|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 17:10:36   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja, samo najprej se mora spremeniti odnos delavca do delodajalca......

Recimo, zdaj je moderno, da najamemo nekoga, ki nam čisti ob sobotah stanovanje, da me lahko preživimo aktivno čas z otrokom.....

Komu bomo dali čistiti stanovanje......? Naključno bomo izbrali eno izmed 10 kandidatk, ki ponujajo ceno 5 EUR/uro....tisto predrznico, ki pa zahteva 10 EUR/uro pa bomo lepo spregledali.....



Poglej lilijana, načeloma je že res, da mora človek sam poskrbeti zase, vendar.... če vse čistilke ponujajo delo za 5eur na uro, ti pa si brez izobrazbe, star 50 let, al pa saj je dovolj če si 40, pa moraš nekaj v usta vtaknit, dela za 6 eur pa ne dobiš,.... kaj boš? V primeru, da si pred tem, da boš šel beračit pod most, se primeš vsakega dela. In ja, če si v kapitalizmu, tistem ta gnilem, predpotopnem, nerazvitem, lahko delodajalec reče, ne dam ti 5 eur, dam ti 3, pa boš glih moral delat za ta denar, če ne želiš crknit. Evo, vidiš, tukaj pa mora država postavit meje. MOra. Zato jo imamo, če ne naj se nekam vtakne. Ona mora postavit mejo med izkoriščanjem in minimalnim plačilom, ap če se tebi tudi ne zdi tako, pa če se ti tudi zdi, da mora vsak, ki se ne znajde ali je nesposoben raje crknit od revščine.

Kar se pa tiče tega, vsak naj se sam znajde.... a veš, lahko je iz polne riti srat. Kaj je bilo meni hudega na tem svetu, vse pogoje sem imela za uresničit se. Najbrž tudi ti nisi rastla gor tako kot moj sosed recimo- zaprta po par dni na teden kot otrok v kleti, pa tepena z vsem, kar je pri roki do hudih poškodb, pa zraven imela pijanca za očeta, ki bi te spodil od doma že v OŠ, da je niti zaključiti ne bi mogla..... A pa ti misliš, da je povsod tako, da imajo krasne pogoje za nadaljevat lajf, za nekaj iz sebe naredit? Mnogo ljudi ima slabe pogoje, ali vsaj je imelo. Pa so vseeno želeli delati in so tudi delali. Dobro. Pa ne dobili več kot 500eur. Ej sori, pol pa ti rečeš, saj si je sam kriv.user posted image user posted image  Nekdo pride na svet s hudo drugačnimi tako predispozicijami kot možnostmi, dejansko že kot otroci živijo v revščini, morajo hitro v službo, nimajo pogojev za bivanje, zraven imajo kup takih in drugačnih težav, zaradi kompleksov, ki so jim jih nabili, pa zaradi situacij, ki jih v lajfu srečujejo... Ne ne, lilijana, ne jaz ne ti nimava pravice sodit zakaj se nekdo ne znajde na tem svetu in zakaj tolče minimalca ne da bi se zase potegnil ali ne da bi se zmogel naučiti še kakšno drugo delo, boljše plačano. Enostavno nisva bili v njegovi koži. NIkdar ne bova izvedeli, koliko bitk je tak človek že prebil, koliko res velikih reči je moral v lajfu skoz dat, da je sploh lahko normalno naprej živel, naredit ogromne napredke, katerih midve nisva nikdar morali skoz dati. IN nikakor se ne morem strinjat, da je edina rešitev pustit ga crknit, životarit, na robu preživetja, ker je v očeh nekaterih ljudi butelj, nesposobnež...morda se je pa le rodil z drugčnimi možnostmi, karakterjem, sposobnostmi, okoljem... kot jaz in ti.
Zato lahko ponovno rečem samo to:
Briga me kapitalizem, socializem ali karkoli že, v nobenem sistemu ne bi smelo biti izkoriščanja - temu se potem ne reče več kapitalizem, ampak fevdalizem. Najboljše, da še bič v roke vzamejo, pa bo slika popolna. Bljak.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 17:13:23   
Gina
POdpis pod vse poste od k.tjauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 18:25:27   
liliana


žal mi je, da razumeš to, kar napišem kot sodbo izkoriščanega ljudstva.....povem pač svoje mnenje in bom še vedno stala za tem....ne, nikoli nisem bila na t.i. dnu kar pa ne pomeni, da mnenja ne smem povedati.....pa čeprav se tebi zdi, da serjem, tako kot ti, s polno ritjo......

je pa res, da nisem tak idealist kot tiuser posted image ....ki si želiš nekaj utopičnega.....družbo, v kateri ne bi bilo izkoriščanja, kjer bi si vsi vse delili, vsi bili dobri eden do drugega.....a poznaš mogoče kak tak primer kdajkoli in kjerkoli do sedaj.....razen v Stepfordskih ženskah.....



< Sporočilo je popravil liliana -- 1.12.2009 18:26:22 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 18:48:04   
pikica*
Nisem brala ničesar za nazaj, zato nimam pojma v katero smer je šla ta debata. Zato bo mogoče moj odgovor popolnoma izven konteksta.

Za začetek - ne, nisem šla demonstrirat. Zakaj? Ker v bistvu sploh ne vem kaj je bil namen tega protesta? Proti komu so ljudje sploh demonstrirali? Za moje pojme je šlo tukaj bolj za to, da so sindikati po lapsusu z Muro in Gorenjem pač morali dati nekaj od sebe in so organizirali ta protest, ki pa je bil bolj samemu sebi namen, udeleženci pa po večini verjetno sploh niso vedeli proti komu protestirajo. Po TV-ju sem videla samo en košček prenosa in sem imela dovolj. Res se mi je želodec obračal, ko so ljudje z vzkliki pozdravljali neko učiteljico, ki je prišla na oder povedat par besed. Zadosten dokaz, da niso imeli pojma kaj tam počnejo. Pa da me ne bo zdaj celotna RR prosveta napadlauser posted image .

Ampak dajmo bit realni. A  je komu v javni upravi kaj hudega? Koliko ljudi ostane tam brez službe? Kolikim se znižajo plače? So se mogoče tisti delavci na protestu pomislili, da je ravno tista učiteljica, ki so ji tako veselo ploskali, eden izmed vzrokov za njihovo bedo? Če država ne bi bila tako požrešna, bi vsi živeli boljše. Prav zanima me koliko tistih delavcev razume svojo plačilno listo. Jim je jasno kaj pomeni bruto znesek in kdo jim pobere razliko do neta? Ravno tista učiteljica, ki so ji tako veselo ploskali. Ampak lepše je, če se delodajalce prikaže kot packe, ki kradejo delavcem. Javna uprava pa se še naprej masti z davkoplačevalskim denarjem. Zato se mi resnično obrača v želodcu, ko vidim predstavnike sindikatov zaposlenih v javnem sektorju, kako vehementno zatrjujejo, da pri njih odpuščanja ne bo, prav tako pa ne bodo nižali plač. In potem ti isti sindikalisti hujskajo ljudi, da demonstrirajo za višje plače. Zakaj že? Da si bodo oni lahko razdelili še več denarja? Vse zaposlene v javnem sektorju, ki so se udeležili teh demonstracij, je lahko sram. Ker so navadni dvoličneži. Naj privolijo v nižanje plač. Naj se izenačijo z gospodarstvom in se soočijo z odpuščanjem. Protestnikom pa bi svetovala, da si vzamejo toliko časa, da jim nekdo razloži razliko med bruto in neto plačo, potem pa naj gredo protestirat - ampak pred taprava vrata.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 19:21:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
razen v Stepfordskih ženskah.....


a je to ta film, kjer so namesto ljudi izdelali superiorne robote?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 19:26:33   
liliana
Ja film o popolnih ženskah, s presrečnimi soprogi.....in da bi bile ženske še bolj idilično popolne jih začnejo zamenjevati z roboti.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 21:38:47   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Nisem brala ničesar za nazaj, zato nimam pojma v katero smer je šla ta debata.


Mogoče bi bilo pa res boljše, da prebereš napisano, ker so vsi odgovori na tvoje čudenje že zdavnaj napisani. V resnici kažeš svojo lastno nepoučenost ali nepoznavanje razmer in dogajanja. A ti mogoče veš, kako točno deluje naš sistem, ko že sprašuješ za plačo? Jaz vem popolnoma v nulo natančno kako je moja plača sestavljena in vem tudi kako ostale reči v lajfu gredo, pa tudi to, kako nekako naj bi država funkcionirala. Sem pa glede na tvoje odgovore precej zihr, da ti nimaš pojma.

Še to, kaj pa ti veš o odpuščanju v JS? Tudi o tem pojma nimaš. Pri nas lahko zagotavljajo kolikor hočejo, da ne bo odpuščanj, bodo vseeno oz. so. V javnem sektorju. Ni vpisa otrok, učitelji nimajo delo. Letijo na cesto. Vsako leto precej njih. Nekatere šole so prišle iz 5. oddelkov na 1.! Kam misliš da so šli ljudje in še hodijo? Na cesto. Kakšno zagovotilo in varna služba, kje živiš? Četudi sindikat podpiše dogovor z vlado, ni debate - na cesto. NIžanja plače. V JU se zahteva vedno več in se ne zaposluje novih ljudi. Delo vseh, ki so šli proč iz takega ali drugačnega vzroka prevzemajo zaposleni, novih se ne zaposluje. Delo, ki ga je prej opravljalo 5! ljudi, pogosto prevzema ena sama oseba, ki se mora raztrgat, da stvar sploh sfolga, pa še ji grozi, da jo bodo na cesto vrgli. Hkrati razlagajo ljudem, da nimajo dovolj ur za polno delovno obveznost, vsaj pri nas nam jih redno črtajo in posledično izplačujejo recimo meni konkretno 10% manjšo plačo. Če ob tem upoštevam dejstvo, da nam zneska za nazaj, ki smo jih že davno tega zaslužili ne izplačujejo, da nam plače ne sledijo inflaciji, ter da moramo sami!!!! kupovati osnovna sredstva za delo, če želimo delo vsaj kolikor toliko spodobno opravljati. Ob vsem tem ne izplačujejo nobenih, beri nobenih sploh nadur. Stimulacija v JU je ukinjena. In še bo za vsaj naslednji dve leti. Tako da ne mi ti o JU bluzit, dokler nimaš pojma. Če pa meniš, da JU krade davkoplačevalcem, pa da premalo delamo, da bi zaslužili svojo krvavo prigarano plačo, potem pa najboljše, da se odseliš nekam tja, kjer sploh ne obstaja ničesar državnega, pa plačuješ od a do ž za vsako stvar, ki jo imaš zdaj zastonj.

Še to, učiteljica, ki je govorila na shodu, in ob kateri se ti je bruhalo (btw, upam da si šla potem bruhat, če imaš virozo), je govorila v imenu celotnega javnega sektorja - policajev, medicinskih sester, vzgojiteljev, kuharic, čistilk, računovodij, hišnikov.... Razliko med brutom in netom ne pobere javni sektor, ampak vse kompletne usluge, ki jih država nudi in posledično zaračunava vsem ljudem, tudi tistim v JS, za to, da jih ljudje, s tabo vred, lahko koristijo. Šolstvo, sodstvo, zdravstvo, ceste, vodenje države....vse to so usluge tebi, da ne živiš v razsulu. Ampak očitno se tega ne zavedaš.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ste šle demonstrirat?
1.12.2009 21:57:53   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



žal mi je, da razumeš to, kar napišem kot sodbo izkoriščanega ljudstva.....povem pač svoje mnenje in bom še vedno stala za tem....ne, nikoli nisem bila na t.i. dnu kar pa ne pomeni, da mnenja ne smem povedati.....pa čeprav se tebi zdi, da serjem, tako kot ti, s polno ritjo......

je pa res, da nisem tak idealist kot tiuser posted image ....ki si želiš nekaj utopičnega.....družbo, v kateri ne bi bilo izkoriščanja, kjer bi si vsi vse delili, vsi bili dobri eden do drugega.....a poznaš mogoče kak tak primer kdajkoli in kjerkoli do sedaj.....razen v Stepfordskih ženskah.....




Seveda lahko poveš svoje mnenje, je pa tako, da se mi zdiš čisto preveč pametna, praktična in z nogami na zemlji, da bi se mi sploh zdelo da obstaja možnost, da bi ti zagovarjala neko tako skrajnost kot je izkoriščanje - čeprav vem, da zagovarjaš stališče, da mora človek poskrbeti zase - s čimer se tudi jaz globoko strinjam - ampak se mi to dvoje ne zdi na isti način povezano kot tebi. Če bi to kdo drug pisal, se najbrž ne bi tako dolgo z njim dopisovala in ga prepričevala.

Drugače pa ja, seveda sem utopist - idealist najbrž. Če ne bi bilo nas, ki smo tako zelo zaverovani v to, da obstaja možnost, da so ljudje lahko dobri in en do drugega in za drugega ok in ne bi videli v ljudeh tudi zelo dobrega, ne bi bilo drugega pola k obratni skrajnosti - "neutopičnim marija-k-sebi egoistom", ki vidijo vseiz čisto druge perspektive, da moraš samo zase poskrbet, druge pa prezret ali jih pohodit, če je treba, potem tudi ene sredine ne bi bilo, ki pa je gotovo nujno potrebna, če se nočemo med sabo pobit in vsaj približno brez vojne živet.

Drugače pa, seveda ne poznam družbe, kjer bi bili vsi dobri en z drugim, poznam pa veliko družb, kjer spodbujejo nasilje in neenakost med ljudmi, kjer zatirajo sočloveka in kjer spodbujajo nezdrave odnose. Ne zahtevam niti ne pričakujem družbe, kjer bo vse lepo in ok in krasno. Vsekakor pa pričakujem družbo, ki ne bo spodbujala več kot je neobhodno potrebno vseh zgoraj naštetih gnilih reči. In bom zihr v svoji utopični idealističnosti naredila vse, kar je v moji moči, da bo svet lepši. Enostavno se ne morem zgovarjat na to, da nikjer ni fajn. Je, nekje je za odtenek bolj fajn, nekje manj fajn, nekje je pa čist zanič.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ste šle demonstrirat?
2.12.2009 8:55:33   
liliana
Vidiš Gina......TI si mene razumela, da jaz izkoriščanja zagovarjam.....in to zakaj?

Ker sem povedala, da nisem bila na demonstracijah in ker trdim, da mora vsak človek v prvi vrsti sam poskrbeti zase......in da so se mi zdele sobotne demonstracije čisto zgrešene.....prav tako mi ni jasno, zakaj Murini delavci niso demonstrirali že vsaj enkrat prej, ampak so demonstrirali, ko je bila usoda o zaprtju Mure že čisto zapečatena.....ne morem si kaj, da si ne bi mislila, da vodilni sindikalisti namerno ustvarjajo t.i. "socialni mir", kar je še kako pogodu državi in delodajalcem, nikakor pa ne delavcem.....in tu bi se lahko delavci postavili zase......

Ker sem povedala, da povečati minimalno plačo ni kar tako birokratsko možno od danes na jutri......ker povačanje minimalne plače potegne za sabo marsikaj.....na minimalno plačo je praktično vse vezano......in grožnje delodajalcev, da se bodo začela odpuščanja, če se bo minimalna plača povečala na 600 EUR neto niso zgolj grožnje.....ker povečanje ni možno zgolj z odpisom davkov....oz. davek še nekako lahko odpišeš oz. ga zmanjšaš pri minimalni plači, ga pač nekje drugje povečaš.....prispevkov pa nemoreš.......in imamo pa še en lep instrument dela na trgu.....študentsko delo.....kjer pa je takoj cela Slovenija v luftu, če vlada samo razmišlja o tem, da bi to delo kakorkoli obdavčila......in se bodo pač s študenti zamenjevali redno zaposleni delavci še bolj kot se danes.....vsak delodajalec bo izbral tisto, kar je na trgu in kar ga pride ceneje......in kelnari, pa v trgovini dela, tudi fizično v proizvodnji lahko dela tudi študent....ki bo tudi dobil 600 EUR neto, delodajalca pa bo stal vseeno manj kot redno zaposleni z minimalcem......

Najbolj brezbrižna pa sem se vam nekaterim zdela, ko sem povedala, da mora človek v prvi vrsti sam poskrbeti zase.....res je, da mora država ustvariti neko okolje, v katerem lahko vsi preživimo in večina dostojno živi (vedno bo pa obstajal nek % ljudi, ki bodo živeli na t.i. robu)....in pri nas pa situacija vseeno ni tako grozno slaba, čeprav nimamo švedskih ali avstrijskih plač.....in vrednote večine Slovencev vseeno niso tako na dnu, kot jih želite nekateri prikazati.....

Sama pa nikoli nisem bila pristaš tega, da bi se "javno hvalila" s tem, da sem podpisala neko peticijo solidarnosti za boljši jutri, da sem se v znak solidarnosti udeležila nekih demonstracij......če sem že kaj podpisala ali naredila, sem zaradi lasntega zadovoljstva, ne pa zato, da bi me drugi občudovali zaradi tega.......

In če se je meni v življenju zgodilo kaj slabega, sem res da rabila v prvem trenutku ob sebi nekoga bližnjega, da se je jokal skupaj z mano......hitro pa sem se zavedla, da od tega skupnega jokanja nimam nič, ampak da moram v prvi vrsti sama prevzeti vajeti v svoje roke, če želim kaj spremeniti na bolje.....obstajal bo pa vedno določen % ljudi, ki do takega spoznanja nikoli ne pridejo.....ampak zgolj jamrajo nad svojo usodo in nad državo....in država poskrbi za take ljudi.....problem je edino v tem, da je takih ljudi vedno več......ljudje sploh ne znamo prevzeti odgovornosti sami zase, ampak samo čakamo na nekoga, da bo to storil namesto nas......saj pa niti otrok ne znamo več vzgajati po svojem lastnem občutku, ker smo tako zelo nesamozavestni, da verjememo, da bi pa sami sigurno narobe naredili.......

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 59
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?