|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
3.10.2009 13:59:11   
Anonimen
Glede odvzema vozniške pa samo to, a kdo resno vrjame da bi nekoga tako brezvestnega da sede pijan za volan in zapelje v nasprotno smer AC res odvzem oviral da nebi vozil? Močno dvomim.


Seveda ne.
Dokler je druzbena klima taka, da sta alkoholizem in nore voznje po cesti herojstvo, vredno odobravanja, bo tako kot je.

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
3.10.2009 19:58:21   
ključek

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a se kej ve kteri trije so mrtvi user posted image






včeraj so v SVET-u povedali imena vseh-povzročitelja, vseh treh pokojnih in punce, ki je preživela. poišči na netu oddajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
3.10.2009 21:17:41   
neboglasnica
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Moj mož je živel v ZDA in mi je povedal je kaznivo če samo sediš vinjen v avtu (za volanom)-avto pa je parkiran-sploh ni prižgan, in če pelješ čez rdečo na semaforju gledajo kot poskus umora!




Vedno se radi zgledujemo po Ameriki, dajmo se še po tem.

V srcu me je stisnilo, ko sem tole slišala in z žalostjo izrekam družinam iskreno sožalje.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
3.10.2009 21:29:20   
Naja31
V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo. Madona, a ni že ena smrta žrtev več kot preveč?
Pa glede na to, da se zadnje čase nekam pogosto dogaja,da folk pelje v napačno smer po AC, se meni to sploh ne zdi slaba ideja. Ampak seveda se v tej naši ljubi državi ne bo nič spremenilo.
Samo naslednjič ko se bom peljala po AC ne bom več tako prepričana, da mi nihče ne bo pripeljal nasproti.

Sicer pa bi jaz, če bi to bil moj otrok, šla in tega pijanca, ki so ga spustili domov iz pripora, lastnoročno zadavila. Briga me.
Glede na izprijenost našega sodnega sistema, bodo njemu na sojenju sigurno kot olajševalno okoliščino upoštevali, da se je ravnokar ločil.


(odgovor članu neboglasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
3.10.2009 22:22:04   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Glede odvzema vozniške pa samo to, a kdo resno vrjame da bi nekoga tako brezvestnega da sede pijan za volan in zapelje v nasprotno smer AC res odvzem oviral da nebi vozil? Močno dvomim.


Seveda ne.
Dokler je druzbena klima taka, da sta alkoholizem in nore voznje po cesti herojstvo, vredno odobravanja, bo tako kot je.



Se strinjam.

Pri nas bi delovalo edino, da bi vožnjo pod vplivom alkohola res restriktivno kaznovali, npr. z višino 5000€, če te dobijo. Za tistih 300 al kolk je treba zdaj plačat, se vsak požvižga. Ornk znesek, odvzem vozila, pa da se davčna vsede na plačo ali rubež, če drugače ne gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
3.10.2009 23:07:21   
sanja nk.
Ja iskreno sožalje vsem svojcem..user posted image

Katastrofo ki jo je vinjen voznik povzročil ne more popraviti nobena kazen, pa tudi v našem sistemu mu bodo dodelili minimalno, kakpen je odnos do vsega tega vidiš že v tem, kako DARS odgovarja glede na to, da bi tudi pri nas postavili te zapreke ki povzročijo preluknjanje gum, ko zapelješ čez njih, ena stane z monatžo 3000 eurov, rabili bi jih 100 na naših cestah , kar znese 300000, kar pa je glede na to koliko denarja zapravijo in koliko talih nesreč , ki jih vedno (skoraj) povzročijo samomorilci, ki jim nato še nič ni....kdo bo naslednji ( družina ki se  bo vračala z dopusta.....)...mislim, da je tega čedalje več. Večni izgovor, da vozniki ne opazijo kje vozijo, v katero smer je totalna bedarija, vsaj jaz bi avto ustavila na odstavnem in obrnila (počasi)......da se pa pelješ, ti pa vse pove, samo tako kot so pri nas tabu teme alkoholizirani vozniki, varnost cest je tudi samomorilnost.....dokler ne bo umrl v nesreči otrok ministra ali poslanca, bo žal tako, ker pri nas se oblast zgane samo ko njih udari.

Vem pa da noben zapor, kazen, odvednik ali kaj podobnega ne bi obvarovalo te osebe pred mano, če bi bil v tistem avtu moj otrok...takim je še hitra smrt, prelepa kazen...
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 0:12:33   
Anonimen
Kriza. Se spomnim, ko sta se fant in punca dogovarjala, da prideta za starši na morje s kolesom in sta odrinila zjutraj ob 5. In isto, nek degen, nabrkljan, se je zakantal v žensko, ki je vozila za fantom s kolesom, fant sicer lažje poškodbe, ona umrla, un pa zažvižgal z milostno kaznijo.

Če je delal samomor, naj gre drugič na Triglav, pa se dol rukne, da bo sam sebe ogrozil, ne pa še ostale, ki želijo živeti. In če je imel sopotnico, njega je takrat glih malo brigalo, če še njo pobere, če je že šel se peljati na nasprotni pas z namenom, da se fenta. Groza.

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 3:33:42   
ŽanaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.


Vem pa da noben zapor, kazen, odvednik ali kaj podobnega ne bi obvarovalo te osebe pred mano, če bi bil v tistem avtu moj otrok...takim je še hitra smrt, prelepa kazen...
lp




Pod tole se pa podpišem, ker vem, da bi tudi jaz takrat vzela pravico v svoje roke!!!!

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 6:59:20   
diva 4
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo. Madona, a ni že ena smrta žrtev več kot preveč?
Pa glede na to, da se zadnje čase nekam pogosto dogaja,da folk pelje v napačno smer po AC, se meni to sploh ne zdi slaba ideja. Ampak seveda se v tej naši ljubi državi ne bo nič spremenilo.
Samo naslednjič ko se bom peljala po AC ne bom več tako prepričana, da mi nihče ne bo pripeljal nasproti.

Sicer pa bi jaz, če bi to bil moj otrok, šla in tega pijanca, ki so ga spustili domov iz pripora, lastnoročno zadavila. Briga me.
Glede na izprijenost našega sodnega sistema, bodo njemu na sojenju sigurno kot olajševalno okoliščino upoštevali, da se je ravnokar ločil.



Ja oni imajo na uvozu na oz. izvozu na AC senzorje gibanja .In ko senzor zazna gibanje v napačno smer se na cesti postavijo nekakšni "žeblji" oz. špice in ti preluknjajo vse gume , ko zapelješ čez.Tako ti preprečijo, da bi se sploh vključil na AC v nasprotni smeri vožnje.

< Sporočilo je popravil diva 4 -- 4.10.2009 7:00:15 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 7:35:44   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo. Madona, a ni že ena smrta žrtev več kot preveč?
Pa glede na to, da se zadnje čase nekam pogosto dogaja,da folk pelje v napačno smer po AC, se meni to sploh ne zdi slaba ideja. Ampak seveda se v tej naši ljubi državi ne bo nič spremenilo.
Samo naslednjič ko se bom peljala po AC ne bom več tako prepričana, da mi nihče ne bo pripeljal nasproti.

Sicer pa bi jaz, če bi to bil moj otrok, šla in tega pijanca, ki so ga spustili domov iz pripora, lastnoročno zadavila. Briga me.
Glede na izprijenost našega sodnega sistema, bodo njemu na sojenju sigurno kot olajševalno okoliščino upoštevali, da se je ravnokar ločil.



Ja oni imajo na uvozu na oz. izvozu na AC senzorje gibanja .In ko senzor zazna gibanje v napačno smer se na cesti postavijo nekakšni "žeblji" oz. špice in ti preluknjajo vse gume , ko zapelješ čez.Tako ti preprečijo, da bi se sploh vključil na AC v nasprotni smeri vožnje.


Ampak tak sistem tudi veliko ne reši? Ta avto s prelunjano gumo obstane na cesti, en zapelje iz avtoceste in bum v tegauser posted image , kolona se začne nabirat, možnost naleta. Žeblji gredo ven za avto, ki gre v nasprotno smer, a en drug avto, ki zavija dol z avtoceste prileti na istočasno na te žeblje, škodo ima tudi ta, ki ni nič kriv, hkrati ga lahko zanese ob presenečenju in se še poškoduje. Ne vem no, če je to glih idealna rešitevuser posted image .

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 8:37:19   
diva 4
Glej , žeblji se potem , ko se aktivirajo, tudi deaktivirajo in se drugi ,ki pripelje pravilno ne poškoduje  oz uniči gum.Avto obstane na izvozu , kjer je itak največja dovoljena hitrost 40.Moj dela v Avstriji in mu sodelavci (domačini) pravijo , da je izredno učinkovito  in ne prihaja do drugih( dodatnih nesreč) saj se obenem tudi sproži alarm in njihova služba takoj odstrani tak avto.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 8:38:28   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo.

Bulšit. Meni se zdi pa tega pri nas kar dosti. Jst sem doživela in preživela to, ko ti nekdo pripelje po AC nasproti. Creepy.

Moje sožalje vsem.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 12:07:44   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo. Madona, a ni že ena smrta žrtev več kot preveč?
Pa glede na to, da se zadnje čase nekam pogosto dogaja,da folk pelje v napačno smer po AC, se meni to sploh ne zdi slaba ideja. Ampak seveda se v tej naši ljubi državi ne bo nič spremenilo.
Samo naslednjič ko se bom peljala po AC ne bom več tako prepričana, da mi nihče ne bo pripeljal nasproti.

Sicer pa bi jaz, če bi to bil moj otrok, šla in tega pijanca, ki so ga spustili domov iz pripora, lastnoročno zadavila. Briga me.
Glede na izprijenost našega sodnega sistema, bodo njemu na sojenju sigurno kot olajševalno okoliščino upoštevali, da se je ravnokar ločil.



Ja oni imajo na uvozu na oz. izvozu na AC senzorje gibanja .In ko senzor zazna gibanje v napačno smer se na cesti postavijo nekakšni "žeblji" oz. špice in ti preluknjajo vse gume , ko zapelješ čez.Tako ti preprečijo, da bi se sploh vključil na AC v nasprotni smeri vožnje.


Ampak tak sistem tudi veliko ne reši? Ta avto s prelunjano gumo obstane na cesti, en zapelje iz avtoceste in bum v tegauser posted image , kolona se začne nabirat, možnost naleta. Žeblji gredo ven za avto, ki gre v nasprotno smer, a en drug avto, ki zavija dol z avtoceste prileti na istočasno na te žeblje, škodo ima tudi ta, ki ni nič kriv, hkrati ga lahko zanese ob presenečenju in se še poškoduje. Ne vem no, če je to glih idealna rešitevuser posted image .

Torej stvari, ki jih ti naštevaš (kolona, materialna škoda morebitna lažja poškodba...) tebi odtehtajo tri mlada življenja?!?
Pri izvozu/uvozu so hitrosti tako nizke, da četudi pride do crasha, bo škoda po vsej verjetnosti samo materialna. In če se gume preluknjajo nič krivemu avtomobilu... pač. Naj stroške nosi krivec, tisti torej, ki je te špice aktiviral. Mislim, te tvoje navedbe proti sistemu, ki bi preprečil vožnjo v nasprotni smeri na AC, so tako prekleto plehke v primerjavi z ugaslimi življenji, da ostanem brez besed...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 13:43:05   
Lilu23
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo. Madona, a ni že ena smrta žrtev več kot preveč?
Pa glede na to, da se zadnje čase nekam pogosto dogaja,da folk pelje v napačno smer po AC, se meni to sploh ne zdi slaba ideja. Ampak seveda se v tej naši ljubi državi ne bo nič spremenilo.
Samo naslednjič ko se bom peljala po AC ne bom več tako prepričana, da mi nihče ne bo pripeljal nasproti.

Sicer pa bi jaz, če bi to bil moj otrok, šla in tega pijanca, ki so ga spustili domov iz pripora, lastnoročno zadavila. Briga me.
Glede na izprijenost našega sodnega sistema, bodo njemu na sojenju sigurno kot olajševalno okoliščino upoštevali, da se je ravnokar ločil.





se popolnoma strinjam

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 15:58:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: diva 4

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

V Astriji imajo nek "sistem" preprečavanja vožnje po AC v nasprotno smer.
Danes sem v Žurnalu brala, da je nek kreten z DARSa rekel, da tega naše AC nimajo ker jim zakon tega ne nalaga,pa da se njemu to ne zdi potrebno ker je takih primerov malo. Madona, a ni že ena smrta žrtev več kot preveč?
Pa glede na to, da se zadnje čase nekam pogosto dogaja,da folk pelje v napačno smer po AC, se meni to sploh ne zdi slaba ideja. Ampak seveda se v tej naši ljubi državi ne bo nič spremenilo.
Samo naslednjič ko se bom peljala po AC ne bom več tako prepričana, da mi nihče ne bo pripeljal nasproti.

Sicer pa bi jaz, če bi to bil moj otrok, šla in tega pijanca, ki so ga spustili domov iz pripora, lastnoročno zadavila. Briga me.
Glede na izprijenost našega sodnega sistema, bodo njemu na sojenju sigurno kot olajševalno okoliščino upoštevali, da se je ravnokar ločil.



Ja oni imajo na uvozu na oz. izvozu na AC senzorje gibanja .In ko senzor zazna gibanje v napačno smer se na cesti postavijo nekakšni "žeblji" oz. špice in ti preluknjajo vse gume , ko zapelješ čez.Tako ti preprečijo, da bi se sploh vključil na AC v nasprotni smeri vožnje.


Ampak tak sistem tudi veliko ne reši? Ta avto s prelunjano gumo obstane na cesti, en zapelje iz avtoceste in bum v tegauser posted image , kolona se začne nabirat, možnost naleta. Žeblji gredo ven za avto, ki gre v nasprotno smer, a en drug avto, ki zavija dol z avtoceste prileti na istočasno na te žeblje, škodo ima tudi ta, ki ni nič kriv, hkrati ga lahko zanese ob presenečenju in se še poškoduje. Ne vem no, če je to glih idealna rešitevuser posted image .

Torej stvari, ki jih ti naštevaš (kolona, materialna škoda morebitna lažja poškodba...) tebi odtehtajo tri mlada življenja?!?
Pri izvozu/uvozu so hitrosti tako nizke, da četudi pride do crasha, bo škoda po vsej verjetnosti samo materialna. In če se gume preluknjajo nič krivemu avtomobilu... pač. Naj stroške nosi krivec, tisti torej, ki je te špice aktiviral. Mislim, te tvoje navedbe proti sistemu, ki bi preprečil vožnjo v nasprotni smeri na AC, so tako prekleto plehke v primerjavi z ugaslimi življenji, da ostanem brez besed...



Oprosti, nikjer nisem napisala, da nastane samo materialna škoda in da ta odtehta 3 mlada življenja. Ne obračaj besed,kot  se tebi zdi, da sem kao jaz mislilauser posted image . Tudi na izvozu lahko pride do smrtne nesreče. In tudi na izvozu redki peljejo 40, eni imajo še vedno 100 ali več na števcu in pri tej hitrosti vseeno pride do smrtnih žertev. Ni vse tako rožnato v tej rešitvi, kot se ti zdi. Ja, je lahko ena izmed rešitev, ampak še vedno bodo pijanci na cestah. In tisti ki zapeljejo kontra, so povečini pijanci. Pa če pogledaš samo tisti dan, ko se je nesreča zgodila so tudi trezni obračali in peljali kontra na avtocestiuser posted image . Tu lahko izražiš plehkost in ostaneš brez besed. Treba je iskat tudi druge rešitve. Tile žeblji niso ena in edina rešitev. Redke države imajo tak sistem žebljev, le zakaj ga nimajo vse ali po večini? Invečina držav po svetu ima zelo krut sistem s pijanci, ki pa povečini mnogo bolje deluje, kot žeblji.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 4.10.2009 16:02:37 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
4.10.2009 21:51:22   
maychi
Glede tega sistema v avstriji...sem nekje brala (tako, da ne vem če je to res, ali ne), da ga ukinjajo (če ga že niso), ker imajo z njim ogromno težav.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: 3 absolventi mrtvi!!!
5.10.2009 7:29:43   
talika81
ampak ta primer ni osamljen.

ne vem, če se spomnite v- mislim, da nekje 2,3 leta nazaj je na istem mestu, samo da je bila tisto smer proti LJ, se je zgodila prometna nesreča na isti način.
to vem zato, ker je bila v njej udeležena moja kolegica in se je vanjo zaletel bumbar, ki je delal samomor in se je koma pijan vozil v nasprotno smer. moja kolegica je prav tako prehitevala tovornjaka in ni imela nobene možnosti, da se reši.
voznik - povzročitelj nesreče je sicer umrl, ampak kolegica je pa preživela, ampak bo imela posledice do konca življenja, saj je tako rekoč invalid.
in je tui bila stara/mlada le 25 let.

in takrat so že govorili, da je potrebno glede tega nekaj storit, ampak se še ni nič popravilo.

moje sožalje vsem svojcem. R.I.P.  user posted image

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu maychi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?