|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
10.10.2009 10:27:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Za moje pojme je velika razlika, če otroka okol ušes pritisneš, al mu daš pa eno po riti.


Ko ti zeno malo po riti, ko ne naredi tako, kot sam pricakujes, kaj pravi? In obratno?

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
10.10.2009 20:28:16   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Vi pa pričakujete od otroka da bo skoz razmišljal na posledice,kaj se mu bo zgodilo,če bo to in to naredil,niste resne,če to mislite !Pa mu to stokrat ponavlaj,pa bo prišel v situacijo ,ko bo na to hitro pozabil!


a če ga boš pa natepla, pa ne bo pozabil in se bo naslednjič spomnil in ravnal bolj racionalno? Dvomim, no user posted image


o ja, pa še kako bo vedel, pod pogojem, da jih ne dobi po po prstih za vsako figo. A si pozabila, kako je bilo, ko si bila ti majhna?
Še kako se bo spomnil, da jih je dobil po prstih, ker je npr. tiščal prste v vtičnico.
Moja sestra je v vtičnico potisnila  žico in je vrglo varovalko ven. Če bi potisnila v pravo luknjo bi jo ubilo. Nikoli več ni stikala okrog vtičnic, ker se je ustrašila. Tud če bi jo kdo po prstih, preden bi ji uspelo potisnit žico noter, bi si zapomnila.
Seveda so pa izjeme, ki jih nič ne izuči ali pa morajo ponovit vsaj še nekajkrat.

Ljupka, dobro napisano!

ene pa res pišete, kot da imate pupe na baterije doma


lej, saj v bistvu je vseeno ... jaz sem le vesela, zase in predvsem za svoje otroke, da nisem pristaš telesnega kaznovanja. Tak zakon pa pozdravljam, škodit zihr ne more user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 12:32:44   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naloga starša je, da ostranni nevarne predmete, oz. otroka zasčiti pred njimi. daš varovalo v štekarje, pa je. odstraniš kar je nevarno. najboljš je puščat nož na pultu, da otrok doseže, pol ga pa po prstih, da ne smeuser posted image isto je z vtičnicami....daš varovala notri, pa lohk otrok štora kolk če, k mu nima kaj bit.
mi mamo to vse pošlihtano, kar se ne sme je umaknjeno, zaščiteno itd. in mi nikol ni treba niti pomislit, da bi otroka mogla udart zarad take stvari. če se gre pa za mojo malomarnost, da jst ne poskrbit za to, a pol nej otroka tepem za touser posted image




Zdej te mam pa poln kufer, res. A nisi ravno prej nabijala, kako imaš ti vse na fri, pa se z njimi pogovarjaš pa bla bla, ker jim moraš vcepit samostojnost al kaj že. Za moje pojme je zaprta ograja pred prometno cesto, držanje za roke na takšni cesti do pike enako zaščiteni vtičnici. Vidim, da te je samo...da ne napišem kaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 12:36:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Za moje pojme je velika razlika, če otroka okol ušes pritisneš, al mu daš pa eno po riti.


Ko ti zeno malo po riti, ko ne naredi tako, kot sam pricakujes, kaj pravi? In obratno?


Žene ne rabim vzgajat, mende. Bolj neumne primerjave še nisem slišal, res. Najbrš bi butasto zgledalo, tud če bi ženi pridigo držal kot otroku, ko naredi kaj narobe, se mi zdi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 13:34:38   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naloga starša je, da ostranni nevarne predmete, oz. otroka zasčiti pred njimi. daš varovalo v štekarje, pa je. odstraniš kar je nevarno. najboljš je puščat nož na pultu, da otrok doseže, pol ga pa po prstih, da ne smeuser posted image isto je z vtičnicami....daš varovala notri, pa lohk otrok štora kolk če, k mu nima kaj bit.
mi mamo to vse pošlihtano, kar se ne sme je umaknjeno, zaščiteno itd. in mi nikol ni treba niti pomislit, da bi otroka mogla udart zarad take stvari. če se gre pa za mojo malomarnost, da jst ne poskrbit za to, a pol nej otroka tepem za touser posted image

madona, folk k psa k bajti prpelje, se spusti na vse štiri in prelazi bajto in odstrani stvari, ki bi za psa lohk ble nevarne, ki bi jih lohk uničil itd. in psu se dopoveduje fuj to, pusti to, miljonkrat se mu dopoveduje in se ga nosi stran, otroka je treba pa kr po prstihuser posted image

ma eni ste čudni, ja, bi blo boljš če bi mel pupe na baterije domauser posted image



Samo eno vprašanje. A ti vsa varovala s sabo nosiš ko greste z otrokom kam na dopust ali kam na obisk. Tam so najbrž tudi vtičnice itd nevarnosti, kaj potem na obiskih ti najprej greš naprej, da vse odstranišuser posted image ali kakopotem tam rešujete zadevouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 14:11:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Za moje pojme je velika razlika, če otroka okol ušes pritisneš, al mu daš pa eno po riti.


Ko ti zeno malo po riti, ko ne naredi tako, kot sam pricakujes, kaj pravi? In obratno?


Žene ne rabim vzgajat, mende. Bolj neumne primerjave še nisem slišal, res. Najbrš bi butasto zgledalo, tud če bi ženi pridigo držal kot otroku, ko naredi kaj narobe, se mi zdi.



No, jaz se v odnosu se vedno ucim user posted image , upam, da tudi drugi kaj od mene.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 14:33:17   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Samo eno vprašanje. A ti vsa varovala s sabo nosiš ko greste z otrokom kam na dopust ali kam na obisk. Tam so najbrž tudi vtičnice itd nevarnosti, kaj potem na obiskih ti najprej greš naprej, da vse odstranišuser posted image ali kakopotem tam rešujete zadevouser posted image


hm....najprej maratonsko pregovarjanje, potem dvig dekla in odvlečeš tulečega otroka domovuser posted image user posted image user posted image  aja....pa po poti, ko te noben ne vidi, še ena vzgojna po ritiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 18:11:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae


Tak zakon pa pozdravljam, škodit zihr ne more user posted image


Seveda bo samo škodil, koristli sploh ne. kot je že bilo napisano bodo tisti, ki pretepajo svoje otroke, pretepali še naprej. drugi starši pa ne bodo upali povzdignit glasu. in kakšne otroke bomo dobili? že sedaj na primer nekateri učitelji teško krotijo otroke, kaj bo šele,ko ne bodo smeli niti povzdignit glasu, ker to sodi k psihičnemu nasilju? Nasilni otroci. In spet bodo krivi starši, ker ne vzgajajo otrok ali pa konta ...obtoženi, da se doma fizično obračunavajo, ker se drugje itak ne bi mogli naučiti, a ne. Madonca, naša je ščipala, da je bilo hudo, pa je nikoli ni  nihče uščipnil.

ni mi jasno kako nekateri razumete samo  ekstreme.  življenje ni črnobelo, ampak je pisano.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 18:11:52   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Samo eno vprašanje. A ti vsa varovala s sabo nosiš ko greste z otrokom kam na dopust ali kam na obisk. Tam so najbrž tudi vtičnice itd nevarnosti, kaj potem na obiskih ti najprej greš naprej, da vse odstranišuser posted image ali kakopotem tam rešujete zadevouser posted image


hm....najprej maratonsko pregovarjanje, potem dvig dekla in odvlečeš tulečega otroka domovuser posted image user posted image user posted image  aja....pa po poti, ko te noben ne vidi, še ena vzgojna po ritiuser posted image user posted image user posted image


itakuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 18:19:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


No, jaz se v odnosu se vedno ucim user posted image , upam, da tudi drugi kaj od mene.


seveda se učimo drug od drugega, sam ne ogrožamo življenj, glede nato, da  moja družina ne živi nekega hudo adrenalisnkega življenja.
tudi povzdignem glas, pa naj bo to doma, v službi ali kje drugje.sicer zelo zelo zelo redko in takrat kadar lahko kakorkoli pride do kakšne škode.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 19:40:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naloga starša je, da ostranni nevarne predmete, oz. otroka zasčiti pred njimi. daš varovalo v štekarje, pa je. odstraniš kar je nevarno. najboljš je puščat nož na pultu, da otrok doseže, pol ga pa po prstih, da ne smeuser posted image isto je z vtičnicami....daš varovala notri, pa lohk otrok štora kolk če, k mu nima kaj bit.
mi mamo to vse pošlihtano, kar se ne sme je umaknjeno, zaščiteno itd. in mi nikol ni treba niti pomislit, da bi otroka mogla udart zarad take stvari. če se gre pa za mojo malomarnost, da jst ne poskrbit za to, a pol nej otroka tepem za touser posted image


Joj, ulla, tukaj pa nimaš prav, oz. tukaj se vidi, da imaš zelo prilagodljivega in ne preveč pogumnega otroka. Iz tega razloga tudi lahko zagovarjaš ekstrem. Moja ta mala je čisto vse omare in predale odpirala in čisto vse ven zvlekla - od nožev do mašin, kljub temu, da je bilo vse zaščiteno in zvezano skup zaradi nje in kljub temu, da smo bili tako zelo pozorni nanjo, kot na nobenega od naših otrok, vsak hip smo jo gledali - pa vendarle tega 24/24 tega ni nihče zmožen počet z enako pozornostjo. Uspela je celo varovalo od vtičnice ven spravit, pa sebe stlačit v vse stroje pri hiši, isti hip, ko si šel na wc. Skakala je iz vsah najvišjih točk doma, splezala čez trip trap na najvišjo omaro, se dol nagibala, cukr dol vlekla iz najvišjih polic in dol skakala, da bo dokazala, da ni nič z njo narobe, ko se udari, ko dol pade, ampak z omaro, ker ji ne pusti, da mehko pristane. Sprožila je gasilni aparat, naredila poplavo enkrat kasneje, odpirala vrata neznancem še kasneje večkrat, kljub temu, da je vedela, da tega ne sme. Polagala je roke na štedilnik, kljub zašiti za štedilnik in se parkrat opekla, tekla je pod avto, iz polic v trgovini je metala vse v voziček (tudi steklene reči), celo voziček v trgovini je bila sposobna z vso robo vred prekucnit, ko se je v hipu od strani nanj obesila. Še kot mali otroček, na pol dojenček je iz ihte prekucnila svoj voziček s sabo vred, v usta je dajala vse, kar je bilo na dosegu rok, ali pa sploh ni bilo na dosegu rok, enkrat je po nesreči pojedla tudi eno okrasno strupeno rožo na enem obisku. Z golo roko je zagrabila morskega raka, tistega ta velikega, da ji je naredil luknjo do kosti. Lahko nadaljujem, ker je seznam zelo dolg in se nadaljuje menda do takrat, ko bo še živa. Hočem reči, da ne moreš preprečit nevarnih situacij. Ne moreš. Eni otroci probajo vse. Vse. To ni malomarnost, če vsega ne moreš preprečit. IN ja, včasih bi v kakšnem od primerov mogoče pomagalo, če bi ji eno primazala čez rit. Kaj pa vem. Ker ji nisem, zagotovo ni pomagalo takrat, še danes ne pomaga nič, dokler parkrat iste reči ne izkusi in dokler ne dobi naravne posledice večkrat - mene pa je vedno strah, kdaj bo šla čez mejo, ko se lajf lahko tudi konča, če greš predaleč (razen ko je letela pred avto iz objestnosti in preizkušanja, kako daleč lahko gre s svojo "igro", takrat sem v afektu odreagirala, vendar pred avto ni nikdar kasneje več skakala). Se mi pa zdi šolnina v njenem primeru dražja kot v primeru, če bi ji dala eno čez rit. Pa da ne bo pomote. Vedno smo na nek način odreagirali na njene štose in danes je to eno zelo prijazno bitje, ki se zna na splošno vesti v družbi in je veselo in spoštljivo do ljudi - vzgoja je delala v pravi smeri. Vendar ne glede na to proba vse. Vse.

Kar se tiče zakaj ne tepemo partnerjev- ker nam ni treba biti z njimi, če se vedejo do nas ali do sebe nevarno, ali celo samo nevljudno in zanič, ker so odgovorni sami zase in ker si izberemo takega človeka, ki ga jemljemo za zrelega in takega, da bomo z njim lahko živeli. Čim bi prišli na idejo, da ne zmoremo več, ker ga bomo prebutali, se menda raje prej ločimo - no ja, razen nekaterih, ki se prej še malo pretepajo. Z otroki moramo živet, pa še odgovorni smo za to, kaj iz njih zraste na nek način. Pred tisoč leti sem zagovarjala enako skrajnost kot ulla, danes pa sem sicer še vedno proti nasilju in za mnogo drugih metod, vendar se zavedam več reči:
- včasih je ena čez rit mnogo manjše nasilje kot karkoli drugega legalno dovoljenega (to mi svoje dni ni bilo niti najmanj jasno)
- brez nasilja žal ni lajfa (čeprav je ljubezen in dajanje čustvene topline zihr boljša varianta, ampak včasih ne gre, ne moreš prenašat več nasilja, ki se dogaja nad tabo, pa odreagiraš z nasiljem (ignoranco, tuljenjem, prepiranjem...)
- včasih v resnici zaleže
- če daš otroku eno čez rit v skrajnih primerih, zaradi tega ne bo utrpel nobenih psihičnih posledic, niti te ne bo zato manj spoštoval

POnavljam - apriori nisem za nobeno obliko nasilja, ne le da sem proti pretepanju in sem za to, da otrok dobi velikanske doze ljubezni in podpore, ter čim manj nasilja v katerikoli obliki. Zaradi mene je lahko zakon o tem, če bo kaj pomagalo k manjši stopnji pretepanja (sicer ga po mojih izkušnjah vendarle ni toliko, kot se tuli po medijih, res ne). Ga je pa preveč že če en sam starš svojega otroka pretepa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 19:51:50   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naloga starša je, da ostranni nevarne predmete, oz. otroka zasčiti pred njimi. daš varovalo v štekarje, pa je. odstraniš kar je nevarno. najboljš je puščat nož na pultu, da otrok doseže, pol ga pa po prstih, da ne smeuser posted image isto je z vtičnicami....daš varovala notri, pa lohk otrok štora kolk če, k mu nima kaj bit.
mi mamo to vse pošlihtano, kar se ne sme je umaknjeno, zaščiteno itd. in mi nikol ni treba niti pomislit, da bi otroka mogla udart zarad take stvari. če se gre pa za mojo malomarnost, da jst ne poskrbit za to, a pol nej otroka tepem za touser posted image


Joj, ulla, tukaj pa nimaš prav, oz. tukaj se vidi, da imaš zelo prilagodljivega in ne preveč pogumnega otroka. Iz tega razloga tudi lahko zagovarjaš ekstrem. Moja ta mala je čisto vse omare in predale odpirala in čisto vse ven zvlekla - od nožev do mašin, kljub temu, da je bilo vse zaščiteno in zvezano skup zaradi nje in kljub temu, da smo bili tako zelo pozorni nanjo, kot na nobenega od naših otrok, vsak hip smo jo gledali - pa vendarle tega 24/24 tega ni nihče zmožen počet z enako pozornostjo. Uspela je celo varovalo od vtičnice ven spravit, pa sebe stlačit v vse stroje pri hiši, isti hip, ko si šel na wc. Skakala je iz vsah najvišjih točk doma, splezala čez trip trap na najvišjo omaro, se dol nagibala, cukr dol vlekla iz najvišjih polic in dol skakala, da bo dokazala, da ni nič z njo narobe, ko se udari, ko dol pade, ampak z omaro, ker ji ne pusti, da mehko pristane. Sprožila je gasilni aparat, naredila poplavo enkrat kasneje, odpirala vrata neznancem še kasneje večkrat, kljub temu, da je vedela, da tega ne sme. Polagala je roke na štedilnik, kljub zašiti za štedilnik in se parkrat opekla, tekla je pod avto, iz polic v trgovini je metala vse v voziček (tudi steklene reči), celo voziček v trgovini je bila sposobna z vso robo vred prekucnit, ko se je v hipu od strani nanj obesila. Še kot mali otroček, na pol dojenček je iz ihte prekucnila svoj voziček s sabo vred, v usta je dajala vse, kar je bilo na dosegu rok, ali pa sploh ni bilo na dosegu rok, enkrat je po nesreči pojedla tudi eno okrasno strupeno rožo na enem obisku. Z golo roko je zagrabila morskega raka, tistega ta velikega, da ji je naredil luknjo do kosti.


No ja, po moje je Gina tale tvoj otrok resnično en veeeelik ekstrem, od Ulle pa ne. Moj je bil tak kot od Ulle.

Je pa tako, da včasih brez "naislja" res ne gre. Pa ne mislim tepeža.

Mene je otrok letos (v 2. razredu) po enomesečnem grozljivem joku, da ne bo delal v šoli, pa pogajanjih z učiteljico (sma se je pogajal, med takim jokom, da bi vsakega pri srvcu stiskalo)), kaj da bo delal in česa ne, po nočnih moram s hlipanjem, po jutranjem prebujanju z jokom in jokanjem vse do šole, skoraj da ne bruhanjem tam pred vrati ... ma ni da ni, grozljivo res - no, v glavnem me je pripravil do tega, da sem totalno znorela nad njim (pa sem ga prej tolažila, se pogovarjala z njim, prigovarjala, božala, objemala), ampak res, totalno. Pa vse sem mu ukinila. VSE bonuse - od gledanja risank, do jaganja pred blokom, pravljice zvečer - VSE. No, in nasledni dan - glej ga zlomka - otrok ni več jokal. Par dni je bil še bolj "bogi", nekako resen, pa ne da bi mu šlo na jok, samo tak - kaj pa vem, nekako odstoten, ampak jokal ni. In ker ni jokal, se je imel čas vklopit se v razred, da je lahko normalno delal. Ni samo etga premišljeval, kako bi se vsemu izognil, ampak je sprejel dejastvo, da mu hvatanje krivin ne bo uspelo.
No, to je bila pač ena od oblik nasilja, ki je dejansko očitno včasih potrebno. Na žalost, meni je bilo zraven zelo hudo, ampak pač tako je. Res se včasih ne da vsega dosečt z lepimi besedami, dogovarjanje in prigovarjanjem. Včasih je pač treba po mizi udart in naredit res.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 19:56:38   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

KAj pa kak zakon o trpinčenju staršev???? user posted image

Drugače pa je danes tako, da je že več pravic kot dolžnosti. Sicer ne podpiram kakršnega koli nasilja, ampak otroc mi pa ne bojo skakal po glav..... Jih je že dobil po rit.... verjetno nisem edina RR-jeva mama, ampak naslednjič se problem ni več ponovil.

V nasprotju z nekaterimi starši, ki s pogovorom želijo nekaj dopovedati svojim otrokom in jim ti skačejo po glavi, mečejo krožnike v glavo, pišejo po stenah, se derejo, da gre vsem na živce..... no to moj otrok ne počne. Ima pa ljubezni na pretek.

Bom kar s tabo potegnila. Veste, kaj je težava v tej enakopravnosti? Otroka boš samo narobe pogledal, pa te bo ena mamca, ki povrhu sploh nima svojih otrok, iz trgovine prijavila. Otrok se ti bo drl, ker mu ne boš dovolil dveh čokolad, pa te bodo prijavili. Naj ganjajo ljudi, ki dejansko zlorabljajo otroke, ne pa "prave" in zavestne starše, ki vzgajajo svoje otroke, vsak pač s svojim pristopom. Če se država vtika v vzgojo, naj jih pa sama vzgaja in živi.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 21:01:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

naloga starša je, da ostranni nevarne predmete, oz. otroka zasčiti pred njimi. daš varovalo v štekarje, pa je. odstraniš kar je nevarno. najboljš je puščat nož na pultu, da otrok doseže, pol ga pa po prstih, da ne smeuser posted image isto je z vtičnicami....daš varovala notri, pa lohk otrok štora kolk če, k mu nima kaj bit.
mi mamo to vse pošlihtano, kar se ne sme je umaknjeno, zaščiteno itd. in mi nikol ni treba niti pomislit, da bi otroka mogla udart zarad take stvari. če se gre pa za mojo malomarnost, da jst ne poskrbit za to, a pol nej otroka tepem za touser posted image




Zdej te mam pa poln kufer, res. A nisi ravno prej nabijala, kako imaš ti vse na fri, pa se z njimi pogovarjaš pa bla bla, ker jim moraš vcepit samostojnost al kaj že. Za moje pojme je zaprta ograja pred prometno cesto, držanje za roke na takšni cesti do pike enako zaščiteni vtičnici. Vidim, da te je samo...da ne napišem kaj.



a dejuser posted image a povn kufer me mašuser posted image a bi me enkrt okol ušesuser posted image
user posted image

to, da otroka navajaš na samostojnost pač ne vključuje tega, da se na dosegu valjajo noži in ostali nevarni predmeti, da maš na dosegu kakšna nevarna čistila, nezaščitene štekerje in zravn kake dolge žeblje in ga pol k tika te stvari, natepeš. ajme...
dej blokiri me, pa si nared zdravsteno uslugouser posted image

Samo eno vprašanje. A ti vsa varovala s sabo nosiš ko greste z otrokom kam na dopust ali kam na obisk. Tam so najbrž tudi vtičnice itd nevarnosti, kaj potem na obiskih ti najprej greš naprej, da vse odstranišuser posted image ali kakopotem tam rešujete zadevo


ne hodim po obiskih tolk, sploh ne za tolk časa in na način, da si bo moj otrok kaj tam naredil. pa niti nisem tip za obiske, sploh v smislu da se z malimi otroci za cel popoldan nekan navlečem in tam pijem kavo al kva in tulim nad otroci kaj lahko in kaj ne. in s tistimi, ki se že občasno obiskujemo, smo vsi v isti situaciji približno, tko da....
a tvoj otrok na obisku odpira predale, ven vlači nože, trga rože itduser posted image po moje je pač to nekak treba preprečit, oz. pač greš domov če je res tko al kajuser posted image
men se to ne dogaja, no sej pravim nisem niti kak človekoljub, da bi nonstop okol enga folka hodilauser posted image

gina jaz pa mislim da je tvoj otrok ekstrem. kot recimo eden, ki res nimaš nič dela z njim, k vse uboga, tko nardi kot mu rečeš, nikoli ne ugovarja, ne trmari itd. oboje je ekstrem oz. en mali procent. vsi ostali so pa nekje vmes. z ono normalno otroško trmo pa z neko povprečno vodljivostjo. po moje. sem pa jaz bla tak otrok, kot opisuješ user posted image nič me ni blo strah, ama čisto nič, pa tud nič me ni izučilo. adijo pamet. jeseni sem iz veje padla direkt v ono deročo, rjavo, blatno savinjo...pa me je kr dauč že neslo, pa še dons ne vem kak točno mi je uspelo ene veje zagrabit in se z zadnjimi atomi moči ven potegnit. mami še zdej ne ve za to. s kotalkami sem iz totalno stmega brega z ful ovinki dol spustila poln gas. isto s kolesom. nonstop potolčena, z prebito glavo, arkado..ma ni da ni. stokrat ugriznjena od psa, pa enkrat v obraz, cel moj obraz je imel pes v gobcu, zobje se mi poznajo še dons pod brado in pod očesom...pa za mm je šlo mim očesa...pa me ni nič izučilo, nobenga straha...pa ugiznjena od kače, pa vse žvali sem ulovila pa domov vlačla, boga moja mat, res...dons če vse to za nazaj študiram, me je kr groza in met takega otroka mora res bit naporno. ampak tepli me pa nikol niso za to, sej niti vedli niso za večino...so me pa za kaj drugega, to pa ja. jaz upam da moji otroc ne bodo takšniuser posted image res no, ma kaj si nor.....sam še zmeri - z tepežem ne rešiš nič, po moje pač nimaš kaj, kot da se vržeš v to in se pač sprijazniš, da za razliko od večine staršev boš pač mogu veliko veliko več živcev in truda in vsega vložit, ne sam za vzgojo, že zato da ohraniš otroka živega.
in res je to, da brez nasilja ni lajfa...sam a to pomeni, da morm zdej jaz bit nasilna do svojega otroka, da bo čimobolj maksimalno pripravljen na lajfuser posted image glih tko ni lajfa brez lažnicev, goljufov, tatov, morilcev, pedofilov....a nej zdej jaz vse to počnem, ker otrok se bo itak verjetno slejkoprej soočil s čim takim?
ne vem no...sej mogoč sem res ekstrem....na večih področjihuser posted image samo če imam jaz izdelane neke principe, po njih živim in nekako ne odstopam. če mi je nekaj nesprejemljivo, ne iščem opravičil za ta početja, zaradi mojega trenutka slabosti. veliko jih tule gor tud piše, kolk se zmerjajo s partnerji, k se skregajo, ma meni je to nesprejemljivo.....pa lohk pokam od besa, pa vseen partnerju ne bom rekla da je kreten ali prasec. in lohk pokam od besa, pa ne bom udarla otroka. ne glede na to, a to ma al nima kake posledice za njegovo duševno zdravje.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:03:53   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Pa še to Ulla saj 6 letnika ne smeš samega pustit v šolo do tretjega razreda ,ga moraš ti pelat,zakonom določeno!Se sprašujem zakaj?
A tega zakona pa ne poznaš?

 

a dej no, kje si pa to našla user posted image  otrok ne sme sam v šolo dokler ne dopolni 7. leta, to je pa pri večini že v 2. razredu

drugače pa ja, raje ga enkrat pošteno po prstih in grem potem brez skrbi na VEČURNI obisk pa vem, da bo preživel tudi brez zaščite v vtičnicah, kljub nožu na mizi in čeprav bodo praški v kopalnici na njegovem dosegu user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:09:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

to, da otroka navajaš na samostojnost pač ne vključuje tega, da se na dosegu valjajo noži in ostali nevarni predmeti, da maš na dosegu kakšna nevarna čistila, nezaščitene štekerje in zravn kake dolge žeblje in ga pol k tika te stvari, natepeš. ajme...



sicer se nisem mislila vtaknit v tole debato....AMPAK....

če otroku vse odneseš od riti, kako naj se nauči, da je nekaj nevarnouser posted image

in kako dolgo misliš to početiuser posted image

ker en lep primer iz našega okolja.....

starši so svojo punčko hoteli obvarovati pred vse, kar bi se ji lahko zgodilo.....pa so jo do osmega razreda šetali za rokico v šolo....in glej ga zlomka...je šla enkrat v prvem letniku končno sama v šolo...pa jo zbije avto....

moj je prej podoben Ginini hčeri, sicer milejša oblikauser posted image  pa nikoli nismo imeli varoval v stikalih, nikoli nismo najali nožev na neko višino, so tam, kjer so vedno bili, nobenih posebnih ukrepov nismo izvajali....ampak smo mu nekak, saj še sama ne vem kak, dopovedali.....da se tega ne sme...

se bolj bojim sedaj, pri 4 letih, ker na veliko raziskujeuser posted image

svojega otroka imam neizmerno rada, mah kaj....če bi bilo treba, bi dala življenje zanj....pa vseeno včasih dobi streznitveno.....ne vzgojno....v rit. ker mam oblčutek, da rabi tale pospešek, da preneha histerirat in začne poslušat.

kot bi me prosil....daj prekini ta moment v meni....res....na vse možne načine ga poskušam odvrniti od vsega.....pa ne gre....pa ga fliknem v rit....glih toliko, da se ga dotaknem....sem prepričana, da ga še ni prav zabolelo....in to je tisto, kar mu potem prinese neko "olajšanje"user posted image  v treh minutah imam povsem drugačnega otroka....user posted image

sama se zelo proti nasilju.....resnično zelo....ker imam z njim zelo slabe izkušnje....in mogoče zato tudi ločim med pretepanjem in mojo flikco v rit....

verjemite, če bi se vam nasilje kdaj primerilo....bi prekleto dobro vedele, kakšna je razlika....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:11:26   
Anonimen
če otroku vse odneseš od riti, kako naj se nauči, da je nekaj nevarno


eh rija nisi vsega bralauser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:13:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

če otroku vse odneseš od riti, kako naj se nauči, da je nekaj nevarno


eh rija nisi vsega bralauser posted image



vse te klobase pa res neuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:23:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

če otroku vse odneseš od riti, kako naj se nauči, da je nekaj nevarno


eh rija nisi vsega bralauser posted image



vse te klobase pa res neuser posted image


na kratko - jst sem rekla kalbotu, da za razliko od njega jst otrok ne držim trdo nonstop za roko, ne prežim 24h/dan za njim a bo padu al ne bo al kaj bo, probam jih naučita kaj je cesta, kaj je voda, kako se tam obnašat, da nas ne povozi avto itd. pol me pa gor napada zarad tega, ker mam varovala v štekarjih in umikam nože iz pultov...no sej, čistil tak nimam, edin ksia se lohk napije, rože mi pa tud ne uspevajo, niti strupeneuser posted image sam to zame ni isto....pri dveh zelo staknjenih otrocih mam raj una varovala v štekerjih in mi dol visi a kej štorata tam okol al ne....in noben se nikol ni kaj ekstra v njih vtikoval, ker nobene fame okol tega ne zganjamo....pač je najbolj zanimivo tist kar se reče da je neuser posted image in bolj kt bi jih vlekla stran od štekerjev, pa vpila ne, pa tolkla po prstih, bolj bi blo zanimivo....tko so pač varovala, za vsak slučaj, če pa kdaj komu pade na pamet res, da bi kaj tiščal notri....

drugače pa jaz veljam za malomarno mat, ker ne hodim z blazino za rito otroku, če bi slučajno padel, ker pustim da lazjo vsepovsod - ma tud če pade iz pulta, se ne bo ubila, al pa iz triptrapa, ziher bo padla samo enkrat in nikol več. kot se je samo enkrat spekla na sveči, pa je zadost da jo sam spomnem. in enkrat je padla iz kavča, ko je skakala gor, pa ji zej sam rečem če se kej spomne, pa kr zaleže...pač tist kar sam doživiš, najbolj boli....samo se pa trudim pospravljat nože za sabo iz pulta, to pa je....čeprav vseen lohk pač zleze na pult in ga vzame iz klade, če bi že hotla....sam pustit ga na robu pulta je pa kot da kličeš nesrečo...

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:29:38   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

....sam pustit ga na robu pulta je pa kot da kličeš nesrečo...



te moram potolažit....moj že od čisto zgodaj sedi sam na pultu....pa ni še niti enkrat telebnil dol....res..user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:30:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

....sam pustit ga na robu pulta je pa kot da kličeš nesrečo...



te moram potolažit....moj že od čisto zgodaj sedi sam na pultu....pa ni še niti enkrat telebnil dol....res..user posted image


a nožuser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:32:34   
rija
ne, mulc.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:37:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ne, mulc.....user posted image


aha, k jst o nožu govorimuser posted image

pult za sedet gor je oa tk zakon.....user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:51:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko ti zeno malo po riti, ko ne naredi tako, kot sam pricakujes, kaj pravi? In obratno?


Ce mu zena ne ugaja, jo lahko zamenja, otroka pa mora vzgajat. In ta otrok je, za razliko od zene se mladoleten in otrok. Sreca pa ne zivimo v casu ko bi moz bil odgovoren za zeno enako kot je odgovoren kot stars za otroka, ker v tistih casih, ja tudi zene so malo po riti s sibo, ko niso naredile kakor so mozje pricakovali.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Včerajšnja oddaja preverjeno-vzgoja otrok...
11.10.2009 22:54:44   
Anonimen
za razliko od zene se mladoleten in otrok


me res zanima kako se tretira pol otrok - kot kajuser posted image ker je slabše kot pes, pa tudi človek ni - ker ne živali niti človeka ne smeš udarit, ker si lahko kaznovan za touser posted image

in misek, kaj meniš, a se kaki boljši časi obetajo še otrokom, kot smo jih recimo tudi žene doživeleuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 11.10.2009 23:00:37 >

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?