|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 12:31:58   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83
Sicer pa kdaj pol jaz nastopim z prodniško če imam rok 4.4.2010. Pogodba mi izteče 2.2.2010


Začetek porodniške 4.4. minus 28 dni. Če dobro računam pride na 7.3. Probaj si zrihtat, da ti podaljšajo do 7.3- najboljše pa če je do konca porodniškeuser posted image . Papirje pa lahko oddaš 60 dni pred začetkom torej ti pride zadnja plača glih v porodniško -januarsko boš dobila februarja in to oddaš. Se pa ne spomnim, če je kje vprašanje na poli, če si zaposlen na dan oddaje vlogeuser posted image oziroma če je to pomembno.





Ja to bi tudi mene zanimalo.

Tinkara hvala, ampak ziher mi ne bodo podaljšali.Ker z 2.2. začne na mojem delovnem mestu že druga oseba. Tak je vsaj pri meni bilo letos februarja. Jaz sem začela 2.2. delat, tista ki pa sem jo jaz nadomestila in kateri niso podaljšali pogodbe pa je prav tako tisti dan še delala. Mi je bilo tako krivo. user posted image  .


Hvala ker ste tako prijazne in mi pomagate z nasveti. Res ste zlate.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 13:11:46   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83
Sicer pa kdaj pol jaz nastopim z prodniško če imam rok 4.4.2010. Pogodba mi izteče 2.2.2010


Začetek porodniške 4.4. minus 28 dni. Če dobro računam pride na 7.3. Probaj si zrihtat, da ti podaljšajo do 7.3- najboljše pa če je do konca porodniškeuser posted image . Papirje pa lahko oddaš 60 dni pred začetkom torej ti pride zadnja plača glih v porodniško -januarsko boš dobila februarja in to oddaš. Se pa ne spomnim, če je kje vprašanje na poli, če si zaposlen na dan oddaje vlogeuser posted image oziroma če je to pomembno.





Ja to bi tudi mene zanimalo.

Tinkara hvala, ampak ziher mi ne bodo podaljšali.Ker z 2.2. začne na mojem delovnem mestu že druga oseba. Tak je vsaj pri meni bilo letos februarja. Jaz sem začela 2.2. delat, tista ki pa sem jo jaz nadomestila in kateri niso podaljšali pogodbe pa je prav tako tisti dan še delala. Mi je bilo tako krivo. user posted image  .


Hvala ker ste tako prijazne in mi pomagate z nasveti. Res ste zlate.


Mislim, da tako ne gre. Moraš biti zadnji dan pred porodniško zaposlena, da si upravičena do nje.
V tem primeru je najboljše, da greš takoj po izteku pogodbe (časa imaš 8 dni) na zavod in začneš koristit nadomestilo. Pomembno je namreč, da se ti ne prekine. Imaš pa še eno možnost, ki jo malo katera izkoristi, ker ponavadi nihče ne pove. In to je, da greš že  PRED iztekom pogodbe na bolniško (zadnji delovni dan moraš biti na bolniški) in ko se ti pogodba prekine greš na ZZZS (zavod za zdravstveno zav.), kjer si upravičena do 30 dni PLAČANE bolniške. In šele po tem greš koristit nadomestilo na zavod. Tako sem naredila jaz. Ko mi je potekla pogodba, sem izkoristila 30 dnevno bolniško na ZZZS in potem šla za nekaj dni na zavod za zap. z nadomestilom, ga prekinila, šla na porodniško in po njej izkoristla še preostanek nadomestila.
Mogoče sem zapleteno napisala tole, ma dobro počasi preberi in ti bo jasno. user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 13:36:28   
Kepica83
Najaaa jaz sem že 2 meseca na bolniški, pa bom verjetno do poroda. Torej en dan pred 2.2. grem na ZZZS in si grem uredit 30dni plačane bolniške?
Ko poteče teh 30dni pa grem na zavod za nadomestilo?

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 16:53:03   
Najaa
>Mislim, da imaš 8 dni časa po preteku pogodbe, da urediš bolniško preko ZZZS. Ampak o tem se še pozanimaj. Meni je na zavodu za zapol. povedala za to možnost, ampak o tem o tako malo primerov za slišat, da očitno tega ne povejo vsem.


(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 17:36:34   
zmajaz
Tole je pa zanimiva možnost - zdaj če ima odobreno bolniško v bistvu do poroda, bi mogoče lahko tudi še po izteku pogodbe o zaposlitvi dobila še več kot 30 dni, ali pač ne? Ker itak jih rabi samo kakih 35, potem se ji pa že začne porodniška. Tole se je kar za pozanimat. Če ne se je pa pač treba za tistih manjkajičih 5 dni prijavit na zavod, ali pa če se zmeniš z ginekologom, da ti napiše na tisti list za csd rok 5 dni prej, da boš 5 dni prej šla na porodniško - glavno je, da nisi na dan nastopa porodniške doma kot brezposelna, brez vsakega nadomestila, ker potem se ti bo porodniška računala v tvoje slabo - kot sem ti napisala zgoraj.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 18:07:28   
Najaa
Ja, res je, glavno da ti teče ves čas.
Več kot 30 dni ti pa na ZZZS ne pripada. Lahko se pa zmeni z G, da malo premakne pdp, to vsak G naredi po moje. Pri meni je bilo teh dni vmes več tako da sem se prijavila na zavod za zapos. in dobila nadomestilo (mislim, da za enih 25 dni), potem pa porodniška. In po porodniški sem do konca izkoristila nadomestilo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
7.11.2009 18:18:25   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zmajazglavno je, da nisi na dan nastopa porodniške doma kot brezposelna, brez vsakega nadomestila, ker potem se ti bo porodniška računala v tvoje slabo - kot sem ti napisala zgoraj.


Aja - za vsak slučaj - ne samo to, da moraš imeti status urejen na dan nastopa, ampak ti po preteku pogodbe o zaposlitvi tudi vmes ne sme manjkati noben dan - primer: 2.2. izteče pogodba, ti si pa bolniško prek ZZZS urediš od 4.2. in ti potem manjka 1 dan. To moraš res biti zelo pozorna.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
8.11.2009 18:45:23   
Kepica83
Zmajaz kaj potrebujem zadnje plačilne oz. vseh 12 plačilnih, ali je dober izpisek iz banke o prilivih z naslova plače?

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
8.11.2009 19:44:53   
zmajaz
Praviloma ti mora delodajalec izpolnit prilogo S1, na katero ti vpiše zadnjih 12 plač, oziroma 10 ali 11, kolikor jih pač bo v zadnjem letu pred oddajo vloge, tisto, kar boš pa potem še imela 1 mesec bolniške oz. nadomestilo za brezposelnost, pa lahko daš kar kopijo tistega izpiska z obračunom nadometila - boljše, da ga daš še zraven za vsak slučaj, čeprav mislim da ta podatek lahko tudi csd sam pridobi.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
8.11.2009 20:09:48   
Kepica83
Hvala ti zmajaz!
Samo pol S1 obrazec dobim komaj februarja, ker takrat bo vpisana zadnja plača ali kako? Pa lahko grem jaz vseeno prej nA CSD da mi izračunajo porodniško koliko bi imela?

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
8.11.2009 21:02:40   
zmajaz
Vlogo lahko oddaš najhitreje 60 dni pred PDP, prej ti je (vsaj na našem CSD-ju) niti ne vzamejo. Če se ti torej porodniška začne 7.3., lahko oddaš najhitreje 7.2., torej daš lahko takrat izpolnit obrazec delodajalcu. Če dobivaš plačo sicer 15., vlogo pa oddaš 7., boš itak imela vpisano kot zadnje januarsko izplačilo. Izračun višine porodniške si pa lahko sama narediš TULE.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
9.11.2009 8:48:58   
Kepica83
Zmajaz najlepša ti hvala za trud!user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
9.11.2009 22:44:11   
zmajaz
Ni za kaj. Če poznam informacijo, rada pomagam. user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
28.11.2009 21:07:49   
orka
če smem pristavit svoj piskerček
Glede socialne pomoči,jo dobiš v kolikor družinski dohodek ne presega njihovo normo ,ki je mislim,da okoli 300eur na družinskega člana,ne gleda na to ali si poročena ali ne
Kar se pa porodniške tiče,na vlogi ni posebnega ? ali si zaposlen na dan nastopa...mislim da to niti ni pomembno,je pa pomembno če si zaposlen na dan oddaje vloge,itak moraš pri oddaji imeti s strani delodajalca vpisanih zadnjih 12 plač in če boš oddajala marca (pred 15.)bo še vedno feb.priliv prikazan in to je to in jaz mislim da bo por. 100%
Nastopiš pa porodniško 45 dni prej in ne 28,ker si na bolniški,vsaj tako je bilo lani ko sem sama nastopala por.Če delaš potem 28 dni pred pdp,če si na bolniški pa 45.

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Brezposelnost, otrok in porokoa
28.11.2009 21:47:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: orka
Nastopiš pa porodniško 45 dni prej in ne 28,ker si na bolniški,vsaj tako je bilo lani ko sem sama nastopala por.Če delaš potem 28 dni pred pdp,če si na bolniški pa 45.


To je bilo včasih ja - ampak 42 dni, ne 45. Maja 2006 se je pa zakon spremenil: iz 19. člena so črtali možnost nastopa porodniškega dopusta 42 dni pred in je ostal kot možen nastop samo 28 dni pred pdp. Te spremembe zakona so se potem začele izvajati s 1.1.2007, zato se mi zdi zelo zelo čudno, da bi še lani lahko nastopila porodniško toliko prej.

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




KAPLJICE AD3
s1o2

mene pa zanima ali ste devale kapljice AD3 vašim malčkam ??? hvala

da (59%)

ne (41%)


Število vseh glasov: 296

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!