|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 09
14.10.2009 15:59:05   
Talika19
Mi se tudi dojimo na 2-3h. Ponoči zdrži največ 4h, pa še to bolj redko. Je bila pa prvih 10 dni ful pridna, samo jedla in spala. zdej jo pa dopoldan skoz nekaj matra in ful manj spi, samo kakšno uro, potem pa se tudi hoče kar nosit. Ko se pa pokaka, je pa ok. Je začela samo 1x dnevno kakat in je takrat toliko vsega, da gre vse mimo, jo moram vedno celo preobleči. Prvi mi je še ful časa kakal večkrat dnevno.
Smo pa tudi že 1 teden prehlajeni, smrka in kašlja, smo se šli pokazat k P pa zaenkrat ni panike, je samo prehlad. Je takoj od starejšega pokasirala, ki je v vrtcu.user posted image

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Oktobrčki 09
15.10.2009 14:53:19   
emaa
Da povem kaj se je nam naredilo. Včeraj je bila Lejla nekam razdražljiva, kar se je zvečer stopnjevalo (je jokala v spanju), ponoči je ratala vroča, če si jo prijel je jokala od vročine, je imela vročine 38,4. Sva jo skopala, da se je shladila, da je mal pojedla, zjutraj pa 38,8, do pediatra, pa na pediatrično. je na neonatalnem oddelku, zaenkrat vse kaže na to, da je viroza, da ni bakterijsko, je ful boga, vsa švoh, samo spi, če se je hočeš kaj več dotaknit, premaknit, joka od bolečine. Tako, da dobiva proti bolečinam, glukozo, moje mleko malo po flaši, da se ne bi preveč utrudila, tako, da sem doma, ker pri njej v sobi ne morem bit, dojit je še ne smem. Ko bojo rekli, da lahko dojim, upam da jutri, pa da gre čim prej domov, bom pa sprejeta. Zdaj pač leži v baby thermu, priklopljena na cel kup naprav, mi pa čakamo. 

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Oktobrčki 09
15.10.2009 15:57:29   
Talika19

IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Da povem kaj se je nam naredilo. Včeraj je bila Lejla nekam razdražljiva, kar se je zvečer stopnjevalo (je jokala v spanju), ponoči je ratala vroča, če si jo prijel je jokala od vročine, je imela vročine 38,4. Sva jo skopala, da se je shladila, da je mal pojedla, zjutraj pa 38,8, do pediatra, pa na pediatrično. je na neonatalnem oddelku, zaenkrat vse kaže na to, da je viroza, da ni bakterijsko, je ful boga, vsa švoh, samo spi, če se je hočeš kaj več dotaknit, premaknit, joka od bolečine. Tako, da dobiva proti bolečinam, glukozo, moje mleko malo po flaši, da se ne bi preveč utrudila, tako, da sem doma, ker pri njej v sobi ne morem bit, dojit je še ne smem. Ko bojo rekli, da lahko dojim, upam da jutri, pa da gre čim prej domov, bom pa sprejeta. Zdaj pač leži v baby thermu, priklopljena na cel kup naprav, mi pa čakamo. 


O boščka, upam, da se čim prej pocajta.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Oktobrčki 09
15.10.2009 19:07:24   
malaMravljica
Ema,

objemcek za tvojo punco. Drzim pesti da bo kmalu dobro. Pa mislim na vse oktobrcke, ki so v bolnici.

Sedaj pa grem prizgat svecko, za tiste otrocicke, ki bi morali biti v nasih objemih, pa jih zal ni.

(odgovor članu Talika19)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Oktobrčki 09
16.10.2009 9:32:35   
emaa
Stanje je nespremenjeno, še vedno ima vročino, pa vsak dotik/premik jo boli. Vsaj slabše ni. 

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Oktobrčki 09
16.10.2009 10:43:25   
majakla

Emaa: močno, močno stiskam pesti,
da ta vročina oz. viroza čimprej mine,
se začneta dojit in gresta domov.
user posted image user posted image user posted image


Mene pa še zanima, joj, sem radovedna,
kaj ve (mamice) papate? ? ?Ker jaz, po navodilih moje mami, spijem
ful mleka, pojem cel kup jogurtov in
kompota. Ne morem pa brez paštete,
ki jo tudi vsak dan pojem vsaj en kos. user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Oktobrčki 09
16.10.2009 16:41:36   
malaMravljica
majakla,
men je babica rekla, da naceloma je tako, da kar prenasa mami, da bo tudi otrok. Samo ne ravno surovega cesna in cebule, pa full zacinjeno tudi ne. Tudi citruse mi je rekla, naj ne pretiravam, ker radi povzrocajo alergije.
Sem pa dva dni pila kavo, pa samo skodelico in se to z mlekom in tista dva dni je pol mali full jokal. Danes sem jo po kosilu spet, da preverim, ce bo spet jok, ker pol jo ne smem vec.

Emaa, tako se mi smili tvoja puncka. Drzim pesti, da bo kmalu dobra. Je tako tezko, ko vidis da joka, pa ne mores nic a ne.

Punce, koliko hodite vn z malimi? Midva imava itak tako mrzlo in tako slabo vreme, se nisva vozickala, sam parkrat kratek sprehodek, full oblecen in zavit v dekco. Danes sva bila "polsovno" v bolnici. Tisto urco je bil tako priden, spet pohvaljen. Sem razmisljala, da bi lahko tudi sla z njim v trgovino, po hrano na hitro, ko je mal lepse vreme zunaj. Kako ve to delate, nakup hrane?

Aja, da povem, ce pogledam skozi okno vidim kako naletava sneg. Da se ne boste sprasevale zakaj ne vozickava user posted image user posted image user posted image   presneto vreme no.

(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
17.10.2009 18:29:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 8:52:59   
emaa
Lejli so vsak dan jemali kri po dvakrat, vsakič krvna slika normalna, ona pa z vročino in razdražljiva ter vsa boleča, če se je dotakneš. Tako, da so se v petek zvečer odločili in ji dali antibiotik. Od včeraj je precej bolje, brez vročine, tudi razbolena ni skoraj več, tako da sva se včeraj že lahko dojili. Upam, da bo lahko šla jutri domov.

Michelle dojit je nisem smela, ker je bila preveč utrujena, bi samo spala, pa je rabila energijo za okrevanje, saj se po flaši precej manj zmatra.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 11:58:19   
majakla

Emaa: to pa so lepe novičke. user posted image

Še kar držim pesti, da bosta čimprej doma.
user posted image


Da se še malo pohvalim, naš Nikec je spančkal
od 11h do 5h in od 6h do 10h, priden, ne?
Seveda pa sta veselo pančala tudi ati in mami. user posted image
Zdaj pa spet že 1 urco spi.


Kako pa ste ve?

Aja, mM, kaj sta bila že kaj zunaj - mi še nič ?


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 13:59:02   
Anonimen
no, zdj sm pa tut jst mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
in to točno na rok
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu majakla)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 16:34:04   
majakla

majcy_m: dobrodošla.
Še 1x čestitam. Sem videla slikice,
tvoja pupa je fuuul lepa.
user posted image

[u]Spet vprašanje:Kako jih imate oblečene doma v stanovanju?
Jaz imam tetra majčko, čez bodi (ne plišast)
in spodaj hlačke na naramnice (plišaste) in
debele zoknčke ali volnene copatke.
Ker pa se 20 min dojiva, ostalo pa spi, me
zamina, če je pliš preveč za spanje?


Joj, kak sem to napisala, no, upam, da
razumete vprašanje!
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 16:39:07   
majakla

Eh, majcy_m, gledala sem slikice od
Skačice, njene male princeske, zgoraj
pa brala tvoj post, pa SPET vse
pomešala, kot po navadi.
user posted image user posted image

(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 17:58:19   
naty6
Ojla.
Pa sem vas našla. Anej spi in si pravim zakaj pa ne bi šla malo na RR. Tako...

Mi se ne dojimo večuser posted image ...premalo mleka in se ni nikoli nasitil, pa še vodeno je bilo. Sedaj smo na AM; in sicer na Babylove.  Nekaj dni ga je zaprlo, vendar je patronažna rekla, da je to običajno ko se prešalta na AM. Dala sem ji posladkan kamilični čaj in danes smo se pokakali za 2 dni nazaj. Krči pa ga tudi malo mantrajo, saj ga zvija in postane rdeč v obraz. Z našim spanjem pa je tako: nahranim ga okoli 21.ure, zbudi se potem spet med 2 in 3 uro in zjutraj okoli 7.
Majcy_m ali lahko v tabeli popraviš prosim moj datum: rodila sem 5.10 -  hvala lepa že vnaprej.

emaa user posted image user posted image user posted image  držim pesti, da se  Lejla čimprej pozdravi.

Na sprehod smo šli do sedaj le 1x; pa še to le na dvorišče....kajti kot sami opazite nam vreme ni glih naklonjeno. Popek nam še ni odpadel....torej se ne kopamo še. Mogoče v torek.

Kaj to pomeni, da lahko otrok koze dobi pod pazduho in zakaj?

_____________________________

Naty

(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Oktobrčki 09
18.10.2009 23:08:58   
stuhica
ema držimo pesti za tvojo malo Lejlo... naša bo tudi Lejla če bo Punčka sevedda, če bo pa fntič pa sva se končno zmenrila da bo Dino... čeprav jaz ravn nism nevem kolk navdušena... o ja bomo vidl kaj bomo imel....

Česttke vsem mamcam... upam da se boste fajn štimale punce s svojimi malimi user posted image  sem vas prav mogla priti mal počekirat kako kaj čvekate....

Naty za dojenje se ne obremenjuje še vsi so gor zrastl ... pa četud samo z adaptiranim mlečkom....

michelel kaj pa ti tukaj - takoj nazaj k nosečkam klepetatuser posted image user posted image user posted image

majcy luštn eslikice...

Ma sej ste vsi tolk ffletni s temi našimi okobrčki res...

No želim vam čimveč prespanih noči, čimveč cartanja.... zdravja pa sploh..... se kmlau spet tipkamo... komi čakam da bom Drugič MAMA....

_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu naty6)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 8:51:21   
Anonimen
Jst sm nardila samo tkrt tabelo. Lahko pa jo jst tut naprej delam, če nobena druga noče, samo jst jo bom nardila pol, ko bojo vse rodile, pa bo samo 1 tabela user posted image in ne vsake 2 dni nova user posted image

(odgovor članu stuhica)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 10:52:47   
naty6
Ojla.

Majcy_m ti si dobra  v pripravi tabeluser posted image , zato menim da jo delaš naprej.

Ali imate naval obiskov ali pa je vse v mejah normale?

Se beremo....

_____________________________

Naty

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 11:45:14   
stuhica
punce zdele na začetku vam želim čimmanj obiskov, ker moj izkušnja posledično z prvim otrokom je bila... preutrujenost zaradi nenehnih obiskov... s tem pa tud izguba mleka.... neki časa smo mogla kr dodajat..no sej pol se je pa uredilo.. amapk res.. pas ej bojo že pol vidl naše sončke... vem pa da je določenmu flku težko dopovedat da mamica in otrok in oče oz. družina zdaj rabi čas da se navadi sama nase ... 

v glavnem fjan se imejte...

se še kaj tipkamo...



_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu naty6)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 12:55:12   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: majcy_m

Jst sm nardila samo tkrt tabelo. Lahko pa jo jst tut naprej delam, če nobena druga noče, samo jst jo bom nardila pol, ko bojo vse rodile, pa bo samo 1 tabela user posted image in ne vsake 2 dni nova user posted image


Jaz jo zdaj delam še tam pri nosečkah in jo večinoma osvežujem, ko katera rodi. Tako da jo lahko potem tam vzameš, pa samo dodaš, če bo kaj manjkalo. Velja?

Malo sem prišla pošpegat kako vam gre čvekanje od rok. Vidim da nič preveč dobro user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 14:32:03   
majakla

Dober dan.

Nik spet spi "ko vlki". user posted image

Po novem rabi kakšno urco da zaspi, ampak takrat
mirno leži v posteljici, no, potem pa ga moramo za
hranjenje budit.


Popek nam je že pred dobrim tednom odpadel,
kopali pa se bomo še le v petek prvič.


Zunaj še nismo bili, ga vreme serje, čakamo na
otoplitev, ki jo obljubljajo, pa še mičkeno smo
prehlajeni, zdaj ko je nosek že boljši, pa so očke še
malo stran dobile. Jih pa umivamo s kamilicami in
upamo na najboljše.


Bomo pa, čimo začnemo s kopanjem, morali ure
spremenit, ker 23. bo prepozna, ne?!

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 14:49:56   
najčka
Sm pršla mal pokukat kako ste kaj mamice.
emaa upam da je z malčico že vse ok in da se že cartata domauser posted image user posted image

(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 16:22:20   
malaMravljica
Vsak dan nas je vec, jupi! Pa ene user posted image  ze spijonirajo pri nas user posted image user posted image  ma komaj cakam, da rodite cist vse nase oktobrke.

Mi2 sva danes sla na prvi sprehod z vozickom. Je bilo prej kaksno debelo uro sonce, in sem izkoristila, ga dobro oblekla, dala v kosaro, dve dekci, zadelala kosaro in sva sla. Tako fajn mu je bilo, mi je kar zaspal, se je pa sprehodek pol kar raztegnil na kaksnih 30 minut, ker je bil tok lep soncek, pa v kosaro sploh ne more pihat, prav prijetno toplo mu ostane notri, ker ko das gor strehco je zascitenn v smeri vozne, z moje strani pa pride gor tista original "dekca" ki ima mal roba gor in ni sans da pride mraz k otroku.
Drugace sva pa prej enkrat sla na 5 minutni sprehod kar v mojem narocju, pa parkrat sva se cez dvorisce sprehodila k ociju v pisarno.

Imam pa problem s krci v trebuhu. Ze nakaj casa ga matrajo, se mi tako msili, pa kaj dosti ne morem naredit. Katera mogoce ve cesa ni priporocljivo jesti? Jaz sam vem, da ne smem citrusov, zaradi alergij, in ne smem surove cebule in cesna, za ostalo pa ne vem. Kaj je s cokolado recimo? Ja, pa vem, da je fajn pit caj za dojenje, ker so notri te zacimbe, ki dojencku mal olajsajo krce.

Naty6, moj ima en podoben ritem nocnega spanja kot tvoj. Ob 20.30 dojenje na kaucu, pol previjanje in v posteljo, se mal dojenja, mi zraven zaspi, se mal pocartava in pol ga dam v njegovo zibko. Prvo nocno hranjenje tam okoli 3,4, potem pa zjutraj med 6 in 8. to varira. Ga pa ze od prvega dne dam za spat v pizamo in vstvarjam en ritem, da ve, da je nocno spanje drugacno kot dnevno, da je takrat tisina in mir.

Moj je bil danes prvic 2,5 ure brez mene. Z mozekom sva imela en uraden sestanek in sva ga dala "v varstvo" se je kar lepo odrezal in je se vabljen v varstvo. Men je bilo pa tako grozno, sem se bala da bo zacel jokat in bo pol kar jokal.

(odgovor članu najčka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 16:30:25   
lindi1
To tudi mene zanima,ki bom kmalu mamica,jaz vem za jagode,pa citruse,pa za kravje mleko,da ne...to je pa vse,na pušenjaku sem pa našla,da lahko vse ješ v mejah normale,da pa ne smeš pretiravati s čokolado,kavo...in sem zdaj totalno zmedena,ker ene pravijo,da hrana ni nič važna,da imajo krčke tudi bejbiji,ki jejo samo po steklenički,da je to od tega,ker pr hranjenju potegnejo zrak vase,in da to morajo dati skoziuser posted image v glavnem jaz sem zdaj totalno zmedena,imam čas,ko čakam ,da se nam malček pridruži...še 4 dni do.....Sem imela danes obiske tri mamice z vozički,in komaj čakam,da se dobim...da bom jaz tudi z vozičkomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 16:31:51   
lindi1
Majakla,zakaj ga pa morate za hranjenje buditi,ali premalo dobiva na teži,ali kako...

(odgovor članu lindi1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Oktobrčki 09
19.10.2009 18:01:25   
majakla

Lindi1: budimo ga, ker bi drugače spal tudi 5 ur
ali več, pol pa je tak
lačen, da ...
Pa v P so rekli na 3 ure, drugi mi pravijo spet
drugače ...
Sem že malo zmedena. Ga pač poskušamo
navadit na določene ure.
Sem pa vesela vaših komentarjev oz. predlogov,
ker bi res rada delala kar je najboljše za Nika
.

mM: bravo za sprehod, jaz tudi čakam sončka,
da gremo na luft.
user posted image

Glede hrane: jaz ne jem (po priporočilih sestre in
prijateljic - preizkušeno) sveže zelenjave, kislih
stvari (solate), čokolade, prave kave, sladkarij,
hrušk, grozdja, ...
Jem: jogurte, kompote (sveže kuhane, predvsem
jabolka in slive in breskve - manj sladke), mleko,
vodo, juhice, pire krompir, omakice,
meseka (čim manj svinjskega), ...

(odgovor članu lindi1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?