|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: svasta
8.12.2009 13:27:03   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

tista , ki hoce, ampak RES HOCE dojit, bo dojila. govorim iz svojih izkusenj. pri tadeju sem dala 3 mesece stale, solz, joka in bolecine, da sem dobila nazaj mleko, ki mi je usahnilo.
tiste,ki pravite, da nimate mleka....koliko casa ste se matrale predno ste obupale?

jaz sem se 3 mesece. z el. pumpo, sposojeno iz ZD.
prvi mesec je bilo mleko roza barve, ker mi je zravn spricala kri. bolelo kot sam satan.vsako uro pa pol od 7ih zjutraj do 21ih zvecer.



Ja boga reva, kaj si ti vse prestala, da si dojila.... in sedaj se recejo, da je bilo zaman.... Ma #$&/&%)(/&)(/ im njihovo !!!    user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: svasta
8.12.2009 13:28:24   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Meni je bilo zanimivo opazovat dojenčke, ki so uživali samo umetno hrano- po besedah pediatrinje, naj bi se to videlo že samo po velikosti glavice (se spomnite, ko ste videvale dojenčke z ogromno, skoraj okroglo, glavico?). Predvidevam, da se je to poznalo tudi kje drugje na telesu oz organih, kjer ni bilo tako opazno.  ......


Poznam takega (nekoc) dojencka. Ima (od oka) za enkrat vecje spolovilo od povprecja. Menis, da zaradi Aptamila? user posted image

Nisem hotela biti nesramna (zgorajnavedeno je resnica), samo ni mi dalo miru... pa se dojena v polno nisem kaj dosti.... user posted image


< Sporočilo je popravil Misek -- 8.12.2009 13:31:26 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: svasta
8.12.2009 13:42:50   
Anonimen
ja, neeeee.....dobro da ste me razsvetlile da je brezveze dojit. ker sem se lih podajala na to trnovo potuser posted image
ampak ok....sem vsaj prisparala par tolarjev takrat....
ma ne pravim, da i vse lahko dojile. ampak pravim, da marsikatera LAHKO BI!
seveda obstajajo tudi tste, ki res ne morejo.
ravno pri avgustovkah je ena, katere bebika je bila zklatenicna dokler je dojila. odkar ne doji vec, je otrocek zdravuser posted image

ampak ok, tiste ki ne dijijo/mo pac ne....jst nimam problemov s tem....
pred 6imi leti pa sem jih imela....user posted image
duša nevedna!

user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: svasta
8.12.2009 14:10:42   
Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Meni je bilo zanimivo opazovat dojenčke, ki so uživali samo umetno hrano- po besedah pediatrinje, naj bi se to videlo že samo po velikosti glavice (se spomnite, ko ste videvale dojenčke z ogromno, skoraj okroglo, glavico?). Predvidevam, da se je to poznalo tudi kje drugje na telesu oz organih, kjer ni bilo tako opazno.  ......


Poznam takega (nekoc) dojencka. Ima (od oka) za enkrat vecje spolovilo od povprecja. Menis, da zaradi Aptamila? user posted image

Nisem hotela biti nesramna (zgorajnavedeno je resnica), samo ni mi dalo miru... pa se dojena v polno nisem kaj dosti.... user posted image


-------------------
Ah, kdo pravi, da si bila nesramna user posted image ?! Ti ne zamerim,...sploh ker te niso polno dojili user posted image !

Ma, ja, glede drugih organov pa takole- vsak pomisli pač na tisto, kar ga najbolj zanime, ne user posted image ? Nisem imela v mislih kakšnih kolosalnih falusov, ampak bolj sive celice oz kak drug vitalen organ.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: svasta
8.12.2009 16:16:32   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Ma, ja, glede drugih organov pa takole- vsak pomisli pač na tisto, kar ga najbolj zanime, ne user posted image ? Nisem imela v mislih kakšnih kolosalnih falusov, ampak bolj sive celice oz kak drug vitalen organ.


Cuj... a si ti sploh dojena?????
Sive celice vitalen organ??????!!!!!
A ne opazis koliko ljudi prav lepo shaja brez njih....??? user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: svasta
8.12.2009 16:24:59   
Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Ma, ja, glede drugih organov pa takole- vsak pomisli pač na tisto, kar ga najbolj zanime, ne user posted image ? Nisem imela v mislih kakšnih kolosalnih falusov, ampak bolj sive celice oz kak drug vitalen organ.


Cuj... a si ti sploh dojena?????
Sive celice vitalen organ??????!!!!!
A ne opazis koliko ljudi prav lepo shaja brez njih....??? user posted image

---------------
user posted image

Ja, baje, da sem user posted image . Lahko pa, da je bilo preveč...user posted image

Glede sivih celic pa- morda pa komu barva ni všeč, pa nočjo nucat user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: svasta
8.12.2009 21:44:28   
Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

tista , ki hoce, ampak RES HOCE dojit, bo dojila. govorim iz svojih izkusenj. pri tadeju sem dala 3 mesece stale, solz, joka in bolecine, da sem dobila nazaj mleko, ki mi je usahnilo.
tiste,ki pravite, da nimate mleka....koliko casa ste se matrale predno ste obupale?

jaz sem se 3 mesece. z el. pumpo, sposojeno iz ZD.
prvi mesec je bilo mleko roza barve, ker mi je zravn spricala kri. bolelo kot sam satan.vsako uro pa pol od 7ih zjutraj do 21ih zvecer


A kaj, zdej misliš, da ti bodo spomenik postavli? Zato si samo ti vredna besede MAMA??? Jaz sem torej manj vredna, ker sem raj prenehala dojiljsko agonijo že po enem mescu, ker mi je blo bolj važno, da ne bom depresije fasala kot pa to, da bom kao dojila? Ja, bolj pomembno mi je blo, da bom zadovoljna jaz in moj otrok kot pa da se grem samooklicane mučenice in psihiram sebe, otroka in še moža zraven!

To prepucavanje okrog dojenja je dobesedno bolano in otročje, ravnotako kot že naslov in prvi post te teme od avtorice! Naslov teme je "svašta", jaz pa lahk rečem SVAŠTA na temo kot takšno!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: svasta
8.12.2009 21:47:39   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09



Zato si samo ti vredna besede MAMA??? Jaz sem torej manj vredna, ker sem raj prenehala dojiljsko agonijo že po enem mescu, ....


Vseeno je kaj das otroku (josko ali flasko), dokler mu das z ljubeznijo.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: svasta
8.12.2009 22:09:32   
Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09



Zato si samo ti vredna besede MAMA??? Jaz sem torej manj vredna, ker sem raj prenehala dojiljsko agonijo že po enem mescu, ....


Vseeno je kaj das otroku (josko ali flasko), dokler mu das z ljubeznijo.


Bravo, se ne bi mogla bolj strinjat!!!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: svasta
8.12.2009 22:11:51   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

tista , ki hoce, ampak RES HOCE dojit, bo dojila. govorim iz svojih izkusenj. pri tadeju sem dala 3 mesece stale, solz, joka in bolecine, da sem dobila nazaj mleko, ki mi je usahnilo.
tiste,ki pravite, da nimate mleka....koliko casa ste se matrale predno ste obupale?

jaz sem se 3 mesece. z el. pumpo, sposojeno iz ZD.
prvi mesec je bilo mleko roza barve, ker mi je zravn spricala kri. bolelo kot sam satan.vsako uro pa pol od 7ih zjutraj do 21ih zvecer


A kaj, zdej misliš, da ti bodo spomenik postavli? Zato si samo ti vredna besede MAMA??? Jaz sem torej manj vredna


Pa kaj je to s tabo, slaba vest trka al kaj? Kje pa je kaj pisalo o dobrih in slabih mamah?

...se najde kje na svetu tudi kakšna mama, ki je kljub dojenju slaba, tko da si končno nehaj očitat user posted image



< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 8.12.2009 22:12:38 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: svasta
8.12.2009 22:31:00   
Anonimen
benti, sem pisala, pa mi javi napako!!!!aggggrh!!!!



petka!!!!!!
pa kaj je stabo??? imas problem z branjem in z razlago prebranega????
pa kje za boga sem jaz napisala, da so dojece matere vec vredne in boljse mame od nedojecih???
pa tudi ce nisi opazila ,se je debata obrnila v smer prednosti dojenja/nedojenja. ne pa  DOJECA MAMA JE ENA IN EDINA PRAVA MAMA....ma jao no, daj preberi si vse skupaj se 1x!

pa tudi glede "agonije!.....psihirala si ravno  tako dolgo kot jaz. samo, da  je pri meni po 1em mesecu zacelo mleko narascati, pri tebi pa pac ne.
in ce bi razumela moj zgornji post
ampak pravim, da marsikatera LAHKO BI!
seveda obstajajo tudi tste, ki res ne morejo.
bi se verjetno nasla med temi, ki res ne morejo...ne vem kje si izluscila, da povelicujem dojenje.
tretjega otroka NE dojim. se nisem niti matrala, da bi ga.  pri drugem sem skoraj spustila duso, prvega pa sem brez problemov dojila 8 mesecev!

pa 5x globoko vdihni, predno zacnes odgovarjat!


misek, pod tabo pa  podpis!user posted image



(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: svasta
8.12.2009 22:35:47   
Ulla80
mah, vedno se nam pol očita, ki zagovarjamo dojenje, takele bedarije....pa nobena, vsaj jaz osebno vem da ne,(pa tud še od nobene, ki je dojila še nikol nisem prebrala, da bi kdaj rekla da je ena ki ne doji, slaba mama...) nikol takih traparij ne bluzi, o dobrih in slabih mamah, to vedno naumite tiste, ki ne dojiteuser posted image očitno res slaba vest al kva user posted image je pa že še kaj več treba, kot dojit, za dobro mamo....

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: svasta
8.12.2009 22:37:46   
Anonimen
ampak...hmmmmm
vsi 4je smo pocepali ko muhe od bolezni....nina, ki pa dobi mogoce za 1 veliko zliko mojega mleka na dan pa je vsa zivahna in zdrava....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: svasta
8.12.2009 22:48:37   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Pa kaj je to s tabo, slaba vest trka al kaj? Kje pa je kaj pisalo o dobrih in slabih mamah?

...se najde kje na svetu tudi kakšna mama, ki je kljub dojenju slaba, tko da si končno nehaj očitat user posted image



Ah daj no! Nič si jaz ne očitam, niti nimam slabe vesti. Imela sem jo prvi mesec, ko sem slutila in vedla, da moram končat z dojenjem... potem pa ne več... Ker sva z AM ujeli čudovit ritem, mala spala ponoči, jedli točno na ure, mala lepo napredovala... uživancija, da ni večje. Čudoviti prvi meseci! Tako, da si NIČ ne očitam in vem, da je moje dete dobilo največ kar je lahko v danih okoliščinah!

In to o dobrih in slabih mamah se da itak vedno izluščit iz postov o tem, če ženska doji ali ne doji in če se je dovolj potrudla al se ni dovolj potrudla. Vedno se imajo tiste, ki so se prematrale za dojenje za neke super ženske. In iz takih postov potem tiste, ki nismo dolgo ali sploh dojile dobivamo občutek, da pa za svoje otroke nismo naredile dovolj, ker recimo nismo vztrajale dovolj dolgo. Vsaka mama, ki ne doji in bere o super popolnih mučeniških dojiljah se počuti vsaj za tistih par minut manjvredno. Vsaj tako potem razberem, ko se vedno razvije žgoča debata.
To je pač zdej moje mnenje in itak ne mislim več razpravljat vnaprej. Povedala sem pač samo kar mislim. Tko kot so povedale tudi druge.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: svasta
8.12.2009 22:52:42   
barika
mene bolj kot vse fuul moti, da ko kupim škatlo AM, na vsaki piše: materino mleko je za vašega otroka najboljša izbira, bla, bla ... user posted image user posted image user posted image pa hudiča no, če bi jaz imela dovolj mleka, verjetno ne bi kupovala še AM, ker pač ne serj*em denarja. Tiste, ki so se pa odločile da striktno ne bodo dojile jim pa tako besedilo verjetno ne pride do živega ali pač...

(tak kot verjetno kadilci ne polagajo pozornosti kaj piše na škatli od cigaret, ker jih boli patak)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: svasta
8.12.2009 22:52:56   
Anonimen
ok petka....
jst se samopovelicujem ti pa se samopomiljujes!

kmal bi si jezik zlomila zdajuser posted image

alpa imas slabo samopodo in samozavest!
j.b.n.ti samo samo samo........

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: svasta
8.12.2009 22:53:37   
Ulla80
In to o dobrih in slabih mamah se da itak vedno izluščit iz postov o tem, če ženska doji ali ne doji in če se je dovolj potrudla al se ni dovolj potrudla.


pa kaj? mogoč bi se lohk bolj potrudla, pa se nisi, mogoč si se maksimalno, pa je pač blo, kot je blo, pa kaj? koga briga? in tud če se nisi čisto nič potrudla z dojenjem, to še nič ne pove o dobri in slabi mami. to je bedarija in to bedarijo razširjate same. ker dejstvo je, da za dojenje se je treba potrudit, ene se morjo bolj, drugim se ni treba tolk, ene se trudjo ful, druge se spet nič oz. malo....pa še enkrat - pa kaj?
res ne razumem tega.

in če jst teb napišem, da če bi se bolj potrudla, bi verjetno dojila ( pa ne mislim tko, samo kot primer, da me ne boste spet napadle, kaj jaz vem kaj je blo), kak lah ti iz tega prebereš da sem jaz rekla, da si slaba mama user posted image user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: svasta
8.12.2009 22:59:03   
Ulla80
mene bolj kot vse fuul moti, da ko kupim škatlo AM, na vsaki piše: materino mleko je za vašega otroka najboljša izbira, bla, bla


user posted image to more pisat. včasih je bla blazna propaganda teh proizvajalcev otroške hrane, ko so začeli s tem adaptiranim mlekom...silno agresivne reklame, kok je to mleko boljše, ima dodane vse vitamine, v materinem mleku jih pa ni, če se mati res ne vem kak optimalno ne prehranjuje in podobne oslarije. tud to je pripomoglo da je dojenje tak upadlo, z reklamami so prepričevali ženske da majo premalo mleka, da je njihovo mleko slaba izbira za otroke itd. no, zdej je to prepovedano, nikjer ne vidiš reklame za adaptirano mleko, še za kašice ne, razen v specializiranih revijah. in zakonsko je določeno, da v reklami mora pisat, da je materino mleko najboljša izbira bla bla bla...user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: svasta
8.12.2009 22:59:54   
TomTaylor
jz pa moje prvorojenke nisem dojila, zdaj tadrugo pa dojim. Kakšna mama sem pol? Dobra, slaba ali nekaj između?user posted image

Pa miska_mccute je tut slaba mama ratala zdajle v tretje al kako?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: svasta
8.12.2009 23:00:29   
Anonimen
ja itak...vse mi je dol padlouser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: svasta
8.12.2009 23:07:19   
Petka09
Torej, najprej je debata tekla o temi: ali dojenje ščiti otroka pred boleznimi ali ne,...

zdej pa hočete, da teče beseda na moje besede "slaba vs. dobra mama", na katere se ene zdej kr neki obešate??

Sam res... svašta!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: svasta
8.12.2009 23:07:55   
Ulla80
ja zaka si pa začela user posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: svasta
8.12.2009 23:08:43   
Raho
Nekaj odgovorov na vprašanja, ki ste si jih zastavile in nimate odgovora:
1. Sina sem dojila, pa je kljub temu pokasiral norice takoj, ko je vrtec videl odznotraj - včeja tragedija - pokasirala sem jih tudi jaz.
2. kljub dojenju sem zanosila - ne 1x, ampak celo 2x.
3. Sedaj, ko smo prejšnji teden mi trije ležali v mrtvo ime, bolni 200 na uro, je tamala veselo skakala naokoli in bila cel teden ko rožica (je pa dojena).


Upam, da sem kako teorijo potrdila ali ovrgla.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: svasta
8.12.2009 23:09:02   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Torej, najprej je debata tekla o temi: ali dojenje ščiti otroka pred boleznimi ali ne,...

zdej pa hočete, da teče beseda na moje besede "slaba vs. dobra mama", na katere se ene zdej kr neki obešate??

Sam res... svašta!


ja, no, BV! user posted image Tema se je že iztrošila, smo pa mal prešaltale user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: svasta
8.12.2009 23:09:54   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Torej, najprej je debata tekla o temi: ali dojenje ščiti otroka pred boleznimi ali ne,...

zdej pa hočete, da teče beseda na moje besede "slaba vs. dobra mama", na katere se ene zdej kr neki obešate??

Sam res... svašta!


ja, no, BV! user posted image Tema se je že iztrošila, smo pa mal prešaltale user posted image



Ej, dajte mal bl na izi, k vam nekatere nove ne sledijouser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?