|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 18:23:09   
pelin
Moj gre vsak dan v drugih cotkah v vrtec, načeloma čist, je pa res, da ima sem pa tja predolge nohtke, sploh na nogi - ker imam take probleme pri tem opravilu, da jih striževa le, ko je res nujno, namreč tvegam resne poškodbe pri tem user posted image , ker se meče po tleh, praska, brca, tuli itd ...

Krfjolca, mogoče ti bo kaj v pomoč....podobne probleme zaradi striženja nohtov sem imela tudi jaz s ta večjim, vendar sem jih hitro rešila.Malčki pač ne marajo striženja nohtov ( v večini primerov), znajo pa biti ti predolgi nohti precej moteči in nevarni zanj in za ostale. Mulčki znajo fino praskati in njihovi nohti so ostri kot britvice. Jaz sem svojemu strigla nohte ko je spal.user posted image Če si bolj nežen in če počakaš dovolj dolgo, da otrok trdno zaspi, ti rata brez problemov...meni je vedno. Precej bolj neprijetno bo zate, če ti bo vzgojiteljica rekla, če mu postrižeš nohte, da je že tri do krvi spraskal in se starši pritožujejouser posted image .

(odgovor članu atea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
14.10.2009 20:46:05   
josephine27
Tudi moj je eden tistih k se v času odhoda v vrtec vsak dan pokaka. Večinoma je to že doma in ga potem doma preoblečem, včasih pa je to na poti. Potem pa čisto odvisno od tega al se mi mudi al ga imam še čas preobleč v garderobi. V glavnem ne maram oddat pokakanega se je pa tud to že zgodilo. Vzgojiteljici sem rekla da se je pokakal napoti pa je rekla da ga bo že ona takoj preoblekla. Tako da čisto verjemem da eni otroci pač vsak dan kakajo ob istem času na poti v vrtec.

No dugače pa mislim da smo kar čisti user posted image


_____________________________



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 10:25:44   
krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Moj gre vsak dan v drugih cotkah v vrtec, načeloma čist, je pa res, da ima sem pa tja predolge nohtke, sploh na nogi - ker imam take probleme pri tem opravilu, da jih striževa le, ko je res nujno, namreč tvegam resne poškodbe pri tem user posted image , ker se meče po tleh, praska, brca, tuli itd ...

Krfjolca, mogoče ti bo kaj v pomoč....podobne probleme zaradi striženja nohtov sem imela tudi jaz s ta večjim, vendar sem jih hitro rešila.Malčki pač ne marajo striženja nohtov ( v večini primerov), znajo pa biti ti predolgi nohti precej moteči in nevarni zanj in za ostale. Mulčki znajo fino praskati in njihovi nohti so ostri kot britvice. Jaz sem svojemu strigla nohte ko je spal.user posted image Če si bolj nežen in če počakaš dovolj dolgo, da otrok trdno zaspi, ti rata brez problemov...meni je vedno. Precej bolj neprijetno bo zate, če ti bo vzgojiteljica rekla, če mu postrižeš nohte, da je že tri do krvi spraskal in se starši pritožujejouser posted image .




Saj na rokah ni takega problema, ga običajno uspem podkupit s pestjo rozin user posted image . Za noge je pa cel projekt. Ga morava oba trdno držat, pa čisto sva prešvicana, ko je opravljeno. Mulc se pa še pol ure užaljeno drži. Sam kar je treba, je treba. Edino pod splošno narkozo bi se mogoče dalo lažje user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 11:32:22   
viledka
sam v razmislek: nekatere mame morajo zjutraj 3 otroke pripravit v vrtec in pazit da ne zamudijo službe: pa ne uspejo komplicirat če je kdo okrog ust umazan, ima kje raztrgane hlače,....
Vedno pazim, da je najmanjši sveže previt in ga ne oddam pokakanega, ker se mu drugače ritka vname. Tistim vzgojiteljicam, ki pa take stvari pripomnijo pa povem samo to, da moj pride iz vrtca vedno z vneto ritko zaradi "neažurnega" previjanja - pa nikoli ne pripomnim nič, ker vem da imajo 10 otrok in fizično ne uspejo. Tako da predno kdo kaj opravlja in ocenjuje druge otroke, naj pogleda širše - na okoliščine zakaj je tako oz naj pometajo prvo pred svojim pragom

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 11:48:09   
birdy
Ubistvu pa ne morte vse v isti koš metat. Najina tavečja hoče bit ful samostojna in se hoče sama umit in vse. Kar niti ne bi bil problem če ni bi bla tok striktna in noče da ji pomagaš. Če ji hočeš pa čist ponori in se upira da jo za hudiča ne moreeš dobr umit. Stara je pa dobre dve leti in se sama ne umije vedno glih popolno. In če se upira kak flek (recimo tak k je tisti moment skrit za lasmi) pač spregledaš. Preoblačimo se sicer vsak dan ampak kak flek iz cunj ne gre več. In ma pač kak flek na majčki, ampak to je oprano, zlikano, sam ven žal ne gre.
Tko da posploševanje ne vodi nikamor, res je treba gledat na okoliščine, na otroka.
Edin z pokakano rito pa res nismo mel problemov, k sreči se je pokakala al preden smo šli v vrtec al pa že v vrtcu.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 11:53:58   
naja78
mah,kaj pa vem,ta debata.
Jaz enostavno čist preprosto z enim učom na pamet vem ali so smrklji,stara plenica(točno to mi je prišlo na pamet,mislim da eni res imajo plenico še od prejšnega dne-vrtca,pač nimajo občutjive riti),ostala umazanija.....stara 24 ur,ali pa je od svežih rogljičkov,priboljškov,.....
tudi plenička se loči od stare in čist nove pokakane in polulane.
in verjetno isto razmišljajo vzgojiteljice,ker menda vidijo da so npr.smrklji od včeraj.user posted image
ne vem -jaz takoj pogruntam.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 11:57:33   
MATEJKA_
res je, da si ne morem predstavljat, da bi otroka takšnega predala vzgojiteljici... kaj si tu starši mislijo, ne bi vedela...

res pa je tudi, da pa je naša v veliko hujšem stanju ko jo vzgojiteljica preda meni nazaj... takrat pa ima res še vse ostanke kosila in mailic na sebi, pa suhe šmrklje po celem obrazu... to se je tudi za zamislit...

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 14:36:33   
Lolek in Bolek
Moj je bil zelo zgodaj suh. Nikoli mu ne uhaja, ne urin ne blato. Na tem mestu bi vprašala vzgojiteljice, kolikokrat na dan povprašajo te "suhe" otročke, če morda koga tišči kakat???. Pri nas od kar hodi v vrtec, zadržuje v vrtcu to potrebo in ko pridemo domov, je po eni uri prva pot "kakat". Za lulat ni problemov pove, za kakat pa ocenjujem da mu je nerodno in zato zadržuje??

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 17:50:42   
pelin
Lolek in Bolek...joj kako žalostno, vendar tudi jaz predvidevam, da je tako kot praviš ti.Mali bošček verjetno res zadržuje, kar je (mogoče se ti bo zdelo neverjetno) v vrtcu dokaj pogost pojav.user posted image Vzrok zato v večini primerov niso vzgojiteljice, ampak je to velikokrat odraz  neke spremembe v otrokovem življenju. Ponavadi je to prisotno v začetku , ko se otrok še privaja. Če ne bi videla, ne bi verjela kako sta psiha in odvajanje (takšno in drugačno) pri otroku povezani. Velikim je potrebno še pri štirih letih na rito montirati plenice, da sploh lahko kakajo, ker se bojijo iti na WC, drugi ne dovolijo, da bi jim pomagali obrisati ritko, tretji hodijo kakat le na en Wc in nobenega drugega....nekateri pač zadržujejo.
Moja sraka je tudi v prvih mesecih hotla te zadeve opraviti samo doma.   Včasih sva prav tekli domov, tako jo je tiščalo. Ko sem jo spraševala, zakaj ne gre v vrtcu, je vedno rekla, da je ne tišči, ali pa da jo je sram, da bi ji kdo drug brisal ritkouser posted image . Pomagalo je to, da sva se z vzgojiteljico v prisotnosti  hčere o tem pomenili in da ji je vzgojiteljica še enkrat razložila, da je ona tam pač namesto mene in zato, da ji pomaga.
Drugače pa v vrtcu konstantno opominjamo otroke na lulanje in kakanje in mislim , da za te težave ni krivo to, da ga ne bi kdo spomnil. Pri nas je pomagal večkratni pogovor na to temo, ter seveda....čas. Ča, ko se otrok navadi vrtca, se v njem dobro in predvsem domače počuti. Upam, da se vaše zadeve čimprej uredijo...
Jooj, pa sem spet naložilauser posted image
 

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 17:59:29   
Anonimen
Mič II , glede tvojega komentarja pa... če tebe vsako jutro ob isti uri pritisne ...saj veš kam, nato verjetno prej računaš, si vzameš čas, oziroma marsikdo zaradi tega prej vstane...Pri otrokih pa je isto. Vem, da otroci velikokrat tisto poštimajo ob istih urah...prav zato, bi se dala zadeva bolj zorganizirati in načrtovati...


Seveda bi se, pac vstanes pet minut prej, ce je v tem tezava.
Lahko pa otroku pase, da to naredi v avtu, ali pa na vratih vrtca.

Mojba bejba se je vedno pokakala na letaliscu, pa ni bila vazna ura user posted image user posted image . In komot bi kdo rekel, kako smo tako neorganizirani user posted image . Ampak ocitno ji je tisti zrak pasal.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
15.10.2009 18:02:26   
botrca
Jaz mojega zjutraj vedno oddam previtega, umitega, čistega (vsak dan druga oblačila, ker ko grem ponj je groza...vse umazano...ampak me ne moti) in obutev, ter še s kremico namazanega. Pokakal se je samo 1x na poti do vrtca (1 minuta) in sem zjutraj to takoj povedala.
Zakaj je tako, da starši pripeljejo umazane in pokakane otroke ne vem...user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
17.10.2009 21:52:41   
takotako
Puce govori se o res zanemarjenih otrocih-to da ima od prejšnega dneva od 2 h isto plenico do zjutraj.... meni to ni normalno. Pa sej se vidi a je je na sveže pokakan otrok ali je že vse zasušeno.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
18.10.2009 8:53:04   
oka
Mene pa zanima kaj vzgojiteljice naredite, ko vidite tako zanemarjenega otroka. O.k. najprej se pogovorite s straši, če sem prav razumela. Kaj pa če se to nadaljuje, kaj pa potem?

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
18.10.2009 21:30:59   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

mah,kaj pa vem,ta debata.
Jaz enostavno čist preprosto z enim učom na pamet vem ali so smrklji,stara plenica(točno to mi je prišlo na pamet,mislim da eni res imajo plenico še od prejšnega dne-vrtca,pač nimajo občutjive riti),ostala umazanija.....stara 24 ur,ali pa je od svežih rogljičkov,priboljškov,.....
tudi plenička se loči od stare in čist nove pokakane in polulane.
in verjetno isto razmišljajo vzgojiteljice,ker menda vidijo da so npr.smrklji od včeraj.user posted image
ne vem -jaz takoj pogruntam.



Pa valda, sploh ne vem zakaj o vsem drugem debata.
Sicer je še nimam v vrtcu in je doma včasih taka user posted image , da me je sram, pa smo doma user posted image , ampak je to od "sveže" umazanije ali kako bi rekla, na sveče popackana. Nohte ima včasih take, kot bi po premogu rovala in zelo težko spravim ven, ampak se potrudim, kljub temu da je doma.
Tu se gre za zanemarjanje, dobesedno lenobo staršev, da bi otroku nudili osnovno higieno, kot da je otročku vseeno. Po moje so tudi oni radi sveže umiti in oblečeni, se ziher bolje počutijo, ko so celi friški. Ampak na žalost enim to nikoli ne bo prišlo iz riti v glavo user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
18.10.2009 22:14:59   
onka
IZVIRNO SPOROČILO: atea


takšne dogodivščine poznam tudi sama, pa si predstavjajte otroka v plenicah - bombažnih-
ki sem ga previla danes ob dveh--- je jutri zjutraj prišel z ISTIMI, in v istem pajacku nazaj v varstvo



Džisususer posted image
Kadar je dolgo spal, sem mu še med spanjem previla plenico. Si sploh ne predstavljam, kako se počuti otrok,ko ima  plenico toliko časa na riti.
Drugače pa upam, da je res čimmanj takih staršev, verjamem pa da je možno marsikaj, ker sem že slišala take ali drugačne zgodbe (recimo, da so otroci vzgojiteljici povedali vsebino filma, ki je bil na sporedu ob 11ih zvečer).
Jaz pa imam slabo vest, če je kdaj umazan okoli ust (včasih zjutraj je doma), pa opazim šele ko ga že oddamuser posted image



(odgovor članu atea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
18.10.2009 22:31:09   
TiaSara
Tudi naš je včasih prišel že umazan v vrtec - zajtrk je pač malo nerodno jedel, pa ge ni bilo časa preobleči ali kaj podobnega. Ampak mislim, da tu ni govora o tem. In verjamem, da obstajajo zanemarjeni otroci in da taki hodijo tudi v vrtec. Ne bi bila rada na mestu vzgojiteljice, ki mora po službi takega otročka spet izročiti tem staršem. Ne vem pa kaj lahko naredijo?

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
19.10.2009 0:09:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Puce govori se o res zanemarjenih otrocih-to da ima od prejšnega dneva od 2 h isto plenico do zjutraj.... meni to ni normalno. Pa sej se vidi a je je na sveže pokakan otrok ali je že vse zasušeno.




Groznouser posted image .Me ravn tako zanima odgovor na Okino vprasanje?

(odgovor članu takotako)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
19.10.2009 7:20:13   
ZARA
Moja je v normalnem. Kaj je pa za vas normalno, je pa drugo vprašanje. Sicer pa nisem še nikoli opazila kakega zanemarjenega otroka.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
19.10.2009 7:40:33   
Šarki
zara se mi zdi da je to v naših koncih mal bl pošlihtan k pa kakšna ljubljana, k so večje razlike med ljudmi in večja masa ljudi in poj kšn misli da njegov otrok verjetno ni edini k tak pride, sploh pa kakšne mamice mislijo da je itak naloga vzgojiteljic da otroka pošlihtajo zjutraj. najbolj da še cune začnejo prat v vrtcu...

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
19.10.2009 10:27:38   
lilka
Vprašanje je bilo v kakšnem stanju oddamo otroka zjutraj v vrtec:jaz se trudim da je čista, umita, preoblečena itd. kot se tudi drugače, tudi jaz grem v službo urejena.
So stvari, ki se zgodijo tisti trenutek in to vsi vemo, so pa tudi starši, ki ne toliko skrbijo za izgled svojega otroka in taki starši so in tudi bodo, kar je normalno, ljudje smo različni.
Jaz sem pač taka, da preden gre od doma pogledam, če ima čist obraz, drugače pač na hitro zmočim robček in obrišem , če je kje kaj nastalo, eni pač tega ne, pač vsak po svoje, sem pa tudi jaz že opazila različne stvari, pač tako je, ljudje smo različni, mene bi blo sram, da bi šla moja taka v vrtec in vzg. bi točno vedela, da se je to pač slučajno zgodilo, sej se razlikuje, če je otrok zanemajen ali pa ne. Pač to bo vedno obstajalo in taki starši vedno bodo, negelde na to v kakšnem času živimo.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
19.10.2009 19:54:02   
pelin
Uh, Oka glede tvojega vprašanja....men osebno je ( pa tudi verjetno veliki večini   ) težko staršem rečt kaj  o tem. Jaz sem v takih primerih otroka  takoj ob prihodu očistla ( stran s posušenimi smrkeljci in polno plenico), ker se mi je otrok neznansko smilil. Sama strašno rada crkljam male otroke in vsak ve, da je bolj prijetno k sebi stisniti dišečega in čistega otroka, kot pa obratno. Vsak otrok si zasluži biti umit in urejen in če določeni starši tega ne počnejo (žalostno pačuser posted image ), lahko vsaj jaz v vrtcu kaj naredim za nje. Nekateri starši ti enostavno brez komentarjev porinejo takšnega zanemarjenega otroka v roke in gredo , kot da je to čisto nekaj normalnega. Pri takšnih starših sem večkrat opazila, da otrok tudi po cesti hodi v takšnem stanju in očitno jim je to čist kul...Meni najbolj dvigne pritisk nekdo, ki mi vsakodnevno odda pokakanega otroka z izgovorom:"Joj, veste, se mi je ravno zdajle pokakal..." Pri takšnih, pa resnično dobiš občutek, da si delajo norce iz tebe in te imajo za neumnega...Potem pa otroka razviješ in vidiš, da ima tisto že čisto posušeno...Haloo...Tu sem pa že rekla marsikakšno pikro na račun vnete ritke in podobno...enkrat pa sem rekla mamici , če lahko otroka sama previje, ker imam jaz ravno enega na previjalni....Težko izrečeno, ampak se je splačalo...otrok ob prihodu ni bil čudežno nikoli  več pokakan. Zato polagam na srce vsem podobnim, ki pravite, da jim vzgojiteljice rečejo da ga bodo kar one previle...enkrat, dvakrat ne rečem, če pa se to večkrat zgodi, pa feeeej...nesramno izkoriščate dobroto in prijaznost zaposlenih.To je vaše delo in konec!!!Tudi če  vam vzgojiteljice tega ne pokažejo, to še ne pomeni, da tega ne mislijo. Niso neumne , le bolj  kulturne so od vas... pa očitno imajo  vaše otroke skoraj raje kot vi...žalostno. Pa ne se spet oglašat tisti, ki tega ne počnete...saj vsak zase ve, na koga to leti...No, to je moj odgovor...žalosten, krut grenak (kot jazuser posted image ),...resničen. Pa naj se oglasi še kakšna vzgojiteljica...Aja, pa še nekaj sem pozabila....Oka in še nekdo sprašujeta, kaj v tem primeru lahko storimo....poleg ustnega opozorila, seveda lahko to javimo socialni službi...večina se tega izogiba, vendar se najdejo tudi takšne, ki se poslužijo te možnosti ( vendar ne le zaradi pokakanih riti)...mogoče pa tudi to ni tako slabo...

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
20.10.2009 8:34:15   
oka
Oka in še nekdo sprašujeta, kaj v tem primeru lahko storimo....poleg ustnega opozorila, seveda lahko to javimo socialni službi...večina se tega izogiba, vendar se najdejo tudi takšne, ki se poslužijo te možnosti ( vendar ne le zaradi pokakanih riti)...mogoče pa tudi to ni tako slabo...



In prav je, da se poslužijo te možnosti, sploh če znajo ločit med "zanemarjenim" in ZANEMARJENIM otrokom. Jaz bi se verjetno vprašala ali so starši, ki pripeljejo otroka, ki ima na sebi plenico od prejšnjega malomarni samo pri higieni ali pa še kje drugje.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
20.10.2009 20:44:51   
urska25
Ufff težka tema,.... 

Kaj bi mogla tvoja prijateljica naredit,.... jaz bi na njenem mestu kar na roditeljskem sestanku pričo vseh povedala da nekateri otroci prihajajo v vrtec zanemarjeni, da se pričakuje od staršev da so otroci zjutraj umiti, previti.  Lahko se malo zgovori tudi na to obliko gripe,..da je še pospešena higiena zdaj,...

Glede pokakane planičke, naša res kaka vedno ob 10h. Še vzgojiteljice v vrtcu so rekle, kok je hecna, da pred malico pa ona kaka. Tak da jim vedno malo prestavi malico,ker jo morejo previt. Previt pa jo morejo,ker če je ne vpije dokler je ne ;)  Tak da jutranje pokakane planičke se vidijo al so sveže al od prejšnega dne. Ker če je to nočna planica je nabita z urinom,...no saj pri nas je tako.   Tak da do sveže pokakanih planičk morate biti vzgojiteljice tolerantne.  Če bi se moja pokakala zjutraj pred vrtcem je nebi jaz previjala ampak bi rekla vzgojiteljici naj jo takoj, je niti nebi imela v kaj previt,ker v vrtec ne nosim sabo planic. Niti ne vem zakaj bi jih.

Glede umazanih cotk pa mislim da nimamo kaj govorit, če je gor zasušena hrana jaz otroka sploh nebi sprejela, ampak bi rekla staršem naj ga preobleče,...mislim kaj pa se grejo.



_____________________________

Sem ponosna mamica dveh princesk

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
20.10.2009 20:48:14   
rija
moram rečt, da je moj spedenan v nulo: umit in v čisti obleki.

je pa boljše vprašanje, kakšen pride od tamuser posted image

moram včasih dobro pogledat, da vzamem pravega....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu urska25)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Starši, v kakšnem stanju so otroci, ko ji...
20.10.2009 21:21:00   
pelin
Če bi se moja pokakala zjutraj pred vrtcem je nebi jaz previjala ampak bi rekla vzgojiteljici naj jo takoj, je niti nebi imela v kaj previt,ker v vrtec ne nosim sabo planic. Niti ne vem zakaj bi jih.

Zakaj bi plenice nosila s sebojuser posted image ...aja kaj ko bi jih ravno zato , ker se ti lahko otrok pokaka!?
O Uršika, Uršika, če bi ti meni rekla, naj tvojo takoj previjem (ker nimaš plenice)....bi  ti jaz takoj dala eno, pa bi bil problem rešen...Na komando pa v vrtcu še nikoli nismo previjali, pa tudi ne bomo!!!!
Pa še enkrat povdarjam: Če se vam otrok pokaka preden ga oddate, ga MOOORRRAAATTE previti vi...Jooj, starši (nekateri), pa kdaj vam bo to jasno !?Ja, saj vem, določenim nikoli ne bo! Zato pa tudi tale debata...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?