrani?
http://www.happydog.de/?language=DE&kat=SupremeLinie


tole hrano sem jaz imela, sicer za mladiča ampak vseeno.
moj pes je jedel to pri vzrediteljici, pa sem pol pri njej vzela še dodatno vrečo za domov.
hočem to povedat, da kljub temu da ga je ona hranila že s to hrano pri sebi, mi je blo čudno, da pri meni je kar nekaj skos driskal. ok, saj vem da je vzrokov za drisko mali miljon (sem jih iskala tudi drugje). Pa tudi glede na to da nism nikjer po trgovinah zasledila happy dog hrane, se mi ni dalo vsak mesec vozit k vzrediteljci  skoraj 2 uri stran, zato sem potem prešaltala na Biomill in morm rečt da sem super zadovoljna. Tud čist drugačne barve drek je, zmeraj trdo kaka, tako da ostajam pri biomilu zaenkrat, oz. moj pes user posted image user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:25:01   
špelin@
Za Happy dog hrano sprašujem zato, ker imajo v edini trgovini za male živali v naši občini za mladiče samo to hrano. Naša user posted image jo zdaj že lep čas je in nima nobenih težav s prebavo, kaka temno rjave, kompaktne klobasice, nima vetrov,...

No, itak gremo ta teden k veterinarju in bom še okrog hrane povprašala.


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 5.10.2009 9:26:45 >

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:30:29   
Anonimen
špelina, veterinarje sprašvat je čisto brezveze, ker ti bojo priporočali Hills - to pač oni prodajajo. Če se ne motim si ti iz Zasavja? Vem, da v Trbovljih prodajajo Eukanubo, propac, hills,.. Drugače imaš pa na netu veliko spletnih trgovin s hrano, ki imajo tudi brezplačno dostavo. (pasji.net, hovhov,..) 

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:37:04   
5ra8
točno tako kot pravi skuštrana suzi.
veterinarje spraševat brezveze, jaz sem jih isto, in so mi samo hills ponujali.
res pa da u veterini nm, zadaj ko je trgovina majo tud drugo hrano, ne samo hills.

jaz sedaj kupujem preko pasji.net ali pa hov-hov.si (biomill) in sem res zadovoljna. dobiš hrano v 2 ali treh dneh.

tako da priporočam ogled user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:47:06   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
špelina, veterinarje sprašvat je čisto brezveze, ker ti bojo priporočali Hills - to pač oni prodajajo. Če se ne motim si ti iz Zasavja? Vem, da v Trbovljih prodajajo Eukanubo, propac, hills,.. Drugače imaš pa na netu veliko spletnih trgovin s hrano, ki imajo tudi brezplačno dostavo. (pasji.net, hovhov,..) 

Katero hrano mi lahko ti priporočiš? Ker tale Happy Dog ni ravno poceni in bi za isti denar tudi kaj drugega dobila... Danes grem v Trbovlje in lahko nabavim.

Sem pokukala na hov-hov.si in vidim, da je Biomill še par centov cenejši...


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 5.10.2009 9:49:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 9:59:30   
špelin@
Eh, tudi tale Biomill ni tako "zlat":
Ingredients
Dried poultry flour, rice, maize, wheat, poultry fat, sugar beet, soya flour, locust bean flour, poultry liver hydrolysate, fishmeal, cod liver oil, brewer’s yeast, potato protein, acacia fibre, fructo-oligosaccharides. Mineral nutrient, oligoelement and vitamin pre-mix.
Average analysis
Crude protein 28 %, crude fat 18 %, crude ash 7.5 %, crude fibre 2.5 %. Fatty acid omega-6: 2.5 % and omega-3: 0.6 %. Calcium 1.2 %, phosphorus 0.8 %


Happy Dog:
Zusammensetzung:
Maismehl, Geflügelfleischmehl (14%), Grieben, Geflügelfett, Rinderfett, Lammfleischmehl (4%), Fischmehl, Reismehl, Leberhydrolisat, Volleipulver, Rübenmelasseschnitzel, Apfeltrester (getrocknet) (0,6%), Natrium-chlorid, Hefe (getrocknet), Kaliumchlorid, Gerste (fermentiert) (0,2%), Meeresalgen (getrocknet) (0,15%), Leinsamen (0,15%), Hefe (extrahiert), Artischocke, Löwenzahn, Ingwer, Birkenblätter, Brennnessel, Salbei, Koriander, Rosmarin, Thymian, Süßholzwurzel, Muschelfleisch (getrocknet) (0,01%), Kamille, Ulmenspier-kraut, Bärlauch. (Kräuter gesamt: 0,14%)
Inhaltsstoffe: Rohprotein 29%, Rohfett 16%, Rohfaser 2,5%, Rohasche 7%, Kohlenhydrate 37,5%

Ko ste ravno nekaj o jetrih govorile.

Eh, očitno je zelo podobna zadeva.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:09:31   
dysan
Hvala Suzi zelo koristen nasvet glede prehoda na drugo hrano, res super hvala ti user posted image


Kerensa, sorčy k smo ti okupirale temo, jaz se že vmikamuser posted image

_____________________________

dva koraka naprej, en nazaj.....
počasi pa le gre.....

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:09:34   
Arwenko
Jaz bom zdaj ravno prešaltala na Happy Dog, ampak tiste supreme linijo z lososom in zajcem...smo jo zdaj testirali in zgleda super...kaj več bom pa povedala, ko pojemo prvi žakelj.

Je pa res, da imajo moji psi težave s hranami, ki imajo visoko vsebnost beljakovin in zato moram vzet te za bolj občutljive. Recimo Orien-a, ki je ena izmed najboljših naši niso prenesli, sploh samec ne.

O Hillsu pa jaz ne zgubljam besed, za nas še ni blo bolj katastrofalnih reakcij na hrano, kot pri Hillsu, praskanje, barvanje dlake, obupna driska...Hillsa jaz še pogledam ne, kaj šele da bi ga kupla za moje pse.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:12:39   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Jaz bom zdaj ravno prešaltala na Happy Dog, ampak tiste supreme linijo z lososom in zajcem...smo jo zdaj testirali in zgleda super...kaj več bom pa povedala, ko pojemo prvi žakelj.

Je pa res, da imajo moji psi težave s hranami, ki imajo visoko vsebnost beljakovin in zato moram vzet te za bolj občutljive. Recimo Orien-a, ki je ena izmed najboljših naši niso prenesli, sploh samec ne.

O Hillsu pa jaz ne zgubljam besed, za nas še ni blo bolj katastrofalnih reakcij na hrano, kot pri Hillsu, praskanje, barvanje dlake, obupna driska...Hillsa jaz še pogledam ne, kaj šele da bi ga kupla za moje pse.


Eh, jaz kar nekaj kompliciram... Verjetno bomo kar na Happy Dogu ostali, ravno prejle sva bili s psičko zunaj in nakakala en šolski primer klobasice user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:21:47   
Anonimen
špelina, težko rečem katera je boljša, ker kar se tiče Eukanube (pri tej hrani se dlaka rada obarva na rjavo oz. oranžno), Royal canina, proplana, hillsa.. to so približno iste kvalitete. Glej samo to, da je na prvem mestu ali celo dveh meso. Potem npr. riž in šele potem koruza. Beljakovin naj ima nekje od 20-26%, maščob 10-15%.. Kalcij in fosfor (npr. 1,3% in 0,90% - približno, ne sme imet kalcija npr. 1,9%), glukozamin za sklepe..
Preberi si malo tisti link na prvi strani, tam zveš marsikaj. Za koliko € pa kupuješ hrano? Npr. 15 kg žakelj?

Kar se tiče Biomilla ima po mojem mnenju tudi preveč B in M. Ampak spet, to je odvisno od tega kaj ima pes rad, kaj dobro prebavlja.. Po nekje 2-3 mesecih lahko šele vidiš ali mu hrana odgovarja ali ne (trd iztrebek, ki ga ni veliko, jaz jih mečem v eno kanto in potem čez malo "opazujem" - če je iztrebek po parih dneh plesniv pomeni, da hrana psu ne odgovarja, ker jo je prehitro prebavil in niti ni dobil vseh pomembnih stvari). Prvi teden je npr. normalno, da ima bolj mehek iztrebek, potem pa se mora strdit in biti normalen.

Mojemu npr. Taste of the wild, ki je ena najkvalitetnejših hran (70€ je 13,5 kg žakelj) in je meni po sestavi super všeč, ni odgovarjal. Iztrebek ni bil kompakten (ni bil sicer tekoč, ampak z vrečko si ga zelo težko pobral), pes niti ni imel velikega teka. Tako, da je res odvisno kaj določenemu psu odgovarja.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:25:04   
Arwenko
Eukanuba preverjeno ne barva dlake...nobena izmed različic, hranim bele pse z njo že zadnje 2 leti...je pa pred leti 5 let in več nazaj pa barvala, ampak so vmes spremenili recepturo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:25:09   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
Za koliko € pa kupuješ hrano? Npr. 15 kg žakelj?

15 kg žaklja ne kupujem, ker ima naša 4 mesece stara psička slabe 4 kile user posted image
1 kg stane 4,75 EUR, 4-kilski pa (čaki, grem gledat v tabelco z izdatki user posted image ) 14,75 EUR.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:25:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Eh, jaz kar nekaj kompliciram... Verjetno bomo kar na Happy Dogu ostali, ravno prejle sva bili s psičko zunaj in nakakala en šolski primer klobasice user posted image


Aha, že vidim.. Sem šla na net. 45€ pride 15 kg! Za ta denar oz. še malo ceneje bi dobila Bosch, ki je vseeno bolj kvaliteten, za kakšnih 5€ več pa tudi eukanubo, RC, proplan, propac.. Jaz bi poskusila za kakšne 2-3 mesece. Če ji hrana ne bo odgovarjala, greš pa še vedno lahko nazaj na Happy dog.


< Sporočilo je popravil skuštrana suzi -- 5.10.2009 10:28:58 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:26:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
Po nekje 2-3 mesecih lahko šele vidiš ali mu hrana odgovarja ali ne (trd iztrebek, ki ga ni veliko, jaz jih mečem v eno kanto in potem čez malo "opazujem" - če je iztrebek po parih dneh plesniv pomeni, da hrana psu ne odgovarja, ker jo je prehitro prebavil in niti ni dobil vseh pomembnih stvari). Prvi teden je npr. normalno, da ima bolj mehek iztrebek, potem pa se mora strdit in biti normalen.

Nimam kje "šparat" pasjih drekov user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Iščem dobermana
5.10.2009 10:30:41   
Anonimen
Ne da jih "šparam". user posted image Ampak ko smo šli na novo hrano, sem si dala zraven kant za smeti še en star koš za smeti in sem tja noter metala kak teden. Toliko da vidiš na začetku kako pes prebavlja.user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?