|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MNENJE O KRSTU
20.10.2009 12:06:17   
Pat74
Še šest let nazaj, se mi je maša zdela predolga, dolgočasna da bi se je udeležil. Brez veze. Vse se mi je zdelo neumno. Prepričan pa sem bil, da mi je vse jasno. Danes mi je kratka. Včasih bi se lahko podaljšala še za eno, če bi le imel čas


Veš, men se zdi pa trenutno predolga - imam majhne otroke, ki ne zdržijo pri miru 50-70 minut - ponavadi imam zato občutek, kot da sploh nisem bila, ker ju (sta punci, tamali je itak v vozičku in je priden) skoz mirim. Prav pogrešam, da bi lahko te družinske maše malo bolj prilagodili, mislim časovno, pri nas se mi zdi, da je pa še daljša. Pol mi je pa zoprno, ker me starejše občanke (nisem hotela uporabit kakšnega bolj sočnega izraza, čeprav bi zaslužile!) grdo gledajo, kakšna pa tudi teži, kva delamo pri maši in blablabla. To človeka res odvrne, otroka pa še bolj - takrat naša tavelika čist otrpne in ima že solze v očeh.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: MNENJE O KRSTU
20.10.2009 18:51:52   
Endri
Otrok je tvoj, ne taščin, tako da...

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: MNENJE O KRSTU
23.10.2009 13:01:40   
limonita
Jaz sem krščena, moj je krščen in če nama bo uspelo, da bova nekoč imela otroka ga / je ne bom krstila. Pa če se vsa moja in njegova verna žlahta postavi na trepalnice.

Pač ne morem preko tega da RKC:
- ne dovoli umetne oploditve 
- ne dovoli kontracepcije 
- ne dovoli ločitve 
- ne dovoli splava  (http://24ur.com/novice/svet/splav-bolj-sporen-od-posiljevanja-devetletnice.html Sicer se pa sprašujem kako lahko sploh Bog dopusti kaj takega user posted image
- v Vatikanu ščitijo pedofile - (ena zadnjih cvetk: http://24ur.com/novice/svet/vatikan-duhovniki-niso-pedofili-ampak-efebofili.html)


(odgovor članu Endri)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: MNENJE O KRSTU
23.10.2009 17:31:20   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: limonita

Pač ne morem preko tega da RKC:
- ne dovoli umetne oploditve 
- ne dovoli kontracepcije 
- ne dovoli ločitve 
- ne dovoli splava  (http://24ur.com/novice/svet/splav-bolj-sporen-od-posiljevanja-devetletnice.html Sicer se pa sprašujem kako lahko sploh Bog dopusti kaj takega user posted image
- v Vatikanu ščitijo pedofile - (ena zadnjih cvetk: http://24ur.com/novice/svet/vatikan-duhovniki-niso-pedofili-ampak-efebofili.html)




Jep se strinjam!

Plus tega pa me jezi še to, da si Vatikan in tudi naš RKC kopiči blazno bogastvo in nosijo zlate prstane, zlate križe, zlate svetniške kipce.... Blazne dnarje povsod, vse je cerkveno, še svoj tv majo (T2), pa holding, pa ne vem kaj še vse!! Kje je tu vera? Kje je tu tisto kar je Kristus učil?
Kakšne so to nedeljske maše, kjer duhovnik pridiga o trenutnem političnem stanju ter pred volitvami sugerira vernikom koga naj volijo?????

No, to zame ni vera! H krstu smo jo dali, vendar izključno zaradi tradicije, zaradi pomena samega, zaradi vere kot take..... Ne pa zaradi RKC! Za nas je bil krst nekaj osebnega, nekaj pomembnega, nek poseben dan za našo punčko. V bistvu kot sprejetje v življenje kot takšno. Niti pomislit nisem hotela na vse tiste krivice, ki jih Cerkev kot institucija dela! Ker je nisem kao "vpisala v Cerkev", ampak sem samo naredila en obred, ki je bil oseben, ki je bil družinski in je za nas imel pač tak pomen.

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: MNENJE O KRSTU
23.10.2009 19:54:35   
Njumi
Meni se zdi, da če staršema vera ne pomeni toliko, da si želita dati otroka krstiti in se s tem obvezati, da ga vzgajata v krščanski veri, je krst ena prevara. Je le ena odvečna predstava za tega navajene in željne (stare) starše, tete in druge osebe. Tako kot cerkvena poroka, ker 'je v cerkvi tako romantično' ali zato, ker 'kaj bodo tete rekle'. Nekaj v smislu: 'saj itak vsi tako delajo'.


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 8:27:52   
tehnofil
 
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
..H krstu smo jo dali, vendar izključno zaradi ...., zaradi vere kot take..... Ne pa zaradi RKC! Za nas je bil krst nekaj osebnega, nekaj pomembnega, nek poseben dan za našo punčko. ....Ker je nisem kao "vpisala v Cerkev", ampak sem samo naredila en obred, ki je bil oseben, ki je bil družinski in je za nas imel pač tak pomen.

Kako to, da si krstila otroka v RKC katero na vsa usta razglašajš da je ne priznavaš?

Punčko si krstila v RKC, z obredom, ki ga izvaja RKC, in ki ga izvede duhovnik RKC v veri RKC.

Tako, da krst še zdaleč ni osebna stvar. Če bi bila osebna stvar, potem za to ne bi prišla po zakrament v RKC ampak bi doma praznovali "kr neki", kot rojstni dan.



(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 8:38:33   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
..H krstu smo jo dali, vendar izključno zaradi ...., zaradi vere kot take..... Ne pa zaradi RKC! Za nas je bil krst nekaj osebnega, nekaj pomembnega, nek poseben dan za našo punčko. ....Ker je nisem kao "vpisala v Cerkev", ampak sem samo naredila en obred, ki je bil oseben, ki je bil družinski in je za nas imel pač tak pomen.

Kako to, da si krstila otroka v RKC katero na vsa usta razglašajš da je ne priznavaš?

Punčko si krstila v RKC, z obredom, ki ga izvaja RKC, in ki ga izvede duhovnik RKC v veri RKC.

Tako, da krst še zdaleč ni osebna stvar. Če bi bila osebna stvar, potem za to ne bi prišla po zakrament v RKC ampak bi doma praznovali "kr neki", kot rojstni dan.





Najbrž zato, ker drugače ne moreš krstiti otroka. Verjamem, da se je marsikomu zamerila RKC in nima veze z vero. Nekateri duhivniki želijo skozi vero manipulirati z ljudmi...npr. volitve

Mi imamo fajn župnika in se takšnih manipulacij ne poslužuje. Lahk pa napišem primer iz sosednje župnije, kjer je župnik zbiral denar za cerjveni lestenec. Če je nekdo iz družine, ki je prispevala za lestenec umrl, je bil prižgan in ob pogrebu jokal. Če pa je nekdo umrl iz družine, ki ni prispevala, pa lestenec ni bil prižgan in obred sklobasal na hitro.

Pa primer iz župnije, kjer živijo sorodniki....ko jim je župnik pri maši rekel...o Bog vzemi te ljudi čimprej k sebi.

In žal je takšnih primerov veliko, zato verjamem, da imajo odpor do RKC, ker ne služi več svojemu prvotnemu namenu.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 8:45:33   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
..H krstu smo jo dali, vendar izključno zaradi ...., zaradi vere kot take..... Ne pa zaradi RKC! Za nas je bil krst nekaj osebnega, nekaj pomembnega, nek poseben dan za našo punčko. ....Ker je nisem kao "vpisala v Cerkev", ampak sem samo naredila en obred, ki je bil oseben, ki je bil družinski in je za nas imel pač tak pomen.

Kako to, da si krstila otroka v RKC katero na vsa usta razglašajš da je ne priznavaš?

Punčko si krstila v RKC, z obredom, ki ga izvaja RKC, in ki ga izvede duhovnik RKC v veri RKC.

Tako, da krst še zdaleč ni osebna stvar. Če bi bila osebna stvar, potem za to ne bi prišla po zakrament v RKC ampak bi doma praznovali "kr neki", kot rojstni dan.



Glej, to je pa čist odvisno kako gledaš na vse skupaj!

V žlahti imamo župnika oz. patra, ki je ful faca, ki res niti najmanjšo pikico ni podoben ostalemu kleru, res krasen človek.... Ki ti ne nabija z vero nonstop ampak se pogovarja s tabo kot človek.

Zakaj smo jo dali krstiti? Zato, ker moji družini pač vera pomeni nekaj drugega kot pa jo predstavlja Cerkev kot institucija. Krst kot taki se mora nardit z blagoslovljeno vodo, le-tega pa ne morš nardit kot "kr neki" (kot praviš) sam doma... oz. lahko ,vendar to ni pravi krst.

Naš krst je bil mimo tega, kaj Cerkev počne, kako se vmešava v vse živo, kako se bogati, kako to, kako ono... Bil je izključno ZAKRAMENT! Zato pravim, da smo to vzeli osebno! Punčki bo to edini zakrament, ki smo ga nardili, kot nek "vstop v življenje".... Kasnejših zakramentov (obhajilo, birma) ne mislimo izvajati. Zakaj? Zato, ker pri vseh tistih pripravah za tiste zakramente to več zdaleč ni to, da otroka res pripravljajo "po božje", kot bi temu lahko rekla, ampak so zraven razne mešanice očitanj, prisiljevanj itd. (grozijo kaj bo, če starši ne bodo šli k maši, grozijo kaj bo, če ne bodo molili, itd. - groženj pa jaz ne maram).

Torej mi smo naredili krst izključno kot zakrament, vero smo jemali "po svoje"oz. tako, kot jo je treba jemati. Je pa res, kot praviš, da mora zato biti vpisana v RKC, to se zavedam.... Vendar ne mislim na to in to mi nič ne pomeni! Ker kot "članica RKC" jim zato ne bo nič dala niti jim brezpogojno sledila. Pač je tam vpisana, kot sem tudi jaz, vendar važno je, kaj misliš v srcu!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 8:47:21   
Petka09
No, mika, si me prehitela v bistvu... Točno to hočem povedati, ja user posted image .

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 10:31:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mika
..se je marsikomu zamerila RKC in nima veze z vero. Nekateri duhivniki želijo skozi vero manipulirati z ljudmi...npr. volitve

Sem bil pri kar nekaterih različnih župnijah pri maši, pa tega še nisem slišal. Seveda pa vam verjetno odgovarja (da lahko očitate) da preslišite tiso kar naprimer pri vsakih volitvah je izrečeno v škofovskem pismu: Volite s preuradkom in po svoji vesti. Mislim, da je s tem povedano vse in bistvo.

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Če pa je nekdo umrl iz družine, ki ni prispevala, pa lestenec ni bil prižgan in obred sklobasal na hitro.

Prižiganje luči je odvisno od liturgičnega koledarja, verjamem pa, da zaradi nepoznavanja liturgije ste to povezali s pač tistim, kar poznate - z zbiranjem denarja za lestenec.

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Pa primer iz župnije, kjer živijo sorodniki....ko jim je župnik pri maši rekel...o Bog vzemi te ljudi čimprej k sebi.

Veliko takšnih in podobnih govoric sem že slišal. Ker pa sem bil pri nekaterih od teh maš ali dogajanj udeležen, sem videl, da ljudje nikoli ne prenesejo tistega kar je bilo izrečeno, ampak vedno tisto kar jim paše da so govorice zanimive. Z drugimi besedami, namenoma preslišijo/preskočijo dele, da si lahko razlagajo narobe. Lahko pa si najdeš misal maše za umrlega in si prebereš ta del ter potem sodiš, ko boš poznala konteks.

IZVIRNO SPOROČILO: mika
In žal je takšnih primerov veliko, zato verjamem, da imajo odpor do RKC, ker ne služi več svojemu prvotnemu namenu.

Kot sem že zgoraj povedal, takšnih primerov ni veliko (če jih je sploh kaj), je pa veliko napačnega razumevanja (beri: sedenja na ušesih).


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 10:59:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
...Krst kot taki se mora nardit z blagoslovljeno vodo, le-tega pa ne morš nardit kot "kr neki" (kot praviš) sam doma... oz. lahko ,vendar to ni pravi krst.

Naš krst je bil mimo tega, kaj Cerkev počne, kako se vmešava v vse živo, kako se bogati, kako to, kako ono... Bil je izključno ZAKRAMENT! Zato pravim, da smo to vzeli osebno! Punčki bo to edini zakrament, ki smo ga nardili, kot nek "vstop v življenje".... Kasnejših zakramentov (obhajilo, birma) ne mislimo izvajati.


Pošteno povedano.
Vendar vse je izključno zakrament. Zakrament sprave, zakrament svetega zakona, zakrament bolniškega maziljenja, zakrament obhajila, zakrament birme,...  Vse je izključno ZAKRAMENT! Lepo povedano.

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
vpisana, kot sem tudi jaz,

Žalostno je da misliš da moraš biti vpisana. Sam dokler nisem imel vere, me to sploh ni brigalo. Brigati me je začelo šele s prejemom vere.

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
....vero smo jemali "po svoje"oz. tako, kot jo je treba jemati.
vendar važno je, kaj misliš v srcu!

Da. Vendar, kako veš, da je tisto kar misliš v srcu, pravo? Kako veš, kako jo je potrebno jemati? Pravijo, moj otroček je nedolžen. Ja. Ampak do kdaj? Če bi bilo vse tako enostavno, potem ljudje nikoli ne bi zašli, ne v zlorabo sebe, niti v izkoriščanje drugih. Počasi pot brez pravih znakov zavije, in slabi znaki postanejo sprejemljivi. Kasneje napačni znaki postanejo sprejemljivi, celo "pravi". Ob tem pa ti družba ne bo čisto nič pomagala, ker že dolgo vse vrednote zlorablja.

Učenje RKC, teologija neprestano zagovarjajo iste vrednote. Res, so bila obdobja, in še bodo prišla, ko je RKC (ali katerakoli cerkev) delala drugače - to vidimo danes. Takrat pa se je to zdelo prav. Ob tem pa posebej izstopa dejstvo, da se je to spremenilo. Če to ni res lep dokaz da institucija neprestano teži k temu, kar uči.

Vrednote.
Prva vrednota, ki jo cerkev zagovarja je ŽIVLJENJE. Nič ne more opravičiti tega, da se življenje vzame - ubije. Ne tvoje, ne tvojih otrok. Še posebej pa ne življenje najbolj nemočnih, tistih ki se ne morejo braniti - splav.
Cilj ne opravičuje sredstvo - ubiti.

Zato ne more odobravati umetne oploditve, ki v postopku zavrže (ubije) odvečne zarodke. Je pa sprejemljiva (ne pa zaželjena) umetna oploditev na tak način, ko se ne ubija. Ko se namesto 10oploditev izvede npr.2 in se OBA tretira enako. Ali tri.

Iz istega razloga ne morejo biti sprejemljiva abortivna kontracepcijska sredstva, so pa sprejemlljiva ostala kontracepcijska sredstva - kadar za to obstajajo medicinski razlogi. Neumno pa je pričakovati, da bo cerkev delila kondome. Ker RKC uči veliko globlje. Če sva poštena, kdor upošteva učenje cerkve kondomov ne potrebuje. Pa ne me sedaj razumeti, da jaz upoštevam vsa učenja cerkve. Ampak potrebno je pošteno povedati, da z učenjem cerkve ni nič narobe. Je pa pač nekaj narobe z nami, da jih ne zmoremo (ali ves čas) udejanjati. Zato pa obstajajo zakramenti, da nam pri udejanjanju učenja pomagajo.

Tako tudi dejanje posilstva mladoletnice ne more opravičiti ubiti življenje. Ker življenje je sveto. Pika. Tu se RKC prav gotovo ne bo prilagodila težnjam družbe, ker naloga RKC ni da sledi družbi, ampak da varuje življenje.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 26.10.2009 11:00:49 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 11:14:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
so zraven razne mešanice očitanj, prisiljevanj itd. (grozijo kaj bo, če starši ne bodo šli k maši, grozijo kaj bo, če ne bodo molili, itd. - groženj pa jaz ne maram).

Vidiš. Klasično, zelo pristransko gledanje. Dvojna merila.

Oba se strinjava, da je vzgled del vzgoje.
Tako se od RKC pričakuje vzgled, sami pa vzgleda nismo pripravljeni dati. Za njih je to obvezno merilo, za nas pa le, če nam ustreza. Ko starši ne gredo z otroki, ampak jih pošljejo k maši, ko starši ne molijo z otroki ampak od njih zahtevajo ( s tem da jih pošiljajo k verouku) da molijo - kakšen vzgled dajejo? Njihovo sporočilo je: To je za otroke, ko pa boš veliko boš lahko tako kot jaz, šel ta čas v gostilno (al pa kam drugam).

Ko ti učitelj reče. Če ne bo delal domačih nalog, ne bo izdelal razreda ni grožnja, ni prisiljevanje. Ko ti učitelj reče, da se otrok premalo uči, to ni očitanje? Zakaj? Ker uporabljaš dvojna merila. Za šolo ti je jasen vzrok in posledica. Kako to da ti vzrok in posledica nista jasna pri verski vzgoji? Če ni obiska k maši, zakaj bi naj dobil pozitivno oceno? Če ni molitve doma, od kje ideja, da se otrok vzgaja v katoliškem duhu? V šoli se mora otrok udeleževati dejavnosti, a pri verouku to naj ne bi bilo potrebno.

Res, lep vzgled, ne samo v dejanjih. Tudi v uporabljanju dvojnih meril. Torej ne čudi se če bodo tvoji otroci uporabljali dvojna merila. Ena merila za tebe (ki ijh nikoli ne boš mogla izpolniti ) in druga merila za sebe (ki jih bodo vedno lahko izpolnili). In tako naprej na naslednje rodove.



(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 12:55:30   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mika
..se je marsikomu zamerila RKC in nima veze z vero. Nekateri duhivniki želijo skozi vero manipulirati z ljudmi...npr. volitve

Sem bil pri kar nekaterih različnih župnijah pri maši, pa tega še nisem slišal. Seveda pa vam verjetno odgovarja (da lahko očitate) da preslišite tiso kar naprimer pri vsakih volitvah je izrečeno v škofovskem pismu: Volite s preuradkom in po svoji vesti. Mislim, da je s tem povedano vse in bistvo.
Tudi jaz nisem prisostvola maši, na kateri bi župnik vsiljeval volitve, je pa bilo po televiziji.
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Če pa je nekdo umrl iz družine, ki ni prispevala, pa lestenec ni bil prižgan in obred sklobasal na hitro.

Prižiganje luči je odvisno od liturgičnega koledarja, verjamem pa, da zaradi nepoznavanja liturgije ste to povezali s pač tistim, kar poznate - z zbiranjem denarja za lestenec.
Aha, možno
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Pa primer iz župnije, kjer živijo sorodniki....ko jim je župnik pri maši rekel...o Bog vzemi te ljudi čimprej k sebi.

Veliko takšnih in podobnih govoric sem že slišal. Ker pa sem bil pri nekaterih od teh maš ali dogajanj udeležen, sem videl, da ljudje nikoli ne prenesejo tistega kar je bilo izrečeno, ampak vedno tisto kar jim paše da so govorice zanimive. Z drugimi besedami, namenoma preslišijo/preskočijo dele, da si lahko razlagajo narobe. Lahko pa si najdeš misal maše za umrlega in si prebereš ta del ter potem sodiš, ko boš poznala konteks.

IZVIRNO SPOROČILO: mika
In žal je takšnih primerov veliko, zato verjamem, da imajo odpor do RKC, ker ne služi več svojemu prvotnemu namenu.

Kot sem že zgoraj povedal, takšnih primerov ni veliko (če jih je sploh kaj), je pa veliko napačnega razumevanja (beri: sedenja na ušesih).




Mislim, da jih je, drugače se ljudje ne bi tako množično obračali proti cerkvi. K temu seveda pripomorejo mediji, zato jih nekako razumem. Sicer pa, kot si zgoraj omenil, razmišljamo s svojo glavo in stvari razumemo kot želimo. Sama s cerkvijo oz. župniki nimam slabih izkušenj, pravzaprav zelo dobre, zato nisem nastrojena proti cerkvi....

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 13:26:32   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Endri

Otrok je tvoj, ne taščin, tako da...


otroka ni.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Endri)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 13:59:28   
limonita


Tako tudi dejanje posilstva mladoletnice ne more opravičiti ubiti življenje. Ker življenje je sveto. Pika. Tu se RKC prav gotovo ne bo prilagodila težnjam družbe, ker naloga RKC ni da sledi družbi, ampak da varuje življenje.



tehnofil, ti bi torej tvegal življenje 9 letne deklice, ki je nosila dvojčke in imela 36 kilogramov. Trdiš, da bi njeno telo preneslo nosečnost, porod???? Za kakšno ceno vendar??? Se pravi, ti bi torej brez kančka slabe vesti UBIL nič krivo deklico oz. kar vse tri.

Še enkrat te vprašam - kako hudiča je tvoj ljubljeni Bog sploh dovolil da jo je očim spolno zlorabljal od šestega leta dalje, le s čim se mu je uboga deklica tako zelo zamerila??

Aja, pa na tem mestu bi dodala še to: blazno me nervira, ko nekdo umre, sploh to velja za mlade in ljudje govorijo - joj, ta je bil pa tako dober človek, da ga je bog poklical k sebi, ga je želel imeti pri sebi itd. Se vam ne zdi, da je to skrajno sebično? Kako to, da tvoj preljubi bogec ne more počakati še kakšnih 40, 50 let - saj veš... bog tako ne šteje časa, itak ga ima neskončno dovolj. In glede na to, da vzame toliko mladih ljudi jih bi pa počasi že lahko imel dovoj, kajne? Aja, saj res - ima premalo dela... pa se dolgočasi. Ja ja.... sej, če je tako zelo mogočen, bi pa lahko tudi kakšno vojno preprečil - ne samo posilstev, kajne?

Aja, ko si tehnofil tako zelo pameten, mi pa razloži še KDO JE USTVARIL BOGA??? SE JE KAR SAM?

Sicer pa naj bo sram tebe in tvojo cerkev - kaj ti sploh veš kaj vse ženska doživlja ob postopku umetne oploditve? In naj potem, če pri punkciji dobijo 20 jajčec uporabijo samo 2 ali kako, ostale pa zavržejo. In boh ne daj, da postopek ni uspešen, pa naj gre ženska jovo na novo v nov postopek pikanja s takimi in drugačnimi inekcijami. Kretenizem.

JA JA, ČLOVEČNOST NA VRHUNCU! In če Cerkev in tvoj Vatikan tako zelo cenita in spoštujeta življenje - koliko jih je pa umrlo v imenu vere v križarskih vojnah? In koliko jih v imenu vere še vedno umira.









(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 14:04:42   
livia
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Tapravi vernik te nebi nikoli silil oz. pričakoval da lažeš pred oltarjem.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: MNENJE O KRSTU
26.10.2009 21:40:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: limonita
tehnofil, ti bi torej tvegal življenje 9 letne deklice, ki je nosila dvojčke in imela 36 kilogramov.

Ne vem sicer nič o tem primeru. Splav zaradi medicinskih razlogov je sprejemljiv (ne pa odobravan), vendar le ko je ogroženo življenje matere. Tako velja tudi ta ta tvoj primer. Če je njeno življenje ogroženo. Sicer bi za natančno definicijo tega morala vprašati koga, ki se bolj na to spozna. Vem, da so srestva javnega obveščanja iz tega tvojega ljubega Vatikana prenesla sporočilo svetega sedeža o neki podobni zadevi, v smislu kot sem navedel zgoraj.

IZVIRNO SPOROČILO: limonita
....kako hudiča je tvoj ljubljeni Bog sploh dovolil .....

Imaš popolnoma zgrešeno predstavo o Bogu. Recimo, da nek občutek o dejanjih človeka in o Bogu lahko dobimo, če za začetek ugotovimo kaj Bog ni. Bog NI policaj. Niti NI ječar, ne birič. NE ukazuje. Torej zlorablja človek, ne Bog. Krade, ubija, vojskuje človek, ne Bog. Če ti prekljinaš, ne preklinja Bog. Če ti ukradeš, ni ukradel Bog. Če ti ubiješ, ne ubije Bog. Tvoji očitki bi morai biti namenjeni človeku ne Bogu. Tvoja predstava Boga pa je, da je Bog nasilnež, ki bi moral ljudi SILITI v dobra dejanja in na silo preprečevati človekova slaba dejanja.

Prvi ključ razumevanja delovanja Boga je, da pušča svobodo človeku, da se odloči. Lahko se odloči za dobro, lahko pa se odloči za hudo. Če človeku ne bi bila puščena svoboda odločitve, bi bil v bistu prisiljen delati tisto, kar je Bogu všeč. Pa ni tako. Lahko delaš tudi drugače. Ne uidejo pa ti posledice, takšne ali drugačne - ne gede na to v kaj in kako veruješ.


IZVIRNO SPOROČILO: limonita
....Kako to, da tvoj preljubi bogec ne more počakati še

Katoliška vera ni hec. Ni preprosta in jasno je, da preprosta ne more biti, namreč če bi lahko človek z omejenimi sposobnostmi razumevanja (npr 3D, naveč 4D) razumel Boga, potem to v bistvu ne bi bil Bog, ampak nekaj omejenega. Bog pa po definiciji ni omejen, ne v času, ne prostoru.
V veri je čisto razumljivo, je pa za sedaj izven tvoje sposobnosti razumevanja - ne kot žalitev, ampak kot pomanjanje temeljnih ne samo znanj ampak sprejemanja temeljnih resnic. Brez tega v bistvu nimaš "orodja" s katerim bi lahko razlago razumela.


IZVIRNO SPOROČILO: limonita
....sploh veš kaj vse ženska doživlja ob postopku umetne oploditve....Kretenizem.

V času potrošniške družbe in nakupov v merkatorju je pričakovano, da ljudje /še posebej ob popačenih vrednotah družbe/ razmišljajo na podoben "potrošniški" način o vsem. Bolj kot si misliš, razumem problem zakoncev, ki si želijo otroka. Vendar način uresničitve te želje je v njunih rokah. Naše želje pa v naših rokah. Ne more pa želja po otroku pretehtati življenja, pa čeprav nerojenih otrok, v stališčih cerkve, če to že lahko pretehta v naših dejanjih. In ker smo svobodni (od prisile Boga), se lahko odločimo.

Žal za tebe /in mnoge/ spočet otrok, ni otrok. Zato sploh ne vidiš etičnega problema. Je pa vedno tako. Vedno je lažje ubiti /ali sploh možno ubijati/ tako, da se prej tistega ki se ga ubije, razčloveči. Tako so bili v II.sv.vojni razčlovečeni npr. židje. Le tako so jih lahko toliko pobili. Z nerojenimi, spočetimi otroki pa je enako.
Ne gre za posamezne primere ampak za sistematično izvajanje.

IZVIRNO SPOROČILO: limonita
JA JA, ČLOVEČNOST NA VRHUNCU!

Ja, res. Morda bi malo razmislila s svoji.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 26.10.2009 21:47:09 >

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 8:36:59   
Petka09
Tehnofil, mislim, da si ti izredno veren človek ali pa vsaj veliko veš o veri sami. Zakaj tako mislim? Zato, ker sem tudi sama bila vzgojena v veri, moja mama je izredno verna, sama sem ogromno prebrala, v otroštvu hodila k maši itd. itd... Torej, vse to, kar si napisal, mi je popolnoma znano, vse to vem, nič novega me ni presenetilo iz tvojih besed. Torej iz tega lahko vidiš, da sem poučena in točno vem, kaj vera predstavlja in kaj zastopa.

Zakaj sem nad njo razočarana? Zakaj imam dvojna merila (v smislu, k maši ne grem, otroka dam krstit itd.)? Ugotovila sem namreč, da nedeljske maše oz. kakršen koli nagovor Cerkve ljudstvu dandanes ne daje več praktično nič, nobenega pravega upanja.... Pridige so straaaaašno suhoparne in dolgočasne, duhovniki resni, strogi.... Izjema so nekateri, ki jih tudi sama poznam (predvsem Frančiškani). Zato sem včasih na kabelski na nekem kanalu zasledila govor ameriških "preacherjev" oz. "ministrov" - ne vem, če je to baptistična vera ali katera druga veja krščanske vere, vendar mi je bil govor ene ženske zelo všeč (niso pa mi všeč bili tisti govorniki, ki so recimo manipulirali na način, da so ljudje padali v trans itd.)... No, ta ženska je govorila res pozitivno, res te je dvignila nad vse, da bi ti še solze pritekle. Če si bil obupan, si v trenutku začel gledati drugače. To so bili njeni govori, ki so ozdravljali  dušo. No, taka bi morala biti vera. Mogoče samo jaz tako gledam, mogoče mi katoliška veja pač ne ustreza, ne vem....

Dandanes nisem vernik - ne hodim k maši, ne razmišljam  o tem... Moja mama je rahlo depresivna oz. zelo občutljive narave in se je zato večkrat zatekla k lokalnemu župniku po tolažbo. Ta ji jo je dal, ko mu je bilo za to oz. ko se mu je dalo, pa obljubljal, da bo vedno tam za njo... Pa ni bilo tako. Ko ga je najbolj potrebovala, jo je še nadrl in ji vedno govoril neke bedne znucane stavke, da je bila še bolj na tleh... Med mašami pa pridigal o debati v Polnočnem klubu, Studiu City, citatih v Mladini, ki so naperjeni proti krščanstvu, citatih v Delu itd. itd.... No, to zame ni pravi župnik... Pa še veliko takih poznam, tudi takih, ki so pedofili, ki imajo ženske itd.... To vse je zame izdaja, zato sem začela vero gledati čisto po svoje, s svojim srcem!

Zame je to izdaja, da se zaradi vere delajo vojne, da so župniki pedofili in ženskarji, slabi psihologi, slabi učitelji.... Po drugi strani pa pametujejo o kontracepciji, zakonskem življenju, "zavoženi potrošniški družbi".... Sebe naj pogledajo in Vatikan pol zlata, Cerkev polno premoženja, denarja, gozdov, nepremičnin - a to bodo nekoč dali revnim? Ja, pa ja!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 8:50:47   
tasa.m
Pri nas je bila tudi debato o tem, ali bo šla h krstu ali ne, največji pobudnik je bila seveda tašča, skoz je spraševala, kdaj bomo imeli krst, in sva se na koncu pri 10. mesecih odločila, da jo dava vseeno h krstu, ne zaradi tašče, ampak zaradi otroka, ker če se bo slučajno odločila hodit k verouki, naj, silila pa jo ne bom. To ji bom prepustila, da naj se sama odloči. In smo že imeli problem pri botru, pač so eni župniki tako nastrojeni, da je joj, našemu botru ni dovolil dovolilnice, ker ni vsako nedeljo pri maši in govoril take traparije, da živi v grehu zaradi tega, in da bi bil tudi on rajši poročen kot pa župnik ..... Če bi prej vedela, kakšni župniki so, jo stoprocentno ne bi dajala h krstu, ker pa smo imeli že vse prištimano, pa smo zadevo speljali do konca.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 9:34:19   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: limonita



Tako tudi dejanje posilstva mladoletnice ne more opravičiti ubiti življenje. Ker življenje je sveto. Pika. Tu se RKC prav gotovo ne bo prilagodila težnjam družbe, ker naloga RKC ni da sledi družbi, ampak da varuje življenje.



tehnofil, ti bi torej tvegal življenje 9 letne deklice, ki je nosila dvojčke in imela 36 kilogramov. Trdiš, da bi njeno telo preneslo nosečnost, porod???? Za kakšno ceno vendar??? Se pravi, ti bi torej brez kančka slabe vesti UBIL nič krivo deklico oz. kar vse tri.

Še enkrat te vprašam - kako hudiča je tvoj ljubljeni Bog sploh dovolil da jo je očim spolno zlorabljal od šestega leta dalje, le s čim se mu je uboga deklica tako zelo zamerila??





Če že ne poznaš vere, je vsaj tu gor že ziljont krat bilo napisano, da nam je bog dal svobodno voljo razmišljanja, tudi tebi.
Tako da ne obešaj vsake grdobije, ki se zgodi, Bogu. Bog nas uči kako živeti, da nam bo dobro v življenju, nima pa joy sticka, s katerim bi uravnaval naša dejanja, v tvojem primeru dejanja tega krutega očima.  tako  je tud on imel svobodno voljo odločiti ali bo zlorabil deklico ali ne.

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 9:36:03   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: tasa.m

P Če bi prej vedela, kakšni župniki so, jo stoprocentno ne bi dajala h krstu, ker pa smo imeli že vse prištimano, pa smo zadevo speljali do konca.


oz. kakšen je vaš župnik, ker naš je pravo nasprotje, zato ne moreš reč, da takšni župniki so.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 9:55:00   
zmajaz
Preberite še enkrat na tematiko vere kaj drugega kot samo sveto pismo in to, kar vam trobezlja župnik, pa vklopite malo svoje možgane in boste morda sprevideli, kaj je v resnici krščanstvo, kako in zakaj je nastalo in o kod sploh izvira. Tudi jaz sem bila vzgojena v krščanski veri in dejansko tudi verovala v vse skupaj, potem sem pa najpred sprevidela, da je že RKC kot ustanova daleč od tega, kar uči - sicer se itak ravnajo po načelu "Poclušaj, kar govorim in ne glej, kaj delam" in sem rekla, da sta vera in rkc kot institucija zame dva različna pojma, potem sem pa prebrala še nekaj knjig na to temo in ugotovila, da tudi krščanstvo kot vera ni nič posebnega niti edinstvenega, saj so vse, kar imajo, pobrali iz tisočletja starejših religij. Težava je samo v tem, da nam od otroštva perejo možgane s krščanstvom in nikoli niti ne pomislimo, kako nesmiselno je v resnici vse skupaj, ampak slepo verjamemo, kar nam govorijo že od malih nog.

Ste vedli, da sploh ni NOBENIH zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma, da je Jezus sploh živel? Ni to malo čudno, da človeka, okoli katerega naj bi se zbirale množice ljudi, ne omenja nobne zgodovinar?

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.10.2009 9:59:51 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 10:19:22   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ste vedli, da sploh ni NOBENIH zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma, da je Jezus sploh živel? Ni to malo čudno, da človeka, okoli katerega naj bi se zbirale množice ljudi, ne omenja nobne zgodovinar?


Res ni? Veš, da ne vem... Kaj pa tisti Turinski prt ali kako se mu reče, ko se na njemu vidi kao Jezusov obraz (ko je pred križanjem mu ga dala Veronika, da se je obrisal vanj?)... To včasih na National Geographicu vrtijo te cerkvene zgodovinske zgodbe... Samo se nikoli ne poglobim, da bi gledala...

No, mnjenje mojega moža o veri in Jezusu je takšno: on misli, da Jezus je obstajal, drugače ne bi že 2000 let govorili o njemu in celo napisali knjigo (Sveto pismo) - oz. jo sestavili iz različnih pričevanj apostolov itd. No, vendar on misli, da je Jezus bil samo en velik manipulator (kot recimo Smiljan Mori in drugi motivacijski govorniki) in takrat v tistih časih so ljudje bli še bolj dovzetni za vse skupaj (ker niso bili tako izobraženi kot danes) in so zato slepo verjeli in mu sledili - ker so pač rabili tolažbo ob težkem življenju, kot je bilo takrat.
Takrat so recimo verjeli tudi, da je strela ob grmljenju in slabem vremenu božji znak jeze itd...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 10:46:07   
zmajaz
Jaz sem tudi bila dolgo prepričana, da je Jezus živel - če že ne res božji sin, pač kot nek prerok, ki je učil množice. Ampak zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma ni. Vsake toliko časa privlečejo kako zgodbo, da bi še malo utrdili vero. Je polno zgodovinskih zanimivosti - recimo da krajev, kot so Nazaret, Betlehem itd. ni bilo na nobenem starem zemljevidu iz tistih časov - da so jih umestili na zemljevid par stoletij po domnevnem Jezusovem rojstvu itd. Takih cvetk, je še pa še. Zakaj se je pa krščanstvo kljub vsemu uspelo tako razširiti je pa dolga zgodba - povzetek bistva pa je, da je nastalo z namenom ponovne utrditve propadajočega rimskega imperija. Pa zakaj se toliko piše in govori o njem? Zakaj se je pa pisalo in govorilo o drugih starodavnih "bogovih" - egipčanskih, sumerskih, grških? Zakaj še danes poznamo zgodbe o grških bogovih (Zeus, Ares, Hera ...). Danes jih pač jemljemo kot zgodbice, takrat so jih pa jemali isto resno, kot mi jemljemo zgodbo o Jezusu in nekoč bo tudi to samo še zgodbica, ker se je tako zgodilo še z vsako vero v zgodovini.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 12:03:39   
tasa.m
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: tasa.m

P Če bi prej vedela, kakšni župniki so, jo stoprocentno ne bi dajala h krstu, ker pa smo imeli že vse prištimano, pa smo zadevo speljali do konca.


oz. kakšen je vaš župnik, ker naš je pravo nasprotje, zato ne moreš reč, da takšni župniki so.


Naš župnik je super, iz sosednje občine pa ne, samo sem potem dobila tako odbijajoče mnenje do vere, žal.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Imena
..noname..

Katero od naslednjih imen vam je najbolj všeč?

Timon (42%)

Evgen (9%)

Adam (35%)

Oto (14%)


Število vseh glasov: 278

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!