|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:18:44   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

IZVIRNO SPOROČILO: pf

Komot da popravljat preko kaska. Zgubi se samo za en razred mislim da. Recimo, če ima zdaj 50 % popusta, bo imela potem 45%, ker itak ne bo "totalka" zaradi barvanja avtomobila, pa čeprav celega. Pride kar lepa cifra, če se barva cel avtomobil. Najprej naj da avto oceniti pri cenilcu, ko pa bo škoda prijavljena in opravljen zapisnik o poškodbi vozila, potem pa ga naj pelje popravljat na avtoličarski servis. Nič kaj hudega ni tole. Po možnosti naj pelje popravljati kam tak, kjer imajo za posoditi nadomestne avtomobile, ker jih določene zavarovalnice pri kasku krijejo.

Drugače pa punce svaka čast, da iz vsake zadeve najdete hec. V teh časih je to kar potrebno, ampak kak nasvet glede avta oškodovanki bi tudi pasal, glede kužka jih je že preveč.



Najlepša hvala user posted image
Bo šla na zavarovalnico in tam ji bojo najlažje vse izračunali.
Bo pa to res šola za prihodnost .





Saj to bi že lahko takoj na začetku.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:19:47   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Lahko mu date pa to noč gor copatke, namazane s polir pasto, pa isto avto zraven parkirate, pa ga po celega spoliral.



ne morem user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:25:52   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Lahko mu date pa to noč gor copatke, namazane s polir pasto, pa isto avto zraven parkirate, pa ga po celega spoliral.



ne morem user posted image


tud jst ne user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:29:49   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

IZVIRNO SPOROČILO: pf

Komot da popravljat preko kaska. Zgubi se samo za en razred mislim da. Recimo, če ima zdaj 50 % popusta, bo imela potem 45%, ker itak ne bo "totalka" zaradi barvanja avtomobila, pa čeprav celega. Pride kar lepa cifra, če se barva cel avtomobil. Najprej naj da avto oceniti pri cenilcu, ko pa bo škoda prijavljena in opravljen zapisnik o poškodbi vozila, potem pa ga naj pelje popravljat na avtoličarski servis. Nič kaj hudega ni tole. Po možnosti naj pelje popravljati kam tak, kjer imajo za posoditi nadomestne avtomobile, ker jih določene zavarovalnice pri kasku krijejo.

Drugače pa punce svaka čast, da iz vsake zadeve najdete hec. V teh časih je to kar potrebno, ampak kak nasvet glede avta oškodovanki bi tudi pasal, glede kužka jih je že preveč.



Najlepša hvala user posted image
Bo šla na zavarovalnico in tam ji bojo najlažje vse izračunali.
Bo pa to res šola za prihodnost .





Saj to bi že lahko takoj na začetku.


Ja saj, bi bilo boljše.
Ampak pred ponedeljkom ne more zato sem tu vprašala, če mogoče bi katera vedla kako je z tem.
Vseeno pa hvala za "izčrpne" odgovore.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:30:55   
Volga
Samo ne vem, ne vem....da se psa kar na ketno priveže, to po moje tudi ni v redu. A nimate nobenega pesjaka? Meni se pes smili, meče ga ko sto vragov, rad bi seksal, pa se trga tam po tisti ketni. user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:30:58   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Lahko mu date pa to noč gor copatke, namazane s polir pasto, pa isto avto zraven parkirate, pa ga po celega spoliral.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:34:34   
*alja*
Ne nimamo pesjaka, ker ga do zdaj nismo rabili. Smo pa že včeraj gledali ponudbe da bi ga kupili, ali pa ga bomo sami naredili. Mislim da bo to v kratkem.
Pes je pri nas del družine in se tudi nam smili ko je zdaj na verigi, sploh ker ni navajen. Ampak trenutno ni druge rešitve. Bo pa mogoče že drugi teden pesjak, sploh če najdemo kje kakega rabljenega da bi ga kdo prodajal.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:37:21   
Nenny
Sicer glede na 100 odgovorov, ki se ravno ne nanašajo na vprašanje, nisem zasledila odgovora, zato odgovarjam zdaj.

Glede uveljavljanja kaska se mi zdi, da ne bo ravno ugodno. Kolikor poznam razmere v zavarovalnici ( v eni zaposlena) , se izgubi zaradi uveljavljanja kaska 3 razrede (razredi padajo po 10% - 5% pa obvezno...).

Pes je pa vaš...torej ne bo šlo iz odgovornosti (sosedova stanovanjska odgovornost namreč).

Se pa pogoji od zavarovalnice do zavarovalnice zelo razlikujejo, tudi od cenilca do cenilca, zato se je priporočjivo konkretno pozanimati o posledicah. Ponavadi bi moral svetovat ----svetovalec za zavarovanja- zastopnik, ki polico tudi skene.

Upam da bo kaj v pomoč

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:38:36   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Ne nimamo pesjaka, ker ga do zdaj nismo rabili. Smo pa že včeraj gledali ponudbe da bi ga kupili, ali pa ga bomo sami naredili. Mislim da bo to v kratkem.
Pes je pri nas del družine in se tudi nam smili ko je zdaj na verigi, sploh ker ni navajen. Ampak trenutno ni druge rešitve. Bo pa mogoče že drugi teden pesjak, sploh če najdemo kje kakega rabljenega da bi ga kdo prodajal.



Mi mamo našo prinašalko v bajti. Dajte tudi vi vašega dokler ne zrihtate pesjaka. Ali pa ga peljite k veterinarju. Na sterilizacijo da ne bo pomote.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:40:14   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Ne nimamo pesjaka, ker ga do zdaj nismo rabili. Smo pa že včeraj gledali ponudbe da bi ga kupili, ali pa ga bomo sami naredili. Mislim da bo to v kratkem.
Pes je pri nas del družine in se tudi nam smili ko je zdaj na verigi, sploh ker ni navajen. Ampak trenutno ni druge rešitve. Bo pa mogoče že drugi teden pesjak, sploh če najdemo kje kakega rabljenega da bi ga kdo prodajal.



Mi mamo našo prinašalko v bajti. Dajte tudi vi vašega dokler ne zrihtate pesjaka. Ali pa ga peljite k veterinarju. Na sterilizacijo da ne bo pomote.


ja, seveda. Saj če je del družine, potem ni panike. Naša družina vsa v hiši stanuje. Res pa da nimamo psa.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:46:36   
*alja*
Pes ni navajen bit v hiši, Smo tudi to sprobali in je pogrizel lesena vrata (okvir balkonskih vrat) čist do stekla. Not smo ga imeli takrat ko je sosed streljal z nekim hudičem v vinogradu, da je preganjal ptice. Naš pes se tega pokanja strašno bojal zato smo ga imeli not. Not sploh noče bit. Njegovo mesto je na tepihu pred vrati.



_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:47:42   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Pes ni navajen bit v hiši, Smo tudi to sprobali in je pogrizel lesena vrata (okvir balkonskih vrat) čist do stekla. Not smo ga imeli takrat ko je sosed streljal z nekim hudičem v vinogradu, da je preganjal ptice. Naš pes se tega pokanja strašno bojal zato smo ga imeli not. Not sploh noče bit. Njegovo mesto je na tepihu pred vrati.




Ja samo to pa ni dobro.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:55:01   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Ne nimamo pesjaka, ker ga do zdaj nismo rabili. Smo pa že včeraj gledali ponudbe da bi ga kupili, ali pa ga bomo sami naredili. Mislim da bo to v kratkem.
Pes je pri nas del družine in se tudi nam smili ko je zdaj na verigi, sploh ker ni navajen. Ampak trenutno ni druge rešitve. Bo pa mogoče že drugi teden pesjak, sploh če najdemo kje kakega rabljenega da bi ga kdo prodajal.



Mi mamo našo prinašalko v bajti. Dajte tudi vi vašega dokler ne zrihtate pesjaka. Ali pa ga peljite k veterinarju. Na sterilizacijo da ne bo pomote.


Tudi o tej možnosti smo zdaj začeli razmišljat. Ne o sterilizaciji ampak kastraciji psa. Sem se že pogovarjala z veterinarjem in mi je pojasnil da pri teh letih lahko tudi po kastraciji nagon ostane.

Drugače pa hvala za vse nasvete. Jaz sem spraševala za avto ne za psa, ker ta problem že itak rešujemo in ga bomo znali rešit. Pozanimat sem se hotela samo o kasku zavarovanju ker ga še nikoli ni noben pri naši hiši uveljavljal in ne vemo kak je postopek in koliko izgubiš če ga uveljavljaš.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 10:58:17   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Pes ni navajen bit v hiši, Smo tudi to sprobali in je pogrizel lesena vrata (okvir balkonskih vrat) čist do stekla. Not smo ga imeli takrat ko je sosed streljal z nekim hudičem v vinogradu, da je preganjal ptice. Naš pes se tega pokanja strašno bojal zato smo ga imeli not. Not sploh noče bit. Njegovo mesto je na tepihu pred vrati.




Ja samo to pa ni dobro.


Zakaj pa ni dobro? Pes ni navajen hiše, pustili smo ga not ko smo šli od doma. Pes je hotel prit ven in je grizel vrata. To je to. Tako kot nekateri tukaj smo tudi mi mislili da če ga damo v hišo da bo pa problem rešen. Ampak psa starega 7 let ni enostavno prestavit nekam drugam kjer ni njegovo mesto.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 11:00:49   
tanikaa
S tem sem mislila da ni dobro, da je pogrizel vrata. Saj sem odebelila tekst. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 11:48:17   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: pf

Komot da popravljat preko kaska. Zgubi se samo za en razred mislim da. Recimo, če ima zdaj 50 % popusta, bo imela potem 45%, ker itak ne bo "totalka" zaradi barvanja avtomobila, pa čeprav celega. Pride kar lepa cifra, če se barva cel avtomobil. Najprej naj da avto oceniti pri cenilcu, ko pa bo škoda prijavljena in opravljen zapisnik o poškodbi vozila, potem pa ga naj pelje popravljat na avtoličarski servis. Nič kaj hudega ni tole. Po možnosti naj pelje popravljati kam tak, kjer imajo za posoditi nadomestne avtomobile, ker jih določene zavarovalnice pri kasku krijejo.

Drugače pa punce svaka čast, da iz vsake zadeve najdete hec. V teh časih je to kar potrebno, ampak kak nasvet glede avta oškodovanki bi tudi pasal, glede kužka jih je že preveč.

Splošni kasko krije vse poškodbe na vozilu. Ob obnovitvi police se za 1 škodni primer plača 3 razrede več premije. 50% bonusa je lahko več razredov in sicer 2,3 in 4. Če si v 2. (najnižjem) razredu, izgubiš samo 5%. Če si pa v 4. razredu, izgubiš 15%. Če nimaš 50% bonusa, v vsakem primeru plačaš 15% več premije, če seveda ne zaideš že v malus.

Totalka je samo posledica škodnega primera in nima veze z drugačnim sistemom premijskih razredov.

Se pa bolj splača uveljavljat kasko kot pa kriti iz svojega žepa, sploh za poškodbo, ki si jo opisala.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 14:21:07   
čmrgelj
ja res vprašanje glede avta, razpisale so se pa o psih hahahauser posted image

Kot je že ena rekla lahko uveljavlaš kasko, padeš za razred dol, v kasku naj bi blo tudi nadomestno vozilo, pa vseno bo potrebno še nekaj doplačati, vso razliko ki manjka do kaska (zavarovalnica bo nakazala en del,veliko manj ker si sam kriv) razliko do cene  bo pa potrebno doplačat.
Vsaj tako nekako je bilo pri nas,
pa ga ni pes popraskal, jaz sem ga v garaži zahaklala in otrgala sprednji blatnikuser posted image


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 14:36:53   
pf

Ja po moje je njena mama v drugem razredu 50 % bonusa, če še ni nikoli uveljavljala kaska. No ni mus, pač predvidevam, ker koliko je razbrati nimajo ravno dosti škodnih primerov. Glede totalke sem se narobe izrazila mogoče, to vem da nima nobene veze z sistemov premijskih razredov, ampak kaj ni tako, da če imaš avto ocenjen kot totalka propade s tistim dnem tudi škodna polica. Sicer ne delam v tem biznisu, pač tak sem mislila, da je nekak. Želela sem ji samo povedati, da take velike škode verjetno ne bo. Po moje pa se ji v vsakem primeru splačati uveljavljati kasko, ker barvanje celega avta je lahko kar kaka 2000 eur, plus, minus.

< Sporočilo je popravil pf -- 20.11.2009 14:39:32 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 14:38:26   
pf
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj


pa ga ni pes popraskal, jaz sem ga v garaži zahaklala in otrgala sprednji blatnikuser posted image



Uh madonca, si ga pa mogla fajn zahaklat. user posted image Sorry ker sem dala smeškota gor, samo si kar predstavljam kako je to zgledalo.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 14:39:06   
pf
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

ja res vprašanje glede avta, razpisale so se pa o psih hahahauser posted image

Kot je že ena rekla lahko uveljavlaš kasko, padeš za razred dol, v kasku naj bi blo tudi nadomestno vozilo, pa vseno bo potrebno še nekaj doplačati, vso razliko ki manjka do kaska (zavarovalnica bo nakazala en del,veliko manj ker si sam kriv) razliko do cene  bo pa potrebno doplačat.
Vsaj tako nekako je bilo pri nas,
pa ga ni pes popraskal, jaz sem ga v garaži zahaklala in otrgala sprednji blatnikuser posted image



Mogoče si imela odbitno franšizo.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: popravilo avta-kasko
20.11.2009 14:57:42   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Lahko mu date pa to noč gor copatke, namazane s polir pasto, pa isto avto zraven parkirate, pa ga po celega spoliral.

Ja ta je pa hudauser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: popravilo avta-kasko
21.11.2009 10:40:42   
čmrgelj
Ja res sem ga, to je že neki časa nazaj kakoleto, no zdej se tut jaz temu smejimuser posted image , kako sem mogla to spregledat, , no sem se pa pozanimala mi je moj reku da res smo plačal samo odbitno franšizo.

_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?