|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: V 1. razred leto preje
2.10.2009 10:05:26   
Bostjan-1
Sem kar nekaj časa tuhtal, ali naj izgubljam čas s pisanjem, a se na koncu vseeno odločitev, da, ker te tudi manj prijetni pripetljaji in izkušnje v življenju bogatijo in krepijo, kar želim deliti z ostalimi.

Gina, res ne vem, kaj naj si mislim o tebi - da si zlobna ali le žrtev svojih…? Nihče te ni poimensko napadel, pa poglej svojo reakcijo:
- V vseh tvojih odzivih niti z enim samim stavkom ne odgovarjaš na bistvo ločeno odprte teme, namreč kakšen je postopek (verjetno ne veš) in izkušnje tistih, ki so otroka vpisali predčasno (ti očitno nisi med njimi). Namesto tega si želela temo speljati na svoj mlin in prepričevati v nekaj, kar - še enkrat - ni stvar te teme.
- Navedel sem izključno svoja osebna spoznanja in preverljiva dejstva (spletna stran MŠŠ), nikakor pa ne kakršnih koli svojih pogledov in razmišljanj. Zato temu žal ne moreš reči: "...kakšne bedarije, bla, bla...", ampak bi to lahko označila kvečjemu z: "Laž!", kar pa bi potem morala tudi utemeljiti, če želiš, da te jemljemo resno.
- Res je, da nisem šolnik, sicer bi poznal postopek vpisa, mogoče imel celo izkušnje, zato v takem primeru sploh ne bi odpiral teme in spraševal. Je pa skrajno smešno, da utemeljuješ svoj prav s statistiko in pri tem prezreš osnovno pravilo teorije verjetnosti in statistike, ki ga otroci spoznajo prvo uro te teorije v OŠ, namreč da statistika za posameznika velja proporcionalno z vzorcem (št. otrok v tvojem razredu) podeljeno s celotno populacijo (npr. vsi otroci v Sloveniji), kar je praktično enako - nič.
- Na podlagi enega, dveh slabih primerov, ki si jih doživela, skušaš to posplošiti na vse in ne pokažeš niti najmanjše odprtosti, da mogoče pa le obstaja kdo, ki bi te pozitivno presenetil. To ni v skladu z načeli OŠ, ki naj bi bila fleksibilna, občutljiva na pobude staršev, kooperativna in dojemljiva za novosti. Načelo prisilne enakosti v socializmu je lahko le še nostalgična preteklost.
- Primerjaš sebe iz časov OŠ in sedanje otroke. Svet se vrti dalje, prihajamo do novih spoznanj, novih učnih pripomočkov in konceptov, ki olajšajo dojemanje in sprejemanje snovi. Mogoče le ena moja izkušnja - 7 letna hči je dobila za Miklavža RV nitro avto, 2KM, 70km/h. V pol leta igre in dela zna v grobem razstaviti motor, razložiti delovanje dvotaktnega Otto motorja, razume diferencial,... O tem sva za njen rojstni dan pripravila tudi predstavitev za njene sošolce v drugem razreda (jaz sem ji pripravil predstavitev v PowerPointu na način, da ga je znala razložiti, predstavitev in demonstracijo pred razredom pa je izvedla popolnoma sama). Ker sva za demonstracijo pripravila še modele v Fisher tehniki, njeni otroci danes poznajo, nekateri celo razumejo osnovne sklope avtomobila (povratna informacija staršev na roditeljskem sestanku). Zanimiva izkušnja, kako otrokom povečati zanimanje, sem prepričan, da so na ta način potem v življenju bolj dojemljivi za srkanje informacij (ne piflanje). Letos (tretji razred) je v planu predstavitev fotografije in praktični triki uporabe digitalnih fotoaparatov v družinskem vsakdanu (ne samo v avto načinu).
- Če bi imel najmanjši pomislek glede "kvarjenja otrokove samozavesti", bi misel o predčasnem vpisu, verjemi, takoj opustil. Ampak to me žuli v ravno obratnem smislu in ne pusti spati. Verjamem, da si dobra mati, pa vendarle dopusti, da so lahko drugi tudi dobri starši na drugačen, ne samo tvoj način! In Bog ne daj, da padeš z lojtre...
- Kar zadeva kolesarjenje je kot (družinski) šport šele tam nekje na tretjem, četrtem mestu. In otrokom sploh ni treba "ure in ure kolesarit s fotrom, da je sploh kaj z njim". Je kvečjemu obratno, da dajo otroci pobudo in midva z ženo kolesariva z njimi. Verjemi, da s silo 4 letnik ne bi naredil 50km v enem dnevu, temveč samo, če ga znamo dovolj motivirati, da sam vleče, ne da ga "rinemo".
- Glede nedelj je tvoj očitek upravičen. Še več - četudi bi po cele dneve preživel samo z otroci, bi bilo še vedno premalo. Pa vendarle živimo v realnem svetu, kjer (vsaj) nam ni nič podarjeno. Veliko »sodobnih« staršev ima enega, največ dva otroka. Z ženo pa sva si že od nekdaj želela pet in to tudi dosegla. Pa ne le, da jih imava, ampak jim želiva v življenju (ne samo otroštvu) tudi čim več omogočiti. Le malo v razmislek: 24" Pinnarello specialka stane 1000€, strošek samo enega dne na smučišču za takšno družino je ca 250€ (karte, vožnja, hrana), 3-tedenski dopust na morju v avtokampu (brez stroška nakupa spalne prikolice in kamp opreme) slabih 3000€, 2 tedenski tečaj tujega jezika za otroke v tujini 1300€,… Da ne začnem s stroški gradnje hiše. In če želiš vse to, potem se je pač treba tudi nadpovprečno pretegniti – vendar med tednom, v nedeljo pa z družino. Seveda obstaja tudi druga varianta – 8 ur v službi (ali pri nekaterih panogah še manj), podnajemniško stanovanje, socialna pomoč, pa jokanje in stokanje, kako tajkuni vse pokradejo,… Je torej moja določitev za delo res tako napačna?
- Pripomba glede »poslušanja drugače mislečih« kaže, da kljub jasno zastavljeni temi in opombi, da ne pričakujem debate v smeri neupravičenosti predčasnega vpisa, si storila ravno slednje. Namreč skušala preusmeriti razpravo v to smer, jo speljati na svoj mlin in ko sem na to opozoril (pa ne poimensko), začneš vpiti o »metanju dol, trobezljanju, zaletavanju«. Žal boš morala biti malo bolj obzirna in se včasih sprijazniti tudi s tem, da ne moreš biti povsod glavna in v središču pozornosti.
- Malo se zamisli tudi nad svojim odzivom na Dashenko. Ne odobravam njenega namiga o medicinskih izrazih. Pa vendarle ni tebe imenovala poimensko, zato si kaj drugega kot »če mačku stopiš na rep, zacvili« ne morem misliti. Poglej, koliko bistveno več žolča si sama izlila: »duša primitivna, vsesplošno serješ, čajček za zapiranje, bruhanje,…« S tem kažeš, da si preje prepirljiva kot pa spravljiva oseba, ki ne prenaša kritike.
- Pri oni drugi temi o kolesarjenju zaničuješ Zavod RS za šolstvo. Mogoče le moja tokratna izkušnja – ko sem oni gospe napisala mail, če je še kakšna institucija poleg OŠ za opravljanje kolesarskega izpita, me je poklicala v manj kot 5 min, vse razložila precej podrobno, mi ponudila (brezplačno) pomoč pri pojasnjevanju šoli in me celo povabila k sodelovanju pri pripravi novih smernic na področju prometne varnosti (predstavitev mojih osebnih izkušenj). Iskreno povedano – nad prijaznostjo in odzivom sem bil skorajda šokiran – seveda v pozitivnem smislu. Ljudi vedno sodi po njih samih, ne po institucijah, kjer delajo. Zaradi enega pedofila niso vsi pedofili vsi duhovniki, zaradi par Fritzlov nismo vsi starši pošasti,… Pozabljaš tudi, da so z vidika tvojih strank (otroci, starši) ljudje na zavodu skorajda tvoji stanovski koleg. Tudi pri nas v firmi se pogostokrat krešejo mnenja, se skregamo, ampak stranka tega nikoli ne vidi in ne občuti!
- »Obrnit se na zavod, je milo rečeno dejanje brez smisla.« Če bi sledila temi, bi ugotovila, da sem ravno in edino na zavodu dobil potrebne informacije -  ne v šoli, ne na (poveličevanem) MŠŠ, ne na forumu,…
- Glede na to, da se »bojijo za tvoje riti«, še moje mnenje glede učiteljev: obvezno bi jim uvedel 40-urni tednik brez kakršnihkoli obveznosti doma. Znotraj tega pa poleg rednega pouka obesil tudi vse interesne dejavnosti brez dodatnega plačila, saj imajo plače že izračunane za 40 urni tednik. Dopust v zakonskih okvirih, kar pa je viška počitnic (letne, zimske, krompirjeve), pa priprava šolskih prostorov (čiščenje, pleskanje,…). Neutemeljeno zadrževanje v zbornici po zvoncu bi štel za kršenje delovnih obveznosti.

Kaj naj rečen za zaključek? Gina, ne tako! Brez napadalnosti, žaljenja, užaljenosti – ni primerno tvojemu statusu v družbi (učiteljica), niti izobrazbi. Nauči se sprejemati ljudi takšne, kakršni so, ne kakršni bi morali biti po tvojem vzorcu! Vem, da je včasih težko (tudi iz svojih izkušenj), ampak s treningom in samodisciplino dosežeš spokojnost tudi v svoji duši. Predvsem pa imej vedno jasne cilje: si v dvomih – kaj je tvoj cilj (potem bo pot jasna); si jezna – kaj je cilj tvoje jeze (???, torej ni smiselno biti jezen); s kakšnim ciljem se pojavljaš pri določenih temah (pomagati ali dominirati),…Če bi resnično želela pomagati, potem bi se, glede na to, da delaš v šoli, lahko pozanimala za postopek in nam ga predstavila, nadalje predstavila konkretne (značajske) težave otrok v prvem razredu, da bi lažje presojali, ali lahko to pričakujemo tudi pri svojem otroku,… Verjemi, da bi te potem vsi cenili  Moja prva reakcija nate je bila gnev, jeza. Če bi imel v svojem okolju takšnega delavca, bi takoj in to res takoj letel na cesto. Ampak potem sem pomislil, da bi bila lahko učiteljica mojemu otroku (Bog ne daj, ker če ne uspem z dialogom, potem tudi jaz pokažem vso svojo trmo in iznajdljivost v okviru pravic in možnosti), kar pa pomeni, da bi bil prisiljen »sodelovati« s tabo. Zato si mi postala izziv, kako se v življenju soočiti s takšnimi ljudmi (si pač vsi delimo isti planet, pa tudi vedno ni jasno, kaj je črno, kaj belo, pogosto so le tisoči odtenkov sivine). In kar naenkrat je tudi oni delavec, ki je letel, dobil službo nazaj,… Tako da – hvala ti za svojo pojavnost, sem tudi zaradi tebe bogatejši za novo življenjsko izkušnjo.

Če želiš, lahko debatirava še naprej, vendar ne preko foruma. Lahko se dobimo na kakšni pijači ali pa povabimo tvojo družino na kakšno družinsko kolesarsko turo ali družinsko sankanje (imam na podstrešju 11 turnih sani – saj vem, fanatik). Druženje in pristni osebni stiki so v današnjih časih informacijske tehnologije (SMS-si, spletne klepetalnice) še toliko pomembnejši za človekov razvoj. Naj dodam še, da se mi je javilo par staršev, ki tudi razmišljajo podobno kot jaz in se srečujejo s podobnimi težavami/izzivi. Torej nisem sam, le da se marsikdo ne izpostavlja ravno zaradi…
Zame je ta tema končana, prav tako moje pojavljanje v njej.

Vsem – dobromislečim in drugače nastrojenim – lep vikend, ki je pred nami!

Boštjan

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: V 1. razred leto preje
2.10.2009 15:41:28   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Bostjan-1

Dopust v zakonskih okvirih, kar pa je viška počitnic (letne, zimske, krompirjeve), pa priprava šolskih prostorov (čiščenje, pleskanje,…).


Ja, po tem, ko sem absolvirala predmete Pleskanje 1 in Pleskanje 2, Kitanje zidov v javnih zavodih in Makročiščenje in Mikročiščenje sem vrhunsko usposobljena za ta dela.
Ti si čisto ubrisan, popolnoma!

Pod vse, kar je napisala Gina, se podpišem.
Z njenim mnenjem o Dashenki vred! Ker milo za žajfo, a ne vaška vračinja?



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Bostjan-1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: V 1. razred leto preje
2.10.2009 18:59:15   
Gina
Boštjan, brez smisla se je s tabo karkoli pogovarjat, ker očitno nisi dovolj izobražen, da bi reči razumel ali dojel. Nasilno tuliš svoje in si užaljen, če kdo meni drugače - izsilil bi vse čez trupla, vse pred sabo povozil, še lastne otroke, če je treba, za svoje ambicije. Meni je čisto vseeno, kaj ti misliš o meni. Sama vem, da sem zelo fajn učiteljica (lahko tuliš kar češ, tega pri meni ne boš zrušil) in to, ne boš verjel, s 40-urnim delavnikom, ki mora poleg tega vse počitnice, kar jih ima, do zadnje minute not prinest. Brez skrbi,d a visim v službi za čist brez veze najmanj 2x na teden do osmih zvečer, si lahko potolažen, skor tako kot ti, samo da za gotovo precej manj denarja. Vendar imam zadoščenje, da se imam z otroki fajn in oni z mano. Kako se imajo ob tem starši mi je pa iskreno rečeno čist vseeno. Lahko se kregajo z mano (pa se itak noben ne, ker imajo zadovoljne otroke, pa se nimajo za kaj), ali pa so prijazni, jaz bom gledala vedno samo na vsakega mojega šolskega otroka. Vsakega. Oni so mi važni. Tako da tvoje vedenje o mojem poklicu daleč zaostaja. Aja, pleskala razred sem tudi že, zdaj bom menda parket polagala ravnokar, sem pa tudi pomožni vodovodni inštalater, ker popravljam vsakotedensko umivalnik in pucam in pumpam sekrete, ker zaposlenih za te reči dopoldne praktično ni več, ni denarja. Po potrebi brišem tudi otroške riti in pucam kozlanje. Poleg tega sem v službi tudi plačilni iz lastnega denarja - kupujem si od igrač za v razred, do kulijev in papirja...
Sicer pa, če bi ti delal z mano, me glih tako ne bi mogel na cesto vreči, če ti še tolk ne bi bila všeč, ker delam vse po zakonih in veliko delam. Ne domišljaj si preveč. Lepo bi moral sodelovati z mano. Če bi reči v šolstvu forsiral, bi se zaletaval v zid. Tole tvoje kolesarjenje bi speljal skozi kvečjemu pod Gabrom. Samo on je "minil", postavil si je spomenik, zdaj se pa ta že skoraj malo podira, v druge vode plujemo.

Kar se tiče mojih primerjav, so merodajne. Hodim širom po sloveniji po izobraževanjih, aktivih, raznih projektih, sodelujem ravno tako z zršš, bila sem med tistimi, ki so uvajali devetletko, sodelovali smo z ogromno šolami, imam precej funkcij, ki mi dajejo širši vpogled in možnost spoznavanja težav in dobrih poti na različnih šolah, ogromno sem se angažirala na vseh področjih glede sprememb, ki bi si jih želela tako jaz, kot ogromno učiteljev, na vseh možnih nivojih, poznam poglede in izkušnje mnogih učiteljev, ogromno sem se na te teme pogovarjala, ogromno tudi na temo mlajših otrok, tako da..... lahko mi verjameš ali ne, učitleji so na splošno proti dodatnim širjenjem učnega načrta. Učitelji so proti sprejemanju mlajših otrok zaradi slabih izkušenj in vsega zgoraj napisanega. Težko boš tudi našel učitelja, ki bi še razmišljal tako kot ti, da moraš otroke sforsirat do skrajnih mej, pa jim še razširit predmetik in še bolj natrpat snovno UN, ker še čez tega z muko skozi pridejo, so preobremenjeni, kvečjemu bolj sposobni in bistri otroci malo bolj z levo roko to delali, ostali ne (a ti bi še to ugodnost svojemu otroku vzel) - v bistvu si z vsem pisanjem izkazal samo to, da pojma nimaš, kaj se v OŠ sploh dela in kako je vse skup zastavljeno. Vse kar veš je to, da je svet drugačen in da se morajo naučiti več, pojma pa nimaš, kaj se sploh v moderni oš dela čist konkretno, razen kolikor imaš izkušenj pri svoji ta večji deklici. Mogoče bi bilo pa fajn prej primerjat, kaj se dela v šoli in kaj si ti predstavljaš, da naj bi tvoj otrok znal na koncu 9. razreda, preden karkoli sploh pišeš.

Kar se tiče zršš, oni ti lahko obljubijo kar češ, pa ne bo nič sprememb nikjer. Nimam samo ene izkušnje, imam mnooooogo izkušenj že skoraj 20 let, vsako leto veliko izkušenj. Res je, da obstajajo tam tudi ljudje, ki so fajn, tako kot po vseh službah. Eno tako fajno celo poznam, pardon, dve. Ampak niti ti dve, ki si zelo želita spremeniti reči, ne moreta nič. NIč. Ker zavod nima moči karkoli spreminjat. Niti volje. N, kakšne majhne reči morda, velikih in pomembnih pa zihr ne. Te spreminja zgolj politika na zelo visoki ravni. Tako pač je, če verjameš ali ne, vseeno mi je.

Praviš, da 4-letnega otroka motiviraš za 50km z biciklom?! To je razdalja od Logatca do Ljubljane in še nazaj. Otroka, 4-letnika ne moreš zunanje motivirat za tako veliko razdaljo, razen če ga okol obrneš ali naserješ ali čustveno zmanipuliraš. Meni to ni glih normalno, pravzaprav se mi zdi to mučenje otroka in sama se ne bi s tem hvalila.

Dashenka je do mene pogosto nevljudna in nesramna, ker je taka pač do mnogo ljudi in ker ji grem pogosto na živce in to večkrat pove, je bilo jasno, da vse skup leti name. Zganjat ene demagogije, kako se jaz kregam ali se počutim ogroženo, je pa pokazatelj tvoje nevednosti in hotenja nekoga očrnit, v bistvu še tvojega primitivizma. In ja, če te zanima, za otroke se bom vedno borila. Otroci si zaslužijo več kot eno filanje s tonami informacij, ki jih ne morejo usvojit. Tudi si zaslužijo kaj več od 50km biciklarjenja ali smučanja ali motorjev.... Vedno se bom zavezemala zanje. Oni se ne morejo zase postavit, če imajo ne-trezno-misleče starše. Prisiljeni so delat po njihovo - prisiljeni iti s starši na njihov maraton, ker sicer bi jih starši ne imeli dovolj radi, ker sicer bi jih starši označili za ne dovolj prizadevne, ker sicer bi bili sami doma in bi jim bilo dolgčas, ker sicer bi bili osamljeni brez staršev, ker sicer bi se počutili, da so starše izneverili, ker sicer bi menili, da so slabi otroci, če ne delajo kot starš želi, ker..... toliko ker-ov... Enostavno so premajhni in odvisni od njih. POsilit jih s štirimi leti s šolo je za moje pojme svojevrstno nasilje, četudi gre za zelo bistrega otroka. Če me zato označiš za nekoga, ki se prepira, pa me daj. Borim se za dobro stvar. NIkdar ne bom razumela prepotentnih staršev, ki jim je ves smisel lajfa sforsirat otroke in se na tak način dokazovat. Delat projekcije na pc za šolo je ambicija starša. Vpisovat otroka v OŠ s štirimi je ambicija starša. Vozit maraton pa še kaj zraven s kolesom pri 4. letih je ambicija starša.... V resnici je problem samo v tem, da ti čutiš tako močno željo po dokazovanju na tak način. Ti se počutiš ok šele, če si dovolj uspešen tam, kjer si zadaš za biti uspešen. TI, smao ti. Sklepaš da če si ti tako srečen, če se dokazuješ na svoj način, da bo otrok čutil enako. Nismo vsi enaki. Večina ljudi ne čuti tako kot ti. Večina ljudi je srečnih ob drugih rečeh, niti nima volje se zato tolk sforsirat, ker ne vidi smisla v tem. Srečni so v čem drugem. Možnost, da bo tvoj otrok točno tak kot ti niso 50:50, ampak po zakonu povprečja ne glede na gene mnoooooooogo manjše. KO boš otroka enkrat tolk preforsiral, da bo totalno zablokiral in te zasovražil, takrat bo prepozno. Misli no na dobro svojih otrok malo prej.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: V 1. razred leto preje
2.10.2009 23:18:24   
Anonimen
- 7 letna hči je dobila za Miklavža RV nitro avto, 2KM, 70km/h. V pol leta igre in dela zna v grobem razstaviti motor, razložiti delovanje dvotaktnega Otto motorja, razume diferencial,... O tem sva za njen rojstni dan pripravila tudi predstavitev za njene sošolce v drugem razreda (jaz sem ji pripravil predstavitev v PowerPointu na način, da ga je znala razložiti, predstavitev in demonstracijo pred razredom pa je izvedla popolnoma sama). Ker sva za demonstracijo pripravila še modele v Fisher tehniki, njeni otroci danes poznajo, nekateri celo razumejo osnovne sklope avtomobila (povratna informacija staršev na roditeljskem sestanku). Zanimiva izkušnja, kako otrokom povečati zanimanje, sem prepričan, da so na ta način potem v življenju bolj dojemljivi za srkanje informacij (ne piflanje). Letos (tretji razred) je v planu predstavitev fotografije in praktični triki uporabe digitalnih fotoaparatov v družinskem vsakdanu (ne samo v avto načinu).


ojej bogi otrokuser posted image user posted image kaj je kej reva hudga v prejšnjem življenju naredila, da je dobila tebe za fotrauser posted image

nisi diht, res ne...

(odgovor članu Bostjan-1)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: V 1. razred leto preje
3.10.2009 19:18:30   
pelin
Čeprav vem, da Boštjan ne  želi takšnih odgovorov, se bom vseeno oglasila...enostavno me preveč vlečete za jezik (prste)user posted image Men se  zdi Gina ena fajn punca, ki jo rada berem in se v večini primerov strinjam z njo...Prav rada bi jo imela za učiteljico mojih dveh srakic...Po svoje pa razumem tudi Boštjana, ker je tako zagnan pri svoji vzgoji (najverjetneje je sam ni bil deležen v taki smeri...samo ugibam), da v svoji želji nuditi otrokom najboljše in največ, nehote dela škodo.In to veliko...Ni res Boštjan , da je takih staršev kot si ti malo...jaz jih pri svojem delu s predšolci srečujem vsakodnevno. Že v vrtcu imamo veliko otrok, ki po svojih intelektualnih sposobnostih presegajo vrstnike...Tu govorim predvsem o branju, poznavanju črk, računanju....Žal nekateri starši vse svoje sile in čas , ki naj bi ga preživeli z otrokom , porabijo za podobne zadeve....Kaj pa opažam sama in moje kolegice? Večina takšnih otrok  tudi drugače izstopa od ostalih... v negativnem smislu. Nekako se ne znajo vključiti med vrstnike (pa ne zato, ker so preveč inteligentni!?), pa tudi vrstniki jih ne marajo preveč. Velikokrat se jim namreč zgodi, da so jim preproste otroške igre brez vezne, saj se enostavno ne znajo sprostiti, preprosto veseliti, razigrati.Dostikrat se tako ne ujamejo ne s svojimi vrstniki in ne  s starejšimi otroki.So nekako na sredi, nesrečni in nesprejeti...Žal pa so največkrat še strašno nespretni pri fini in grobi motoriki, zaradi česar zopet niso preveč priljubljeni. Velikokrat se tudi ravno ti otroci ne znajo sami obleči, poskrbeti zase na stranišču, se lepo vesti pri mizi....Ponavadi jih vržejo iz tira čisto banalne zadeve, kot je to, da niso najlepše povedali deklamacije, ali da ni njihova risbica najlepša...in podobno.. ves čas se želijo dokazovati, biti pohvaljeni, biti najboljši...V bistvu so ti otroci bodoči psihični bolniki, če mene vprašaš... Že v vrtcu so pogosti  otroci z vsemogočimi traumami, tiki, izpadi....kaj je šele v šoli.No in ko hočeš te zadeve na čim lepši način predstavit staršem, ponavadi naletiš na  podobne izjave kot so tvoje Boštjan...Drugače pa ko praviš, da tvoji otroci radi kolesarijo toliko km (50?), ker ji dobro zmotiviraš.....to je pa res za dol padit. Tu se mi nehote pojavi sum na psihično zlorabljanje...Seveda jih zmotiviraš...samo kako?! Tudi sama imam otroke, zelo športno naravnane, pa jih niti pod razno ne bi tako gnala...Seveda tvoji sončki naredijo to , kar ti želiš, ker ti enostavno želijo ustreči. Vsi otroci si namreč želijo  ustreči svojim staršem in biti pohvaljeni , ljubljeni....Tudi tisti najbolj divji.No, da zaključim...ne Boštjan nimaš nič posebnega otroka...takih je na tisoče...pa tudi ti si eden izmed tisočih staršev, ki v svoji "preveliki ljubezni" škodujejo svojim otrokom.  Potem se pa čudijo, kaj so storili narobe, ko se otrok z doktoratom pri petindvajsetih znajde v Polju (saj veš katerem).
Mogoče se v tvojem primeru motim, Boštjan...Prav rada bi se , zaradi tebe in tvojega otroka....Pa tudi v tem primeru bi jaz počakala...ničesar ne boste zamudili, ničesar pozabili kar že znate...v šolo boste le bolj sproščeno zakorakali in imeli v primeru, da bo tvoj otrok že vse znal, več časa za ostale zadeve, ki jih radi počnete...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: V 1. razred leto preje
4.11.2015 14:51:33   
Drevesa
Bostjan, mene pa zanima, ce si se aktiven na tem forumu in predvsem kaj si se odlocil za otroka. Ce si ga vpisal eno leto prej, kako mu gre zdaj? Sem v podobni situaciji in bi rada dobila tvoje mnenje. Hvala vnaprej!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?