|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 20:01:57   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Svaku in njegovi punci sva kupila eno lušno družabno igro, onadva pa sta rekla, da jo že imata in da naj jima kupiva kaj drugega.

------------------
Meni je to normalno. Kaj pa naj rečeta- o, hvala, sicer eno takšno že imava, ampak bova imela dve user posted image !
Če rečeta, da bosta dala dalje, bosta spet čukasto gledala, če podarita naprej na skrivaj- enako...
Kaj bi ti v tem primeru naredila? Jaz pač rečem, če slučajno imajo račun, da zadevo zamenjamo.
In če mi to kdo zameri, potem pal naj oz. mi raje naj ne kupuje ničesar več, ker mi itak same težave povzroča z darili user posted image .


No, zadevo se da tudi na lep način povedat. Jaz ne bi nikoli rekla, da to že imam in naj mi tisti, ki me obdaruje kupi nekaj drugegauser posted image . Mogoče sem trapasta, ampak nekako mi to ni po bontonu. Bi raje videla, da rečeta, da bosta dala naprej. Sploh, ker sva povedala, da računa nimava več. Možno pa je, da sva midva čudna.



Kaj pa bi po bontonu lahko lepega rekel? Ok, lahko spustis, naj zamenjajo, ampak kaj bos potem s tem darilom user posted image .


Ja, saj se strinjam....zelo težko je v taki sitaciji kaj pametnega rečt. Ampak mi pa res vse dol pade, če mi obdarjenec darilo takoj, ko ga odpre, porine v roke in reče, da naj mu kupim nekaj drugega. Meni tak človek deluje kot razvajenec s polno ritjo. Še posebej, če sam ni kaj posebej inovativen in pozoren pri izbiri daril.


Jah ne vem no, meni se tudi v takem primeru zdi edino logično, zahvaliti se za darilo in prositi za zamenjavo. Kaj pa če še z eno enako družabno igro? Jo dati v vitrino user posted image user posted image



Jah, pa res ne moreš rečt, daj mi nekaj druzga. Kot otrok. Jaz ne bi bič rekla v tem smislu, da jo že imava, ampak bi recimo čez par dni tistemu, s katerim se bolš zastopim pojasnila, da ni panike, igro pa že imava, in jo bom zato podarila komu drugemu. Ne pa da mi naj zarad tega kupijo nekaj druzga user posted image

Vidiš, meni se pa ne spodobi, da daš naprej darilo, ki je bilo namenjeno TEBI. Ne bi bila nič užaljena, če mi nekdo pove, da to reč že ima. Saj je logično, da ne moreš za vse vedeti kaj že kdo ima ali nima. HB so okoli mene iskreni ljudje, ki jim ni težko povedati resnice ali resnico sprejemati in vem, da, če bi do kaj takšnega prišlo, nihče še pomislil ne bi, da bi kuhal zamero. In ne gre za to, da se kupi nekaj drugega, ampak se stvar zamenja (za isti denar).


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   [Brisano sporočilo]
29.10.2009 20:20:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 20:22:54   
Gina
Če bi meni en rekel, da tisto reč že ima, pa naj mu kupim drugo, zamenjam, bi mu jo v glavo zabrisala. Ne glih dobesedno, ampak če s tistim ni zadovoljen, pa če ne premore toliko vljudnosti, da bi bil vsaj tiho, ali stvar samo povedal, da nekaj že ima, brez zahtevka po zamenjavi, potem naj se nekam slika. Darila se sprejme, ker so mišljena kot darila, nekaj neobveznega, kot pozornost, ne kot nekaj, kar si zmišljuješ al je dost dobro al ne. Če ti je všeč, fajn, če ti ni, bog pomagaj, ti pač ni. Če je uporabno fajn, če ti nič ne pride prav, ti pač ne pride. Saj ni nekaj sebi kupljenega za svoj denar, saj je darilo. Dar kar tako, zaradi dobre volje daritelja. Ne ker bi ti nekaj moral kupit. Zato ga lahko tudi uporabiš kakorkoli ga želiš. Lahko ga vržeš v smeti, lahko ga daš naprej, lahko ga uporabljaš.... ni važno. Če je dano kot darilo, lahko z lastnino dela, kakor želi. Ajd, edino to ne spada v uporabo kakorkoli, da je nevljuden. In nevljuden je, če ti jo da nazaj, zahteva da stvar zamenjaš. Lahko ti nakaže, da stvar že ima, lahko si potem toliko prijazen, pa greš zamenjat, Ampak da pa zahteva da greš menjat, ne to pa ni način. Je nevljudnost.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 21:30:04   
BAMBINA_
Ja kaj češ, eni pač obdarovanje jemlejo kot neko obvezo in s tem ko kupijo darilo opravijo svoj del dolžnosti, če bo obdarjenec imel s tem kaj početi ali ne, jim pa dol visi. Nekateri pa podarjamo z namenom obdarjenca razveseliti  za določeno priložnost - da je torej njim draga oseba, z darilom zadovoljna in bo tako ali drugače uporabno. 

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 21:46:00   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ja kaj češ, eni pač obdarovanje jemlejo kot neko obvezo in s tem ko kupijo darilo opravijo svoj del dolžnosti, če bo obdarjenec imel s tem kaj početi ali ne, jim pa dol visi. Nekateri pa podarjamo z namenom obdarjenca razveseliti  za določeno priložnost - da je torej njim draga oseba, z darilom zadovoljna in bo tako ali drugače uporabno. 


Ne, bambina, to ni res. Jaz podarjam z namenom, da bo nekomu podarjenega nekaj takega, kar jaz menim, da mu bo fajn. Vedno se potrudim. Če pa falim, kar lahko fali vsak, ne glede na trud, pa pričakujem, da mi bo to lepo povedal ali vljudnostno ne povedal, pa se znašel tako, da mu bo darilo vseeno koristilo - četudi ga bo podaril naprej, mu bo pa njegov denar odtehtalo, ki ga ne bo treba zapravljat, nekdo drug bo pa morda tega darila vesel (saj ponavadi ne podarjam dust colectorjev in kulijev). V tem primeru se bom najbolj verjetno potrudila mu ugodit, kljub temu, da sem svoj trud že izkazala in se v resnici zelo potrudila za svoje osebne razmere. Več kot trudila sem pa v glavnem ne bom, ker bog pa nisem in cajta za skakat sem in tja ko en zajček tudi nimam glih vedno, samo za res posebne ljudi morda, ki si enak cajt vzamejo tudi zame. Če bo pa človek zahteval, da zamenjam, pa čist zihr ne bom. Ker to kaže samo na nevljudnost obdarovanca. Očitno nimaš razčiščenih osnovnih pojmov pri bontonu. Manjka tega ljudem na splošno, nisi edina.  

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 21:49:49   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Če je uporabno fajn, če ti nič ne pride prav, ti pač ne pride.
Dar kar tako, zaradi dobre volje daritelja.

Pri nas imamo očitno neke čudne navade, ker je:
- darilo dejansko namenjeno obdarjencu
in ne, da je:
- darilo odvisno od dobre volje daritelja

Skratka, pri nas je pomemben obdarjenec in ne daritelj.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 22:01:11   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Če bo pa človek zahteval, da zamenjam, pa čist zihr ne bom. Ker to kaže samo na nevljudnost obdarovanca. Očitno nimaš razčiščenih osnovnih pojmov pri bontonu. Manjka tega ljudem na splošno, nisi edina.  

Zahteval user posted image No, pri nas je že prišlo do situacije, ko je bilo treba zamenjati kakšno oblačilo zaradi cifre na primer. In? Obdarovanec je bil vesel, ker bo darilo lahko dejansko uporabljal in daritelj je bil vesel, ker je bil obdarovanec vesel user posted image Ja, se zavedam, da nas ni veliko, ki nam nam zavoljo rešitve banalne nevšečnosti ni težko sprejemati iskrenosti. Drugi se pač hitro užalijo in zato raje preferirajo hinavščino, češ deljamo se, da je vse fajn, čeprav ni.

< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 29.10.2009 22:03:56 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 22:17:44   
Gina
Bambina, lahko obračaš kolikor hočeš, pa se delaš fino in krasno in ostale nas za nimam pojma koga, vsekakor pa za to, kar nismo, ...če nekdo zahteva da darilo zamenjaš, je brezobrazen ali lepo rečeno nevljuden. Pika.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Vrnjena darila
29.10.2009 22:37:40   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Bambina, lahko obračaš kolikor hočeš, pa se delaš fino in krasno in ostale nas za nimam pojma koga, vsekakor pa za to, kar nismo, ...če nekdo zahteva da darilo zamenjaš, je brezobrazen ali lepo rečeno nevljuden. Pika.

Gina, lahko obračaš kakorkoli, ampak dvomim da kdorkoli zahteva, da se darilo zamenja. To je zgolj pretirana priredba užaljene osebe, ki ji zadovoljstvo obdarjenca ni pomembno. Pika.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 0:21:58   
Oceania
No Bambina s tem si vse povedala. Predvsem pa to, da znaš formirat tuje stavke in jih prodajat za svoje. Pravljice mislim.

Kar se pa daril tiče: sem že podarila naprej. Kot darilo ali kar tako. Kar sem dobila krame od določenih oseb sem se potrudila da sem jim s podobnim darilom vrnila. Predraga darila so mi bila vedno sumljiva.
Nevljudno se mi tudi zdi zahtevati zamenjavo darila od tistega ki darilo da, ampak poznam tudi tak primer. Sama sem v primeru premajhne številke prosila za račun in šla zamenjat sama.
Pa tudi darilni boni znajo bit problem. Dobila sem darilni bon, ki mi je predstavljal breme, ker mi je bil kraj storitve predaleč in je zapadel. Takrat sem se zamislila nad tem, da tudi darilni boni niso vedno dobra izbira.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 0:24:25   
nejcko
Bolj, ko berem tole debato, bolj sem vesela, da si z raznimi brati in svakinjami nismo tako blizu, da bi se obdarovali (še čestitamo si bolj poredko user posted image ),  vsi ostali pa smo povsem zadovoljni z raznimi ˝užitnimi˝ darili ali pa preprosto samo s tem, da si čestitamo, se vidimo in se imamo radiuser posted image .
Alelujauser posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 7:00:11   
Ulaa
Tole pa je zabavno branje. user posted image user posted image
Noja, jaz nikoli ne podarjam stvari naprej. Vendar, se zadnje case tudi potrudim, da ce mi kdo podari neko totalno bedarijo mu v podobni varijanti tudi vrnem. Kaj pa vem, se mi pa zdi, da se je potrebno pri darilu tudi malo potrudit.

Jaz sem imela do sedaj samo en tak bolj cuden primer: namrec ko sem tasci kupovala darilo, sem srecala svaka in njegovo zeno. In sta seveda  videla kaj sem kupila, in hitro povedat tasci koliko sem dala za darilo. Se je potem tasca slabo pocutila in mi miljonkrat rekla, da ni bilo treba. user posted image user posted image Bi ju kar trescla nekam! No darila je bila sicer vseeno vesela.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 7:26:45   
rija
jaz pa čedalje bolj vidim, da point sploh ni v obdarovanju in sreči, ki bi jo naj obdarovane IN daritelj občutila ob temuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulaa)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 7:47:25   
**Tinkara78**
Še nikoli nisem vrnila darila, niti nisem dobila vrnjenega.

Vedno probam podariti nekaj kar nekomu pride prav. Je pa problem ker gremo jutri na rojstni dan in ima nečak res vse. Ni da ni. Bo pa verjetno dobil darilni bon oziroma denar in njemu ljube sladkarije. Če bo pa (še vedno) bolan in jutri odpade bomo pa mogoče v ponedeljek nekaj kupili, ker imajo to stvar v ponedeljek v ponudbi.

Sem pa dobila zdaj par idej za darila in jih bom uporabila. Za RD imamo normalna darila, za ostale praznike pa samo pozornosti. So pa RD in prazniki edini dnevi ko smo VSI skupaj in res nikoli nihče ne manjka (babice in dedki, svak, svakinja, nečak, nečakinja s fantom), ker se imamo vedno lepo.

Sem srečna, da se razumemo in niso darila glavna. Tako, da imamo trenutno 11 RD ko se dobimo + nekaj praznikov. In druženje je bistvo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 7:57:16   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz pa čedalje bolj vidim, da point sploh ni v obdarovanju in sreči, ki bi jo naj obdarovane IN daritelj občutila ob temuser posted image



Jaz sem to ugotovila že ohoho časa nazaj, v bistvu, od kar nam gre Slovenceljnem fino in imamo vsega na pretek. Obdarovanje je postalo cel projekt, v katerem sveta preproščina in skromno zadovoljstvo nimata več kaj početi; Ker mora obdaritelj narediti skoraj celo doktorsko disertacijo o tem, da z darilom ne bo kiksnil in razzžalil čustev obdarovanca. Do obisti mora poznati obdarovančev (prefinjen) okus za hrano, pijačo, modo, vonjave, branje, šport, ..., njegov življenjski slog, opremo v njegovem stanovanju od wc-ja naprej, ..., se pri tem ozirati še na ceno darila, ..., skratka za eno darilo je potrebno vsaj pol leta prej budno opazovati, proučevati, analizirati osebo, ki jo želiš obdariti, pa še kljub vsemu tvegaš, da ostane še vsaj 50% možnosti, da si z darilom kiksnil user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 8:29:13   
Abundancija

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Svaku in njegovi punci sva kupila eno lušno družabno igro, onadva pa sta rekla, da jo že imata in da naj jima kupiva kaj drugega.

------------------
Meni je to normalno. Kaj pa naj rečeta- o, hvala, sicer eno takšno že imava, ampak bova imela dve user posted image !
Če rečeta, da bosta dala dalje, bosta spet čukasto gledala, če podarita naprej na skrivaj- enako...
Kaj bi ti v tem primeru naredila? Jaz pač rečem, če slučajno imajo račun, da zadevo zamenjamo.
In če mi to kdo zameri, potem pal naj oz. mi raje naj ne kupuje ničesar več, ker mi itak same težave povzroča z darili user posted image .


No, zadevo se da tudi na lep način povedat. Jaz ne bi nikoli rekla, da to že imam in naj mi tisti, ki me obdaruje kupi nekaj drugegauser posted image . Mogoče sem trapasta, ampak nekako mi to ni po bontonu. Bi raje videla, da rečeta, da bosta dala naprej. Sploh, ker sva povedala, da računa nimava več. Možno pa je, da sva midva čudna.



Kaj pa bi po bontonu lahko lepega rekel? Ok, lahko spustis, naj zamenjajo, ampak kaj bos potem s tem darilom user posted image .


Ja, saj se strinjam....zelo težko je v taki sitaciji kaj pametnega rečt. Ampak mi pa res vse dol pade, če mi obdarjenec darilo takoj, ko ga odpre, porine v roke in reče, da naj mu kupim nekaj drugega. Meni tak človek deluje kot razvajenec s polno ritjo. Še posebej, če sam ni kaj posebej inovativen in pozoren pri izbiri daril.


Jah ne vem no, meni se tudi v takem primeru zdi edino logično, zahvaliti se za darilo in prositi za zamenjavo. Kaj pa če še z eno enako družabno igro? Jo dati v vitrino user posted image user posted image



Jah, pa res ne moreš rečt, daj mi nekaj druzga. Kot otrok. Jaz ne bi bič rekla v tem smislu, da jo že imava, ampak bi recimo čez par dni tistemu, s katerim se bolš zastopim pojasnila, da ni panike, igro pa že imava, in jo bom zato podarila komu drugemu. Ne pa da mi naj zarad tega kupijo nekaj druzga user posted image


sej ne rečeš, daj mi nekaj drugega. lepo prosiš, če bi bla možnost, da si igro zamenjaš, ker tako že imaš, bi bila pa vesela neke nove, ki je še nimaš.

Če bi men kdo to prosil, bi bla bolj vesela, kot, pa da reče, da bi jo podaril kr nekomu drugemu, ma haloo?!
Jeb***a sem pač nekomu kupla neko igro, ki jo že ima, bom šla pa zamenjat in bom kupla eno, ki je še nima in bomo vsi spet veseli.

Če bi mi pa nekdo reku, da jo bo naprej podaril? ja kaj sem pa jaz pol tej osebi kupla? in komu jo bo podaril?

Jah vsak po svoje razmišlja, vidim, da nas je ful različnega mnenja.


Se popolnoma strinjam, stokrat raje imam, da mi, če že morajo (ker jaz namreč ne bi, po bontonu bi bila modro tiho) rečejo, da to igro že imajo in jo bi šla jaz zamenjat, kot če mi rečejo, da bodo nekomu drugemu deli nekaj, kar sem kupila z svojim denarjem

Tako kot jaz ko sem kolegici, ko smo bili še mlajši in brez denarja kupila veliiiko bajadero, še veliko sem se skeširala se mi je takrat zdelo, ona pa prijavi da tega ne mara ampak ni problema, jo bo dala svojemu fantu. Meni se je ful zamalo zdelo, jaz sem jo njej podarila iz srca pač zato ker je moja prijateljica, ne pa da jo zdaj dobi njen fant, ona pa nima nič. Jaz sem ji kar direktno rekla, da tega ne dovolim, pa me je ful čudno gledala user posted image

to pa če je body premajhen se mi ne zdi nič takega, logično da potem nima nič od darila tak dojenček in pač prosiš da ga zamenjajo za večjo številko, ampak da ga potem tudi prinesejo....ne pa da se naredijo francoze, ta je pa res dobra user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 8:33:13   
Abundancija

IZVIRNO SPOROČILO: birdy

Jst zase vem da za darilo, čeprov majhno se skor vedno potrudm. Tud če kupm bomboniero, kupm tako k vem da jo ma človek rad. Jst pa konstantno dobivam Mercije ki jih sploh ne maram, al pa griote. Pa nikol ne vrnem, in se tud lepo zahvalim, kaj pa nej druzga. Je pa tavečja dobila od strica darilo ki ji ga je lansko leto podarila tud teta, pa je bil stric in družina zraven pa je vseen isto dobila. Ne vem a majo mal spomin v okvariuser posted image  Pa ajde, smo neki zmutil, mi sami.
Nikol pa ne bi darila vrnila, bi pa prosila če se da zamenjat če bi bilo recimo premajhno. Ker cunje vedno prov pridejo in je škoda da mi premajhna v omari leži.


zato pa vedno dobivaš griote in mercyje ker se lepo zahvališ in so vsi presrečni in nihče ne ve, da jih ne maraš

te pa razumem, da ni primerno, da poveš, da teh bonbonov ne maraš, ker jaz tudi ne bi tega naredila, če mi jih bi kdo podaril, tako da...začaran krog

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 9:02:25   
pikecpokec
Jaz sem enkrat za novo leto od babice dobila en tako GRD pulover (nedoločljive barve, s čipkami na rokavih in ovratniku), da sem se skoraj zjokala. Od razočaranja, ker se tudi pet minut ni potrudila da bi poštudirala, da kaj takega pa jaz res ne bi oblekla (sem precej športen tip in mi grejo razne čipke in podobno blazno na jetra). Ampak pri njih je sistem kupovanja daril takšen: grejo čez mejo v najbolj poceni trgovino s cotami in pač namečejo v voziček cote približno pravih velikosti. Je pa vsako leto kak kisel nasmeh in hvala, ker jim uspe čisto vsako leto vsaj enemu od vnukov podariti prav nemogočo stvar user posted image .
No, tisti pulover sem potem pospravila v najbolj oddaljeni kot omare, potem je pa enkrat čudežno izginil user posted image

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Abundancija)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 9:13:35   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

Jaz sem enkrat za novo leto od babice dobila en tako GRD pulover (nedoločljive barve, s čipkami na rokavih in ovratniku), da sem se skoraj zjokala. Od razočaranja, ker se tudi pet minut ni potrudila da bi poštudirala, da kaj takega pa jaz res ne bi oblekla (sem precej športen tip in mi grejo razne čipke in podobno blazno na jetra). Ampak pri njih je sistem kupovanja daril takšen: grejo čez mejo v najbolj poceni trgovino s cotami in pač namečejo v voziček cote približno pravih velikosti. Je pa vsako leto kak kisel nasmeh in hvala, ker jim uspe čisto vsako leto vsaj enemu od vnukov podariti prav nemogočo stvar user posted image .
No, tisti pulover sem potem pospravila v najbolj oddaljeni kot omare, potem je pa enkrat čudežno izginil user posted image


To mi je bistvo te debate - da ljudje, ki naj bi jim kaj pomenila, nekaj dajo, samo da dajo, pa četudi je vrženih še tistih 5 eur stran, ali polomljeno, nouser posted image  --- to mi je pač s stani obdarovalca res zelo nevljudno... skratka, pokažejo, da te ne spoštujejo spljoh... Kajti brez darila ali magar 10 dkg kave bi naredili veselje, tako pa... grenak okus...

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 15:26:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Jaz sem to ugotovila že ohoho časa nazaj, v bistvu, od kar nam gre Slovenceljnem fino in imamo vsega na pretek. Obdarovanje je postalo cel projekt, v katerem sveta preproščina in skromno zadovoljstvo nimata več kaj početi; Ker mora obdaritelj narediti skoraj celo doktorsko disertacijo o tem, da z darilom ne bo kiksnil in razzžalil čustev obdarovanca. Do obisti mora poznati obdarovančev (prefinjen) okus za hrano, pijačo, modo, vonjave, branje, šport, ..., njegov življenjski slog, opremo v njegovem stanovanju od wc-ja naprej, ..., se pri tem ozirati še na ceno darila, ..., skratka za eno darilo je potrebno vsaj pol leta prej budno opazovati, proučevati, analizirati osebo, ki jo želiš obdariti, pa še kljub vsemu tvegaš, da ostane še vsaj 50% možnosti, da si z darilom kiksnil user posted image



user posted image user posted image  bravo, nejckouser posted image user posted image

Točno to. Kolikor se potrudiš, kiksneš. Folk je razvajen non plus ultra. NIč jim več ni fajn. Ena ornk vojna manjka, da bodo mal svoje presvetle riti skrivali en cajt, pa bili brez hrane, bodo prec srečni, če jim en merci prineseš al pa bombonjero. In dam ti popolnoma prav, najboljše je obdarovati samo tiste, ki so daril veseli. Ostali naj si kupujejo reči sami. Ni jih možno zadovoljit. Sreče v tem ne najdejo. Vse jim je premalo fino, al pa že imajo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 15:35:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

To mi je bistvo te debate - da ljudje, ki naj bi jim kaj pomenila, nekaj dajo, samo da dajo, pa četudi je vrženih še tistih 5 eur stran, ali polomljeno, nouser posted image  --- to mi je pač s stani obdarovalca res zelo nevljudno... skratka, pokažejo, da te ne spoštujejo spljoh... Kajti brez darila ali magar 10 dkg kave bi naredili veselje, tako pa... grenak okus...


Ma daj no mir no, tega pa ne verjamem. Niti enega takega človeka ne poznam, da bi kar nekaj v tri dni nametal, samo da je. Poznam pa polno njih, ki nimajo denarja. Jaz recimo ne dam več kot 10 eur za darilo za sošolce. Ajd, 15. Nimam. Enostavno nismo bogati. Pa če gledam kaj ste napisale v eni drugi debati, da boste za novoletna darila dajale, kupujete čisto v enakem obsegu denarja tudi za svoje bližnje. In priznajmo si, za ta denar dandanes bore malo dobiš. Ne moreš kam drugam kot v špar, tuš ali drogerijo zavit. Še mercator je skoraj predrag za dobit darilo za 10eur. Jasno je, da se potem darila ponavljajo - zokni, brisače, vino, pižame, dust collectorji, bombonjera, kava.... Potem se ti pa zamalo zdi, zakaj si dobil brisačo, ko je ne rabiš, čeprav bi je bila jaz strašansko vesela - morda sem jo zato tudi kupila, ker jih imam premalo. Enako je s kozarci, šalcami - meni so potrošni material in sklepam, da je tako pri vseh. Očitno ni. Kako pa lahko misli bereš, kaj bi kdo rad?  Potrudiš se po svoje. Kaj pa ti veš o tistem, ki te obdaruje? Nimaš pojma kaj je mislil. Tudi sanja se ti ne. NIti ne veš, koliko denarja ima v resnici, pa kako živi.

Nehvaležne prepolne riti bi jaz temu rekla.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 15:43:42   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

Jaz sem enkrat za novo leto od babice dobila en tako GRD pulover (nedoločljive barve, s čipkami na rokavih in ovratniku), da sem se skoraj zjokala. Od razočaranja, ker se tudi pet minut ni potrudila da bi poštudirala, da kaj takega pa jaz res ne bi oblekla (sem precej športen tip in mi grejo razne čipke in podobno blazno na jetra). Ampak pri njih je sistem kupovanja daril takšen: grejo čez mejo v najbolj poceni trgovino s cotami in pač namečejo v voziček cote približno pravih velikosti. Je pa vsako leto kak kisel nasmeh in hvala, ker jim uspe čisto vsako leto vsaj enemu od vnukov podariti prav nemogočo stvar user posted image .
No, tisti pulover sem potem pospravila v najbolj oddaljeni kot omare, potem je pa enkrat čudežno izginil user posted image


Pa si mogoče pomislila, da je bil pulover babici všeč? In da je mogoče mislila, da bo tudi tebi všeč?

Se pa popolnoma strinjam z Nejcko. Madonca, mi še na misel ne pride, da bi bila kdaj zaradi kakega darila žalostna, pa četudi ni čist po mojem okusu. Vedno sem bila vesela, da sem sploh kaj dobila.
Tudi v tej temi se vidi, ja....prepolne riti. Mater, si niti na obisk več ne upam brez kave, buteljke in čokolade...user posted image user posted image user posted image In bog ne daj, da ni prava buteljka, prava kava in prava čokolada....Adijo pamet!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 15:50:11   
pety78
Tako kot jaz ko sem kolegici, ko smo bili še mlajši in brez denarja kupila veliiiko bajadero, še veliko sem se skeširala se mi je takrat zdelo, ona pa prijavi da tega ne mara ampak ni problema, jo bo dala svojemu fantu. Meni se je ful zamalo zdelo, jaz sem jo njej podarila iz srca pač zato ker je moja prijateljica, ne pa da jo zdaj dobi njen fant, ona pa nima nič. Jaz sem ji kar direktno rekla, da tega ne dovolim, pa me je ful čudno gledala user posted image


Glede na odgovore v tej temi, bi predvidevala, da je tvoja prijateljica ziher razmišljala, kaka nesramica in slaba prijateljica si, da ne veš, da te čokolade ne mara in da se niti malo nisi potrudila, da bi ji prinesla takšno, ki jo ima rada. Magari bi kdaj prej na obisku pregledala njene kuhinjske omarice, da bi videla, kaj se v njih skriva.

Vsaka zgodba ima torej dve plati.

Da pa si ji rekla, da ne dovoliš, da jo da fantu....user posted image user posted image user posted image user posted image Hvala lepa za tako darilo...user posted image
Kaj bi pa bilo po tvojem bolj primerno?
- da ne pove, da je ne mara in jo da fantu brez tvoje vednosti
- da pove, da je ne mara in te prosi, če jo zamenjaš za drugo
- da pove, da je ne mara, ampak jo zavoljo dobrega prijateljstva vseeno poje - sama. Ja, to bi bilo tebi ziher najljubše. user posted image

< Sporočilo je popravil pety78 -- 30.10.2009 15:57:39 >


_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 16:59:02   
birdy
Jst pa bom še to rekla... Če si si z nekom blizu pol menda veš česa ne mara in kaj mara. Kamot pa lohk kiksneš pri nekom s komer si nisi blizu preveč, al pa se premalkrat vidš.
Sicer pa niti ne vem kaj točn hočteuser posted image  Če rečeš sam hvala, se nič ne pritožuješ, sam tkole mal "potožiš" je narobe. Ja mislm, a pa se od vas nikol nobena mal ne izpove?
Ker sama kar dobim teh stvari ala brisač, šalc,... Pač spravm za enkrat kasnej ko bom recimo vse šalce zbilauser posted image  al pa brisače strgala in znucalauser posted image
In nekateriso dejansko taki da jim nč ni prov, ampak jst se med te ne štejem. Ker vem da eni nimajo, sem na žalost tud jst med njimi. Smo hvalabogu tud ukinil obdarovanja odraslih in si damo sam kako bomboniero, če si damo. Midva bova tokrat tud to ukinila ker ne bova mela denarja.
Moram pa rečt da res kamorkol prideš ti je že nerodno če nimaš česa s sabo. Ma vsaj kofe morš povsod s sabo prinest. Sej k enim ne bi rabu (ker jim to na kraj pamet na pade) ampak ker je tok takih k pričakujejo darilo ko prideš na obisk pač povsod neki prineseš. Ne upaš več tvegat. Čeprov ne veš kje boš staknu dnar za položnice plačat na obisk vedno neki prineseš. A ni to žalostno no?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 17:49:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

Moram pa rečt da res kamorkol prideš ti je že nerodno če nimaš česa s sabo. 

A ni to žalostno no?


Meni cisto nic user posted image .
Ja, saj vem, cudna sem.

Ponavadi kolegico se s poti poklicem, cuj, cez pol ure priletim, da te izljubim, dej en kofe gor.
Grozna sem, vem user posted image user posted image , naslednjic bo ziher kofe vsaj brez cukra.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 30.10.2009 17:50:12 >

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?