|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:43:46   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Da se vrnem na temo. Meni se zdi to, da nekaj delas samo zato, ker kao vsi oz. je to pac tradicija, sam pa sicer ne verjames v to, cisto brezveze. Se bolj mimo pa je tisto, da starsi sicer niso verni, otrok bo pa za vsak slucaj vseeno krscen


Raz (3,16) Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust.



(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 15:49:38   
Anonimen
eno tako malo provokativno vprasanje....


naj Bog naredi tako veliko skalo, da je ne bo mogel zvalit na hrib.....je mozno?


glede na to da je vsemogocen.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 16:06:34   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
..... kolegice pač ne želijo zapustiti svojega udobnega ''mnenja'' ki jim je bilo tako ali drugače vcepljeno, priučeno in ''naloženo''.

Po moje je to povezano z željo. Če želje po iskanju resnice ni, potem se hitro zadovoljimo z vsako razlago, ker resnici na ljubo, razlage razumnikov navidezno res držijo vodo, vendar le dokler vode ne vlijemo. Problem pa je v tem, ko vlijemo vodo in začnejo razlage razumnikov puščati na vseh straneh, začnejo razlagati, da takšno puščanje vode ni pravo puščanje, da bi se moralo vse naenkrat skozi izliti, ..... 
V kolikor pa gre resnično željo, potem tisti gleda, kje ta razumska razlaga pušča in zakaj. In to te pripelje do še večje razpoke in tako naprej. In na koncu vidiš da si ves čas misli, da imaš vedro za vodo, držal pa si samo cedilo.

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
in deliš tu z nami..zaman. Pa ni, verjemi.

Potrpežljivo razlagam zato, ker v njihovih razmišljanih, v nihovih stališčih v njihovi, če hočeš slepoti, vidim sebe in jih razumem. Razumem tudi njihovo nepotrebo po iskanju, razen morda za zabavo po ezoteriki. Razumem pa tudi to, da ko je stiska dovolj velika, marsikdo začuti potrebo po iskanju. In to je moj namen. Da bo tisti nekdo, takrat, se spomnil morda le na delček tega, kar zdaj govorim, in mu bo to odprlo prostor razmišljanja.
Moj namen je opozoriti napake v logiki razmišljanja in s tem poslati pramen svetlobe. Vse otalo je potem na posamezniku in delovanja Božje milosti. Namreč brez pomoči Boga človek ne more do Boga.


IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Želel bi si imeti tvojo modrost, ...

Žal mislim, da modrosti ne premorem. Premorem izkušnje. Kdor pa pozna Jezusa (jaz temu pravim: če poznaš Njegov modus operandi), potem veš, da brez "bolečine" ni sadov. Zato bodimo previdni kaj si želimo in se Mu zahvaljujmo za tisto, kar nam daje. In seveda, prosima Ga modrosti. Ne moje modrosti. Prosimo ga za modrost življenja.

Hvala da si se oglasil.


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 16:19:59   
Anonimen
no da še jaz dam svoje mnenje, jaz in moj sva vzgojena krščansko in moji otroci so tudi krščeni, sem pa tega mnenja da se starši sami odločijo kako bojo vzgajal svoje otroke, četudi jim ne dajo krsta, obhajila in birme, se otrok lahko sam odloči it to naredi takrat ko misli da je pripravljen živeti "krščansko" v narekovaje sem dala zato ker jaz ne hodim v cerkev da bi pol govorila okol da verjamem v BOGA,  ker če verjameš vanga je vse povsod :)

tako da odločita se sama in po svoji vesti, kar si pa misli tašča, pa se je imela svoje otroke in jih je vzgajala po svoje, to so pa tvoji in jih vzgajaj po svoje

no to je moje mnenje o krsti

moj oči je vedno pravil KUKER SI BOŠ POSTLALA TAKO BOŠ LEŽALA!!!!

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 16:34:59   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Da se vrnem na temo. Meni se zdi to, da nekaj delas samo zato, ker kao vsi oz. je to pac tradicija, sam pa sicer ne verjames v to, cisto brezveze. Se bolj mimo pa je tisto, da starsi sicer niso verni, otrok bo pa za vsak slucaj vseeno krscen


Raz (3,16) Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust.





Zal nimam sposobnosti brati tujih misli, zato te prosim, ce lahko malo obrazlozis kaj si s tem mislil. Hvala.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 16:44:38   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Da se vrnem na temo. Meni se zdi to, da nekaj delas samo zato, ker kao vsi oz. je to pac tradicija, sam pa sicer ne verjames v to, cisto brezveze. Se bolj mimo pa je tisto, da starsi sicer niso verni, otrok bo pa za vsak slucaj vseeno krscen


Raz (3,16) Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust.





Zal nimam sposobnosti brati tujih misli, zato te prosim, ce lahko malo obrazlozis kaj si s tem mislil. Hvala.



Verjetno je mišljeno tole: al si goreče veren oz. res veren al pa NISI veren. Ne moreš bit pa nekaj na pol oz. imet dvojna merila: starši niso verni, otroka bodo pa vseeno krstili, ker pač mogoč verjamejo v neko "višjo silo" al pa zato, ker je to tradicija oz. tete in tašče tako hočejo.....

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: MNENJE O KRSTU
23.11.2009 16:58:59   
zaspancek1
Ne vem, ce je s tem citatom res to misljeno (bi bilo prevec enostavnouser posted image ) - jaz si ga trenutno malo drugace razlagam,... za vsak slucaj pa bom pocakala se tehnofilovo razlago. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 14:29:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
1 Kor 15,14 Če pa Kristus ni bil obujen, je tudi naše oznanilo prazno in prazna tudi vaša vera.

O pa pomeni.....da Jezus živi še danes......user posted image

Da.




Vidim, da deluješ po tem načelu: http://www.rtvslo.si/_up/photos/2008/04/04/u43437/38687_tri_opice_show.jpg user posted image

Mogoče te pa zgolj ne razumem in mi nemara želiš (do)povedati, da nekje moja razumska razlaga pušča......zato si izbrisal en del in obdržal le cedilo namesto polnega vedra vode......



(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 14:46:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Tehnofil, en globok poklon in spoštovanje k tvojim besedam. Kot vedno, tudi tokrat premoreš modrost, umirjenost, sposobnost komunikacije in razlage, ter predvsem spoštovanje do drugače prepričanih nekaterih (skoraj vseh) soforumašic. Žal tvoje modre besede tu naletijo na skoraj popolnoma gluha ušesa, pa če še tako iskreno deliš svoje znanje/izkušnje..vse bolj spoznavam, da nekatere kolegice pač ne želijo zapustiti svojega udobnega ''mnenja'' ki jim je bilo tako ali drugače vcepljeno, priučeno in ''naloženo''.

V glavnem, zelo zelo očitno se poznajo desetletja medijskega linča, demoniziranja in nenehnih konstantnih napadov na vse kar diši po krščanstvu v tej naši dolinici. Primer: Nek fajmošter bo obdolžen nečednih dejanj in ga bodo vsi mediji omenili po trikrat na dan. Seveda bo ljudstvo sledilo tem sugestijam in ljudstvo bo prišlo do zaključkov: Aha, vsi fajmoštri so taki. To je samo en primer izmed tisočev.




O, tu pa jaz vidim vpliv malo več kot desetletnega pranja možganov s strani tistih, ki radi gredo iz ene skrajnosti v drugo......po načelu če ni belo je črno.....nekaj vmesnega za njih ni.......

in zaradi tega vmesnega, obstajajo tudi verniki oz. bolje rečeno ljudje, ki dajo krstiti svojega otroka, čeprav slepo ne verjamejo vsemu kar govori tisti pred oltarom....ampak gredo v cerkev (ali pa ne gredo) zaradi sebe, pa naj je to zaradi tradicije ali zaradi tega, da najdejo tam dušni mir......

in nikoli ne bom razumela tega, zakaj bi morali dati krstiti otroka zgolj neki 100% prepričani verniki (itak kdo sploh to je?).....in zakaj mora biti tako zgražanje nad tem, da krstiš otroka, pa ne verjameš temu, da Jezus živi še danes......Velika večina nas praznuje Božič.....za Veliko noč barva jajca.....Zakaj? Zaradi tradicije.....ker velika večina nas, ki to delamo itak ne ve, kaj v principu pomeni Božič, in kaj pomeni Velika noč......




(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:12:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
..le cedilo namesto polnega vedra vode......

Gre za prispodobo, tako nekako vidim svojo pot.
Najprej sem misli, da imam vedro, potem se opazil da pušča, potem sem gledel kje pušča in zakaj in bolj kot sem iskal vzrok puščanja, več lukenj sem našel in čez določen čas pogledal od daleč in videl da je v bistvu luknja pri luknji. Problem je bil v tem, da sem gledal od preblizu in zato nisem videl luknje oz. sem videl samo eno razpoko naenkrat.

Da je nekaj resnično narobe s slepo trditvijo da Boga ni, namiguje že dejstvo, da je veliko (večina) ljudi vernih (od vsakokake vere do vraževere). Tudi tisti, ki se ne opredeljujejo za posamezno vero spadajo sem, ker pravijo "je nekaj višjega, včasi rečejo energija včasih imenujejo kako drugače).

Človek ima poleg petih čutil tudi "šesti čut" pod katerega spadajo pogosto najrazličnejše sposobnosti zaznavanja. In to vsi ti ne govorijo iz "kr neki" ampak iz svojih osebnih izkušenj (ki si jih morda niti ne znajo razlagati ali pa jih lahko tudi razlagajo narobe). Torej to je prva luknja v tvojem vedru. Bolj ko jo raziskuješ, večja postaja - pa čeprav morda ne razumeš kar spoznavaš, dejstvo je da je vedno več novih razpokic in luknjic (najrazličnejši pojavi ezoterike, napovedovanje prihodnosti, magije, sanjanje prihodnih dogodkov, ozdravljenja,...).
Torej skupno temu pa je nekaj - da nekaj je (čeprav na tem mestu še ne moreš definirati, moraš biti res ali slep ali nevednež ali zabit, da rečeš da tega "nekaj, ni" oz. se vedno zadovoljiš z za lase privlečeno znanstveno razlago, kot je npr. da je to slučaj. Slučaj je po definiciji redek pojav, ko pa se pojavlja s takšno pogostostjo pa vsak matematik ve, da to ni več slučaj ampak zakonitost.

Eto, vidiš. Ena sama mala luknjica, eno samo vprašanje, kopica namigov odgovorov, pa takoj zatem kopica novih vprašanj s še manjšo možnostjo pravega odgovora. In ljudje se tega največkrat ustrašijo, ker ti več ni čisto nič jasno in se temu izognejo tako da rečejo ali to ni nič in nehajo o tem razmišljati ali pa se zadovoljijo s tem, da rečejo "nekaj je".


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:29:02   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vidim vpliv malo več kot desetletnega pranja možganov s strani tistih,

Ne bo držalo. Veren sem komaj recimo 6 let, pa bi ti to isto pisal že pred 5 leti

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
......Velika večina nas praznuje Božič.....za Veliko noč barva jajca.....

Lahko barvaš jajca, kuhaš šunko, postavljaš jaslice, vendar praznovanje Božiča in Velike noči je več kot tisto, kar vidiš z očmi pri ostalih. Po tvoji logiki potem najbolj praznuje Božič tisti, ki ima najlepše jaslice in največjo smrekco. In veliko noč najbolj praznuje tisti, ki ima najlepšo butarico in največjo šunko.

Ta primerjava vam lahko daje sliko, kako majhno je praznovanje teh praznikov, brez vere. Temelji resnično le na jajcih in šunki (ter protemu dnevu). Res, veseli ste za praznike. Vendar razlika med vašim veseljem  in veseljem tistih, ki verujejo je kot npr. da se dva nezaposlena veselita in se prvi veseli, ker mu je nekdo dal 100eur, drugi pa se veseli, ker je dobil službo. A ti daje to nek občutek o "kvaliteti" veselja. Prvi se veseli samo za tisti dan, drugi se veseli za tisti dan in za bodočnost.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:30:30   
liliana
Ravno včeraj sem gledala del ene oddaje o ugrabitvah vesoljcev......in ko sem poslušala ljudi, ki se jim je vsem zgodilo približno enako, da se niso mogli premakniti, ko so se prebudili, sem že začela verjeti.....samo glej ga zlomka, potem so pa pokazali nekega indijskega znanstvenika, ki raziskuje sanje in moje verovanje je postavil spet na nično stopnjo.....pač s svojimi meritvami je razložil tisto REM fazo spanja, da če se v njej prebudiš se ne moreš premakniti......

In s tem tvojim delom pa se strinjam....

"Ena sama mala luknjica, eno samo vprašanje, kopica namigov odgovorov, pa takoj zatem kopica novih vprašanj s še manjšo možnostjo pravega odgovora. In ljudje se tega največkrat ustrašijo, ker ti več ni čisto nič jasno in se temu izognejo tako da rečejo ali to ni nič in nehajo o tem razmišljati ali pa se zadovoljijo s tem, da rečejo "nekaj je"...." dodala bi da tisto nekaj je lahko Bog, lahko pa so vesoljci.....samo Bog nam je bližje, ker ga že 2000 let "poznamo".......in smo nanj navajeni.....vesoljcev pa ne poznamo in se jih bojimo......user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:37:50   
Petka09
No, če smo že pri vesoljcih. Jaz verjamem, da obstajajo, saj je vesolje neskončno in tako veliko, da v vsej tej ničevosti nekje mora še obstajati življenje, samo ga mi s svojo tehnologijo še ne moremo slišati niti videti. Mogoče nekoč!

Da bi ugrabljali? Da bi bili tehnološko toliko naprednejši od nas? Možno.... Sicer pa mislim, da to ni nujno in da so lahko "vesoljske" oblike življenja različne, ker lahko potrebujejo tudi različne pline za preživetje (ne nujno kisik). Lahko so "ljudje", lahko so "živali", lahko so hodeči stroji, lahko so samo neke bakterije, migetalkarji, spužve user posted image . Pač, oblike, nam neznane, tako kot smo mi njim nezana oblika.

Bog? Eni bodo trdili, da je, ker so ga čutili, ker so ga celo videli (ali katero drugo versko osebnost), drugi bodo sveto zatrjevali, da ga ni. Oprijemljivega dokaza ni, ne obstaja. Tudi čustva, kot je ljubezen ne moreš prijeti z roko, pa vendar verjameš vanjo.

Pravim torej, da se nehajmo prepirati, če kaj je ali ni. Tisti, ki verjame, naj verjame, tisti, ki ne verjame, pač naj ne verjame! Poskušanje spreobrnitve enih ali drugih je povsem nesmiselno!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:39:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Lahko barvaš jajca, kuhaš šunko, postavljaš jaslice, vendar praznovanje Božiča in Velike noči je več kot tisto, kar vidiš z očmi pri ostalih. Po tvoji logiki potem najbolj praznuje Božič tisti, ki ima najlepše jaslice in največjo smrekco. In veliko noč najbolj praznuje tisti, ki ima najlepšo butarico in največjo šunko.

Ta primerjava vam lahko daje sliko, kako majhno je praznovanje teh praznikov, brez vere. Temelji resnično le na jajcih in šunki (ter protemu dnevu). Res, veseli ste za praznike. Vendar razlika med vašim veseljem  in veseljem tistih, ki verujejo je kot npr. da se dva nezaposlena veselita in se prvi veseli, ker mu je nekdo dal 100eur, drugi pa se veseli, ker je dobil službo. A ti daje to nek občutek o "kvaliteti" veselja. Prvi se veseli samo za tisti dan, drugi se veseli za tisti dan in za bodočnost.



Zame je praznovanje Božiča in Velike noči enako praznovanju recimo Dneva reformacije......verjetno nikoli ne bom doživela radosti in veselja, ki ga ti občutiš ob Božiču in Veliki noči.....ne vem sicer kakšni občutki te navdajajo 31. oktobra......

praznujem pa praznike po svoje.....nekatere zato, ker so del tradicije in me spominjajo na otroštvo, ko sem z veseljem iskala jajca po gozdu in v velikem pričakovanju odpirala darila pod smrečico.....in me to navdaja z radostjo in veseljem......pri nekaterih praznikih pa se pač zgolj veselim, da mi ni treba v službo....



(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:45:30   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Raz (3,16) Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust.
Ne vem, ce je s tem citatom res to misljeno (bi bilo prevec enostavnouser posted image ) - jaz si ga trenutno malo drugace razlagam,...

Citat je iz Svetega pisma.
Kot si lahko mislite, preko Svetega pisma, Bog govori človeku. Ne samo takrat, tistemu ampak tudi danes tebi.

Citat govori o gorečnosti. Lahko si vroč, lahko si mrzel - to je Bogu všeč. (Morda niti ni tako pomembno ali za ali proti - a si mrzel ali vroč). Že to da si odločen in se postaviš za svoja prepričanja je Bogu všeč. Bogu pa niso všeč mlačni (ne tisti ki so mlačni v svoji neveri še manj pa tisti, ki so mlačni v veri). vroča juha je dobra, mrzel sladoled je dober, mlačna juha (še posebej če je mastna) je pa zanič in jo pljuneš ven  user posted image .

Sveti Pavel, je bil goreč preganjalec takratnih kristjanov. Preganjal jih je, celo bil je prisoten pri kamenjanju sv.Štefana. Ravno zato ker je bil goreč, je Bog posegel in uporabil to njegovo lastnost - gorečnost, za svoje načrte. Pavel se je spreobrnil in kot je bil prej goreč preganjalec je postal sedaj goreč oznanjevalec Evangelija - veselega sporočila.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Caravaggio-The_Conversion_on_the_Way_to_Damascus.jpg

Gorečnost sv.Pavla je tista, ki je Pavlu omogočala, da je oznanjal evangelij do konca. Domnevno so ga obglavili z mečem v Rimu v času Neronovega preganjanja kristjanov.



< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.11.2009 15:47:40 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:54:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Raz (3,16) Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust.

Citat je iz Svetega pisma.
Kot si lahko mislite, preko Svetega pisma, Bog govori človeku. Ne samo takrat, tistemu ampak tudi danes tebi.

Citat govori o gorečnosti. Lahko si vroč, lahko si mrzel - to je Bogu všeč. (Morda niti ni tako pomembno ali za ali proti - a si mrzel ali vroč). Že to da si odločen in se postaviš za svoja prepričanja je Bogu všeč. Bogu pa niso všeč mlačni (ne tisti ki so mlačni v svoji neveri še manj pa tisti, ki so mlačni v veri). vroča juha je dobra, mrzel sladoled je dober, mlačna juha (še posebej če je mastna) je pa zanič in jo pljuneš ven  user posted image .




Mogoče bom malo nesramna, vendar si ne morem pomagati.....zakaj pa Bog (oz. nekdo v imenu Boga) jemlje denar od mlačnih vernikov, če mu niso všeč in tega denarja kar ne izpljune......user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 15:59:34   
ronja
hehe, verjetno zato, ker ga jemljejo mlačni duhovnikiuser posted image user posted image ali so pa kot tiste žene, ki se delajo, da ne vejo, da mož vara - kar ne veš, ne boli... No, jaz sem potem bogu zelo všeč, ker tako zelo ne verjamem vanjuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 16:09:40   
liliana
Pazi se.....Sveti Pavel tudi ni verjel.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: MNENJE O KRSTU
25.11.2009 16:27:39   
ronja
Ma, mene je že toliko ljudi poizkušalo spreobrnit, pa jim ni ratalo... (Se je pa zgodilo obratno kdaj - ne da bi to v bistvu hotelauser posted image ). Imam nekaj zelo vernih prijateljev/ic in se zelo fajn razumemo, spoštujem njihovo odločitev, oni pa mojo. Z nekaterimi imamo vroče debate na to temo, ampak jemljemo to kot zabavno debatiranje, ne kot prepričevanje, pa nam je ok.

Meni so nekatere navade všeč: zajček in jajca za veliko noč so recimo še iz poganskih časov in praznovanje prebujajoče narave in plodnosti. Zato prav rada barvam jajca in tudi pri nas nosi zajček, pa čeprav ne verjamem v vstajenje. Tudi v dedka Mraza ne verjamem (večuser posted image ), pa vseeno pri nas nosi. Za Miklavža lubi pravi, da lahko kdo nosi, samo naj mu bo drugače ime - sem rekla, da mi je vseeno, se lahko zmeniva, da nosi srnicauser posted image . Včasih je bil on veliko bolj strpen od mene (v smislu, kaj se pregovarjaš, naj vsak misli, kot mu paše), potem sem mu pa dala za Ronjino rojstvo (ker se je bal, a ji bo znal razložit, zakaj sva ateista) knjigo  Bog kot zabloda in od takrat je pravi Darwinov kokršpanjeluser posted image . Bi ful rad debatiral s kom (vernim) o tem, mi je prav hecenuser posted image . Od takrat ko zakleto ni nobene jehove priče k namuser posted image , prej so pa skoz hodili - so slišali pa se ustrašli, zgledauser posted image .

Družinske tradicije povezujejo družino, ne glede na to, ali so člani verni ali neverni. Zato, ker določene datume praznujejo tudi verni, zame ne pomeni, da si ne morem naredit praznovanja na ta dan (je bolj praktično, ker so dela prosti dnevi).
Ne bi pa dala otroka krstit, ker je zame to vpis otroka v neko vero - tega si pa ne upam naredit svojemu otroku - naj se sam odloči. POleg tega bi morala lagat, da ga bom vzgajala v krščanstvu, kar ga ne bom, tak da odpade. Razen če bi mi ju sicer vzeli (kar se je dogajalo z judi in kristjani) - takrat pa k vragu principi, bi ju pa vpisala kamor hočejo in hodila k maši in učila molitvice in karkoli, samo da mi ju pustijo. Ampak bi jima pa na skrivaj povedala, da lahko verjameta, kar hočeta in kaj si mislim o vsem skup (ko bi bili dovolj stari,d a ne bi sčvekali komu, ki tega ne bi smel slišat;).

pavel mi pa ni bil nikoli simpatičen! Ne prej, ne potem! Bodi dober že prej, pa te tudi spreobračat ne bo trebauser posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: MNENJE O KRSTU
26.11.2009 13:35:37   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Citat je iz Svetega pisma.
Kot si lahko mislite, preko Svetega pisma, Bog govori človeku. Ne samo takrat, tistemu ampak tudi danes tebi.

Citat govori o gorečnosti. Lahko si vroč, lahko si mrzel - to je Bogu všeč. (Morda niti ni tako pomembno ali za ali proti - a si mrzel ali vroč). Že to da si odločen in se postaviš za svoja prepričanja je Bogu všeč. Bogu pa niso všeč mlačni (ne tisti ki so mlačni v svoji neveri še manj pa tisti, ki so mlačni v veri). vroča juha je dobra, mrzel sladoled je dober, mlačna juha (še posebej če je mastna) je pa zanič in jo pljuneš ven  user posted image .

Sveti Pavel, je bil goreč preganjalec takratnih kristjanov. Preganjal jih je, celo bil je prisoten pri kamenjanju sv.Štefana. Ravno zato ker je bil goreč, je Bog posegel in uporabil to njegovo lastnost - gorečnost, za svoje načrte. Pavel se je spreobrnil in kot je bil prej goreč preganjalec je postal sedaj goreč oznanjevalec Evangelija - veselega sporočila.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Caravaggio-The_Conversion_on_the_Way_to_Damascus.jpg

Gorečnost sv.Pavla je tista, ki je Pavlu omogočala, da je oznanjal evangelij do konca. Domnevno so ga obglavili z mečem v Rimu v času Neronovega preganjanja kristjanov.




No, to, da je citat iz sv.pisma, sem nekako ze ugotovila user posted image , zanimala me je samo tvoja razlaga, ker sem ze parkrat slisala razlicne interpretacije ene in iste stvari. Pravzaprav se celo strinjava, da je pomembno, da si odlocen (pa kakor koli ze). Beseda gorecnost je meni malo prehuda in prevec povezana s skrajnostjo (tudi Pavlovo, ki si ga navedel). Res, da je vroca juha dobra, ampak ravno s to se lahko opeces.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: MNENJE O KRSTU
27.11.2009 19:52:30   
malenaa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pazi se.....Sveti Pavel tudi ni verjel.....


Sveti Pavel je verjel - ko ni verjel je bil še Savel. Ko se je dal krsitit, si je spremenil tudi imeuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: MNENJE O KRSTU
1.12.2009 13:54:18   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
..., ker sem ze parkrat slisala razlicne interpretacije ene in iste stvari.

Ker preko SP Bog govori, tebi, danes, je seveda razlaganje nekega dela recimo takšna. A ker Bog govori tebi vsakič posebej je tudi osebna interpretacija lahko istega citata, različna - glede na situacijo v kateri si.
Ko pa se SP interpretira v teološkem smislu pa je prava razlaga tista, za katero je tako teološko ugotovljeno.

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
....gorecnost je meni malo prehuda in prevec povezana s skrajnostjo

Kaj pa je skrajnost? Skrajen kdor zares veruje. Skrajen tisti, ki vero jemlje zares in sledi zapovedim. Skrajno veren je v bistu veren do te mere, da gre že za dejstvo resničnosti obstoja duhovnega sveta, kot za verovanje da duhovni svet obstoji. Kdor ni skrajen je mlačen - res eden malo bolj eden malo manj, a vseeno. Skrajnost ne pomeni nasilnost ampak popolno verovanje.
Gorečnost je edina prava beseda.



(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Mnenje o krstu
1.12.2009 13:56:30   
TRIŠ
?


< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 1.12.2009 14:01:46 >

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: MNENJE O KRSTU
1.12.2009 16:42:13   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
..., ker sem ze parkrat slisala razlicne interpretacije ene in iste stvari.

Ker preko SP Bog govori, tebi, danes, je seveda razlaganje nekega dela recimo takšna. A ker Bog govori tebi vsakič posebej je tudi osebna interpretacija lahko istega citata, različna - glede na situacijo v kateri si.
Ko pa se SP interpretira v teološkem smislu pa je prava razlaga tista, za katero je tako teološko ugotovljeno.

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
....gorecnost je meni malo prehuda in prevec povezana s skrajnostjo

Kaj pa je skrajnost? Skrajen kdor zares veruje. Skrajen tisti, ki vero jemlje zares in sledi zapovedim. Skrajno veren je v bistu veren do te mere, da gre že za dejstvo resničnosti obstoja duhovnega sveta, kot za verovanje da duhovni svet obstoji. Kdor ni skrajen je mlačen - res eden malo bolj eden malo manj, a vseeno. Skrajnost ne pomeni nasilnost ampak popolno verovanje.
Gorečnost je edina prava beseda.






Skrajnosti in popolnega verovanja ni mogoce kar enaciti... Ali po tvoje pac? Pa ni bilo to bistvo mojega posta, pac pa to prehajanje iz ene skrajnosti v drugo oz. (v Pavlovem primeru bi se pogojno strinjala) ce hoces iz ene gorecnosti v drugo. A to je pa ok, samo, da je je na koncu tista "prava"? Kaj pa ce bi Pavel storil ravno obratno? Bi bilo to se vedno bolje kot pa ce ne bi bil tako  gorec?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 124
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?