|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Varenkorak prosi...
27.10.2009 18:56:10   
Anonimen
Ko so hitro pakirale za odhod v Varno hišo,je spakirala le za punčki,zase pa je vzela le dvoje hlač in dva puloverja.
Prosi,če ima kakšna odveč puloverje,majčke, hlače,trenirke številko 40/42.Za vsak kos bo veselauser posted image

Pa če se kje praši kakšna manjša televizija,ker punčki pogrešata risankeuser posted image


Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 9:37:52   
Anonimen
Ne more iti še po svoje stvari, tisto, kar ni spakirala še zase?

< Sporočilo je popravil Repka -- 29.10.2009 9:43:39 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 9:45:15   
Anonimen
Saj ni sla v varno hiso zaradi nasilja...kaj je zdaj lazje:iti v prejsnje stanovanje po svoje stvari,ali cakati na dobrodelnost.Prav cudno.
TV naj bi imele vse varne hise,vendar je skupni.Itak se vecinoma le bolj risanke gleda.Pa ne me zdaj narobe razumeti..super ce dobi od nekoga tv.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 9:47:29   
nmagk
**** jaz imam nekaj za njo,prosim na ZS mi napiši kam lahko pošljem ali mogoče celo odpeljem,sem iz Lj.
A mogoče še kaj rabijo da pogledam,TV žal nimam,mogoče se pa najde kaj drugega.lp

_____________________________

NEJC-26.06.1993
MATIC-17.08.1999
ANA - 22.04.2001
GREGOR-16.09.2006
KAROLINA-07.04.2009

mojih 5 biserov-neprecenljivo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 9:54:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Saj ni sla v varno hiso zaradi nasilja...kaj je zdaj lazje:iti v prejsnje stanovanje po svoje stvari,ali cakati na dobrodelnost.Prav cudno.
TV naj bi imele vse varne hise,vendar je skupni.Itak se vecinoma le bolj risanke gleda.Pa ne me zdaj narobe razumeti..super ce dobi od nekoga tv.


"Bilo je kot v pravljici. Imeli so svoj dom. Otroci so hodili v vrtec. Starša sta imela službo. Bilo je veliko smeha, igre in skupnih prijetnih trenutkov. A kruta usoda jim je takorekoč čez noč vzela dom. V stiski so se zatekli k prijateljem. Dejansko družina nima kam iti. Starša iščeta zaposlitev. Vendar je težko, ker so ostali brez vsega."
 
Zanima me, kaj je tu na stvari - jim je dom pogorel do tal, z vsem pohištvom, oblekam, skratka z vsem, kar je bilo v hiši?

Ampak, če je spakirala samo za punčki, zase pa ni uspela do konca, se menda lahko vrne še po svoje stvari tja, kjer je bila prej al men zdej nič več ni jasno pri tej stvari?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 11:09:56   
Fleka
Moja prijateljica je pred 4 leti "bežala" v varno hišo-zaradi moževega fizičnega nasilja pa je dopoldan,ko je bil mož v službi spakirala oblačila zase in za oba otroka,.........v avto naložila igrače,tv,radio,......mikrovalovko,...user posted image Tega tudi jaz ne razumem-ni uspela spakirati niti oblačil,.....očitno se ji je zelo mudilo?.user posted image Ja,v varni hiši Gorenjske imajo skupni tv,veliko dvd-jev,.....tudi oblačila dobijo,če jih nimajo(nekatere mamice "pribežijo"sredi noči in nimajo ničesar).user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 11:46:23   
nadya
Da ne bo kakšnega napada name, ampak men je tukaj že nekej časa precej stvari čudnih.....

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 11:58:41   
RAKICA2007
Tudi jaz spremljam tole zgodbo in tudi meni nekaj čisto ne štima user posted image user posted image user posted image
Če je res tako kot jo je varenkorak opisovala in ostale, potem se jim iskreno oproščam, ampak vseeno ne razumem. Mislim pa da v tejle zgodbi kakšen košček fali - morda pa tudi ne user posted image

Imela sem kolegico, ke je bila v varni hiši in resnično jim ni ničesar primanjkovalo, vsega je bilo v izobilju, kar je tudi prav.

Če varenkorak ne more do svojih stvari (da jih je nekdo fizično zaklenil) pa so tukaj druge pristojne inštitucije ki bodo rade volje pomagale.

Pa ne me sedaj napadat, da sem ne vem kaj in kako lahko kaj takega napišem in razmišljam.

Sem zelo odprta in pripravljena vsakomur pomagati po mojih najboljših močeh, če je le človek iskren do mene.

Tole zgodbo bom spremljala naprej, mogoče pa se tisti skriti košček ki ga noben ni upal povedati kdaj razkrije.

Srečno vsem skupaj, lep dan še naprej


P.S. Po Repkinem spodnjem postu sem se spomnila, da tale moja kolegica ni šla v varno hišo ampak v materinski dom. Za napako se opravičujem Varna hiša renično ni namenjena socialno ogroženim.

< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 29.10.2009 12:02:44 >

(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 11:59:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

Moja prijateljica je pred 4 leti "bežala" v varno hišo-zaradi moževega fizičnega nasilja pa je dopoldan,ko je bil mož v službi spakirala oblačila zase in za oba otroka,.........v avto naložila igrače,tv,radio,......mikrovalovko,...user posted image Tega tudi jaz ne razumem-ni uspela spakirati niti oblačil,.....očitno se ji je zelo mudilo?.user posted image Ja,v varni hiši Gorenjske imajo skupni tv,veliko dvd-jev,.....tudi oblačila dobijo,če jih nimajo(nekatere mamice "pribežijo"sredi noči in nimajo ničesar).user posted image


Da ne bo kdo narobe razumel in nimam nič proti, če se pomaga ljudem v stiskah, kjer je tudi dokazano, da je temu tako. Navsezadnje je vse preveč takih, ki se na take načine okoriščajo. Pri vsej stvari že prej me je nekaj motilo. Ne vem.
V končni fazi, pridobila je tudi nekaj od pohištva, če se ne motim, nisem šla sedaj še enkrat brati prejšnjega posta - me zanima, ali je to odpeljala v Varno hišo ali je pustila tam, da se bo nabiral prah, če niti zase ni uspela spakirati? To mi je vse skupaj čudno in za takšne stvari, kjer niso dokazljive oz. tu nikjer ni razvidno, da je dejansko primer, ki potrebuje pomoč, ker so si določene stvari v nasprotju.

1. Npr. varna hiša v Mariboru ima skupne prostore: kuhinjo, dnevno-otroško sobo, sanitarne prostore, pomožni prostor-pralnico in manjši vrt.
2. Nadalje Društvo SOS: souporaba skupnih prostorov, naprav in inventarja, uporaba elektrike za lastne potrebe, uporaba vode in komunalnih storitev, uporaba telefonske govorilnice, računalnikov, odej, blazin, posteljnine, brisač, igrač, didaktičnih pripomočkov ipd.
3. V varni hiši Društva za nenasilno komunikacijo ima vsaka stanovalka svojo sobo s televizijo in radiem s CD-predvajalnikom. Ostali prostori so namenjeni skupni uporabi in obsegajo dnevni prostor ter kuhinjo z jedilnico, igralnico oz. igralni kotiček (kjer so otrokom na voljo računalniki, knjige ter igrače), kopalnice, svetovalnico, teraso, in prijeten vrt. V dnevni sobi imajo stanovalke računalnik z internetno povezavo, televizijo, DVD-predvajalnik in knjige. V hiši si lahko izposodijo tudi kolo. V shrambi ima vsaka stanovalka svoj hladilnik in omarico za shranjevanje hrane. Pralni in sušilni stroji so v skupni uporabi, prav tako likalniki in sušilci za lase.

Kot drugo pa, varne hiše (preverila sem v varno hišo, ker imam dosti teh nategancij ljudi) in mi je bilo povedano, da varne hiše sprejemajo samo fizično ogrožene ljudi, za socialno ogrožene, v primeru, da nimajo kje bivati, pa so zato namenjeni materinski domovi.
 
Kdo tu koga nateguje, lepo prosim?

(odgovor članu Fleka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 12:03:07   
RAKICA2007
Repka: podpis
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 15:06:36   
valerija77
No jaz sem bila v materinskem domu in smo imeli tv in dvd, ki sem pa ga pa jaz s seboj prinesla ampak dala v skupno rabo, da so otroci lahko gledali tudi risanke na dvd-jih, ker programov pa ni bilo kaj dosti. In kolikor vem, očetje ne morejo bivati tam, še manj pa v varni hiši, ki je namenjena ženskam z otroci, ki so izpostavljeni nasilju. Pa še na skrivni lokaciji so. Jaz sem ji sicer poslal nekaj risank na dvd-ju in mi ni žal, ker je za otroke.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
29.10.2009 15:26:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu valerija77)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 15:52:43   
Anonimen
Prej tudi sama nisem želela kaj dosti komentirati, ampak, bolj ko sem brala, plus ta zadnji post, pa se nisem mogla zadržat, da ne bi povedala, kar pač sem.

Morda ne bi bilo odveč, če bi se pri teh akcijah dobrodelnosti jasno vedelo, da je nekdo resnično potreben pomoči in se potem spelja določena akcija. Zaradi določenih ekstremnežev potem nasrkajo tisti, ki pa recimo resnično potrebujejo pomoč in je ne dobijo, ker so se v preteklosti nasrali.

Mi je bilo najprej to čudno, ker ne vem, tisti, ki nekaj potrebuje, bo jasno vedel, kaj je to. Pa je v prejšnji temi ena že omenila, naj sestavi nek seznam in napiše. Sem pomislila, da se obnaša tako, kot da bi bila v veliki štacuni in pač naloži v voziček, kar ji pade tisti trenutek na pamet.

Za pomoč sem, ampak na pošteni igri.

Matr, pod nujno rabim jurja ojrov, ker imam kvoto na plači polno - a nej zdej klele ustanovim fond z mošnjičkom al kako gre po novem kle na RR?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 16:00:22   
Anonimen
Pa še nekaj mi ni jasno - kako je kaj z s.p. dotične? Glede na to, da je poslala na z.s. podatke, kamor so se ji stvari pošiljale, stric google zaenkrat vse najde.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 17:18:12   
Anonimen
Hmmm,zgodbo poznam,kakršno mi je osebno povedala Varenkorak.Vse res ni napisala,ker je zelo kočljiva zadeva.....Res so vse tri v Varni hiši.Tv je tam en star in slabo dela.Ena uporabnica ji ga je danes dostavilauser posted image

Ja, prišla je socijalna in so čuvali,da je lahko spakirala a je žal le večino za punčki spakirala.

Ženska ima veliko problemov...in jo velikokrat *vrže* in je z njo hudo.
Te dni je čisto ok,ker ima svoj mir.

Če bo imela kje dostop do računalnika,vam bo mogoče sama razkrila celostno zgodbo.

Zaenkrat so vse te stvari tam ,kjer so bili,mož pa je še tam...Več pa res ne bi povedala.Je pa vse to kar je imela in sedaj dobila njeno in noben ne bo tega vzel.


Drugače sem pa tudi jaz vedno skeptična glede teh dobrodelnosti.V tej zgodbi pa sem z njo večkrat na vezi,tudi pri meni je že bila....ne vem,zdi se mi resničnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 20:31:55   
Jerneja_
**** in Varenkorak, ker v zgodbah prihaja do določenih navzkrižij in nejasnosti so uporabniki foruma skeptični, če ne gre ponovno za izkoriščanje in zlorabo dobrodelnosti?

Prosim, da nama zgodbo malo pojasnita.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 20:38:05   
Anonimen
Sem jo klicala,naj gre v knjižnico na računalnik in pojasni kako in kaj.
Jaz samo vem,kar mi je povedala-da so v varni hiši,brez moža,tri ure stran od prejšnjega doma,da je brez službe.
Osebne stvari ,zakaj je do tega prišlo naj pa sama razloži.Ali pa vsaj tistim,katere so ji stvari darovale.

Jaz sem ji pomagala,pa še ji bom.Glede tistega vsega pisanja-ja res je zmedeno napisanouser posted image


(odgovor članu Jerneja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 20:38:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

**** in Varenkorak, ker v zgodbah prihaja do določenih navzkrižij in nejasnosti so uporabniki foruma skeptični, če ne gre ponovno za izkoriščanje in zlorabo dobrodelnosti?

Prosim, da nama zgodbo malo pojasnita.




Jaz sem jo spoznala v prejšnem postu in ji pomagala z oblačili za punčki.
Bolj kot sva na vezi se mi ne zdi,da izkorišča ampak za nobenega ne dam roke v ogenj.
Naj prosim ne izpadem jaz kriva,samo pomagati sem hotela...Ne prvič ampak pomoje kar zadnjičuser posted image user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil mašolinka -- 29.10.2009 20:41:17 >

(odgovor članu Jerneja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
29.10.2009 20:43:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 20:59:08   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Jaz sem ji pomagala,pa še ji bom.Glede tistega vsega pisanja-ja res je zmedeno napisano


ni  zmedeno napisano, ampak se čist nič ne poklapa. enkrat so hepi famili, drugič moža ni zraven, enkrat rabijo samo kako cotko, drugič komplet pohištvo, v enem mescu na treh različnih naslovih.

mislim da nobena ne pričakuje, da pove vse ta hude stvari, samo če napletaš tako, pač ljudje posumijo.

sicer pa verjamem, da je zadaj huda in žalostna zgodba in upam, da bo še vse ok!




To pa normalno.

Ne vem,res ne vem....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 21:13:19   
Jerneja_
**** ne pričakujem/o, da se bodo hude zasebne zadeve javno razlagale. Vseeno je dobro, da se Varenkorak javi uporabnicam oz. jim da vsaj neko možnost, da jo kontaktirajo in preverijo, če je vse o čemer se piše resnično.

Razumem/o tudi, da se to ne more zgoditi čez noč, če nima rač in možnosti dostopa do njega.

Pomoč ljudem v stiski se vedno najde, boli pa, če ugotoviš, da si pomagal napačnemu...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Varenkorak prosi...
29.10.2009 21:21:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Hmmm,zgodbo poznam,kakršno mi je osebno povedala Varenkorak.Vse res ni napisala,ker je zelo kočljiva zadeva.....Res so vse tri v Varni hiši.Tv je tam en star in slabo dela.Ena uporabnica ji ga je danes dostavilauser posted image

Ja, prišla je socijalna in so čuvali,da je lahko spakirala a je žal le večino za punčki spakirala.

Ženska ima veliko problemov...in jo velikokrat *vrže* in je z njo hudo.
Te dni je čisto ok,ker ima svoj mir.

Če bo imela kje dostop do računalnika,vam bo mogoče sama razkrila celostno zgodbo.

Zaenkrat so vse te stvari tam ,kjer so bili,mož pa je še tam...Več pa res ne bi povedala.Je pa vse to kar je imela in sedaj dobila njeno in noben ne bo tega vzel.


Drugače sem pa tudi jaz vedno skeptična glede teh dobrodelnosti.V tej zgodbi pa sem z njo večkrat na vezi,tudi pri meni je že bila....ne vem,zdi se mi resničnouser posted image



Če se nekdo želi izpostaviti, naj zastavi jasno in resnično zgodbo. Ne da piše, da so ostali na lepem brez doma, prej so pa živeli kot v pravljici, potem, da je v varni hiši, kjer ne sprejemajo žensk in otrok, v kolikor niso bile deležne nasilja, sedaj se bere, kot da so živeli v nasilju, če jo je socialna čuvala. Na netu najdeš njen s.p. pa še en kup stvari je napisanih, ki enostavno ne tvorijo neke verodostojne zgodbe.
Ljudje so pomagali, pa nakazovali npr. na Rdeč križ, potem slišiš, kako so glavni zapravili denar. Potem slišiš, kako so hodili ljudje po domovih in se predstavljali za predstavnike društev za pomoči potrebnim, pa so jih na suho nategnili.
Če ni pripravljena deliti jasne zgodbe in resnične zgodbe, ki jo lahko podpre z dejanskim stanjem, naj pač ne trosi zmede in dvomov med ljudi. Preveč nategovanj je bilo že na ta račun, tisti, ki so pa resnično potrebovali, so pa ostali bosi ravno zaradi teh nategancij.

Prvo, kar mi je padlo na misel ob stavku, da so ostali brez doma, je bilo, da jim je vse pogorelo. In potem zgodba dobi 3 različne epiloge. Enkrat življenje v pravljici, drugič življenje pri prijateljih, tretjič, da jo sorodniki (user posted image ) - sorodniki/prijatelji? user posted image  ven mečejo, četrtič varna hiša, ki je namenjena samo fizično ogroženim ženskah in otrokom, za socialno ogrožene kot take brez doma, pa obstaja materinski dom in ne varna hiša ipd.. Pisala je še, da bosta storila vse, da malima dvema spet omogočita normalen dom, a v tem prispevku bereš, da jo je socialna čuvala, da je bil dec pa še vedno tam, kjer je bil. Wtf?

Ne gre za to, da ljudje ne bi pomagali. Gre za to, kar je izpostavila Jerneja. Z raznimi akcijami v javnosti, se je pomagalo ničkoliko družinam in to kar z zajetnimi kupčki denarja. Vendar se je tam točno vedelo, da gre zares pomoči potrebne družine. Tu se pa ne ve nič!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Varenkorak prosi...
30.10.2009 7:51:16   
Sončni žarek
Mene pa zanima kaj je sedaj s temi stvarmi, ki so ji bile poslane user posted image

Če je v varni hiši 3ure vožnje od doma, potem je lahko v našem mestu (imamo varno hišo)....... Bi se bilo zanimivo z njo dobiti.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Varenkorak prosi...
30.10.2009 8:21:54   
Anonimen
SŽ ni v tvojem koncuuser posted image

Pravi,da tam plačuje najemnino in plačuje za hrano za vse tri ampak da mora še veliko dokupiti,ker je hrana tam bolj boga.

Kakšen s.p.???user posted image

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Varenkorak prosi...
30.10.2009 8:35:04   
ada2
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kakšen s.p.???user posted image


to je mene včeraj tudi spodbodlo in sem šla poguglat... vpiši v iskalnik njeno ime, pa kraj bivanja.... pa glede na to, da je na nekaterih slikah datum izpred 2 tednov pomeni, da S.P. še laufa, pa dobro, saj pri teh S.P.- jih ni nujno, da glih nekaj na veliko služiš, tako, da mi sploh ni problem, če kljub temu prosi za pomoč, bolj me je pri vsem skupaj zbodlo to, da tam piše, da si vse te zadeve lahko ogledajo (mo), torej potencijalni kupci na njihovem naslovuuser posted image user posted image user posted image

tudi jaz sem ji poslala paket oblačil za punčki, za to mi ni žal, naj ponosita, ker nam ne pridejo več v poštev, tudi zahvalila se mi je zanj, kar zelo spoštujem, vseeno pa sem zdaj malo v dvomih... no, kakorkoli, želim jim vse dobro, pa upam, da se ne bodo rabile več stiskat po varnih hišah, ali pri prijateljih, ali kje pač že.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?