|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 13:40:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Kako to, da si krstila otroka v RKC katero na vsa usta razglašajš da je ne priznavaš?

Punčko si krstila v RKC, z obredom, ki ga izvaja RKC, in ki ga izvede duhovnik RKC v veri RKC.

Tako, da krst še zdaleč ni osebna stvar. Če bi bila osebna stvar, potem za to ne bi prišla po zakrament v RKC ampak bi doma praznovali "kr neki", kot rojstni dan.





Zakaj pa ne.....? Saj lahko daš krstiti otroka iz čisto osebnih razlogov.....doma ga pač ne moreš in greš v cerkev....

zaradi tradicije je recimo zelo veliko vernikov vpisanih v krstne knjige te ali one krščanske cerkve.....pa vseeno ne verjamejo vsemu kar se pred oltarjem govori....po resnici povedano, velika večina nas itak sploh ne razume tega, kar župnik ali duhovnik govoriuser posted image .....pa ljudje vseeno hodijo v cerkev....zaradi tradicije.....tako kot barvamo jajčka in postavljamo božično drevo zaradi tradicije.....gremo v cerkev zaradi tradicije, torej iz osebnih razlogov, ob teh praznikih in se nam še sanja ne, zakaj stoji božično drevo na oltarju......in damo krstit otroka zaradi tradicije, ker so ga pač vsi v našem daljnjem in bližnjem sorodstvu......

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 13:49:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem tudi bila dolgo prepričana, da je Jezus živel - če že ne res božji sin, pač kot nek prerok, ki je učil množice. Ampak zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma ni.


Če bi ti zgodovinski dokazi "javno" obstajali bi se vsi temelji krščanstva porušili.....vseeno nekako verjamem, da pa vseeno nekaj obstaja, ker drugače vatikanski arhivi ne bi bili tako strogo varovana skrivnost......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 14:21:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ste vedli, da sploh ni NOBENIH zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma, da je Jezus sploh živel? ...

Ste vedeli da je celo Sveto pismo en sam zgodovinski dokaz. Arheologi, znanstveniki in priložnostni iskalci že ves čas iščejo in odkrivajo stvari tako, kot so opisane v Svetem pismu. Ni potrebno gledati veliko poljudnoznastvenih oddaj na to temo da lahko potegneš zaključek, da je Sveto pismo glede opisa zgodovinskih dejstev izredno natančno. Na lokacijah odkrivajo opuščena mesta. Do sedaj se je za resnično izkazalo še VSE, kar se nanaša na zgodovino.
Tako, da namiguješ na zgodbice na podlagi svojega ne-vedenja.

Da ne govorimo o stvareh katere znanstveniki šele danes z modernimi tehnologijami odkrivajo zaključke, ki so v SP napisani že ves čas. Z DNK analizo ljudi po območjih sveta so okrili, da imamo skupnega prednika - ki izvira iz afrike. Celo to, da so bile 3 selitve prvotnega človeka in sicer prva na vzhod vzdolž obale preko indije pa vse na avstralijo, druga preko kitajske na sever in tretja ki je potekala preko vzhoda v evropo ter naprej po severu v ameriko.
Podobnost s SP ni naključna.

Ob tem, da so ugotovili, da je prvotni človek izpodrinil neandertalca. Zanimivo. Kaj te niso v šoli učili, da si se razvila iz opice v neandertalca in nato v človeka? Se ti to zdi majhen spodrsljaj znastvenikov? Le kako je to resnico, katero so uspeli odkriti (dokazati) šele v 21 stoletju, lahko vedel nekdo, ki je pisal knjigo pred 2000 leti? Vedel celo nekdo prej, da se je prenešala iz roda v rod vse dokler se ni zapisala? Slepo sledenje znanosti lahko pripelje tudi v slepo ulico, in potem se samo reče: Opps. Sem se zmotil in je vse v redu. Če pa bi se zmotila cerkev, potem pa na ves glas vpitje, kakšna nezaslišana napaka. Se ti to ne zdijo dvojna merila?

Mislim, da sem ti odprl dovolj tem za razmišljanje in raziskovanje, seveda če do zaključkov sploh želiš priti.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 14:41:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ste vedli, da sploh ni NOBENIH zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma, da je Jezus sploh živel? ...

Ste vedeli da je celo Sveto pismo en sam zgodovinski dokaz. Arheologi, znanstveniki in priložnostni iskalci že ves čas iščejo in odkrivajo stvari tako, kot so opisane v Svetem pismu. Ni potrebno gledati veliko poljudnoznastvenih oddaj na to temo da lahko potegneš zaključek, da je Sveto pismo glede opisa zgodovinskih dejstev izredno natančno. Na lokacijah odkrivajo opuščena mesta. Do sedaj se je za resnično izkazalo še VSE, kar se nanaša na zgodovino.
Tako, da namiguješ na zgodbice na podlagi svojega ne-vedenja.

Da ne govorimo o stvareh katere znanstveniki šele danes z modernimi tehnologijami odkrivajo zaključke, ki so v SP napisani že ves čas. Z DNK analizo ljudi po območjih sveta so okrili, da imamo skupnega prednika - ki izvira iz afrike. Celo to, da so bile 3 selitve prvotnega človeka in sicer prva na vzhod vzdolž obale preko indije pa vse na avstralijo, druga preko kitajske na sever in tretja ki je potekala preko vzhoda v evropo ter naprej po severu v ameriko.
Podobnost s SP ni naključna.

Ob tem, da so ugotovili, da je prvotni človek izpodrinil neandertalca. Zanimivo. Kaj te niso v šoli učili, da si se razvila iz opice v neandertalca in nato v človeka? Se ti to zdi majhen spodrsljaj znastvenikov? Le kako je to resnico, katero so uspeli odkriti (dokazati) šele v 21 stoletju, lahko vedel nekdo, ki je pisal knjigo pred 2000 leti? Vedel celo nekdo prej, da se je prenešala iz roda v rod vse dokler se ni zapisala? Slepo sledenje znanosti lahko pripelje tudi v slepo ulico, in potem se samo reče: Opps. Sem se zmotil in je vse v redu. Če pa bi se zmotila cerkev, potem pa na ves glas vpitje, kakšna nezaslišana napaka. Se ti to ne zdijo dvojna merila?

Mislim, da sem ti odprl dovolj tem za razmišljanje in raziskovanje, seveda če do zaključkov sploh želiš priti.



Spraševala je o dokazu, da je Jezus živel.....in ne o evoluciji človeštva ter o preseljevanju ljudstev......

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 14:56:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
.... To vse je zame izdaja,

Če pogledamo Jezusov odziv na takšno "izdajo" lahko vidimo kakšen je pravi odziv. Jezus nam je z vzgledom pokazal vse, kar uči današnja cerkev, takratna cerkev in postava. V celem Sp je veliko graje duhovnikov, farizeje, saducejev in vseh ostalih takratnih verskih učiteljev. Grajal je "nalaganje bremen" (zapovedi) katere sami niso "nosili" (izvajali). Grajal je tudi njihovo doslednost zapovedim na škodo revežev in bolnih (ozdravitev suhe roke). Grajal je bogataše in njihov napuh (dar revne vdove). Skratka "izdajo".

Torej Jezusu, pokvarjena človeška narava, ni bila neznana. Niti mu niso bile neznane slabosti takratne cerkvene organizacije.
Vendar ni odšel stran, zavrgel vse in postavil novo. Prvič tega ni mogel zavreči že zato, ker je to resnično dano od Boga. In ni  mogel zavreči zato, ker je vedel, da bo človek s svojimi slabostmi vedno prej ali slej zopet prišel v podobno situacijo, zato bi bilo takšno početje brez pravega uspeha.
In kaj je Jezus naredil. Jezus je izhajal it takratne cerkve. Poučeval se je o svitkih kot so se ostali. Bral je svitke in jih razlagal v templju, v sinagogah,... Jezus je ostal v instituciji in sprejemal pravila institucije. Vendar je naredil nekaj več. Pokazal je z dejanji.

Zato je zamera in oddaljitev od cerkve ter življenje po "svojih pravilih" slepa ulica. Potrebno je z našimi dejanji, z našim življenjem, vsak dan pričevati, da je možno živeti vrednote, ki jih oznanja Katoliška cerkev. Je pa to težko. Veliko lažje se je umakniti in kazati s prstom, poglejte jih v upanju, da ne bodo opazili tvojih napak.

Tudi takrat in danes je polno duhovnikov, ki živijo tako kot učijo. Tudi veliko vernikov je takšnih. Ti so dokaz, da so vera in vrednote resnične in pot prava.

Zato vsak, ki pravi Jezus DA, institucija NE, nikoli Jezusa ni poznal. Še ve' ne nič o Njem.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 14:57:19   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Spraševala je o dokazu, da je Jezus živel.....in ne o evoluciji človeštva ter o preseljevanju ljudstev......

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Mislim, da sem ti odprl dovolj tem za razmišljanje in raziskovanje, seveda če do zaključkov sploh želiš priti.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 15:04:25   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
o dokazu, da je Jezus živel.....

Že samo vprašanje je zgrešeno. Tudi če ti se dokaže da je živel, to še nič ne pomeni.

Edino pravo vprašanje, ki daje odgovor na vse, je vprašanje o dokazu da je Jezus živ. Da živi danes.

1 Kor 15,14 Če pa Kristus ni bil obujen, je tudi naše oznanilo prazno in prazna tudi vaša vera.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 15:38:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
o dokazu, da je Jezus živel.....

Že samo vprašanje je zgrešeno. Tudi če ti se dokaže da je živel, to še nič ne pomeni.

Edino pravo vprašanje, ki daje odgovor na vse, je vprašanje o dokazu da je Jezus živ. Da živi danes.

1 Kor 15,14 Če pa Kristus ni bil obujen, je tudi naše oznanilo prazno in prazna tudi vaša vera.




O pa pomeni.....med drugim tudi to, da se z morebitnim dokazom, da je Jezus res živel (bog ne daj, da bi obstajal še dokaz o njegovi smrti) izpodbija tvoja druga trditev.....da Jezus živi še danes......user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 16:10:26   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem tudi bila dolgo prepričana, da je Jezus živel - če že ne res božji sin, pač kot nek prerok, ki je učil množice. Ampak zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma ni.


Če bi ti zgodovinski dokazi "javno" obstajali bi se vsi temelji krščanstva porušili.....vseeno nekako verjamem, da pa vseeno nekaj obstaja, ker drugače vatikanski arhivi ne bi bili tako strogo varovana skrivnost......


Morda pa tako skrbno skrivajo ravno to, kako je v resnici nastalo SP in na kakih temeljih je v resnici nastala zgodba o Jezusu. user posted image Skrivajo zagotovo zadeve, ki bi porušile krščanstvo, ne takih, ki bi ga utrdile.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 16:20:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Ste vedli, da sploh ni NOBENIH zgodovinskih dokazov zunaj svetega pisma, da je Jezus sploh živel? ...

Ste vedeli da je celo Sveto pismo en sam zgodovinski dokaz. Arheologi, znanstveniki in priložnostni iskalci že ves čas iščejo in odkrivajo stvari tako, kot so opisane v Svetem pismu. Ni potrebno gledati veliko poljudnoznastvenih oddaj na to temo da lahko potegneš zaključek, da je Sveto pismo glede opisa zgodovinskih dejstev izredno natančno. Na lokacijah odkrivajo opuščena mesta. Do sedaj se je za resnično izkazalo še VSE, kar se nanaša na zgodovino.
Tako, da namiguješ na zgodbice na podlagi svojega ne-vedenja.

Da ne govorimo o stvareh katere znanstveniki šele danes z modernimi tehnologijami odkrivajo zaključke, ki so v SP napisani že ves čas. Z DNK analizo ljudi po območjih sveta so okrili, da imamo skupnega prednika - ki izvira iz afrike. Celo to, da so bile 3 selitve prvotnega človeka in sicer prva na vzhod vzdolž obale preko indije pa vse na avstralijo, druga preko kitajske na sever in tretja ki je potekala preko vzhoda v evropo ter naprej po severu v ameriko.
Podobnost s SP ni naključna.

Ob tem, da so ugotovili, da je prvotni človek izpodrinil neandertalca. Zanimivo. Kaj te niso v šoli učili, da si se razvila iz opice v neandertalca in nato v človeka? Se ti to zdi majhen spodrsljaj znastvenikov? Le kako je to resnico, katero so uspeli odkriti (dokazati) šele v 21 stoletju, lahko vedel nekdo, ki je pisal knjigo pred 2000 leti? Vedel celo nekdo prej, da se je prenešala iz roda v rod vse dokler se ni zapisala? Slepo sledenje znanosti lahko pripelje tudi v slepo ulico, in potem se samo reče: Opps. Sem se zmotil in je vse v redu. Če pa bi se zmotila cerkev, potem pa na ves glas vpitje, kakšna nezaslišana napaka. Se ti to ne zdijo dvojna merila?

Mislim, da sem ti odprl dovolj tem za razmišljanje in raziskovanje, seveda če do zaključkov sploh želiš priti.


Tudi dosti tehle kreacionističnih razlag in domnevnih "dokazov" že poznam. Poznam pa tudi zgodbe ljudi, ki so bili zagrizeni kreacionisti, pa so poem odkrili, da je vse ena velika laž - recimo enega geologa, ki je bil ves navdušen, kako bo s svojim delom potrdil kreacionistične ideje, v katere je tako trdno verjel, potem se mu je pa porušil svet, ko je, bolj kot je iskal dokaze, za vesoljni potop, več dokazov je našel, da ga nikoli ni bilo. Pa ni osamljen primer.

Pa na splošno tale zgodba o Noetu in njegovi barki, na katero je spravil po 1 par vseh živlaskih vrst in so bile eno leto na barki - živele so pa od česa že? In kako jih je zbral skupaj? Ma ne mi s takimi no, lepo prosim. Pa da ne govorimo, da ta zgodba (tako kot tudi večina drugih) ni izvorna v SP, ampak je obstajala že tisočletja prej v drugih religijah - tako kot mnoge druge.

Sicer pa me pravzaprav malo briga, kaj kdo verjame - vsak verjame, kar mu paše. Žalostno se mi zdi edino to, da ljudje zaradi pranja možganov od ranega otroštva nočejo niti pogledati v drugo smer in pogledati na zadevo še z druge perspektive, čeprav je ta dosti bolj racionalna. No - ampak bog pač ni racionalen, a ne. Kdor bo hotel najti resnico, jo bo že našel - ni moje delo, da kogar koli kaj prepričujem, ker prepričanega itak ne prepričaš, hotela sem samo podati en majhen delček še druge plati, do katere sem prišla postopoma. Kot bivša vernica pa sama dobro vem, da se ni lahko iztrgati iz tega, v kar so te celo življenje prepričevali - večinoma nočeš niti slišati, da morda pa le ni vse tako, kot so te prepričevali.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 16:39:12   
Pat74
zmajaz pa ja ne boš rekla, da so Qumranske najdbe izmišljeneuser posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 16:43:57   
Pat74
Dodala bi le še to, kar se tiče razumevanja vere in Boga, da vsak zadevo vidi takole: "Pokaži mi podobo svojega Boga, in povem ti, kdo si." O Bogu govorimo zaradi človeka in ne obratno. Malo preberte Tarasa Kremaunerja, ta popolnoma predstavi Slovence in njihovo podobo Boga in bogove...

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: MNENJE O KRSTU
27.10.2009 19:30:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
zmajaz pa ja ne boš rekla, da so Qumranske najdbe izmišljeneuser posted image .


Ne, ne bom rekla, da so izmišljene - to, da so bili najdeni kumranski zvitki je dejstvo - ampak kaj po tvojem ti zvitki sploh dokazujejo?

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: MNENJE O KRSTU
28.10.2009 7:29:07   
Pat74
Ker so Qumranski zvitki nastali v neposredni časovni bližini dogodkov, ki jih opisujejo, potrjujejo verodostojnost SP - zato ta ni kr' neka knjiga, ki je izmišljena in kopirana od drugih ...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: MNENJE O KRSTU
28.10.2009 8:38:26   
zmajaz
Besedila, ki so zdaj del sv. pisma je seveda moral enkrat nekdo napisati in če so bili najdeni ti stari zapisi, to še ne pomeni prav nič. Tisti, ki dobro poznajo starodavno mitologijo, pa bi ti znali potegniti paralele skoraj vseh zgodb, ki jih najdeš v SP, z mnogo starejšimi miti in legendami v mnogo starejših religijah, ki jih danes več ni. V SP ni praktično nič izvirnega - samo "priredbe". O kumranskih zvitkih imajo strokovnjaki dosti za povedati, ampak se mi ne da zdaj iskat, ker me ne zanima več, pa itak nima smisla, ker ti in drugi verniki boste itak vzeli za sveto samo tisto, kar vam odgovarja in tisto, kar potrjuje to, kar verjamete, za kako drugo perspektivo pa niste odprti (vem, ker sem bila jaz še nekaj let nazaj ista). Tako da niti nima smisla debatirati dalje, ker itak jaz tebe ne bom mogla prepričati v svoje prav, ti pa mene ne v svoje. Pa ne mislim nič slabega - če ti odgovarja verjeti v vse to, tudi prav - glavno, da si zadovoljna v življenju. user posted image  Jaz sem pa pač prišla do drugih spoznanj.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: MNENJE O KRSTU
28.10.2009 13:44:20   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Zanimivo. Kaj te niso v šoli učili, da si se razvila iz opice v neandertalca in nato v človeka? Se ti to zdi majhen spodrsljaj znastvenikov? 



Tale je pa dobra...user posted image user posted image user posted image Bi rekla, da bo treba nazaj v solo in res poslusat in dobro prebrat kaj pise o razvoju cloveka user posted image Ne, ni spodrsljaj znanstvenikov (se v nobenem znanstvenem clanku, ucbeniku, knjigi.... nisem prebrala kaj taksnega), bolj tistega, ki se ni naucil.user posted image


Da se vrnem na temo. Meni se zdi to, da nekaj delas samo zato, ker kao vsi oz. je to pac tradicija, sam pa sicer ne verjames v to, cisto brezveze. Se bolj mimo pa je tisto, da starsi sicer niso verni, otrok bo pa za vsak slucaj vseeno krscen user posted image J - To se mi zdi pa hipokrizija.
Moj otrok ni in tudi ne bo krscen (razen, ce se bo kasneje sam odlocil za to), pa se zaradi mene lahko drugi (babice, dedki, strici, tete ali pa sosedi) na trepalnice postavljajo. In ja, resnicno verjamem, da ne bo za nic prikrajsan.
Tisti, ki pa resnicno verujejo (v karkoli pac) in jim taksni zakramenti nekaj pomenijo, pa lahko to prav tako prakticirajo, jim tudi nihce ne brani.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: MNENJE O KRSTU
28.10.2009 17:08:51   
Pat74


ker ti in drugi verniki boste itak vzeli za sveto samo tisto, kar vam odgovarja in tisto, kar potrjuje to, kar verjamete,

Žal bi bilo to preeenostvno, če bi bilo res tako, da sprejemam samo to, kar mi odgovorja, zdaleč od tega.

za kako drugo perspektivo pa niste odprti

mene je sama odprtostuser posted image

glavno, da si zadovoljna v življenju.

zelo zadovoljna, hvala, delam vsak dan na temuser posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: MNENJE O KRSTU
28.10.2009 20:34:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
mene je sama odprtostuser posted image


To pomeni, da bi se te z dobrimi argumenti dalo prepričati v nasprotno od tega, kar verjameš - kar se tiče krščanstva?

Nekak dvomim. user posted image

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: MNENJE O KRSTU
14.11.2009 13:41:42   
tatly
po moje je to tvoja stvar ce bos dala svojega otroka krstit ali ne

_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: MNENJE O KRSTU
14.11.2009 16:43:52   
Colt
Tehnofil, en globok poklon in spoštovanje k tvojim besedam. Kot vedno, tudi tokrat premoreš modrost, umirjenost, sposobnost komunikacije in razlage, ter predvsem spoštovanje do drugače prepričanih nekaterih (skoraj vseh) soforumašic. Žal tvoje modre besede tu naletijo na skoraj popolnoma gluha ušesa, pa če še tako iskreno deliš svoje znanje/izkušnje...vse bolj spoznavam, da nekatere kolegice pač ne želijo zapustiti svojega udobnega ''mnenja'' ki jim je bilo tako ali drugače vcepljeno, priučeno in ''naloženo''.

V glavnem, zelo zelo očitno se poznajo desetletja medijskega linča, demoniziranja in nenehnih konstantnih napadov na vse kar diši po krščanstvu v tej naši dolinici. Primer: Nek fajmošter bo obdolžen nečednih dejanj in ga bodo vsi mediji omenili po trikrat na dan. Seveda bo ljudstvo sledilo tem sugestijam in ljudstvo bo prišlo do zaključkov: Aha, vsi fajmoštri so taki. To je samo en primer izmed tisočev.

Ni ga pa t.i. ''''''''neodvisnega medija''''''' ki bi omenil npr, da so ravno danes KATOLIŠKI DUHOVNIKI dokončno izgradili 3 osnovne šole v Afriki. Ne, tega ne bo na POP tv, tut na nacionalki ne. Ker ni senzacionalno. Ker ovce tega ne bodo kupile. Ker ni zanimivo, se pač ne prodaja. En primer od tisočev.

Žal...opažam da so Tehnofilove ugotovitve okoli dvojnih meril še kako resnične. Vse fajmoštre in katolike je treba meriti s popolnoma drugačnimi vatli kot vse ostale, učitelje, zdravnike, vzgojitelje itd itd...

Žal mi je samo eno stvar, iskreno...Tehnofil, na prvi pogled se zdi da je ves tvoj trud, dober namen, iskrenost in vse najlepše kar premoreš in deliš tu z nami..zaman. Pa ni, verjemi. Ker verjamem da se je vsaj en član ali članica RRa malce zamislila nad realnostjo svojih predstav o nečem kar morda niti nima pojma.

Grega user posted image


ps. Želel bi si imeti tvojo modrost, ampak morda tudi to z leti pride :)


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu tatly)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:12:00   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
1 Kor 15,14 Če pa Kristus ni bil obujen, je tudi naše oznanilo prazno in prazna tudi vaša vera.

O pa pomeni.....da Jezus živi še danes......user posted image

Da.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:19:21   
Anonimen
spoh nisem brala cele teme.
samo mnenje bi povedala.
sama sem krscena. v boga kot Boga ne verjamem. v nobenega. v sveto pismo pa verjamem. amo ne kot celoto, pac v dolocene segmente.

verjamem pa v eno vrsto prenosa energije. in to zato, ker vem da se energija ne more uniciti, ampak se samo prenese.

imam tri otroke. prvi je krscen.(zaradi vpliva in pritiskanja tasta in tasce). druga 2 nista. popolnoma mi je vseeno ali se jih bo krstilo ali ne.
sama ne bom krstila. ce pa babi in dediju to toko pomeni, pa naj organizirata krst. ju bom rade volje pripeljala.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:35:49   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Kot bivša vernica pa sama dobro vem, da se ni lahko iztrgati iz tega, v kar so te celo življenje prepričevali

Zanimivo. Za mene velja ravno obratno. Kot bivši nevernik se ni lahko prebiti čez vse, kar te celo življenje prepričuje družba.

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
To pomeni, da bi se te z dobrimi argumenti dalo prepričati v nasprotno od tega, kar verjameš - kar se tiče krščanstva?

Ne gre za prepričevanje. Preričati ni mogoče nikogar. Ne prej mene v verovanje, ne sedaj.
Gre za osebno izkušnjo. Le na podalgi osebne izkušnje lahko človek dobi vero. In ne samo ene same izkušnje. Gre za neprestano izkušanje vere, potrjevanje vere. Osebna izkušnja pa je lahko "nenadna" in silovita (popoln nevernik), lahko pa je postopna (malo veruje, malo ne) ali je izkušnja še celo del vsakdanjega življenja (vera prenešena od staršev).
Vendar za vse tri "hitrostne" načine izkušnje velja, da moraš biti za izkušanje vere / iskanje resnice, odprt. Nekdo ima celo življenje silovite izkušnje, pa jih iz svoje zaprtosti ne vidi, nekomu je dovolj namig. Za vse pa velja, če odnosa z Bogom ne vspostavljaš, se tudi ne moreš prepričati o Njegovi prisotnosti.

Lahko ti povem, da je bilo moje največje presenečenje, ki sem ga izrazil bližnjim na glas je bilo: Saj ne morem verjeti. Res je ŽIV. Zakaj tega nihče ne pove.

Pa je povedal to že marsikdo, cerkev to uču ves čas, a kaj ko so bile to za mene le besede. Prazne besede. Ampak le dokler nisem vzpostavil odnos. Razumeš, Bog je odgovoril, in še danes mi odgovarja. Vendar to ni pogovor kot pogovor s sosedom.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:37:43   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
verjamem pa v eno vrsto prenosa energije. in to zato, ker vem da se energija ne more uniciti, ampak se samo prenese.

Da. To je osnovni fizikalni zakon.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:41:03   
Anonimen
ja. to je dokazano. in v to verjamem.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?