|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: problem
17.11.2009 9:39:20   
tipili
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

ne,glede dela ni problem,problem je samo v tebi
jaz bi tudi lahko rekla in naštevala 1001 problem zakaj ne morem imeti službe
ne išči izgovore



ne ni problem v meni, sem napisala da sem imela letos delo in kaj je bilo  niso podaljšali pogodbe ker sem bila noseča.
na zavodu je pa rekla da če žeilim dokončati šolo na njihove stroške naj delam šolo in naj ne iščem službe saj mi je ne bodo mogli več financirati, in glede na šolnino se mi ne splač pa če se čuje še tk šovinistično.

no debata je šla v čist drugo smer, upam samo da mi bo kera lahka odgovorila še na spodnja vprašanja, ker kljub temu kaj si katera misli glede na moje stanje želi vsaka čimboljše poskrbeti za otroke.

letos torej v leto 2009 sem bila zaposlena dva meseca (februar in marec plača 435€ neto) in ker bom šla jutri urejat glede SD oz. SN me zanima naslednje ali
*dobim samo osnovno ali
*se mi šteje za zadnjih 12mes; 2meseca plače in 10mes 55% od 
zagotovljene plače v RS?

starševski dodatek mi pripada neglede na dohodke partnerja?

koliko pa bi imela OD glede na njegove dohodke?


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 9:47:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipili)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: problem
17.11.2009 9:51:46   
tipili
etos torej v leto 2009 sem bila zaposlena dva meseca (februar in marec plača 435€ neto) in ker bom šla jutri urejat glede SD oz. SN me zanima naslednje ali
*dobim samo osnovno ali
*se mi šteje za zadnjih 12mes; 2meseca plače in 10mes 55% od
zagotovljene plače v RS?


kaj pa to?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: problem
17.11.2009 9:56:56   
tipili
za OD sem vpisala vse dohodke ki jih je dobil partner v letu 2008? in mi pride izračun ven za dva otroka enega vrtčevskega in enega ne 224€? in to se mi zdi kr dost. a je možno?

< Sporočilo je popravil tipili -- 17.11.2009 10:06:45 >

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: problem
17.11.2009 10:42:12   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili

etos torej v leto 2009 sem bila zaposlena dva meseca (februar in marec plača 435€ neto) in ker bom šla jutri urejat glede SD oz. SN me zanima naslednje ali
*dobim samo osnovno ali
*se mi šteje za zadnjih 12mes; 2meseca plače in 10mes 55% od
zagotovljene plače v RS?


kaj pa to?


Starševski dodatek (193 eur) dobi VSAKA mamica, ki nima pogojev za starševsko nadomestilo (redno porodniško).

Redno porodniško (stareševsko nadomestilo) dobiš v dveh primerih: če si NA DAN nastopa porodniškega dopusta zaposlena, ne glede na to, koliko časa, ali pa če na dan nastopa nisi zaposlena, si pa bila zaposlena najmanj 12 mesecev v zadnjih 3 letih. V prvem primeru se ti računa višina porodniške kot povprečje zadnjih 12 mesecev (kot si napisala zgoraj), v drugem primeru pa malo drugače: 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih.

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: problem
17.11.2009 10:43:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili

za OD sem vpisala vse dohodke ki jih je dobil partner v letu 2008? in mi pride izračun ven za dva otroka enega vrtčevskega in enega ne 224€? in to se mi zdi kr dost. a je možno?


Najvišja možna višina OD za 2 otroka je 237 eur, kar pomeni, da je možno. Pa glede na dohodek, kot ga ima tvoj in če se deli na 4 člane, bo to kar realno ja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2009 10:45:26 >

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: problem
17.11.2009 10:46:37   
gita10
Da še objasnim zakaj mi gre iskoriščevanje statusa  "samohranilka " tako na živce.
Samohranilka je mama, ki se praktično sama sooča z vsemi problemi. Z varstvom otroka, z financami, z zdravjem, z šolanjem, z vzgojo, z stanovanjskim problemi. Medtem ko pa možje nakažejo 100 eurov in se enkrat na mesec pojavijo na vratih, da otroka peljejo na kakšne izlet ali pa še to ne. Ženske, ki pa imamo oporo v partnerju - ne samo finančno pa lahko najdemo kdaj kakšno minutu tudi zase in za svoje želje medtem ko prave samohranilke tega ne zmorejo. Sama sem bila prva tri leta otrokovega življenja samohranilka in vem kako lažje je če kakršen koli problem že samo zaupaš nekom, ki te razume.

In zato ne maram  izkoriščevanja naziva samohranilka in te ženske predvsem te ki so samohranilke ne po svoji krivdi si zaslužijo več pozornosti in več finančne pomoči.

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: problem
17.11.2009 11:05:47   
tipili
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

In zato ne maram  izkoriščevanja naziva samohranilka in te ženske predvsem te ki so samohranilke ne po svoji krivdi si zaslužijo več pozornosti in več finančne pomoči.



absolurno se strinjam, čeprav me imaš mogoče v drugačni luči, in vsaka čast vsem ki jim to uspe, saj verjamem da je težko, nisem dala tega skoz ker kot sem napisala res je da ne živiva skupaj je pa partner in oče kot mora bit.

zmajaz- torej to sem bila 2meseca v zadnjih 12mes ne šteje in pripomore NIČ. če pa sem NA DAN nastopa porodniške zaposlena pa dobim kot sem/si napisala? no to pa se verjent v roku 14dni ne more nardit!


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 11:10:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: problem
17.11.2009 11:38:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili
zmajaz- torej to sem bila 2meseca v zadnjih 12mes ne šteje in pripomore NIČ. če pa sem NA DAN nastopa porodniške zaposlena pa dobim kot sem/si napisala? no to pa se verjent v roku 14dni ne more nardit!


Dovolj je, če si tudi samo nekaj dni pred nastopom porodniške zaposlena, da se ti računa, kot si zgoraj napisala. In ja - če te lahko kdo za nekaj dni zaposli (magari, da mu povrneš stroške), se da urediti v 14 dneh ali manj (zaposlitev se v bistvu uredi v 1 dnevu) in se ti tudi definitivno splača ta varianta, če le imaš kako možnost. Pa manj dni, kot si zaposlena, manjši bodo stroški.

V nasprotnem primeru pa je tako, kot si rekla - tista 2 meseca se ne štejeta nič.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2009 11:40:41 >

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: problem
17.11.2009 13:12:43   
tipili
torej če me zaposli nevem
recimo v tem tednu za dobo 1meseca (recimo od 20.11-20.12)
a je lahka sred meseca?
jaz pa grem v porodniško 29.11. PDP pa imam 27.12
sam v vlogi pa moram napisat od oktober 2008 do septemeber 2009
in pomeni da se mi bodo šteli v SN ona 2 meseca + 1 mesec ko bom navidezno zaposlena + 9mesecev 55%.
torej bi dobila namesto 194€ (SD) + 227 (OD)
258€ (SN) + 227(OD)user posted image upam da se bo lahko dogovoril s svojim delodajalcem.user posted image

no bomo mi kr ko rodim uredili tako da bo prav in po zakonu, in moralnouser posted image

hvala tega vsega pa res nisem vedela, njegova plača + moj dohodek, le ne bo tako slabouser posted image user posted image

upam da niste jezne ker sem spraševala toliko samo če je tt zakon pri nam tk čudn se sploh nebi znajdla sama

< Sporočilo je popravil tipili -- 17.11.2009 13:25:06 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: problem
17.11.2009 13:29:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili

torej če me zaposli nevem
recimo v tem tednu za dobo 1meseca (recimo od 20.11-20.12)
a je lahka sred meseca? Ja, seveda je lahko
jaz pa grem v porodniško 29.11. PDP pa imam 27.12
sam v vlogi pa moram napisat od oktober 2008 do septemeber 2009
in pomeni da se mi bodo šteli v SN ona 2 meseca + 1 mesec ko bom navidezno zaposlena + 9mesecev 55%.
torej bi dobila namesto 194€ (SD) + 227 (OD) Tisti 1 mesec, ko boš navidezno zaposlena, se ti v bistvu ne bo štel, ker se računa zadnjih 12 mesecev pred oddajo vloge in to dohodki, ki so že izplačani – ti bi pa plačo za tistih 9 dni, kolikor bi bila uradno zaposlena do nastopa porodniškega dopusta, lahko dobila izplačno šele decembra, zato ti ne gre skozi, ker se štejejo izplačila. Ostala 2 meseca se pa seveda štejeta. Pa itak je že samo tistih 55% od minimalne plače, ki se ti računa za ostale mesece, več od starševskega dodatka.

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: problem
17.11.2009 13:34:19   
zmajaz
Ti pa itak pride višina porodniške že brez vštetega tistega navideznega meseca 258 eur, kar je 65 eur mesečno več od starševskega dodatka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: problem
17.11.2009 13:54:09   
tipili
o super torej upam da se bo moj lahko zmenu da me zaposli tako da bom na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena. tako da mi lahko v pogodbo napiše čistega minimalca in se nič ne spremeni.

koliko je pa kaj stroškov s tem?
se da kje to izračunat oz. izvedet. mogoče veš ti zmajaz, vidim da si zelo domača v tem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: problem
17.11.2009 14:10:02   
zmajaz
Minimalna plača je trenutno 597,43 eur mesečno na to plačo pridejo še prispevki delodajalca, kar je skupno 693 eur - to je za cel mesec. Če to razdelimo na 21 delovnih dni, kolikor ima mesec, je to cca. 33 eur na dan, potem pa odvisno, koliko dni si uradno zaposlena pred nastopom porodniške - manj dni, manj stroškov. Je pa dovolj, da si zaposlena magari samo 2-3 dni. Ali pa se recimo zaposliš s ponedeljkom (23.11.), potem pa itak z naslednjim ponedeljkom nastopiš porodniško, tisti teden vmes od ponedeljka 23.11. dalje (vsekakor šele, ko že imaš urejeno zaposlitev) si pa greš na CSD uredit vse za porodniško. Moraš si pa vse urediti pred nastopom porodniške, ker če zamudiš teh 28 dni pred PDP in jo nastopiš pozneje, se ti razlika ne prenese v obdobje po porodu, tako da si potem v bistvu prikrajšana.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2009 14:12:49 >

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: problem
17.11.2009 14:28:07   
Anonimen
tipili imaš ZS

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: problem
17.11.2009 15:38:07   
tipili
torej zamudit ne smem roka in si moram urediti porodniško najmanj 28dni pred PDP.

sej plačo bi mu vrnala, ostale stroške pa tud, joj šef mu je reku da bo premislu pa da se bota zvečer pogovorila. joj upam d abo šlo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: problem
17.11.2009 18:24:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili

torej zamudit ne smem roka in si moram urediti porodniško najmanj 28dni pred PDP.

sej plačo bi mu vrnala, ostale stroške pa tud, joj šef mu je reku da bo premislu pa da se bota zvečer pogovorila. joj upam d abo šlo



Tako je. Saj plača/stroški bodo samo za tistih nekaj dni - pa če gledaš, da v bistvu plačo, ki ti jo nakaže vrneš, tu ni stroška, ostane še cca. 6 eur stroškov na dan, ki mu jih pač pokriješ, njega vse skupaj ne stane prav nič - samo tisti čas si mora vzet, da te gre prijavit in odjavit, tebe pa tudi ne stane veliko. Od dneva, ko se ti začne porodniška, dalje pa itak ni več nobenih stroškov - ti so samo od dneva, ko te zaposli do dne, ko nastopiš porodniško. Lepo mu razloži detajlno, pa vam bo menda ja šel na roko, saj ga nič ne stane, tebi pa ogromno pomeni.

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: problem
17.11.2009 22:57:18   
ursiii
heey.. sem še najstnica in vrjetno se boste čudili ker sem na tej strani.. ampak moja velika želja je da bi postala pevka.. zzaradi problema z financami si tega žal nemroem privoščit, ker pa sem odkrila avdicijo in se prijavila imam zdaj bolj odprta vrata... samo vi mi lahko pomagate da postaneem tisto kar želim... res vam bom hvaležna .. l.p urška http://www.mojspot.com/sl/prebrskaj/2003/ursa_jug.html

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: problem
6.12.2009 23:22:29   
Anonimen
moja znanka ima z istim partnerjem že 4. otroka in že za 4. sta šla na sodišče lagat, da drugače živita narazen. Ona je z otroki prijavljena doma, on pa na svojem naslovu sam, kljub temu, da vsi živijo tamuser posted image -pa lepo vleče ogromne denarce za 4 otroke, socialno pomoč, doklade... skratka ne vem, kako to naša država dopuščauser posted image .

(odgovor članu ursiii)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
6.12.2009 23:51:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: problem
7.12.2009 13:28:08   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24
moja znanka ima z istim partnerjem že 4. otroka in že za 4. sta šla na sodišče lagat, da drugače živita narazen. .

. Profitirala pa nista od tega nič, saj otroci, ki imajo preživnino višjo od cca. 66€, niso upravičeni do DSP.


Tole je sicer čisto iz teme, ampak vseeno - komentar na zgornje - neprofitiranje...
Seveda so profitirali in to veliko, če ima on kolkikor toliko veliko plačo. Npr. namesto nič ali minimalnih otroških dodatkov (ok, pa recimo, da bi ob veliki plači dobili 100 EUR za vse 4 otroke skupaj) jih po tvojem izračunu dobijo 730. Tudi vrtca (pa čeprav samo za enega otroka) plačuje minimalno ali nič napesto npr 150 EUR. Pa razne subvencije za prehrano v šoli in kasneje štipendije... Vse na račun uboge mame brez dohodkov, ki se mora zanašati samo na socilano pomoč in preživnine za otroke. Čim je zraven npr visoka moževa plača, niso upravičeni več do ničesar - profitirajo veliko (finančno), drugače so pa "ubogi" če mene vprašaš - pri 4ih otrocih tajiti družino...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
7.12.2009 19:34:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: problem
8.12.2009 14:33:38   
Anonimen
On ima dve kar dobri službi. Jaz si ne predstavljam, da bi živela tako kot oni, pa sva z mojim trenutno v podobni situaciji, ko bi se lahko lagala da sva narazen, pa nama je pod čast iti na sodišče se za preživnino kregat, za enega otroka, kaj šele za 4. Če mene vprašate je najbolj butasta država, ki to sploh dopušča. Če bi bila jaz sodnica in bi videla, da imata skupaj že 4. otroka, pa bi se tožarila za preživnino, bi nadnje poslala inšpekcijo. Vrtca niso plačevali nič kolikor mi je znano. Jaz sem letos diplomirala, zanosila in se jeseni vpisala na še en faks zaradi statusa. Moj ima dobro in redno službo. Prijavljeni bomo vsi trije na istem naslovu, tako da se bo njegova plača delila na tri dele. Zaenkrat še delam prek ŠS do konca januarja, potem bom od marca naprej prejemala le doklade in starševsko nadomestilo. Bomo že nekako dokler se še jaz ne zaposlim. HB pa imamo svoje stanovanje in nam ni potrebno plačevati še najemnine-se že to pozna. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
8.12.2009 14:36:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?